iPhone se nepřipojí k Wi-Fi

Jak opravit Apple iPhone XR, který se nepřipojuje k Wi-Fi [Průvodce řešením problémů]

Tento článek popisuje některé standardní postupy a obecná řešení k vyřešení problému s chybou připojení Wi-Fi na novém Apple iPhone XR. Chcete-li zjistit, co dělat, když se váš nový iPhone nepřipojí správně k Wi-Fi, přejděte dolů a přečtěte si tento příspěvek.

Před pokračováním, pokud jste našli tuto zprávu, protože jsem se snažil najít řešení vašeho problému, zkuste navštívit naši stránku řešení problémů, protože jsme již většinu častých problémů považovali za většinu častých problémů. Již jsme poskytli řešení některých problémů hlášených našimi čtenáři, takže se pokuste najít problémy, které jsou podobné vašim, a použijte řešení, která jsme navrhli. Pokud pro vás nefungují a pokud potřebujete další pomoc, vyplňte náš Dotazník s otázkami pro iPhone a klikněte na Odeslat.

Problém 1: iPhone 7 Wi-Fi říká připojeno, ale internet nefunguje

Takže můj iPhone tvrdí, že je připojen k mé wifi, ale když jsem přešel na Safari, tvrdilo, že můj internet nefunguje. Je dobrý, moc ho nepoužívám. Ale když jsem se pokusil aktualizovat svůj telefon na iOS 11.1, neumožnilo mi to zkontrolovat aktualizaci, protože mi nefungoval internet. Aktualizace dat není možná, takže nevím, co mám dělat.

Už jsem zkoušel resetovat telefon a router. WiFi funguje dobře i na všech ostatních telefonech v mém domě! Prosím pomozte. – Alli

Řešení: Ahoj Alli. Protože jste zde neuvedli historii svého zařízení, musíte určit, zda problém souvisí se směrovačem nebo iPhonem.

Odstraňování problémů na straně iPhone

První sada kroků pro odstraňování problémů, které byste měli udělat, je na straně smartphonu. Níže jsou uvedeny věci, které byste měli udělat.

Zapněte a vypněte Wi-Fi

Snadný krok. někdy účinná řešení, takže pokud jste Wi-Fi ještě nezkoušeli zapínat a vypínat, doporučujeme vám to udělat hned. Deaktivace Wi-Fi znamená, že je také deaktivována služba Wi-Fi, což zase může vyřešit chybu, která se mohla z nějakého důvodu vyskytnout.

Přepnout Wi-Fi Assist

WiFi Assist. je funkce, která zajišťuje, že váš telefon neztratí připojení k internetu tím, že automaticky zapne mobilní data, pokud se Wi-Fi připojení zhorší nebo se dostane mimo dosah. Pokud jste aktivovali funkci Wi-Fi Assist, zkuste ji na několik sekund deaktivovat. Poté jej stačí zapnout a zjistit, zda vaše Wi-Fi připojení funguje správně.

Chcete-li Wi-Fi Assist zapnout nebo vypnout, postupujte takto.

 • Otevřete Nastavení aplikace.
 • Klepněte na Mobilní.
 • Přejděte dolů a najděte Wi-Fi Assist.
 • Wi-Fi Assist několikrát zapněte a vypněte.

Pokud budete mít štěstí, může to pomoci problém vyřešit.

Obnovte nastavení sítě

Řešení jakýchkoli problémů souvisejících se sítí by mělo zahrnovat tento krok odstraňování problémů. Resetování síťových nastavení vašeho iPhone provádí následující:

 • odstraní všechny sítě Wi-Fi a jejich hesla
 • resetuje funkci Wi-Fi Assist zpět na ON
 • odstraní veškeré informace VPN, jako jsou názvy serverů, typ VPN, heslo a jiné, uložené v zařízení

Chcete-li resetovat nastavení sítě iPhone 7, postupujte takto:

 • Otevřete aplikaci Nastavení.
 • Klepněte na Obecné.
 • Klikněte na Resetovat.
 • Klepněte na Obnovit nastavení sítě.
 • Po zobrazení výzvy zadejte své heslo.
 • Klepněte na Obnovit nastavení sítě.

Proveďte obnovení továrního nastavení

Pokud resetování síťových nastavení nepomůže, dalším logickým krokem při odstraňování problémů je obnovení továrního nastavení. Jak název napovídá, všechna softwarová nastavení se vrátí na výchozí hodnoty. Pokud jste to ještě nezkusili, postupujte takto:

 • Zálohujte si důležité soubory přes iTunes nebo iCloud.
 • Odhlaste se ze svého účtu iCloud (pokud existuje).
 • Jdi do nastavení.
 • Klepněte na Obecné.
 • Klikněte na Resetovat.
 • Klikněte na Vymazat veškerý obsah a nastavení.

Zkuste se připojit k síti Wi-Fi jinde.

Pokud se váš telefon po obnovení továrního nastavení stále nemůže připojit k internetu, zkuste zkontrolovat, zda váš iPhone funguje správně s jinou sítí Wi-Fi. Pokud narazíte na stejný problém, je to potvrzení, že máte špatný hardware. Pro další podporu kontaktujte Apple.

Pokud na druhou stranu problém zmizí, když se připojíte k jiné síti Wi-Fi, pokračujte v odstraňování problémů se směrovačem.

Odstraňování problémů na straně routeru

Odstraňování problémů s routerem je ve skutečnosti mimo rozsah naší podpory, takže vám nemůžeme poskytnout podrobnosti. Pokud se vám nedaří odstranit potíže se zařízením, požádejte o pomoc svého ISP. Zde jsou dvě důležité věci, které byste měli udělat:

 • Aktualizujte svůj Wi-Fi router na nejnovější verzi a ujistěte se, že router podporuje váš produkt Apple.
 • Zkontrolujte nastavení routeru a zjistěte, zda jste nevybrali možnost, která mohla zablokovat připojení telefonu k internetu. Restartováním routeru se nezmění vaše nastavení. Možná budete muset resetovat veškerou konfiguraci, proto se znovu obraťte na svého poskytovatele internetových služeb a požádejte jej o pokyny pro řešení problémů pro konkrétní zařízení.

Oblast příjmu Wi-Fi a rušení

Ujistěte se, že mezi iPhonem (iPadem) a routerem nejsou žádné silné stěny nebo stínění. Pokud ano, ale než bylo vše v pořádku, zkontrolujte zařízení připojením k jiné síti v místnosti, kde nejsou žádné takové překážky. Pokud je místnost prázdná, ale po pár metrech signál zmizí, problém může být v modulu Wi-Fi telefonu nebo tabletu. Příčinou slabého nebo chybějícího signálu může být zařízení.

Jiné telefony, notebooky, routery, vysílačky a dokonce i mikrovlnné trouby mohou vytvářet silné elektromagnetické rušení v cestě signálu. Před provedením jakékoli další diagnostiky se ujistěte, že jsou tato zařízení vypnutá.

iphone, nepřipojí, wi-fi

Proč nebyl problém vyřešen?

Proč v některých případech všechny operace nepřinášejí požadovaný výsledek a iPhone nevidí bezdrátové připojení k internetu? Faktem je, že iPhone a iPad nejsou vždy viníkem problému. Často selže router, což je samostatné zařízení s vlastním softwarem, které často přináší nepříjemná překvapení. V tomto případě můžete problém vyřešit také restartováním routeru. k tomu stačí vypnout a zapnout napájení zařízení. Pokud se zařízení připojí, ale rychlost internetu je extrémně pomalá, musíte změnit nastavení serveru DNS. Pokud jsou však vaše znalosti v této oblasti minimální nebo všechny pokusy o obnovení routeru selhaly, je lepší svěřit veškerou práci na domácí Wi-Fi specialistům servisního střediska.

Můžete zkontrolovat, zda se k vašemu routeru připojuje nějaké další zařízení. Může se ukázat, že konkrétní model iPadu nebo iPhonu prostě nevidí funkční router. V opačném případě budete mít jistotu, že vaše cesta vede přímo do servisního střediska. Tímto způsobem pochopíte, proč se váš iPhone nepřipojuje k Wi-Fi, a můžete přijmout nezbytná opatření k vyřešení tohoto problému.

Žádné WiFi připojení

Vypnutím Bluetooth můžete iPhone přinutit, aby se připojil ke všem Wi-Fi routerům

Tento problém můžete zkusit vyřešit jedním poměrně důmyslným způsobem. Nenapraví poruchu trvale, což znamená, že čas od času budete muset zopakovat níže popsanou manipulaci. Rozhodně se však vyplatí toho využít, vzhledem k tomu, že Apple stále nepřišel na pohodlnější a efektivnější způsob, jak přimět iPhony a iPady s iOS 13 k připojení ke všem Wi-Fi sítím.

Jak zjistit, zda má váš iPhone problémy s Wi-Fi

Ve skutečnosti jsou příznaky různé. Nejviditelnější je, pokud se posuvník připojení Wi-Fi stal neaktivním nebo se iPhone jednoduše odmítne připojit k jakékoli síti Wi-Fi. Může také docházet k trvalým výpadkům připojení a výraznému poklesu rychlosti internetu. 10krát nebo dokonce více.

V některých případech lze problém vyřešit aktualizací firmwaru telefonu, ale ve většině případů zpravidla čip Wi-Fi selže. Může selhat jak kvůli pádu nebo vniknutí vody do zařízení, tak kvůli poruše samotného Wi-Fi čipu, zkratu na základní desce. Je možné i pájení.

Ikona Wi-Fi je zašedlá: co dělat

Někteří majitelé smartphonů čelí situacím, kdy se při připojení k routeru objeví šedá ikona Wi-Fi. To znamená, že ve skutečnosti neexistuje žádné připojení k internetu. Ne každý ví, co dělat v takových situacích a jak tento problém vyřešit.

Nejprve je potřeba zkontrolovat funkčnost routeru. Můžete to udělat s jinými zařízeními. K Wi-Fi můžete připojit například notebook nebo jiný smartphone. Pokud na nich internet funguje stabilně, pak je se síťovým vybavením vše v pořádku.

S největší pravděpodobností je s iPhonem něco špatně. Nejprve se musíte znovu připojit k routeru. Pokud je telefon připojen k němu, ale neexistuje žádný internet, budete muset zkontrolovat nastavení sítě a obnovit je. To by mělo pomoci vyřešit problém s šedou ikonou Wi-Fi.

Musíte také restartovat mobilní telefon. Poměrně často jednoduchý restart pomáhá obnovit normální provoz internetu.

Odstraňování problémů

Měli byste začít restartováním zařízení: vypněte iPhone a znovu jej zapněte. Možná to pomůže vyřešit problém. Pokud ne, pokračujte k ověření hesla.

Špatné heslo

Při prvním připojení k síti chráněné heslem budete muset zadat heslo. Pokud jej napíšete nesprávně, zařízení se nebude moci připojit ke kanálu. Chcete-li znovu zadat heslo, postupujte takto:

  V nastavení zařízení přejděte do bloku Wi-Fi.

Restartování routeru

Velmi často je důvodem skutečnost, že síť distribuovaná routerem přestala fungovat. To se může stát z mnoha důvodů, například došlo k přetížení routeru velkým množstvím připojených zařízení nebo ke ztrátě signálu kvůli problémům na straně operátora poskytujícího internet.

iphone, nepřipojí, wi-fi

Ujistěte se, že internet funguje tím, že se ho pokusíte používat nikoli přes router, ale přímo přes počítač. Pokud je připojení stabilní, restartujte router a zkuste se znovu připojit k Wi-Fi z mobilního zařízení.

Obnovte nastavení routeru

Pokud restartování routeru nepomůže problém vyřešit, měli byste zkusit obnovit tovární nastavení. Je nutné provést pouze jednu akci: Klepněte na tlačítko Reset, obvykle umístěné na zadním panelu routeru, po dobu 10-15 sekund. Úspěšný reset bude informovat automatický restart routeru. Po nastavení návratnosti bude síťové heslo resetováno a budete muset pokusit se připojit k Wi-Fi z telefonu.

Obnovit nastavení sítě

Možná, že nastavení iPhone byla zmatená. Mohou být resetovány na tovární parametry bez ovlivnění zbytku nastavení, souborů a aplikací aplikací:

  V nastavení zařízení vyberte blok „Obecné“.

Přejděte do části „Resetovat“ a klikněte na tlačítko „Obnovit nastavení sítě“

Selhání modulu Wi-Fi

Za příjem signálu je zodpovědný Wi-Fi modul zabudovaný v iPhonu. Může se však rozbít, pokud telefon spadne nebo otevře. Na poruchu modulu se zařízení samo upozorní – v nastavení se ikona Wi-Fi zešedne. Jediným způsobem, jak modul opravit, je odnést zařízení do specializovaného servisu a nechat případ na kvalifikovaných specialistech. Pozor na záruční dobu telefonu, možná ještě nevypršela a iPhone si můžete zdarma opravit. Podrobné informace o servisních střediscích najdete na oficiálních stránkách společnosti Apple.

Telefon se nemusí připojit k síti Wi-Fi kvůli nesprávně zadanému heslu, nastavení sítě nebo routeru, které bylo zrušeno. Jediným důvodem, který nemůžete opravit sami, je selhání modulu, který řídí práci s Wi-Fi sítí.

Obnovení iPhone do továrního nastavení

Obnovení továrního nastavení iPhone je poslední možností: Obnovte svůj iPhone do továrního nastavení.

Pokud žádné z těchto řešení nepomohlo, musíte provést razantní akci: obnovení iPhonu do továrního nastavení, jak resetovat, si můžete přečíst v našem článku. Tím se z iPhonu vše odstraní a vrátí se do původního stavu. Než to uděláte, vytvořte úplnou zálohu všech dat v telefonu. Poté proveďte reset:

Budete požádáni o potvrzení, že to opravdu chcete udělat. Potvrďte a pokračujte v resetu. Po dokončení resetu budete mít zcela prázdný iPhone. Poté jej můžete nastavit jako nový iPhone nebo obnovit ze zálohy. Obnova je rychlejší, ale možná budete schopni opravit chybu, která vám bránila v přístupu k Wi-Fi před resetováním.

Pokud se váš iPhone stále nemůže připojit k Wi-Fi, může mít technický problém a měli byste kontaktovat centrum oprav hardwaru nebo obchod, kde jste zařízení zakoupili.

iphone, nepřipojí, wi-fi
| Denial of responsibility | Contacts |RSS