Jak nainstalovat bezplatné kodeky HEVC/H265 na Windows 11/10. HEVC Codec Windows 11

Jak nainstalovat bezplatné kodeky HEVC/H265 na Windows 11/10

S vývojem technologie zjistíte, že kvalita vašeho videa byla vyšší a vyšší. To je z velké části způsobeno příchodem kódování HEVC. Ale to, co vám bude potíže, je, že video HEVC nelze hrát na Windows 11 nebo 10, dokonce ani Windows 7 nebo 8, protože kvalita je příliš vysoká na to, aby byla kompatibilní pro systém Windows System. V této době vám prodlužování videa HEVC zdarma, které může video dekódovat, vám pomůže přehrávat video HEVC na Windows.

Můžete být zmateni o tom, co je rozšíření Microsoft HEVC/H265 a proč potřebujeme HEVC Codec? HEVC znamená vysoce účinné kódování videa (HEVC), také známé jako H.265 a MPEG-H část 2, je standardem komprese videa. A HEVC Codec je program komprimování nebo dekompresování videa v HEVC, aby bylo možné přehrávat na zařízeních.

Potřebujeme kodeky HEVC pro Windows 10 nebo Windows 11 je určitě přizpůsobit naše potřeby přehrávání videa. Bez přehrávače HEVC Codec nebo HEVC nelze vaše video HEVC přehrávat na Windows, protože Windows nepodporuje vestavěný HEVC Codec. To znamená, že potřebujete nějaké způsoby stahování kodeku HEVC, jak přehrávat video.

Část 1: Oficiální prodloužení videa HEVC zdarma ke stažení v systému Windows 10/11/8/7

Když se uvízneme v potížích s hraním videí HEVC. Pravda je, že vaše potíže zmizí, když máte na svém počítači se systémem Windows prodloužení HEVC zdarma. Vzhledem k tomu, že můžete mít zájem o oficiální i neoficiální metody, provedli jsme přísná vyšetřování, shrnuli jsme všechny metody a vyloučili pro vás podřadnou volbu. A zde jsou nejlepší 4, které jsou odfiltrovány, pokud potřebujete prodloužení videa H265 zdarma ke stažení pro Windows 10 nebo jiné systémy Windows. Získáte odpověď na vaši otázku, že „kde dostanu kodek HEVC?„Po dokončení následujícího obsahu.

Zaplaceno za oficiální verzi

Lidé budou částečný pro oficiální způsob, protože existují neznámá rizika doprovázená neoficiálními verzemi, jako je virový software a spyware. Oficiální si můžete užít pouze zaplacením 0.99 na Microsoft. Neexistuje zdvojnásobení, že rozšíření videa HEVC od společnosti Microsoft poskytne zážitek, který je pro vás pro svůj profesionální prvek mimo dosah.

Pokud potřebujete placenou verzi, stačí otevřít Microsoft Store. Poté prohledejte rozšíření videa Hevc. Zaplaceno a stáhněte si jej do počítače Windows.

Prodloužení videa Microsoft HEVC zdarma na Windows 10 nebo 11

Pro otázku, že „jak mohu získat zdarma pro rozšíření videa HEVC?“Nemusíte předpokládat, že musíte platit za oficiální software. Tímto způsobem můžete také uspokojit své touhy pro HEVC Codec na Windows 10 zdarma ke stažení od společnosti Microsoft. Ve skutečnosti je bezplatné rozšíření videa HEVC od společnosti Microsoft úplně stejné jako placená verze. Nic než jen proto, že se jedná o rozšíření videa HEVC od výrobce zařízení zdarma. Jako výrobce zařízení mohou samozřejmě předinstalovat tyto kodeky na svých počítačích. V minulosti si můžete stáhnout zdarma, ale nedávno se zdá, že starý balíček již není zdarma.

Zde je návod, jak stáhnout rozšíření videa HEVC z Microsoft Store zdarma na okně 10/11:

Zadejte MS-Windows-Store: // PDP/?ProductId = 9N4WGH0Z6VHQ do prohlížeče a při výzvě klikněte na Open Microsoft Store. Poté kliknutím na instalaci stáhněte bezplatný HEVC Codec na Windows 10/11.

Část 2: Další bezplatný balíček HEVC Codec ke stažení na Windows

Existují pro vás 3 balíčky HEVC Codec, pokud stále chcete hledat jiné efektivní způsoby. Z ceny nebo jiných důvodů se většina lidí vzdá oficiální volby, když existuje mnoho dalších volných způsobů, jak vyřešit jejich problém. Způsoby, které vám poskytujeme.

Balíček kodeku přehrávače médií

Dekódování videa HEVC se stane snadnou věcí jednoduchou a pokročilou instalací balení kodeku přehrávače médií. Mezi typy kompresí patří HEVC, X264, X265, H.265 a atd. Detekce a zrychlení grafické karty GPU způsobují, že se stane volbou, když potřebujete kodek HEVC zdarma.

K-lite Mega Codec Pack

Balíček K-Lite Mega Codec poskytuje náležitosti potřebné k přehrávání video souborů HEVC. Navíc obsahuje některé kodeky ACM/VFW, které mohou být použity pomocí aplikací kódování videa. To znamená, že pokud jste nainstalovali balíček K-lite Mega Codec na počítači Windows 10 nebo 11, věci o přehrávání videa HEVC na Windows budou hladce propagovány. Stačí si stáhnout a zkuste to, pokud chcete kodek H265 ke stažení zdarma.

x265

Každý, kdo má 64bitový počítač Windows. Kodér byl odebrán a používán mnoha hráči nebo převodníky, jako jsou Handbrake a FFMPEG, což naznačuje, že by měl být přidán do vašeho seznamu, pokud potřebujete h.265 rozšíření videa na Windows 10 zdarma.- Protože existuje mnoho programů, které prokazují, že je pro vás spolehlivé a použitelné.

Část 3: Nelze hrát HEVC/H.265 Po instalaci HEVC Codec?

Můžete spadnout do začarovaného cyklu, který nemůže hrát h.265 po instalaci h.265 prodloužení zdarma. Vzhledem k vysokému zatížení CPU zjistíte, že přehrávání videa H265 zamrzne nebo bude váš procesor příliš přehřátý k provedení H.265 Úlohy pro přehrávání videa, i když jste si stáhli bezplatné rozšíření videa H265 ve svých Windows. Závisí to také na hardwaru a síti vašeho počítače.

Pokud se z toho chcete dostat pryč, zkuste následující řešení.

Upgradujte svůj hardware

Nyní, když byl problém způsoben starým hardwarem počítače, musíte udělat upgrade hardwaru počítače Windows Computer. S vyšším požadavkem na přehrávání videa H265 a potřebou kompatibility s prodloužení.

Převést H265 na H264

Kromě toho, že se naše počítače přizpůsobí kodeku H265, dalším způsobem, jak to opravit, je převést video H265 na H264, protože H264 je formát, který je široce podporován dalšími zařízeními. Zároveň se vyhnout problémům bezmocných kodeků H265 a vysokých nákladů na stahování nebo změnu něčeho, nalezení převaděče pro H265 na H264 se zdá být moudřejší volbou.

Navzdory tomu, že na trhu je v tomto čísle mnoho převodníků videa, je převodník videa HitP. S zrychlením GPU a CPU může rychlost konverze dosáhnout 90x. To znamená, že potřebujete jen na chvíli, můžete přehrávat video H265 na počítači Windows poté, co je převedeno na H264. A nemusíte se starat o problém s kvalitou, protože video převede hitpaw video převede video H265 bez komprimování souborů.

Vynikající funkce převodníku videa HITPAW

 • 90x rychlejší rychlost převodu videa z H265 na H264
 • Podporována přeměna dávek
 • Bezztrátová kvalita převodu videa
 • Převeďte video na 1000 formátů a zařízení
 • Stáhněte si objemové média ze 10000 populárních webových stránek včetně YouTube, Instagram, Tiktok a atd

Zde jsou kroky, jak převést H265 na H264:

Krok 01 Stáhněte si a nainstalujte převodník videa Hitpaw do počítače Windows.

Krok 02 Zadejte soubory H265, které musíte převést. Soubor si můžete vybrat pomocí „Přidat soubory“ nebo přetáhnout soubor na kartu převést. Stačí vložit všechny soubory H265 do jedné složky a vyberte „Přidat složku“ pro zadání všech souborů najednou, pokud chcete převod dávek.

Krok 03 Kliknutím na detekci hardwarového zrychlení a kartu bez bezesnického převodu v pravém horním rohu povolíte nebo zakážete zrychlení hardwaru a bezeztrátové zrychlení.

Krok 04 Vyberte formát H264 a složku, kterou potřebujete k uložení souboru. Poté, co jsou všechny věci připraveny, kliknutím na „Převést“ spusťte proces konverze.

Část 4: Časté dotazy o HEVC Video Extensions Download Free

Jak mohu přidat HEVC Codec do VLC?

Bohužel, VLC podporuje HEVC Codec. Ve výchozím nastavení by tedy měly být nainstalovány související moduly video kodeku HEVC. Zkontrolujte: Otevřete pluginy a pluginy pro rozšíření Player Tools.

Má Windows 11 rozšíření videa HEVC?

Windows 11 nepodporuje vestavěné rozšíření videa HEVC. Pokud chcete rozšíření videa HEVC pro Windows 11, musíte si jej stáhnout nebo zakoupit od společnosti Microsoft nebo vybrat typ převodníku, který vám pomůže převést formát tak, aby je Windows 11 přehrál.

Část 5: Použijte alternativní nástroje HEVC Codec k přehrávání 4K/8K Video

Existují některé video přehrávače, které přicházejí s vestavěným kodekem HEVC. Není to tedy špatný způsob, jak přehrávat video HEVC v hráči podporované HEVC Codec. Tímto způsobem získáte nejen užitečné prodlužování videa HEVC, ale také sklizujete pohodlného hráče pro každodenní život. Zde jsou 2 alternativní nástroje HEVC pro přehrávání videa 4K nebo 8K HEVC, které musíte vědět.

Hitpaw Video Converter

Kromě toho, že je výkonný nástroj pro převod videa, je převodník videa HITPAW také bezplatným přehrávačem HEVC/H265.

 • 2 Klikněte na ikonu Play přítomné na miniatuře nahraného videa po zadání nebo dávkovém zadání souborů H265 (souborů). Pak si můžete přehrávat a užít si své video HEVC.
 • Přehrávač médií VLC

  VLC Player si získal pověst za to, že je standout a trvalým populárním hráčem. Je to přátelské pro začátečníky a dokončí úkol bez tlačení jakýchkoli reklam na odpadky. Můžete se zcela ponořit do svého videa HEVC, aniž byste byli čelit nepříjemným reklamům.

  Stačí kliknout na Otevřít soubor a otevřít video HEVC.

  Část 6: Závěr

  Obecně lze říci, že pro problém přehrávání videa HEVC existuje mnoho metod, které vám mohou pomoci, například si můžete zdarma stáhnout rozšíření videa HEVC zdarma, bez ohledu na to, že je to oficiální nebo neoficiální. Můžete se také rozhodnout převést formát videa na ten, se kterým je Windows kompatibilní.

  Ale pokud chcete přístup k nižšímu nákladům, není žádná újma při pokusu o převodník videa hitpaw. Po instalaci HEVC Codec se nebudete muset bát, že video HEVC nelze přehrát, protože video lze přehrát nejen s vestavěným přehrávačem, ale také lze převést na jakýkoli požadovaný formát, který chcete.

  Jak nainstalovat kodeky HeiF a HEVC na Windows 11

  Heif, krátký pro vysoce účinný formát obrazu je v podstatě rozšíření obrázku a byl poprvé vyvinut společností MPEG. HEVC, na druhé straně, je video prodlužovací soubor vyvinutý společností JCT-VC. Apple používá oba kodeky počínaje iOS 11 a pokračuje v tom pro své nejnovější vydání iPhone 14. Pokud máte jeden takový produkt a chcete obrázky nebo videa, které na něm pořídí v systému Windows 11, musíte čelit problémům. Tento příspěvek se zabývá tím, jak nainstalovat kodeky HeiF nebo HEVC, aby se usnadnily prohlížení takových obrázků nebo videí na Windows 11.

  Poznámka: V dnešní době je na novějších telefonech k dispozici nové rozšíření s názvem „HEIC“, což je pokročilá verze Heif. „C“ v HEIC označuje kontejner a jeho účelem je minimalizovat využití úložného prostoru na iPhonech, iPadech nebo jiných podporovaných telefonech. Tyto kodeky dokonce pomáhají zlepšit kvalitu vašich stávajících obrázků a videí.

  Co jsou HEIC a HEVC Codec?

  Preinstalovaný přehrávač médií na Windows 11 podporuje pouze několik kodeků médií, jako jsou MPEG, WMA, AAC, AMR a další. U jakéhokoli jiného kodeku získáte nějakou chybovou zprávu, která navrhuje nainstalovat příslušné kodeky na počítač.

  Heif a HEVC jsou dva takové kodeky, které nejsou ve výchozím nastavení podporovány ve Windows 11. Například, když hrajete nějaké h.265 videí, váš systém musí podporovat rozšíření souborů HEVC. Naučteme se, jak stáhnout a nainstalovat příslušné kodeky na počítači se systémem Windows 11.

  Instalace kodeků HeiF a HEVC na Windows 11

  Postupujte podle níže uvedených pokynů, jak přidat na zařízení kodekred HEIF nebo HEVC-

  Přidání HEIC kodeku do Windows 11

  Ve výchozím nastavení chybí Windows 11 kodeky podporované HEVC. Kodek podporovaný heif naopak je předinstalován na téměř všech zařízeních. V případě, že na počítači nenajdete žádné z těchto rozšíření, nebudete moci takové soubory otevřít.

  Nainstalujte příslušné kodeky z Microsoft Store a tyto soubory budete moci zobrazit na počítači se systémem Windows 11. Postupujte podle níže uvedených pokynů, jak přidat takové kodeky do počítače se systémem Windows 11.

  • Na hlavním panelu klikněte na ikonu Microsoft Store.
  • Když se to spustí, vyhledejte „HEVC“ a „Heif“.
  • Aplikace pro rozšíření obrázků HeiF je volně dostupná aplikace, takže klikněte na tlačítko Get. Systém zkontroluje jakékoli problémy s kompatibilitou a kdy není nalezeno, tato aplikace se nainstaluje do vašeho počítače.
  • Na druhé straně jsou rozšíření videa HEIC prémiovou aplikací a musíte si ji zakoupit, než si můžete přehrávat podporovaná videa pomocí tohoto.
  • V případě, že si nechcete koupit žádný software, můžete vyhledat Imazing Converter v Microsoft Store a nechat jej nainstalovat na počítači. Toto je opět bezplatná aplikace a můžete ji použít k převodu všech vašich obrázků HeiF nebo HEVC videa k podání rozšíření, která vaše spuštěné aplikace podporují.

  Jak opravit určité kodeky, které se neotevírají na Windows 11?

  Někdy můžete čelit problémům otevírání určitých kodeků, i když jsou nainstalovány na počítači Windows 11. Pokud tomu tak je, měli byste přeinstalovat zkorumpované kodeky. Za tímto účelem požadujete nainstalovaný Winget v počítači. Pokud ne, stahujte a nainstalujte nejprve a poté postupujte podle těchto kroků.

  • Nejprve stiskněte tlačítko Win X a vyberte terminál Windows (admin).
  • Terminál bude výchozí otevřen do Windows PowerShell.
  • Stisknutím tlačítka Ctrl Shift 2 spusťte příkazový řád s právy správce.
  • Zkopírujte/vložte níže uvedený kód na vyvýšené konzole a stiskněte klávesu Enter.

  Pro HEVC Codec

  Winget Odinstalace Microsoft.Hevcvideoextension_8wekyb3d8bbwe

  Pro heif kodek

  Winget Odinstalace Microsoft.HeifimageExtension_8WekyB3D8BBWE

  • Výzva se dále zeptá, zda souhlasíte s odinstalací. Zadejte „y“ a stiskněte klávesu Enter.
  • Nyní, když jste úspěšně odstranili zkorumpovaný kodek z vašeho systému, restartujte počítač.

  Znovu se přihlaste zpět do zařízení a přeinstalujte požadovaný kodek, jak je vysvětleno ve výše uvedené části.

  Jsou kodeky Heif a HEVC důležité mít?

  Tyto kodeky jsou důležité, pouze pokud máte nějaké fotografie nebo videa vyžadující tyto kodeky. V případě, že takové soubory nemáte, tyto kodeky pro vás nejsou užitečné. Pokud však máte mnoho souborů patřící k tomuto rozšíření, musíte nainstalovat tyto kodeky, abyste je zobrazili na svém počítači se systémem Windows 11.

  Tip: Pokud čelíte aktualizacím, aktivaci nebo problémům s ovladačem na vašem počítači se systémem Windows, zkuste Restoro PC Oprava nástroje. Tento software prohledá vaše zařízení z hlediska potenciálních problémů a automaticky je vyřeší.

  Formáty kodeků Windows 10/11 převádějí nepodporované formáty

  Tento článek vznesený společností Minitool Software Limited hlavně pojednává o Windows Multimedia Codecs. Vypracovává podporované formáty souborů pomocí aplikace Windows Media Player a Windows Movies TV; jak identifikovat kodek souboru; Jak přehrávat Windows nepodporované mediální soubory…

  Kodek je obecně způsob, jak komprimovat nebo dekomprimovat mediální soubory, jako je video nebo hudba. Zahrnuje 2 díly, kodér, který komprimuje mediální soubor (kódování) a dekodér, který dekomprimuje mediální soubor (dekódování).

  Některé kodeky obsahují obě části, zatímco jiné mají pouze kodér nebo dekodér. Windows Media Player a další aplikace využívají kodeky pro přehrávání a vytváření mediálních souborů.

  Co je Windows Media Encoder? Kde stáhnout tuto ukončenou aplikaci? Jak nakonfigurovat Windows Media Encoder? Co je alternativa Windows Media Encoder?

  Windows Media Player 12 podporované formáty souborů

  Níže jsou uvedeny typy souborů kompatibilní s Windows Media Player 12.

  • Formáty mediálního systému Windows (.ASF.WMA.WMV.WM)
  • Windows Media Metafiles (.ASX.vosk.wvx.WMX, WPL)
  • Microsoft Digital Video Recording (.DVR-MS)
  • Balíček stahování mediálních mediálních mediálních mediálních mediálních mediálních mediálních mediálních zařízení.WMD)
  • Audiovizuální prokládání (.avi)
  • Skupina odborníků v oblasti pohyblivých obrázků (.MPG.MPEG.M1v.MP2.mp3.MPA.MPE.M3U)
  • Digitální rozhraní hudebního nástroje (.střední.midi.RMI)
  • Formát souborů zvukové výměny (.AIF.AIFC.AIFF)
  • Sluneční mikrosystémy a další (.AU.snd)
  • Zvuk pro Windows (.wav)
  • CD zvuková stopa (.CDA)
  • Indeo Video Technology (.ivf)
  • Skins mediálních přehrávačů Windows (.Wmz.WMS)
  • Filmový soubor QuickTime (.mov)
  • Zvukový soubor MP4 (.M4A)
  • MP4 video soubor (.MP4.M4V.MP4V.3G2.3gp2.3gp.3GPP)
  • Zvukový soubor Windows (.AAC.ADT.ADT)
  • Video soubory MPEG-2 TS (.M2TS)
  • ZDARMA ZDARMA ZNAMENÁ ZOBRAZENÍ.FLAC)

  Jak vyřešit přehrávač Windows Media Player, který nefunguje v problému se systémem Windows 11? Jaké jsou příčiny a opravy? Tento článek nabízí mnoho pracovních metod.

  Filmy podporované filmy Windows 10/11 formáty

  Níže jsou uvedeny formáty mediálních souborů podporovaných televizní aplikací Windows Movies.

  Windows Media Player Codec Windows 10/11

  Windows Media Player obsahuje některé z nejpopulárnějších kodeků včetně MP3, Windows Media Audio (WMA) a Windows Media Video (WMV). Přesto neobsahuje kodeky potřebné pro soubory disků Blu-ray, soubory FLAC nebo soubory FLV. Pokud nelze některé soubory přehrávat v přehrávači Windows Media Player, můžete si uvědomit, že na vašem počítači není ten správný kodek. Chcete.li se touto situací vypořádat, musíte prohledat online, stáhnout odpovídající balíček kodeku a nainstalovat jej do svého počítače.

  Ne všechny problémy s přehrávačem přehrávače Windows se týkají kodeků. Největší problém související s kodeky vám zašle zprávu, jako je „Kodek je nutný pro přehrávání tohoto souboru“ nebo „Windows Media Player se setkal s chybou“.

  Jak zjistit, které kodeky instaluje váš počítač?

  Tato příručka vás učí způsob, jak zjistit, které kodeky jsou nainstalovány na vašem PC.

  • Otevřete Windows Media Player.
  • Přejděte na pomoc s Windows Media Player. Pokud nevidíte nabídku nápovědy, vyberte uspořádat panel nabídky rozvržení.
  • V rozbalovacím rozsahu About Windows Media Player klikněte na možnost technické podpory.
  • Poté váš prohlížeč otevře místní webovou stránku (File: /// C:/Users/Username/AppData/Local/Temp/WMPSUPPORT.htm) Zobrazení podrobností Windows Media Player včetně operačního systému, binárních souborů přehrávačů médií, zvukových kodeků, video kodeků atd. Možná budete muset vybrat prohlížeč, abyste tyto informace zobrazili.

  Které kodeky jsou zahrnuty do hráče?

  Mezi mnoha dnes používanými zvukovými a video kodeky byly některé vytvořeny společností Microsoft a většina ostatních byla navržena jinými společnostmi nebo jednotlivci. Ve výchozím nastavení se operační systém Microsoft Windows (OS) a Windows Media přehrávače skládají nejoblíbenější kodeky, jako je výše uvedené videozáznam MP3, Windows Media a Windows Media Video.

  Proč Adobe Media Encoder nefunguje? Jak vyřešit kodér Adobe Media, které nefungují, nelze přidat po efektech, dynamické odkaz nefunguje atd.

  Je však možné, že soubor, který chcete hrát. Pokud ano, obvykle si můžete stáhnout zapojení kodeku online zdarma nebo za poplatek. V některých situacích může Windows Media Player využít kodeky nainstalované dalšími programy přehrávání a tvorby digitálních médií automaticky na vašem zařízení.

  Dalším způsobem, jak tento problém vyřešit, je převést kodek cílového mediálního souboru cílového média na mediální kodeky s podporovanou mediálním přehrávačem Windows. Chcete.li toho dosáhnout, musíte se spolehnout na profesionální a spolehlivý software pro přeměnu mediálních souborů, jako je Minitool Video Converter.

  Stáhněte, nainstalujte a spusťte převodník Minitool Video do počítače Windows.

  Ve výchozím převodu subtabu pod kartou Video Convert, klepnutím na soubory přidat nebo přetažení zde spusťte konverzi a přidejte soubor cílového média.

  V cílové části seznamu konverzí souborů klikněte na ikonu Nastavení (čtverec se šipkou směřujícím dovnitř).

  V novém okně přepněte na pravou kartu z horního panelu nabídky. Například, pokud je mediální soubor video, musíte vybrat kartu Video.

  Poté vyberte jeden formát souboru podporovaný Windows Media Player z levého panelu.

  Pro vybraný formát souboru si můžete dále vybrat kvalitu. Kromě toho můžete kliknout na ikonu Nastavení za každou možností kvality a zadat více specifikace. Nebo stačí kliknout na vytvoření vlastní možnosti vpravo dole a vytvořte standard kvality videa/zvuku.

  V novém vyskakovacím okruhu jste schopni personalizovat standard kvality, video kodér, rozlišení, snímkovou frekvenci, video bitrate, zvukový kodér, vzorkovací frekvenci, kanál, zvukový bitrate atd.

  Kliknutím na tlačítko Vytvořit uložení změn.

  Vyberte standard formátu přizpůsobeného mediálního souboru a kliknutím na tlačítko převést pro spuštění procesu.

  Počkejte, až to dokončí. Bude to trvat jen několik sekund v závislosti na formátu cílového souboru, který si vyberete a jak velký je váš zdrojový soubor. Minitool Video Converter podporuje převod dávek a můžete převést až 5 souborů do stejných nebo odlišných formátů cílových souborů. A co je nejdůležitější, všechny konverze jsou zcela zdarma!

  Někdy můžete získat zprávu, že vašemu počítači chybí kodec. Může to kvůli tomu, že se pokoušíte hrát, spálit nebo synchronizovat mediální soubor, který byl komprimován pomocí kodeku, který Windows nebo přehrávač médií ve výchozím nastavení nezahrnují. V takové situaci také potřebujete výše uvedená řešení k vyřešení problému.

  Alternativy přehrávače Windows Media Player

  Pokud Windows Media Player nemůže přehrávat cílový soubor a výše uvedená řešení nemohou pomoci, můžete použít jeden z náhrad hráče k přehrávání souboru. Existuje mnoho alternativ k přehrávači médií, včetně, ale nejen na Microsoft Filmy TV, VLC Media Player, MPC-HC, FooBar2000 a MediaMonkeykey.

  „Streamování / transcoding selhal: VLC nemohl otevřít zvukový kodér MP4A.„Co znamená tato chyba a jak to zvládnout? Přečtěte si zde!

  Jak najít kodek?

  Pokud znáte název nebo ID (známý jako identifikátor Fourcc pro video kodeky nebo identifikátor vlny pro zvukové kodeky) kodeku, můžete s nimi přímo prohledat kodek. Nebo můžete navštívit oficiální web výrobce kodeku a stáhnout nejnovější verzi.

  Při instalaci kodeků z online zdrojů buďte opatrní, zejména z některých bezplatných balíčků kodeků, které tvrdí, že zahrnují kodeky z různých společností nebo organizací. Existují známé problémy s kompatibilitou s některými komponenty v těchto balíčcích kodeku, které mohou způsobit vážné problémy s přehráváním v přehrávačích médií, havárie systémů a ztěžovat podporu společnosti Microsoft při diagnostice a řešení problémů.

  Proto se vám důrazně doporučuje, abyste tyto kodeky neinstalovali a odstranili je, pokud máte problémy s přehrávači médií. Doporučujeme vám nainstalovat pouze kodeky, filtry a pluginy ze spolehlivých kanálů, jako je oficiální webová stránka poskytovatele. Kromě toho můžete před instalací těchto kodeků vytvořit bod obnovení systému v případě, že se v případě potřeby můžete vrátit do předchozího pracovního stavu.

  Kromě toho může správce systému v práci používat zásady skupiny, aby vám zabránil v instalaci nových kodeků.

  Pokud neznáte ani jméno ani ID chybějícího kodeku, můžete zjistit, který kodek se používá ke komprimaci cílového souboru pomocí následující metody.

  Nejprve si můžete přehrávat soubor s přehrávačem mediálního přehrávače Windows.

  • Při hraní, klepněte pravým tlačítkem myši na soubor v knihovně a vyberte vlastnosti.
  • V okně Vlastnosti přejděte na kartu souboru.
  • Na kartě souboru zkontrolujte zvukový kodek a video kodek souboru.

  Alternativně můžete přehrávat soubor cílového média s jinými hráči a zobrazit jeho vlastnosti pro informace o kodeku, pokud se Windows Media Player nepodaří přehrát soubor.

  Za druhé, můžete se spolehnout na identifikační nástroj kodeku, který vám pomůže rozpoznat zvukový nebo video kodek cílového souboru.

  Kromě toho můžete znát formát souboru kontrolou přípony názvu souboru jako.WMA (Windows Media Audio Format).WMV (Windows Media Format).mp3, nebo.Avi. Mnoho aplikací však vytváří soubory s prodlužováním vlastních souborů a kdokoli může přejmenovat soubor spolu s jeho přístavbou bez změny formátu souboru.

  Over, někdy, i když jste již nainstalovali chybějící kodek, stále nemůžete přehrávat cílový soubor. Může to být kvůli tomu, že jste nainstalovali nesprávný kousek kodeku. Kodeky lze psát pro 32bitové nebo 64bitové operační systémy. Pokud nainstalujete 32bitový kodek na svůj 64bitový operační systém, nebude to fungovat. Mnoho starších kodeků je k dispozici pouze v 32bitovém. Pokud poskytovatel kodeku neurčuje kousek kodeku, má tendenci být 32bitový.

  HEVC Codec Windows 10/11

  Ve výchozím nastavení nemá Windows zahrnutý kodek HEVC. Nepodporuje tedy soubory kódované HEVC. Přesto, jak je uvedeno výše, můžete si stáhnout a nainstalovat balíček HEVC Codec do svého počítače a umožnit televizoru Windows Media Player nebo filmy přehrávat soubor HEVC.

  HEVC můžete hledat v Store Microsoft. V rámci četných výsledků vyhledávání najdete balíčky video kodeku HEVC, přehrávače videa HEVC, rozšíření videa HEVC, převaděče videa HEVC atd. Máte tedy několik možností:

  • Nainstalujte balíček HEVC Codec a přehrajte soubor HEVC s přehrávačem mediálního přehrávače Windows.
  • Stáhněte si a nainstalujte hráče HEVC pro otevření mediálního souboru.
  • Přidejte rozšíření videa Hevc a přehrajte soubory HEVC.
  • Převeďte soubor HEVC do formátu podporovaného Windows pomocí převodníku HEVC.

  Výše uvedený převodník Minitool Video je jedním z doporučených převodníků videa HEVC a vylepšení kodeku, které podporují při převodu video formátů HEVC/H265 na Windows Media Player a další formáty souborů obsahující MKV, XVID, DV, VOB, Webm, WebM. OGV, Divx, MXF, TS, FLV, F4V, SWF a AVC/H264.

  Pokud jde o přehrávač videa HEVC, můžete použít Minitool MovieMaker k zobrazení obsahu souboru HEVC. Minitool MovieMaker je snadno použitelný editor videa, který proměňuje vaše videa, fotografie a hudbu v krásné video s vestavěnými přechody, efekty, texty, pohyby a také vtipné prvky.

  Závěr

  To je hlavně o kodekech pro Windows 10 a většina informací v tomto článku se vztahuje také na Windows 11. Pokud máte co sdílet s našimi čtenáři, můžete zanechat komentář níže. Pokud při používání Minitool produktů narazíte na jakýkoli problém, pouze kontaktujte [chráněný e.mail].

  O autorovi

  Helen promovala na univerzitě v roce 2014 a ve stejném roce začala pracovat jako technický editor. Její články se zaměřují na tvorbu videa, úpravy a konverzi. Má také dobrou znalost správy disku a obnovy zálohování dat. Prostřednictvím hloubkového průzkumu počítačové technologie Helen úspěšně pomohl tisícům uživatelů vyřešit jejich nepříjemné problémy.

  Windows 11 žádá o platbu pro přehrávání mp3 nebo jakéhokoli mediálního souboru? Jak opravit problém HEVC Codec

  Už je to několik měsíců od vydání Windows 11 a uživatelé se od té doby migrovali do nového operačního systému. Vzhledem k tomu, že stále více uživatelů zkouší nové problémy se systémem Windows 11, objevují se chyby a nastavení, díky nimž je ve srovnání s Windows 10 menší upgrade.

  Překvapivě je několik nových uživatelů požádáno, aby zaplatili za prodloužení, které vám umožní hrát.Soubory MP3 ve vašem systému, něco, co bylo vždy zdarma na Windows. Takže je to pravda? Jste na stejné lodi? Pak je o tom vše, co o tom potřebujete!

  Proč Windows žádá o platbu při přehrávání hudby nebo videa?

  Pokud čelíte této chybě, pak se pravděpodobně budete čelit tomuto problému při pokusu o použití výchozí aplikace Windows, ať už je to groove hudba nebo filmy a televize pro přehrávání mediálního souboru. HEVC Codec je používán těmito aplikacemi k přehrávání souborů MP3 ve vašem systému, což je bohužel placený a licencovaný kodec.

  HEVC je notoricky známý kodek, který je neslavný pro svou placenou a uzamčenou povahu. Společnosti musí přeskočit tuny licenčních obručí, aby toto prodloužení fungovalo pro konečné spotřebitele.

  Naštěstí nejvíce vyhrazená GPU přichází s licenci HEVC a pokud má váš systém DGPU. Poté můžete použít své výchozí aplikace k přehrávání souborů MP3 nebo se rozhodnout pro alternativní hráče třetích stran, kteří tento kodek nevyžadují ani nepoužívají.

  Jak přehrávat jakýkoli zvukový nebo video soubor na Windows 11 bez placení

  Jak je uvedeno výše, můžete si buď stáhnout požadovaný kodek, abyste mohli používat výchozí aplikace nebo se rozhodnout pro jednu z alternativ třetích stran uvedených v tomto seznamu. Sledujte jednu z níže uvedených sekcí v závislosti na vašich současných potřebách a požadavcích.

  Metoda #01: Nainstalujte HEVC Codec

  Pokud máte vyhrazený GPU, pak je pravděpodobné, že již vlastníte licenci HEVC pro váš počítač prostřednictvím výrobce grafické karty. Můžete použít níže uvedený průvodce, abyste zkontrolovali, zda tomu tak je pro vás.

  Stisknutím systému Windows R na klávesnici spusťte dialogové okno spuštění. Po spuštění zadejte následující a klikněte na „OK“. Můžete také stisknout Enter na klávesnici.

  Nyní budete přesměrováni na stránku Microsoft Store pro HEVC Codec. Pokud jste požádáni o koupi kodeku, bohužel nemáte platnou licenci.

  Pokud však získáte možnost „nainstalovat“, máte platnou licenci prostřednictvím výrobce grafických karet a můžete kliknout na „Instalovat“ a nainstalovat ji na počítači stáhněte a nainstalujte to samé.

  Po instalaci jednoduše zkuste znovu přehrávat soubor MP3. Už byste neměli být požádáni o přehrávání souborů MP3 ve vašem systému Windows 11.

  Metoda #02: Použijte alternativu třetí strany

  Pokud nemáte platnou licenci a nechcete platit za kodek, pak nejste sami. A nedoporučujeme platit za kodek, zatímco HEVC je ve výchozím nastavení potřebné aplikace ve Windows 11 pro přehrávání souborů MP3, je to především video kodec.

  Pokud se jednáte o spoustu souborů HEVC každý den, nákup tohoto kodeku pro váš počítač bude trochu zbytečný. Místo toho můžete použít alternativní přehrávač a doporučujeme vám, abyste se rozhodli pro vyzkoušený a testovaný přehrávač Windows Media Player. Můžete se však také rozhodnout pro jednu z níže uvedených alternativ, které lze zcela používat v systémech Windows 11.

  Jakmile si stáhnete preferovanou aplikaci, můžete použít níže uvedený sekci ke změně výchozího hudebního přehrávače v systému Windows 11.

  2.1 Nainstalujte Windows Media Player

  Stiskněte Windows I na klávesnici a nalevo klikněte na „Aplikace“.

  Na pravé straně klikněte na „volitelné funkce“.

  Klikněte na „Zobrazit funkce“ nahoře.

  Nyní hledejte „Windows Media Player“.

  Zaškrtněte políčko, jakmile se objeví ve výsledcích vyhledávání.

  Windows Media Player bude nyní nainstalován na počítači a můžete jej použít jako výchozí přehrávač pro většinu druhů mediálních souborů ve vašem systému.

  2.2 Změňte výchozí hráč

  Stiskněte Windows I a vlevo klikněte na „Aplikace“.

  V tomto seznamu vyhledejte „Groove Music“ a klikněte a vyberte ji jednou nalezenou.

  Klikněte na.Prodloužení AAC nahoře.

  Klikněte na „Switch Aways“. Nyní vyberte svůj nový přehrávač médií ze seznamu.

  Opakujte kroky pro všechny typy souborů dostupných na této obrazovce, a to níže uvedené ty, které jsou uvedeny.

  A to je vše! Nyní jste změnili svůj výchozí hudební přehrávač v systému Windows 11.

  Doufáme, že jste se mohli seznámit s HEVC Codec a přehrávat soubory MP3 v systému Windows 11 pomocí výše uvedeného průvodce. Pokud čelíte jakýmkoli problémům nebo máte pro nás nějaké další otázky, neváhejte se oslovit pomocí комментарии и мнения.

  Spektroskopická sbírka lidských buněk, která se snaží připravit cestu slovy.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS