iPhone vypnul na mrazu a nezapne se

iphone se vypne v chladném: proč a co dělat?

Formálně, zima trvá pouze 3 měsíce, ale ve skutečnosti i uprostřed Ruska může zůstat na měsíc. S nástupem zimy vznikají problémy, a často se objeví, jak se to může zdát, od nikde. Například v mrazu, váš oblíbený iPhone je jednoduše vypnut. Proč se to stane, co dělat a jaké další problémy by měly být očekávány? To vše je v našem článku.

iPhone používá lithium-iontové polymerové baterie (Li-Pol). Ve skutečnosti se jedná o pokročilé lithium-iontové baterie, které jsou vybaveny vyšší hustotou energie na jednotku objemu a hmotnosti. Takové baterie však mají i nevýhody: při teplotách pod 5 °C mohou ztrácet některé ze svých vlastností, v důsledku čehož se zvyšuje vnitřní odpor, klesá kapacita, baterie nejsou schopny dodávat deklarovaný proud, v důsledku čehož smartphone se může jednoduše vypnout a vypnout. Zajímavé je, že sám výrobce používání iPhonu v mrazu nezakazuje, navíc by to bylo mírně řečeno zvláštní.

Všimněte si, že moderní modely jako iPhone 6, 6s, 7, 7 Plus atd.d. vypínejte v mrazu mnohem méně často. Většina z nich podléhá modelům, které jsou provozovány na dlouhou dobu: baterie mají omezený počet pracovních cyklů a po přechodu určité prahové hodnoty, začnou rychle ztratit své vlastnosti.

Pokud se váš iPhone v mrazech vypínal, s největší pravděpodobností se nic hrozného nestalo a vypnul se právě kvůli mínusové teplotě.

Používání iPhonu nebo iPadu při nízkých teplotách (pod 0 °C) může dočasně snížit životnost baterie. Jakmile se teplota vrátí do normálu, výkon baterie se vrátí na předchozí úroveň.

Nicméně i přes to, že při nízkých teplotách komunikátor signalizuje pokles náboje, zůstává stejný. Faktem je, že v chladu se hustota gelu elektrolytu v baterii zařízení mění, což ovlivňuje rychlost a kvalitu gadgetu. Ovladač baterie zároveň detekuje změny a rozpozná je jako vybitou baterii s následným automatickým vypnutím smartphonu.

Apple uvádí, že ideální teplota pro iPhone a iPad je mezi 16 a 22 °C.

Frost ovlivňuje provoz senzorických displejů. Když zařízení zamrzne, obrazovka se začne znatelně „zpomalovat“. Pouze AMOLED displeje nejsou striktně závislé na venkovní teplotě.

Na rozdíl od Applu, který přísně reguloval ideální teplotní rozsah pro práci se svými gadgety, mimo nějž může zařízení ztratit zaručené služby, konkurenti podobné tuhé limity nestanovují. Gadgety řady výrobců tedy fungují bez poruch a při nižších teplotách.10 °C. Ale zároveň je třeba pochopit, že omezení „jablečné“ společnosti nejsou dána chybami v použitých technologiích, ale notoricky známou touhou vytvářet ultratenké smartphony a tablety. Zmenšení tloušťky zařízení ovlivňuje jejich provoz při nízkých (pod nulou) nebo vysokých (nad 35 °C) teplotách.

Nicméně, to je docela realistické, aby se zabránilo problémům při používání telefonních smartphonů iPhone a ve stavu silných mrazů. K tomu je nutné pochopit, že dlouhodobé zařízení na ulici nebude fungovat, a proto by mělo být maximálně omezeno čas interakce s ním. Je také žádoucí nosit smartphone v domácí kapse teplého oblečení nebo v případě. Dokonce i nejjednodušší silikonový případ je schopen výrazně prodloužit dobu gadgetu. Optimální volba bude nákup tlustého cíteného případu komunikátoru komunikovat, což zařízení ušetří od nežádoucích důsledků v nízkých teplotách.

Také může přispět k rozšíření práce komunikátoru „Apple“ v pozadí programu citlivého na zdroje nebo hru, což zvýší teplotu mikročipu a účinku, ovlivní celkovou teplotu gadgetu.

Ale co dělat, když iPhone stále, když byl v zimě, vypnul? Nejprve je třeba mít na paměti, že je extrémně nežádoucí pro sušení nezávisle a připojení k nabíječce. Je lepší nechat ho v teplé místnosti po dobu 1-2 hodiny. Během této doby se vrátí do původního stavu gelu v baterii a kondenzát zaschne.

Pokud se zdá, že nepřekonatelná touha určitě dobíjející zmrazené miniaplikace, pak by si měl být vědom toho, že prudký rozdíl teploty může způsobit deformaci a odtlakování smartphonu skříně a další požár nebo výbuch zařízení v důsledku vstupu do lithia a kyslíkové reakce. Ztráta z takového Apple incident nebude platit, protože jak již bylo uvedeno výše, společnost odstraňuje odpovědnost za provoz zařízení, pokud to bylo v podmínkách snížených nebo zvýšených teplot.

Jaké modely iPhone trpí zima, je nejsilnější?

Proč jeden iPhone bude pokračovat v práci ticha i v mrazu s 50% nábojem, a druhá se vypne s mírným poklesem teploty s 80%? Faktem je, že lithium-iontové baterie mají omezený počet pracovních cyklů.

Když tuto hodnotu překonávají, jejich kapacita je výrazně snížena. Střední iphone je charakterizován malým množstvím cyklů (800-900). Proto, pokud použijete smartphone docela aktivně, pak se po dvou letech po akvizici gadgetu může objevit nepříjemný problém.

Z toho můžeme dospět k závěru, že staré modely zařízení Apple trpí nejvíce.

Pokud máte iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus

Stiskněte a podržte tlačítko napájení současně a tlačítko hlasitosti umístěného vlevo po dobu 15-20 sekund, po kterém se na obrazovce zobrazí logo Apple.

Pokud máte iPhone 2G, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6/6 Plus, iPhone 6S / 6S plus, iPhone SE (2016) nebo iPad s domácím tlačítkem

Chcete-li znovu oživit výše uvedené modely iPhone a iPad, stačí jednoduše stisknout a podržte tlačítko napájení současně a tlačítko Domů po dobu 15-20 sekund, po kterém se zobrazí logo Apple na obrazovce.

Proč se iPhone nezapne

Slabá baterie

Nejčastějším důvodem, proč se iPhone nemusí spustit, je vybitá baterie. To bude signalizováno obrazem baterie, Lightning konektoru a blesku na obrazovce. Když zařízení připojíte ke zdroji napájení, na obrazovce by měla zůstat pouze baterie a po nějaké době (obvykle 5-10 minut) se smartphone zapne.

Úsporný režim (iPhone se nezapne a reaguje na tlačítka)

iPhone může fungovat bez restartu po poměrně dlouhou dobu, ale v některých případech to vede k tomu, že se zařízení samovolně vypne s přechodem do takzvaného „save mode“ a zároveň se odmítne zapnout. Navíc iPhone nereaguje na tlačítka. Nebojte se, řešení je velmi jednoduché: podržte současně vypínač a domovské tlačítko po dobu 15 sekund (podrobně).

„Věčné jablko“ s nakládací lištou

Často se stává, že iPhone je načten pouze před logem společnosti Apple na bílém pozadí, které mohou být způsobeny několika důvody. Například resetování nastavení na jailbreaknutém zařízení, aktualizace iOS „vzduchem“ na jailbreaknutém zařízení, porucha samotného firmwaru atd.d. Problém můžete vyřešit přeinstalací iOS pomocí režimu obnovy (podrobné pokyny naleznete zde).

Ikona iTunes se šipkou a kabelem na obrazovce iPhone

Vzhled této obrazovky naznačuje potřebu obnovit zařízení iOS prostřednictvím iTunes v počítači. Bohužel ve většině případů proces obnovy v tomto případě nevrátí zařízení do normálu, ale pouze ukazuje na chybový kód hardwarového problému.

iphone, vypnul, mrazu, nezapne

Seznam hardwarových problémů iPhone, které brání jeho zapnutí, je poměrně rozsáhlý. Může se jednat o poruchu baterie, poškození desky nebo napájecího kabelu, znečištění Lightning konektoru, použití necertifikovaného nabíjecího kabelu nebo adaptéru, tovární vady atd.d. Diagnostikovat a vyřešit takové problémy doporučujeme kontaktovat servisní středisko nebo maloobchodník, který byl zakoupen společností iPhone.

Proč iPhone se nezapne

Baterie je vypuštěna

Nejvíce banální důvod, pro který nelze iPhone spustit. správnou baterii. To signalizuje obraz baterie, konektoru blesku a zip na obrazovce. Když je zařízení připojeno ke zdroji napájení, měla by zůstat na obrazovce pouze baterie a po určité době (obvykle 5-10 minut), smartphone se zapne.

Uložit režim (iPhone se nezapne a reaguje na tlačítka)

iPhone může pracovat bez restartování po delší dobu, ale v některých případech to vede k tomu, že zařízení spontánně vypne s přechodem na tzv. „Save režim“ a odmítne zapnout. Kromě toho iPhone nereaguje na tlačítka. Nebojte se, řešení je velmi jednoduché: Měli byste mít současně napájení a domácích tlačítek, které je držíte 15 sekund (podrobně).

„Věčné jablko“ s nakládacím pásem

Často se stává, že iPhone je načten pouze před logem společnosti Apple na bílém pozadí, které mohou být způsobeny několika důvody. Například resetujte nastavení na zařízení s útěkem, aktualizujte IOS „leteckou“ na hacknutém zařízení, selhání v práci samotného firmwaru a t.D. Problém můžete vyřešit, přeinstalace IOS prostřednictvím režimu obnovení (podrobné pokyny naleznete zde).

Itunes ikona s šipkou a kabelem na obrazovce iPhone

Vzhled této obrazovky označuje potřebu obnovit zařízení iOS přes iTunes v počítači. Bohužel, ve většině případů, proces obnovy v tomto případě nevrátí zařízení do normálního stavu, ale indikuje pouze kód hardwaru.

Seznam problémů hardwaru iPhone, zabránění tomu, je poměrně široký. Může to být rozbití baterií, poškození nabíjení nebo napájecí smyčky, znečištění konektoru blesku, použití necertifikovaného kabelu nebo nabíjecího adaptéru, továrny manželství a t.D. Diagnostikovat a vyřešit takové problémy doporučujeme kontaktovat servisní středisko nebo maloobchodník, který byl zakoupen společností iPhone.

Proč se iPhone zahřívá a nejde zapnout?

Důvodů může být několik, zvážíme ty běžné:

iphone, vypnul, mrazu, nezapne
  • Došlo k chybě vedoucí k přehřátí. V takovém případě je potřeba nechat telefon vychladnout. Abyste se ujistili, že se jedná o selhání systému, podržte současně zamykací tlačítko a tlačítko „Domů“, podržte je po dobu 15 sekund, poté by se měl telefon začít zapínat.
  • Pro případ, že by byl telefon mokrý, nebo se jednoduše vypnul kvůli přehřátí. První věc, kterou musíte udělat, je nechat vychladnout. Zároveň nepřipojujte gadget k nabíječce nebo počítači, uložte jej na chladné místo. Po úplném vychladnutí by se měl zapnout.
  • Vadná nabíječka. K přehřívání telefonu vede i poškození nabíječky nebo použití nekvalitních kabelů. Pokud je tedy váš iPhone teplý a po nabití se nezapne, měli byste jej vychladit a pořídit si novou nabíječku.
  • Došlo k poškození baterií, což vede ke zvýšení spotřeby energie a topení.
  • Další možností může být požadavek na instalaci nového firmwaru do gadgetu. Bohužel se z toho také mohl zahřát a nyní odmítat zapnout.
  • Máš falešný. Pokud jste nemohli okamžitě rozlišit původní telefon od kopie a stále jste používali čínský iPhone, je pravděpodobné, že se přehřál a nezapne a s největší pravděpodobností už nebude fungovat bez opravy.

Nyní však vyvstává otázka, co dělat, když je iPhone horký a nezapne se?

Co dělat, když se smartphone vypnul v chladu

Pokud je váš iPhone stále vypnutý v chladu, nezkoušejte jej okamžitě zapnout. Umístěte zařízení zpět na teplé místo. Počkejte, až se telefon dostatečně zahřeje, a poté jej zapněte. Použijte funkci Hard Reset.

Nikdy nepokládejte telefon na baterii nebo jiná horká zařízení. V případě, že doporučení o tom, jak chránit váš smartphone od firmy Hypothermiia nepomůže, a telefon se velmi rychle vypne v chladném prostředí, obraťte se na servisní středisko pro pomoc odborníků. Měli byste také kontaktovat, pokud se objeví problémy i při mírném mrazu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS