Jak deaktivovat dotykový panel na notebooku ASUS

Jak vypnout touchpad na notebooku

Téměř všechny modely notebooků jsou vybaveny speciálním dotykovým panelem, který se také nazývá touchpad. Je určen hlavně pro správu kurzoru myši a také na volání kontextového menu v různých programech a integraci Windows 7/10. Výrobci přenosných počítačů se snaží, aby se dotykové paže co nejpohodlněji učinily, ale ani jeden z nich není stále schopen nahradit z hlediska pohodlí nejobvyklejší počítačovou myš.

Navíc se v některých případech stává překážkou. Zadáním textu ho uživatel náhodně bolí prsty nebo dlaní, a proto se kurzor posune na obrazovce, zbytečné prvky a podobně jsou v tuto chvíli uvolněny. Někteří uživatelé proto hledají způsoby, jak vypnout touchpad tak, aby během provozu nezasahoval. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, a nyní je vezmeme zase.

Vypnutí pomocí funkčních klíčů

Výrobce Klávesová zkratka
HP Samostatné tlačítko, dvakrát klikněte na samotný dotykový panel
Asus Fn f9 nebo fn f7
Lenovo Fn f8, fn f5 nebo jen f6
MSI FN F3
Dell Fn f5 nebo fn f7 méně často fn f3
Acer FN F7
Samsung Fn f nebo fn f5
Sony (vaio) FN F1, VAIO kontrolní centrum
Toshiba FN F5
Dexp FN F1
DNS FN F1

Nyní ve všech modelech notebooků existuje funkční klíč „FN“. Speciálně je vytvořen pro rozšíření možností pro zřízení a správu notebooku. Chcete.li to provést, stiskněte některé další tlačítko.

V našem případě, pro deaktivaci TouchPadu, je kombinace FN F9 nejčastěji používána, ale mnoho výrobců také používá jiné klíče od F1 do F10. Na takový klíč je velmi často aplikován symbol touchpad s křížovým dotykovým panelem.

Nedávno vidím notebooky stále častěji, kde byl klíč F6 zapojen do dotykového panelu.

Centrum mobility

Na některých notebookech je panel vypnutí senzoru umístěn v centru mobility Windows. pro jeho otevření, stačí kliknout na pravou ikonu v pravém dolním rohu obrazovky v Tria.

Najdeme jen „dotykový panel“ a vypneme jej. Ale opět toto nastavení není na všech notebookech. Všechny původní ovladače by měly být také nainstalovány na notebooku.

Odpojení dotyku na notebooku prostřednictvím „Správce zařízení“

Pokud ovladač Synaptics není nainstalován na notebooku, můžete se pokusit vypnout touchpad prostřednictvím řídicího centra pro všechna počítačová zařízení. Chcete.li to provést, proveďte následující:

  • Kliknutím na klávesnici Kombinace WindowsR kláves spusťte okno „Perform“. Dále si zapište příkaz Devmgmt.Msc a klikněte na OK;
  • Poté začne „správce zařízení“. Zde musíte najít touchpad připojený k notebooku. Může být umístěn v sekcích „Myši a další označující zařízení“ nebo „HID zařízení“. Současně může mít v závislosti na modelu počítače a TouchPad různé názvy USB Mash, Synaptics PS/2 TouchPad, vstup USB-zařízení a další;
  • Když je nalezen touchpad, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte „odpojení“.

Poznámka: Pokud vidíte několik připojených zařízení USB a nemůžete určit, která z nich je touchpade, můžete je střídat střídavě vypnout. Po každém odpojeném zařízení zkuste komunikovat s touchpad.

Odpojit pomocí BIOS

V BIOS můžete deaktivovat jakýkoli hardware připojený k notebooku. Včetně displeje. Důležitým bodem je, že nezkušení uživatelé jsou lepší nepoužívat BIOS pro konfiguraci, protože nesprávný požadavek může poškodit informace na notebooku nebo zcela smazat operační systém.

Pokud je však uživatel přesvědčen ve svých schopnostech, můžete začít odpojit dotykovou obrazovku. Nejprve se musíte dostat do samotného bios. Na mnoha notebookech to lze provést držením klíče F1 nebo F2, když je zapnutý. Může to být také další f na klávesnici. Všechno bude viset z modelu. Na notebookech Lenovo je za tímto účelem vůbec speciální klíč v nabíjecím hnízdě.

Po vstupu se musíte přesunout na kartu Advanced. V něm vyberte kartu Vlastnosti systému a poté „Funkce myši/klávesnice“ a poté přejděte na kartu Interní Poiting Device. K dispozici bude položka „Zakázat“, kterou je třeba vybrat a aktivovat pomocí klávesy Enter. Všechno, dotyková obrazovka bude odpojena a nyní můžete opustit BIOS po zachování všech nastavení. Můžete to udělat pomocí klávesy ESC a sledovat náznaky na obrazovce notebooku.

deaktivovat, dotykový, panel, notebooku, asus

Centrum mobility Windows

Na notebookech některých výrobců je možné vypnout dotykový panel přímo z okna mobility systému Windows.

Existuje mnoho bezplatných nástrojů, které blokují na dotykovém panelu. Mezi nejoblíbenější je možné vybrat blokátor dotyku, dotyk nebo touchpad pal. Pokud má blokátor TouchPadu různá nastavení, pak okamžitě po zahájení práce Pal Touchfreeze a Touchpad.

  • Pokud potřebujete úplně zablokovat dotykový panel, stáhněte si blokátor TouchPad.
  • Pokud potřebujete blokovat touchpad pouze v procesu psaní, můžete použít TouchFreeze a Touchpad Pal.

Používání systému Windows

To vám umožní zobrazit okno dispečera, kde můžete deaktivovat panel na kartě „Myš a další označující zařízení“.

Podle Synaptics můžete také vypnout touchpad prostřednictvím ovladače. Musíte stisknout tlačítko Start a přejít na „Ovládací panel“. V parametrech „myš“ vyberte položku, která vám umožní ovládat senzor. Po otevření nastavení nastavte parametry vypnutí.

Tento postup funguje, pokud je zařízení nainstalováno na senzor synaptiky. A způsob, jak zobrazit řidiče společnosti, bude jen takový.

Výhody a nevýhody

Při práci s notebookem Special Comfort zaručuje touchpad. místo, které je citlivé na dotyky a lisy.

deaktivovat, dotykový, panel, notebooku, asus

Nesporné plus. je zabudován do samotného notebooku.

Kromě toho nepotřebuje pro zahrnutí dráty nebo rádiový modul. Nepotřebuje pro něj baterii, pro myši s rádiovou komunikací. Vždy je po ruce.

Ale v tomto plus je skrytý a mínus. Touchpad je obvykle před klávesnicí. V důsledku toho to stačí zavěsit během práce.

Pokud se kurzor jednoduše pohybuje na obrazovce, a pokud notebook zvažuje kliknutí na náhodný dotek touchpad, pak může být vše smutné.

Nezbytným okamžikem je umístění citlivé oblasti.

Nejlepší je pozice, kdy je polovina touchpadu na straně tlačítka „B“ a mezi tlačítky „G“ a „H“ v britském rozvržení (pro ruské rozvržení je to „i“, „p“ a tlačítko „P“).

V souladu s tím se riziko náhodného lisování snižuje. V případě přemístění na určitou hranu na něj jednou padne jedna ruka.

Další plus je požadovaná velikost touchpad. Jeho velikost závisí na objemu notebooku.

V dokonalých kritériích je možné je najít na dotek, aniž by bylo nutné odtrhnout pohled z obrazovky.

Na celém počtu modelů se tlačítka nepovažují na fyzické úrovni rozbité. Místo toho má notebook celý blok, jehož hrany jsou zpracovány jako autonomní tlačítka.

deaktivovat, dotykový, panel, notebooku, asus

Zdá se, že je to pohodlné: existuje méně trhlin, kde se může hromadit prach a malé strany. Ve skutečnosti však existuje také zadní strana podobného designu.

Bylo zjištěno, že intuitivně existuje touha tlačit na okraj bloku, ale použít centrální část. Polovina celého bloku je elementární, která není citlivá na lisy.

Další nevýhodou tohoto systému je neschopnost kvalifikovat se s uprchlým dotykem, jehož tlačítko bude stisknuto.

Třetí cesta.

Odpojení záblesku nastavením biosA je nejjednodušší a nejrychlejší způsob. Přejděte na nastavení BIOS Jak přejít na nastavení biosa, přečtěte si zde. Najděte vnitřní bod směřujícího zařízení a vyberte hodnotu zakázání. vypněte, pokud chcete zapnout TIPADA, pak je povolená hodnota povolit.

Jednoduchý způsob, jak vypnout touchpad na notebooku, je stáhnout na počítač a nainstalovat programy třetí strany, aby se vypnul touchpad.

Blokátor TouchPad je jedním z populárních nástrojů, které vypnou touchpad. Má několik užitečných možností pro nastavení smyslového vstupního zařízení a také znamená možnost jeho plné deaktivace. Můžete si stáhnout aplikaci blokátoru Touchpad z oficiálních webových stránek vývojářů.

Po instalaci to funguje v „režimu na pozadí, vypnutí dotyku pomocí tohoto programu se příznivě liší od výše popsaných možností. S jeho pomocí můžete nakonfigurovat dotykový panel pouze během sady textu, takže neexistují žádné náhodné pohyby a stisknutí, zatímco zbytek času bude dotykovýpad schopen fungovat.

Vystudoval technickou školu s titulem vývoje systémů galaktického zavlažování. Pracoval jako hlavní kuchař pro vývoj vodního kanálu mezi Saharou a jižním pólem. Od roku 2000, přední specialista na likvidaci sýra po splatnosti. Mám bohaté životní zkušenosti, mohu vám pomoci s radou, s úctou, medvěda

| Denial of responsibility | Contacts |RSS