Jak nabíjet iPhone bez kabelu

Co se stane, když iPhone nabíjíte neoriginální nabíječkou? Proč byste neměli používat neoriginální nabíječku?

Tyto jednoduché kroky někdy stačí k tomu, aby vše proběhlo hladce. Pokud tento algoritmus nefungoval, proveďte následující kroky:

 • Úplné vypnutí miniaplikace.
 • Zapojte do něj konektor Lightning a druhý konec připojte k nabíječce nebo počítači. Druhá možnost závisí na tom, zda chcete zařízení nabíjet nebo synchronizovat.
 • Zapnutí miniaplikace.
 • Po načtení systému iOS by se měl normálně nabíjet.
 • Pokud je konektor při zapnutí telefonu vytažen a znovu zasunut, proces nabíjení se zastaví a musí se opakovat.

Pro jailbreaknuté telefony je třeba v Cydii najít a nainstalovat tweak „Support Unsupported Accessories 8“ nebo „Unauthorized Lightning Cable Enabler“.

Mějte však na paměti, že to problém nevyřeší na 100 %. jedná se o jednorázovou opravu. Společnost může vždy zablokovat padělek na úrovni „operačního systému“. Kromě toho je možná i porucha regulátoru napájení. Náklady na opravu by se v tomto případě pohybovaly kolem 5 000 EUR nebo více.

Reverzní nabíjení v iPhonu

Nový patent registrovaný společností Apple se nazývá „Reverzní nabíjení mezi elektronickými zařízeními“ a byl společnosti udělen americkým patentovým úřadem. Společnost Apple zkoumá technologii bezdrátového nabíjení mezi zařízeními od března 2016, kdy byly podány první patenty v této oblasti. Tentokrát společnost podala až 40 nových žádostí.

Tento patent ukazuje, jak mohou všechna zařízení Apple včetně Apple Watch, iPhonu, iPadu a MacBooku sdílet ekosystém bezdrátového nabíjení. Na obrázcích přiložených k patentu je například vidět, jak se iPhone nebo hodinky Apple Watch nabíjejí z MacBooku.

Takže nemohli vyrobit AirPower, ale mohli vyrobit jednu z těchto věcí?

Nebo nabíjení iPhonu z iPadu při současném nabíjení Apple Watch z iPhonu.

Pro kancelář

V pracovním prostředí je iPhone obvykle jen zřídkakdy na jednom místě. neustálé hovory, sociální sítě, messengery a další. Ideální volbou je tedy bezdrátový tablet Momax Q.Podložka. Podporuje také rychlé nabíjení QC 3.0 a má podobné technické parametry, ale vypadá jednodušeji. speciálně pro použití v rušném prostředí. Pokud máte chytrý telefon se systémem Android, můžete ho navíc nabíjet.

Dodává se také s kabelem micro-USB a dokumentací. Pro maximální energetickou účinnost výrobce doporučuje používat adaptér pro nabíjení při proudu 2 A nebo vyšším. Z vyčerpaných 1950, tato nabíječka bude fungovat pro každého

Jak nabíjet iPhone bez nabíjení doma

Chytré telefony Apple nejsou špatná a funkční zařízení. Mají však jednu nevýhodu. nízkou výdrž baterie. Když je nabíječka po ruce, lze to ještě tolerovat, ale jak nabíjet iPhone bez nabíječky?? Zde je několik způsobů, jak to udělat.

Statisticky 15 % majitelů iPhonu používá gadget s rozbitou obrazovkou. S nabíječkou je to přibližně stejné. Mají tendenci se porouchat a novou originální nabíječku si za rohem nekoupíte, pokud nejste servisní středisko Apple. Proto je užitečné vědět, jak nabíjet iPhone, když zůstanete bez nabíjecího zařízení.

Pokud se váš iPhone nenabíjí ze zásuvky, je problém pravděpodobně v adaptéru. Odpojte kabel a zapojte jej do portu USB na notebooku nebo počítači. Zapojte zadní stranu kabelu do telefonu. Zapněte počítač a přepněte smartphone do režimu nabíjení. Plné nabití trvá obvykle 2 až 3 hodiny.

 • Alternativní nabíječky. Pro případ, že se vám porouchá standardní nabíječka a kabel, je dobré mít k dispozici alternativu, která ani nemusí být zapojena do sítě.

Na trhu jsou různé modely, ale nejefektivnější jsou nabíječky, které čerpají energii z větru, slunce a svalů:

 • Větrný generátor. Připojte jej k iPhonu a během procházky jej připevněte na kolo nebo batoh. Za větrného počasí můžete nabíječku připevnit k okennímu parapetu nebo okennímu rámu. Doba nabíjení z 0 na 100 %. 5-6 hodin.
 • Solární napájení. Je to v podstatě powerbanka, která se nabíjí sluneční energií. Nechte jej několik hodin na slunci a poté přeneste nabití do smartphonu.
 • Dynamo. Nejúčinnější ze všech tří způsobů, ale vyžaduje zapojení člověka. Připojte nabíječku k iPhonu a otáčejte nabíjecí rukojetí, dokud jí nedodáte dostatek energie. Výrobce tvrdí, že plné nabití trvá přibližně 2-3 hodiny. Monotónní, ale co se dá dělat?!

Všechna tato zařízení lze snadno najít na čínských internetových tržištích. Někdo by mohl říct „nesmysl“. Možná, ale jak se říká, ryby nejedí ryby.

 • Použití jakékoli jiné nabíječky. Výrobci iPhonu zajistili, že žádné jiné nabíječky nebudou pasovat, ale v nouzové situaci to nevadí.

iPhone můžete dobíjet jakoukoli nabíječkou, ale hrozí poškození telefonu. Proto tuto metodu používejte pouze v krajních případech. Zde je návod, co musíte udělat:

 • Hledání náhradní nabíječky ze starého mobilního telefonu.
 • Odřízněte zástrčku, která byla zapojena do telefonu.
 • Odřízněte část hlavního omotání kabelu.
 • Oddělte vodiče a odizolujte je asi o půl centimetru.
 • Vyjmutí baterie z iPhonu.
 • Připojte vodiče ke svorkám baterie. plus k plusu, mínus k mínusu. Zajistěte ji lepicí páskou nebo izolepou.
 • Odpojte nabíječku ze zásuvky.

Poznámka: Během nabíjení se baterie nedotýkejte, protože se velmi zahřívá. Nenechávejte ji v této poloze déle než hodinu. Pokud zjistíte, že se z baterie vyboulila nebo se z ní kouří, okamžitě zastavte napájení.

Existuje několik triků, které mohou telefon na několik minut oživit:

 • Vyjměte baterii, zalepte kontakty lepicí páskou a vraťte je zpět. V některých případech stačí krátký telefonát.
 • Zahřejte kovovou desku a přiložte ji k baterii. Zvýšení teploty zvýší náboj, který stačí na několik minut.
 • Vyjměte napájecí zdroj a silou jej upusťte na něco tvrdého. Na baterii můžete také trochu poklepat kladivem. Hlavní je, aby baterie zůstala nepoškozená a nepoškodila kontakty. To by mělo zajistit několik miliampér náboje.

Důležité: Tyto tipy použijte, pokud je potřeba hovoru důležitější než budoucí výkon baterie.

nabíjet, iphone, kabelu

Takže teď už víte: Existuje několik způsobů, jak nabíjet iPhone bez nabíječky. Některé z nich jsou bezpečné a některé je lepší použít až jako poslední možnost.

Použití jiné nabíječky

Každý odborník vám s jistotou řekne, že je lepší nabíjet iPhone pomocí originálního zařízení. To však není vždy možné a certifikované modely jsou poměrně drahé. V takových situacích se uživatelé uchylují k použití jiných nabíječek, např

 • Čínské ekvivalenty. Používání levných analogových nabíječek je platným způsobem nabíjení mobilního zařízení. Je to levné, ale velmi krátkodobé.
 • přímé nabíjení. Tento způsob je velmi riskantní, ale zkušení uživatelé mohou riskovat a používat ho. Za tímto účelem je nutné iPhone rozebrat a vyjmout baterii. Pak opatrně odřízněte konektor od nabíječky: uvidíte modrý a červený (-) vodič. Spojte tyto vodiče s kontakty na baterii a upevněte je pomocí elektrikářské pásky. Úroveň nabití nebudete moci zkontrolovat, ale při správném postupu si můžete být jisti, že vaše zařízení bude nabité. Pokud si nejste jisti, že dokážete proces bezpečně zorganizovat, raději tuto metodu nepoužívejte!

Výše uvedené metody jsou vhodné pouze pro velmi závažné případy a pro jednorázové použití. Neustálé dobíjení se striktně nedoporučuje: může být škodlivé jak pro mobilní zařízení, tak pro vaše zdraví.

Dlouhodobé nabíjení

Mnozí se stávají rukojmími mýtu, že jakmile displej dosáhne 100 %, začne se cyklicky vybíjet a dobíjet. Ve skutečnosti tomu tak není, protože jinak by docházelo ke značnému opotřebení baterie, což samozřejmě není příjemné ani výrobci, ani uživateli.

Zde je další informace o tom, jak správně nabíjet iPhone 5S. Každý majitel mobilního zařízení jistě ví, že každá baterie podléhá procesu samovybíjení. A to je zcela normální, samozřejmě za předpokladu, že není připojen k nabíječce. Lithium-polymerové baterie, které jsou základem pátého iPhonu, mají měsíční výtěžnost kolem 5 %, což je ve srovnání s jinými typy baterií zanedbatelné.

Dále uvádíme nejoblíbenější a nejpohodlnější příslušenství, které umožňuje bezdrátové nabíjení iPhonu 7 a starších modelů. Najdete je v různých obchodech, včetně offline, ale pro vaše pohodlí přikládáme odkazy na stránky produktů na Amazonu. Chcete-li se dozvědět, jak si objednat z těchto stránek, můžete si přečíst náš článek.

AirCharge

V současné době není na trhu nedostatek slušných nabíječek, ale jedna z nejlepších je uznávaná jako AirCharge. Skládá se ze dvou částí: pouzdra pro iPhone a stojánku, který můžete zapojit do elektrické zásuvky nebo počítače. Pak stačí smartphone položit na kolébku a začne se nabíjet. Použití je velmi snadné, mezi podporovaná zařízení patří iPhone SE, 6, 6s, 7 a Plus modifikace.

Cena pouzdra pro iPhone 6/6s je 56.64 a kolébka Slimline stojí jen 29.99, takže vás to nebude stát moc. Vzhledem k nízké ceně nabíječek můžete investovat hned do dvou. pro domácnost a kancelář.

AirCharge nyní kupuje stále více společností (včetně Starbucks, McDonalds a Premier Inn), takže brzy budete moci bezdrátově dobíjet na mnoha veřejných místech. Těchto míst je již asi 4600 a časem jich bude mnohem více. V Rusku to zatím není běžné, ale doufejme, že se to brzy změní.

Sada bezdrátové nabíječky Antye Qi

Tato sada obsahuje pouzdro a nabíječku. Je levnější než předchozí model: celý vás vyjde asi na 30 %.99 (v případě iPhone 7 Plus). Port Lightning lze snadno vyjmout, aniž by bylo nutné sundávat pouzdro, což ještě více usnadňuje používání zařízení Antye.

Mophie Charge Force Juice Pack Air

Tato kombinace je pozoruhodná, protože kombinuje přenosné nabíjení s bezdrátovým nabíjením. Nabíječka Mophie Charge Force a pouzdro na baterii Juice Pack vám umožní nejen prodloužit životnost baterie smartphonu, ale také bez námahy dobíjet iPhone a powerbanku prostřednictvím jediné zásuvky. Pouzdro je kompatibilní se standardem Qi, takže budete moci nabíjet své zařízení kdekoli s kompatibilní kolébkou.

Jednoduše položte iPhone s pouzdrem na kolébku a smartphone i externí baterie se budou nabíjet současně. Celkově vám může poskytnout život bez drátů (pokud nepoužíváte sluchátka Lightning a nesynchronizujete je s počítačem).

Kolébka Qi

Nemusíte kupovat stejnou značku nabíjecí podložky nebo kolébky jako pouzdro (nebo pouzdra, pokud máte více než jeden smartphone nebo pokud chcete zajistit bezdrátové nabíjení pro iPhony členů rodiny). Vyberte si toto příslušenství podle svých požadavků a designových přání.

Zajímavým modelem je WoodPuck, který vypadá jako kus dřeva. Je to vlastně high-tech zařízení vyrobené z bambusu.). Zařízení stojí 24.99.

Společnost Energizer, renomovaný výrobce externích baterií, nabízí také velký výběr nabíjecích podložek a adaptérů. Řada zahrnuje podložky pro nabíjení dvou nebo více kompatibilních smartphonů současně. Nezapomeňte, že budete potřebovat pouzdro nebo speciální adaptér.

Bez pouzdra se obejdete, pokud nepotřebujete objemné příslušenství nebo se vám pouzdro, které už máte, příliš líbí. Pokud ano, zvažte jeden z následujících modelů:

nabíjet, iphone, kabelu

iQi Mobile

Tloušťka tohoto přijímače je pouhých 0,5 mm a vejde se mezi iPhone a běžné pouzdro. Je univerzální a pasuje na jakýkoli iPhone s konektorem Lightning. Kromě přijímací desky je k dispozici ultratenký kabel, který obepíná zadní stranu zařízení, a samotný konektor Lightning. Zařízení je kompatibilní se všemi nabíječkami Qi.

Výhodou iQi Mobile je, že jej lze používat s vlastním pouzdrem (doporučujeme však použít měkké pouzdro. např. silikonové). Zařízení stojí 14.99 na Amazonu.

Existuje mnoho obdob těchto desek (např. Elefull Charge). Všechny jsou univerzální a fungují prakticky stejně, takže nemá smysl rozebírat každý model zvlášť.

Existují také pouzdra, která jsou kompatibilní s oběma nabíjecími standardy. Příkladem je Bezalel Latitude.

Bezalel Latitude

Toto zařízení by se dalo nazvat univerzálním zařízením. Na rozdíl od předchozích přijímačů a pouzder určených pro Qi bude Latitude fungovat s jakýmkoli typem bezdrátového nabíjení. alespoň to výrobce slibuje.

Na rozdíl od jiných populárních pouzder má tenčí a estetičtější design. A cena je správná: 39 v době psaní tohoto článku. a to bez nabíječky. Přesto není Latitude nejrychlejší: jeho výkon je pouze 5 wattů. Pokud hledáte něco rychlejšího, podívejte se na FLI Charge.

Poplatek FLI

Jednou z důležitých nevýhod bezdrátové technologie je nižší rychlost nabíjení ve srovnání s tradičními kabelovými technologiemi. To je patrné zejména u zařízení s velkými bateriemi, jako je iPhone 7 Plus. Aby se uživatelé chtěli zbavit kabelů, je třeba urychlit bezdrátové nabíjení. FLI Charge byla vytvořena právě za tímto účelem.

Tento systém dokáže nabíjet nejen iPhony, ale také drony, tablety, chytré hodinky, reproduktory a dokonce i GoPro. zkrátka cokoli, co se nabíjí přes micro USB nebo USB. Řada zahrnuje FLIway, nabíjecí podložku, FLIcase pro smartphony, FLIcube pro nabíjení přes USB a FLIcoin pro nabíjení přes micro USB.

Proč není k iPhonu dodávána nabíječka

Jak uvedla Lisa Jacksonová, viceprezidentka společnosti Apple pro životní prostředí a sociální iniciativy, během akce iPhone 12 bylo omezení balíčku nových iPhonů provedeno z ekologických důvodů. Společnost chce, aby všechny její výrobky byly do roku 2030 uhlíkově neutrální: jinými slovy, aby se snížila uhlíková stopa při výrobě a přepravě zařízení a příslušenství.

Jackson tvrdí, že odstraněním dvou kusů příslušenství (a zmenšením velikosti krabiček iPhonu) sníží Apple emise uhlíku o více než 2 miliony tun ročně, což odpovídá tomu, jako kdyby na rok zmizelo ze silnic 450 000 aut.

Pole iPhone bude nyní vypadat takto

Nyní se tedy celá řada iPhone 12 a iPhone 11, iPhone SE (2020) a iPhone XR v novém balení dodává s kabelem USB-C na Lightning. Předchozí zařízení (s výjimkou vyřazeného iPhonu 11 Pro) byla dodávána s kabelem Lightning-USB-A. Tuto změnu můžete, ale nemusíte brát vážně, záleží na vašem přístupu k věci, ale také umožňuje společnosti Apple vydělat nějaké peníze navíc.

Nabíjení iPhonu doma

Jak nabíjet iPhone 5, 5s, 6, 6 plus, 7, 7 plus bez nabíjení doma? Je to jednoduché, zejména pokud máte ve skříni schované nějaké pomůcky.

 • „Žába“. speciální zařízení pro nabíjení libovolné baterie, princip je jednoduchý až primitivní. Pomáhá, pokud je poškozeno osvětlení nebo zásuvka micro-USB. Nechám video o tom v dolní části sekce, kdo má zájem, prosím. Budete muset iPhone rozebrat, což se málokomu podaří, proto vyzkoušejme šetrnější možnosti domácího dobíjení iPhonu.
 • K dobíjení baterie chytrého telefonu použijte obyčejnou autobaterii nebo baterii z motorky, každý správný člověk má na balkoně alespoň jednu baterii )).
 • Nabíjení iPhonu doma pomocí napájecího adaptéru z notebooku nebo jiného zařízení. Ale pak potřebujete adaptér z 12 voltů na pět, a to je extrémní případ, s největší pravděpodobností po 15-30 minutách vyhoří. Ideální je autobaterie s výstupem USB do zásuvky zapalovače.

Jak doma opravit zásuvku zapalovače cigaret, přečtěte si následující článek.

Pokud se váš smartphone nenabíjí nebo pokud potřebujete vyčistit nabíjecí slot na iPhonu 5, přečtěte si tento článek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS