Jak mohu aktualizovat svůj telefon se systémem Android?

Aktualizace systému Android ve smartphonu

Chcete-li aktualizovat telefon se systémem Android, většinou nemusíte nic dělat sami. Zařízení se o to postará samo a vyžaduje pouze, aby uživatel potvrdil instalaci balíčku zaslaného vývojáři. V některých případech je však nutné aktualizovat operační systém sami. Podívejme se na všechny dostupné metody, jejich funkce a možné problémy s aktualizacemi.

Vzhledem k tomu, že operační systém Android je aktualizován zcela zdarma a kromě stažení samotného balíčku do chytrého telefonu nevyžaduje od uživatele žádnou akci, nezabere příprava mnoho času.

  • Vaše zařízení je nabité nebo připojené alespoň na 50 %;
  • Síť Wi-Fi nebo připojení k jiné technologii (např. počítači) je stabilní a nepřerušované;
  • všechny součásti jsou neporušené a v pořádku, včetně samotného smartphonu a jeho kabelu USB;
  • Váš telefon má dostatek místa v úložišti pro stažení a instalaci servisního balíčku (pokud tomu tak není, budete upozorněni, že aktualizace není k dispozici, a operace nebude povolena);
  • pokud existuje možnost ztráty dat nebo pokud se chce uživatel chránit pro případ vrácení dat, vytvořte zálohu a uložte jeho soubor na zařízení třetí strany, jako je počítač nebo tablet.

Za těchto podmínek nebude aktualizace způsobovat žádné problémy. Doba potřebná k dokončení závisí na verzi operačního systému, značce telefonu a jeho technických možnostech. V některých případech s nízkou rychlostí připojení může dojít ke zpoždění procesu.

Kompatibilita hardwaru s firmwarem

Vždy stahujte soubory pouze z oficiálních témat pro váš smartphone na fórech XDA nebo 4PDA, snížíte tak pravděpodobnost výskytu virů a skrytých minerů

Vlastní obnovení provádějte s maximální opatrností a pamatujte, že záruka bude ztracena. Pokud si nejste jisti, zda je určitá záplata kompatibilní s vaším modelem telefonu, zeptejte se odborníků 4PDA

Pokud jste zařízení zakoupili nedávno a aktualizace není nainstalována, obraťte se na oficiální servisní středisko výrobce. Specialisté aktualizují vaše zařízení ručně, obvykle je tento postup zdarma, pokud jste nemanipulovali s operačním systémem nebo nenainstalovali práva ROOT.

Automatická aktualizace systému Android

Automatická aktualizace je to nejjednodušší, co můžete udělat. Nemusíte dělat téměř nic. Stačí přejít do nabídky Androidu a vybrat možnost „Informace o telefonu“, kde zjistíte, jakou verzi firmwaru má váš telefon.

Poté je třeba v nastavení najít položku „Aktualizace softwaru“, u všech telefonů se tato položka může nacházet v různých sekcích nastavení. Pokud máte vyhledávání v nastavení. použijte ho, pokud ne. vyhledávejte ručně v nastavení. Po otevření této karty je třeba vybrat ikonu aktualizace a potvrdit akci. Před zahájením aktualizace nastavte možnost stahování nového systému pouze přes Wi-Fi, aby systém neplýtval mobilním internetem a vašimi penězi.

Po nahrání aktualizace firmwaru ze serveru společnosti by se měla v telefonu zobrazit nabídka, ve které stiskněte tlačítko „Instalovat“ a počkejte, až se aktualizace provede a telefon se restartuje.

Všimněte si, že výše popsaným způsobem můžete telefon aktualizovat pouze na sestavení s menší verzí. Abyste získali dobrou plnou verzi firmwaru, musíte použít speciální miniprogram, který výrobce vydává samostatně. Například pro telefony a tablety Samsung je to Kies a pro techniku LG je to PC Suite. Vyhledejte nástroj výrobce, nainstalujte jej do telefonu a aktualizujte jej jeho prostřednictvím.

Zjištění verze systému Android vašeho zařízení

Další drobnou činností, kterou byste měli provést před aktualizací telefonu nebo tabletu se systémem Android, je zjistit, jaká je aktuální verze operačního systému.

K tomu je třeba provést následující kroky:

  • Do sekce Nastavení vstoupíte klepnutím na stejnojmennou ikonu v obecné nabídce;
  • Nebo jednoduše spusťte závěs a klikněte na ikonu ozubeného kola;
  • Poté klepněte na řádek „O telefonu“;
  • Hotovo. Ve vyskakovacím menu se zobrazí hledané informace;
  • Někdy jsou podrobnosti uloženy trochu hlouběji a je třeba zadat také kartu „Podrobnosti o softwaru“.

Poznámka: Pokud na lištu s názvem úpravy operačního systému klepnete přibližně 10krát, může se spustit malý dárek od vývojáře. Například v aplikaci „Android 6.0“ otevře zajímavou hračku od společnosti Google.

Aktualizace systému Android v samotném telefonu

Jedním z nejjednodušších způsobů změny operačního systému je spuštění procesu v samotném telefonu. Ve většině případů vás operační systém informuje o nové verzi (v horní části displeje se zobrazí zpráva):

Důležité: Proces změny operačního systému Android na jinou verzi je pokaždé stejný, nezáleží na tom, zda změníte 5 nebo více verzí.0 až 6.0 nebo vyšší. Nápis v horní části displeje se někdy u různých modelů smartphonů a firmwaru liší.

Jakmile se zobrazí zpráva, že je vhodné aktualizovat systém Android, musíte klepnout na tlačítko „stáhnout“ a počkat, až se software zcela stáhne. Po stažení nové verze se v oznámeních zobrazí určitá zpráva a budete vyzváni, abyste zahájili instalaci nebo chvíli počkali.

Důležité: Před instalací doporučujeme přečíst si text oznámení, ve kterém vás tvůrci informují, že můžete přijít o osobní údaje, a doporučujeme vytvořit záložní kopii.

Operační systém vás také neinformuje pokaždé, když je vydána nová verze systému. Většinou je to způsobeno nedostatečným připojením k internetu nebo selháním zpráv (obvykle nastavených na kartě „Aktualizace softwaru“).

V této situaci si můžete novou verzi systému Android stáhnout ručně. Postupujte takto:

Prostřednictvím počítače

Telefon nebo tablet se systémem Android můžete aktualizovat také pomocí počítače; zde jsou tři způsoby, jak to můžete udělat.

Speciální software (automatický režim)

Nejjednodušší způsob aktualizace operačního systému v chytrém telefonu je podobný jako u FOTA: majitel připojí zařízení k počítači nebo notebooku, pak zkontroluje nové verze, stáhne je a automaticky nainstaluje. Na příkladu firmwaru Samsung Galaxy, respektive Smart Switch, je algoritmus „aktualizace“ firmwaru následující

  • Uživatelské soubory ke stažení (odkaz. Samsung.com), nainstaluje a spustí software a na požádání na obrazovce připojí telefon k počítači pomocí kabelu USB.
  • Software začne vyhledávat nové verze firmwaru systému Android. Pokud jsou k dispozici, bude majitel vyzván k jejich okamžité instalaci; pokud ne, zobrazí se na obrazovce zpráva, že nastavení bylo úspěšně uloženo, a po zavření zprávy může uživatel pokračovat v používání telefonu nebo tabletu v obvyklém režimu.

Speciální software (ruční aktualizace)

Druhý způsob předpokládá nezávislé stažení nové verze systému Android na HDD majitelem telefonu nebo tabletu. Poté použijte oficiální nebo polooficiální firmware pro flashování zařízení; pro Samsung je to Odin. Chcete-li aktualizovat verzi firmwaru, musíte nyní:

  • Výše uvedené kroky zopakujte i pro ostatní tlačítka. Zbývá stisknout tlačítko Start a počkat, až aplikace nainstaluje staženou aktualizaci do telefonu nebo tabletu.

Důležité: Při takové instalaci pravděpodobně dojde ke smazání uživatelských dat z interní paměti; majitel by si měl důležité informace předem zkopírovat do počítače nebo na kartu SD.

Nástroj SP Flash Tool

Firmware můžete změnit téměř v každém mobilním zařízení se systémem Android. Uživatel bude muset:

  • Stáhnout (odkaz. spflashtool.com), rozbalte a spusťte nástroj SP Flash Tool a na hlavní kartě vyberte soubor rozptylu, který se nachází v adresáři s rozbaleným firmwarem.

Proces aktualizace bude trvat několik minut; délka závisí na velikosti nové verze systému Android a rychlosti připojení k počítači nebo notebooku. Stejně jako v předchozím případě by měl majitel telefonu předem zálohovat důležitá data. a vyjmout kartu SD ze zařízení.

Tip: Pokud se během aktualizace systému Android vyskytnou problémy, je vhodné zkontrolovat paměť smartphonu. přejděte na kartu Test paměti, zaškrtněte všechna políčka a stiskněte tlačítko Start.

Obnovení továrního nastavení

Před každou aktualizací se doporučuje provést obnovení továrního nastavení. Jak ale operaci správně provést? Stačí provést několik jednoduchých kroků:

  • Otevřete nastavení.
  • Přejděte na „Obecná nastavení“.
  • Klikněte na „Resetovat“.
  • Klikněte na „Obnovit data“.
  • Vyberte informace, které chcete odstranit, a potvrďte akci.

Po resetování smartphonu budou všechny soubory smazány. Abyste o ně nepřišli, měli byste si předem vytvořit zálohu.

Metoda 2 Instalace aktualizací ze zdrojů třetích stran

Tuto možnost aktualizace použijte, pokud výchozí obchod s aplikacemi ve vašem zařízení z nějakého důvodu nefunguje. Problém se službami můžete vyřešit jejich instalací z běžného souboru APK.

Věnujte pozornost zdroji, odkud stahujete instalační soubor. Pro potvrzení jeho bezpečnosti doporučujeme před jeho spuštěním v operačním systému. Pokud není povoleno instalovat program z neověřeného zdroje, nebude možné jej nainstalovat

Chcete-li tuto možnost povolit, přejděte do nastavení zařízení. Poté otevřete kartu „Aplikace“ a zaškrtněte níže uvedené políčko:

Pokud nemáte povoleno instalovat software z neověřeného zdroje, nebudete jej moci nainstalovat. Chcete-li tuto možnost povolit, přejděte do nastavení zařízení. Poté přejděte na kartu „Aplikace“ a zaškrtněte políčko, jak je uvedeno níže:

Soubor APK lze nyní spustit. Potvrďte svůj souhlas se zásadami softwaru vývojáře a počkejte na dokončení instalace. V hlavní nabídce telefonu se zobrazí ikona služeb Google.

Neustále jsou vydávány nové verze aplikací pro Android s novými funkcemi, vlastnostmi a opravami chyb. Někdy se stane, že neaktualizovaná aplikace prostě odmítá správně fungovat.

Aktualizace aplikací v systému Android

Aktualizace aplikací standardním způsobem se provádí prostřednictvím služby Google Play. V případě aplikací, které byly staženy a nainstalovány z jiných zdrojů, je však nutné provést aktualizaci ručně přeinstalováním staré verze aplikace na novější.

Instalace aktualizací z Play Marketu

Toto je nejjednodušší způsob. Potřebujete pouze přístup k účtu Google, volné místo ve smartphonu/tabletu a připojení k internetu. Pro hlavní aktualizace může smartphone vyžadovat připojení Wi-Fi, ale můžete použít i připojení k mobilní síti.

Pokyny pro aktualizaci aplikací touto metodou jsou následující:

Klikněte na ikonu tří sloupců na vyhledávacím panelu.

V rozevírací nabídce věnujte pozornost položce „Moje aplikace a hry“

Všechny aplikace můžete aktualizovat najednou pomocí tlačítkaAktualizovat vše“. Pokud však dojde paměť pro globální aktualizaci, lze nainstalovat pouze několik novějších verzí. Služba Play Market vás vyzve k odinstalování všech aplikací, aby se uvolnila paměť.

Pokud nepotřebujete aktualizovat všechny nainstalované aplikace, vyberte pouze ty, které chcete aktualizovat, a klepněte na příslušné tlačítko vedle jejich názvu.

Nastavení automatické aktualizace

Abyste nemuseli chodit do služby Play Market a aktualizovat aplikace ručně, můžete v nastavení nastavit automatickou aktualizaci. Smartphone pak rozhodne, kterou aplikaci je třeba aktualizovat jako první, pokud není dostatek paměti pro aktualizaci všech aplikací. Automatická aktualizace aplikací však může rychle vyčerpat paměť zařízení.

Pokyny pro tuto metodu jsou následující:

Přejděte do „Nastavení“ v aplikaci Play Market.

aktualizovat, svůj, telefon, systémem

Najít „automatické aktualizace aplikací „. Klepnutím na něj otevřete výběr možností.

Pokud chcete, aby se aplikace pravidelně aktualizovaly, vyberte možnost „Vždy“ nebo „Pouze přes Wi-Fi“.

Aktualizace aplikací z jiných zdrojů

Aplikace nainstalované do smartphonu z jiných zdrojů je nutné aktualizovat ručně instalací speciálního souboru APK nebo aplikaci zcela přeinstalovat.

Pokyny krok za krokem jsou následující:

Připojení telefonu k počítači prostřednictvím rozhraní USB. Zajistěte, abyste mezi nimi mohli přenášet soubory.

Přenesení staženého souboru APK do smartphonu.

Automatické aktualizace her a aplikací fungují ve výchozím nastavení systému Android. Jakmile se smartphone připojí k síti Wi-Fi, systém zkontroluje aktualizace všech aplikací a začne je instalovat.

Problémem je, že na křehkých zařízeních má stahování a instalace aktualizací na pozadí velký dopad na výkon. Vezměte prosím na vědomí, že si můžete všimnout, že novější verze telefonu není tak dobrá jako ta starší. s takovými stížnostmi jste se jistě setkali v recenzích uživatelů.

Aktualizovat lze nejen aplikace, ale i samotný systém. Pokud chcete proces ovládat, v nastavení.

Pokud se něco pokazilo

S rostoucí složitostí elektroniky a softwaru, který tuto složitou elektroniku řídí, roste počet možností, jak se něco může pokazit. Vzhledem k tomu je fyzicky nemožné předem předvídat všechny možné chyby, které se mohou při přeinstalaci firmwaru v zařízení vyskytnout. Podívejme se na nejčastější problémy, se kterými se setkáváme při přeflashování:

  • Nelze naformátovat všechny oddíly. Výrobci stále častěji omezují funkce dostupné uživateli. získání práv superuživatele je u některých modelů v podstatě nemožné a i pro ovládání zařízení přes adb je nutné odemknout zavaděč. V takových případech se vyplatí konzultovat fórum, jako je 4PDA, v sekci vyhrazené pro dané zařízení.
  • Vybitá baterie. Zdá se to triviální, ale jedná se o velmi častý problém, zejména u opotřebovaných zařízení, u nichž se snížila kapacita baterie a zpomalil výkon, což způsobilo, že instalace trvala déle, než měla. Před přehráním byste proto měli miniaplikaci plně nabít.
  • Karta SIM není po přeflashování rozpoznána. Důvodem je vymazání informací o IMEI zařízení, které lze obnovit pomocí údajů na obalu nebo v dokumentaci k telefonu a speciálního programu pro opravu IMEI.

V závislosti na případu byste měli formulovat problém a položit otázku na příslušném fóru. Ve většině případů by měl být problém vyřešen přeinstalováním systému podle pokynů. V opačném případě by měl být systém vrácen na předchozí verzi, jak je popsáno v předchozím odstavci. Vždy je dobré mít pro tento účel zálohu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS