Jak deaktivovat asistenta Google v zařízení Samsung Android

Tři způsoby, jak zakázat Asistenta Google v systému Android

Ilya. šéfredaktor webu softdroid.net. Autor několika stovek návodů a článků o konfiguraci systému Android. Přibližně 15 let zkušeností s opravami hardwaru a řešením technických problémů se systémy iOS a Android. Zabýval se téměř všemi více či méně populárními značkami mobilních smartphonů a tabletů. Samsung, HTC, Xiaomi atd. K testování se používá iPhone 12 a Samsung Galaxy S21 s nejnovější verzí firmwaru.

Asistent Google. aplikace založená na umělé inteligenci. Jeho hlavní funkce:

 • vyhledání potřebných informací podle zadaných parametrů,
 • dialog s uživatelem, odpovědi na hlasové požadavky,
 • snadné vytáčení, převod hlasu na SMS,
 • rychlé poskytování informací: údaje o počasí, dopravní situaci atd.п.

Asistenta Google můžete aktivovat na jakémkoli moderním smartphonu se systémem Android pomocí fráze „OK Google“.

Mnoho uživatelů uvedlo, že Asistent Google může provádět zcela nechtěné funkce, někdy dokonce obtěžující. Může se tedy objevit několikrát po odemknutí telefonu a nutnosti zavřít jej před provedením akce, což zabere čas. Spustí se náhodně, když je telefon v tašce nebo kapse, zachytí část hovoru a předpokládá, že jde o otázku. A samozřejmě odpoví v tu nejhorší možnou chvíli.

Je tedy přirozené, že je třeba tuto aplikaci v systému Android deaktivovat. Dnešní přehled se zaměří na to, jak zakázat Asistenta v zařízeních Xiaomi, HTC, Fly a dalších.

Kde je Google Assistant v systému Android

Nejprve si ujasněme, kde se nachází proslulý Asistent Google. Skládá se z několika částí. První z nich se skrývá za widgetem na ploše, který je také zodpovědný za vyhledávání.

deaktivovat, asistenta, google, zařízení, samsung, android

Pro ty, kteří ji nepoužívají, je to jen plýtvání místem.

deaktivovat, asistenta, google, zařízení, samsung, android

Je známá spíše jako otravná zpráva, která se zobrazí při dlouhém podržení klávesy domů. v této situaci se zobrazovaly kontextové informace.

Existuje však řešení, jak tuto akci obejít. V okně, které se zobrazí, se musíte zeptat na objekty na obrazovce.

Pokud tlačítko není k dispozici, můžete sami říct „Objekty na obrazovce“. Software zkontroluje kontext, vytvoří seznam a navrhne další kroky.

deaktivovat, asistenta, google, zařízení, samsung, android

Zakázání hlasového asistenta prostřednictvím výchozích aplikací

K provádění určitých činností nebo otevírání souborů v operačním systému Android se používají určité aplikace (tzv. výchozí aplikace). Máte možnost tyto aplikace změnit. Například pro příjem a odesílání zpráv je výchozí aplikací aplikace Zprávy, ale v případě potřeby si uživatel může nainstalovat aplikaci třetí strany a nastavit ji jako výchozí aplikaci pro zasílání zpráv.

Tato funkce funguje také pro hlasové asistenty. To umožňuje uživateli nainstalovat do zařízení několik hlasových asistentů od různých vývojářů a vybrat jednoho z nich jako výchozího asistenta. Uživatel se může také rozhodnout, že asistenta ve výchozím nastavení vůbec nezadá, a v takovém případě se akce, které jsou s ním spojeny, neprovedou.

Chcete-li Asistenta Google zakázat v nastavení výchozí aplikace, musíte otevřít nastavení systému Android a přejít do části „Aplikace a oznámení“.

Poté musíte přejít na konec stránky a přejít na „Rozšířená nastavení“.

V rozšířeném nastavení otevřete podsekci „Výchozí aplikace“.

Zobrazí se seznam akcí, pro které jsou ve výchozím nastavení nastaveny aplikace. Zde je třeba vybrat možnost „Asistent a hlasový vstup“.

Otevřete „Asistent a hlasový vstup“ a zobrazte seznam hlasových asistentů nainstalovaných v telefonu.

Chcete-li zakázat službu Google Assistant a všechny ostatní hlasové asistenty, jednoduše zde vyberte možnost „Ne“.

Vypnutí služby Google Assistant

Pokud se v podobné situaci ocitáte neustále, je načase vypnout Asistenta Google. Toho můžete dosáhnout třemi způsoby.

Úplné vypnutí služby Google Assistant.

Pokud se rozhodnete hlasového asistenta zcela zakázat, postupujte takto

 • Otevřete samotnou aplikaci a stiskněte tlačítko „Menu“ (tři pruhy).
 • Přejděte do Nastavení.
 • V části „Asistent“ klepněte na položku „Nastavení“ „Telefon“ a posunutím posuvníku Asistenta zakažte.

Deaktivace aktivace asistenta Google na tlačítku „Domů“.

Ve většině případů postačí výše popsaný způsob. Mnohem bezpečnější je však vypnout aktivaci asistenta stisknutím tlačítka Domů. Tímto způsobem se vám nebude zobrazovat neustálé doporučení, že je třeba povolit Asistenta, jako v případě prvního způsobu.

 • Přejděte na „Nastavení“. „Aplikace“. „Výchozí aplikace“. „Asistent a hlasový vstup“.
 • Zde si můžete vybrat, kterého hlasového asistenta chcete ve výchozím nastavení používat. Ze seznamu dostupných asistentů vyberte možnost „Žádný“.

Další výhodou této metody je kromě otravných připomínek také to, že asistenta můžete použít kdykoli, aniž byste ho museli znovu zapínat. Stojí za zmínku, že cesta se může na různých zařízeních lišit.

Další jednoduchý, ale účinný způsob. Jednoduše odinstalujte všechny aktualizace služby Google Assistant. Samozřejmě je tu jedna nevýhoda, nebudete mít přístup ke všem funkcím aplikace, které fungují pouze na určitých verzích systému Android.

Přejděte na „Nastavení“. „Aplikace“. „Správa aplikací“ a vyhledejte „Google“.

Po otevření nabídky (tři malé tečky) se zobrazí řádek „Odinstalovat aktualizace“.

Co si myslíte o službě Google Assistant?? Trápí vás to?? Máte s asistentem nějaké zvláštní zkušenosti? Napište do komentářů.

Co je Asistent Google ve společnosti Xiaomi

Asistent Google je hlasový asistent, který má usnadnit používání telefonu. Veškeré ovládání probíhá pomocí hlasových příkazů nebo textových zpráv. Virtuální asistent umí mnoho věcí, ale ty nejoblíbenější jsou uvedeny níže:

 • Počasí, časomíra a sporty. Asistent vás může upozornit na blížící se srážky nebo klesající teploty, nastavit časovač na určitý čas a dokonce odpovědět na otázku týkající se sportu. Je to praktické, zejména když máte telefon na druhém konci místnosti a nechce se vám pro něj jít.
 • Zábava a hry. Nebaví vás stát ve frontě nebo čekat v zácpě? Asistent Google vám může pomoci ukrátit čas i v této situaci. Na výběr je několik miniher, které každý zná už od dětství. Všimněte si, že se nejedná pouze o bezmyšlenkovitý závod, ale také o inteligentní úkol s definicí hlavního města navrhované země.
 • Upozornění a upomínky. Tato funkce je pro běžného uživatele jednou z nejužitečnějších. V hektickém prostředí je těžké nezapomenout na důležité informace. Už si nemusíte psát seznam úkolů, stačí asistentovi říct, co se chystáte udělat. Váš asistent vám určitě co nejdříve připomene vaše termíny.
 • Navigace a nejbližší místa. Pokud potřebujete cestovat do jiného města nebo navštívit určitou provozovnu, můžete asistentovi jednoduše sdělit adresu a on vybere nejvhodnější trasu. Můžete se také dozvědět o zajímavostech, hotelech, restauracích a nákupních centrech ve vašem okolí.

Nemluvě o možnosti telefonovat. Stačí, když virtuálnímu asistentovi zadáte příslušný příkaz. I přes mnoho užitečných funkcí se některým uživatelům Asistent Google z určitých důvodů nelíbí.

Úplné vypnutí asistenta

Pokud chcete, můžete funkci Google Assistant v zařízení Samsung Galaxy A50 zcela zakázat. K tomu je třeba:

 • Spuštění oficiální aplikace Google.
 • Přihlaste se ke svému účtu.
 • Přejděte na kartu „Více“.
 • Vyberte „Obecná nastavení“ a poté „Asistent Google“.
 • Posuňte posuvník do polohy „Vypnuto“.

Jakmile se vám podaří Asistenta Google vypnout, nebude vás již obtěžovat. Asistent nereaguje na žádný hlasový příkaz ani na stisknutí horkého tlačítka. Stručně řečeno, možnost náhodného spuštění se sníží na nulu.

Úplně vypněte asistenta

Pokud si přejete, můžete v zařízení Samsung Galaxy S10 Asistenta Google zcela vypnout. K tomu je zapotřebí:

 • Spuštění oficiální aplikace Google.
 • Přihlaste se ke svému účtu.
 • Přejděte na kartu „Více“.
 • Vyberte možnost „Obecná nastavení“ a poté „Asistent Google“.
 • Posuňte posuvník do polohy „Vypnuto“.

Jakmile se vám podaří Asistenta Google zakázat, přestane hlásit. Asistent nereaguje na hlasové příkazy ani na stisknutí horkého tlačítka. Zkrátka se sníží možnost náhodného spuštění na nulu.

Úplné odpojení asistenta

Pokud si přejete, můžete aplikaci Google Assistant v zařízení Samsung Galaxy S21 zcela vypnout. K tomu je zapotřebí:

 • Spuštění oficiální aplikace Google.
 • Přihlaste se ke svému účtu.
 • Přejděte na kartu Více.
 • Vyberte „Obecná nastavení“ a poté „Asistent Google“.
 • Posuňte posuvník do polohy „Vypnuto“.

Po úspěšné deaktivaci asistenta Google již nebude viditelný. Asistent nereaguje na hlasový příkaz ani na klávesovou zkratku. Pravděpodobnost náhodného spuštění se zkrátka sníží na nulu.

Maxim Rasporsky

Hlavní autor a editor na gurudroid.net. Psaní vysoce kvalitních a strukturovaných průvodců nastavením zařízení se systémem Android. Mám také kanál na YouTube, kde ve formátu videa ukazuji provedení určitých kroků k dosažení požadovaného výsledku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS