Jak nahrávat video na obrazovku iPhone iOS

Jak povolit nahrávání obrazovky na iPhonu

Potřeba nahrávat obrazovku na iPhonu není příliš častá. Pokud však taková potřeba vznikne, nemusí být tak snadné ji realizovat, protože na zařízeních Apple existuje poměrně dost omezení. Přesto je to možné a nyní se dozvíte, jak to udělat iPhone 4, 4s, 5, 5s, 6, 6s, 7, 8 a iPhone X.

Pokud používáte iOS 11 nebo novější, nepotřebujete k povolení nahrávání obrazovky na iPhonu útěk z vězení ani aplikace třetích stran. Snímek obrazovky můžete pořídit pouze pomocí vestavěných nástrojů. Chcete-li to provést, musíte otevřít nastavení iPhonu a přejít do sekce „Ovládací panely“. Připomeňme, že „Ovládací panel“ je nabídka, která se otevírá přejetím prstem od spodního okraje obrazovky. Můžete nastavit jas obrazovky a další často používané funkce iPhonu.

Po otevření sekce nastavení „Ovládací prvky“ je třeba přejít do podsekce „Upravit ovládací prvky“.

Tím se dostanete do nabídky, kde můžete nastavit, které položky budou k dispozici v „Ovládacích panelech“. Můžete přidávat a odebírat položky a měnit jejich pořadí. Abyste mohli povolit nahrávání obrazovky iPhonu, musíte přidat položku „Nahrávání obrazovky“.

Na iPhonu můžete nyní povolit nahrávání obrazovky. Chcete-li to provést, přejeďte prstem od dolní části obrazovky směrem nahoru a otevřete „Ovládací prvky“. Pak stiskněte tlačítko pro nahrávání obrazovky, které vypadá jako tečka a kolečko. Uvnitř tlačítka se zobrazí odpočet a poté tlačítko zčervená, což znamená, že bylo zahájeno nahrávání obrazovky. Chcete-li nahrávání zastavit, vraťte se na „Control Point“ a znovu stiskněte toto tlačítko.

Při spuštění nahrávání obrazovky můžete také otevřít nabídku s dalšími nastaveními. Za tímto účelem stiskněte tlačítko nahrávání a chvíli jej podržte. Zobrazí se nabídka, ve které můžete povolit nahrávání z mikrofonu.

Po ukončení nahrávání najdete výsledné klipy v aplikaci Fotografie v albu Videa. Pomocí tlačítka „Sdílet“ můžete tyto klipy z aplikace „Fotografie“ odeslat do cloudového úložiště nebo do e-mailu. Případně můžete iPhone připojit k počítači a klipy přímo upustit, budou ve stejné složce jako fotografie.

Jak přehrávat hudbu a nahrávat video na iPhonu pomocí QuickTake

Nová funkce QuickTake, která je k dispozici na iPhonech 11, 11 pro a 11 pro Max s iOS 13 a novějším, umožňuje natáčet video během fotografování bez nutnosti měnit režimy v aplikaci Fotoaparát.

Je to pohodlný design, můžete jej použít k natáčení videa, aniž byste ztráceli nejlepší čas, i když jste se připravovali na záběr. A co je důležitější, dokáže natáčet video s hudbou, kterou si vyberete jako hudební pozadí, místo toho, aby automaticky zastavil přehrávání hudby.

nahrávat, video, obrazovku, iphone

Kromě výše zmíněných funkcí je jeho používání opravdu snadné. Nejprve se musíte ujistit, že vaše verze systému iOS. iOS 13 a novější. V aplikaci fotoaparátu v režimu FOTO pak stačí podržet tlačítko spouště, dokud není video připraveno.

Mimochodem, v režimu nahrávání můžete zůstat také podržením tlačítka spouště a jeho posunutím směrem k ikoně zámku na pravé straně, takže tlačítko nemusíte držet stisknuté, dokud nepotřebujete nahrávání dokončit.

FoneLab Screen Recorder umožňuje zachytit video, zvuk, webové kamery atd. Д. V systému Windows/Mac můžete snadno upravovat velikost, upravovat video nebo zvuk a další funkce.

  • Nahrávání videa, zvuku, webové kamery a pořizování snímků obrazovky v systému Windows / Mac.
  • Náhled dat před uložením.
  • Je bezpečný a snadno se používá.

Jak nahrávat video z obrazovky zařízení se systémem iOS

Záložka

Mnoho uživatelů se stále častěji zajímá o to, jak zaznamenávat dění na obrazovce svého zařízení se systémem iOS. Není třeba spekulovat, proč. důvodů může být mnoho. Pojďme se lépe podívat na to, jak to lze provést s minimálním úsilím z naší strany.

Především chválíme společnost Apple za to, že se postarala o uživatele a zavedla úžasnou funkci AirPlay Mirroring. Tento trik s iOS umožňuje snadno přenášet dění na obrazovce smartphonu nebo tabletu na Apple TV. Chytří vývojáři se však rozhodli přidat další způsob využití AirPlay Mirroring. nahrávání videa z obrazovky. Přesně to, co potřebujeme.

A je to tady. Nejprve však požadavky. Nejprve potřebujeme počítač. Operačním systémem může být buď OS X (10.7 nebo novější) nebo Windows (XP nebo novější). Pak se ujistěte, že používáte správné zařízení se systémem iOS. Pro naše účely budeme potřebovat iPad 2, 3, 4 a mini, iPhone 4S nebo 5 a iPod Touch 5. generace. V neposlední řadě budeme potřebovat. Zařízení musí být připojena ke stejné místní síti.

Pokud se v předchozím bodě nevyskytnou žádné potíže, přejdeme k dalšímu kroku přípravy. Stáhněte si aplikaci Reflector z oficiálních webových stránek. Software není zdarma, ale i demoverze dokáže nahrát až 10 minut videa, což je pro většinu z nás více než dost. Reflektor je k dispozici ve verzích pro OS X i Windows. Po instalaci programu do počítače se ujistěte, že brána firewall neblokuje program Reflector, abyste se vyhnuli budoucím problémům.

Nyní přejděme k nastavení programu. Nejprve vyberte zařízení, na které chcete nahrávat video. Pak můžete vybrat režim přehrávání: přes celou obrazovku nebo v okně a zvolit barvy pozadí videa. Můžete si také zobrazit hodnotu snímků za sekundu.

Jakmile jsou všechny přípravy hotové, přejděme k našemu zařízení se systémem iOS. Ujistěte se, že je zapnutá Wi-Fi a že je připojena ke stejné síti jako počítač, a poté zobrazte panel multitaskingu. Přejeď jednou zleva doprava na iPadu a dvakrát na iPhonu a iPodu Touch. Kromě obvyklých položek je zde nové tlačítko AirPlay Mirroring. Stiskněte jej a zobrazí se dialogové okno pro výběr zařízení. Zde je třeba vybrat název počítače, poté se zobrazí Zrcadlení nebo Přehrávání videa, zde stačí aktivovat přepínač.

Během několika sekund se na obrazovce počítače objeví kopie obrazovky vašeho zařízení, která odráží všechny vaše akce na miniaplikaci. Všimněte si, že zvuk nyní nevychází z reproduktoru zařízení, ale z reproduktoru počítače. Zbývá už jen zapnout nahrávání. Stiskněte tlačítko Zařízení. Spustit nahrávání v systému OS X a klikněte pravým tlačítkem myši na živý obraz v systému Windows.

Poté se spustí nahrávání. Připomínám, že v neregistrované verzi je délka nahrávání 10 minut. Nahrávání videa můžete kdykoli zastavit stisknutím stejné sekvence, jakou jste stiskli při zahájení nahrávání. Poté Reflektor okamžitě nabídne uložení výsledného klipu s názvem. Stiskněte tlačítko uložit a počkejte několik minut, než se video uloží. To je vše, nahrávání je připraveno.

Záložka

Mnoho uživatelů se stále častěji zajímá o to, jak zaznamenat, co se děje na obrazovce jejich zařízení iOS. Nebudeme spekulovat, proč je to nutné. důvodů může být mnoho. Podívejme se, jak toho lze dosáhnout s minimálním úsilím. Především chválíme společnost Apple za to, že se postarala o uživatele a zavedla úžasnou funkci AirPlay Mirroring. Tato funkce iOS umožňuje.

Staré způsoby nahrávání videa na obrazovku iPhonu

Před iOS 11 existovaly jiné způsoby nahrávání videa z obrazovky iPhonu. AirPlay se například často používal k nahrávání videa. AirPlay totiž umožňuje vysílat do jiného zařízení vše, co se děje na obrazovce iPhonu. Pokud takové vysílání odešlete do počítače, můžete dění na obrazovce iPhonu snadno zaznamenat pomocí libovolného softwaru pro zachytávání videa. Důležité je, abyste měli v počítači nainstalovaný nějaký software pro příjem vysílání AirPlay. Tento úkol mohou provádět programy jako AirServer, Reflector nebo LonelyScreen AirPlay Receiver.

Pokud máte počítač se systémem MacOS, můžete nahrávat obrazovku iPhonu pomocí integrovaného přehrávače QuickTime Player. Chcete-li použít tuto metodu, musíte připojit iPhone k počítači pomocí kabelu a povolit přístup k zařízení (potvrdit požadavek „Trust this computer“)?“). Pak spusťte přehrávač QuickTime Player, otevřete nabídku „Soubor. Nové video“, přepněte na nahrávání obrazovky mobilního zařízení a stiskněte tlačítko nahrávání.

Další možností je nahrávání videa pomocí nástroje iTools. Tento program je sada nástrojů pro práci s mobilními zařízeními Apple. Mezi jeho funkce patří možnost duplikovat obrazovku do počítače. Chcete-li tuto funkci aktivovat, spusťte iTools, připojte iPhone kabelem, přejděte na kartu Toolbox a vyberte možnost Real-Time Desktop. Tím se v okně iTools zobrazí obrázek obrazovky iPhonu. Chcete-li na této obrazovce nahrávat video, stiskněte tlačítko Nahrávat.

Jak zachytit video na iPhone se zvukem

Přidání tlačítka pro nahrávání obrazovky do ovládacího panelu prostřednictvím Nastavení

Najdete zde další funkce, ke kterým máte přístup na první pohled

Nahrávání se zvukem umožňuje zachytit nejen váš hlas, ale také zvuk z aplikací a her

Nahrané video se ve výchozím nastavení ukládá do aplikace Fotografie. Nemusíte ji ani otevírat a hledat video ručně, abyste ho našli. Apple myslel na všechno za vás. Po dokončení nahrávání se vám zobrazí oznámení z aplikace Fotky, které vás přesune přímo na nově nahrané video. Stačí si jej prohlédnout a rozhodnout, zda je třeba jej dodatečně zpracovat, nebo odeslat v nezměněné podobě.

Jak nahrávat obrazovku iPhonu na PC zdarma

Pokud jste uživatelem systému Windows 10, měli byste jako první vyzkoušet nahrávání obrazovky iPhonu na počítači. je vestavěný herní panel.

Jak nahrávat obrazovku iPhonu na počítači pomocí gamepadu

Systém Windows 10 je vybaven touto funkcí herního panelu, která pomáhá zachytit hraní na počítači se systémem Windows bez dalšího stahování. Níže si můžete prohlédnout pokyny.

Krok 1 Zapněte herní konzoli v počítači prostřednictvím nabídky Start Nastavení hry. Zapněte první tlačítko.

Krok 2 Zaškrtněte políčko vedle možnosti Ano tuto hru ve vyskakovacím okně.

Krok 3 Stisknutím červeného tlačítka spustíte nahrávání.

Poznámka. Soubory s nahrávkami naleznete v části C: \ Uživatelé \ win 10 \ Videa \ Captures.

Nahrávání obrazovky iOS na iPhonu 6

Nahrávání na iPhonu 6 s iOS 10 a starším není snadné pořídit snímek obrazovky na iPhonu, protože pro něj nemáte výchozí nastavení. Společnost Apple naštěstí vydala nový operační systém iOS 11 pro iPhone, který vám pomůže snadno používat vestavěnou funkci nahrávání obrazovky v iPhonu.

Zde je průvodce s jasnými pokyny.

Krok 1 Povolte nahrávání iOS na iPhonu prostřednictvím Ovládacího centra nastavení, přejděte dolů a v seznamu najděte Nahrávání obrazovky. Klepněte na zelenou vedle ní.

Krok 2 Přejeďte prstem dolů a ťuknutím na ikonu dvojitého kruhu spusťte nahrávání. A pak ji můžete kdykoli zastavit.

FoneLab Screen Recorder umožňuje zachytit video, zvuk, online videa atd. Д. V systému Windows / Mac můžete snadno upravovat velikost, upravovat video nebo zvuk a další funkce.

  • Nahrávání videa, zvuku, webové kamery a pořizování snímků obrazovky v systému Windows / Mac.
  • Náhled dat před uložením.
  • Je bezpečný a snadno se používá.

Rychlé srovnání všech režimů

Standardní funkce QuickTime Camtasia ScreenFlow Reflector 3 pro iOS
Náklady Zdarma Zdarma Zdarma Za poplatek Poplatek činí
Kompatibilní iPhone, iPad, iPod Touch Pouze pro Mac Mac a PC Mac a PC Mac a PC
Editor videa Ne Ne Ano Podívejte se na Ne

Standardní funkce iPhonu (iOS 14. 11) se zvukem i bez něj

Potřebujete rychle nahrávat obrazovku iPhonu bez počítače, počítače Mac a aplikací třetích stran? Třeba návod krok za krokem pro vaši práci nebo způsob, jak ukázat mamince, jak se co dělá na vašem smartphonu. V každém případě je to velmi snadné. Pomocí této metody povolíte nahrávání obrazovky na iPhonu se zvukem nebo bez něj.

Přidání snímání obrazovky do ovládacího panelu

Nejprve je třeba přidat tlačítko pro nahrávání obrazovky do Ovládacích panelů, pokud jste tak ještě neučinili.

1) Otevřete Nastavení a vyberte Spravovat.

2) Klepněte na položku Nastavení. ovládací prvky.

nahrávat, video, obrazovku, iphone

3) V části Další položky. Ovládací prvky, klepněte na znaménko plus vedle položky Záznamník obrazovky.

Tlačítko se nyní objeví v ovládacím panelu. Tlačítko můžete přetáhnout v seznamu v Nastavení výše a změnit jeho umístění.

Zapnutí nahrávání obrazovky iPhonu

1) Otevřete ovládací panel.

2) Stiskněte tlačítko obrazovky Nahrávání.

Na tlačítku se zobrazí odpočítávání tří sekund. Během této doby můžete zavřít Ovládací panely a přejít na obrazovku, ze které chcete spustit nahrávání.

Po zahájení nahrávání se stavový řádek změní na červený. Chcete-li zastavit nahrávání, jednoduše klepněte na stavový řádek. Zobrazí se potvrzení o zastavení nahrávání, klepněte na „Stop“. Chcete-li pokračovat v nahrávání, stiskněte tlačítko „Zrušit“.

Po ukončení nahrávání se zobrazí oznámení, že je záznam uložen v aplikaci Foto v telefonu.

Jak nahrávat obrazovku se zvukem

Pokud potřebujete nahrávat obrazovku na iPhonu se zvukem, máte dvě možnosti. Zvuk můžete nahrávat pouze ze svého iPhonu nebo také z externího mikrofonu.

Vnitřní a vnější zvuk

To je nejlepší, pokud potřebujete vysvětlit, co děláte.

1) Otevřete bod správy.

2) Pevně stiskněte (nebo klepněte) na tlačítko obrazovky záznamu.

3) Klepnutím na ikonu mikrofonu zapněte externí nahrávání zvuku.

4) Klepněte na možnost Spustit nahrávání.

Pouze systémové zvuky

Pokud nechcete, aby se ve videu objevoval vnější šum, postupujte následovně:

1) Otevřete ovládací panel.

2) Pevně stiskněte (nebo podržte) tlačítko nahrávání obrazovky.

3) Klepnutím na červenou ikonu mikrofonu vypnete externí nahrávání zvuku.

4) Klikněte na tlačítko Spustit nahrávání.

V obou možnostech musíte klepnout na červený stavový řádek, abyste zastavili nahrávání obrazovky.

Život je díky novým funkcím Apple den ode dne jednodušší a Záznamník obrazovky je toho dalším důkazem. Tuto metodu můžete použít pro články, prezentace, výukové programy a další.

QuickTime Player pro Mac

Nejlépe se hodí, když: potřebujete natočit výukové video o tom, jak používat nějakou aplikaci nebo hru pro iPhone a iPad, a nepotřebujete příliš upravovat hotové video.

  • Mac (s macOS Yosemite nebo novějším).
  • Váš iPhone, iPad nebo iPod Touch (iOS 8 nebo novější).
  • Kabel Lightning. kabel USB, který používáte k nabíjení iPhonu nebo iPadu.
  • Přehrávač QuickTime (ve výchozím nastavení je k dispozici v systému Mac).

Pokyny:

Připojte zařízení iOS k Macu pomocí kabelu. Po výzvě na zařízení stiskněte tlačítko „důvěřovat“.

Otevřete program QuickTime player. Klikněte na ikonu vyhledávání Spotlight v pravém horním rohu obrazovky (nebo použijte klávesu CTRLSpace), zadejte „QuickTime“ a dvakrát klikněte na první výsledek.

Další způsoby

Další, stejně užitečné nástroje jsou k dispozici pro systémy Windows a macOS. Například aplikace Reflector a AirServer dokáží streamovat (a nahrávat) displej iPhonu do počítače pomocí funkce AirPlay nebo funkce „Opakování obrazovky“. Oba nástroje jsou placené, ale mají zkušební verze. Tweak Display Recorder bude fungovat pro jailbreaknuté smartphony. Uživatelé Maců mohou nahrávat video z obrazovky mobilu pomocí standardního softwaru QuickTime (iPhone se k PC připojuje kabelem Lightning).

Zakladatel projektu 4iDroid.com, autor stovek článků a návodů na nastavení a přizpůsobení mobilních zařízení. Již více než 7 let poskytuje podporu při řešení problémů se smartphony a tablety se systémy Android a iOS. Od jeho uvedení na trh jsem vyměnil více než 15 zařízení (od výrobců jako Xiaomi, Huawei, Meizu, Samsung, HTC, LG, Google, Nokia, Wileyfox, Bluboo, Blackview), z nichž každé se stalo „pokusným králíkem“ pro testování aplikací a firmwaru, přizpůsobení systému, získání práv roota, odemknutí zavaděče a další manipulace. V současné době pravidelně používáte dva smartphony: iPhone 12 Pro se systémem iOS 14.7 a Nokia 4.2 ve stock systému Android 11. Používá také Xiaomi Redmi 4X, Huawei P Smart 2019 (aktualizováno na EMUI 10), Samsung Galaxy A51 s grafickou nadstavbou One UI 2.1, Bluboo D1 a Xiaomi Mi A1. Zjistěte více o autorovi →

Domů / Návody / Jak nahrávat video na obrazovku iPhonu a iPadu se zvukem

| Denial of responsibility | Contacts |RSS