Jak formátovat paměťovou kartu prostřednictvím počítače

Formátování paměťových karet

Nejoblíbenější karty pro rok 2019. SD a microSD. Pokud chcete z nich odstranit všechny informace, musíte použít takovou funkci, jako je formátování. V tomto článku se naučíte, jak naformátovat paměť SD a microSD nejen na Windows, ale také v samotném zařízení. shromáždili jsme pro vás tři způsoby a také jsme připravili řešení, co dělat, pokud je karta není formátováno.

Formátování ve skutečnosti odstraňuje všechny informace. Nemůžete provést „částečné“ formátování, můžete to buď úplně udělat, nebo to vůbec neudělat. Jediným rozdílem v procesu je, zda si uděláte rychlou možnost nebo kompletní.

 • Rychlé formátování. Ve skutečnosti nejsou informace smazány z flash disk, přidává se pouze záznam, že na nových informacích lze zaznamenat nové informace.
 • Úplné formátování je skutečné odstranění dat a poté již můžete zapsat potřebné informace na prázdné flash disk.

Pokud si myslíte, je možné formátovat všechny typy flash disků. ano, ale existuje výjimka. Vyloučení: Pokud tuto příležitost zablokujete, a to lze provést programově i fyzicky. Na některých kartách SD je zámek na samotné mapě, jako je tento příklad:

Jak formátovat SD kartu

SD paměťové karty jsou navrženy pro použití v přenosné technologii. Nyní se používají hlavně v kamer a videokamerách a snížená verze (microSD) se používá v mobilních telefonech, smartphonech, videoregistrech a dalších kompaktních mobilních zařízeních.

Pomocí jejich přenosných zařízení se uživatelé často setkávají s potřebou formátovat SD kartu. Například za účelem rychlého odstranění všech dat. Kromě toho může dojít k potřebě formátovat SD kartu, pokud je systém souborů poškozen. V takových případech počítač nebo mobilní zařízení zpravidla hlásí chybu a potřebu formátovat.

Než se pokusíte formátovat SD kartu pomocí počítače, zkuste to provést pomocí přenosného zařízení, s nímž se obvykle používá. Prostudujte si nabídku vašeho zařízení, je pravděpodobné, že najdete funkci formátování. Pokud ne, budete potřebovat počítač s kartonem.

 • Postaveno.v kartonech. Většina moderních notebooků a monoblokových počítačů je vybavena postavenými kartami. Prohlédněte si tělo svého notebooku nebo monobloku a najděte slot, který potřebujete.
 • Kádriders ve 2.5 palcový kompartment. Pokud máte moderní stolní počítač, je s největší pravděpodobností vybaven kartonem. Karkry jsou nainstalovány ve 2.5 palcové počítače těla počítače, kde bývala disketa.
 • Externí karty. Pokud nemáte notebook nebo stolní počítač s Carderem, můžete vždy použít externí kartu z. Nejsou vůbec drahé a prodávají se v žádném obchodě s počítačovým vybavením.

Poté, co jste našli Cardrider, můžete pokračovat ve formátování. Chcete.li to provést, vložte kartu do cardrider. To musí být provedeno pečlivě, aniž by bylo možné použít příliš velkou sílu. Pokud používáte externí kartu, nezapomeňte jej připojit k počítači pomocí kabelu USB.

Poté, co jste vložili kartu do karty, musí ji počítač určit. Zpravidla to trvá jen několik sekund. Poté se v systému objeví paměťová karta, otevřete „můj počítač“ a uvidíte ji. Musí rozhodovat o systému stejně jako obyčejná flash disk.

Chcete.li naformátovat kartu SD, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte položku nabídky „Formát“.

Poté se otevře okno s nastavením formátování. Ve většině případů zde není nic změněno. Můžete formátovat s těmito nastaveními uvedenými ve výchozím nastavení. Chcete.li zahájit formátování, klikněte na tlačítko „Start“ a počkejte, až vás systém upozorní na dokončení procesu.

Jediné, na co byste měli věnovat pozornost, je „rychlé formátování“. Pokud je tato funkce zapnuta, potom formátování rychle projde. Pokud tuto funkci vypnete, pak formátování může trvat hodně času, protože data budou z jednotky fyzicky odstraněna, to je zcela přepsáno. Ve většině případů není takové úplné odstranění vyžadováno a místo toho se používá „rychlé“ formátování.

Jak formátovat microSD. Microsd jsou formátovány stejným způsobem jako běžné SD karty. Například microSD lze naformátovat pomocí přenosného zařízení, ke kterému je připojeno. Kromě toho lze formátování provádět pomocí počítače. K tomu budete potřebovat adaptér s microSD na SD.

Stvořitel webu Comple-Security.Net, autor více než 2000 článků o opravě počítače, práce s programy, nastavení operačních systémů.

Zeptejte se v komentářích podle článku nebo na stránce „Zeptejte se“ a určitě dostanete odpověď.

Nic pro mě není určeno. Co mám dělat, řekněte mi, prosím.

Koupit nový. S největší pravděpodobností je vaše SD mimo provoz.

Aplikace a obrázky nejsou nainstalovány na mé SD kartě, rozhodl jsem se formátovat. Ale to, co problém nepomůže, jsem se pokusil standardním způsobem „píše okna, není možné dokončit instalaci“ a stažené programy také nepomáhají. Můžete něco udělat? Jen 64 karta koncertu, je drahé koupit novou.

formátovat, paměťovou, kartu, prostřednictvím, počítače

S největší pravděpodobností je paměťová karta mrtvá. Zkuste jej naformátovat na jiném počítači, pokud to nepomůže, musíte si koupit nový.

Mám na telefonu paměťovou kartu, není zobrazena. Co dělat?

Za prvé, nemusí to být kompatibilní s vaším telefonem. Zjistěte, jaký maximální objem váš telefon podporuje. Pokud je s tím vše v pořádku, zkuste vypnout a znovu připojit paměťovou kartu. Můžete se také pokusit formátovat na počítači. Rovněž nelze rozklad vyloučit. V tomto případě si budete muset koupit nový.

Co dělat, když píše „disk je chráněn před nahráváním“?

Na kartě SD je malý přepínač, který blokuje nahrávání. S největší pravděpodobností jste to náhodou závislý, přepněte zpět.

formátovat, paměťovou, kartu, prostřednictvím, počítače

Jak formátovat paměťovou kartu na počítači

Nejjednodušší způsob je používat funkce plného času vašeho operačního systému. Jakákoli verze Windows 10 je schopna formátovat odnímatelné média. Chcete.li to provést, stačí jít k vodiči nebo počítači a kliknout na nositele pomocí pravého tlačítka myši:

V okně, které se otevírá, vyberte položku „formát“. Po kterém systém objasní, jaké parametry potřebujete. Pokud nerozumíte nastavení, pak stačí nechat to stejně tak, jak je. výchozí systém nabízí těmto účinným nastavením, která má dopravce právě teď. Pokud je třeba něco změnit například systém souborů, pak se to provede v této fázi.

Po zadání parametrů musíte kliknout na tlačítko „Start“.

Buďte opatrní, poté se proces formátování nezačne, systém s vámi určitě objasňuje, zda jste si jisti svým výběrem, a navíc vás informujte o riziku, že všechny vaše soubory, které jsou v současné době zveřejněny na médiu, budou smazány a vy ztratí přístup k nim.

Formátování paměťové karty na Windows Phone

Instrukce

 • Otevřete sekci Nastavení.
 • Jděte dolů tam, kde vyberte „ovládání paměti“.
 • Klikněte na kartu SD.
 • V novém okně přejděte na samý spodní část, kde vyberte položku „Formát SD“.
 • Potvrďte akci.
 • Proces formátování začne, který bude trvat 15-30 sekund.
 • Nakonec telefon nahlásí, že „našel SD kartu“. Kliknutím na „Ano“ nechte telefon používat paměťovou kartu.
 • Závěrem lze říci, že sami uvedete místo pro skladování hudby, fotografií a dalších souborů. telefon nebo paměťová karta.

Jak formátovat SD kartu chráněnou před nahráváním

SD karty najdete v kamer a starých telefonech. Tyto paměťové karty lze chránit před nahráváním. to znamená, že je prostě nelze naformátovat, až po instalaci určitých nástrojů.

SD karty jsou připojeny k počítači prostřednictvím adaptéru. Zpravidla může mít přepínač označený jako zámek. na obrázku níže je zakroužen červeně.

Ujistěte se, že zámek je přenesen do otevřené polohy a karta není mechanicky blokována. Možná jednoduchý přepínač tohoto posuvníku bude schopen odstranit zámek a nemusíte to dělat software. Pokud je karta stále chráněna před záznamem, musíte kontaktovat nástroj Windows Utility.

Odstranění zámku z flash disk přes diskpart

Jedním z nejjednodušších způsobů je použití nástroje konzoly Diskpart, který slouží k ovládání připojených disků. Lze jej vyzvat přes příkazový řádek a jeho spuštění jménem správce.

 • Otevřete nabídku Start (pro Windows 7) nebo přejděte na vyhledávací linku z panelu úkolu (Windows 10). Zadejte požadavek CMD a otevřete příkazový řádek.
 • Zadejte příkaz DiskPart. Otevře se nové okno s užitečností.
 • Chcete.li zobrazit seznam disků (a Flash Drives), nastavte „Disk List“. Všechny dostupné datové jednotky budou uvedeny na obrazovce.
 • Najděte mezi těmito disky svou SD kartu a zadejte příkaz „Select Disk N“, kde n je počet požadovaného flash disku.
 • Chcete.li formátovat data, zadejte příkaz „Clean“. Pokud to nefunguje poprvé, opakujte pokus.
 • Doporučujeme používat aktivní příkaz. aktivuje jednotku flash.
 • Použijte také formátování v NTF pomocí příkazu formátu FS = NTFS. Na obrazovce bude odpočítávání, kolik procent paměti je naformátováno.

Odstranění ochrany z paměťové karty pomocí diskmgmt.MSC

Další program postavený v systému Windows. Diskmgmt.MSC. Je vhodný pro formátování flash disků, paměťových karet a pevných disků.

Chcete.li otevřít nástroj, přejděte do nabídky „provádění“. nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout pomocí kombinace klíče [Win] [R]. Na vyhledávací liště můžete také nastavit požadavek „spustit“ a vybrat první výsledek.

 • Do vstupního pole vložte název Diskmgmt Utility.Msc a klikněte na [Enter] nebo OK. Počkejte na dokončení stahování informací o konfiguraci dostupných disků.
 • Najděte si paměťovou kartu v seznamu, klikněte na její název pravým tlačítkem myši a vyberte „Formát“.
 • Pokud položka formátování není k dispozici, jednejte krok za krokem: Nejprve klikněte na „Odstranit Tom“. Poté vyberte stejný flash disk a tým „Vytvořit Tom“.
 • V novém okně ponechte všechny výchozí parametry a stiskněte „Další“, dokud není dokončena karta SD.

Jak formátovat paměťovou kartu pomocí počítače

Aby bylo možné naformátovat paměťovou kartu pomocí počítače, musí být počítač vybaven kartonem. Cardrider je malé zařízení určené k práci s paměťovými kartami. Kádry jsou vnitřní a externí. Interní kartony mohou být zabudovány do notebooků. V tomto případě Cardrider vypadá přibližně, protože na obrázku níže.

U stolních počítačů jsou nainstalovány interní kartony, které jsou nainstalovány ve 2.5 palcový kompartment (kompartment, ve kterém byl nainstalován floppyer.

AUDITUT CARDRIDER pro stolní počítač

V případě, že váš počítač není vybaven kartonem (což je nyní poměrně vzácné), můžete použít externí karturider. Externí karty jsou připojeny k počítači pomocí kabelu USB a nevyžadují žádné nastavení. Takový karturider můžete jednoduše připojit k počítači a okamžitě ho začít používat pro zamýšlený účel.

Ale zpět k formátování paměťové karty. Chcete.li provést tento postup, musíte vložit paměťovou kartu do karty a poté, co se objeví v okně „Můj počítač“, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte položku „Formát“.

Poté se otevře malé okno s nastavením formátování. Ve většině případů nemusíte měnit žádné nastavení. Systém tukových souborů je skvělý pro paměťové karty. Zbytek nastavení je také lepší se neměnit. Vše, co je třeba udělat, je kliknout na tlačítko „Start“, abyste mohli zahájit proces formátování paměťové karty.

Formátování paměťové karty bude trvat jen několik sekund, po kterém může být odstraněna z karty a použít ji.

Formátování v programech třetích stran

Programy vyvinuté pro formátování disků nabízejí více funkcí ve srovnání se standardními nástroji ve Windows. Některé aplikace. nástroj Formátu nízké úrovně HDD nebo Průvodce particí v Minitool, umožňují provádět nízkoúrovňové formátování flash jednotky k úplnému odstranění zaznamenaných informací.

Programy Flash Drive Third.Party často pomáhají formátovým kartám, které byly dříve použity v DVR nebo jiném vybavení. Hlavním problémem takových disků je chránit před přepisem. Proto pouze úplné hluboké formátování nízké úrovně obvykle pomáhá obnovit výkon.

Nejjednodušší formátovací program je formát paměťové karty SD vyvinutý společností SD Association. Nástroj automaticky najde SD jednotky, které se nebudou obávat chybného odstranění z pevných disků. A v okně programu si musíte vybrat pouze typ formátování. rychlý nebo kompletní.

Další užitečný program. Průvodce Minitool oddíl. Nástroj podporuje rychlé, plné a nízkoúrovňové formátování. Zahrnuje také nástroje pro identifikaci a eliminaci chyb.

Chcete.li zkontrolovat chyby, vyberte v levém panelu. Zkontrolujte systém souborů.

Proč ne formátovat micro SD kartu

Hlavní důvod, proč karta není naformátována. jste si vybrali způsob, který ve vaší situaci není k dispozici. Druhý nejvyšší důvod. karta je chráněna před formátováním.

Velmi důležité: Formátování vede k úplné ztrátě dat na mapě. Pokud tedy dále sledujete naše tipy, smažete absolutně vše z mikrop karty. Pokud chcete něco ušetřit, musíte tato data předem zaznamenat na pevném disku. Neexistuje žádné částečné formátování. ztratíte absolutně všechny data. Je nutné si to zpočátku pamatovat.

Vezměte prosím na vědomí, že někdy vzniká situace nuceného formátování. Když OS odmítá otevřít obsah karty a požaduje formátování od vás. V tomto případě mohou existovat nejen problémy se samotným procesem, ale také se skutečností, že nechcete smazat data od dopravce. Také se toho dotkneme v dnešním materiálu.

Jak formátovat kartu v tuku?

Připojte jednotku k počítači, otevřete vlastnosti nosiče a v části formátování zadejte typ systému souborů.

formátovat, paměťovou, kartu, prostřednictvím, počítače

Jak obnovit formátovanou SD kartu?

Pokud chcete obnovit data, podívejte se na obnovení článku z flash disk.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS