Jak nainstalovat Windows 10 do vašeho Intel Mac pomocí Boot Camp. Windows on Mac

Windows 10 na Mac Pro 2013

Mac Pro 2013 je nejsilnější stroj, který mám doma. Vybaven šestijádrovým intel Xeon E5-1650 V2 @ 3.5GHz, 32 GB RAM, Grafické karty Dual AMD FirePro D500 a 512 GB SSD, není to podle dnešních standardů rychlý stroj. ale stále je to docela slušné. Miluji hardwarový vzhled, jeho malý tvarový faktor a jeho ticho a navíc je stále dostatečně rychlý pro mé potřeby; Nemám žádné dobré důvody, proč jej nahradit. Až na… Pomalu jsem se unášel od MacOS směrem k Windows a to ohrozilo budoucnost stroje.

Minulé léto jsem si uvědomil, že jsem primárně používal Windows na méně výkonném Dell Optiplex 9020 a použil jsem Mac Pro pouze občas pro své osobní projekty-a dokonce i když jsem to udělal, použil jsem Mac Pro většinou prostřednictvím vzdáleného rozšíření SSH VSCODE. Nelíbilo se mi, aby stroj seděl nevyužitý, a tak jsem se rozhodl, že je čas napravit situaci instalací Windows 10 na samostatný oddíl. To se stalo před více než 8 měsíci a moje zkušenost byla dosud pozitivní. Musel jsem však bojovat s různými problémy, jako jsou náhodné restartování a špatné grafické ovladače.

Ale pak… Nedávno jsem začal dojít na diskovém prostoru na oddílu Windows. Ukazuje se, že hry jako Black Mesa, které jsem právě koupil během výprodeje Vánoc, vyžadují spoustu prostoru, duh. A tato situace se začala stát problematickou. Nastal čas rozdělit jednotku a všiml jsem si, jak jsem se po několik měsíců nedotkl MacOS… Nastal čas udělat nemyslitelné:.

Takže tento minulý víkend a vyzbrojený tunou trpělivosti jsem se rozhodl vymazat interní SSD Drive a nainstalovat Windows 10 od nuly. Vzhledem k tomu, že proces je složitý, zapsal jsem různé kroky, které jsou potřebné k dosažení plně funkčního systému. Některé z těchto kroků jsou nezbytné pouze tehdy, pokud chcete jednotku vymazat a jít do systému pouze pro Windows, což je to, co jsem chtěl dělat, ale můžete pokračovat také s instalací podporovanou boot tábor.

Zde je to, co projdeme:

Příprava na čistou instalaci

Chcete.li připravit interní SSD na čistou instalaci Windows 10, měli byste před otřesem jednotky podniknout několik preventivních kroků. Patří mezi ně mít po ruce potřebné řidiče a zajištění toho, že máme cestu zpět k MacOS v případě, že se něco pokazí.

Konzervace ovladačů bootcamp

Před odstraněním MacOS získejte kopii ovladačů boot táborů, které budou nutné pro nastavení Windows. Při zkoumání toho, jak to provést tento post-fakto pro tento příspěvek, se zdá, že si je můžete stáhnout přímo z Apple, ale proč to riskovat.

Open Boot Camp Assistant a vyberte možnost Download Windows Support Software z nabídky Akce. Před zavřením asistenta vyhledejte obrázek s názvem WindowsSupport.dmg někde pod /knihovna:

Moje poznámky říkají, že soubor je pod/knihovna/aplikační podpora/bootcamp, ale umístění se může lišit. Najděte tento soubor, otevřete jej pro namontování disku na disku a poté zkopírujte a uložte jeho plný obsah na bezpečném místě pro budoucí použití.

Zachování MacOS

Zatímco MacOS není nutný pro provoz Mac Pro 2013, je stále vyžadován pro některé operace: jmenovitě pro upgrady firmwaru, které jsou distribuovány pouze prostřednictvím MacOS. Z tohoto důvodu se zdá, že ztráta tohoto OS je jako rizikový návrh: (zabezpečení) upgrady firmwaru, i když vzácné pro tento 9letý stroj, stále by mohla být vyžadována.

Naštěstí lze MacOS nainstalovat na USB jednotku a zavést z ní, takže je to možnost ponechat si použitelnou kopii bez spotřeby jakéhokoli prostoru na vnitřní jednotce. Proveďte tuto instalaci nyní.

Je také dobré ověřit, že funkce obnovy internetu MacOS fungují dobře tím, že stroj při stisknutí CommalDeru stiskne. Toto je konečná možnost záminku v případě celkového selhání SSD, takže se ujistěte, že to funguje.

Otřesení jednotky

Děsivý krok. Zavedete do obnovy internetu MacOS, otevřete terminál z nabídky Utilities a něco takového udělejte. Ztráta dat je zaručena.

Trochu jsem se obával ztráty oddílu EFI s tímto krokem. Věděl jsem, že přeinstalování MacOS obnoví oddíl v pohodě na základě předchozích zkušeností, ale nebyl jsem si jistý, zda Windows bude pracovat na hardwaru Apple, pokud samotné Windows vytvoří oddíl. Jak se ukázalo, Windows funguje dobře a nakonec se toto rozhodnutí ukázalo jako správné, jak uvidíme v sekci, která hovoří o refind.

Instalace ovladačů

Pokud instalujete Windows prostřednictvím asistenta Boot Camp, budou pro vás automaticky nainstalovány všechny ovladače specifické pro Apple. Ale v tomto případě zde, kde jsme provedli instalaci čistého okna, je na nás nainstalovat tyto ovladače. A nainstalovat je musíme, protože jinak mnoho hardwaru nefunguje.

To je snadné. Hned po dokončení první boty otevřete soubory, které jste dříve extrahovali z systému WindowsSupport.DNG obrázek. Pokud se hodíte do souborů, všimnete si, že existuje spousta řidičů, které se na tento stroj nevztahují; Bylo to trochu lákavé je přeskočit, ale nakonec jsem nechtěl riskovat, že jsem na nic zapomněl, takže jsem právě šel s výchozím instalačním programem. Spusťte nastavení nejvyšší úrovně.exe a nechte celou věc instalovat.

Poté by měl být Windows 10 připraven k použití. Většinou. Budete omezeni starodávnými řidiči a zažijete nějakou zlomenino.

Vyřešení problémů

Jakmile dosáhnete tohoto bodu, předpokládám, že jste dokončili instalaci Windows prostřednictvím asistenta boot táborového tábora nebo prostřednictvím výše uvedených pokynů pro čisté instalaci. V obou případech budete čelit stejným problémům s nastavením, které vyžadují manuální zásah.

Oprava virtualizace

Prvním problémem, se kterým se setkáváme, je, že virtualizace nefunguje. To vám může nebo nemusí záležet, ale pokud chcete použít WSL 2, na tom záleží. Podívejte se na toto:

Smutný. Proč by nefungovala virtualizace, když tento CPU určitě má virtualizační funkce?

Jak se ukázalo, existuje chyba (?) ve firmwaru Apple, který je na vině. Naštěstí je možné tento problém zastoupit pomocí správce boot Refind. Procházení jeho konfiguračního souboru najdeme následující nastavení:

… které budeme chtít využít. Je tedy čas nainstalovat refind.

Pokud jste s dvojím bootováním MacOS a Windows, měli byste provést instalaci refind z MacOS, což zase znamená, že musíte zavést do zotavovacího obrazu do postranního kroku SIP. Snažil jsem se dostat instalaci do práce z Windows, ale nemohl jsem, což je pravděpodobně kvůli tomu, že vlastní oddíl EFI Apple nehraje dobře s tím, co Windows ‚Tooling očekává.

Pokud instalujete Windows samostatně, bude podle pokynů pro instalaci refind z Windows fungovat dobře. Pro informaci je to, co BcDedit řekl před konfigurací Refind:

A tady je to, co BcDedit říká po konfiguraci Refind:

Jakmile je nainstalován refind, otevřete refind.Soubor conf v oddílu EFI, vyhledejte linku enable_and_lock_vmx, povolte jej a nastavte jej na true.

Pokud bude Windows vaším jediným systémem na tomto stroji, možná budete také chtít nastavit časový limit.1, aby se Refind ani neobjevil v době zavádění.

S těmito opravy na místě funguje virtualizace jako kouzlo:

A v důsledku toho lze WSL 2 použít bez problémů. Nebo to může?

Upevnění spontánních restartů

Velmi zajímavý nepříjemný problém, kterému jsem čelil, byly náhodné tvrdé restartování, které zanechaly stopy nulových ladění. Nakonec a čistou náhodou jsem zjistil, co problém způsobuje.

Vidíte, mám na tomto stroji dva účty: osobní účet, kde provozuji WSL a účet s AAD, kde pracuji. Kdybych začal WSL na osobním účtu a poté se přihlásil do účtu EAD s AAD, aniž bych se odhlásil z osobního účtu, stroj by spontánně restartoval po přesně 10 minutách. Trvalo mi dlouho, než jsem si všiml, že tato posloupnost událostí byla deterministická, ale jakmile jsem na to přišel, mohl bych začít hypotézu, jaké by problémy mohly být.

Nejprve jsem měl podezření na problémy s virtualizací, takže jsem snížil instalaci WSL na WSL 1, ale problémy zůstaly. Pak jsem měl podezření na problémy s řidičem, ale nevěděl jsem, co s těmi bez jakýchkoli jiných informací na podporu této teorie. V divákovi se zbývalo nulové události o restartu a nebylo možné, aby stroj vstoupil do debuggeru jádra, když se objevil problém. A pak jsem si všiml těchto volitelných aktualizací v systému Windows Update:

Představoval jsem si, že by to mohlo být prospěšné a mohlo by to vyřešit tento problém… Ale s vědomím, jak může být vybíravý hardware Apple a jak boot tábora lodí s vlastními starověkými řidiči, se jim vyhýbal instalaci je na instalaci. Bohužel, náhodné restarty byly docela problém, takže v určitém okamžiku, yolo styl během pracovního dne, jsem vybral všechny tyto volitelné aktualizace a aplikoval je.

A víš ty co? Problém je vyřešen.

Oprava moderních her

Další problém přišel od grafických ovladačů, kteří se dodávají s bootovacím táborem. Tito řidiči fungují dobře, ale jsou starověké. Zejména jim chybí podpora Vulkanu. Nejsem velký hráč, ale chtěl jsem vyzkoušet několik nových her (jako… přístav zemětřesení II do Vulkanu) a to selhalo. Chtěl jsem tedy zjistit, jestli bych mohl získat modernější řidiče.

nainstalovat, windows, vašeho, intel

Jak se ukázalo, oficiální řidiči Radeon z AMD dobře fungují. ale k instalaci vyžadují nějaký podvod. Soubor, který jsem stáhl, se nazývá Unified_R5_20.45.40.10_WHQL_210630A-370106C.zip pro případ, že byste chtěli dvakrát zkontrolovat, co máte. Uložte jej na bezpečném místě spolu s kopií systému WindowsSupport.DMG, protože nikdy nevíte, kdy tito pracující řidiči mohou zmizet z webu prodejců.

Kdykoli spustíte instalační program, jste přivítáni touto chybou:

Yikes. Samotný instalační program nemůže spustit, protože vyžaduje některé funkce OpenGL, které stávající starověký řidič nepodporuje.

Trik je zde jít do správce zařízení, hledat kartu FirePro, klikněte na ni a požádat o instalaci ovladačů ručně. Poté vyberte složku, kde jste rozbalili stažené ovladače a nechte ji vykonávat svou práci, abyste je upgradovali:

Po aktualizaci ovladačů můžeme pokračovat v plnohodnotné instalaci AMD Radeon v pořádku:

Mám podezření, že žádný z těchto svinstva navíc není nutný, ale alespoň instalační program byl užitečný k prořezávání starých ovladačů katalyzátoru AMD, které nebyly odstraňovatelné z ADD nebo odstranění programů, výběrem možnosti resetování továrního resetu.

Další témata

To je o tom! Pokud jste postupovali podle všech výše uvedených kroků, měli byste mít k dispozici pracovní stanici poháněnou Windows 10,-solid, s rock-pro 2013:

Existuje několik dalších různých problémů, o kterých se však dá mluvit.

Chybí TPM

Hardware Apple nemá čip TPM. ačkoli moderní modely mají zabezpečenou enklávu nebo čip T2, což je „asi stejné, ale ne opravdu“.

Nedostatek TPM není nijak zvlášť problém. Hlavní nevýhodou je neschopnost používat plně rozvinuté okna Hello Funkce, které jsou velmi pohodlným a bezpečným způsobem provést ověřování nebo neschopnost používat Bitlocker bez USB Flash Drive k držení spouštěcího klíče.

Dostupnost 4×7

I po všech dalších upgradech ovladačů ponechá software podpory boot táborů některé stopy za sebou. jako jeho vlastní ovládací panel. Přemýšlel jsem, jestli bych to mohl odstranit, ale pak jsem zjistil, že zahrnuje podporu pro jedno důležité nastavení: schopnost říct stroji automaticky restartovat selhání napájení:

Pokud budete chtít přistupovat ke stroji na dálku, jako chci, pak je důležité přepínání tohoto nastavení. Nezapomeňte jít do nastavení nativního spánku na nativním výkonu systému Windows, abyste zabránili spaní stroje také.

Screen už už závady

Jedním z důvodů, proč jsem také přestal používat Mac Pro před celou touto utrpením bylo to, že jsem zažil nějaké nepříjemné závady na mém monitoru Dell Ultrasharp 27 (4K @ 60Hz přes Displayport). Skoro náhodně bych si všiml, co vypadalo jako elektromagnetické rušení na pravém horním rohu obrazovky a bylo to velmi rušivé. Snažil jsem se nahradit kabely bez úspěchu. Vzhledem k tomu, že jsem to neviděl s prací vydaným Mac Pro (přesně stejný model), jaký jsem měl doma „díky“ pandemii, dospěl jsem k závěru, že můj drahý Mac měl problémy s hardwarem v těchto vyšších rozlišeních.

Ale nějak jsem si nikdy nevšiml této závady, když jsem běžel okna na tomto počítači Mac, a ve skutečnosti jsem na to dokonce zapomněl. Až do minulého týdne, kdy jsem se zavedl do MacOS, abych se připravil na úplnou přeinstalaci a viděl problém okamžitě. Možná to nakonec není problém s hardwarem, nebo možná ovladači Windows dělají něco, co by to zastoupilo (jako upřednostňování druhého GPU jako primárního?). Nevím; je to jedno.

A co Windows 11?

Ano, co to? Snažil jsem se, aby to spustil pomocí všech hacků v registru, které najdete na internetu, pomocí Rufus k opravě instalace ISO a co máte… Ale nikdo nefungoval. Takže prozatím je to Windows 10. Windows 11 je v pořádku z toho, co jsem viděl na mých povrchových zařízeních, ale opravdu to není tak jiné.

Myslím, že do roku 2025, kdy bude podpora pro Windows 10 kapky, bude opravdu čas na upgrade hardwaru. Zajímalo by mě, jestli v tom okamžiku samotný Apple bude stále podporovat tento starý stroj. který byl také můj strach.

Na závěr je zde to, co v současné době vypadá moje nastavení:

Jak nainstalovat Windows 10 do vašeho Intel Mac pomocí Boot Camp

Existuje snadný způsob, jak toho dosáhnout, pokud jste na Intel Mac.

Pokud chcete nainstalovat Windows do svého Mac založeného na Intel, pak je zaváděcí tábor nejlepším způsobem, jak to udělat. Ať už je to pro skvělý herní zážitek, nebo si jen chcete vyzkoušet, jak se Windows 10 cítí na hardwaru Apple Svelte, zde je návod, jak vše nastavit.

Stojí za zmínku, že některá z novějších Mac od konce roku 2020 mají procesory Apple Silicon, které již nepodporují boot tábor. V tomto případě bude k instalaci systému Windows 10 nezbytný virtualizační software jako paralely.

V této příručce vás projdeme kroky, které musíte sledovat, abyste nainstalovali Windows 10 na váš starší Mac.

Co budete potřebovat před instalací systému Windows 10 na mac

Před zahájením něčeho jiného se ujistěte, že máte Mac, který podporuje Windows 10. Přímo z Apple jsou to kompatibilní modely:

nainstalovat, windows, vašeho, intel
 • MacBook Pro (2012 a později)
 • MacBook Air (2012 a později)
 • MacBook (2015 a později)
 • IMAC PRO (2017)
 • IMAC (2012 a později)
 • Mac Mini (2012 a později)
 • MAC Mini Server (koncem roku 2012)
 • Mac Pro (koncem roku 2013)

Pokud vlastníte iMac s 3TB nebo více, podívejte se na tento dokument podpory Apple, kde najdete další informace o instalaci systému Windows 10 na vašem počítači prostřednictvím bootovacího tábora.

Jakmile potvrdíte, že máte Mac, který dokáže spustit Windows 10, musíte se ujistit, že máte na pevném disku nejméně 64 GB volného místa pro instalaci Windows. Během instalačního procesu můžete nastavit oddíl Windows na jakoukoli velikost, pokud má jednotka dostatek úložiště.

Nakonec aktualizujte OS svého Mac, abyste se ujistili, že nedochází k problémům s kompatibilitou. Budete také chtít provést zálohu svého Mac v (vzácném) případu, že se něco pokazí.

Jak stáhnout soubor ISO Windows 10

Chcete.li začít, musíme chytit soubor ISO Windows 10 z webu Microsoft. Můžete si jej stáhnout přímo na svůj vnitřní pevný disk.

 • Přejděte na stránku Microsoft Windows 10 ISO ke stažení.
 • Klikněte na rozbalovací nabídku níže.
 • Klikněte na Windows 10 (více edice ISO) v sekci Windows 10. Aktualizaci tvůrců si můžete stáhnout přes Windows, jakmile je nainstalována.
 • Klikněte na Potvrdit.
 • Klikněte na rozbalovací nabídku níže.
 • Klikněte na svůj jazyk volby.
 • Klikněte na Potvrdit.
 • Klikněte na 64bitové stahování.
 • Klikněte na Uložit. Soubor ISO bude nyní stažen.

Jakmile soubor dokončí stahování, pokračujte do další sady kroků.

Jak nainstalovat Windows 10 s bootovacím táborem

Jakmile si stáhnete ISO Windows 10, můžete dokončit následující kroky.

 • Spusťte asistent boot tábora ze složky nástrojů v aplikacích.
 • Klikněte na Pokračovat. Bootovací tábor by měl automaticky vyhledat soubor ISO ve vašem systému.
 • Klikněte a přetáhněte posuvník v části oddílu. Ve výchozím nastavení bude nastaveno na 48 GB, ale můžete přidat tolik úložiště, kolik chcete v mezích pohonu.
 • Klikněte na Instalovat. Software pro podporu systému Windows bude nyní stažen.
 • Zadejte své heslo.
 • Klikněte na OK. Váš Mac se restartuje a uvidíte obrazovku nastavení Windows 10.
 • Vyberte si svůj jazyk.
 • Klikněte na Nainstalovat nyní.
 • Zadejte svůj produktový klíč nebo klikněte, nemám klíč. Po instalaci můžete zadat.
 • Klikněte na Windows 10 Pro nebo Windows 10 Pro na základě vašich preferencí.
 • Klikněte na Další.
 • Klikněte na Vlastní: Nainstalujte pouze Windows.
 • Klikněte na Drive 0 Oddíl x: Bootcamp. Nevyvolávejte nic jiného.
 • Klikněte na Další. Windows 10 bude nyní nainstalován. Během procesu se váš Mac restartuje několikrát.
 • Klepněte na tlačítko Použít nastavení Express nebo přizpůsobit instalaci, když se objeví obrazovka nastavení Windows 10. V tomto případě používáme expresní nastavení, protože všechny lze po instalaci změnit.
 • Zadejte uživatelské jméno. Můžete také přidat heslo.
 • Klikněte na Další.
 • Rozhodněte se použít nebo nepoužívat Cortana.

Windows 10 bude nyní spustit plně a budete moci normálně používat Windows.

Jak nainstalovat software pro boot tábor na oddíl Windows 10

Když se Windows 10 načítá poprvé na vašem Mac, instalační program softwaru pro boot tábor se automaticky objeví.

 • Klikněte na Instalovat.
 • Klikněte na Přijměte podmínky v licenční smlouvě.
 • Klikněte na Instalovat.
 • Po dokončení instalace klikněte na dokončení.

Toto je důležitý proces, protože instaluje spoustu ovladačů a softwaru, který vám pomůže, aby vaše zážitek z Windows 10 na vašem Mac co nejvhodnější.

nainstalovat, windows, vašeho, intel

Jak se vrátit do MacOS z Windows 10

Jednou z nejlepších částí bootovacího tábora je, jak snadné je přepínat tam a zpět mezi operačními systémy.

Як встановити і налаштувати Windows 10 на Mac через Boot Camp. Установка від А до Я.

 • Klikněte na tlačítko Zobrazit skryté ikony na hlavním panelu Windows 10.
 • Klikněte na tlačítko Boot Camp.
 • Klikněte na restart v OS X.

Váš Mac se nyní restartuje a budete přivedeni přímo zpět do MacOS. Chcete.li se vrátit do Windows 10, a skutečně dalším způsobem přechodu z Windows 10 na MacOS, je restartovat Mac a podržet klávesu opce na klávesnici, dokud se neobjeví spouštěcí nabídka. Odtud si můžete vybrat, který operační systém načíst.

Aktualizace Windows 10 a více

Nyní, když máte na svém Mac nainstalované Windows 10, můžete jej aktualizovat na aktualizaci tvůrců.

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít aktualizaci Windows.

 • Klikněte na tlačítko Start.
 • Klikněte na tlačítko Nastavení. Vypadá to jako zařízení.
 • Klikněte na Aktualizovat zabezpečení.
 • Klikněte na Zkontrolujte aktualizace.

Aktualizace tvůrců by měla začít stahovat a bude se nainstalovat. Sledujte kroky na obrazovce a budete aktuální v žádném okamžiku.

Získejte více i do vaší doručené pošty!

Naše zprávy, recenze, názory a snadno sledovatelné průvodce mohou proměnit každého majitele iPhone v Apple Apple Apple

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Cale Hunt je spisovatelem štábu v Mobile Nations. Zaměřuje se hlavně na pokrytí PC, notebooku a příslušenství, jakož i na rozvíjející se svět VR. Je to vášnivý počítačový hráč a uživatel multiplatformu a většinu času tráví buď pohráváním nebo psaním o technice.

Microsoft je nyní naprosto šťastný z toho, že jste na vašem Mac běhali Windows

Charlie Sorrel píše o technologii a jejích účincích na společnost a planetu, již 13 let.

Jerri l. Ledford píše, edituje a kontroluje technické příběhy od roku 1994. Její práce se objevila v Computerworld, PC časopisu, informacích dnes a mnoha dalších.

 • Mobilní telefony
 • internetová bezpečnost
 • Tablety počítačů
 • Chytrý život
 • Techní vůdci
 • Zábava domácího kina
 • Softwarové aplikace
 • Sociální média
 • Streamování
 • Hraní
 • Ženy v hraní
 • Microsoft nyní schvaluje virtualizační Windows na Mac.
 • Nyní můžete oficiálně spustit Windows na virtuálním počítači.
 • Přepněte mezi Windows a Mac bez restartu Mac.

Microsoft má oficiálně požehnané Windows na Apple Silicon Mac, díky čemuž je Mac možná nejlepší počítač, který si můžete koupit.

Když Macs použili čipy Intel, Apple’s Bootcamp vám umožní snadno nainstalovat Windows-a její vždy požadované ovladače-na Macu, takže byste je mohli vypnout a restartovat do Windows. S Apple Silicon, Apple prokopal bootcamp a díky klauzuli v malém tisku Microsoftu, uživatelé Windows v limbu. Nyní se to změnilo a přestože nemůžete proměnit váš Mac na počítač, můžete se dostat více než dost blízko.

„Virtualizace je užitečný nástroj, který vám umožňuje spouštět více operačních systémů na jednom fyzickém stroji současně. Má několik výhod oproti používání Bootcamp na Intel Mac, “řekl technologický spisovatel Shahnawaz Sadique e.mailem LifeWire.

Parallels, aplikace virtuálního počítače

Existuje více než jeden způsob, jak spustit Windows na Mac. Jedním z nich je použití virtualizace na plochu, která vytváří virtuální počítač PC uvnitř aplikace na počítači Mac, na kterou instalujete Windows, stejně jako to byl skutečný počítač PC.

Dříve by vám Microsoft nedovolil aktivovat licenci Windows ve virtuálním počítači, protože se tyto instance nazývají. Bylo možné obejít to pomocí předběžných verzí Windows, ale to nebylo oficiálně podporováno.

Nyní má Microsoft Blamsed Parallels Desktop, aplikaci virtuálního počítače, což umožňuje oficiálně licencované verze Windows, aby se v něm běžely. To znamená, že kdokoli s M1 nebo M2 Mac si nyní může koupit licenci Windows, nainstalovat Windows na svůj Mac a dělat věci v kanceláři, hrát hry nebo zažít svůj antivirový software Windows, který zpomaluje například svůj krásný nový MacBook, například.

Virtualizace vs. emulace

Možná jste obeznámeni s emulací. To je, když jeden počítač spustí softwarovou verzi jiného počítače, takže můžete spustit programy druhého počítače na první. To se běžně používá pro emulační herní konzole. Například můžete napodobovat konzoli SNES na počítači a poté načíst původní herní software, který ji přehrává.

To může mít zásah do výkonu. Váš počítač běží software, který běží více softwaru, a to zpomaluje věci. To je v pořádku pro staré herní konzole, které lze snadno znovu vytvořit v moderních, rychlých počítačích, ale pokud jde o emulaci celého operačního systému PC, je to složitější úkol.

Alternativou je virtualizace stolních počítačů. Přemýšlejte o tom jako druh děrování díry v operačním systému hostitelského počítače (v tomto případě Mac) a nechte okna běžet na podkladovém hardwaru, jako byste ji nainstalovali přímo. Hráč virtualizace (Parallels Desktop) se překládá mezi dvěma a například vám umožňuje přetažení souborů z vyhledávače Mac do počítačů PC, například.

„Virtualizace také umožňuje provozovat více instalací systému Windows na Mac, zatímco Bootcamp umožňuje pouze jednu instalaci,“ řekl odborník na kybernetickou bezpečnost Harmandeep Singh e.mailem.

Host Mac stále provozuje dva operační systémy současně, ale oba běží na hardwaru. Úlovek je, že virtualizovaný operační systém musí být kompatibilní s hardwarem. Když Mac a PC oba běžely na čipy Intel, bylo to snadné. Nyní musíte ujistit, že použijete verzi Windows kompatibilní s paží, takže může běžet na Apple Apple Apple Apple Apple.

Proč spustit Windows na Mac?

Používá několik výhod používání Windows na Mac. Pokud vaše práce vyžaduje, abyste použili aplikaci pouze pro Windows, můžete ji spustit v okně Mac. Můžete také přehrávat hry Windows a přetahovat soubory mezi instancemi Mac a Windows.

Nebude to úplně stejné jako zavedení vašeho počítače Mac do Windows, protože jste byli schopni dělat s Intel a Bootcamp (to bylo skvělé pro hráče PC, kteří preferovali Mac pro všechno ostatní), ale je to dost dobré.

Také, pokud jste sledovali pokrok Apple’s M1 a M2 MacBooks, budete vědět, že jsou nejen extrémně silné, ale že běží v plné rychlosti, i když na baterii, na rozdíl od některých špičkových počítačových notebooků. To znamená, že můžete hrát hry při plné naklonění na energii baterie. Nevýhodou je, že tyto hry nemusí být v Macu tak rychlé, díky nedostatku vyhrazeného, ​​posíleného hardwaru grafického hardwaru.

Virtualizace je tedy o pohodlí, s několika kompromisy ve výkonu. Pro mnoho lidí to bude perfektní kompromis. windows, v okně, když to potřebujete, a ne tam, když ne.

Výhody a nevýhody používání spouštěcího tábora pro spuštění Windows na Mac

Zatímco Boot Camp usnadňuje instalaci Windows do vašeho Intel Mac, není to bez vad. Takže, předtím, než tak učiníte, udělejte informované rozhodnutí.

Čtenáři, jako jste vy, pomáhají podporovat Muo. Když provedete nákup pomocí odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi. Číst

Stále dáváte přednost používání programů Windows a přehrávat PC hry na vašem Mac? Naštěstí nemusíte kupovat nový počítač. Můžete spustit Windows na svém počítači Mac.

Existuje mnoho důvodů, proč by někdo chtěl spustit okna na Mac. Někteří uživatelé mohou chtít testovat programy na různých operačních systémech, zatímco jiní rádi hrají hry, které běží pouze na Windows.

Vestavěný asistent Boot Camp Comp je to, co proces usnadňuje, ale pokud jej použijete? Naučte se výhody a nevýhody, abyste se sami rozhodli.

Co je asistent boot tábora?

Asistent Boot Camp je jedním ze způsobů, jak spustit Windows na vašem Mac. Asistent Boot Camp Assistant je nástroj, který je zabudován do každého Mac založeného na Intel. Apple to představil vedle Mac OS x 10.5 leopard v roce 2007.

Zpočátku to podporovalo pouze Windows XP a Windows Vista, ale vydání Boot Camp 5.0 také přineslo podporu Windows 7. Pozdější verze bootovacího tábora umožnily instalaci Windows 7, 8 a vyšší na Intel Mac.

Bohužel, asistent boot tábora není k dispozici na Apple Silicon Mac, takže pokud máte M1 nebo M2 Mac, je jedinou možností použít virtualizační software, jako je Parallels Desktop pro spuštění Windows. I tehdy byste byli schopni pouze spustit okna založená na pažích, takže budete omezeni z hlediska toho, jaké programy můžete spustit.

Asistent boot tábora najdete buď v aplikačních nástrojích, nebo na launchpad na vašem Mac.

Zde je seznam Mac Intel, které podporují bootovací tábor:

 • MacBook 2015 nebo novější
 • MacBook Air 2012 nebo novější
 • MacBook Pro 2012 nebo novější
 • Mac Mini 2012 nebo novější
 • iMac 2012 nebo novější
 • Všechny modely iMac Pro
 • Mac Pro 2013 nebo novější

How to install Windows 10 on a Mac using Boot Camp Assistant

V první řadě musíte mít alespoň 64 GB bezplatného úložiště pro instalaci Windows na váš Mac. Apple doporučuje 128 GB volného úložného prostoru, aby získal nejlepší zážitek. I když je během procesu instalace malá šance, že se něco pokazí, měli byste ještě před zahájením zálohování důležitých souborů.

Asistent boot tábora vám nedovolí spustit Windows a MacOS současně, na rozdíl od aplikací pro virtuální počítače, jako jsou paralely nebo VMware. Místo toho vytvoří oddíl pro druhý operační systém.

Instalace Windows do počítače Mac pomocí bootovacího tábora je velmi jednoduchá. Vše, co musíte udělat, je stáhnout soubor ISO Windows a zvolit, kolik místa chcete přidělit oddílu vytvořeným pro druhý operační systém. Po dokončení instalace nebudete moci změnit velikost oddílu.

Když spustíte bootovací tábor, automaticky detekuje soubor ISO. Poté postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete proces instalace.

Výhody používání bootovacího tábora ke spuštění Windows

Boot Camp je nepochybně nejlepším způsobem, jak hrát hry Windows na Mac. Vzhledem k tomu, že různé operační systémy neběží současně, všechny hardwarové zdroje vašeho Mac jsou přiděleny aplikacím Windows.

Zde jsou některé další výhody instalace Windows s bootovacím táborem:

Boot Camp je zdarma a zabudován do Mac

Mac, které podporují asistent boot táborů. Jediná věc, kterou musíte stáhnout, je soubor Windows ISO.

Boot Camp je zcela zdarma a nevyžaduje předplatné jako většina virtualizačních programů. Navíc, protože se jedná o program Apple a ne program třetích stran, nemusíte se starat o to, že je to nebezpečné.

Boot Camp je rychlý

Na rozdíl od virtualizačních programů, které mají tendenci být pomalé, přináší Boot Camp mnohem stabilnější výkon. Je to proto, že boot tábor instaluje Windows na samostatný oddíl, který používá méně paměti.

Virtualizační program provozuje dva operační systémy současně (můžete minimalizovat okna při používání MacOS), ale s bootovacím táborem můžete použít pouze jeden operační systém najednou. Díky tomu je Boot Camp lepší volbou pro hraní her a používání aplikací náročných na zdroje.

Nevýhody používání spouštěcího tábora ke spuštění Windows

Skutečnost, že bootovací tábor je zdarma a zabudován do Macs sám, může přesvědčit některé lidi, aby ji používali přes aplikaci virtuálního počítače, ale stejně jako všechno, má své nevýhody.

Nelze použít dva operační systémy současně

Boot Camp vám neumožňuje provozovat dva operační systémy současně. Chcete.li přepínat mezi různými operačními systémy, musíte resetovat svůj Mac a vybrat, který operační systém chcete spustit na spuštění obrazovky. Toto je možná největší nevýhoda asistenta boot tábora.

Žádná interoperabilita

Protože tyto dva operační systémy nepoužíváte současně, neexistuje způsob, jak přenášet soubory z jednoho operačního systému do druhého.

Tento nedostatek interoperability znamená, že žádný soubor, který uložíte na Windows, se v MacOS nezobrazí; Stejně tak nebudete mít přístup k žádnému z vašich souborů MacOS na Windows.

Stále můžete snadno sdílet soubory mezi Mac a Windows pomocí USB nebo cloudové služby.

Bootovací tábor zabírá hodně místa, musíte vytvořit oddíl pro nainstalování druhého operačního systému na váš Mac. Jak je uvedeno výše, velikost oddílu by měla být nejméně 64 GB, ačkoli Apple doporučuje 128 GB.

Bez ohledu na to, kolik místa se rozhodnete alokovat, je jasné, že se musíte vzdát obrovského kusu svého pevného disku, pokud chcete získat nejlepší výkon při používání Windows.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS