Jak nainstalovat písma do iPhonu

Jak stáhnout a nainstalovat vlastní písma do iPhonu v iOS 13

Společnost Apple přidala do systému iOS 13 možnost instalovat vlastní písma a používat je v různých aplikacích. Implementace byla poněkud složitá, protože společnost Apple oznámila partnerství s dodavateli, jako je Adobe, ale také omezila možnost práce pouze s některými aplikacemi. Nyní si však můžete do iPhonu stáhnout a nainstalovat vlastní písma.

Ideální by byl systém písem pro celý systém, ale vlastní písma i v několika konkrétních aplikacích mohou umělcům poskytnout větší kontrolu nad jejich výtvory. V aplikacích, jako je Photoshop nebo Pages, umožňují návrhářům vytvořit vlastní jedinečný tón, náladu a styl. V tomto návodu si ukážeme dva způsoby vytváření vlastních písem: prostřednictvím obchodu App Store a pomocí konfiguračních profilů.

[App Store] FondFont. přidávání libovolných písem do systému iOS

iOS 8 slibuje průlom v otevřenosti vůči řešením třetích stran: Apple konečně vyhověl vývojářům a umožnil jim vytvářet zásuvné moduly, které jsou přístupné z jakékoli aplikace prostřednictvím nabídky akcí. Více vývojářů bude moci vytvářet widgety a vlastní klávesnice. Některé věci se však nezmění. Slovníky nebo písma třetích stran tedy nelze do firmwaru oficiálně přidávat. Problém se slovníkem vyřešen pomocí aplikace Slovník.Appender, než bude vyřazen z App Store. A problém s přidáváním písem do systému iOS lze vyřešit pomocí programu FondFont, který ještě nebyl z obchodu App Store odstraněn.

To však bohatě stačí, pokud chcete například přidat nová písma do mobilních aplikací iWork.

Na hlavní obrazovce programu FondFont se zobrazí seznam písem, která byla do programu přidána. Můžete je tam přenést z Pošty, Dropboxu, Disku Google, Dokumentů atd.п. U každého písma se na pravé straně zobrazí všechny potřebné informace:

Je těžké si nevšimnout tlačítka Instalovat v pravém horním rohu. Kliknutím na něj se spustí zajímavý řetězec akcí. přejdete do prohlížeče Safari, který otevře speciální stránku s profilem nastavení, a poté do Nastavení systému iOS, kde budete vyzváni k instalaci nově vytvořeného profilu obsahujícího přidávané písmo:

Tímto končí výukový program FondFont 🙂 Po instalaci písma by mělo být viditelné v nabídkách písem v aplikacích Pages, Numbers a Keynote a také (podle slov vývojáře) v „mnoha dalších aplikacích“.

Které přesně programy patří mezi „mnoho dalších“, je však záhadou. Můžeme konstatovat, že sada Microsoft Office není přesně zahrnuta. Ani Word, ani Excel, ani PowerPoint, dokonce ani OneNote nevidí vlastní písma. Aplikace Photoshop Touch však vše vidí a úspěšně se připojuje. Obecně platí, že v každém jednotlivém případě musíme experimentovat.

Zbývá dodat, že písma lze sdílet přímo z aplikace FondFont prostřednictvím iMessage nebo e-mailu.

nainstalovat, písma, iphonu

a podívejte se na úplný seznam písem dostupných pro iOS a aplikace v App Storu:

Cena FondFont je v souladu s funkcemi programu a činí 33 rublů nebo 99 centů. Stejně jako v případě slovníku.Appender, nikdo nemůže zaručit, že se cenzoři společnosti Apple neobrátí proti tomuto programu a neodstraní jej z katalogu App Store. Formálně aplikace neporušuje žádné zákazy a instalace písem probíhá nejlegálnějším způsobem. Praxe však ukazuje, že to ještě nic neznamená.

Pokud to nefunguje

Může se stát, že nebude fungovat vůbec nic. To může být ovlivněno různými faktory, které jsou uvedeny v následující tabulce:

Několik let jsem pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. V tarifech se dobře orientuji a vidím všechna úskalí. Miluji gadgets, zejména na Android.

Může to ovlivnit několik faktorů: operační systém iPhonu je poměrně starý a nepodporuje vybraný formát; uživatel má nestabilní připojení k internetu; písmo není ve správném formátu. Vyřešení jednoho z těchto problémů vám umožní snadno a rychle nastavit správný styl. Hlavní je zkontrolovat každý bod.

Tento problém prostě nemá řešení. Někdy se stane, že určitý styl není v aplikaci podporován. To se nedá vyřešit, budete se muset smířit s tím.

To je možné pouze v případě, že je písmo standardní, nelze jej odstranit vůbec. V ostatních případech k odstranění dojde tak jako tak.

Jak změnit písma v zařízeních iPhone, iPad a iPod Touch pomocí tweaku BytaFont

Díky velkému množství tweaků a programů v Cydii si můžete upravit vzhled systému iOS podle svých představ. Téměř každý prvek systému lze změnit. Nyní je čas změnit systémová písma. Nikdo nezpochybňuje, že společnost Apple zvolila svůj font z nějakého důvodu. je nejlépe čitelný a kompatibilní s celkovou koncepcí systému, ale někdy ho chcete změnit.

Lze to provést pomocí vylepšení BytaFont. Rozšíření je plnohodnotná aplikace a nepřidává položku do nabídky nastavení. Přizpůsobení se provádí v samotné aplikaci, která má zástupce na ploše iOS.

Domovská stránka nastavení neobsahuje žádné funkce, ale informuje o kontaktech na vývojáře. Na druhé kartě je prohlížeč přístupný v sekci s písmy od vývojářů třetích stran. Taková písma lze nalézt také v Cydii, většina z nich však nemá podporu cyrilice. To znamená, že budou nahrazeny pouze anglické názvy, ale ruské položky menu, názvy programů atd. zůstane stejný.Malý výběr ruských písem si můžete stáhnout zde. Poté zkopírujte obsah archivu do adresáře /User/Library/ pomocí nástroje iTools nebo iFunBox. Na třetí kartě BytaFont se zobrazí stažená písma. Můžete si vybrat libovolnou z nich a použít ji na celý systém. Operační systém si vyžádá pružinu, se kterou byste měli souhlasit. Některá písma mohou nahradit standardní písmo téměř všude, ale jiná ne, například změna hodin na zamykací obrazovce nebo klávesnice na obrazovce. Pro tyto případy je na čtvrté kartě programu k dispozici pokročilé nastavení pro. Zde můžete vybrat písmo pro zvýrazněné prvky systému. Pokud nainstalovaná možnost neumožňuje instalaci na tento oddíl, systém vás upozorní. Můžete si vybrat jiné písmo nebo ponechat systémové písmo. Jakékoli změny v nástroji vyžadují opětovné navázání.

Podle mého názoru je BytaFont skvělým řešením pro změnu písma v systému iOS bez použití Winterboardu. Software si můžete zdarma stáhnout z Cydie.

Jak vytvořit tučné písmo v zařízení iPhone

Ve skutečnosti je nastavení tučného písma na jablečném zařízení poměrně jednoduché a snadné, protože všechny manipulace se provádějí ve stejné sekci, kde byla nastavena systémová velikost textu.

Přejděte do nastavení, kde přejděte do části „Obrazovka a jas“. Přejděte dolů a najděte požadovanou položku. „Tučné písmo“. Chcete-li jej aktivovat, musíte přepnout posuvník do aktivního stavu. Měla by zezelenat.

Pokud člověk provedl vše správně, automaticky se všechny texty převedou do tlustšího tvaru. Na obrazovce samotného zařízení budou jasnější a viditelnější, což je užitečné pro lidi, kteří na telefonu vůbec nevidí některá slova.

Proč instalovat nová písma v systémech iOS a iPadOS?

Tato otázka jistě napadne mnoho čtenářů, protože standardní písmo iOS vypadá velmi pěkně a často ho používají vývojáři aplikací třetích stran. Ve skutečnosti samozřejmě nemluvíme o systémovém písmu platformy, ale o podporovaných textových „skinech“, které rozšiřují funkčnost programů pro práci s dokumenty.

Důvodem je zejména skutečnost, že díky novým funkcím nejnovějších verzí systému iOS používají uživatelé k práci s texty, grafikou, prezentacemi atd. nejen iPad, ale i iPhone Pro.д. Zatímco dříve se mnoho dokumentů nahraných do Keynote, Pages nebo jiné aplikace nemuselo zobrazit správně kvůli nedostatku vhodných písem v systému, nyní lze tento problém snadno vyřešit.

Co potřebujete vědět k instalaci vlastních písem:

To je vše, nyní se váš smartphone nebo tablet bude určitě odlišovat od ostatních zařízení.

Jak odstranit písma

Seznam nainstalovaných písem zobrazíte výběrem položky „Nastavení“ „Obecné“ „Profily“.

Pokud jste nainstalovali více písem najednou, zobrazí se jeden profil obsahující několik písem. Pokud jste nainstalovali písma jedno po druhém, uvidíte několik profilů, z nichž každý obsahuje jedno písmo. Můžete kliknout na profil a poté kliknutím na Podrobnosti zjistit, jaká písma se v něm nacházejí.

Chcete-li odstranit profil ze systému, klepněte na něj a potom klepněte na „Odstranit profil“. Tím se odstraní profil a všechna povolená písma.

nainstalovat, písma, iphonu

Váš iPad nebo iPhone může mít jiné profily, které neobsahují písma. Pokud vám například iPad nebo iPhone vydal zaměstnavatel, mohl vám nainstalovat jeden nebo více konfiguračních profilů, které přizpůsobí zařízení požadovanému nastavení na pracovišti. Pravděpodobně je nechcete odstraňovat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS