Jak distribuovat Wi-Fi prostřednictvím notebooku

Jak vytvořit síť a distribuovat Wi-Fi s PC

Internet se stal nedílnou součástí našeho života. Obklopuje nás všude, včetně doma. Existují situace, kdy je nutné jej používat na různých zařízeních, například v telefonu. Ale 3G. drahý a nízko kvalitní internet. V takových případech přichází Wi-Fi na záchranu. Pokud si to přečtete, pak s největší pravděpodobností víte, že může být distribuován pomocí počítače. V tomto článku odpovíme na otázku, jak distribuovat Wi-Fi, mít pouze PC.

Jak distribuovat z počítače Wi-Fi? Počítač není notebook. Zpočátku to není vhodné pro vytvoření domácí sítě. Ale existují dvě věci, které vám umožní obejít to:

Směrovač je dražší než adaptér a umožňuje nejen distribuovat síť na počítači, ale také ji přijmout. Pokud je vaším cílem výhradně vytvořit Wi-Fi pro jiná zařízení, pak se cítíme volně si koupit adaptér. Může to být dvou typů: externí a postavené Vyberte si ten, který vyhovuje vašim preferencím. Pokud nechcete nainstalovat adaptér po dlouhou dobu, vyberte externí.

Nyní se musíte postarat o řidiče. To je zvláště nezbytné pro ty, kteří nedávno přeinstalovali operační systém. Takže ovladače Wi-Fi lze zkontrolovat prostřednictvím síťových připojení, ale nedoporučuji vám, abyste tam vyšplhali na obyčejného uživatele. Existuje mnohem jednodušší způsob, jak používat ovladač Paks. Optimální programy pro toto. řešení DRP a Driverbooster. Oni sami budou aktualizovat všechny vaše ovladače a nainstalovat ty, které nejsou na vašem zařízení. Na internetu můžete snadno najít a stahovat tyto programy zcela zdarma.

Distribuujeme Wi-Fi pomocí příkazového řádku

Tato metoda je vhodná pro počítače Windows 7.8,10.

Zapněte samotný příkazový řádek (dále jen CMD). Chcete.li to provést, přejděte do nabídky Start, klikněte na „Všechny programy“.

Spusťte příkazový řádek jménem administrátora, proto klikneme na bod „příkazový řádek s pravou myší.button a jdeme do„ Spuštění jménem správce “, jak je znázorněno na obrázku

Udělej to? Pokuta. Pojďme se přesunout do nastavení sítě. Zkopírujeme malou věc v CMD:

„Netsh WLAN SET HOSTEDNETWORK MODE = Povolit ssid =“ luboenazvanie „key =“ luboypal „keyusage = perzistentní

V hodnotách SSID a klíče můžete dát vše, co chcete, ale nemůžete to nechat prázdné, jinak nic nebude fungovat.

Síť však ještě nefunguje, protože jsme ji ani nezapnuli. Může být spuštěno, ale je to zbytečné. Nejprve provedeme následující:

Jdeme do „Sítě a centra pro řízení celkového přístupu“

 • Klikněte na připojení používané pravým tlačítkem a vyberte „Vlastnosti“.
 • Klikněte na Vlastnosti.
 • V prvním odstavci jsme dali šek.

Pokuta. Nyní zpět na CMD. Zadejte do něj linku

Distribuovali jste síť Wi-Fi. Skvělé, ale pamatujte, že pokaždé, když při startu PC, bude třeba tento příkaz znovu zadat.

Vytváříme horké místo

Mnohem jednodušší způsob než předchozí. Je však vhodný pouze pro počítače s Windows 10. Začněme tedy:

Dále do části „Síť a internet“

 • Klikněte na „Mobile Hot SP“. Všechna data již byla zadána. Pokud si přejete, můžete je změnit.
 • Ušetříme.
 • Zobrazí se nabídka. V něm přesuneme posuvník tak, aby se objevil nápis „VKL“.

Nyní lze použít Wi-Fi. Pokud něco nefunguje a existují nějaké chyby, pak vypněte firewall. Pokud se ukáže, že záležitost není v ní, spusťte ji zpět.

Jednoduché distribuce Wi-Fi z notebooku připojeného kabelovým připojením k virtuálnímu routeru

Mnoho lidí, kteří se zajímali o distribuci internetu na Wi-Fi z notebooku, slyšeli o programu, jako je virtuální router plus nebo jen virtuální router. Zpočátku v této části to bylo napsáno o prvních z nich, ale musel jsem provést řadu oprav a vysvětlení, což doporučuji, abyste se seznámili a poté se rozhodli, které z těchto dvou dáváte přednost použití.

Virtual Router Plus je bezplatný program vyrobený z jednoduchého virtuálního routeru (vzal otevřený kód a provedl změny) a neliší se od originálu. Na oficiálních webových stránkách to bylo původně čisté a nedávno do počítače dodává nežádoucí software, který není tak snadné odmítnout. Tato verze samotného virtuálního routeru je dobrá a jednoduchá, ale při instalaci a načítání byste měli být opatrní. V současné době (začátek roku 2015) stáhnout virtuální router plus v ruštině a bez zbytečných věcí může být z webu http: // virtualrouter-plus.En.Softonic.com/.

Způsob distribuce internetu pomocí virtuálního routeru plus je velmi jednoduchý a srozumitelný. Nevýhodou této metody přeměny notebooku na přístupový bod Wi-Fi je to, že pro jeho provoz by měl být notebook připojen k internetu nikoli prostřednictvím Wi-Fi, ale buď pomocí drátu, nebo pomocí modemu USB modem.

Po instalaci (dříve byl program archivem ZIP, nyní se jedná o plnohodnotný instalační program) a uvidíte jednoduché okno, ve kterém musíte zadat pouze několik parametrů:

 • Název sítě SSID. Nastavte název bezdrátové sítě, která bude distribuována.
 • Heslo pro heslo-Wi-Fi, sestávající z nejméně 8 znaků (používá se šifrování WPA).
 • Obecné připojení. V této oblasti byste si měli vybrat připojení, skrze které je váš notebook připojen k internetu.

Po zadání všech nastavení stiskněte tlačítko Start Virtual Router Plus (spusťte virtuální router plus). Program se stočí v zásobníku Windows a bude zde také zpráva, že k spuštění došlo úspěšně. Poté se můžete připojit k internetu pomocí notebooku jako routeru, například z tabletu na Androidu.

Pokud váš notebook není připojen drátem, ale také prostřednictvím Wi-Fi, bude také program spustí, ale nebude fungovat pro připojení k virtuálnímu routeru-bude selhání po obdržení IP adres. Ve všech ostatních případech je virtuální router plus pro tento účel vynikajícím řešením zdarma. Dále v článku je video o tom, jak program funguje.

Virtuální router je program virtuálního routeru s otevřeným zdrojovým kódem, který je základem výše uvedeného produktu. Zároveň však při stahování z oficiálního webu http: // virtualrouter.Codeplex.com/ neriskujete, že se instalujete, ne to, co potřebujete (v žádném případě dnes).

Distribuce Wi-Fi na notebooku ve virtuálním routeru se vyskytuje absolutně jako ve verzi Plus, pokud zde není žádný ruský jazyk. Jinak je vše stejné. zadejte název sítě, heslo a výběr připojení, které by mělo být sdíleno s jinými zařízeními.

distribuovat, wi-fi, prostřednictvím, notebooku

Pokud po všech operacích nic nefunguje, ujistěte se, že máte nejnovější ovladače v síťovém adaptéru. Bez připojení k internetu to můžete udělat pomocí nástrojů, které pracují v režimu offline a specializují se na síťové vybavení. Jedním z těchto programů je 3dp síť. Stáhněte si jej na oficiální web, hodte jej na USB flash disk a spusťte jej na jakémkoli zařízení. Soft automaticky vybere potřebné ovladače z databáze.

Pro povolení distribuce Wi-Fi v systému Windows 10 vývojáři přidali samostatnou funkci „Mobilní hotspot“. Chcete.li jej aktivovat, otevřete „Parametry“ nabídky „Start“ a klikněte na ikonu „Síť a internet“.

Otevře se okno s parametry spojenými se sítí. Zde v levé nabídce najděte „mobilní bod hotspotu“ a klikněte na něj. Nyní na správném poli uvidíte aktuální parametry vaší budoucí bezdrátové sítě, její jméno a síťové heslo. Zeptejte se na vás jména a síťový klíč.

Pokud nechcete, aby někdo měl příležitost zapnout Wi-Fi na dálku na Blutooth, pak tuto funkci vypněte v tomto okně.

Nyní můžete aktivovat bezdrátovou síť. Chcete.li to provést, klikněte na přepínače v horní části okna Nastavení. Aby zařízení připojená k přístupu sítě Wi-Fi na internet získala přístup k síťové síti Wi-Fi, bude nutné poskytnout přístup pro nově vytvořenou síť, jak jsme naznačili výše, přejít do nabídky „Nastavení adaptéru“ (vpravo nahoře v stejné okno) a nakonfigurujte přístup ve připojeních vlastností kabelů.

V tomto případě se jedná o síť s číslem 13. Aby se zařízení mohla připojit, restartovat PC.

Distribuce Wi-Fi pomocí speciálních programů

Navzdory skutečnosti, že jak bylo uvedeno výše, je nejlepší distribuovat internet ze samotného operačního systému, je také možná možnost spojená s používáním speciálních programů a veřejných služeb.

Mhotspot

Jedním z nejpopulárnějších a nejpohodlnějších programů, které pomohou vyřešit váš problém, jehož podstatou je, jak distribuovat Wi-Fi z notebooku, je MhotSpot. Stojí za zmínku, že MhotSpot je program, který nevyžaduje žádnou instalaci. Soubory si budou muset stáhnout a musíte to udělat z oficiálních stránek. Až to skončí, stačí spustit program, kde bude celý proces vytváření přístupového bodu podrobně popsán, takže určitě nebudou žádné problémy.

Budete také muset přijít s heslem, předpokladem, pro který je zavedení více než 7 znaků. Můžete snadno chránit svou budoucí síť před ostatními lidmi a nemusíte vymýšlet zmatené komplexní heslo. klíč zabezpečení sítě, který bude velmi problematický uhodnout.

Poznámka! Aplikace MhotSpot má například dobrou funkčnost. Jak lidé, kteří znají angličtinu, již uhodli, je nutné vytvořit hodnotu, která určuje přípustný počet připojených gadgetů (neměly by být více než 10). Stojí za zmínku, že je nutné označit číslo s ohledem na skutečnost, že jedním z nich bude váš notebook, to znamená, že pokud potřebujete zapnout pouze smartphone, zadejte číslo 2.

Chcete.li začít používat síť, budete muset kliknout na tlačítko s nápisem „Start MhotSpot“.

Mypublicwifi

Jak jste již mohli hádat podle předchozího příkladu, jak jsme nastavili Wi-Fi, závisí pouze na osobních preferencích, protože existuje mnoho způsobů. Pokud jde o program s názvem MyPublicWifi, není nižší než předchozí možnost. Okamžitě zmiňujte skutečnost, že pokud si tento program stáhnete, pak to stojí za to výhradně z oficiálního webu, jinak můžete svůj počítač nejen infikovat viry, ale také nedosáhnout požadovaného cíle. Stejně jako MhotSpot poskytuje MyPublicWifi možnost použití bez jakékoli instalace, protože vše, co musíte udělat, je stáhnout falu. Zde je podrobná instrukce, po které se určitě nebudete mýlit:

 • Přejděte na oficiální web výrobce tohoto programu a stáhněte si nejnovější verzi.
 • Počkejte, až bude stahování dokončeno, a restartujte notebook.
 • Přejděte do stažené složky a klikněte na soubor s názvem MyPublicWifi. Někdy to může vydat chybu, pak zkuste začít jménem správce notebooku (proveďte kliknutí na PKM a vyberte odpovídající pole).
 • V otevřeném okně vyberte „Automatická konfigurace hotspotu“
 • Vytvořte síť a vyberte ji v poli speciálně navržené pro toto (SSID), které má název názvu sítě
 • Kde bude nápis síťového klíče. Uveďte heslo
 • Vyberte Povolit sdílení internetu
 • Spusťte program.

Tipy a pokyny: Jak distribuovat Wi-Fi s iPhone 5s

Proč je internet po opětovné instalaci Windows 7 ?

Distribuční programy Wi-Fi z notebooku

Pokud první nebo druhá metoda nefunguje nebo prostě nechce zadávat příkazy ručně, můžete si stáhnout speciální nástroje, které všechno automaticky udělá.

Důležité! Po zapnutí těchto programů tak, aby se internet začal přenášet. musíme aktivovat celkový přístup k síti, zkoumali jsme, jak to udělat v poslední kapitole.

Přepněte virtuální router

Jedním z nej funkčních programů pro tyto účely je další užitečná nastavení. START můžete nainstalovat, když se otočíte na Windows. to je velmi pohodlné.

 • Volný, uvolnit
 • V Rusku
 • Potřebujeme instalaci
 • Jednoduchá integrace
 • Mnoho funkcí
 • Spuštění pomocí Windows

Virtuální router

Nástroj funguje velmi rychle a nastavuje okamžitě po spuštění. Ve skutečnosti nemusí být nic nastaveno, připojení bude muset být okamžitě vytvořeno a data pro připojení se zobrazí na obrazovce.

 • Volný, uvolnit
 • Instalace světla
 • Snadná a srozumitelná integrace
 • Funguje bezprostředně po spuštění
 • Existují pokročilá nastavení

Mypublicwifi

Alespoň nástroj v angličtině, funguje velmi dobře a rychle se melodie. V dodatečných nastaveních můžete nakonfigurovat obtok firewall, v některých případech může být taková funkce nezbytná.

 • Je distribuován zdarma
 • V angličtině
 • Existují další nastavení
 • Kruh firewallu
 • Automobily na začátku systému
 • Blokování selektivních serverů
 • Nejjednodušší řízení

Zkontrolujeme možnost distribuce

Nejprve spusťte příkazový řádek jménem administrátora (klikněte pravým tlačítkem na tlačítko Start v systému Windows 10 a poté vyberte odpovídající bod) a zadejte příkaz Netsh WLAN Show Driververs Odivers

V okně příkazového řádku by se měly zobrazit informace o ovladači uživatele Wi-Fi a technologiích, které podporuje. Zajímá nás položka „Podpora pro umístění“ (v anglické verzi. hostovaná síť). Pokud je zde uvedeno „ano“, můžete pokračovat.

Pokud pro síť neexistuje žádná podpora, měli byste nejprve aktualizovat ovladače na adaptéru Wi-Fi, nejlépe z oficiálního webu samotného notebooku nebo adaptéru a poté opakovat kontrolu.

V některých případech to může naopak pomoci řidiče předchozí verze. Chcete.li to provést, přejděte do správce zařízení Windows 10 (můžete pomocí tlačítka „Start“ kliknout na tlačítko „Start“), v části „Síťové adaptéry“, najděte požadované zařízení, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Vlastnosti. Karta „Driver“. „Rollish“.

Opět opakujte kontrolu podpory sítě: Protože pokud není podporována, všechny ostatní akce nevedou k žádnému výsledku.

Mobilní hotspot Windows 11 Mobile

Windows 11 obsahuje vestavěnou funkci „mobilní hotspot“, navržená speciálně pro zvažovaný cíl: internetový notebook nebo počítač je distribuován do jiných zařízení na síti Wi-Fi. Postup pro zahrnutí funkce je velmi jednoduchý:

 • Klikněte na ikonu připojení k internetu v oblasti oznámení hned níže.
 • Pokud neexistuje žádná položka „mobilní horké skvrny“, klikněte na ikonu s obrázkem tužky. Pokud je položka přítomna, přejděte na 4. Krok.
 • Poté klikněte na tlačítko „Přidat“ a přidejte položku „Mobile Hotspot“, klikněte na „Ready“.
 • Nyní je položka v panelu Windows 11 Express Parameters, kdy bude stisknuto a internet Wi-Fi je spuštěn z vašeho notebooku.
 • Pokud kliknete na toto tlačítko pomocí pravého tlačítka myši a vyberte položku „Přejít na parametry“, nastavení sítě Wi-Fi bude otevřeno. Přístup k nim je také možný prostřednictvím parametrů sítě a internetového mobile hotspot.
 • V části „Vlastnosti“ těchto parametrů můžete vidět a změnit název sítě Wi-Fi, její heslo, změnit rozsah (5 GHz, 2.4 GHz, nemusí být k dispozici na žádném zařízení).

Jak vidíte, implementace je docela pohodlná a ve většině případů to funguje správně. Někdy však problémy a funkce buď nefungují, nebo internet není k dispozici na připojených zařízeních, například na smartphonu.

Možné problémy a řešení

S problémy s distribucí Wi-Fi z notebooku Windows 11 mohou být užitečné následující informace a možná řešení:

 • Pokud se funkce nezapne, ručně nainstalujte původní ovladače Wi-Fi z webu adaptéru od výrobce notebooku pro váš model. I když oficiální web zobrazuje ovladače pouze pro předchozí verze systému, zkuste je nainstalovat do systému Windows 11 namísto těch, které OS nainstaloval: obvykle fungují správně.
 • Pokud se při připojení k mobilním horkým skvrnám vypukne připojení: Zkuste vypnout úsporu energie v parametrech mobilního horkého místa a také zapněte napájecí obvod (vysoký výkon “v parametrech výkonu notebooku. Pokud to nepomohlo, věnujte pozornost přístupům z článku Wi-Fi na notebooku, jsou odpojeny-metody v jeho případě mohou být užitečné v našem případě užitečné.
 • V případě, že neexistuje přístup k internetu k zařízením připojeným k distribuované síti, ujistěte se, že v parametrech hotspotu je vybrána síť, na které je notebook skutečně připojen k internetu (to znamená, že to bude tento přístup k síti K připojeným zařízením je poskytnuto).
 • Dalším řešením předchozího problému je vypnutí antiviru třetích stran nebo kontrola jeho parametrů: Některé antiviry mohou ve výchozím nastavení ve výchozím nastavení blokovat Wi-Fi ve výchozím nastavení.
 • Pokud je váš notebook vybaven SIM kartou a pokusíte se z něj distribuovat internet, pak zvažte, že někteří operátoři komunikace blokují možnost distribuce v některých tariftech: Určete tento okamžik, pokud se v tomto scénáři objeví problémy.

Vytvoření virtuálního routeru Wi-Fi přes příkazový řádek

Uživatelé, kteří nejsou přátelé s příkazovým řádkem, se tato metoda určitě zdá docela komplikovaná a sofistikovaná. Pokud však postupujete pokyny jistě, neměly by se objevit žádné problémy. A co je nejdůležitější, tato metoda je univerzální, t.E. Funguje jak v okně 7, tak v systému Windows 10 a nevyžaduje instalaci dalších aplikací.

Nejprve spusťme samotný příkazový řádek jménem administrátora. To můžete provést prostřednictvím počátečního řádku nabídky Start kliknutím na bod příkazového řádku pomocí pravého tlačítka a výběrem „Spuštění jménem správce“. V systému Windows 10 stačí kliknout na pravý klíč myši na ikoně nabídky Start a vyberte „Příkazový řádek (administrátor)“.

V konzole okamžitě provádíme příkaz Netsh WLAN Show Drivers Command, abychom se ujistili, že v tuto chvíli je adaptér Wi-Fi notebooku schopen pracovat v přístupovém bodě. Po vstupu zadaného příkazu klikněte na Enter a vyhledejte řádek „Podpora pro zveřejněnou síť“.

Pokud „ano“ stojí poblíž, pak je vše v pořádku a můžete přejít do další fáze, pokud je napsáno „ne“, pak to nedává smysl, protože adaptér není připraven na distribuci Wi-Fi. Důvody pro nedostatek podpory sítě se mohou velmi lišit. od nesprávně nainstalovaných (nebo starých) ovladačů po nekompatibilitu aktuální verze Windows s nainstalovaným zařízením. Způsoby řešení takového problému jsme věnovali samostatný článek (viz. „Nebylo možné založit umístěnou síť“), takže se na ně nebudeme soustředit a půjdeme dále.

V této fázi musíme představit příkaz pro inicializaci virtuálního hostitele Wi-Fi. Vypadá to takto:

distribuovat, wi-fi, prostřednictvím, notebooku

Netsh WLAN SET HOSTEDNETWORK REŽIME = Povolit SSID = internetNout Key = 87654321

Pokud všechno šlo úspěšně, objeví se odpovídající zpráva, jako na snímku obrazovky.

Nyní spustíme naši síť s příkazem NetSh WLAN Start HostEdNetwork, podle výsledků, které bychom měli vidět zprávu „Zaslaná síť je spuštěna“.

Je nutné zkontrolovat, zda se objevilo nové bezdrátové připojení. Jdeme do „Sítě a centra pro správu přístupu“ a najdeme internetovou síť vytvořenou námi.

Je pravda, že její status je stále „bez přístupu k síti“, což nám kategoricky nevyhovuje. Aby virtuální bod Wi-Fi distribuoval internet, musí získat přístup přímo k připojení, prostřednictvím kterého samotný notebook přijímá internet. V našem případě je to Ethernet 3.

Klikněte na něj a poté klikněte na tlačítko „Vlastnosti“.

Dále přejděte na kartu „Access“ a zaškrtněte políčko vedle „Povolte ostatním uživatelům sítě používat připojení k internetu tohoto počítače“. Níže v seznamu Drop.down vyberte cílové připojení. Máme toto „připojení k místní síti 14“.

Kliknutím na „OK“ pro použití parametrů. Nyní v centru správy sítí se stav InternetNout změnil na internet, který jsme hledali.

Vezmeme smartphone do našich rukou a v odpovídající části nastavení zkontrolujeme, zda zařízení vidí vytvořený Wi-Fi bod. Pokud jsou provedeny všechny výše popsané kroky, bude síť určitě detekována. Klikněte na něj, zadejte heslo a počkejte na připojení k připojení.

Notebook začne distribuovat internet pro náš smartphone přes Wi-Fi. Pro výběr informací o síti například počet připojených zákazníků umožňuje příkaz NetSh WLAN Show Host AppedNetwork. Abychom vypnuli přístupový bod, provádíme příkaz Netsh WLAN STOP HOSTEDNETWORK.

Řešení problémů s prací Wi-Fi

Závěrem budeme analyzovat několik nejčastějších problémů spojených s distribucí bezdrátové sítě z počítače nebo notebooku běžícího Windows 7.

  Pokud se při pokusu o přechod na „vlastnosti“ vytvořené sítě prostřednictvím nabídky adaptéru samotné neotevře, volejte kontextovou nabídku prostřednictvím PKM, vypněte a poté znovu nasaďte síťovou adaptéru. Tím se aktualizuje jeho konfiguraci a umožní vám pokračovat v úpravě přístupu.

  Prostřednictvím „Ovládacího panelu“ otevřete „Správce zařízení“.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Na toto téma:

Zeptejte se nebo zanechte svůj názor na zrušení komentáře

| Denial of responsibility | Contacts |RSS