Jak nabít nabíječku baterie z notebooku

Několik způsobů, jak nabíjet baterii notebooku

V dnešní době nikoho nepřekvapujete s různou mobilní elektronikou. A notebooky se rozšířily po dlouhou dobu a staly se společníky mnoha lidí. Pokud půjdete ven, určitě dostanete osobu s notebookem v kavárně, parku, metru atd. Str. Někteří používají notebook pro zábavu, jiní s jeho pomocí se naučí zprávy a provádějí práci. Mnoho z nich bere notebook do práce, na dovolené, na obchodní cestě. Hlavní výhodou notebooku je jeho mobilita. Je poskytována baterií notebooku. Aby notebook mohl být užíván s vámi, je třeba nabít baterii. Navíc musí být nabíjeno správně provést. V tomto článku budeme hovořit o správném nabíjení notebooku a také o tom, jak nabít baterii bez standardní nabíječky.

Všechny moderní notebooky mají lithium.─I nebo lithium.polymerové baterie. Dlouho dodávají alkalické baterie typu Ni─CD a NI─MH.

  • Vysoká intenzita energie;
  • Nízký vlastní vysílání;
  • Nedostatek škodlivých látek ve výrobě;
  • Neexistuje žádný paměťový efekt;
  • Kompaktní rozměry.

Díky těmto plusům začaly lithiové baterie ovládat spotřební elektroniku a také v některých přenosných nástrojích. Je pravda, že většina mobilního energetického nástroje stále pracuje na alkalických bateriích. Lithium je nemůže nahradit, protože nejsou schopny poskytnout vysoký výbojový proud.

Notebooky používají baterie sestávající z válcových baterií. Můžete je vidět na obrázku níže.

Lithiové prvky v baterii notebooku

Průměrná životnost lithiové baterie je 400500 cyklů. Časem je to 3 roky. Aby baterie plně vypracovala svůj život, musíte splnit řadu požadavků na její nabíjení. Proto dnes zjistíme, jak správně nabít baterii notebooku.

Doporučujeme také přečíst materiál o tom, jak nabíjet notebook bez nabíjení.

Jak nabít baterii bez nabíječky

Často můžete slyšet otázku, jak nabít auto baterii pomocí notebooku. Koneckonců, zdaleka není možné použít zařízení k tomu, aby baterie přinesla normální.

A výsadba je docela jednoduchá. Za některých podmínek může být vypuštěna i ta nejlepší baterie. Co tedy dělat, pokud jste daleko od nabíječky. K tomu může dojít za různých okolností. Šel jsi například do chalupy nebo zůstal pryč nebo zapomněl vypnout světlo v autě a během noci upustil starou baterii téměř na plnou nulu.

Nabíjení baterie notebooku přímo: Hledáte potřebné kontakty

Při práci s blokem baterie je důležité pozorovat maximální přesnost, aby se nesmyslelo v přímém spojení s voltmetr a nabíjecí zařízení potřebných kontaktů. Na příkladu bloku lithium-iontové baterie od notebooku Asus můžete vidět, že na konektoru nejsou dva kontakty „plus“ a „mínus“, jako například na baterii automobilu a tolik jako 9 výstupů.

Mimochodem, mělo by být zaznamenáno, že by baterie notebooku, bez ohledu na výrobce, sestává z následujících prvků:

  • BMS Drive (aka platba);
  • Baterie „banky“ (jejich počet se může lišit, od 6 nebo více PC);
  • Kontakty, které poskytují elektrický obvod, napájení a napájení a připojení k desce a software objednávky notebooku k řízení procesu „nabíjecí kategorie“, stav baterie a bezpečný provoz zařízení.

Na příkladu baterie ASUS je tedy zřejmé, že centrální skupina dalších tří kontaktů byla připojena přímo k „bankám“ (jedno poporodní pro dva kusy). Jsou připojeny přes jednotku BMS s diagnózou indikátoru napětí uvnitř každého bateriového prostoru (druh vnitřního voltmetru).

Na levém a pravém okrajích poplatku jsou další dvě spárované zapojení: jedná se také o „zkratované“ signály na desce. Jak vidíte, funkce těchto kabelů je jiná a nepomůže „spustit“ baterii, aby s ní zahájili proces, protože samotná platba to jednoduše nedovolí to udělat.

Abychom „zahájili“ proces nabíjení baterie, budeme potřebovat dva zapojení z devíti, ne zkratované na desce. Pokud spočítáte na konektor zleva doprava, dostaneme kabeláž pod čísly 3 a 7. Je to pro tyto dva kontakty, že elektrický signál vstupuje přes základnu a tranzistor, ke kterému jsou připojeny, je zodpovědný za zapnutí a vypnutí a vypnutí.

Vše, co je třeba udělat, je izolovat tyto dva kontakty z devíti a zavřít je k sobě. Pokud je na tomto místě otevřený řetězec. bez ohledu na to, jak to zkusíte, když se „strkáte“ na jiné dráty, nebude fungovat pro spuštění baterie.

Tato metoda je v případě práce s podobným elektrickým obvodem testována a docela funguje. A samotná baterie se provádí obvyklým způsobem. například pomocí nabíječky IMAX B6 a multimetru, který ovládá napětí vstupující do prvků.

Měli byste však vědět, že ne všechny baterie notebooků jsou postaveny přesně podle tohoto schématu. s přítomností odemknutí kontaktů. Jinak se jedná o s největší pravděpodobností o notebooku, který není vybaven takovým ochranným systémem. A to znamená, že potřebné kontakty budou muset být hledány nezávisle, jemně odpojí baterii od počítače a dodržování všech možných bezpečnostních opatření.

Jak nabít baterii notebooku přímo

Přímé nabíjení baterie z notebooku znamená dodávku přímého proudu do kontaktních terminálů z externí jednotky. Je třeba mít na paměti, že metoda přímého nabíjení je extrémním opatřením.

nabít, nabíječku, baterie, notebooku

Je vhodnější nosit s sebou náhradní baterii nebo se pokusit najít nabíječku podobnou pravidelnému.

Co je potřeba

Sada materiálů potřebných k obnovení kapacity baterie z notebooku:

Pro zajištění nabíječky by měla být napájení napájení od 50 do 100 W (v závislosti na kapacitě a napětí baterie notebooku). Doporučuje se používat adaptéry z podobného zařízení, které podporuje normativní napětí v nabíjecím obvodu.

  • Spojovací kabel vyrobený z měděného drátu s průřezem 1-2 mm², je povolen používat jednorázový nebo vícejádrový kabel.
  • Rezistor se střídavým odporem, který umožňuje upravit proudovou sílu v nabíjecím obvodu. Prvek by měl mít potřebné napájení a projít proudem silou 5-7 a.
  • Pájecí příslušenství nezbytné pro připojení měděných vodičů s pájením olova. Kromě elektrického páječku a pájky bude vyžadován tok a nástroj pro odstranění izolátoru z přepínacího kabelu.
  • Zkušební zařízení, které vám umožní měřit konstantní napětí.

Proces nabíjení baterie

Před obnovením kapacity baterie bez nabíječky je nutné zjistit účel kontaktních kolíků v konektoru baterie.

Informace jsou k dispozici ve specializované literatuře o opravě a údržbě počítačového vybavení, ale popis zapojení části baterií neexistuje.

Účel kontaktů najdete zkušebním zařízením nebo demontáží napájení zdroje energie. Po odstranění krytu krytu baterie jsou zkontrolovány všechny prvky lithia, což vám umožní najít kontakty odpovědné za nabíjení baterie.

Například v baterii produktů Lenovo IdeaPad Z565 po stranách 7-pinové zástrčky jsou plus a mínus a tři kolíky uprostřed jsou zodpovědné za montáž prvků. Technika produkce ASUS poskytuje 2 kontakty, které jsou navrženy k odstranění zamykání.

Před zahájením obnovy je zdroj energie vypouštěn, dokud se notebook vypne. Pak je baterie odstraněna pro měření napětí na terminálech.

Baterie vybavení IdeaPad Z565 ve vypouštěném stavu má napětí 10,5 V (s normativní hodnotou v nabité formě. 11,1 V). Pro nabíjení je důležité zjistit polaritu spojení, umístění negativních a pozitivních kontaktů je určeno testovacím zařízením.

U některých multimetrů vám průměr kontaktní sondy neumožňuje dostat se na kovovou desku. V tomto případě jsou na sondy kladeny prodlužovací kabely vyrobené z šití nebo lékařských jehel, další prvky jsou pevné izolační páskou.

Pokud se nabíječka z podobného notebooku použije k obnovení kontejneru, doporučuje se nainstalovat odpor do energetického obvodu, který omezuje současnou sílu.

nabít, nabíječku, baterie, notebooku

Je třeba si uvědomit, že když je standardní adaptér připojen v baterii, elektronický ovladač omezuje současnou sílu v závislosti na stavu baterie. Uživatel vypočítá nezbytný odpor hodnocený, digitální multimetr se používá k řízení výsledných parametrů. Kabeláž je připájena do rezistoru, klouby jsou izolovány.

Poté jsou kabely připojeny k negativním a pozitivním kontaktům baterie, vodivé žíly jsou sevřeny mezi elastickými prvky kontaktu.

Napájecí kabely z napájecího adaptéru jsou zobrazeny paralelně, odpor je zahrnut do obvodu a je možné přepnout zkušební zařízení.

Pak je zástrčka napájecího adaptéru nainstalována ve výstupu a nabíjení začíná. Doporučuje se pravidelně kontrolovat teplotu baterie s rychlým zahříváním až 60 ° C a výše, zastávky nabíjení se zastaví.

Jakmile je kapacita baterie obnovena, je nutné snížit odpor, což zvyšuje proud v nabíjecím obvodu. Protože omezovač napětí je poskytován při návrhu baterie, zdroj energie je nabitý na pevnou hodnotu.

Pokud v baterii není uveden regulátor napětí, existuje riziko opětovného načtení baterie, což vede ke zvýšení teploty a požáru zařízení. Neúplné nabíjení prvků lithia nemá na kontejner negativní vliv (zařízení nemají „paměťový efekt“).

Popsaná technika je testována jednotlivými uživateli. Návrh baterie používá řadič paměti, do kterého se při nabíjení zaznamenávají chyby. Nejmenší porušení parametrů vede k uzamčení zdroje energie.

Například zachování zvýšeného napětí v obvodu po skončení nabíjení je zaznamenáno jako chyba, která nedovolí vypouštění baterie. Pro obnovení výkonu bude nutné vyčistit jednotku z chyb, postup se provádí v podmínkách služby.

Jak nabít baterii notebooku přímo?

Co je nutné k nabití baterie bez notebooku?

Aby se baterie nabila bez notebooku, budou vyžadovány následující materiály a nástroje:

Napájecí adaptér. Může se jednat o standardní adaptér napájení notebooku nebo jakýkoli jiný, jehož napětí přesahuje hodnotu baterie notebooku. Síla by měla být 60 90 wattů. V mém případě je nominální hodnota 11,1 voltů. Protože jsem měl na skladě adaptér na plný čas, použil jsem ho;

  • Měděný drát s úsekem 1–2 milimetr;
  • Odpor. Je lepší, pokud se jedná o adaptivní rezistor, který lze přizpůsobit aktuálnímu proudu;
  • Pájecí železo, tok, cín;
  • Multimetr pro ovládání napětí na výstupu baterie.

Proces nabíjení baterie notebooku

V mém případě byl problém, že baterie notebooku Lenovo IdeaPad Z565 má konektor pro připojení k notebooku se 7 kontakty. Kolik jsem na internetu nevyhledal, nenašel jsem na tomto konektoru nic rozumného.

V podstatě pouze obecné informace, demontáž baterií atd. Str. Nic, co by pomohlo případu. Konektor vypadá následovně.

Konektor baterie Lenovo Ideapad

Dva ze závěrů podél okrajů jsou plus a mínus a tři uprostřed jsou zodpovědní za montáž prvků. Dva kontakty pro odemknutí, jako na Asusu, nebyly. A logicky jsem navrhl, že prostě neexistuje žádná taková ochrana na baterii Lenovo. A měl pravdu.

Nejprve vypustil baterii přímo v notebooku, dokud se nevypnul. Odpojil baterii a změřil napětí na pozitivním a negativním závěrech o multimetru. Bylo to 10,5 voltů. Mimochodem, nezapomeňte nastavit polaritu. Na mé baterii označení „“-„. To lze provést se stejným multimetrem při měření napětí. Pokud je hodnota vydána s plusem, pak je polarita připojení sond správná. Pokud mínus. polarita.

Vzdálenost mezi nálezy konektoru je malá a standardní karikatura se nehodila. Pro pohodlí jsem zašrouboval jehlu ke sondám.

Adaptér napájení, jak již bylo zmíněno, jsem použil standard Lenovo IdeaPad Z565 z notebooku. Má výstupní napětí 20 V a napájení je 90 wattů. To znamená, že je schopen účtovat 4,5 ampéru. Ale neodvážil jsem se to plně zapnout. V notebooku je baterie nabitá pod kontrolou hardwaru a softwaru a 7 terminálů na konektoru není vůbec pro krásu.

Proto jsem se rozhodl začít omezit proud nejprve hodnotou 1,5 ampér. Proto do mezery plusového drátu vložil odpor 60 ohmů. Abych to udělal, vzal jsem stavební odpor, pálil dráty k jeho závěrům a pomocí multimetru dal odpor 60 ohmů.

Ladění rezistoru s pájenými vodiči

Připojil jsem dva dráty k extrémním pozitivním a mínus závěrům. Nic jsem nepál, jen jsem je vložil, aby se dotkli kontaktů.

Připojení vodičů s výstupem akumulátoru notebooku

Plus a mínus také vynesl z adaptéru napájení. Plusový drát byl připojen dovnitř a mínus k vnějšímu plášti.

Na fotografii níže můžete vidět, jak to ve skutečnosti vypadá.

Dráty z napájecího adaptéru upevněného elektrickou páskou

Schéma nabíjení baterie bez notebooku

Systém nabíjení baterie bez notebooku

Systém nabíjení baterie bez notebooku

Systém nabíjení baterie bez notebooku

Poté zapnul adaptér se sítí a začalo se nabíjení proudem 1,5 ampér. Současně, jen pro případ, že jsem ovládal teplotu baterie, ale její teplota se nezvýšila nad místnost. Pouze se zahřátý rezistor, ale taková jeho práce. Pravidelně ovládal napětí na závěrech. Po zapnutí adaptéru skočil na 11,25 voltů a začal pomalu růst. Asi o čtyřicet minut později jsem snížil odpor ladicího odporu na 45 a pak až 30 ohmů. V důsledku toho byl proud zvětšen nejprve na 2 a poté až na 3 ampéry. Nominální kapacita baterie mého notebooku je 4,3 mAh. V takových podmínkách se baterie nabila o něco více než dvě hodiny. Během této doby se napětí zvýšilo na asi 12,4 voltů a zastavilo se na tom.

Později, na některých fórech v rádiové elektronice, jsem našel informace o tom, co takové chování naznačuje, že provoz obrany BMS řadiče.

Mohou existovat dvě možnosti: napětí přestane růst nebo se zvyšuje na jmenovité napětí adaptéru napájení. Poté by se nárůst napětí měl zastavit. Pokud stále roste, pak ovladač není obsluhovatelný nebo nepřítomný. Takové baterie lze tímto způsobem nabít, ale pokud přeskočíte v okamžiku, kdy se nabíjete, můžete se přehřát a oheň lithia prvků.

Metody nabíjení baterie bez notebooku

Baterie notebooku je stejná, která slouží jako zdroj napájecího napětí. Hlavním úkolem je, jak připojit externí zdroj k bloku baterie. Existují dva problémy:

  • Řezání baterie není uvedeno v případě, jakož i v technické dokumentaci. Chcete.li správně připojit plus a mínus z externího zdroje energie, musíte se vypořádat s umístěním závěrů (v tomto článku můžete hledat informace).
  • Pro nějakou baterii, pro zahájení nabíjení, musí být řídicí signál aplikován na příslušný výstup. Tvar signálu a závěr, že musí být předložen. Toto je obvykle spojení ovládacího kolíku s běžným drátem nebo plusem energie, ale ne vždy.

Před přípravou na doplnění dodávky energie improvizovanými prostředky se musíte s těmito dvěma otázkami vypořádat, abyste pochopili schéma připojení.

Přímé nabíjení

Pokud neexistuje žádný jiný notebook, ale existuje další síťový adaptér (i když pro jiný notebook, ale s vhodným napětím), můžete se pokusit nabít blok baterie bez notebooku. Pokud je vše jasné s řezáním bloku baterie, jsou zapotřebí spojovací dráty a proud svlékný rezistor.

nabít, nabíječku, baterie, notebooku

Nabíjení půjde kromě části notebooku zodpovědného za tento proces, takže budete muset omezit proud naopak. Odpor si bude muset vybrat experimentálně. Můžete začít se 100 ohmy, dokud nebude dosaženo nabíječky asi 0,5.1 baterie notebooku. V maximálním případě to bude asi 5.10 a, ale je lepší nespěchat, je to docela možné dělat s proudem 1.2 a.

V případě potřeby snižte současnou hodnotu odporu a naopak a naopak. Je lepší nepoužívat ladění a variabilní prvky. skrze ně budou velké proudy protékat po dlouhou dobu, což není navrženo pro pozadí valivého kontaktu.

Můžete předběžně sestavovat obvod se střídavým odporem, zvolit požadovaný proud, měřit výsledný odpor a poté nahradit změnu konstantním odporem až do konce rekreace. Dráty můžete opravit na konektoru zdroje sítě pomocí izolační pásky.

S jakoukoli metodou nabíjení baterie notebooku je nutné přímo ovládat napětí na výstupu baterie! Pokud dosáhne největší hodnoty, musí být nabíjení zastaveno. Lithium-iontové prvky jsou nebezpečné.

Z továrního adaptéru potravin

Stejný princip můžete použít libovolný tovární adaptér pro různé spotřebiče pro domácnost (telefony, automatické tonometry atd.Str.). Měli byste věnovat pozornost pouze výstupnímu napětí (pokud je pod 12 V, je nepravděpodobné, že by byl tento proces úspěšný). Je také nemožné překročit proud uvedený na jmenovce. adaptér selže. Vzhledem k tomu, že výstupní konektory takových napájecích zdrojů se mohou lišit, bude v každém případě muset být vyřešen problém připojení spojovacích vodičů.

Speciální zařízení pro nabíjení

Existují speciální zařízení určené pro nabíjení lithium-iontových baterií. Pokud se vám podaří zakoupit takovou nabíječku, bude to dobrá cesta ven. Při nákupu musíte věnovat pozornost, aby bylo zařízení navrženo pro dobití alespoň 3 sekvenčně připojených prvků založených na lithiu.

Pokud existují dovednosti a znalosti, lze takové zařízení sestavit nezávisle. Většina schémat je postavena na hotových modulech, které lze levně zakoupit na obchodování s internetovými weby, takže složitost shromáždění bude malá.

Vyvažovací deska (BMS) není nabíječka, protože se někdy nazývá kvůli nepřesnosti překladu.

Z automobilové baterie

  • Deklarovaná kapacita nejmodernějších notebooků pro notebooky obvykle nepřesahuje 9 AH;
  • Pro 55 AH auto baterii. poněkud běžný indikátor.

Napětí baterie z vozidla (pro zcela nabité. 12,6 voltů za polovinu náboje. 12,1 voltů) také převyšuje úroveň závěrů plně nabité sestavy 11,1 voltů. To vám umožní uspořádat překonání energie z automobilové baterie na mobilní.

Existují baterie pro přenosné gadgety pro napětí 14,8 voltů. Takový zdroj z baterie automobilu nelze zcela nabití. při vyrovnávání napětí se nabíjecí proud zastaví. Je možné pouze částečné doplňování energie z plně vypuštěného stavu.

Protože to nebude fungovat na úpravě aktuální úrovně, budete muset sestavit obvod s rezistorem proudu, který je také vybrán experimentálně. Na konci procesu bude proud výrazně klesat, protože rozdíl v napětí zdroje a nabité baterie se stane malým. Úplné nabíjení proto může trvat dlouho.

Pravidla nabíjení pro konstantní provoz

Na internetu najdete spoustu tipů, jak rozšířit bateriovou službu. Ale ne všechna doporučení musí být dodržena bezmyšlenkovitě.

Podpořte poplatek od 20 do 80%

Existuje názor, že je nemožné nabít baterii na plnou kapacitu (je nutné tento proces zastavit o 80%). Rovněž se nedoporučuje jej vypustit na nulu (doporučují vám spustit poplatek s 20%). To je odůvodněné skutečností, že zdroj v cyklech je utracen pomaleji. Logika zde není sledována. Pokud je dokonce zdroj vyčerpán nižší rychlostí, pak se cykly vyrábějí častěji, zvětšují se po určitou dobu. Který z procesů bude převážit, není nikomu znám. Na obranu této teorie nikdo neposkytuje popisy elektrochemických procesů nebo dokonce statistických výpočtů. jedna baterie zpracovaná v 0/100, druhá 20/80 a srovnání jejich života. Mýtus je však bezmyšlenkovitě přetištěn z článku do článku bez odkazů na fakta.

Takový režim dobíjecího režimu však není žádná poškození, s výjimkou času stráveného sledováním energetických hladin v baterii. Pokud se uživatel cítí pohodlněji, může nabít baterii podle principu 20/80.

Délka nabíjení

Trvání nabíjení baterie notebooku je určeno různými podmínkami:

Uživatel samozřejmě nemá téměř žádný způsob, jak ovlivnit dobu úplného nabíjení (s výjimkou vypnutí počítače). V jiných případech se všechno děje kromě jeho touh a omezení času na nalezení notebooku s připojeným adaptérem sítě neovlivňuje délku života baterie.

Nastavení limitu nabíjení

Někteří výrobci vytvářejí nástroje omezující horní úroveň náboje. Asus má tedy program měnící se zdraví bitevního zdraví. Může omezit horní úroveň náboje na značce 60% nebo 80%, ale jak moc pomáhá prodloužit životnost baterie, není pro vývojáře ani neznámé, ani. To však slouží jako indikátor, jak silný je mýtus o výhodách neúplného náboje. Ale pokud je uživatel tak klidnější, neexistují pro tento režim žádná omezení.

Sledujte teplotní režim

Toto je jeden z tipů, které má skutečné ospravedlnění a potvrzuje doporučení výrobců. Se zvýšením teploty se zrychluje degradace lithium-iontové baterie. Proto je nutné chránit baterii před vytápěním a pozorovat pravidla:

  • Nemáte zdroj energie (a samotný notebook) poblíž topných zařízení;
  • Nenechávejte zařízení pod přímým slunečním světlem;
  • Neblokujte ventilační otvory notebooku (to je škodlivé nejen pro baterii, ale také pro jiné počítačové bloky).

Tato elementární opatření mohou výrazně prodloužit životnost baterií.

Nabíjecí notebook by měl být vypnut nebo zapnutý

Baterie je ovládána ovladačem notebooku. Zatímco je baterie nabitá, směřuje část energie ze síťového adaptéru na jeho náboj. Notebook jí v tuto chvíli ze sítě. Když je baterie plně nabitá, ovladač ji vypne a notebook bude i nadále jíst z napájení. Další věc je, že pokud je napájení zdroje energie omezeno, pak bude počítač primárně poskytnout energii a proces nabíjení bude zpožděn. Otravuje uživatele, ale je to dokonce užitečné pro baterii.

Je možné pracovat během nabíjení

Stejné argumenty mohou být uvedeny v reakci na otázku, zda je možné použít notebook během procesu dobití baterie. Pokud je počítač provozován v energetickém intenzivním režimu (sledování videí, her vyžadujících použití plného přenosového zdroje atd.Str.), pak bude baterie nabitá po dlouhou dobu. Pokud uživatel není spěch, může během procesu používat počítač. Pokud potřebujete nabít baterii rychle, je lepší vypnout notebook.

Jak správně nabít baterii

Většina notebooků nainstalovala baterie jako li-ion. V souladu s charakteristikami takových baterií se provádí nabíjení. Po nákupu by měla být baterie „rozptýlena“, pro které se provádí několik cyklů s plným nábojem/výbojem (2-3). Nejprve musíte poprvé připojit počítač k síti, je vhodné to provést, když je odpojen.

Úroveň náboje nové baterie při nákupu notebooku je střední.

To stačí k udržení vlastností baterie ve fázi skladování zařízení ve skladu/v obchodě. Je nutné zvýšit procento náboje na 100%.

Doba trvání prvního procesu nabíjení se mění ze 4 na 8 hodin. Někteří spotřebitelé opouštějí nový notebook na noc ve stavu off, ale měl by být připojen k síti. Když je baterie plně nabitá, je zařízení odpojeno od zdroje energie.

Je nutné použít notebook v autonomním režimu. Když se úroveň náboje sníží na kritickou (15%), zařízení je připojeno k síti. Doba trvání opakovaného náboje je stejná. od 4 do 8 hodin.

Poté můžete notebook ovládat v normálním režimu. Někteří spotřebitelé však po nákupu okamžitě začnou pracovat v počítači za normálních podmínek. Výrobce nedává doporučení k tomuto tématu. V pokynech pro používání notebooku můžete často najít informace, že pro nabíjení zařízení musí být připojeno k síti. Neexistují žádná přesnější doporučení.

Přesto musíte nejprve „rozptýlit“ baterii, t. Na. Taková loajalita výrobce může být způsobena požadavky trhu. Rozšiřuje se tedy sortiment modelů zařízení a je zmenšena životnost zařízení, což nutí spotřebitele na nákup nových zařízení.

Za normálních podmínek je baterie nabitá několik hodin (1,5-2). Doba trvání tohoto období se mění v závislosti na modelu notebooku na větší nebo menší stranu. Navigace by měla být zaměřena na indikátor úrovně nabíjení.

Metody pro obnovení úrovně baterie iPhone nebo notebooku

Různé pomůcky pevně vstoupily do každodenního života a pomáhaly lidem v každém kroku. Každá z nich však má nevýhodu. doba životnosti baterie je vždy omezena baterií.

To platí jak pro výkonné notebooky, tak pro tenké, lehké iPhone. Pokud je po ruce nabíječka, obnovení provozu zařízení není problém.

Existují však situace, kdy je nutné účtovat iPhone bez nabíjení: například v přírodě nebo návštěvě.

Plnění baterie nabíjením

Baterie jakéhokoli přenosného zařízení je nabíjecí pohon: je schopna udržovat elektrické napětí a vyživovat příslušná napájecí zařízení.

Trvání jeho autonomní práce závisí na proudu spotřebované a kapacity baterie. Ale i baterie velkých nádobků jednoho dne vypouštějící.

Pro nabíjení baterie je nutné použít o ni konstantní napětí odpovídající nominální hodnoty z nabíječky (ZU). V tomto případě se poplatek hromadí ze zdroje. Čím větší je kapacita baterie, tím déle dojde k nabíjení. Délka nabíjení také závisí na aktuální hodnotě.

Pokud není po ruce ZH

Často se ukáže, že nabíjení baterie dochází, ale není možné ji krmit. Pokud se úroveň náboje snížila na 15%a možnost dobití po dlouhou dobu nebude. musíte zařízení přenést do extrémního režimu úspory energie.

Pokud takový režim neexistuje, můžete vypnout gadget nebo co nejvíce snížit jas a vypnout přenos mobilních dat, Bluetooth a Geolocation. Tím se rozšíří pracovní kapacitu. Znáte jednoduché triky, můžete nabíjet telefon a bez nabíjení.

Pokud naléhavě potřebujete volat nebo předat zprávu, můžete použít několik jednoduchých způsobů, které vám umožní obnovit alespoň minimální výkon:

  • Doporučuje se nosit s sebou nejkratší USB kabel s vhodným zařízením s celém celém. Při neočekávaném výboji bude možné připojit smartphone k jakémukoli počítači a mírně obnovit úroveň napájecího napětí. Je povoleno připojit zařízení s jakýmkoli zařízením vybaveným hmotností USB Inte: TV, automobilové rádio, notebook.
  • Návštěva můžete zeptat nabíječky majitelů. Se současným sjednocením integrací je pravděpodobné, že konektor bude vhodný.
  • Pokud není vhodné pro nabití, můžete použít nějaké, hlavní věc je, že jeho výstupní napětí je 5 V. Tato hodnota je obvykle psána na těle nabíječky. Pro práci musíte odříznout výstupní konektor, vyčistit dráty a připojit je, pozorovat polaritu, přímo k závěrům baterie. Modrý drát je mínus a červená je plus.
  • Polarita závěrů baterie, pokud není označena, může být určena multimetrem. Je nutné připojit sondu multimetru v režimu trvalého napětí k výstupům akumulátoru a vidět značku na obrazovce zařízení. Při zobrazování mínus. černá sonda bude na pozitivním výstupu a červená. na mínus. Pokud na obrazovce není mínus, pak naopak.
  • Existují univerzální zařízení pro nabíjení telefonních baterií. Říká se jim „žáby“ kvůli podobnosti s těmito obojživelníky. Zásadou jejich akce je předložit konstantní stabilizované napětí závěrům baterie a kontakty „žáby“ jsou postaveny takovým způsobem, že téměř jakékoli baterie mohou nabíjet.

Rehabilitace baterie notebooku

Notebooky jsou speciální zařízení, která jsou plně naplněným přenosným počítačem pracujícím z výkonné baterie. V nedávných modelech notebooků existoval napájecí konektor, se kterým se zařízení nabije ze sítě. Jiné alternativy neexistovaly, navzdory přítomnosti několika portů USB.

Nyní se objevil zcela nový typ USB. USB typu C. Jsou vybaveny moderními notebooky a ultrabooky. Pomocí tohoto intenzivního intenziva můžete nabít notebook přes USB bez nabíjení.

Podporuje dodávku velkých proudů a kapacit, které stačí ke zvýšení úrovně náboje baterie notebooku.

Typ USD C může být připojen k napájecí bance i pro běžnou síť, pokud neexistuje standardní napájecí kabel mobilního počítače.

Pokud neexistuje žádná elektrická síť

Jsou chvíle, kdy baterie smartphonu ve vesnici od výstupu. To se může stát s banálním vypnutím světla v bytě.

Můžete nabíjet telefon bez elektřiny, ale tyto metody jsou docela nebezpečné a někdy deaktivují baterii, poté si musíte koupit novou.

Zvon vytvořený včas však může ušetřit v extrémní situaci. Zde jsou některé z nejúčinnějších způsobů:

  • Když jdete na kampaň nebo místo s omezeným přístupem k elektřině, musíte se postarat o přítomnost úložné banky pro úložiště elektřiny. Pokud k takovým situacím dochází často. stojí za to zakoupit toto zařízení, umožňuje vám snadno nabíjet baterie a vždy zůstat v kontaktu. Kapacita napájecí banky musí být vybrána v souladu s trváním držení dál od výstupu. Na jednu cestu můžete půjčit energetickou banku od přítele. Při nabíjení iPhone se toto zařízení může snadno vyrovnat;
  • Levnější způsob dobití smartphonu se nabíjí z baterií prstů. Existují zařízení, která mají hnízda pro instalaci baterií prstů a šňůra s konektorem pro nabíjení zařízení. Lze je nalézt v obchodech s elektronikou nebo si objednat na čínských stránkách;
  • Můžete dobít iPhone a jakýkoli telefon z nabíjení auta. Připojí se k zapalovači cigaret a může poskytnout plné nabití baterie;
  • Další metodou exotického nabíjení bez elektřiny je použití solárních panelů. Zařízení, jako je například PowerMonKeyCharger, jsou navržena speciálně pro telefonní baterie a umožňují správné volání;

Tyto metody vám umožňují nabít telefon pečlivě a bez zranění baterie. Ale jakákoli taková zařízení se mohou zlomit a pak vyvstane otázka ohledně toho, jak nabít telefon, pokud vůbec není poplatek. V této situaci mohou tyto metody pomoci:

  • Pokud narazíte na ostrý objekt baterie, pak chemická reakce, která v ní uvolní elektřinu
  • Můžete si zapisovat tělo baterie jehlou a umístit ji do vody, poskytne také další energii pro uvolnění elektřiny;
  • Zahřejte kovovou desku nebo nůž na oheň a poté na něj položte baterii. Je důležité neomezovat produkt, protože baterie jsou výbušné. Vyhřívaná baterie je schopna poskytnout poplatek za hovor trvající 3 až 6 minut;
  • Pro získání elektrického proudu můžete nabít baterii telefonu bez nabíječky ze zařízení. Například, pokud nalepíte dva nehty do citronu a připojíte je s měděným drátem, můžete získat elektrický proud, který obnoví až 5% náboje;
  • Metoda podobná předchozímu. Je nutné vzít dvě kovová plátna (například klipy na hackerské kresby) a vykopat je do země, poté je zabalit měděným drátem a nalijte do tekutiny, například solným roztokem. Závěry drátu lze použít k získání nabíječky.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS