Jak bezpečně čistit registr v systému Windows 10 a 11. Oprava registru Windows 10

Využití editoru registru offline k opravě registru

Zvyšte svou kariéru s certifikací AWS Certified Solutions Architect Certification. Získejte bezplatnou přípravu: Hluboké ponořte se do domén zkoušek, tipy na přípravu a cenné zdroje. Stažení.

Už jste někdy zažili okamžik „oops“ při úpravách registru, jako například změna nesprávné hodnoty? A když restartujete počítač, Windows se nezačne spuštěn? Naštěstí pro vás, můžete registr stále upravit nebo opravit pomocí editoru offline registru.

Není to čtenář? Podívejte se na tento související videozáznam!

Také v situacích, jako je odstranění tvrdohlavých nebo uzamčených záznamů registru kvůli možné infekci malware, může být úpravy offline v registru vaše poslední možnost. Pokračujte ve čtení tohoto tutoriálu a naučte se, jak upravit registr Windows offline.

No tak, a podívejme se, co jiného můžete zlomit!

Předpoklady

Chcete.li sledovat spolu s tímto tutoriálem, ujistěte se, že máte následující.

 • Počítač běžící na Windows 10, Windows Server 2016 a výše. Tento článek bude používat Windows 10 verze 1909.
 • Kopie instalačního média Windows. Instalační média DVD nebo USB by měla fungovat.

Offline registry: Porozumění a úpravy

Jedním z populárních způsobů úpravy registru Windows je použití nástroje Regedit. Tento nástroj je editor grafického registru, který vám obvykle umožňuje upravovat registr Windows, když se používá. Můžete však také použít Regedit k úpravě offline registru.

Registr offline je registr Windows, který je uložen v souborech (jeden pro každý úl registru), který Windows v současné době nepoužívá. Každý soubor je uložen na konkrétních místech, jak je uvedeno v tabulce níže.

Registr úl Cesta souboru
Hkey_local_machine \ Sam %Windir%\ System32 \ config \ Sam
Hkey_local_machine \ System %WinDIR%\ System32 \ config \ System
Hkey_local_machine \ software %WinDIR%\ System32 \ config \ Software
Hkey_users.Výchozí %WinDIR%\ System32 \ config \ výchozí
Hkey_current_user %Userprofile%\ ntuser.Dat

Chcete.li upravit offline registr, můžete použít Regedit uvnitř speciálního operačního prostředí Windows s názvem The Windows Recovery Environment (Winre).

Zatímco existují editoři offline registru třetích stran, Winre a Regedit jsou oficiálně podporované nástroje společnosti Microsoft. Kromě toho má Winre vestavěnou podporu pro firmware UEFI a Bitlocker, který není k dispozici ve většině nástrojů třetích stran.

Otevření příkazového řádku ve Winre

Chcete.li upravovat offline registr Windows, musíte nejprve zarezervovat Winre a otevřít příkazový řádek odtamtud. Chcete.li to udělat, máte několik různých způsobů v závislosti na tom, zda se nyní můžete dostat do oken a pokud máte instalační média Windows nebo ne.

Z nabídky Windows Power

Nejjednodušší a typická metoda zavedení do Winre je z nabídky Windows Power. Tato metoda platí pouze tehdy, pokud je Windows stále bootovatelné nebo pokud stále můžete dosáhnout alespoň přihlašovací obrazovky, kde budete mít přístup k nabídce napájení.

Postupujte podle níže uvedených kroků a zavedete na Winre pomocí nabídky Power.

Poznámka: Tato metoda bootu Winre bude fungovat pouze v případě, že systém systému Windows System Drive (E.G., Drive C 🙂 není šifrován s bitlocker. Pokud je systémová jednotka šifrována, přeskočte na zavedení do Winre s instalačními médii.

Pokud jste přihlášeni do systému Windows, stisknutím tlačítka Winl na klávesnici zamkněte obrazovku.

V pravém dolním rohu přihlašovací obrazovky klikněte na tlačítko napájení. Dále podržte klávesu Shift na klávesnici a klikněte na restart.

Na výzvu varování, že byste mohli ztratit neuloženou práci, stejně klikněte na restartování. Počítač se restartuje a automaticky zavede do Winre.

Poznámka: Pokud se počítač nepodaří zavést na Windows 10 ve dvou až třech po sobě následujících časech, příští boot zadá automaticky Winre.

Po restartu počítače uvidíte menu Winre podobné níže uvedenému obrazovce. Na této stránce klikněte na Odstraňování problémů.

Na stránce odstraňování problémů klikněte na Advanced Možnosti.

Na stránce Advanced Možnosti klikněte na příkazový řád.

V okně příkazového řádku kliknutím na název účtu se přihlaste.

Nyní zadejte heslo svého účtu a klikněte na Pokračovat.

Použití instalačního média Windows

V případech, kdy se Windows nelze zavádět, je další možností pro přístup k Winre Booting s instalačními médii Windows. Ať už máte instalační média CD/DVD nebo USB, Winre s ním také předem načte.

Níže uvedený proces krok za krokem ukazuje zavedení do Winre pomocí instalačního média Windows 10. V závislosti na vaší verzi instalace systému Windows se mohou snímky nebo kroky lišit od toho, co v tomto příkladu uvidíte.

Vložte instalační média Windows (CD, DVD nebo USB) a poté vypněte počítač.

Napájení na počítač a ujistěte se, že počítač zavede do instalačního média.

Jakmile počítač zavedete nastavení Windows, klikněte na Další.

Na další obrazovce klikněte na Opravit počítač.

Dále, v nabídce VÝBĚR OPATION klikněte na Odstraňování problémů.

V nabídce Advanced Možnosti klikněte na příkazový řád.

Pokud je jedna nebo více jednotek v počítači zasažena bitlocker, uvidíte výzvu k zadání klíče pro obnovení podobné níže uvedenému obrazovce. Pokud je šifrována jednotka obsahující vaše soubory offline registru, zadejte klávesu pro obnovení a klikněte na Odemkněte jednotku.

Bez odemknutí šifrované jednotky nebudete mít přístup k souborům offline registru.

Nalezení dopisu pohonu operačního systému Windows

Nyní, když jste zavedli počítač do Winre a nechte se otevřít příkazový řádek, nyní můžete začít používat regedit jako offline editor registru.

Na typické instalaci Windows najdete operační systém na jednotce C. Ale uvnitř Winre, Drive C je přiřazen k systému vyhrazeným oddílem (SRP). SRP je skrytý oddíl, který najdete bezprostředně před oddílem, ve kterém je umístěna Windows.

Nejprve musíte zjistit, ve kterém je instalace pohonu Windows. Můžete tak učinit výpisem databáze konfigurace počítače (BCD). BCD obsahuje konfiguraci spuštění systému a operačního systému, včetně oddílu, ve kterém je umístěn samotný operační systém.

Chcete.li seznam konfiguračních dat zavádět, spusťte níže uvedený příkaz v příkazovém řádku.

V sekci Boot Loader Boot nakladače vyhledejte hodnotu vlastnosti OsDevice. Tato hodnota ukazuje, který dopis jednotky má instalaci systému Windows OS. V níže uvedeném příkladu je OS Windows na jednotce D.

Načítání, úpravy a vykládání registru offline

V předchozí části jste zjistili, že Windows sídlí na jednotce D ve Winre. Nyní můžete vystřelit editor offline registru a načíst úly offline pro úpravy. Chcete.li načíst úly offline registru, postupujte podle kroků níže.

Otevřete vestavěný editor registru Windows spuštěním příkazu níže v příkazovém řádku.

Nyní byste měli vidět známé okno editoru registru jako níže uvedený snímek obrazovky. Vzhledem k tomu, že jste ve Winre, registr, který vidíte, jsou registr Winre a ne váš registr Windows. Musíte ručně načíst úly, které chcete upravit, což uděláte v dalším kroku.

Dále načtěte úl registru, který chcete upravit. Načítání úlu znamená otevření souboru registru offline z Drive Windows OS Drive, který se poté stane viditelným v editoru registru offline.

Nejprve kliknutím vyberte klávesu, kde načtete úl registru. Můžete načíst pouze úly pod klíči HKEY_LOCAL_MACHINE a HKEY_USERS. Níže uvedený příklad vybere klíč hkey_local_machine.

Po výběru klíče klikněte na soubor. Načtěte úl na panelu nabídek.

Na okně Load Hive přejděte na D: \ Windows \ System32 \ config.

Nezapomeňte, že instalace systému Windows je v tomto příkladu v jednotce D, jak se ukázal příkaz BCDedit.

Dále vyberte soubor úlu registru, který chcete načíst. Jakmile vyberete soubor, klikněte na Otevřít. Níže uvedený příklad otevře softwarový soubor, který načte HKEY_Local_Machine \ Software Registry Hive.

Na další výzvu zadejte název klíče, který chcete přiřadit k souboru offline registru a klikněte na OK. Pro jasnost nevytváříte nový klíč. Místo toho nastavíte pouze štítek nebo jméno do úlu offline registru.

Neváhejte použít jakékoli jméno, o kterém si myslíte, že by to dávalo smysl. Níže uvedený příklad používá název offline_software.

Zpět v okně editoru registru můžete nyní vidět offline registr, který jste naložili do svého editoru registru offline.

V tomto okamžiku můžete v případě potřeby opakovat stejné kroky k načtení dalších souborů registru offline.

Poté, co jste naložili úl offline registru, můžete nyní upravit registr stejným způsobem, jaký byste upravili registr, zatímco se přihlásíte do Windows.

Dále vytvořte nový klíč s názvem ata_winre_regedit. Chcete-li tak učinit, klepněte pravým tlačítkem myši na registr offline, který chcete upravit-KLIKNUTÍ NOVINKA-Klíč. Nakonec zadejte název nové klíče a stiskněte klávesu Enter.

Jakmile dokončíte úpravu registru, vyložte úl registru offline. Chcete.li tak učinit, (1) kliknutím vyberte klávesu offline registru, klikněte na (2) Soubor. (3) Vyložte úl. A konečně, na výzvu k potvrzení klikněte (4) Ano.

Nyní zavřete editor registru offline a okna příkazového řádku.

Nyní vypněte počítač nebo spusťte do Windows.

Ověření změn vašeho offline registru

Jakmile restartujete počítač a úspěšně se přihlásíte do Windows, dalším krokem je potvrzení, že změny, které jste provedli v registru offline, přetrvávají. Postupujte podle níže uvedených kroků.

Nejprve otevřete editor registru. Chcete.li tak učinit, stisknutím tlačítka WinR na klávesnici otevřete dialogové okno. Dále zadejte regedit do otevřeného pole a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na OK.

Jakmile jste v okně editoru registru, přejděte do úlu, který jste dříve upravili, a potvrďte, že existuje. V tomto příkladu je položkou, která se má ověřit.

Nezapomeňte, že když jste naložili úl offline registru do nového klíče, zatímco jste ve Winre, přidělili jste štítek s názvem offline_software. Tento klíč byl pouze dočasný ve Winre a nese se do aktivního registru ve Windows.

Závěr

Vědět, jak upravovat offline registru, může zachránit vaši slaninu, zejména pokud jste udělali chybu a poškodili registr. Ať už se počítač stále zavádí nebo ne, nebo pokud je disk šifrován, můžete stále použít Regedit k úpravě registru Windows offline.

Kromě úpravy offline registru pomocí Regedit si myslíte, že můžete také zálohovat a importovat offline registr? Jaké další akce si myslíte, že jsou možné s registrem offline?

Nenávistné reklamy? Chcete podporovat spisovatele? Získejte mnoho našich tutoriálů zabaleno jako průvodce ATA.

bezpečně, čistit, registr, systému, windows

Jak bezpečně čistit registr v systému Windows 10 a 11

Většina z nás ví o počítačích něco nebo dva, i když je to jen základní chápání jejich používání. I při každodenním používání však stále existují aspekty nebo komponenty vašeho počítače, kterým nemusíte rozumět, a jednou z těchto věcí je registr Windows. Možná jste slyšeli o registru, ale pokud jste tam předtím nemuseli jít, můžete vás to zastrašit. Obecně řečeno, uživatelé počítače by však neměli pravidelně přistupovat k registru, pokud je však váš počítač běží pomaleji než obvykle nebo pokud máte chyby v registru, může být čas, abyste se naučili, jak vyčistit registr v systému Windows 10 a 11.

Registr Windows

Registr Windows je část vašeho počítače, která obsahuje a zaznamenává téměř vše na vašem počítači. Registr často nazývá „srdce“ počítače a ukládá informace a nastavení pro konfigurace operačního systému, preference uživatelů, softwarové programy a hardwarová zařízení.

Čím déle máme náš počítač, tím častěji přidáváme nové stahování, instalace a aktualizace do našeho stroje. Při stahování nových programů nebo instalaci nových aktualizací není nic špatného, ​​ale nakonec to může zpomalit počítač.

Zde přichází do hry váš registr. Každý program, aplikace, ovladač, nástroj, hra a stahování obsahují data, která budou uložena v registru vašeho operačního systému. Když to začne přetékat nežádoucími informacemi, může to způsobit, že váš počítač zhroutí. Bezpečné a časté čištění registru mohou pomoci zlepšit výkon a zabránit nehodám, pokud se provede správně.

Jak čistit registr v systému Windows 10 a 11

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba si pamatovat, je, že registr je velmi křehkou součástí vašeho počítače. Pokud s tím příliš nebo nesprávně pohráváte, může to v podstatě zničit Windows. S tím bylo řečeno, je nezbytné při čištění vašeho registru opatrně opatrně, zejména pokud to děláte ručně.

Existuje několik různých metod, které můžete použít k vyčištění svého registru, včetně nástrojů Windows a čisticích prostředků registru třetích stran, takže pojďme vybrat, která možnost pro vás nejlépe funguje. Před pokusem o jejich vyčištění je nezbytné zálohovat vaše data a registr. Zálohování vašeho registru je užitečné v případě, že náhodně odstraníte nesprávný soubor, který byl nezbytný pro funkčnost vašeho počítače.

 • Vyčištění disku Jedním z nejjednodušších způsobů vyčištění systému Windows 10 nebo Windows 11 je spuštění vyčištění disku. Nástrojový nástroj je předinstalován s vaším operačním systémem a může pomoci odinstalovat a čistit staré a zbytečné soubory. Mějte na paměti, že čištění disku ve skutečnosti nevyčistí váš registr přímo, ale může vyčistit a odstranit soubory, které mohou mít v registru stále data. Po provedení čištění disku se položky dat registru často odstraní a odstraní také. Aby byl váš počítač v provozu hladce a udržovat výkon, je dobré pravidelně provádět čištění disku.
 • Stiskněte Start a zadejte vyčištění disku na vyhledávací liště
 • Klikněte na aplikaci
 • Jakmile se aplikace otevře, zobrazí se okno, vyberte Windows C: Drive a poté klikněte na OK
 • Poté, co nástroj dokončí skenování, klikněte na systémové soubory vyčistit
 • Klikněte znovu klikněte na OK (to vyzve druhé skenování s dalšími možnostmi)
 • Po dokončení skenování můžete procházet dalšími soubory, které můžete smazat
 • Klikněte na OK
 • Windows odmítají další metodu, která může přispět do zdravějšího registru, je odpíchnutí z Windows. Podle společnosti Microsoft, nasazení obrazové servis a správu (odp.exe) je nástroj příkazové linie, který lze použít ke servisu a přípravě obrázků Windows a systémových chyb. Disp pomáhá opravit jakékoli problémy, které mohou být spojeny s rozbitými položkami registru, a může výrazně snížit problémy registru na vašem PC.
 • Softwarové aplikace třetích stran Pokud se vám nelíbí, jak se učit, jak vyčistit registr v systému Windows 10 nebo 11, měli byste zvážit softwarové aplikace třetích stran. Čištění registru ručně vyžaduje opatrnost a někdy je nejlepší nechat čištění profesionálům. V tomto případě program čištění registru, který může bezpečně uklidit váš registr Windows pro zlepšený výkon PC. (Doporučujeme všem, aby spustili čistič registru Windows, jakmile jejich počítač začne stárnout, ale je nezbytné, pokud dojde k patrným zpomalením nebo jiným problémům).
 • Je nezbytné držet krok s aktualizacemi počítačů, údržbami a metodami prevence, jak udržet váš počítač ve tvaru špičky. Provedení čištění registru pomocí softwaru třetích stran může změnit problém týkající se problémů souvisejících s registrem.

  Jak jsou vaše hesla přátelská k hack?

  Zjistěte ještě dnes stažením zkušební verze System Mechanic /Strong> (zahrnuje bezplatnou verzi nástroje pro správu hesel, BYEPASS /Strong>).

  Zajistěte svůj digitální život

  Získejte konečnou ochranu pomocí System Mechanic Ultimate Defense /Strong>-Správa hesel, anonymní prohlížení, blokování malwaru a mnohem více-vše v jednom snadno použitelném softwarovém sadě.

  Jak opravit rozbité položky registru na Windows 11 (5 rychlých způsobů)

  Pokud vás zlomené položky registru ve Windows 11 hodně znepokojují, máte snadno šest úžasných řešení, jak snadno opravit všechny své chyby v registru. Pojďme studovat všechny metody stručně.

  Čelíte rozbitým nebo zkorumpovaným problémům s položkami registru ve vašem systému Windows 11?

  Pokud ano, není třeba panikařit. Je to proto, že je velmi snadné opravit rozbité položky registru na Windows 11. A pro vaše pohodlí je již uvedeno 6 nejlepších metod k opravě rozbitých registrů.

  Pojďme tedy opravit vaše rozbité položky registru!

  Rychlý přístup:

  Co je registr Windows?

  Registr Windows je humongous databáze obsahující informace, možnosti a hodnoty pro hardware a software nainstalovaný v operačním systému Windows.

  Registr má dva základní klíčové prvky. klíče a hodnoty. Kdykoli nainstalujete nový software, spustíte program nebo změníte nastavení hardwaru, Windows vždy odkazuje na registr pro načtení příslušných klíčů a hodnot.

  Never Press the BIOS Key Again

  Chcete-li přizpůsobit pracovní postup Windows nebo zvýšit výkon, můžete použít vestavěný editor Windows Registry Editor (Regedit) ke změně klíčů registru registru. Při změně klíčů registru buďte však opatrní, protože by to mohlo drasticky poškodit váš operační systém.

  Důvod za rozbité položky registru

  Před opravou rozbitých položek registru na vašem systému Windows 11 porozumíme nejprve některé příčiny za rozbité položky registru, například:

  • Malware a viry mohou útočit a upravit registr Windows, který může zlomit nebo poškodit některé položky registru.
  • Fragmenty registru jsou příčinou běžného zlomeného registru, ke kterému dochází při instalaci nebo upgradu určitého softwaru.
  • Pokud se váš počítač neočekávaně vypne nebo havaruje, může to způsobit chyby registru.
  • Také, když se ve vašem systému hromadí řadu nežádoucích, prázdných nebo zkorumpovaných položek, může ucpat vaše zařízení a ublížit položkám registru registru.
  • Pokud jste připojili vadný hardware nebo externí zařízení s počítačem, může také rozbít položky registru registru.
  • Pokud jste mylně smazali nebo upravili nastavení registru, může také vážně poškodit váš operační systém.

  Nyní tedy víte, co může poškodit váš registr Windows, nyní prozkoumejte, jak opravit všechny rozbité položky registru v systému Windows 11.

  Metoda 1. Spusťte SFC (kontrola souborů systému)

  Kontrola systémových souborů je integrovaný nástroj Windows 11, který dokáže najít a opravit rozbité nebo chybějící soubory v adresáři souboru systému. Chcete.li opravit položky registru pomocí SFC, postupujte podle těchto kroků:

  Krok 1: Do vyhledávacího panelu zadejte CMD nebo příkazový řád.

  Krok 2: Klepněte pravým tlačítkem myši na příkazový řád a vyberte běh jako správce pro zadání CMD.

  Krok 3: V okně příkazového řádku zadejte příkaz „SFC /Scannow“ a stiskněte klávesu Enter.

  Tento příkaz prohledá celé vaše systémové soubory a najde všechny poškozené. Dokončení úplného skenování trvá zhruba 30 minut nebo více.

  Pokud však dostanete zprávu „Ochrana zdrojů systému Windows zjistila zkorumpované soubory, ale nebyla schopna některé z nich opravit“ ani po spuštění příkazu SFC, restartujte počítač a zkuste to znovu. Nebo můžete vyzkoušet jiné metody, jak je uvedeno dopředu.

  Metoda 2. Použijte vyčištění disku

  Kdykoli odinstalujete software nebo pohony, mají sklon nechat za sebou rozbité položky registru. Tyto nežádoucí soubory se v průběhu času hromadí, ucpávají počítač a snižují jeho výkon. Musíte tedy vyčistit zbytečné nezdraky, které mohou zpomalit vaše zařízení.

  Za tímto účelem Microsoft přidal funkci vyčištění disku ve všech verzích Windows. Pomocí čištění disku můžete rychle smazat nežádoucí soubory, včetně rozbitých položek registru. Udělat to tak:

  Krok 1: Vyhledejte „čištění disku“ ve vyhledávacím panelu a vyberte aplikaci.

  Krok 2: Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit, a stiskněte OK.

  bezpečně, čistit, registr, systému, windows

  Krok 3: Nyní najdete všechny zbytečné soubory, které můžete smazat a obnovit cenný prostor.

  Krok 4: Dále klikněte na tlačítko Systémové soubory vyčistit a znovu vyberte jednotku, abyste spustili hlubší skenování systému.

  Krok 5: Znovu vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit.

  Krok 6: Dokončení skenování bude trvat několik minut. Poté zaškrtněte soubory, které chcete vyčistit pod sekcí souborů, a stiskněte OK.

  Krok 7: Potvrďte kliknutím na tlačítko pro odstranit soubory.

  Nyní musíte restartovat počítač a zbavíte se všech zbytečných položek registru.

  Metoda 3. Spusťte oprava startupu Windows

  Oprava spuštění nebo automatická oprava je vestavěný nástroj pro zotavení systému Windows. Je to perfektní řešení pro sledování a opravu rozbitých položek registru na Windows 11. Takto to funguje:

  Krok 1: Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a vyberte Nastavení.

  Krok 2: Vyberte systém a poté klikněte na možnost obnovy z pravého podokna.

  Krok 3: Klikněte na tlačítko Restart Now.

  Krok 4: Váš systém se nyní zavede do prostředí Windows Recovery Environment (Winre). Prostředí vám pomůže s odstraňováním problémů se všemi běžnými problémy.

  Krok 5: Klikněte na opravu spuštěných možností pro odstraňování problémů.

  Krok 6: Nástroj pro opravu startupu bude nyní diagnostikovat a opravit chyby registru.

  Metoda 4. Spusťte to nástroj

  Když skenování SFC nedokáže opravit rozbité položky registru na vašem systému Windows 11, můžete použít skenování správy servisního servisního servisního.

  Toto je také skenování založené na příkaze. Otevřete tedy příkazový řád stejným způsobem jako v metodě 1. Dále zadejte následující příkaz a stiskněte Enter:

  Disp /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

  Počkejte několik minut na dokončení skenování a zkontrolujte, zda je chyba oprava. Pokud ne, zkuste tento příkaz:

  Disp /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

  Metoda 5. Obnovte soubor registru zálohování

  Zde, pokud zálohujete soubory registru při instalaci systému Windows 11, můžete kdykoli obnovit své soubory registru a opravit rozbité položky. Doporučuje se také zálohovat váš registr před provedením jakýchkoli hlavních úprav vašeho počítače.

  Chcete.li zálohovat svůj registr Windows 11, postupujte podle těchto kroků:

  Krok 1: Stisknutím kláves Windows R na klávesnici otevřete spuštěné pole, zadejte regedit a poté stiskněte Enter.

  Krok 2: Pokud ovládání uživatelského účtu požádá o povolení, klikněte na ano.

  Krok 3: Nyní klepněte pravým tlačítkem myši na počítač v levém podokně a vyberte možnost Exportu.

  Krok 4: Uveďte název záložního souboru a vyberte cíl, který jej uloží.

  Krok 5: Stačí kliknout na uložení a položky vašeho registru jsou zálohovány.

  Nyní, abyste obnovili položky vašeho registru předtím, než se zlomí, postupujte podle těchto kroků:

  Krok 1: Otevřete dialogové okno spuštěny, zadejte regedit a poté stiskněte klávesu Enter.

  Krok 2: Pokud se vyskakovací okno Okno ovládacího prvku uživatelského účtu klikněte na ano.

  Krok 3: Přejděte do nabídky souborů Klikněte na import.

  Krok 4: Vyberte zálohu registru, kterou chcete obnovit, a klikněte na Open.

  Bonusové tipy: Optimalizujte výkon disku na Windows 11

  Tento bonusový tip se zaměřuje na optimalizaci výkonu disku. Po použití výše uvedených metod je dobré zlepšit vaše zařízení. Pomocí nástroje třetích stran, jako je Master Easteus oddíl, můžete efektivně zvýšit výkon svého disku a vymazat zbytečné rozbité soubory registru registru.

  Master Easeus oddíl je skvělý nástroj pro oddíl, který dokáže spravovat oddíly na disku ve Windows bez ztráty dat. Tento software vám může nabídnout řadu optimalizačních funkcí, například:

  • Může změnit velikost/přesunout/formát/smazat/vytvořit oddíly s kliknutím.
  • Umožňuje migraci OS do různých jiných formátů, včetně HDD, SSD, USB atd.
  • Dodává se s MBR GPT Converter pro snadnou konverzi disku.
  • Změňte štítky oddílů nebo řídí dopisy pro lepší organizaci dat.
  • Kompatibilní se všemi verzemi Windows.
  • Dokonale zarovnejte oddíly na SSD pro optimalizaci výkonu PC.
  • Zkontrolujte chyby v oddílech a opravte je.

  Zde jsou snadné kroky k optimalizaci disku pomocí Master EasyUS oddíl:

  Rozloučení se myšlenkami

  Položky rozbitého registru jsou velmi smrtící. Mohou zpomalit výkon vašeho počítače, poškodit všechna vaše data a vytvořit řadu dalších problémů s systémem.

  Proto, kdykoli zjistíte, že váš počítač vás znepokojuje nebo musíte provést změny v nastavení registru, buďte připraveni se správným řešením k opravě rozbitých položek registru registru.

  Nahoře jste se již naučili šest robustních metod k opravě různých chyb registru. Můžete tedy použít některou z nich a opravit své rozbité položky registru na Windows 11 v žádném okamžiku.

  Pokud však jsou pro vás manuální metody příliš technické, jděte na bonusové řešení. Easteus Diartition Master. Díky tomuto automatickému nástroji můžete svůj disk hladce opravit a optimalizovat.

  Takže to je prozatím! Doufám, že vyberete správnou metodu pro opravu vašich rozbitých položek registru. Pro více informací můžete níže komentovat.

  • Jak opravit SD kartu, která říká plná, když je prázdná v systému Windows 11/10/7/7 Brithny/2023-02-22
  • WD Quick Formatter ke stažení zdarma s Roundup Review 2023 [Ves Cons] Tracy King/2023-02-22
  • Jak vytvořit bootovatelné USB pro Windows Server Tracy King/2023-05-06
  • Jak trvale smazat soubory z počítače bez obnovy Windows 11/10/7/7 Brithny/2023-02-22

  Software pro opravu registru Windows 10. Opravte registr Clean Windows

  Software pro opravu registru Windows 10 vám může pomoci opravit rozbitý registr. V tomto příspěvku se můžete naučit, jak zálohovat registr a jak bezpečně vyčistit nepotřebný registr pomocí užitečného nástroje.

  Co jsou registr Windows a jeho použití?

  Registr, často známý jako registr Windows, je databáze obsahující informace, nastavení, volby a další proměnné pro software a zařízení nainstalované ve všech verzích Microsoft Windows.

  K registru je přístupný jádrem, ovladači zařízení, služby, správce bezpečnostních účtů a uživatelskými rozhraními. Registr také poskytuje přístup k čítačům, které mohou být použity k výkonu systému profilu.

  Jinými slovy, registr, známý také jako registr Windows, ukládá informace, nastavení, volby a další data pro aplikace a zařízení nainstalované ve všech verzích společnosti Microsoft Windows. Pokud je například nainstalován software, do registru systému Windows je přidán nové nastavení podklíčka obsahujícího umístění, verze programu a jak spustit aplikaci.

  Informace o hodnotách registru registru registru registru

  Když původně používáte editor registru Windows, zobrazí se všechny hodnoty registru v kořenových klíčích. Co tím myslí? Co naznačují? Tato část poskytuje rychlý přehled o nejčastějších kořenových klíčích a hodnotách, které obsahují.

  HKCR (HKEY_CLASSES_ROOT): Popisuje typ souboru, prodloužení souboru a informace o OLE.

  HKCU (HKEY_CURRENT_USER): Obsahuje informace o jednotlivci, který je v současné době přihlášen do Windows a jejich nastavení.

  HKLM (HKEY_LOCAL_MACHINE): Obsahuje počítačově specifické informace, jako je instalovaný hardware, nastavení programu a další data. Data používají všichni uživatelé, kteří mají přístup ke stroji. Tento klíč a jeho podříky patří mezi nejčastěji přístupné a upravené regiony registru uživateli.

  HKU (HKEY_USERS): V obsahu informací o všech uživatelích, kteří se přihlašují k počítači, včetně obecných i uživatelských informací.

  HKEY_CURRENT_CONFIG (HKCC): Podrobnosti o aktuální konfiguraci hardwaru připojeného k počítači.

  ▶ Hodnoty registru Windows

  Reg_sz.- String Hodnota: Umožňuje zadat jakoukoli hodnotu řetězce, jako je například cesta souboru.

  Reg_multi_sz.- Hodnota řetězce pole: Všechny hodnoty řetězce více řádků.

  Reg_expand_sz.- Rozšířená hodnota řetězce: Obsahuje řetězec s proměnnými environmentálních nebo systémových proměnných, které je třeba rozšířit. Například C: \%Windir%\ příklad.Exe může být stejný jako příklad C: \ Windows \.exe.

  Reg_binary.- Binární hodnota: Umožňuje, aby atributy byly definovány v binárním bináru jako buď na nebo vypnuto (0 nebo 1).

  Reg_dword.- Hodnota DWORD: Podobně jako binární hodnota, ale schopná hodnot definovaných v 32bitovém desetinném nebo hexovém.

  Reg_qword.- Hodnota Qword: Stejně jako DWORD, ale uloženo jako 64bitová hodnota.

  Metody opravy a čištění registru Windows 10

  Část 1. Jak vytvořit zálohu pro váš registr Windows

  Úpravy registru mohou být velmi jednoduché k vyřešení některých problémů, ale také může nastavit některé personalizované věci. Registr je prospěšný, ale to bude mít konkrétní riziko. Jakmile je chyba upravena chyba, může vést k selhání systému, které nemohou běžet normálně, pak musíme před úpravou zálohovat registr. Jak zálohujete registr v systému Windows 10? Zde vám ukážeme, jak zálohovat váš registr.

  Způsob 1. Vytvořte zálohu konkrétního klíče v softwaru pro opravu registru Windows 10

  Ve skutečnosti je software pro opravu registru Windows 10 samotný editor Windows Registry Editor.

  Krok 1. Stiskněte „Windows“ „R“, abyste vychovali běh a zadejte regedit. Klikněte na „OK“ nebo stiskněte „Enter“.

  Krok 2. A v výzvě pro ovládání uživatelského účtu klikněte na „Ano“.

  Krok 3. V editoru registru přejděte na klíč, který se chystáte upravit. Za tímto účelem můžete buď projít adresářemi na levém podokně, abyste procházeli klíči registru, nebo klikněte na vyhledávací pole nahoře a zadat klíčovou cestu.

  Krok 4. Veškerý obsah můžete zálohovat kliknutím na „Soubor“ a výběrem „Export“ a poté jej uložit na místě. Nebo zálohujete konkrétní soubor výběrem klíče, který chcete zálohovat a kliknout na nabídku souboru, a výběrem „Export“.

  Chcete.li obnovit zálohu, musíte pouze otevřít okno registru a postupovat podle stejných kroků, ale klikněte na „Import“.

  Způsob 2. Záložku registru Windows pomocí systému obnovení systému

  Krok 1. Hit Start and Search Restore Point. Klikněte na výsledek vytvoření bodu obnovení.

  Krok 2. Než vytvoříte bod obnovení, musíte zapnout nastavení ochrany pro objem, který chcete zálohovat. V našem případě je to pohon C. Chcete.li to zapnout, vyberte C ze seznamu disků pod nastavením ochrany a stiskněte konfiguraci. Vyberte možnost Turn On Ochrana a stiskněte OK.

  Krok 3. Zpět v dialogovém okně Vlastnosti systému Systém klikněte na Vytvořit.

  Krok 4. Do tohoto bodu obnovení přidejte popis/jméno a stiskněte vytvoření.

  Chcete.li obnovit, spusťte systém obnovení systému. Vychovávejte běh, vyhledávání rstrui a stiskněte OK nebo stiskněte klávesu Enter. Stiskněte další na průvodci obnovení systému. Na následující obrazovce vyberte bod obnovení. Pokud ji nevidíte, zaškrtněte políčko zobrazení více bodů pro obnovu a odhalte všechny dostupné body obnovení. Poté klepněte na další a na následující obrazovce kliknutím na Dokončení začněte obnovit vybraný bod obnovení

  Část 2. Čistý registr v systému Windows 10 s nástrojem PC Clean

  Během instalačního procesu všechny aplikace Windows ukládají data do registru. Komponenty systému používají registr k ukládání a načítání konfiguračních dat. Data registru se mění v závislosti na verzi Windows Microsoft a v letech nebo měsících, kdy byl systém použit. Je tomu tak proto, že jakmile se přidávají programy a aplikace a odinstalují ze systému, jsou položky vytvářeny do registru, ale jsou zřídkakdy, pokud vůbec, odstraněny.

  Registr neustále roste v důsledku automatizace systému. Může to být tak obrovské, že se systém zpomaluje a nakonec se zhroutí, čímž se vše zastaví. Proto by měl být software pro čištění registru používán pravidelně.

  Protože je velmi riskantní ručně čistit registr, doporučujeme se obrátit na software pro čištění registru. Pokud stále potřebujete šikovný nástroj, doporučujeme zde bezplatný nástroj, standard Aomei Assistant Assistant.

  Jedná se o multifunkční nástroj pro správu disku a oddílů pro Windows 11/10/8/8.Uživatelé 1/7/XP, aby pohodlně a bezpečně spravovali své počítače. Funkce „čističe PC“ tohoto softwaru může naskenovat váš systém, rozpoznávat nepotřebná data a uvést je, aby vám pomohla bezpečně vyčistit registr Windows. Během skenování budou nevyžádané soubory filtrovat všechny nevyžádané soubory v systému, takže můžete zcela vyčistit systém a disk několika kliknutí.

  Krok 1. Stáhněte si a otevřou standard Aomei Assistant Assistant Assistant a zase klikněte.

  How to find product key for Windows 11

  Krok 2. Kliknutím na „Start Scan“ v novém vyskakovacím okně prohledejte počítač pro nežádoucí soubory.

  Krok 3. Po spuštění skenování na chvíli počkejte, dokud nebude načtena pruh.

  Krok 4. Nezbytná data budou automaticky vybrána, můžete přímo kliknout na „Vyčistit vše“ a smazat je. Pokud stále máte jiné zbytečné soubory, můžete zaškrtnout políčka odpovídajících souborů.

  Krok 5. Když vidíte správný symbol zobrazený v rozhraní, můžete kliknout na „Zpět“ a nechat funkci nechat.

  Závěr

  Editor registru je krásný software pro opravu registru Windows 10. Ale pro vyčištění registru v systému Windows 10 nebo jiných verzích je Aomei Assistant Assistant vhodnější, aby vám pomohl udržet registr v pořádku. Tento nástroj bude prospěšný, pokud nevíte, jak vyčistit registr v systému Windows 10.

  bezpečně, čistit, registr, systému, windows

  A předpokládejme, že upgradujete na profesionální vydání. V takovém případě můžete odemknout více praktických funkcí, jako je klonování, převod datových bezpečných dat MBR/GPT, Mover App/Folder, prodloužení velikosti oddílu atd. Kromě toho má také edici serveru pro Windows Server 2022/2019/2016/2012 (R2)/2008 (R2) Uživatelé, aby snadno spravovali svá zařízení.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS