Jak na chvíli uzamknout iPhone

Co dělat v případě nálezu iPhonu

Apple věnuje zabezpečení svých zařízení mimořádnou pozornost. To platí nejen pro data uložená ve smartphonu, ale také pro samotný přístroj. Používá se několik typů uzamykání. Nelze s ním odemknout cizí zařízení.

Především je to samotné uzamčení telefonu. V závislosti na verzi zařízení existují různé způsoby, jak to provést.

Snímač otisků prstů

Starší modely používají snímač otisků prstů. Smartphone naskenuje vzor vašeho prstu a uloží jej v zašifrované podobě. Získat přístup k těmto informacím je dost obtížné.

Dnešní skenery však nejsou dostatečně sofistikované. Existují různé způsoby, jak získat otisk prstu. Nejjednodušší je pořídit kvalitní snímek dlaně. Kromě toho tento skener v chytrých telefonech často nefunguje. Zejména pokud máte na prstech škrábance, které zkreslují obraz, nebo máte mokré ruce.

FaceID

Novější modely nahradily snímač otisků prstů funkcí FaceID. Je mnohem bezpečnější než TouchID, a to z několika důvodů. Principem této technologie je vytvoření 3D modelu obličeje uživatele. To je možné díky speciálnímu projektoru, který na obličej promítá 30 000 bodů a infračervená kamera je zaznamenává. Vzniká jakási mapa.

Při odemykání zařízení porovnává obličej uživatele s obličejem uloženým v paměti. Pokud je nalezena shoda, telefon je odblokován. Všechna data fotografií jsou uložena šifrovaně přímo v zařízení a nejsou sdílena se společností Apple. Narušitelé tak nemohou tyto informace získat. Smartphone také nelze odemknout pomocí fotografie. Protože systém rozlišuje 3D obraz od normálního obrazu.

PIN kód nebo heslo

Kromě výše uvedených technologií si uživatel nastaví další typ zámku, pin kód nebo heslo. Jedná se o bezpečnostní opatření v případech, kdy se nepoužívá skener otisků prstů nebo obličeje. Uživatel má další možnost odemknutí. Pro odemknutí zařízení a přístup ke všem informacím stačí zadat sadu číslic nebo dříve nastavené heslo.

V některých případech může uživatel zapomenout heslo k telefonu nebo zadat špatnou kombinaci. Vaše zařízení bude uzamčeno. To však neznamená, že smartphone již nelze používat. Pro odemknutí musí uživatel zadat údaje Apple ID. Zobrazí se pošta a zadá se heslo. Poté bude přístup k miniaplikaci obnoven.

Technologie „Najít iPhone

Aby bylo zajištěno zabezpečení všech dat uložených v zařízení, zavedla společnost Apple technologii Najít iPhone. S jeho pomocí může uživatel, který ztratil své zařízení, toto zařízení uzamknout. Nelze ji obejít stávajícími prostředky.

Jakmile uživatel oznámí ztrátu telefonu, zařízení se automaticky uzamkne. Odemknutí vyžaduje zadání údajů AppleID, které zná pouze vlastník. Uživatel může na dálku vymazat všechny informace o gadgetu a zobrazit na mapě, kde se smartphone právě nachází. Funkce funguje, i když je zařízení vypnuté.

U tohoto zámku se přeflešováním situace nezmění. Po úplném restartu bude systém stále požadovat heslo Apple ID. Nikdo tedy nemůže telefon používat bez znalosti informací. Aby byla technologie tímto způsobem bezpečná, musí být předem aktivována.

Koupě zařízení „z ruky“ může vést k tomu, že si uživatel koupí uzamčený smartphone. Často jsou miniaplikace nakonfigurovány pro konkrétního operátora. Pokud k tomu dojde, nemůžete kartu vložit a telefon používat, dokud nevyprší smlouva s mobilním operátorem. Vaše zařízení může být zcela uzamčeno.

Nepoužívejte Touch ID

Proč?

Touch ID heslo nenahrazuje, pouze ho doplňuje, což si uvědomuje i společnost Apple. Po restartu, pro potvrzení platebních údajů nebo po 48 hodinách nečinnosti použijete běžné heslo, nikoli biometrický snímač. Kdykoli také můžete místo Touch ID zadat heslo, které útočníci používají.

Touch ID slouží k odemykání iPhonu a potvrzování nákupů v digitálních obchodech Apple. Tyto dva přepínače je třeba vypnout.

Uložené otisky prstů můžete odstranit současně, a to provedením každého z těchto kroků. Pro všechny případy.

Co ještě?

Touch ID je o pohodlí a pohodlí je vždy kompromisem s bezpečností. iPhone má biometrický snímač spotřebitelské třídy, který lze snadno oklamat dětskou plastelínou nebo silikonovou fólií.

uzamknout, iphone

Uzamčení iPhonu

Jak uzamknout iPhone, pokud byl odcizen? Chcete-li to provést, vezměte jiné zařízení se systémem iOS (s vaším Apple ID) a nainstalujte do něj aplikaci Najít iPhone. Pomůže vám při zamykání a vyhledávání telefonu. Po vstupu do aplikace se zobrazí mapa s polohou ztraceného nebo odcizeného zařízení. Pokud je tečka zelená, iPhone je online.

V případě krádeže nebo pohřešování iPhonu nevolejte na své vlastní číslo, mohli byste tím pachatele podnítit k jeho vypnutí, čímž byste ztratili přístup.

Jak iPhone zamknout, když je ukradený?? Přejděme k nejdůležitější části. dálkovému zamykání. Chcete-li to provést, musíte v aplikaci aktivovat režim zmizení. Na zařízení se zobrazí zpráva, kterou zadejte do příslušného pole. Zde můžeme napsat „Pokud najdete můj telefon, zavolejte prosím na číslo XXX-XX-XX“ nebo „Tento telefon se ztratil. kontaktujte adresu tak a tak“.

Pokud se vám podaří smartphone ztratit, můžete (ale nemusíte) jej obnovit pomocí přihlašovacích údajů. Pokud víte jistě, že vám byl telefon odcizen, můžete do zprávy uvést svou totožnost a požádat o vrácení zařízení výměnou za peníze. Vezměte prosím na vědomí, že uzamčený smartphone vás vyzve k zadání hesla. Narušitel může zadat cokoli, co se mu zlíbí, a může zadat libovolné heslo. v platnost vstoupí pouze správné heslo nastavené uživatelem.

Heslo pro ztracený režim je čtyřmístné číslo. snažte se nepoužívat snadno uhodnutelné kombinace. Zařízení se snímačem otisků prstů se odemykají vlastním dotykem. iPhone nereaguje na otisk prstu vetřelce.

uzamknout, iphone

Uzamčení iPhonu přes iCloud je snadné. vetřelec nebo někdo, kdo našel váš osobní smartphone, bude muset jen obdivovat zprávu, kterou jste zanechali. Pokud vaše zařízení není v době blokování připojeno k internetu, blokování se aktivuje při prvním připojení zařízení k internetu. Můžete také sledovat polohu ztraceného zařízení. Pokud ji najdete ve své blízkosti, můžete aktivovat zvukové upozornění.

Zámek v případě krádeže

Pokud jsou data ve vašem smartphonu málo hodnotná nebo pokud máte starší zařízení, hrozí vám zneužití karty SIM. Číslo je třeba uzamknout. Další informace získáte u svého poskytovatele služeb. Zákrok je proveden téměř okamžitě a uživateli je předána nová karta, která je totožná se starou.

Při kontaktování mobilního operátora budete potřebovat pas, do kterého jste zaregistrovali svou SIM kartu. Postup zamykání si můžete ověřit u společnosti, která službu poskytuje.

Vezměte prosím na vědomí!

Než se obrátíte na prodejnu komunikačních zařízení, měli byste podat policejní oznámení, přiložit kopie dokladů o odcizeném gadgetu a kód IMEI a zahájit trestní řízení pro krádež.

Chybějící režim

V režimu ztráty u iPhonů se systémem iOS 5 a novějším je telefon uzamčen a na obrazovce se zobrazí zpráva od majitele. Získat přístup k takovému smartphonu je téměř nemožné, ale kyberzločincům to nevadí, protože ho mohou prodat na součástky a vydělat na tom. Oběť by měla co nejdříve kontaktovat policii.

 • zavolat na telefon;
 • blikání bloku, aby nedošlo ke ztrátě dat;
 • Umožnit volání pouze na číslo zadané majitelem v iCloudu.

Pokud dojde ke ztrátě telefonu, musíte tento režim okamžitě aktivovat.

Pokyny k aktivaci režimu

Apple. společnost, která se stará o pohodlí uživatele. V případě krádeže byl vyvinut tak, aby omezil přístup k osobním údajům uloženým v zařízení a mohl také pomoci orgánům činným v trestním řízení zařízení lokalizovat. iPhone můžete na dálku zamknout nebo na obrazovce zanechat zprávu se souřadnicemi pro případ ztráty.

Vezměte prosím na vědomí!

Pokud jste zařízení ztratili, můžete zkusit vzdáleně aktivovat zvukový signál. Použijte k tomu funkci Najít iPhone. Můžete to udělat z iCloudu nebo pomocí jiného zařízení se systémem iOS.

Chcete-li režim aktivovat, musíte provést několik jednoduchých kroků

 • Přejděte na iCloud, zadejte do pole kód Apple ID a heslo;
 • otevřete aplikaci Najít iPhone. Umístění zařízení je pak označeno zeleným kolečkem, na které je třeba kliknout;
 • v okně stiskněte písmeno „i“, v zobrazeném okně vyberte požadovanou funkci „Missing Mode“;
 • zadejte heslo, které jste předtím nastavili v odcizeném smartphonu. Pokud nebyl nastaven, musíte na něj myslet, uložit si ho nebo si ho zapamatovat, protože ho budete potřebovat k odemknutí miniaplikace, pokud bude nalezena;
 • Zadejte číslo, které se zobrazí na ukradeném iPhonu, a kontaktujte se s ním. Tento krok lze ignorovat, zejména pokud iPhone ještě nebyl nalezen.

Zámek se provede okamžitě po prvním připojení k internetu nebo připojení telefonu k síti.

Pokud je funkce „Najít iPhone“ vypnutá

 • Okamžitě změňte heslo k účtu Apple ID na webových stránkách společnosti Apple;
 • změnit hesla na všech účtech: pošta, sociální sítě, messengery;
 • nahlásit krádež orgánům činným v trestním řízení;
 • Kontaktujte poskytovatele služeb a požádejte ho, aby omezil volání z čísla ukradeného iPhonu.

Když je funkce „Najít iPhone“ povolena, můžete do e-mailu dostávat informace o poloze miniaplikace nebo o tom, kdy je zapnutá. Pozor na podvody a falešné stránky, které vyžadují zadání Apple ID.

Jak uzamknout ukradený nebo ztracený iPhone

Podívejme se na několik způsobů uzamčení zařízení:

Prostřednictvím jiného zařízení Apple s vlastním účtem

Nainstalujte si například aplikaci „Najít iPhone“ do tabletu, pokud jste ji dosud neměli. Najít můj telefon je jediný způsob, jak lokalizovat a uzamknout telefon připojený k síti Wi-Fi, 3G/4G nebo LTE. Pokud se na ni dostanete, můžete si prohlédnout mapu oblasti. Pokud je iPhone označen zeleným kroužkem, je zařízení zapnuté a nachází se v režimu „online“:

Pokud je tečka červená, smartphone je vypnutý nejméně 24 hodin. Potřeba vzdáleného uzamčení zařízení. Chcete-li to provést, aktivujte v aplikaci „Režim chybějících“, který je k dispozici v systému iOS5 a novějších verzích:

Na displeji se zobrazí zpráva, kterou je třeba zadat. Zde byste měli zadat návrh na zpětné volání na telefonní číslo nebo zadat adresu majitele.

Je jasné, že ne každý zloděj nebo nálezce telefon vrátí. Nedoporučuje se však na číslo volat trvale, jinak hrozí, že iPhone bude jednoduše odpojen.

Postupujte tedy krok za krokem podle pokynů pro uzamčení telefonu prostřednictvím „Ztraceného režimu“:

 • Stiskněte příslušné tlačítko.
 • Zadejte čtyřmístné heslo.
 • Napište narušiteli nebo nálezci své číslo mobilního telefonu a zprávu (ne výhružnou nebo urážlivou) s žádostí o vrácení iPhonu. Tato čísla se zobrazí na obrazovce.
 • Aktivujte funkci.

I když jsou zloději pokročilí uživatelé, kteří se snaží zařízení flashnout například pomocí režimu DFU, změnit systém, zámek se na takové triky nechytí. Z gadgetu se stane v podstatě nepoužitelná „cihla“ vhodná pouze k rozebrání na součástky.

Zamknutí přes iCloud

Tablet, počítač nebo jiný iPhone připojený k internetu prostřednictvím cloudové služby může také pomoci s instalací jednotky, a to opět zadáním čísla apple ID.

V části „Moje zařízení“ nahoře a uprostřed vyberte model iPhone. Okno obsahující informace o miniaplikaci „jablko“ zobrazuje funkci „Chybějící režim“. Dvakrát zadejte čtyřmístný kód zámku.

Zloděj se spokojí s pouhým pohledem na technicky dokonalé zařízení, ale nebude ho používat. I když je zařízení odpojeno od internetu, po zapnutí se aktivuje zámek. Zobrazení polohy telefonu v iCloudu. Pokud se nachází v bezprostřední blízkosti majitele, aktivuje zvukový alarm. Možnosti vyhledávání zařízení na iCloudu.com stejně jako u aplikace „Najít iPhone“ v chytrém telefonu.

Pokud se po všech krocích a výzvách ke svědomí smartphone nevrátí, může majitel přistoupit k odemknutí a odstranění důležitých dat na dálku pomocí funkce Vymazat iPhone. Je tu však jedna nepříjemná věc: poloha sluchátka již nebude zjištěna.

Nezapomeňte, že smartphone nemusíte ze svého účtu vymazat, protože tím odstraníte aktivační zámek, což je přesně to, co zloděj potřebuje, aby mohl „chytrý“ gadget používat. Stačí, aby se znovu aktivoval.

Jak zablokovat kontakt prostřednictvím aplikace

Proces přidání nežádoucího čísla na černou listinu se liší podle toho, zda osoba používá vestavěné nástroje iOS nebo speciální software. Všechny blokovací aplikace zároveň fungují na podobném principu. Jako příklad si můžete vzít pokyny pro BlackList: blokování ID volajícího:

Pokud programu neudělíte povolení, nebude moci blokovat číslo požadovaného volajícího.

Poté bude nežádoucí kontakt zablokován. Nebude nadále přístupná, dokud ji majitel iPhonu neodstraní z černé listiny nebo neodstraní aplikaci Blacklist.

Jak blokovat kontakty pomocí aplikací

Kromě standardních zamykacích nástrojů existují i alternativy. Někteří vývojáři pro tento účel dokonce vyvinuli speciální aplikace. V App Store najdete obrovské množství podobných programů, ale my se zaměříme na nástroj s příznačným názvem BlackList. Staženo z oficiálního obchodu s aplikacemi Apple.

Blokování se provádí poměrně snadno pomocí aplikace, ale je třeba nejprve trochu zapátrat v nastavení. Jinak BlackList nebude mít přístup ke kontaktům a nebude moci blokovat nežádoucí čísla.

V nastavení iPhonu přejděte do sekce „Telefon“. K dispozici bude položka „Zámek a identifikace hovoru“, která skrývá kýžené tlačítko aktivující užitečnou funkci.

A nyní se dostáváme k samotné aplikaci. Оно имеет приветливый интеейс, так что разобраться в нем не составит труда. A pokud máte potíže, postupujte podle navrhovaných kroků:

Zde pokyny končí. Číslo bude zablokováno a poté vám nebudou moci volat. Zároveň však bude moci volat přes Messenger nebo napsat zprávu na sociální síť.

Uzamčení prostřednictvím prohlížeče

Stejným způsobem lze zablokovat ukradený iPhone z počítače:

 • Přejděte na webovou stránku iCloud.com.
 • Zadejte své uživatelské jméno a heslo Apple ID.
 • Klepněte na položku „Najít iPhone„.
 • Vyberte požadované zařízení z navrhovaného seznamu.
 • Chybí tlačítko Mode.
 • Zadejte své číslo a napište zprávu pro narušitele.

Během uzamčení bude možnost přístupu k bankovním kartám ve smartphonu pozastavena.

Pořiď si aktualizaci Touch ID

Pokud má váš iPad nebo iPhone snímač Touch ID, můžete jeho možnosti rozšířit přidáním dvojnásobného počtu otisků prstů, než je k dispozici ve výchozím nastavení. Bude užitečné registrovat všech 10 prstů najednou, oddělit údaje o otiscích prstů pro mokré ruce. Můžete si také nechat přidat otisky prstů svých blízkých, aby mohli používat vaše zařízení.

Existuje jednoduchý trik, jak toto omezení obejít. Zapište dva otisky prstů do stejného slotu: jeden na začátku nastavení a druhý, když systém požádá o pohodlnější miniaplikaci. Tento proces je podrobně popsán v samostatném článku.

Strojní inženýr s dobrými technologickými znalostmi. Mám Mac a iPhone už více než 10 let a vím o ekosystému a produktech Apple vše. Nejenže píšu, ale umím a ráda pracuji rukama. 3 roky jsem pracoval jako automechanik, opravuji si pouze vlastní auto. Navrhl a postavil dům vlastníma rukama od nuly a získal přitom mnoho zkušeností. Miluji staré videohry a komiksy a hraji na kytaru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS