Jak čistit beran na notebooku

Jak vyčistit RAM na PC

I ten nejmodernější počítač začne postupem času fungovat pomaleji. Programy se otevírají nebo zmrazují po dlouhou dobu, OS se načítá déle. Příčina RAM. Co dělat? Zvažte, jak čistit beran na PC.

RAM. prvek systému, kde softwarový kód používaný k práci s nainstalovanými aplikacemi, procesy a službami OS je uložen během provozu OS. Paměť současně zpracovává velké množství procesů (příkazy). Pokud jejich počet překročí přípustnou hodnotu, bude OS záviset. Nové úkoly nebudou načteny.

Jak vykládat RAM

Pokud jste viděli nadměrné zatížení v konkrétní sekci, měli byste jít do dalšího bodu naší instrukce: Čištění a vykládání. K tomu můžete použít různé metody, počínaje banálním restartováním a dokončením používání speciálních programů.

Restartujte počítač

První věc, kterou doporučujeme, pokud jsme přemýšleli, jak vyčistit RAM na Windows 10, je restartovat počítač. Možná hrají roli některé zbytečné procesy v pozadí nebo jiné faktory.

Zavřete aplikace

Dalším odstavcem je dokončení aplikací. Vidíte funkční nástroje a programy ve „Správci úkolů“. Pokud v tuto chvíli žádnou z nich nepoužíváte, je lepší je zavřít.

Přitahujeme vaši pozornost, že pouze ty aplikace a programy, které znáte a nemusíte se zavírat. Jinak můžete porušit provoz zařízení a systému.

Aplikace blízké pozadí

Při řešení problému: Jak vyčistit RAM na Windows 10, samostatná položka zváží dokončení fungování aplikací na pozadí. Nebudou se ukázalo, že jsou odpojeni obvyklým tlačítkem „křížové“ a nelze je vidět na panelu na hlavním panelu.

Nejčastěji jsou aplikace na pozadí antivirové programy, torrenty a další. Vyčistit:

Odpojte automatické načítání programů

Rovněž vám doporučujeme, abyste nezanedbali vypnutí načítání programu. To pomůže vyřešit požadavek. jak vyčistit RAM na Windows 10. Toto jsou programy, které i po odstranění a restartu zařízení jsou stále znovu spuštěny. Je to kvůli určitým nastavením aplikací. Přečtěte si více: Zakázat aplikaci automobilů

Restartujte vodič

Pokud výše uvedené možnosti situaci výrazně nezměnily a otázka, jak vyčistit RAM na Windows 10, zůstala otevřená, doporučujeme vám restartovat vodič. Pro tohle:

  • Přejít na „dirigent“.
  • Současně klikněte na „Ctrl“ „Shift“ „ESC“ a zadejte „dispečer úkolu“, přejděte na položku „Processes“.
  • PKM klikněte na řádek „vodič“ a vyberte parametr „restart“.

Odstraňujeme viry

Dalším povinným bodem naší výuky je skenování zařízení pro malware a viry.

Vezměte prosím na vědomí, že takové procesy nejsou vždy zobrazeny ve „Správci zařízení“. Proto je nejlepší použít další antivirový program a provádět úplné skenování počítače nebo notebooku.

Po skenování a čištění s největší pravděpodobností vyřešíte otázku, jak vyčistit RAM na Windows 10.

Metody vykládky OP

Existuje mnoho možností pro čištění RAM. Zvažte je všechny, abyste si vybrali nejvhodnější pro sebe. Obecně budete mít dost jednoho způsobu, jak konstalovat čištění skladování.

Zavřete aplikace

Dříve v materiálu jsme již řekli, že RAM vyplňuje soubory aplikací. Proto můžete RAM vyčistit jednoduše uzavřením nevyužitých programů. Chcete.li to provést, stačí kliknout na ikonu ve formě kříže, který se zobrazí v pravém horním rohu pokročilé aplikace. Nezapomeňte také, že počet karet Open.Up prohlížeče ovlivňuje úplnost RAM.

Existuje alternativní možnost pro uzavření programů, které vypadají optimálnější:

Důležité. Zavřete pouze aplikace, které znáte, protože ve „správce úloh“, spolu s programy třetích stran, jsou zaznamenány systémové procesy, bez nichž je stabilní práce počítače nemožná.

Uzavření všech zbytečných programů, věnujte pozornost kartám „Processes“ v oblasti „paměťové“. Proces pracovního vytížení se zde jistě sníží a podobné informace lze vidět také v sekci „Produktivita“.

Aplikace blízké pozadí

Mnoho programů nelze uzavřít jednoduchým stisknutím na kříži, protože aplikace jsou uvedeny v pozadí. Takové procesy se nezobrazují v panelech úkolů, a proto je obtížné pochopit, zda je toto nebo které je skutečně otevřené. Zpravidla, antiviry, torrent klienti a další programy, které daly odpovídající povolení na pozadí.

Procesy čištění pozadí se provádějí prostřednictvím „Dispečera úlohy“, ale tentokrát se navrhuje kontaktovat kartu „Podrobnosti“, kde je seznam prováděných úkolů jasněji prezentován. Uvidíte nejen název operací, ale také aplikace, které je zpracovávají.

Odpojte automatické načítání programů

I když uživatel byl schopen osvobodit paměť z procesů na pozadí, může je znovu najít ve „Správci úloh“ restartováním počítače. Důvodem je skutečnost, že některé programy se otevírají společně se zahrnutím PC. Doporučuje se odmítnout použít tuto možnost pro zbytečné aplikace:

Po odstranění zátěže autobusu nezapomeňte aplikaci zavřít, protože po vyvolání bude pokračovat v práci až do dalšího restartu systému. Při implementaci údajů nad doporučeních si pamatujte na význam jednotlivých programů, jako jsou antivirusy. Je pro ně vhodné vyřešit automatické zatížení a také fungovat v pozadí.

Restartujte „vodič“

Dalším způsobem, jak se provádí RAM, je restartovat aplikaci „Průzkumník“. Faktem je, že tento standardní nástroj je zodpovědný za práci s pamětí. Restartujte jej pomocí následujících pokynů:

Možná se po restartování sníží stupeň pracovní zátěže. Pokud k tomu nedochází, stejně jako po implementaci jiných doporučení, pak by se s vysokou mírou pravděpodobnosti mělo být klíčem k řešení problému hledáno v škodlivém.

Odstraňujeme viry

Pod rouškou bezpečných programů je často nainstalován malware v počítači, který buď ukradne osobní údaje uživatele, nebo používá PC prostředky (včetně RAM) pro těžbu kryptoměny. Hackeři někdy chodí na vážné triky, a proto není možné detekovat nebezpečnou aplikaci ve „Správci úkolů“.

V takové situaci pomáhá jen dobrý antivirus, a to hluboká kontrola, že je schopen provést. Stáhněte si a nainstalujte do svého počítače zabezpečení Kaspersky Internet, Avast nebo DR.Web a spusťte skenování. Na konci procesu bude navrženo odstranit viry, které musíte okamžitě použít.

Na poznámku. Nezoufejte, pokud nemáte příležitost dát placený antivirus. Chcete.li provést kontrolu, můžete použít Built.in Windows Defender. Snadno ji najdete prostřednictvím vyhledávací linie počítače.

čistit, beran, notebooku

Používáme speciální programy

Výše uvedené metody zahrnují čištění RAM v ručním režimu. Současně existuje komplexní řešení v osobě speciálních programů, které jsou uvězněny pod vykládkou RAM. Zvažte z nich nejoblíbenější.

Posilovač Mz RAM

Aplikace s mluveným jménem schopná zrychlit počítač jedním dotykem. Program má jednoduchou a srozumitelnou integraci s překladem do ruštiny, takže byste neměli mít problémy s vývojem posilovače MZ RAM. Spusťte nástroj, přečtěte si načítání RAM a proveďte „zrychlení systému“.

Optimalizátor moudré paměti

Další dobrý nástroj s maximální jednoduchou integrací, která se skládá z jednoho tlačítka. „Optimalizace“. Klikněte na to a po několika minutách budou všechny zbytečné procesy uzavřeny a počítač začne fungovat znatelně rychleji.

Jak vyložit OP

Pokud čelíte skutečnosti, že zatížení OP je příliš velké, musíte ručně začít snižovat zatížení systému. Doporučuje se otestovat všechny níže uvedené metody, protože použití pouze jedné metody pravděpodobně nepřinese znatelný výsledek.

Zavřete aplikace

Podívejte se na aplikace, které v tuto chvíli běží. Možná žádné z nich nepotřebujete. Nevyužité programy by měly být uzavřeny.

Úplný seznam pokročilých aplikací a informací o tom, které část zdrojů, které spotřebovávají, můžete získat. Zatímco v něm, můžete si vybrat zbytečné programy a vypnout je pomocí tlačítka „Odebrat úkol“.

Vyberte aplikaci a klikněte na tlačítko „Odebrat úlohu“

Před uzavřením jakéhokoli programu nezapomeňte uložit soubory upravené v něm.

čistit, beran, notebooku

Aplikace blízké pozadí

Kromě jasně pracujících aplikací na počítači se programy často provádějí na pozadí. Nezachytí oko, ale zároveň provádějí některé výpočty nebo shromažďují informace. Někdy je práce takových služeb nezbytná a někdy. zbytečná.

Zatímco na dispečeru úkolu, přejděte na kartu „Podrobnosti“. V něm uvidíte seznam všech programů (nebo spíše jejich procesů), které jsou v současné době prováděny. Prostudujte to a uzavřete ty aplikace, které nepotřebují.

Mějte na paměti, že byste neměli násilně zastavit ty programy, jejichž úkol neznáte. Uzavření náhodně ne aplikací můžete přerušit provoz systému, způsobit chybu. Nezastavujte systémové procesy, je lepší přestat provádět co nejvíce programů třetích stran.

Odpojte automatické načítání programů

Pomocí výše uvedených pokynů můžete zavřít zbytečné aplikace. Pokud však mají povoleno zatížení autobusu, mohou se znovu zapnout samostatně, až bude počítač spuštěn. Abyste takové programy neodstranili právo na auto.vypracování, musíte v dispečeru úkolů přejít na kartu „Automobil“, střídavě vybrat všechny aplikace ze seznamu a kliknout na tlačítko „Zakázat“ pro každého.

Odstraníme zbytečné programy z automatického načítání

Jediným programem, který se přísně doporučuje opustit právo na AutoStart, je antivirus. Pokud antivirus nezačne samostatně, můžete jej zapomenout zapnout a šance chytit virus silně poroste.

Restartujte vodič

Dirigent nebo Explorer je zodpovědný za práci s pamětí. Pokud to zapnete, systém přestane vidět pevný disk a podle toho přestane fungovat. Dirigent však může být restartován, a tím upustit různé závislé příkazy.

Zdůrazňujeme vodič a vybereme funkci „restartu“

Na hlavní stránce dispečerů úkolů najděte dirigent v seznamu. Klikněte na něj pravým klíčem myši a vyberte funkci „Restart“. Počkejte, až se proces restartuje, a poté zkontrolujte, zda to pomohlo snížit zatížení OP.

Odstraňujeme viry

Existují viry zaměřené na přetížení OP. Infikují počítač a ucpávají systém, zpomalují jej. Použijte antivirus nainstalovaný v počítači k diagnostice a odstranění škodlivých nalezených programů.

Používáme speciální programy

Pokud žádná z výše uvedených metod nepomohla eliminovat problém, stojí za to kontaktovat programy třetích stran. Bylo vyvinuto mnoho aplikací, které jsou automaticky uvolněny OP.

Posilovač Mz RAM

Program poskytuje informace a statistiky o pracovní zátěži OP a také vám umožňuje změnit některé parametry práce s. Můžete uvolnit OP z odpadu jedním kliknutím: Na hlavní kartě programu klikněte na tlačítko „Čištění RAM“.

Oficiální web, ze které si můžete stáhnout bezplatnou verzi aplikace. http: // www.MZTWEAK.com/mzrambooster.html.

Posilovač Ram

Tento program také poskytuje informace o pracovní zátěži OP. Kromě toho vám umožňuje nakonfigurovat podmínky, za kterých se proces čištění OP spustí automaticky. Abychom mohli zahájit čištění ručně, stačí kliknout na tlačítko „Zdarma paměť“ na hlavní stránce aplikace.

čistit, beran, notebooku

Oficiální web, na kterém si můžete stáhnout bezplatnou verzi nebo si koupit plný. https: // rambooster.Síť.

Programy čištění paměti v systému Windows 10

Programy pro čištění paměti od vývojářů třetích stran jsou výrazně lepší v jednoduchosti použití. všechny procesy jsou automatizované, existují další funkce pro optimalizaci operačního systému.

Kcleaner

Kcleaner. Malý nástroj, který vám umožní rychle vyčistit rally. Distribuované zdarma, přeloženo do ruštiny.

RAMMAP

RAMMAP. aplikace od společnosti Microsoft pro optimalizaci RAM. Načteno z oficiálního zdroje zdarma, nevyžaduje instalaci na počítači nebo notebooku. Žádný překlad do ruštiny.

  • Rozbalte stažený archiv, přejděte do kořenové složky.
  • Spusťte spustitelný soubor, který odpovídá vypouštění počítače (32 nebo 64-bit).

Posilovač Mz RAM

MZ Ram Booster. program, který obsahuje sadu nástrojů pro optimalizaci RAM. Je zdarma, neexistuje žádný překlad do ruštiny.

Cleanmem

Cleanmem je malá užitečnost pracující ze zásobníku systému. Je zdarma a není přeložen do ruštiny.

Optimalizátor moudré paměti

Optimalizátor moudré paměti. pokročilé řešení pro optimalizaci RAM. Je distribuován podle bezplatné licence, má překlad do ruštiny.

Uživatel může nastavit parametry pro automatické provádění procedury. Chcete.li to provést, nastavte značku „Automatické optimalizace“ a přesuňte posuvník do optimální polohy. V případě potřeby můžete zaškrtnutí políčko „Běh s nečinností procesoru“.

Pokročilá systémová údržba

Advanced SystemCare je multifunkční program, který obsahuje mnoho nástrojů ke zvýšení výkonu PC. Lze stáhnout zdarma, ale s řezem sady funkcí. Přeloženo do ruštiny.

Po dokončení analýzy je nutné potvrdit zahájení optimalizace kliknutím na odpovídající bod.

Manuální metody čištění RAM

RAM můžete čistit na Windows 7 ručně. To nevyžaduje instalaci dalších programů, práce zahrnuje interakci s personálem.

Dokončení pokročilých aplikací

Každá spuštěná aplikace je součástí paměti. Jsou zapotřebí velké objemy RAM, pokud uživatel otevře mnoho programů současně. Dokončení práce pokročilých sekundárních procesů umožňuje systému soustředit se na provádění úlohy Paramount. To pomáhá zvýšit výkon ve hrách.

Problém může být vyřešen, pokud zavřete prohlížeč, vypněte audiopler a animované tapety. Grafické editoři nebo nástroje pro modelování zabírají hodně RAM, proto se na slabém „železo“ během práce doporučuje dočasně opustit sekundární programy.

Uzavření procesů a služeb na pozadí

Procesy na pozadí se používají ke spuštění nezbytných služeb a udržování fungování aplikací, ale některé komponenty nejsou pro běžného uživatele užitečné v procesu práce. Je možné snížit spotřebu RAM dokončením zbytečných procesů. Algoritmus akcí:

  • Spusťte „Správce úloh“.
  • Přejděte na kartu „Processes“, třídějte seznam při použití RAM.
  • Zvýrazněte zbytečné programy, klikněte na proces.

V důsledku výkonu akcí se zatížení RAM výrazně sníží, což zvýší výkon počítače.

Čištění automatického zatížení

Automatické zatížení aplikace výrazně snižuje rychlost zařízení během spuštění. Aby se tomu zabránilo, je nutné vyčistit odpovídající část:

Důležité! Program nebude ze zařízení odstraněn, ale jednoduše bude vyloučen z zatížení automobilu.

Tato metoda není vždy účinná, někdy je lepší použít funkci „příkazového řádku“:

Pozornost! Nedoporučuje se vyloučit programy z autorolu programu, jehož účel není znám. To může poškodit systém.

Podobné manipulace musí být pravidelně prováděny znovu, protože systém je pravidelně ucpaný.

Restartování procesu průzkumníka

Proces průzkumníka je zodpovědný za zobrazení grafické součásti operačního systému. V případě nesprávné práce komponenta zaujímá nepřiměřeně hodně prostoru RAM, restart bude vyžadovat. První metoda znamená použití „dispečera úkolů“:

Stejné akce lze provést v „příkazovém řádku“:

Druhou metodu lze použít jako alternativu, pokud neexistuje způsob, jak pracovat v grafickém prostředí desktopu.

Odstranění virů

Poruchy PC mohou být způsobeny viry. Antiviry se zabývají čisticími zařízeními od škodlivého kódu: Kaspersky, Dr.Web, avast. Zvláštní užitečnost pro jedno použití je velmi efektivní. DR.Web Cureit. Musíte si stáhnout instalační soubor z oficiálního webu vývojáře, začít a začít skenovat, program udělá všechno sám.

Vytvoření skriptu

Můžete vytvořit softwarový nástroj, který čistí RAM, sami:

  • Vložit kód: msgbox „Chcete vyčistit RAM?“, 0,“ Cleaning Ram „FreeMEM = SPACE (xxxxxxxxx) msgbox“ Čištění RAM úspěšně dokončeno „, 0,“ Čištění RAM „
  • Po zavedení stiskněte „Soubor“ → „Uložit jako“, uložte v libovolné složce s libovolným názvem, což označuje rozšíření VBS. Například: „Čištění.VBS „.

Poznámka! Namísto xxxxxxxxxx v závorkách musíte napsat maximální objem RAM získaného vzorcem: × 1024 × 100 000. Například pro systém s operací 8 GB: 8 × 1024 × 100 000 = 819 200 000.

Výhoda metody v jednoduchosti vytvoření skriptu a všestrannosti. Pomocí hláskovaného scénáře od RAM můžete kdykoli nahrávat data.

Vyložení prostřednictvím dispečerů úkolů a automatického načítání

Obecné metody

V této metodě nebudeme RAM zcela vyčistit, ale trochu zmírníme život našeho operačního systému. Proto musíte číst a provádět dva pokyny:

Pokud počítač bude stále zpomalit, měli byste přemýšlet o koupi další paměťových ptáků, které zrychlí práci. Ideální volbou pro moderního uživatele je 16 GB.

Počítač můžete také urychlit instalací rychlejšího média. SSD.

Nahoře jsme tedy zkoumali způsoby, jak optimalizovat beran počítače a jeho čištění. Používání aplikací je samozřejmě mnohem snazší, ale nejlepších výsledků se dosahuje při použití manuálních a automatických metod. Stojí si na to zapamatovat.

Jak čistit beran na počítači

Top-3 jednoduchý způsob, jak čistit beran na počítači nebo notebooku běžící v Windows 7/10

| Denial of responsibility | Contacts |RSS