Jak aktualizovat služby Google Play v zařízení Meizu

Jak aktualizovat služby Google Play

Služba Google Play slouží k aktualizaci aplikací. Udržujte jejich bezproblémový chod na zařízeních se systémem Android. Musíte je aktualizovat. Jak na to? Aktualizace služeb Google Play

Služby Google Play je systémová aplikace předinstalovaná v zařízeních se systémem Android. Jedná se o sadu knihoven vytvořenou vývojáři společnosti Google. Ty jsou k dispozici všem programátorům, aby je mohli používat a implementovat do svých aplikací. Toto je propojení mezi systémem Android, online službami a aplikacemi Google. Podrobnosti naleznete v tomto článku.

Co mám dělat, když nemám přístup do Obchodu Play??

Vymazání mezipaměti a odstranění dat z Obchodu Play

 • Otevřete nastavení zařízení.
 • Klepněte na položku Aplikace a oznámení Zobrazit všechny aplikace.
 • Přejděte dolů a vyberte možnost „Play Market.
 • Klikněte na možnost Vymazat mezipaměť.
 • Vyberte možnost Vymazat data.
 • Otevřete Play Market a zkuste aplikaci stáhnout znovu.

Vymazáním dat v Obchodě Play

Obchod s aplikacemi někdy nestahuje aktualizace kvůli poruše. Chcete-li to napravit, musíte obnovit data Google Play podle následujících pokynů:

 • Přejděte do nastavení smartphonu.
 • Otevřete sekci „Aplikace“.
 • V seznamu vyberte možnost „Play Market“.
 • Stiskněte tlačítko Vymazat data a Vymazat mezipaměť.

Upozorňujeme, že tato operace vymaže všechna dříve uložená data týkající se obchodu s aplikacemi. To znamená, že se při dalším spuštění budete muset znovu přihlásit pomocí uživatelského jména a hesla k účtu Google.

Pro aktualizaci služby Google Play na Meizu 15 však nemusíte podnikat žádné další kroky. Po restartování obchodu systém automaticky zjistí aktuální verzi, nainstaluje ji a vy se pouze přihlásíte.

Prostřednictvím souboru APK

Vzhledem k tomu, že Meizu M3s 16Gb je smartphone se systémem Android, podporuje instalaci aplikací, což je Google Play, a to nejen z oficiálních zdrojů, ale také prostřednictvím instalátoru ve formě souboru APK. Tímto způsobem můžete najít aktuální verzi obchodu na specializovaných webových stránkách (např. APK Mirror).

Po stažení stačí spustit soubor APK a potvrdit instalaci. Můžete se však setkat se zákazem instalace aplikací z neověřených zdrojů. Situaci můžete napravit podle následujících pokynů:

 • Otevření nastavení Meizu M3s 16Gb.
 • Přejděte do sekce „Zabezpečení“.
 • Zaškrtněte políčko „Neznámé zdroje“ (název této položky nabídky se může lišit v závislosti na verzi firmwaru).

Po udělení všech potřebných oprávnění přestane telefon blokovat instalaci. Proto budete moci do svého Meizu M3s 16Gb vložit nejnovější verzi Play Marketu.

Co jsou služby Google Play?

Služby Google Play propojují základní funkce Google s dalšími aplikacemi v telefonu. Patří mezi ně úroveň služeb a rozhraní API, včetně polohy, map, synchronizace, nastavení ochrany osobních údajů atd. д. Mnoho aplikací se spoléhá na správné fungování služeb Google Play. Tyto služby proto nelze z telefonu odebrat.

Na rozdíl od jiných aplikací Google se služby Google Play nezobrazují ve výsledcích vyhledávání na Play Marketu. V důsledku toho může být obtížné je v telefonu aktualizovat. Není to však tak složité, jak se zdá. Tyto služby můžete aktualizovat buď ze služby Play Market, nebo z jiných zdrojů, jak je uvedeno níže.

Jak aktualizovat služby Google Play v telefonu se systémem Android?

Pokud jde o Google Play, aktualizuje se automaticky, jakmile se připojíte k síti (mobilní nebo Wi-Fi). Někteří uživatelé však automatické aktualizace prostřednictvím služby Play Market vypínají, takže budete muset služby aktualizovat ručně.

Spusťte službu Play Market a v nabídce vyberte možnost „Moje aplikace a hry“.

Další. karta „Aktualizace“. Zde se zobrazí všechny aplikace, pro které jsou k dispozici aktualizace, například včetně služeb Google:

Pokud potřebujete aktualizovat určitou aplikaci, klikněte na tlačítko „Aktualizovat“ vedle ní.

Stažení a aktualizace se provádí automaticky.

Po aktualizaci aplikace zmizí ze sekce „Aktualizace“.

Pokud chcete aktualizovat všechny aplikace najednou, klepněte na „Aktualizovat vše“. aktualizují se všechny aplikace, pro které existuje aktualizace, včetně aplikací Google.

Aktualizace byla zahájena. Upozorňujeme, že aplikace jsou aktualizovány postupně.

Doporučujeme povolit automatickou aktualizaci aplikací v budoucnu. V nastavení byste měli vybrat řádek „automatická aktualizace aplikací“.

aktualizovat, služby, google, play, zařízení

A vyberte buď „Jakákoli síť“ (pokud máte neomezený mobilní internet), nebo „Pouze přes Wi-Fi“, pokud je mobilní provoz zpoplatněn.

aktualizovat, služby, google, play, zařízení

Novinky v posledních verzích?

Aktualizace služeb Google jsou ve většině případů změny, jejichž cílem je optimalizovat procesy související s reklamou, hrami, autonomií, efektivitou a stabilitou systému Android.

Seznamy změn nejnovější verze služby Google Play si můžete prohlédnout na oficiální stránce. Nabízí také možnost zobrazit časové osy a protokoly pro dřívější verze.

Jak aktualizovat služby Google

Google Play je jednou z nejdůležitějších součástí systému Android, zejména Play Market. Bez nich by obchod s aplikacemi a aplikace, které jsou v něm nainstalovány (a to je většina aplikací ve smartphonu), nemohly fungovat. Vývojáři zajistili automatické aktualizace těchto služeb na pozadí, ale ne vždy se provádějí správně.

Mohou se také zobrazovat zprávy, že nelze nainstalovat aktualizaci určité aplikace, protože nemáte správnou verzi služeb Google.

Existuje několik možností nastavení aktualizací hlavních služeb společnosti Google.

Instalace služby Google Play do smartphonů Meizu

Nutnost ruční instalace služby Google Play do chytrých telefonů Meizu může mnohé odradit od chytrých telefonů této společnosti. Situace se zhoršila zejména poté, co proces přestal být automatický, nejspíše kvůli nárokům vyhledávače. Nyní je třeba provést mnoho dalších nezjevných kroků, které popíšeme v tomto článku.

Po aktivaci začněte připojením smartphonu Meizu k volné síti Wi-Fi, protože v tomto procesu budete muset stáhnout data. Poté spusťte aplikaci Hot Apps, která má na ploše zástupce, a v případě potřeby ji aktualizujte. Nabídne vám automatickou instalaci údajně užitečných aplikací, ale ta, kterou chcete, na seznamu nebude. proto neváhejte kliknout na tlačítko „Přeskočit“ v pravém horním rohu.

Dalším krokem je instalace aplikace Google Apps Installer. Z nějakého důvodu se v interním vyhledávání nenachází, ale můžete si ji najít sami pod položkou „Nejžádanější aplikace“ a Výběr redakce. Pokud jste zvolili první možnost, klikněte na tlačítko „Více“ s názvem sekce a posuňte seznam o několik obrazovek níže. Sekce Editor’s Choice je na hlavní obrazovce druhá za seznamem nejpotřebnějších aplikací.

Jakmile je instalátor Google Apps nainstalován, automaticky se spustí a začne stahovat obchod Google Play a všechny služby balíčku vyhledávače do smartphonu Meizu. Dalším krokem je restart, opět bez souhlasu uživatele, a ve smartphonu se objeví základní aplikace Google: obchod a mapy. Zbytek aplikací si musíte nainstalovat sami již z Play Marketu.

Doufejme, že v budoucnu budou smartphony Meizu standardně vybaveny službami Google. Takové komplikace při instalaci jistě odradí běžné uživatele od zařízení společnosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS