Jak nahrávat z webové kamery do počítače

Bandicam umožňuje nahrávat video z externích zařízení, jako jsou webové kamery, Xbox/Playstation, chytré telefony, IPTV a další. д.

Vyzkoušejte bezplatnou verzi Bandicamu, nejlepšího videorekordéru pro webovou kameru!

Bandicam je profesionální software pro nahrávání videa z webové kamery, který umožňuje nahrávat video z jakéhokoli zařízení, včetně webových kamer USB, karet pro snímání obrazu a videorekordérů. Pomocí Bandicam můžete pořizovat fotografie a nahrávat video, a dokonce zachycovat zvuk. Bandicam umožňuje automaticky ukončit nahrávání videa z webové kamery podle doby nahrávání nebo podle velikosti dokončeného souboru. Nahrané soubory lze ukládat v různých formátech, včetně MP4, AVI a WAV.

Bandicam plně podporuje hardwarovou akceleraci kódování h.264 NVidia NVENC/CUDA, Intel Quick Sync a AMD VCE video, což umožňuje nahrávat vysokou rychlostí, vysokým kompresním poměrem a bezkonkurenční kvalitou.

JAK NAHRÁVAT VIDEO Z KAMERY VEB VE WINDOWS 7

Tento systém je minulostí, je stále více nahrazován moderním, pokročilejším systémem 10, takže některé funkce v 7-th chybí a nebudou přidávat vývojáře, protože dávno přešli na nejnovější verzi systému.

Jak to dělá webová kamera. Pokud jste při instalaci nenainstalovali příslušný software pro povolení WEB kamery a nahrávání videa z ní, nebo z nějakého důvodu prostě není nainstalován nebo nefunguje, musíte nainstalovat software třetí strany, protože žádný vestavěný pro práci s webkamerami v sedmnácti.

Když jsem dostal otázku, pracující na Windows 7, „Jak můžete nahrávat video z webové kamery v 7. větru“, zpočátku jsem si myslel, že je to elementární, najdu potřebný software na internetu za 5 minut, ale v žádném případě!

Cílem bylo najít software zdarma a bez zbytečných funkcí, tj.е. Snímání videa z webových kamer je možné pomocí výkonných editorů videa, jako je Camtasia, ale téměř všechny jsou placené nebo mají nevhodná omezení. Jednoduše nahrávejte video z fotoaparátu.

Trvalo mi více než hodinu, než jsem našel ten správný software, dokud jsem nenarazil na Webcam Recorder od vývojáře Free2X. Je to opravdu zdarma, je to jednoduché, je to jednoduché pochopit a hlavní věc je. funguje ve Windows 7 (a 10, pokud to někdo potřebuje).

Nyní něco o stahování a instalaci do počítače.

Stažení a instalace programu Webcam Recorder

Program lze stáhnout z oficiálních stránek na adrese http://www.free2x.com/webcam-recorder/

nahrávat, webové, kamery, počítače

Klikněte na tlačítko „Stáhnout zdarma“ a bez jakéhokoli zachycení bude program po několika sekundách (váží jen asi 3 MB) ve vašem počítači.

Během samotného procesu instalace není nic složitého, vše je standardní, nemusíte nic nastavovat, kromě toho, že v okně v předposledním okně doporučuji vypnout možnost „Spustit program při spuštění“, aby se program nespustil sám při zapnutí počítače. Ale je to na vás 🙂

Jinak je vše v pořádku a po instalaci spusťte program.

Srovnání 5 nejoblíbenějších konvertorů videa

Funkce VideoMaster „Fotoaparát“ ve Windows 10 Clipchamp
Rusky mluvící rozhraní
Pohodlné ovládání
Překryvné efekty
Úpravy
Výběr formátů videa
Export v kvalitě HD Za poplatek
Práce v režimu offline
Přidání zvukových souborů
Možnost přehlasování

Nyní víte, jak nahrávat video na webovou kameru, a můžete si vybrat ze srovnávací tabulky. Pokud chcete získat kvalitní video výstup, je lepší použít speciální software pro počítač, protože možnosti systému Windows 10 a online služeb jsou velmi omezené. Video z webové kamery můžete dále upravovat: opravit špatný zvuk, oříznout obraz, zkrátit dobu trvání atd.д.

Jak nahrávat video pomocí webové kamery

Podíváme se na všechny způsoby, jak to můžete udělat. od použití vestavěných programů až po samostatný specializovaný software.

Bez softwaru

Bez instalace dalšího softwaru a s použitím integrovaného softwaru systému Windows může uživatel natáčet video pouze se softwarem nainstalovaným spolu s ovladači k webové kameře. Tato metoda však není vhodná pro každého:

Obecně lze říci, že bez softwaru třetích stran je téměř nemožné zachytit video z webové kamery.

S vestavěným softwarem

Podívejte se na všechny možnosti pro nejoblíbenější verze systému Windows.

Windows 7

V aplikaci Seven není k dispozici žádný vestavěný software pro webové kamery. Budete muset využít funkce softwaru třetích stran staženého z internetu.

Windows 10

Moderní systém Windows 10 má speciální integrovaný software pro ovládání webové kamery. Používání je velmi snadné:

Nahrávání můžete kdykoli během nahrávání pozastavit a hotový záznam si prohlédnout nebo přenést do jiného zařízení. Přestože program nemá ve svém arzenálu velké množství funkcí, svůj hlavní účel. pořizování fotografií a videí z webové kamery. zvládá dokonale.

Používání softwaru třetích stran

K dispozici je spousta programů pro nahrávání obrazovky a webové kamery. Zde jsou ty nejoblíbenější.

 • Otevřete VideoMontage ze zástupce na ploše.
 • V hlavní nabídce klikněte na položku „Webcam“.
 • Zapnutí samotného zařízení. Pokud máte k počítači připojeno několik kamer, vyberte v zobrazeném seznamu tu, kterou potřebujete. zachytávací zařízení. Pokud je k dispozici více fotoaparátů, je třeba nejprve ze seznamu vybrat ten správný.
 • Zadejte zařízení pro záznam zvuku (mikrofon) a vyberte velikost snímku. Než začnete, můžete také upravit zobrazení obrazu: zvýšit nebo snížit jas, sytost, upravit odstín, ostrost, vyvážení bílé atd.д.
 • Po úpravě nastavení klikněte na tlačítko „Spustit nahrávání“. Na obrazovce se zobrazí obraz z webové kamery a spustí se online nahrávání.
 • Chcete-li natáčení ukončit, stiskněte tlačítko „Zastavit natáčení“ a poté „Přidat do projektu“. Při ukládání záběrů je nejlepší vytvořit samostatnou složku.

Po uložení se otevře hlavní pracovní okno s následujícími kartami:

 • Přidejte záběry, titulky, úvodní obrazovky a záběry;
 • editace;
 • výběr přechodů;
 • změnit zvuk nebo přidat hudbu na pozadí;
 • uložit výsledný klip.

Pomocí všech funkcí programu může uživatel efektivně upravovat záběry. Má velké množství nástrojů, které umožňují výrazně zlepšit kvalitu obrazu.

WebcamMax

Poměrně jednoduchý a přímočarý nástroj s mnoha dalšími funkcemi, jako je přidávání efektů v reálném čase,

Pokyny k použití aplikace WebcamMax k nahrávání

 • Po spuštění programu se zobrazí hlavní nabídka, kde můžete okamžitě začít nahrávat video s použitými efekty. Nahrávání zahájíte stisknutím tlačítka nahrávání, které je označeno šedým kroužkem.
 • Během nahrávání může uživatel sledovat aktuální délku videa a dočasně pozastavit nahrávání. Kliknutím na čtvercové tlačítko celý proces zastavíte.
 • Když zastavíte natáčení v poli níže, můžete si prohlédnout všechna nahraná videa.

WebcamMax má bezplatnou i placenou verzi. Hlavním rozdílem mezi nimi je vodoznak, který je přítomen ve verzi Free a chybí ve verzi Pro.

SMRecorder

Další zajímavý program, který bohužel neumožňuje aplikovat video efekty, ale má další funkce (například konvertor videa a vlastní přehrávač).

Tento nástroj není vůbec složitý:

 • Spusťte program a v hlavním okně klikněte na první tlačítko „Nový záznam“.
 • Na obrazovce se zobrazí okno s nastavením. Zde na kartě „Obecné“ zadejte typ snímání (kamera), vstup videa a zvuku (kamera a mikrofon), dobu trvání videa a místo uložení. Jakmile nakonfigurujete všechna požadovaná nastavení, klikněte na tlačítko „OK“.
 • Od tohoto okamžiku se spustí nahrávání videa. Můžete jej pozastavit kombinací kláves Ctrl P a zcela zastavit kliknutím pravým tlačítkem myši na speciální ikonu.

Všechna uložená videa lze nalézt v cestě zadané v nastavení videa.

Online služby

Někteří uživatelé nechtějí do svého počítače stahovat žádný další software. Speciálně pro ně byly vyvinuty různé online služby, které vyžadují pouze přístup k webové kameře

  . Jedna z nejkvalitnějších a uživatelsky nejpřívětivějších online služeb pro nahrávání videa s jednoduchým a velmi přehledným ovládáním klíčových funkcí webu. Hlavní výhoda této služby. vytvořený projekt lze okamžitě odeslat do požadované cloudové služby nebo na sociální síť. Doba nahrávání je však velmi omezená. uživatel má k dispozici pouze 5 minut na natáčení. Další služba, která nevyžaduje stažení programu do počítače. Všechny funkce jsou k dispozici na uživatelsky přívětivých webových stránkách, jejichž používání pravděpodobně nebude obtížné. Jedna z nejlepších webových stránek pro nahrávání přes webovou kameru bez omezení délky videa. Vývojáři slibují svým uživatelům úplné zabezpečení dat při používání funkcí služby.

) Okna filmového studia.

Prvním programem, kterým chci tento článek začít, je Windows Movie Studio: program pro tvorbu a střih videa od společnosti Microsoft. Pro většinu uživatelů budou jeho schopnosti dostačující.

Chcete-li si stáhnout a nainstalovat aplikaci Movie Studio, přejděte na oficiální webové stránky společnosti Microsoft na tomto odkazu: http://Windows.microsoft.Program Movie Maker je již integrován do systému Windows XP

Mimochodem, bude fungovat v systémech Windows 7, 8 a novějších. Systém Windows XP má již integrovaný program Movie Maker.

Jak nahrávat video v aplikaci Movie Studio?

Spusťte software a vyberte možnost „Video z webové kamery“.

Asi po 2-3 sekundách by se měl na obrazovce objevit obraz přenášený webovou kamerou. Jakmile se zobrazí, můžete stisknout tlačítko „Write“. Spustí proces nahrávání videa, dokud jej nezastavíte.

Po ukončení nahrávání vás „Movie Studio“ vyzve k uložení videa, stačí pouze zadat umístění na pevném disku, kam bude video uloženo.

Oficiální software od společnosti Microsoft (takže počet chyb a konfliktů by měl být minimální);

Plná podpora ruštiny (což mnoho nástrojů postrádá);

Video je uloženo ve formátu WMV. jednom z nejoblíbenějších formátů pro ukládání a přenos videa. Т.е. můžete si ji prohlédnout na jakémkoli počítači, notebooku, většině telefonů atd. zařízení. Také téměř všechny editory videa mohou snadno otevřít tento formát. Kromě toho nelze zapomenout na dobrou kompresi videa v tomto formátu se současně dobrou kvalitou obrazu;

Možnost upravovat výsledné video (t.е. není třeba hledat další editory).

Práce s aplikací Fotoaparát ve Windows 10

Aplikaci „Fotoaparát“ najdete v nabídce Start nebo ji můžete vyhledat.

Spusťte ji a okamžitě zobrazte obraz z webové kamery. Pokud se vám nezobrazí obraz z kamery nebo se zobrazí chyba „Vaše rozlišení je vyžadováno“, popíšeme řešení tohoto problému na konci tohoto článku.

nahrávat, webové, kamery, počítače

Takto vypadá standardní aplikace webové kamery ve Windows 10:

Chcete-li otevřít nastavení aplikace, klikněte na tlačítko ozubeného kola v pravém horním rohu aplikace.

Konfigurace není příliš náročná. Podívejme se na ně:

 • Akce, která se provede při podržení tlačítka fotoaparátu v aplikaci Fotoaparát. Ve výchozím nastavení zakázáno. Můžete zvolit „Série fotografií“ nebo „Nahrávání videa“.
 • Poměr stran a rozlišení fotografií. Výchozí nastavení je maximální rozlišení fotografií, které pořídíme fotoaparátem notebooku.
 • Ořezávací mřížka. Je vypnutá. Nemyslete si, že ji potřebujeme.
 • Nepřetržitý záběr. Pokud toto nastavení povolíte, software bude pořizovat fotografie po celou dobu, kdy je zapnutý časovač. Dokud proces nezastavíte stisknutím tlačítka.
 • Nastavení nahrávání videa webovou kamerou. Kvalita videa a redukce blikání. Nastavení se mohou lišit v závislosti na fotoaparátu.
 • Digitální stabilizace videa. Nevyzkoušeli jsme, jak to funguje. Můžete zkusit zapnout.
 • A poslední užitečné nastavení je „Změnit umístění pro ukládání fotografií“.

Jednoduchá a funkční aplikace. Nic navíc. Je to jednoduché a přímočaré.

webcamXP

webcamXP. specializovaný software pro ovládání hlavních funkcí webové kamery. WebcamXP má vestavěný plánovač pro základní naplánované funkce (nahrávání videa, živé vysílání) a do videa můžete přidat logo nebo vodoznak.

V hlavním okně programu webcamXP vyberte dostupný zdroj, ze kterého chcete zahájit proces snímání videa. Můžete také přidat nebo odebrat zdroje z dostupného seznamu.

V části „Posun, náklon, zvětšení“ jsou nástroje pro ovládání obrazu. změna úhlu, zvětšení a zmenšení. Chcete-li spustit proces nahrávání videa z webové kamery, musíte v části „Ovládání“ vybrat funkci „Nahrávání“. Zdrojový soubor bude uložen v počítači.

Informace o zdroji videa a zvuku lze zobrazit během pořizování snímků. Rozlišení videa se zobrazuje také v aplikaci. Vytvořené soubory s videi a fotografiemi si můžete prohlédnout v sekci „Galerie“.

Webkamera webcamXP má řadu výhod:

 • Nastavte plán spouštění hlavních funkcí aplikace;
 • Možnost práce se dvěma nebo více zdroji při nahrávání videa;
 • Vysílání videostreamu z webové kamery na internet;
 • Automatické mazání nahraných videí;
 • Generování kódu HTML pro integraci vytvořeného videa z webové kamery do fór a sociálních sítí;
 • Dostupnost nástrojů pro zvětšení obrazu hlavní kamery.

Aplikaci webcamXP si můžete stáhnout zdarma. Inteis přeloženo do ruštiny.

0 nejlepších programů pro nahrávání videa z webové kamery

Software pro záznam videa se dělí do dvou kategorií: pro záznam z obrazovky monitoru a pro záznam z webové kamery. Náš seznam softwaru pro nahrávání videa z webové kamery se vyznačuje tím, že zde najdete nástroje pro nahrávání videa do souboru i pro jeho vysílání přes internet.

Bezplatný software pro nahrávání videa, jako je MyCam, WebcamXP, ContaCam a další, se zpravidla vyznačuje uživatelsky přívětivým ruskojazyčným rozhraním a ihned po instalaci může nahrávat video z webové kamery. Nabízejí flexibilní systém nastavení a ukládají záznam v několika oblíbených formátech.

Placené programy pro záznam videa z kamer, jako jsou Active WebCam, Super Webcam Recorder a WebcamMax, umožňují zachytit a současně upravit materiál. Mají širší možnosti. Umožňují přenášet video na internet, automaticky nahrávat snímky pořízené kamerou na webové stránky a aplikovat na video efekty. Tyto programy často obsahují funkci profesionálního editoru videa.

Zvláštní zmínku si zaslouží také kamerové systémy. Speciální programy jako Axxon Next jsou určeny pro dohled a umožňují zaznamenávat všechny události v určité oblasti. Jejich funkce často zahrnují detekci pohybu a nahrávání pouze při změně obrazu. Můžete také naplánovat automatické spuštění nahrávání.

Živá webová kamera. Je multifunkční program, který umožňuje pořizovat fotografie a videa z webové kamery, špehovat uživatele, kteří ji používají, a spravovat výsledný materiál. Jednou z hlavních výhod tohoto softwaru je možnost automatického porovnání fotografií s předchozími, což eliminuje možnost, že se do archivu dostanou stejné snímky. Srovnávací modul je také navržen tak, aby kompenzoval šum webové kamery při slabém osvětlení.

Podporuje ruský jazyk. Pravidelně aktualizováno. Umožňuje automaticky nahrávat video a pořizovat snímky z webové kamery. Sleduje vzhled opakujících se obrázků a šetří místo v počítači.

VirtualDub. Bezplatný editor videa z webové kamery. Program umožňuje nahrávat video z webové kamery, upravovat video ve formátu AVI. Software nevyžaduje instalaci a umožňuje na video aplikovat různé filtry, rozřezat jej na fragmenty, měnit jeho měřítko, měnit snímkovou frekvenci a datový tok, vyměňovat zvukové stopy, upravovat jas a kontrast atd.д.

Umožňuje sdílet práci na více počítačích v síti. Podporuje dávkové zpracování. Pracuje s více zvukovými stopami. Schopnost zpracovávat soubory o velikosti více než 2 GB. Snímá a upravuje záznam z webové kamery: rozřezává a spojuje záznam a zvuk z vybraných klíčových snímků, odděluje video a zvuk.

Video lze ukládat pouze ve formátu AVI nebo MPEG-1.

MyCam. Bezplatný software pro pořizování snímků obrazovky a nahrávání videa z webové kamery. Ukládá snímky ve formátu JPEG a BMP a videa ve formátech MJPEG/MP3 a AVI. Program nevyžaduje speciální konfiguraci a není třeba jej instalovat. Podporuje všechny webové kamery všech výrobců.

Umožňuje nahrávat video z webové kamery. Pořizování snímků obrazovky plochy a zvýrazněné oblasti. K dispozici je náhled videa a obrázků. Snímky ve formátu JPG / PNG. Podpora časosběrného snímání. Zpracování fotografií se provádí pomocí různých filtrů a speciálních efektů.

Zanechává vodoznaky na obrázcích. Odstranění za poplatek. Žádný ruský jazyk.

WebcamXP. Nejoblíbenější nástroj pro webovou kameru, který umožňuje nastavit snímání videa z profesionální kamery, chytrého telefonu nebo dokonce z kamery telefonu. Určeno pro jednotlivce a firmy, které nechtějí investovat velké částky do složitých kamerových systémů. Pomocí WebcamXP a prakticky jakékoli webové nebo IP síťové kamery můžete streamovat video přímo na své stránky, měnit snímkovou frekvenci, nastavovat kvalitu zvuku a obrazu.

Funguje se všemi modely fotoaparátů a všemi verzemi systému Windows. Pořizování vysoce kvalitních videí z fotoaparátu, jejich ukládání nebo odesílání přímo na web. Má filtry pro kompresi zvuku a videa při nahrávání. Mají vestavěnou chatovací místnost pro komunikaci.

Je třeba nakonfigurovat software pro konkrétní model fotoaparátu.

ContaCam. Bezplatný software, který vám umožní organizovat systém video dohledu a vysílat video z několika kamer současně. Software podporuje téměř všechny moderní modely fotoaparátů. Aplikace nabízí řadu funkcí, jako je detekce pohybu, více oken, záznam zvuku a záznam videa pro vytváření videozpráv. Aplikace má vestavěný webový server, který umožňuje organizovat vzdálený přístup ke kameře odkudkoli na světě, nahrávat nahrané video na FTP-server nebo je posílat poštou.

Podpora zařízení DV, WDM, VFW a síťových kamer. Automatické zapnutí kamery a nahrávání při spuštění aplikace. 24hodinový videozáznam. Implementace zaznamenaných událostí ve formě animace. Záznam zvuku v režimu CCTV. Nahrávání videí na internet.

Prohlížeč IP kamer je program, který umožňuje sledovat video. Po instalaci si můžete prohlížet „živý“ obraz získaný z různých modelů IP kamer a USB webových kamer. Záběry lze ukládat v různých formátech na disk nebo vyměnitelné médium.

Podpora velkého počtu modelů fotoaparátů. Existuje několik možností, jak spustit nahrávání. Existuje mnoho funkcí, které umožňují nastavit zobrazení snímků z fotoaparátu. Video můžete ukládat v několika oblíbených formátech.

Aktivní webová kamera. Placený program, který umožňuje získávat obraz ze zařízení, jako jsou webové kamery, síťové kamery, digitální nebo analogové kamery, které jsou detekovány systémem Windows. Jednou z hlavních funkcí aplikace je vysílání obrázků na internet, které lze realizovat jako spuštění vlastního serveru HTTP, nahrávání souborů na FTP nebo vysílání prostřednictvím webového serveru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS