iPhone SE má Apple Pay

Nová alternativa Apple Pay se objevila v Rusku

Nová alternativa Apple Pay se objevila v Rusku. Tinkoff spustil okamžitou platební službu s názvem Tinkoff Pay. To umožní zákazníkům banky platit za nákupy v internetových obchodech, aniž by zavedli podrobnosti banky.

Podle tiskové služby banky je platba prostřednictvím této služby k dispozici ve více než 30 tisících internetových obchodech s peněžními stoly partnery.

Je třeba poznamenat, že platba je také možná pomocí služby prostřednictvím počítače. K tomu musí zákazníci naskenovat QR kód, který převede do bankovní přihlášky, aby potvrdil platbu.

Připomeňme, že Apple se připojil k sankčnímu tlaku na Rusko a zastavil prodej svého zboží v naší zemi a omezil práci, včetně Apple Pay.

Mezitím majitelé iPhone v Rusku podali žalobu proti Apple kvůli nepracovní službě rychlé platby. Vyžadovali odškodnění od společnosti ve výši 10 tisíc každému uživateli a také „přiměřené snížení nákladů“ zboží značky.

Pokračování v práci s webovou stránkou REN.TV, potvrzujete použití souborů cookie prohlížeče ke zlepšení služby. Přečtěte si více o zásadách zpracování osobních údajů

Extremistické a teroristické organizace zakázaly v Ruské federaci: „Správný sektor“, „Ukrajinská rebelská armáda“ (UPA), „ISIS“, „Jabhat Fath al-Sham“ (dříve „Jabhat al-Nusra“, „Jebhat al-nusra“ ), National-Bolshevik Party (NBP), Al-Káida, Una-Unso, Taliban, Majlis z krymských tatarských lidí, svědků Jehovových, misantropických divizh, Korchinského bratrství, „bratrství“, „dělostřelectví“, „Trizub je“. Stepana Bandera ”,„ NSO “,„ Slavic Union “,„ Format-18 “,„ Hizb Ut-Tahrir “,„ Vězeňská kriminální jednota “(AUE)

Registrováno Federální službou pro dohled nad komunikací, informační technologie a hromadné komunikaci. Osvědčení o registraci EL č. FS 77. 76209 od 08.07.2019. Při používání materiálů na webu naleznete v televizním kanálu Ren pomocí hypertextového odkazu.

Platba nefunguje prostřednictvím mobilního telefonu

První stížnosti na nemožnost platit za předplatné společnosti Apple podle telefonního čísla se objevily začátkem května. Každý den v našem telegramovém chatu byly nové zprávy, které platba z účtu mobilního telefonu v obchodě s aplikacemi nefunguje. Je zřejmé, že mnoho z těchto zpráv bylo napsáno v panice těmi, kteří opravdu nepřišli na to, jak házet peníze na Apple ID, ale bylo tam také více než dostatek adekvátních zpráv.

Nedávno již doplnění Apple ID přes megafon a Yota.

Jsme v redakční kanceláři, testujeme doplňování Apple ID z telefonu téměř každý den. A až donedávna všechno šlo bez problémů. Jak žádné problémy. Platba předplatného Apple prostřednictvím Tele2 pro mě od samého začátku nefungovala, ačkoli Apple říká, že tento operátor má takovou příležitost.

Navíc, ne tak dávno, autor společnosti AppleInsider.Ru Ivan Kuznetsov již řekl, že Megafon a Yota již byly odpojeny. Ani doplňte váš účet, ani nekupujte žádost, ani pošlete dárkovou kartu. všechno spadne. De facto, nyní platba Apple ID fungovala pouze pro dva operátory. Beline a MTS. Ale dnes si naši čtenáři začali stěžovat, že přestala pracovat.

Pro mnoho našich čtenářů doplnění Apple ID nefunguje ani prostřednictvím MTS, ani prostřednictvím Beeline.

Znovu jsme provedli vlastní vyšetřování a zjistili jsme, že platba prostřednictvím MTS a Beeline také neprochází. Není to jisté, je to kvůli dočasným omezením nebo jakýmkoli platbám v obchodě s aplikacemi a skutečně vypnuté. Majitelé SIM karet MTS a BEELINE, ŽE JSOU Určitě odhlásit se v komentáři pod rychlým nebo telegramem a řeknou nám, jak se situace formuje.

Kde je modul NFC v iPhone SE

Modul NFC v iPhone SE je umístěn v horní části, a proto je lepší přinést druhou stranu gadgetu, kde je logo „Apple“ umístěno na zařízení Reader. Vzdálenost přenosu může být pouze 2 cm, takže správná poloha telefonu záleží. Někdy je signál přenášen 10 cm, ale příliš silný signál je nežádoucí pro úvahy o důvěrnosti, nedovolte podvodníkům zachytit informace o platbě.

Jak funguje Apple Watch

Jak toto zařízení funguje při nákupu v obchodech? Proces transakcí je vždy stejný. Pouze metoda platby inteligentními hodinami se liší. Princip použitý v iPhone je jiný. Hodinky neposkytují modul TouchID pro identifikaci uživatele a potvrzení platební operace pro otisky prstů, protože funguje na gadgetech iPhone iPhone.

Apple Watch Watch používá k identifikaci plátce PIN kód a platba je ovládána pomocí vestavěných tlačítek. Při provádění transakce, stejně jako iPhone bude muset přiblížit inteligentní hodiny k pos-terminálu. Malý vibrační signál bude fungovat v případě úspěšné platby. Zároveň nemusí být hodiny připevněny k smartphonu vůbec a uživatel nepotřebuje dostupnost iPhone. A pro podporu funkce bezkontaktních plateb z Apple Drink na iPhone 5/5s budete potřebovat spoustu hodinek pomocí smartphonu.

Co je Apple Pay

Před připojením nápoje Apple na iPhone vám řekneme, co to je. Apple Pay je platební technologie využívající mobilní zařízení Apple a počítačů MAC. Platba může být bezkontaktní, pokud používáte iPhone, iPad nebo Apple Watch a zjednodušíte se na specializovaných stránkách. V tomto případě nemusíte neustále zadávat data své bankovní karty. Budete potřebovat pouze potvrzení transakce.

Požadavky na systém

Tato technologie je k dispozici pro modely iPhone 6 a novější. Na chytrých telefonech s indexy 5, 5c a 5s můžete přidat kartu do Apple Pay, ale za nákupy budete muset zaplatit pouze spárované s Apple Watch, protože telefon nemá čip NFC čip. Všechny modely Apple Smart Hours však podporují platební systém „Apple“. V iPad tabletech začíná tato technologie pracovat s verzemi mini3, iPad Air 2. Pozdější modely, včetně iPad Pro, také podporují Apple Pay. V Mac je systém k dispozici pro platbu z počítačů modelu 2012 a novějších.

Bezpečnost plateb

Čip NFC kvůli malému rozsahu 10-20 centimetrů vám neumožňuje zachytit signál a dynamické kódy potvrzení platby neobsahují údaje o podrobnostech. Kromě toho je pro aktivaci transakce vyžadován vlastník majitele nebo jeho osobního kódu. To vše způsobuje, že bezkontaktní platby jsou zcela bezpečné.

Co banky podporují Apple Pay

V současné době většina ruských bank poskytuje službu pro vázání svých karet na účet Apple Pay. Všechny informace o tom, jak nakonfigurovat nápoj Apple na iPhone a uvázat na svém oficiálním webech účet na svých oficiálních stránkách. Pokud dotazy zůstanou, kontaktujte horkou rybářskou linku pro zastřihovač na podporu zákazníků banky, kteří kartu vydali.

Jak koupit od Apple Pay

Aby bylo možné platit pomocí Apple Pay na internetu nebo v obchodě, stačí se řídit pokyny předloženými zde pro různé typy zařízení Apple.

 • Naneste prst na senzor dotyku ID.
 • Přiveďte zařízení horní část do vzdálenosti 2-3 cm k terminálu pokladny.
 • Chcete.li udržet zaškrtávací znaky a nápisy na obrazovce „připravené“.
 • Chcete.li ve výchozím nastavení používat vázanou kartu, klikněte dvakrát na tlačítku bočních hodin.
 • Přiveďte zobrazení zařízení na terminál POS ve vzdálenosti 2-3 cm.
 • Počkejte, až se ze zařízení lehkými vibracemi. Displej Apple Watch zobrazí krabici zdola a nápis „připraven“ shora.
 • Zkontrolujte kontaktní a platební údaje, vyberte další „plastový“ stiskněte ikonu šipky vedle výchozí karty.
 • Vyberte kartu a potvrďte platbu pomocí vstupu dotyku a hesla.
 • Vzhled na obrazovce „připraven“ s zaškrtnutím znamená úspěšné dokončení transakce.

Na internetu s Mac (pokud existuje ID dotyku)

 • Stiskněte „Apple Pay“.
 • Po kontrole dat kliknutím na odkaz potvrďte.
 • Chcete.li provést platbu, dotkněte se ID a postupujte podle pokynů na dotykovém panelu. Pokud ID Touch není aktivní, abyste jej zapnuli, klikněte na obrázek „Apple Pai“ na panelu dotykové lišty.
 • Vzhled na obrazovce známého oznámení nahlásí úspěšný nákup.

Vydávání bank a obchodů podporujících Apple Pay v Rusku

V Rusku je tento platební systém podporován významnými bankovními organizacemi-tyto jsou Sberbank, Alfa-Bank, Otkritie, Avangard, AK bary a další. Pokud nevíte, zda bankovní organizace Apple Pay podporuje, zkontrolujte web nebo u konzultantů.

Desítky prodejen také podporují, zejména velké maloobchodní řetězce: Auchan, Eldorado, m.Video „,“ magnet „. Postupně se počet bank a obchodů pracujících s Apple Pay zvyšuje.

Nastavení Apple Pití na iPhone 5/5C/5s

Vzhledem k absenci technologií NFC a čipu pro výměnu dat nemůže chytrý telefon přenést svá data do platebního terminálu a přijímat data z pokladny také nemůže. Je to jako když se pokusíte přenášet soubory přes Bluetooth v nepřítomnosti funkce Bluetooth v telefonu. Chcete.li tuto příležitost připojit, musíte smartphone připojit s Apple Watch jedné z výše uvedených verzí tohoto zařízení. To se provádí následovně.

 • Otevře se seznam dostupných bankovních karet. Příkaz „ADD“ je umístěn napravo od každého, který aktivuje karty vázající se na inteligentní chas. Pokud je seznam použitých karet prázdný, klikněte na tlačítko pro přidání karty.
 • Uveďte bezpečnostní kód ze zadní části karty. Klikněte na „Další“.
 • Počkejte na dokončení aktivace vazu. To bude hlášeno samostatným oznámením SMS.

To znamená, že otázka, která iPhone podporují ApplePay, je pro vlastníky pátého iPhone nejdůležitější. Pokud jde o verze iPhone starší než páté, je naprosto jistý, že ApplePay s nimi nebude pracovat, i když používáte „chytré“ hodiny Apple Watch.

Při nastavování ApplePay na „inteligentní“ hodinky budou sledovat hodinky k provedení kroků této instrukce v kterékoli z verzí iPhone. Po závazných platebních údajích v mobilní aplikaci Watch bude kupující schopen nechat kartu a smartphone doma a platit v obchodě pomocí pouze chytrých hodin.

Tinkoff Bank zahájí svou alternativu k Google Pay

Tinkoff Bank po Sberbank a „Svět“ spustí peněženku pro online nákupy a plánuje rozšířit svou funkčnost na offline. Služba je relevantní kvůli odchodu Apple a Google Pay, ale zatím v Rusku není úplná náhrada

Tinkoff Bank spustila vlastní službu, aby zaplatila za nákupy pomocí smartphonu Tinkoff Pay, RBC řekl viceprezident banky a vedoucí společnosti Tinkoff Cash. Tinkoff Pay se podle své funkčnosti podobá Samsung Pay, Apple Pay a Google Pay, bude také zavedena do platebních služeb z ekosystému Tinkoff.

Během let 2022–2023 budou spuštěny různé prvky Tinkoff Pay. Za prvé, služba byla k dispozici za více než 30 tisíc. Online obchody z smartphonu a počítače. Služba je k dispozici těm obchodům, které mají zastávání „Tinkoff Cashier“, odpovídající tlačítko bude mít automaticky automaticky.

Plánuje se, že v budoucnu budou karty a účty ke službě schopny také propojit zákazníky jiných bank. Tinkoff Platí uživatelé v době platby se budou muset rozhodnout, zda zaplatí celou částku najednou nebo zaplatit části pomocí služby BNPL „Shares“.

Platby offline se objeví později. Plánuje se také zavést nákupy pomocí biometrie v Tinkoff Pay.

Pro platbu v obchodech offline v Tinkoff Pay bude vytvořena technologie NFC, tj. Kupující bude muset připojit chytrý telefon k platebnímu terminálu. Tato metoda bude k dispozici na chytrých telefonech s Android OS pro držitele karet všech platebních systémů, včetně Visa a MasterCard, kteří opustili Rusko, protože v Rusku jsou pro ně zpracovány prostřednictvím systému National Platent Cards System.

Zaměstnanec se přestěhoval do zahraničí: 4 možnosti, jak uspořádat práci

Proč se zhroutil prodej NFT

Ipod: Jak Apple vytvořil nejoblíbenějšího hráče v historii

Co.founder Doordash: Vynikající nápady nestačí k vytvoření podnikání

Panika na trhu s potravinami. Vyhne se svět hladu

Zaměstnanci kradou v práci: Co 10 opatření pomůže tomu zabránit

Strop nad 700 tisíc. Za měsíc: Kolik dostávají vývojáři bez kódu

Ruce zákazníka: Zkontrolujte IT řešení pro podporu vzdálené služby

Jak nyní fungují mobilní peněženky v Rusku

Služby bezkontaktních plateb se v Rusku vyvíjejí od roku 2016. Po zavedení velkých sankcí proti finančnímu sektoru však na jaře 2022 populární mobilní peněženky Apple Pay a Google Pay opustily Rusko. Samsung Pay zůstala k dispozici pouze držitelům miR Cards. Před odjezdem těchto mobilních služeb a mezinárodních platebních systémů bylo Rusko světovým lídrem počtu připojených karet k Google Pay a také na druhém místě v počtu uživatelů Apple Pay, započítáno do Visa.

Tinkoff není první bankou, která spustila vlastní odměnu. Dříve to provedl Sberbank pro Android, ale platba smartphonu prostřednictvím Sberpay přestala fungovat poté, co Sberblade spadal pod blokující sankce USA. Služby pro platbu pomocí smartphonu, včetně offline, mají rychlý platební systém (SBPEI) a platební systém MirPay. ale také pouze pro Android. Kromě toho se SBP zaměřila na vývoj plateb QR a technologie NFC začala představovat teprve před několika dny a v Mira to funguje pouze pro karty svého platebního systému. Yandex má také vlastní odměnu. Můžete však platit za nákupy pomocí YNDEX Platí pouze na webech, které tuto funkci spojily. Zahájení své platby v letošním roce je vypracováno poštou banky, řekl její zástupce RBC.

Podle vedoucího studia Skolkovo-Resh Center může Egor Krivoshey, Tinkoff Pay požadovat od kupujících i prodejců. „Touha uživatelů plateb mít pohodlnou službu end-to-end pro platbu online a offline nikde zmizela, pro technologii Apple může být otázka s offline platby kvůli blízkosti systému,“ “ Odborník říká.

Konkurence na trhu v Rusku zůstává vysoká, ale významná část služeb je buď omezena kartami a produkty jednotlivých bank, nebo je propojena pouze s jednotlivými obchody, odůvodněné pokřivené.

Podle jeho názoru může být schopnost používat karty různých bank, stejně jako online a offline, konkurenční výhodou Tinkoff a přilákat nové zákazníky do banky. Banka také obdrží zvýšení obratu bezhotovostních transakcí od spuštění své platby a bude si to moci vydělat.

iphone, apple

„Bezkontaktní platební služba, na kterou jsou Rusové zvyklí, není zcela nahrazena žádnou ze současných aplikací. Například aplikace SBPAI pouze pro platbu QR kódem nebo tlačítkem na webu s kartami určitých bank. Sberpay pracuje na Androidu pouze s kartami MiR vydanými v Sberbank. Mirpay pracuje na Androidu pouze s kartami MIR, “partner technologické praxe KPMG Oksana Borisova seznamy. Uživatelé budou žádat o aplikaci, která může podporovat karty vydané v různých bankách, QR kódech a tlačítkách na webu, dodává.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS