iPhone udeřil do vody a nezapne se

Co dělat, když iPhone spadl do vody

Každý člověk se snaží pečlivě použít svůj iPhone. Ale to není vždy. Stává se to, že jeden nepříjemný pohyb vede k poklesu mobilního zařízení. A pokud smartphone spadne z malé výšky na rovném povrchu, pak se maximální důsledky týkají pouze poškrábání. Ale v případě, kdy iPhone spadne do vody, zařízení může snadno selhat.

Iphone je také vystaven vlhkosti během deště. Předpokládejme, že volání přijde volání a telefonuje, navzdory hojnému srážení. A někteří lidé se jim podaří dokonce náhodně hodit telefon spolu s oblečením. Všechny určené scénáře kombinují jeden. iPhone interaguje s vlhkostí. Ale je to nebezpečné dostat vodu, jak o tom Jablka myslí?

iphone spadl do vody: co dělat?

Na internetu najdete obrovské množství různých instrukcí a poradenství při ukládání zapuštěného telefonu, ale většina z nich bude jen škodlivější, a nepomůže. Pokud děláte vše v pořádku, pak se telefon spadl do vody, s největší pravděpodobností bude schopen ušetřit. Pro to musíte provést řadu jednoduchých akcí.

 • Je nutné zařízení dostat z vody co nejrychleji. Čím déle tam zůstane, tím menší šance, že bude „přežít“.
 • Okamžitě vypněte telefon. Z vody se v něm začnou vyskytnout krátké obvody, což povede k nebezpečným důsledkům. A dojde, dokud nebude telefon zahrnut.
 • Z telefonu byste měli přístroj odstranit, stejně jako ochranná fólie, pokud je tekutina pod ním.
 • Odstraňte zásobník s kartou SIM, abyste získali příležitost vyschnout konektor.
 • Měkký hadřík otřete telefon bez zanechání kapky vody.
 • Zkuste vyčistit sluchátka a nabíjecí konektory. Nevyrazujte v nich, t.na. Bude dále řídit vodu dále, což komplikuje proces sušení.
 • Naléhavě kontaktujte servisní středisko. Tam bude vše, aby se vaše zařízení oživilo. Nezapomeňte, že to není záruční případ, takže buďte připraveni zaplatit za opravu.

Pokud nemáte příležitost okamžitě kontaktovat službu, můžete využít populárního způsobu sušení s rýží. To se děje poměrně jednoduché: vyplňte kapacitu s suchou rýží a položte meče zrna svého iPhone na jeden den. Někteří se doporučují, aby to udělali v uzavřeném balení, ale může dokonce poškodit telefon. Po takovém sušení nezapomeňte znovu vyčistit svůj iPhone, abyste odstranili zbytky rýže, a pak se obraťte na službu.

Důležitý moment: Vzhledem k rýži může telefon ucpat konektory pro zásobník SIM karty, nabíjení nebo sluchátek, které někdy vede k rozbití.

Je možné, aniž byste kontaktovali službu

Pokud jste sušili telefon sami a nechcete ho nosit do služby, pak jste velmi riskovat. iphone poté, co voda může pracovat zcela normálně, ale po nějaké době, minerály a soli zůstávají v telefonu poté, co bude voda začít oxidovat. Z tohoto telefonu se postupně zhroutí, což je vždy doprovázeno různými závadami a problémy a konečné rozpadu zařízení bude.

V případech, kdy není možnost navštívit službu, můžete zkontrolovat kontaktní indikátory s kapalinou. Nacházejí se v každém modelu na různých místech. Pokud je indikátor bílý, pak voda uvnitř, s největší pravděpodobností téměř nezasáhla a můžete dělat bez servisu. Ale v případě, kdy indikátor získal růžový nebo červený odstín, návštěva služby musí.

První pomoc „zapuštěný“ iPhone

Aby bylo možné uložit zařízení, zkuste to alespoň zkusit, postupujte takto:

 • Okamžitě získejte zařízení z vody;
 • Vypněte zařízení (pokud se již nevypne);
 • vytáhněte ji z pouzdra;
 • Odstraňte ochranný film;
 • Vytáhněte si kartu SIM;
 • Telefon otřete suchým hadříkem bez přenosů tak, aby nebyla vidět žádná voda. Také důkladně otřete tlačítka a konektory s bavlněnými hůlkami;
 • Demontujte tělo a otřete vše uvnitř, ale pokud nemáte speciální nástroje, nebo nevíte, jak to udělat. přejděte do specializovaného servisního centra, kde iPhone opravit po vodě.

Pozornost! Kroky provedly v jakýchkoliv případech nezaručují úplnou odstranění vlhkosti z iPhone. Co dělat, když se voda dostala do iPhone? Aby bylo možné jej zcela vysušit. je nutné zařízení rozebrat, zkoumání vnitřních prvků (případně pomocí mikroskopu). I když váš iPhone funguje dobře, jak si myslíte, nespěchejte radost, uvnitř může být voda! Kvůli vlhkosti uvnitř v průběhu času začne korození a důsledky budou smutné.

Krok za krokem pokyny Co dělat, pokud iPhone spadl do vody

Jakmile se váš smartphone ukázal být zaplaven nebo spadán do vody, začít působit:

 • Vytáhněte ji z vody co nejrychleji.
 • Vypněte přístroj pomocí tlačítka napájení.
 • Pokud byly tyto příslušenství použito případ nebo ochránce. Často je nutné dokonce odstranit ochranný film, protože tam může být kapky vlhkosti. Pokud jste na displeji nainstalovali speciální pevný displej, pak jej smažte, abyste přiřadit mistry v servisním středisku.
 • Měkký ručník nebo papírové ubrousky napsat smartphone.
 • Pomocí koktejlové trubky odstraňte vodu ze všech otvorů. Musí být prostě vytáhl z nich.
 • Otevřete prostor pod SIM kartu a vytáhněte jej. V tomto prostoru v (iPhone 5 a 6) existují ukazatele vlhkosti, na nich můžete určit, kolik byl telefon poškozen. Pokud máte model 3GS, 4 nebo 4S, pak jsou indikátory umístěny v konektoru sluchátek a dokovací konektor. Pokud jsou indikátory červené, znamená to, že se voda dostala dovnitř. Tyto ukazatele by měly věnovat pozornost a pokud získáte zařízení z ruky.

Většina instrukcí se doporučuje co nejrychleji kontaktovat servisní středisko, je rozumné, protože baterie je uvnitř zařízení a malá část výkonu je stále do mikroobvodů. Neudělejte bez návštěvy opravnic, když se úplně utopíte smartphone.

Pokud jste do přístroje omylem zrušil sklenici vody, nemůžete okamžitě kontaktovat servisní středisko, ale zkuste to udělat jinak:

Pokud ukazatele vlhkosti nezměnily svou barvu, pak po dni a po všech provedených výnosech se můžete pokusit zapnout zařízení. To lze provést za účelem kopírování informací do cloudového úložiště. Pokud během procesu testování zařízení naleznete nesprávný provoz jednotlivých modulů, pak byste měli vypnout napájení a okamžitě kontaktovat servisní středisko.

První akce při pitné vodě pod případem

Ztráta výkonu po kontaktu s kapalinou vzniká v důsledku oxidace kontaktů nebo zkratovací základní desky. Pokud iPhone 7 spadl do sněhu a nezapne se ihned po incidentu, zkuste přístroj rychle vyschnout.

Pro sušení je nutné dát mobilní telefon do suché rýže. CHOWS obsahuje škrob, který rychle absorbuje veškerou vlhkost. Nechte smartphone v rýži, potřebujete 2-3 hodiny. Pak ji rozebírejte a opatrně zkontrolujte stav kontaktu. Pokud jsou stopy oxidace. přístroj pečlivě vyčistěte.

Důležité! Suchý mobilní telefon na baterii nebo na jiném zdroji tepla je extrémně nežádoucí. Při přehřátí, po kontaktu s vodou, iPhone 7 může zcela přestat fungovat. Pak musíte koupit nové zařízení.

První akce při pitné vodě pod případem

Ztráta výkonu po kontaktu s kapalinou vzniká v důsledku oxidace kontaktů nebo zkratovací základní desky. Pokud iPhone 8 spadl do sněhu a nezapne se ihned po incidentu, zkuste přístroj rychle vyschnout.

Pro sušení je nutné dát mobilní telefon do suché rýže. CHOWS obsahuje škrob, který rychle absorbuje veškerou vlhkost. Nechte smartphone v rýži, potřebujete 2-3 hodiny. Pak ji rozebírejte a opatrně zkontrolujte stav kontaktu. Pokud jsou stopy oxidace. přístroj pečlivě vyčistěte.

Důležité! Suchý mobilní telefon na baterii nebo na jiném zdroji tepla je extrémně nežádoucí. Při přehřátí, po kontaktu s vodou, iPhone 8 může zcela přestat fungovat. Pak musíte koupit nové zařízení.

První akce při pitné vodě pod případem

Ztráta výkonu po kontaktu s kapalinou vzniká v důsledku oxidace kontaktů nebo zkratovací základní desky. Pokud iPhone X spadl do sněhu a nezapne se ihned po incidentu, zkuste přístroj rychle vyschnout.

iphone, vody, nezapne

Pro sušení je nutné dát mobilní telefon do suché rýže. CHOWS obsahuje škrob, který rychle absorbuje veškerou vlhkost. Nechte smartphone v rýži, potřebujete 2-3 hodiny. Pak ji rozebírejte a opatrně zkontrolujte stav kontaktu. Pokud jsou stopy oxidace. přístroj pečlivě vyčistěte.

Důležité! Suchý mobilní telefon na baterii nebo na jiném zdroji tepla je extrémně nežádoucí. Při přehřátí, po kontaktu s vodou, iPhone X může zcela přestat pracovat. Pak musíte koupit nové zařízení.

Co dělat, když iPhone spadl do vody

Nebudeme otevřít Ameriku a pravděpodobně jste o této metodě již slyšeli. vyschnout přívod iPhone s rýží. Myšlenka je založena na skutečnosti, že zrna rýže dokonale absorbují vlhkost. Pokud se vám zdá, zdá se vám pohádka, odvážím se zajistit. to opravdu funguje. Ale před snahou o strčení smartphonu ve svazku zelené, připravte ji.

Pokud tedy iPhone spadl do louže, vody, koupelny nebo. nedávají Bohu. v záchodě, jednat rozhodně a rychle. Každý druhý účet.

Co nejdříve, získejte zařízení z vody.

Pokud se zařízení nevypne nezávisle, vypněte jej pomocí tlačítka napájení. Nezapínejte přístroj a nepřipojujte jej k počítači nebo napájení. Vlhkost a elektřina. destruktivní kombinace pro zařízení.

Pokud byl iPhone v případě, odstraňte jej. Pomůže přístroj rychleji vysušit.

Odebrat kartu SIM: Zlepšuje její šance zůstat nezraněné.

Dejte iPhone na rovný povrch a otřete jej, věnovat zvláštní pozornost tlačítek, připojení sluchátek a USB kabel. Vyzkoušejte méně přesunout zařízení tak, aby voda nebyla v rámci případu rozšířena. Ze stejného důvodu nekupujte konektory. Také nepoužívejte fén: Topení může poškodit čipy.

Najděte uzavírací plastový sáček a naplňte ji suchou rýží (všechny neošetřené a bez přísad). Zabalte iPhone do papírového ubrousku, takže škrob se nedostane dovnitř, vložte zařízení do obalu a zavřete jej. Nechte svůj smartphone v rýži po dobu 48 hodin.

Po dvou dnech, kdy je iPhone zcela vysušen, zkuste to povolit. Pokud nefunguje, pak se zázrak nestalo. Budeme muset ukázat smartphone opravit profesionály.

Zdálo se, že jakkoli banální tímto způsobem stojí za to. V každém případě, pokud je smartphone ve vodě, žádné servisní centrum nebude fungovat zdarma pro opravu. Tak proč ne spoléhat se na dobré staré rýže, než nesete iPhone v drahé službě?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS