Jak identifikovat model iPhone podle sériového čísla

Označení iPhonu, určení typu iPhonu: nový, repasovaný, náhradní, jako nový atd.д.

Domácí uživatelé zařízení Apple se domnívají, že jejich mobilní telefony pocházejí z USA, Japonska, Tchaj-wanu. odkudkoli, jen ne z Číny. Rusové mají o čínské produkci velmi negativní představu. jako by se tam vše vyrábělo „na koleně“, v hrozných nehygienických podmínkách a dávají přednost kvantitě před kvalitou.

To je ve skutečnosti mylná představa. V Číně je situace stejná jako v jiných zemích (například v Rusku): existují tajná odvětví, která montují levné výrobky z nekvalitních komponentů, a oficiální továrny, z nichž sjíždějí z montážní linky prvotřídní výrobky.

Apple vyrábí iPhony a iPady ve spolupráci s Čínou, ale to není důvod, aby zařízení Apple dostávala urážlivé nálepky.

Jak zjistit datum výroby produktu Apple pomocí 12místného sériového čísla

Sériové číslo je jedinečná kombinace čísel a písmen, která identifikuje jakýkoli produkt Apple, ať už jde o Mac, iPhone, iPod, iPad nebo jakékoli příslušenství Apple, jako jsou kabely, pouzdra, adaptéry a další.п. Ačkoli sériové číslo vypadá jako náhodná kombinace náhodných znaků, není to pravda. Sériové číslo obsahuje informace o místě výroby, roku a týdnu výroby a modelu vyrobeného gadgetu.

V minulosti bylo nejjednodušší zjistit datum výroby podle třetí, čtvrté a páté číslice, což byla vždy čísla. Třetí ukazoval poslední číslici roku výroby (např. 8 = 2008, 9 = 2009), zatímco čtvrtý a pátý dohromady udávaly číslo týdne, ve kterém byl přístroj vyroben (od 01 do 52). Tento systém však fungoval pouze v prvním desetiletí 21. století. Od roku 2010 začala společnost Apple měnit formát sériových čísel z 11místných na 12místná.

Příklad takového nového sériového čísla je uveden výše. Obvyklá čísla již nejsou k dispozici. Znamená to však, že číslo roku a týdne již není k dispozici?? Vůbec ne. I když u 12místného sériového čísla je to mnohem těžší zjistit.

Struktura 12místných sériových kódů Apple je následující:

 • První tři číslice představují tovární kód místa výroby. Úplný seznam těchto kódů bohužel nikdo kromě zaměstnanců společnosti Apple nezná
 • čtvrtá číslice je pololetní kód roku výroby
 • Pátá číslice je kód týdne výroby v daném pololetí
 • Šestý, sedmý a osmý znak jsou pro každé zařízení jedinečné
 • poslední čtyřčíslí. kód modelu označující generaci, velikost paměti, barvu, funkce atd.п.

Zajímá nás rok a týden výroby. ale bez dalšího luštění to nezjistíme. Podívejte se na čtvrtou a pátou číslici sériového čísla. Jak jsme si již řekli, čtvrtá číslice kóduje pololetí, a to ve velmi zvláštním systému. pololetí se počítá od roku 2010 a číslování je abecední, začíná písmenem C. Písmena E, I, O a U jsou z číslování vyloučena. Celkem se jedná o 20 písmen, tj.е. Apple bude přesně deset let používat 12místná sériová čísla a v roce 2020 přejde na nový formát (pravděpodobně 13místná čísla). Shoda mezi písmeny a roky je následující:

Pátá číslice sériového čísla kóduje číslo týdne vydání v rámci pololetí, a to jak pomocí číslic, tak i písmen. Nejprve jsou na řadě číslice 1 až 9, pak písmena abecedy (kromě A, B, E, I, O, S, U, Z), celkem 27 možných hodnot. Pátou značku nelze rozluštit bez čtvrté: nejprve musíte zjistit, zda byl přístroj vyroben v první nebo druhé polovině roku.

Obtížné? Podívejme se na praktický příklad ze začátku článku:

Čtvrtá číslice je J, což znamená, že se jedná o druhou polovinu roku 2012. Pátá číslice je L, což je 43. týden roku 2012.

Kontrola modelu iPhonu pomocí iTunes

Téměř všichni majitelé iPhonu používají iTunes. Slouží ke sdílení souborů mezi mobilním zařízením a počítačem. Připojení iPhonu k počítači za účelem přenosu skladby nebo videa je notoricky obtížné.

Pokud vám žádný z předchozích způsobů nefungoval, můžete použít iTunes. Za tímto účelem:

 • Stáhněte si program z oficiálních stránek společnosti Apple.com ve vašem počítači.
 • Přihlášení pomocí Apple ID.
 • Připojte iPhone k počítači pomocí kabelu.
 • Otevřít iTunes.
 • Vyberte možnost „Procházet“.

Název iPhonu se zobrazí v horní části obrazovky. Je to stoprocentní způsob, jak určit přesný model, a vylučuje spojení s čínskými napodobeninami.

iTunes nefunguje na všech počítačích. Pro správnou funkci je vyžadován systém MacOS nebo Windows 7 a novější.

Jak zjistit IMEI

Najdete ho na zadním krytu, na krabičce a někdy i na přihrádce na kartu SIM.

 • v menu telefonu v sekci „Nastavení“ („Hlavní“). O zařízení. IMEI )
 • po zadání kombinace #06# (u modelů se dvěma SIM kartami se zobrazí dvě čísla najednou a je třeba je zkontrolovat zvlášť)

Někdy je číslo na krytu a na krabičce stejné, ale na telefonu je uvedeno jiné číslo. Prodejce si dal tu práci, že obsah jednoho iPhonu vložil do pouzdra a krabice druhého

Všechna čísla musí samozřejmě souhlasit, jinak se setkáte s podezřelým zařízením, které je lepší nekupovat.

Našli jste správná čísla, nyní je musíte zkontrolovat. Služby mohou být placené i bezplatné, přičemž kvalita a množství informací poskytovaných v prvním případě je vyšší.

Nejnovější informace naleznete zde:

 • Oficiální webové stránky společnosti Apple
 • Oficiální webové stránky IMEI
 • Online služba iPhoneox
 • Online služba iUnlocker
 • Online služba SNDeep

Podrobné pokyny pro jednotlivé metody jsou uvedeny níže.

Podívejte se na oficiální webové stránky společnosti Apple

První možností, na kterou se uživatelé obvykle obracejí, je. Zobrazí základní informace: zjistí, zda je zařízení legální, jaký model a jaké služby se na něj vztahují.

Zadejte dříve nalezené číslo, captcha a odešlete žádost

Stránky poskytují informace o nákupu, modelu, dostupných službách a záruce. Snímek obrazovky ukazuje, že kontrolovaný telefon je legální, není uveden jako ztracený, ale již dlouho není podporován výrobcem. Ke koupi, ale v případě poruchy budete muset opravit na vlastní náklady.

Pokud vedle data nákupu není zelená značka, zařízení není od společnosti Apple. Nepoctiví prodejci mohou také prodávat model 7 jako 8 nebo 6 jako 6S, proto je důležité zkontrolovat IMEI modelu.

Někdy web z neznámých důvodů odmítne poskytnout údaje o konkrétním telefonu. Výrobce také již dávno neposkytuje informace o odemykání zámku. Zkontrolovat, zda je telefon blokován podle IMEI, je nemožné, a proto se mnoho uživatelů spálilo při nákupu kradených telefonů

Pro získání potřebných dat je třeba použít další služby

Kontrola IMEI.INFO

Oficiální webové stránky systému jsou stejně populární jako stránky společnosti Apple. Tohle můžete zjistit zdarma:

 • Všechny technické specifikace včetně kapacity paměti
 • Barva
 • Zda byl telefon renovován (Refurbished)
 • Záruka
 • Přítomnost na mezinárodní černé listině
 • Uzamčeno přes iCloud

Všechny informace, které potřebujete před zakoupením telefonu, včetně 100% aktuálních informací o černé listině

Pokud si myslíte, že už máte všechny potřebné informace, nezavírejte tento článek příliš rychle. Pro jistotu je lepší ověřit si informace v několika placených i bezplatných službách, které vám poskytnou co nejúplnější a nejkomplexnější obraz o navrhovaném smartphonu.

Kontrola iPhoneox

Rozhraní je jednoduché, takže jej můžete naučit používat i starší osoby. Poskytnuté údaje budou stačit ke správnému rozhodnutí o nákupu.

Klikněte na možnost Přejít na. zadejte JMÉNO telefonu, který kontrolujete, zaškrtněte políčko Nejsem robot a stiskněte tlačítko Zkontrolovat

Za 10 sekund se zobrazí souhrnná tabulka s údaji o telefonu. V našem příkladu vidíte, že telefon byl zakoupen v Irsku v roce 2012, je aktivovaný, záruka vypršela, operátor není zablokovaný

Nyní je třeba zkontrolovat aktivitu funkce „Najít můj iPhone a zda je telefon na mezinárodní černé listině. Klikněte na odkaz pod tabulkou (nebo zde. Go to ). Stejným způsobem zadejte číslo i na anglicky psané stránce a stiskněte tlačítko Zkontrolovat

Služba zobrazuje stav služby Clean. To znamená, že telefon nebyl ztracen ani odcizen. Kontrola funkce Najít můj iPhone je v současné době placená, ale správci pravidelně povolují bezplatný režim

Takže díky službě byl objasněn model, všechny podrobnosti o výrobě a prodeji, trestní status a přítomnost zámků. Telefon si můžete koupit, pokud vám vyhovuje ve všech ostatních ohledech (cena, vzhled atd.).д.).

Kontrola pomocí nástroje Iunlocker

Důležitým parametrem, který nezobrazují všechny bezplatné ověřovací služby, je Nahradit nebo nahradit. Takto je označeno, pokud byla sluchátka vrácena výrobci z důvodu poruchy, poté opravena a znovu uvedena do prodeje za sníženou cenu. Nepoctiví prodejci se někdy snaží prodávat takto oživené mrtvé telefony pod záminkou nových telefonů (nevyhýbají se tomu ani velké řetězce jako M-Video).

Jak zkontrolovat datum aktivace iPhone

Datum aktivace můžete zkontrolovat i bez účtu a bez propojení s Apple ID. Chcete-li zjistit správné datum, měli byste nejprve zjistit sériové číslo svého iPhonu a poté přejít na oficiální webové stránky společnosti Apple a zadat údaje tam.

V části Předvolby v sekci Obecné zkopírujte sériové číslo a poté postupujte následovně:

 • Otevřete libovolný prohlížeč v telefonu nebo jiném zařízení a zadejte do adresního řádku Apple následující údaje.com.
 • V horní nabídce najděte sekci Podpora a přejděte do části.
 • Zde uživatel sjede až na konec stránky a klikne na odkaz „Ověřit autorizaci záručního servisu vašeho výrobku“.
 • Tím se uživatel dostane na stránku „Ověření autorizace služby“. Zde najdete pole pro zadání sériového čísla. Předem zkopírujte číslo v Nastavení a vložte ho do vyhledávacího řádku. Poté je třeba zadat captcha a stisknout tlačítko Pokračovat.
 • V poli se zeleným zaškrtnutím „Právo na opravu a údržbu“ najdete datum ukončení záručního servisu. Odečtením jednoho roku od tohoto data získáte datum aktivace mobilního zařízení.

Po dokončení všech těchto kroků se dostaneme na správnou stránku a rychle zjistíme datum aktivace mobilního telefonu. Chcete-li rychle přejít na požadovanou stránku, můžete jednoduše přejít na odkaz checkcoverage.Apple.

Tato metoda je nejvhodnější pro ty, kteří kontrolují chytrý telefon, který je v záruce, a také pro zcela nové zařízení. Tím se ujistíte, že zařízení je skutečně nové a vaše aktivace je pro tento mobilní telefon první.

model, iphone, podle, sériového

Označení Apple iPhone

Jak již bylo uvedeno, označení je na zadní straně původní krabičky iPhonu (zobrazeno jako číslo 1).

Pokud je k dispozici pouze samotný smartphone, najdete jej v nastavení:

 • Otevřít Nastavení Váš smartphone.
 • Vyberte oddíl Základní → O tomto zařízení.
 • Přejděte dolů na řádek Model.

Jakmile získáte kód pro označování, začněte zjišťovat, co je co.

Může začínat pouze latinskými písmeny M, F, N a P. K dispozici je také možnost, která začíná číslem, např. 3.

M znamená nové zařízení.

Tento typ označuje, že tento smartphone byl vyroben přímo pro prodej v obchodech a je považován za zcela nový. Nikdy nebyl aktivován a je vyroben výhradně z nových dílů.

F. repasované z továren Apple (ref).

Tyto iPhony měly závady a byly vráceny do továrny Apple v rámci záruky, kde na nich opraváři provedli testy, opravili všechny závady a vyměnili pouzdro a sklo za povinné. Pak se znovu dostanou do prodeje s označením renovovaný telefon. V těchto případech je obal (krabice) bílý, včetně obrázku smartphonu na přední straně.

V Rusku jsou tyto smartphony Apple známé jako: „Jako nové“ nebo „Repasované“ nebo „CPO“, jejich ceny jsou obvykle o 20-30 % nižší a kvalita tím nijak neutrpí. Výrobce poskytuje stejnou jednoletou záruku jako na nový spotřebič (M).

N. iPhone vydaný v rámci záruky společnosti Apple jako náhrada za rozbitý přístroj.

Apple má několik programů na výměnu iPhonů. Lze jej vyměnit v rámci záruky nebo za příplatek. Takové iPhony se také označují jako vyměněné iPhony. V tomto případě byste je měli odlišit od náhradních iPhonů vydaných servisním střediskem během záruční opravy telefonu. Přesto je správnější říkat, že jde o náhradu.

Tato zařízení se vyrábějí společně s novými telefony a vydávají se pouze v servisním středisku. Т.е. nejsou určeny k dalšímu prodeji přímo z výroby, ale jsou odeslány do ASC, kde jsou vydány v rámci záruky.

Zvláštností těchto modelů je, že záruka na tato zařízení je omezena na zbývající záruku chytrého telefonu předaného servisnímu středisku.

Т.е. pokud například po měsíci přinesete iPhone do záručního servisu a oni vám dají náhradní zařízení (N), pak jeho záruka bude 11 měsíců (zbytek záruky prvního smartphonu).

model, iphone, podle, sériového

V tomto případě nebyly náhradní iPhony dříve používány a nebyly aktivovány a bez aktivace nelze určit zbývající část záruky.

Pokud tedy zakoupíte tento typ telefonu v obchodě, záruka na něj je rozdělena na tu, kterou ponechává oficiální služba Apple, a na tu, kterou poskytuje obchod prodejce (v tomto případě prodejce přebírá náklady na opravy v rámci záruky, které nejsou zahrnuty v oficiální části). Samozřejmě pokud s vámi obchod nevyjednal jiné podmínky.

3 (nebo jiné číslo). demo verze. Například 3D035RU.

chytrý telefon určený k vystavení v maloobchodních prodejnách Apple a u autorizovaných prodejců. Hlavním rozdílem je speciální verze systému iOS (lze nainstalovat i běžný uživatelský systém iOS). Na zadní straně krabice je také označení „demo“. Specifikace (technické údaje) zařízení Demo se neliší od běžných zařízení.

Obecně platí, že taková zařízení nejsou vůbec k prodeji, t.к. Není k dispozici v žádné formě pro použití zákazníkem. V případě prodeje může být buď jako CU, nebo s výraznou slevou.

P. Personalizované (gravírované).

Při koupi iPadu a iPodu Touch (zřídka iPhonu) v internetovém obchodě společnosti Apple získáte zdarma službu gravírování a dárkového balení.

Samotný model telefonu je zašifrován kapacitou paměti a barvou. Tyto informace pro nás nejsou tak důležité, t.к. to můžeme určit bez označení.

Písmeno/písmena na konci označení před znakem „/“ nám poskytnou další důležité informace.

Uvádějí oblast (zemi) původu. v minulosti to mohlo ovlivnit frekvence používané v sítích 3G a 4G (LTE), v moderních modelech to není tak důležité, t.к. Všechny základní frekvence jsou přítomny ve všech modelech. A u některých modelů může naopak přidat další, pro použití v některých specifických oblastech/zemích, kde se používají frekvence, které ostatní nemají.

Rozluštěte tato písmena.

Tyto modely se také nazývají „PCT“. Т.е. Jsou vyráběny speciálně pro distribuci v Rusku. V kombinaci s písmenem M na začátku znamená, že nebudete mít žádné problémy se zárukou tohoto telefonu.

Ostatní neruské modely se obvykle nazývají „evropské“ nebo podobně, v závislosti na regionu.

Stejně jako u jiných typů iPhonů je třeba rozlišovat 2 typy záruky v závislosti na jejich původu.

Vzhledem k ruským zákonům poskytuje společnost Apple na iPhone určený k distribuci v Rusku dvouletou záruku a na ostatní regiony standardní 12měsíční záruku. Т.е. Zařízení PCT mají záměrně vyšší záruku než „evropská“ zařízení.

Podle země distribuce můžete také zjistit, jaký druh nabíječky bude součástí balení. Chcete-li používat originální nabíječku ze sady, může být nutné zakoupit další adaptér. V tomto případě bude návrh paměti ROM mnohem větší.

V závislosti na typu zařízení je možné, . Musíme se sami rozhodnout, zda chceme přeplatit a pořídit si 100% nové zařízení (které může být vadné), nebo si pořídit levnější se stejnými funkcemi a zárukou.

← Které smartphony podporují bezdrátové nabíjení Qi | Co byste měli vědět při nákupu kvadrokoptér v Rusku! →

Apple iPhone 6S 16Gb Space Grey (použitý)

Použitý smartphoneMáte 14denní záruku.Příslušenství: Smartphone, záruční list.

Apple iPhone SE 16Gb Space Grey (použitý)

Použitý smartphoneZáruka 14 dníKomplet: Smartphone, záruční list.

Jak přečíst iPhone pomocí čísla modelu

Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak zjistit, jaký je váš iPhone, je zkontrolovat číslo modelu. Pokud znáte číslo modelu, můžete snadno zjistit jeho název. Můžete to provést pomocí tabulky na této stránce nebo jednoduše zadat číslo modelu do vyhledávače a zobrazit výsledky.

U iPhonu 7 a starších zařízení se číslo modelu vždy nachází na spodní straně zadní strany iPhonu. je uvedeno jako „Model A1429″, kde „A1429“ je číslo modelu. Obrázek níže ukazuje, jak to vypadá na iPhonu 6s.

Na iPhonu 8 je číslo modelu umístěno na slotu pro kartu SIM.

Číslo modelu najdete také v nastavení iPhonu. Chcete-li to provést, otevřete nastavení iPhonu a přejděte na „Obecné. O tomto zařízení“.

Níže je uvedena tabulka se všemi aktuálně dostupnými modely iPhonu a jejich odpovídajícími modelovými čísly.

Číslo modelu Model iPhone Rok výroby Kapacita paměti (GB) Barvy
A2484 A2641 A2643 A2644 A2645 iPhone 13 Pro Max 2021 128, 256, 512, 1024 Grafitová, zlatá, stříbrná, blankytně modrá
A2483 A2636 A2638 A2639 A2640 iPhone 13 Pro 2021 128, 256, 512, 1024 grafitová, zlatá, stříbrná, blankytně modrá
A2481 A2626 A2628 A2629 A2630 iPhone 13 Mini 2021 128, 256, 512 „zářící hvězda“, „temná noc“, modrá, růžová, červená (výrobek Červená)
A2482 A2631 A2633 A2634 A2635 iPhone 13 2021 128, 256, 512 „Zářící hvězda, temná noc, modrá, růžová, červená (výrobek Červená)
A2342 A2410 A2411 A2412 iPhone 12 Pro Max 2020 128, 256, 512 Tichomořská modrá, zlatá, grafitová, stříbrná
A2341 A2406 A2407 A2408 iPhone 12 Pro 2020 128, 256, 512 Tichomořská modrá, zlatá, grafitová, stříbrná
A2176 A2398 A2400 A2399 iPhone 12 Mini 2020 64, 128, 256 modrá, zelená, (výrobek červená), bílá, černá
A2172 A2402 A2404 A2403 iPhone 12 2020 64, 128, 256 modrá, zelená, červená (výrobek červená), bílá, černá
A2161 A2218 A2220 iPhone 11 Pro Max 2019 64, 256, 512 zlatá, stříbrná, šedá, tmavě zelená
A2160 A2215 A2217 iPhone 11 Pro 2019 64, 256, 512 zlatá, stříbrná, šedá, tmavě zelená
A2111 A2221 A2223 iPhone 11 2019 64, 128, 256 fialová, zelená, černá, žlutá, bílá a červená
A2275 A2296 A2298 iPhone SE2 2020 64, 128, 256 černá, bílá, červená
A1984 A2105 A2106 A2108 iPhone XR 2018 64, 128, 256 Žlutá, bílá, korálová, černá, modrá, červená (výrobek Červená)
A1921 A2101 A2102 A2104 iPhone XS Max 2018 64, 256, 512 Zlatá, stříbrná, kosmicky šedá
A1920 A2097 A2098 A2100 iPhone XS 2018 64, 256, 512 zlatá, stříbrná, šedá cosmos
A1865 A1901 A1902 iPhone X 2017 64, 256 stříbrná, šedá cosmos
A1863 A1905 A1906 iPhone 8 2017 64, 256 Zlatá, stříbrná, kosmicky šedá
A1864 A1897 A1898 iPhone 8 Plus 2017 64, 256 zlatá, stříbrná, kosmicky šedá
A1660 A1778 A1779 iPhone 7 2016 32, 128, 256 Černá, černý onyx, zlatá, růžové zlato, stříbrná, červená (výrobek Červená)
A1661 A1784 A1785 iPhone 7 Plus 2016 32, 128, 256 černá, černý onyx, zlatá, růžové zlato, stříbrná, červená (výrobek Červená)
A1633 A1688 A1700 iPhone 6s 2015 16, 32, 64, 128 vesmírně šedá, stříbrná, zlatá, růžově zlatá
A1634 A1687 A1699 iPhone 6s Plus 2015 16, 32, 64, 128 vesmírně šedá, stříbrná, zlatá, růžově zlatá
A1549 A1586 A1589 iPhone 6 2014 16, 32, 64, 128 Vesmírně šedá, stříbrná, zlatá
A1522 A1524 A1593 iPhone 6 Plus 2014 16, 64, 128 kosmická šedá, stříbrná, zlatá
A1723 A1662 A1724 iPhone SE 2016 16, 32, 64, 128 vesmírně šedá, stříbrná, zlatá, růžově zlatá
A1453 A1457 A1518 A1528 A1530 A1533 iPhone 5s 2013 16, 32, 64 šedá kosmická, stříbrná, zlatá
A1456 A1507 A1516 A1529 A1532 iPhone 5c 2013 8, 16, 32 bílá, modrá, růžová, zelená a žlutá
A1428 A1429 A1442 iPhone 5 2012 16, 32, 64 černá a bílá
A1431 A1387 iPhone 4s 2011 8, 16, 32, 64 černá a bílá
A1349 A1332 iPhone 4 2010 (GSM) 2011 (CDMA) 8, 16, 32 černá a bílá
A1325 A1303 iPhone 3GS 2009 8, 16, 32 černá a bílá
A1324 A1241 iPhone 3G 2008 2009 (Čína) 8, 16
A1203 iPhone 2007 4, 8, 16

Zde je shrnutí

Model iPhonu zjistíte podle nálepky na krabici produktu nebo porovnáním čísla modelu na zadním krytu s výše uvedenou tabulkou. Další možnosti jsou přes Nastavení iPhone nebo iTunes. Uživatel může model určit také online na oficiálních stránkách společnosti Apple nebo z nezávislých zdrojů.

Při nákupu iPhonu z ruky byste si měli o zařízení zjistit co nejvíce informací.

Zvláště důležité je zjistit, z jaké země iPhone pochází, abyste se ujistili, že s jeho budoucím používáním nebudou žádné problémy. Tyto informace lze velmi snadno zjistit.

Číslo modelu iPhonu najdete v nastavení zařízení v nabídce Nastavení. Obecné informace. O zařízení a podívejte se na „Model“ nebo na zadní straně obalu (první je lepší).

model, iphone, podle, sériového

Číslo zní takto: XXXXX(YY)/A, kde XXXXX představuje model, kapacitu a barvu pouzdra a YY představuje zemi, pro kterou byl gadget vydán. To je to, co potřebujeme, abychom zjistili, odkud iPhone pochází.

Poznámka: /A. nesmyslné informace vytištěné na krabicích.

Úplný seznam zkratek a příslušných zemí:

 • AB. SAE, Egypt, Jordánsko, Saúdská Arábie
 • AE. Saúdská Arábie, SAE, Katar
 • B. Spojené království a Irsko
 • BZ. Brazílie
 • C. Kanada
 • CH. ČLR
 • CM. Maďarsko
 • ČR. Chorvatsko
 • CS. Slovensko, Česká republika
 • CZ. Česká republika
 • DN. Rakousko, Německo, Nizozemsko
 • E. Mexiko
 • EE. Estonsko
 • FB. Francie, Lucembursko
 • FD. Rakousko, Lichtenštejnsko a Švýcarsko
 • GB. Řecko
 • GR. Řecko
 • HB. Izrael
 • HN. Indie
 • IP. Portugalsko, Itálie
 • J. Japonsko
 • ID. Indonésie
 • KH. Jižní Korea, ČLR
 • KN. Dánsko a Norsko
 • KS. Finsko a Švédsko
 • LA pro Kolumbii, Ekvádor, Salvador, Guatemalu, Honduras, Peru
 • LE. argentinský
 • LL. SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ
 • LP. Polsko
 • LT. Litva
 • LV. Lotyšsko
 • LZ. Paraguay, Chile, Uruguay
 • MG. Maďarsko
 • MY. Malajsie
 • NF. Belgie, Francie, Lucembursko
 • PA. Indonésie
 • PL pro Polsko
 • PO. Portugalsko
 • PP. Filipíny
 • RO. Rumunsko
 • RR. Rusko, Moldavsko
 • RS. Rusko
 • SL. Slovensko
 • SO. JIŽNÍ AFRIKA
 • T. Itálie
 • TA. Tchaj-wan
 • TH. Thajsko
 • TU. Turecko
 • X. Austrálie a Nový Zéland
 • Y. Španělsko
 • ZA. Singapur
 • ZP. Hongkong a Macao

Hodnotit 5 hvězdiček v dolní části článku, pokud se vám líbí téma. Sledujte nás na Telegramu. Instagram YouTube.

Jak zjistím, ke které síti je můj iPhone uzamčen?

Určení novosti chytrého telefonu a země, pro kterou je určen, je velmi důležité. A i když si člověk může ve Státech snadno koupit levnější iPhone, stává se, že zařízení je uzamčeno u konkrétního operátora. V takovém případě nebude iPhone fungovat na ruské SIM kartě. A jak pak zjistíte, ke kterému operátorovi je uzamčen?? Odpovědi našich odborníků.

Odborník na digitální technologie a mobilní operátory. Neustálé sledování změn v odvětví v Rusku i v zahraničí.

Ne, není to tak vždy. V Rusku se například prodávají jak uzamčené iPhony, tak hladce fungují na SIM kartách zahraničních operátorů.

Ano. Opět se podívejte na poslední dva znaky. RS znamená, že iPhone může fungovat pouze v ruských sítích. Zařízení s indexy RP, RR, RU taková omezení nemají.

Ano, ale musíte se obrátit na operátora, ke kterému je váš iPhone uzamčen, aby vám pomohl. Mělo by dojít k potvrzení odemčení zařízení.

Chcete-li zjistit, u kterého operátora a v jaké zemi je váš iPhone uzamčen, zkontrolujte poslední 2 znaky kódu modelu. Speciální snímek obrazovky ukazuje kombinace, které jsou uzamčeny pro určitého operátora.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS