Jak deaktivovat kořenová práva na Android

Jak úplně smazat práva kořenů z Androidu

Každý vlastník smartphonu pracujícího v rámci kontrolního systému Android ví o právech super sexu. Pokud však gadget vyřeší všechny problémy uživatele a je to dost, pak nemá smysl získat root-right. Navíc to může dokonce poškodit operační systém a komponenty. Mnoho lidí, kteří byli schopni získat práva včas, je chtějí odstranit zbytečným nebo kvůli určitým obavám. Tento materiál vám řekne, jak zakázat přístup kořenů na Androidu a jakým způsobem jej lze realizovat.

Termín „root“ v operačním systému Linux a další OSS vytvořený na jeho základně ukazuje popis uživatele, který má mnohem vyšší práva, privilegia a schopnosti než běžný účet. Takový účet se nazývá Superpol.User. Nejpřesnější a nejbližší analogii lze nalézt na platformě Windows, kde je účet „správce“, který umožňuje člověku provádět manipulace z OS bez zadání ochranného hesla a blokování akcí.

deaktivovat, kořenová, práva, android

Práva super.uživatele mohou být velmi užitečná, ale často se jich chtějí zbavit

Android je větev Linuxu, takže všechny možnosti kořene plynule proudí do mobilní platformy. Práva super.uživatele umožňují lidem získat téměř neomezený přístup k systému systému operačního systému a také ke všem hardwarovým komponentám. To vám umožní dosáhnout takové automatizace během práce, kterou si ani výrobce nedokázal představit.

Práva Super.User přišla do Androidu z Linuxu, protože mobilní platforma je počítačová pobočka

 • Obnovení a reinstalace uvolnění OS na vašem zařízení.
 • Odstranění jakékoli reklamy z aplikací Google Service Applications.
 • Zničení standardních programů a předem nainstalovaných služeb.
 • Instalace absolutně všech aplikací, které jsou blokovány systémem.
 • Změna vzhledu OS a celou intenzitu intenzity.
 • Prodloužení výdrže baterie v důsledku manipulací se službami a službami, které pracují na pozadí.
 • Zrychlení celého operačního systému.
 • Zrychlení procesoru a jemná konfigurace jiných desek.
 • Automatizace některých akcí.
 • Vytváření a testování vlastního OS shromáždění.

Důležité! Výše uvedené možnosti zdaleka nejsou úplným seznamem všeho, co dává přítomnost práv super sexu. Existuje řada dalších konkrétnějších funkcí, které se hodí k úzkému kruhu lidí.

Může být zrušeno kořenovým pravidlem, pouze pokud jsou na zařízení

Základní pojmy

Stejně jako ve všech ostatních operačních systémech má platforma pro Android skrytá omezení a zákazy, které je třeba obvykle vyloučit pouze pokročilí uživatelé. A pokud na pořadu jednání vyvstává otázka obcházení překážek vytvořených vývojáři, pak ji lze vyřešit pouze pomocí takového postupu, jako je Granging.

Funkce směrování uživatele

V případě potřeby můžete zničit jakékoli zařízení pomocí známých algoritmů a programů. Před pokračováním v tomto jednoduchém postupu se však stojí za to seznámit se seznamem privilegií, které super uživatel automaticky obdrží po jeho přiřazení speciálnímu účtu UNIX, vyvinutý pro maximálně usnadnění správy a zabrání nejčastějším problémům, jako je například nejběžnější problémy Ztráta kontroly nad katalogy.

Slovo kořen (slovo má transkripci [RUT], ačkoli mnoho uživatelů jej vyslovuje jako „Roth“, „Company“ nebo dokonce „Ruute“) v angličtině znamená „kořen“ a takové jméno si vývojáři nevybrali, protože protože pro získání plné kontroly nad systémem je nutné získat přístup k jádru zařízení, na kterém byl nainstalován. Pouze specializované programy mohou poskytnout takový přístup, které antivirus nejčastěji vnímá jako škodlivé, ze zřejmých důvodů není ve skutečnosti být.

Navíc existuje několik typů kořenových Androidů, z nichž každá má své vlastní výhody, příležitosti a funkce. Mluvíme o následujících kořenových zákonech.

Ve velké většině případů je přirozeně třeba průběžně zřídit kořenovou pravost.

Dočasná ROT se zpravidla používá k odstranění standardních programů, které jsou ve výchozím nastavení nainstalovány v mobilních zařízeních, s tímto procesem by se však mělo s maximální odpovědností zacházet s maximální odpovědností, a uvědomit si, že zmizení některých souborů může znamenat závažné systémové selhání.

Výhody a nevýhody

Než získáte root-right na Androidu, nebude bolet, abyste se seznámili nejen s hlavním seznamem privilegií, které se automaticky stanou dostupným uživateli po přiřazení nového stavu, ale se všemi existujícími nedostatky z odříznutí. Takže nepochybné výhody pozice Super Juper jsou:

 • Možnost bezplatného odstranění programů, aplikací, služeb a dalších zbytečných souborových systémů, které jsou zpočátku chráněny před takovými akcemi.
 • Změna a úpravy softwaru, ke kterému byl přístup.
 • Zapojení skrytých zdrojů operačního systému a aktivaci jeho dodatečných funkcí a schopností.
 • Vznik možnosti instalace modelů třetích stran.
 • Komplexní optimalizace práce mobilního zařízení.
 • Zvyšování úrovně výkonu procesoru a smartphonu obecně.
 • Použití a plnohodnotné práce s těmito aplikacemi, jejichž funkční složka je k dispozici až poté, co uživatel obdrží root-right.

Současně získáte plnou kontrolu nad mobilním zařízením a možnost změny/úpravy její funkční komponenty, měli byste si pamatovat ta úskalí, která nevyhnutelně skrývají taková privilegia. Takové nedostatky znamenají:

 • Neschopnost aktualizovat mobilní zařízení standardním způsobem. Získání přístupu do jádra, a tedy do systémových souborů gadgetu, musí být uživatel připraven zastavit automatické zasílání nápravných záplat a velkých aktualizací zabezpečení. To znamená, že po přiřazení účtu UNIX s výchozím přihlášením „root“ (je.li to žádoucí, mohou být tato data nahrazena „sjroot“ nebo jakoukoli jinou sadou znaků), Super Juper bude muset nezávisle řídit proces aktualizace zařízení, Ujistěte se, že to včas prochází.
 • Přítomnost root-right automaticky připravuje majitele mobilního zařízení pro jeho záruční službu, bez ohledu na životnost provozu po jeho akvizici. Výrobci se tedy pojistí z potřeby napravit možné negativní důsledky po chybných nebo neoprávněných jednáních uživatelů, kteří dostali plnou kontrolu nad gadgetem. Dnes existuje pouze jeden způsob, který pomůže uživateli vyhnout se těmto problémům, a spočívá v odmítnutí léčby (naštěstí existuje vždy příležitost odstranit kořen, pokud smartphone nadále funguje správně).
 • Vždy existuje riziko, že uživatel tyto systémové soubory úmyslně nebo náhodně smaže, bez nichž se plné fungování mobilního zařízení automaticky stává nemožným. Kromě toho nejsou chyby vyloučeny, jejichž provize bude znamenat rozpis gadgetu bez sebemenší šance na jeho obnovení a obnovení normální práce.

Ve skutečnosti není dosažení plného přístupu do systému souborů problém, další věcí je to, co to udělat jako pokročilý uživatel, který v budoucnu neudělá fatální chyby nebo bude schopen vložit vysídlené soubory do případu nesprávného použití jejich použití.

Je lepší se uchýlit k použití takových privilegií bez zbytečné potřeby.

Supersu

Spusťte aplikaci Supersu a přejděte do jejího nastavení. 2. Najděte úplnou možnost Unroot („Odstranit superpoller“), klikněte na ni a sledujte další tipy. 5. Restartujte smartphone.

Nainstalujte Universal Unroot (placené. 64 rublů). 2. Spusťte aplikaci a klikněte na Unrot. 3. Uveďte použití práva Super Sexmana. 4. Počkejte na vymazání souborů odpovědných za poskytnutí přístupu root a restartujte smartphone.

Dalším způsobem, jak se zbavit aplikaci kořenů, je nainstalovat původní firmware „Factory“ na smartphone. Najdete ji na webových stránkách výrobce nebo na webech, jako jsou 4PDA a XDA-Developers.

Prostřednictvím správce souborů

Pointa je zavedení změn v systémových souborech, které zruší přístup k pokročilým schopnostem. Chcete.li to provést, smažte soubory, se kterými můžete přejít do režimu Super User.

Pokud hledáte, jak úplně odstranit kořenovou pravost z Androidu, otevřete libovolný správce souborů. Přejděte do aplikace a podnikněte několik jednoduchých kroků:

 • V sekci subcatalg bin vyčistěte soubor s názvem SU.
 • Přejděte na subcatalog XBIN a otřete soubor stejným názvem, jako v prvním odstavci.
 • V subkatálu systému App System najděte Superuživatel.Apk. Tento soubor je také třeba smazat.
 • Obnovit zařízení.
deaktivovat, kořenová, práva, android

Toto je již radikálnější, ale velmi efektivnější způsob vrácení zařízení do původního stavu. Kromě root-right budou z něj všechna uživatelská data odstraněna, takže je přeneste na nějaké médium třetích stran předem.

Ve skutečnosti má přítomnost pokročilých schopností své vlastní významné nedostatky:

Root-Right na smartphonu můžete smazat několika způsoby, některé z nich však vyžadují určité zkušenosti s Androidem. Jednat podle pokynů, jinak existuje riziko „zbourání“ samotného operačního systému.

Vymazání pomocí správce souborů

Tato metoda je vhodná pouze pro profesionální uživatele, protože zahrnuje odstranění souborů v kořenovém katalogu Android. Pokud si nepředstavujete, co dělat, pak riskujete, že vaše zařízení Android změníte na obyčejnou „cihlu“.

Nejprve musíte nainstalovat jakýkoli vodič. Můžete použít standard, ale není příliš pohodlné. V rámci této metody bude zvážena možnost s ES Explorer, ale můžete si vybrat jakoukoli jinou alternativu, protože v okamžiku, kdy byla aplikace z trhu her odstraněna:

  Kromě průvodce budete muset stáhnout program odpovědný za kontrolu dostupnosti root na zařízení. Toto je aplikace pro kontrolu root.

Kingo Root

V Kingo Root můžete stanovit práva super sexu nebo je smazat. Všechny manipulace uvnitř aplikace jsou prováděny v několika lisch. Aplikace je volně k dispozici na trhu.

Je třeba pochopit, že tato metoda nemusí fungovat, pokud se s touto aplikací nezískal kořen.

Resetujte do továrního nastavení

Toto je již radikálnější, ale velmi efektivnější způsob vrácení zařízení do původního stavu. Kromě root-right budou z něj všechna uživatelská data odstraněna, takže je přeneste na nějaké médium třetích stran předem.

Blikání

Nejradikálnější způsob. V tomto případě budete muset zcela změnit firmware, takže tato možnost je vhodná pouze pro profesionály. Opět budou všechna data ze zařízení odstraněna, ale s pravděpodobností stoprocentního se stoprocentním způsobem bude s nimi odstraněn root.

Tato metoda je rozumná použít pouze tehdy, pokud jste během předchozích pokusů způsobili vážné poškození operačního systému, že není možné ani provést resetování do továrního nastavení.

Článek zkoumal hlavní metody, jak se zbavit pravého kořene. Pro instalaci a odstranění těchto práv se doporučuje používat speciální prokázaný software, protože tímto způsobem se můžete vyhnout mnoha problémům.

Tato metoda zahrnuje ruční odstranění. Uživatel musí stáhnout aplikaci, která poskytuje právo zobrazit systém kořenových souborů. Musíte vybrat jeden program, nainstalovat jej (prohlížeč kořenů, ES Průzkumník souborů nebo správce souborů X-Plore) a poté postupně provést následující kroky:

Získání kořenových práv bez použití počítače

Chcete.li spustit hack svého gadgetu bez použití osobního počítače a ladění, musíte na něm stáhnout a nainstalovat speciální mobilní aplikaci. Celý proces nastane přímo v samotném telefonu.

Jako příklad bude použit nejoblíbenější a snadno použitelný program Kingroot v ruštině. Po vypnutí zámku nespolehlivých zdrojů si musíte stáhnout a nainstalovat, jak bylo uvedeno výše.

Důležité! Zároveň je vhodné použít připojení Wi-Fi k uložení internetového provozu.

 • Najděte štítek vytvořený programem a projděte jej do hlavního okna.
 • Software okamžitě začne určovat model a verzi zařízení a také řekne, zda má uživatel root-right uživatele.
 • Po procesu skenování byste měli stisknout tlačítko Zkuste zakořenit “.
 • Počkejte, až program bude mít hack a nahlásí úspěšný nebo neúspěšný výsledek.

Pokud tato metoda nepomohla, můžete použít jiné programy: kořenový nástroj, oneClickroot, Toverloop atd. Hlavní věcí je stáhnout je z osvědčených zdrojů, aby se „vyzvedli“ virus. Některé z nich mohou pracovat s nejstaršími verzemi Androidu 1 firmwaru 1.6.X. 2.3.X.

Motivy kořenového zámku

Operační systém Android je umístěn jako softwarová aplikace s otevřeným kódem. To znamená, že každý uživatel, který má znalosti v programování Linuxu, může podle libosti změnit systémové soubory. Můžete přepracovat proprietární shell, vybrat obsah systémových aplikací, smazat programy nebo přidat nové, optimalizovat různé procesy. Ale ve skutečnosti to není úplně.

Na základě těchto důvodů výrobci zařízení a hlavní vývojář softwaru Google blokují uživateli úplný přístup k ovládání zařízení.

Jak odstranit přístup kořenů k Androidu

Wikihow pracuje na principu wiki, což znamená, že mnoho našich článků je napsáno několika autory. Při vytváření tohoto článku o jeho úpravách a zlepšování pracovalo 14 lidí (a), včetně anonymně.

Počet pohledů na tento článek: 80 166.

Práva super.uživatele (root) vám umožní získat plnou kontrolu nad vaším zařízením, ale toto zpravidla vede k zrušení záruky a také komplikuje opravu zařízení. Naštěstí můžete rychle opustit práva super.leaner na většině zařízení. Je to trochu obtížnější to udělat v Samsung Galaxy, ale stále možné.

Otevřete správce souborů. Obchod Play má mnoho různých správců souborů, se kterými si můžete prohlédnout systém kořenových souborů vašeho zařízení Android. Nejoblíbenější správci souborů jsou prohlížeč kořenů, ES Průzkumník souborů a správce souborů X-Plore. [1] X Zdroj informací

Najít a smazat soubor SU. Chcete.li to provést, stiskněte a podržte tento soubor stisknuté a poté v nabídce vyberte „Odstranit“. Možná v otevřené složce není takový soubor. jeho umístění závisí na tom, jak jste dostali kořenový přístup k zařízení.

 • Zbavili jste se práv Super Sexmana. Chcete.li to zajistit, stáhněte si trh pomocí hry, nainstalujte a spusťte aplikaci Root Checker. [2] X Zdroj informací

Spusťte aplikaci supersu. Pokud jste nenainstalovali firmware třetího partu, můžete použít aplikaci SuperSU.

 • Takže se zbavíte práv Super Sexmana. Nějaký firmware třetí strany při restartování zařízení automaticky obnoví práva super.uživatele, díky čemuž bude popsaný proces neúčinný. [3] X Zdroj informací

Pokud popsaná metoda nefunguje, použijte aplikaci UNROT. Tato aplikace je k dispozici v obchodě Play a stojí 99 (60), ale nefunguje na zařízeních Samsung (viz další část).

 • POZNÁMKA: Tato metoda nevede k propuštění čítače Knox, který monitoruje, zda bylo vaše zařízení napadeno nebo upraveno. V současné době se můžete zbavit práv superuseru bez odpojení měřiče Knox, ale pokud jste zařízení napadli starými metodami, neexistují žádné způsoby, jak tento pult resetovat.

Stáhnout a nainstalovat Odin3. Toto je nástroj určený pro vývojáře Android; Umožní vám nainstalovat oficiální firmware. Tuto užitečnost si můžete stáhnout zde.

Důvody pro odstranění root-right:

Nahoře jsme uvedli důvody, proč uživatelé mohou opustit kořen. Dva z nich jsou poměrně významné. nestabilní práce gadgetu nebo potřeba provádět opravy záruk. Zrušit práva super-uživatele na drtivé většině moderních zařízení Android je docela jednoduchá. Jedinou výjimkou je modelová řada Samsung Galaxy, ale zde řešení problému již dlouho zjistili odborníci.

Jak deaktivovat rootpravá přes správce souborů

Tato metoda je vhodná pro zkušené uživatele, kteří chápou, jaké soubory mají smazat v katalogu Android. V opačném případě může smartphone navždy zůstat ve stavu „hibernace“. To znamená vyhledávání a stahování vodiče, můžete kontaktovat ES Explorer. Budete také potřebovat aplikaci, která může určit přítomnost nebo nepřítomnost kořenových práv. Kořenová kontrola.

S pomocí Root Checkker můžete zkontrolovat úspěch odstranění root-right ze zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS