Jak nainstalovat WSL 2 na Windows 10. Nainstalujte WSL2 Windows 10

Nainstalujte WSL2 pro Windows 10 Home Edition: Není to tak snadné, jak se říká, ale ani nemožné, a rozhodně to stojí za to, plus tipy pro Windows 11

Právě jsem dostal HP aero s Windows 11. Jednou z prvních věcí, které jsem udělal, je dostat WSL, jak je to pro mě důležité. Neudělal jsem jednoduché WSL.-instaloval, alespoň ne zpočátku. Možná by to fungovalo, možná ne. Místo toho jsem jako správce spustil okno PowerShell a spustil dva příkazy, jak je uvedeno níže. Pak tento příkaz nic neudělal. není to rozpoznáno:

Pak jsem na to prostě šel a pokusil se nainstalovat Debian:

WSL.-Nainstalujte.-Distribuce Debian

Zdálo se, že to prochází, ale vzpomínám si, že to vždycky ano (falešný). Ale najednou jsem byl požádán, abych si vytvořil účet. Restartování a pak tam bylo okno Debian. A příkaz WSL funguje. Takže už žádné oprava jádra nepotřebovala déle (věřím).

Níže uvedená část je můj původní příspěvek založený na mé zkušenosti s instalací WSL na Windows 10 Home Edition.

Před pár týdny jsem nainstaloval WSL2 na svůj pracovní notebook. Nešlo to strašně hladce, ale teď, když to mám, miluji to. Používal jsem prostředí Cygwin, ale obávám se, že to vypadá trochu dlouho v zubu. WSL2 se rychle spustí. Hlavním kontrastem je však to, že zatímco Cygwin je emulátor, WSL2 je skutečný hypervisor, takže získáte plnohodnotný Linux VM, přímo na vašem PC. Samozřejmě to bylo vždy možné u produktů, jako je VirtualBox nebo co.

Ale v práci mám samozřejmě Windows 10 Professional. A co doma, kde mám domácí edici Windows 10 jako většina z nás? Chápu, že jste nemohli spustit hypervisor s Edition Windows 10 Home Edition. A pravděpodobně jsem měl pravdu, až donedávna. Ale teď můžete. Já vím, protože jsem to dnes večer zvládl.

Žádný z tutoriálů tam nebyl přesně pravdu, ale všichni obsahovali kousky pravdy. Mým příspěvkem je tedy přidat váhu ke správným krokům, které musíte podniknout. Bohužel to udělám jen jednou, takže moje poznámky nejsou nejlepší. Přesto vám možná budu moci ušetřit nějaké úskalí.

Proč byste měli chtít WSL2

Pokud máte rádi příkazovou linii Linux, řekl bych, že je to nutnost.

Co nefunguje

Uvidíte návrhy na vystřelení PowerShell a jednoduše běžet

WSL.-instalace

Šance jsou asi 95%, že to nebude fungovat, pokud čtete tento článek. že by to bylo tak jednoduché.

Místo toho to udělejte

Otevřete okno PowerShell jako správce. Provést tento typ PowerShell v nabídce Start a rozhlédnout se kolem všech možností. Vyberte ten, který zmíní, že běží jako administrátor.

Poté zadejte tento příkaz do okna PS.

odmítnout.Exe /online /Enable-Feature /FeatureName: Microsoft-Windows-Subsystem-Linux /All /Norestart
odmítnout.exe /online /enable-feature /fearuName: virtualMachinePlatform /all /norestart

Musíte aktualizovat jádro. Stáhněte si tento soubor aktualizace jádra WSL2 a nainstalujte jej: https: // wslstorestorage.kapka.jádro.Okna.net/wslblob/wsl_update_x64.MSI

Restartování v tomto bodě je pravděpodobně dobrý nápad.

Nyní se musíte nainstalovat.

Existují určité příkazy WSL, které můžete vydat, které vám pomohou poskytnout URL Debianovi distro: Vložíte adresu URL do prohlížeče a přesměruje vás do obchodu MS Store. Ale zapomněl jsem, co to je. Možná WSL.D Debian. Ale předpokládám, že můžete jednoduše jít přímo do obchodu MS a vyhledat Debian a nainstalovat jej.

Vylepšete své zkušenosti s terminálem Windows

Jedním z dobrých návrhů z Windows Central je použití terminálu Windows. Alespoň to vypadá dobře. Neměl jsem čas to zkusit sám. Normálně jen vystřelím okno CMD a zadejte WSL. Můj debian začíná okamžitě a já mám uspokojivé prostředí příkazové čáry. Ale práce s více okny bude pěkná, takže si to musím zkontrolovat.

Stačí hledat terminál Windows v obchodě MS.

Návrhy Windows Central

Web s názvem Windows Central má docela dobrý postupný průvodce. Ale jejich reklama je tak nepříjemná, bojím se náhodně dotknout se jakékoli části stránky ze strachu, že budou posláni jednomu z mnoha inzerentů. I přesto se to pravděpodobně stalo asi pětkrát. Takže na ně nebudu odkaz příliš prominentní. A přesto je jejich průvodce trochu zjednodušený.

Moje vybavení

How to Install Windows Subsystem for Linux 2 on Windows 10 | Install Linux on Windows 10 using WSL 2

Mám čtyřletý notebook HP Pavilion, který běží Windows 10 2021 H2, pokud si pamatuji správně. Má disky v pevném stavu, takže není příliš pomalý a to docela rychle boty.

BIOS. v podstatě nemožné se do těchto dnů dostat

Jsem si jistý, že lidé, kteří to dělají pro život, budou nesouhlasit, ale pro obyčejné lidi je v podstatě nemožné narušit proces zavádění pro úpravu nastavení BIOS. A možná to budete muset udělat. Ve skutečnosti to pro mě byla nejtěžší. Stisknutím tlačítka F10 nebo smazat nebo uniknout nebo F2. a to znamená, že nejprve podržte klávesu FN dolů?? Nikdo to nevysvětluje a nemám trpělivost sledovat video na YouTube. Ale poté, co jsem vyzkoušel spoustu kombinací a zavedení spoustu časů a nikdy jsem se nedostal do nastavení bios, jsem byl opravdu rád, když jsem se naučil, že Windows 10 nabízí alternativní cestu! A funguje to.

Přístup k nastavení BIOS z Windows 10

Velmi stručně jsou kroky:

Nastavení systému Windows Aktualizujte restartování obnovy zabezpečení nyní Pokročilé spuštění. Restart Nyní restartujte Vyberte Odstraňování problémů Pokročilé možnosti UEFI Nastavení firmwaru (nabídka BIOS) Povolit virtualizaci Uložit.

Chcete.li zobrazit podrobnosti, přejděte na tento článek HP: Jak zadat nastavení BIOS na Windows PCS | HP Tech bere

Proč možná budete muset změnit nastavení BIOS

Na mém notebooku moje instalace Debiana neustále selhala s touto chybou. Chyba: 0x80370102 Virtuální stroj nemohl být spuštěn, protože požadovaná funkce není nainstalována. Četl jsem na webu Microsoft, který by mohl být proto, že schopnost spustit virtuální servery nebyla povolena v bios. A ano, ukázalo se, že je to naprosto pravda. Bylo to deaktivováno. Takže jsem to povolil a Bam, Instalace Debianu mě začala žádat o uživatelské jméno a heslo a já jsem provozoval Debian VM!

Abych to byl, jak to dovoluje můj čas.

Ale miluji svůj debian linux. Je to jako Raspberry Pi os Lite. Jen instaluji balíčky, jak je potřebuji: Python, pip, curl, bind9-dnsutils, ssh atd.

Provozní příchozí služby TCP

nainstalovat, windows, nainstalujte, wsl2

Poté, co se počáteční vzrušení opotřebovává, uvědomíte si, že možná budete potřebovat praktické věci, které máte na svém Raspberry Pi, jako je SSH server nebo webový server. Věřím, že to bude možné. Stále na tom pracuji. Po instalaci SSH jej můžete vystřelit:

sudo služby ssh start

Tento příspěvek popisuje některé z těch příkazů služeb, které máte v rámci systému WSL Linux Install: [3 fixy], nebyl zaveden pomocí Systemd jako init systému (DivertitionWizard.com)

Pokud tento článek ignorujete, můžete vidět tuto chybu! Systém nebyl spuštěn pomocí Systemd jako INIT SYSTEM (PID 1). Nelze fungovat.

Zpět na svůj server SSH. Nyní se k němu můžete již připojit ze samotného systému Windows, E.G., z okna CMD:

C: \ Users \ me ssh uživatel@localhost

Uživatel je uživatel Debian, který nastavíte během počátečního nastavení. Takže to funguje a to je v pohodě. Ale stále jste z vnějšku uzamčeni.

Tento užitečný článek Microsoft pojednává o sítích pro WSL2. Zjevně se stále vyvíjí, a proto je právě teď trochu primitivní: přístup k síťovým aplikacím s WSL | Microsoft Docs

Z okna CMD spuštěného jako správce:

rozhraní Netsh PortProxy Add v4tov4 poslouchal = 22 poslechů = 0.0.0.0 ConnectPort = 22 Connectaddress = 172.22.167.12

Ale to v mém případě nefunguje. Jsem si jistý, že firewall. Ano! Pro mě, kde také provozuji McAfee, jsem musel jít do jejich firewall nastavení Porty a systémové služby. Pak jsem musel přidat službu pro port TCP 22. výchozí port SSH. Pak to začalo fungovat a moje RPI by mohla ssh a SFTP na můj debian VM! druh SFTP trochu pověsil. Musíte vidět, jak špatné to je.

Reference a související

Ten nepříjemný článek Windows Central, který jsem zmínil výše, se spoustou informací o instalaci WSL2. Je to opravdové minové pole odkazů na irelevantní věci, takže jste byli varováni: jak nainstalovat Linux WSL2 na Windows 10 a Windows 11 | Windows Central

Chyba vidění: 0x80370102? Vyzkoušejte odstraňování problémů se subsystémem Windows pro Linux | Microsoft dokumentuje celou řadu dalších chyb WSL2, který je řešen také v tomto článku.

Tento článek má být pro servery, ale myslím si, že je to také pro PCS. Je to docela technické. Systémové požadavky na Hyper-V na Windows Server | Microsoft Docs

Jak nainstalovat WSL 2 na Windows 10

Subsystém Windows pro Linux 2, známý také jako WSL 2, je nejnovější verzí vrstvy kompatibility, která umožňuje uživatelům Windows provozovat prostředí Linux/GNU na Windows. Prostřednictvím WSL 2 může uživatel Windows používat nástroje Linux, příkazový řádek, nástroje a aplikace na Windows přímo-bez nutnosti nastavení virtuálního počítače. WSL 2, navržený společností Microsoft pro jediný účel práce v harmonii s linuxovým distriím a zvyšování celkové produktivity a zkušenosti.

Přichází jako nástupce WSL 1, byl vytvořen, aby uživateli poskytl pozoruhodnou podporu výkonu a lepší kompatibility systému. WSL 2 nabízí celou řadu vylepšených funkcí, z nichž nejvýraznější jsou:

  • Mít spravovaný virtuální stroj (VM)
  • Umožňující plnou schopnost systému systému
  • Vestavěné jádro linuxu

Tyto funkce jsou jádrem toho, co dělá přechod z WSL 1 na WSL 2 žádoucí zážitek.

Začínáme

Než začneme, musíme se ujistit, že Windows 10 aktualizuje na verzi 1903 s OS Build 18362 nebo vyšší (pro systémy x64) nebo verzi 2004 s OS Build 19041 nebo vyšší (pro systémy ARM64). Svou verzi Windows si můžete zkontrolovat zadáním Winver do vyhledávacího pole vedle tlačítka Start.

Pokud provozujete starší sestavení systému Windows 10, můžete ji aktualizovat na přechod na aktualizace Nastavení a kontrolou zabezpečení pro aktualizace.

Musíte také zajistit, aby vaše zařízení nabízí dostatečnou podporu pro virtualizaci Hyper-V, kterou můžete určit zadáním MSINFO32.exe ve vyhledávacím poli a kontrolu informací o systému.

Po tom, co to uděláme, můžeme zahájit proces instalace.

Windows 10/11 Tutorial: Install WSL2-Windows Subsystem for Linux

Krok 1. Inicializace WSL

Toto je klíčový krok k instalaci jedné verze WSL. Můžeme inicializovat WSL pomocí jednoduchých příkazů konzoly.

Klikněte na tlačítko Start a vyhledejte „Windows PowerShell“. Klepněte pravým tlačítkem myši na první výsledek a vyberte Spusťte jako správce. Nyní by se mělo objevit okno konzoly.

Do konzoly zadejte následující příkazový řádek a stiskněte klávesu Enter:

odmítnout.Exe /online /Enable-Feature /FeatureName: Microsoft-Windows-Subsystem-Linux /All /Norestart

Výstup by měl vypadat něco jako obrázek níže.

Krok 2. Inicializace platformy VM

Na rozdíl od WSL 1 používá WSL 2 vestavěné jádro. Z tohoto důvodu vyžadujeme použití platformy virtuálního stroje.

Stejně jako to, co jsme udělali pro WSL v kroku 1, spustíme příkazy v Windows PowerShell, abychom povolili platformu virtuálního počítače.

Pro Windows 10 (vydání 2004):

odmítnout.exe /online /enable-feature /fearuName: virtualMachinePlatform /all /norestart

Pro Windows 10 (verze 1903, 1909):

Povolit-WindowsoptionAlFeature.Online.FeatureName VirtualMachinePlatform.Norestart

Po dokončení obou kroků 1 a 2 se doporučuje restartovat zařízení a správně aplikovat změny a ujistit se, že vše funguje tak, jak je zamýšleno.

Krok 3. Konfigurace WSL 2 jako výchozí

Po restartování zařízení spusťte Windows PowerShell jako správce a zadejte následující příkaz:

V některých případech vás konzola požádá o aktualizaci jádra WSL. Výzva by měla vypadat něco takového:

Aktualizaci si můžete stáhnout na základě odkazu na obrázku výše nebo kliknutím sem (pro x64).

Po dokončení instalace spusťte příkaz znovu a výchozí verze by měla být nyní nastavena na WSL 2.

Krok 4. Nainstalujte Linux distro

Nyní, když jsme hotovi s konfigurací WSL 2, je čas nainstalovat linux distro. Zde máte širokou škálu možností, z nichž si můžete vybrat, každý se svými výhody a nevýhody. V současné době jedno z nejpopulárnějších distrisů. Ubuntu 20.04 LTS-je Open-Source OS, který zachytil hlavní trakci v komunitě Linux. Mezi další možnosti patří Kali Linux, Pengwin a Fedora Remix pro WSL, ale je to otázka preference více než cokoli jiného.

Kvůli jednoduchosti a široké přístupnosti budeme pokračovat v používání Ubuntu 20.04 LTS jako distribuce Linuxu pro nadcházející kroky.

Krok 5. Začínáme s WSL 2

Po instalaci distro podle vašeho výběru můžete přistupovat z nedávno přidaných ikon v nabídce Start. Kliknutím na ikonu otevřete Ubuntu a spusťte proces instalace. To bude chvíli trvat, co se poprvé zavádí, extrahuje všechny požadované soubory a balíčky. Během tohoto procesu nezapomeňte své zařízení vypnout. Jakmile dokončí spouštění, budete vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla. Vyplňte uživatelské jméno a heslo, které vám považujete za vhodné. Když jste to udělali, jste nyní připraveni používat WSL 2.

Alternativní metoda povolení platformy WSL a VM (volitelné)

Ti z vás, kteří bojují s prací na konzole a jsou zvyklí na konfigurace založené na GUI, mají možnost umožnit ručně WSL a VM platformu. Postupujte podle níže uvedených kroků a povolte tyto funkce.

Nejprve klikněte na tlačítko Start a vyhledejte „Zapnutí nebo vypnuto prvky Windows“. Klikněte na první výsledek. Okno nových funkcí by se mělo otevřít.

Přejděte dolů a vyhledejte možnosti „Platform Virtual Machine Platform“ a „Windows pro linux“. Zaškrtněte políčko vlevo od jmen, abyste je povolili a klikněte na OK.

Windows nyní nainstaluje požadované soubory, po kterých vás požádá o restartování zařízení, abyste tyto změny použili. Po restartu pokračujte podle pokynů z kroku 3 a dále.

Závěr

S WSL 2 konečně nainstalovaným a nakonfigurovaným jste připraveni zažít nejlepší integraci Windows-Linux. Nyní můžete provést veškerý vývoj související s linuxem, aniž byste opustili pohodlí Windows 10 nebo do velké míry, když jste do velké míry zaváděli. Doufejme, že s snadným používáním aplikací Linux a provádění příkazů Linux při rychlé rychlosti a optimalizovaném výkonu nebude vaše zkušenost nic jiného než potěšující.

Postup krok za krokem k instalaci WSL2 na Windows a spusťte ubuntu na Windows pomocí WSL2

Jak víte, existuje několik způsobů a aplikací pro spuštění více operačních systémů paralelně na platformě Windows. Mezi nimi je subsystém Windows pro Linux. WSL umožňuje nainstalovat a spustit výběr distribuce Linux (dostupné v Microsoft Store) na počítači se systémem Windows, jako je aplikace. Pokud chcete více informací o subsystému Windows pro Linux v Microsoft Windows. Máme specializovaný příspěvek pokrývající všechny základní informace o subsystému Windows pro Linux. V tomto příspěvku vám však ukážeme praktický postup, jako je to, jak nainstalovat, povolit, nastavit a konfigurovat subsystém Windows pro Linux na počítači Windows Computer. Podívejme se krok za krokem k instalaci WSL2 na Windows a spusťte Ubuntu na Windows pomocí WSL2.

Co je subsystém Windows pro Linux?

Předběžné požadovy pro instalaci WSL2 na Windows:

Jak nainstalovat WSL2 na Windows 10 / Windows 11?

Co je subsystém Windows pro Linux?

Subsystém Windows pro Linux (WSL) je vrstva kompatibility pro spuštění binárních souborů Linux (ve formátu ELF) nativně na Windows 10. WSL poskytuje rozhraní jádra kompatibilního s linuxem vyvinuté společností Microsoft, což uživatelům umožňuje spustit nativní aplikace Linux v nemodifikovaných distribucích Linuxu běžící na jádru Windows. To je umožněno prostřednictvím nového subsystému kompatibilního s linuxem, který byl přidán do jádra Windows s názvem Windows Subsystem pro Linux (WSL).

Kromě poskytování zvýšené kompatibility s mnoha stávajícími programy Linux nabízí WSL jednodušší instalační proces pro některé populární distribuce Linuxu, jako jsou Ubuntu, Debian a Kali Linux. Společnost Microsoft spolupracovala se společností Canonical, společností za Ubuntu, aby celý Userland uvedl do Windows jako samostatný balíček aplikací. To umožňuje spustit Ubuntu ve Windows, aniž byste museli duální boot nebo používat virtuální stroj.

Předběžné požadovy pro instalaci WSL2 na Windows:

Než se vydáme směrem k instalaci subsystému Windows pro Linux 2 (WSL2), zkontrolujme předběžné požadovy pro instalaci WSL2 na počítače Windows počítače.

Pro systémy x64: verze 1903 nebo vyšší, s Build 18362 nebo vyšší.

Pro systémy ARM64: verze 2004 nebo vyšší, s Build 19041 nebo vyšší.

Jak nainstalovat WSL2 na Windows 10 / Windows 11?

Postup pro instalaci WSL2 na Windows a spustit Ubuntu na Windows pomocí WSL2 může znít obtížně, ale ve skutečnosti to není. Vše, co musíte udělat, je povolit několik funkcí virtualizace v systému Windows, stáhnout a nainstalovat balíček pro aktualizaci jádra do počítače Windows a nakonec spusťte distribuci Linuxu z vašeho výběru z Microsoft Store. A je to. Podívejme se na tyto tři jednoduché procesy v postupném postupu k instalaci WSL2 na Windows a spusťte Ubuntu na Windows pomocí WSL2.

Jak nainstalovat WSL2 na Windows 10 / Windows 11?

Před instalací jakéhokoli Linuxova distribuce na Windows musí povolit funkce Windows.

Klikněte na ‘Start‘, Vyhledejte ‘Otočit funkce Windows za zapnutí nebo vypnutí‘. Otevřete.

nainstalovat, windows, nainstalujte, wsl2

Povolit „Platform Virtual Machine Platform“ a ‘Subsystémy Windows pro funkce Linux‘

Povolte „Platform Virtual Machine Platform“ a ‘Subsystémy Windows pro funkce Linux‘ povolením zaškrtávacího značky a kliknutím na ‘OK“.

nainstalovat, windows, nainstalujte, wsl2

Restartujte počítač

Po úspěšné instalaci by měl být počítač restartován.

Nainstalujte balíček aktualizací linuxového jádra

Stáhněte si balíček aktualizací jádra Linux z tohoto odkazu Microsoft a nainstalujte si s oprávněními administrativních privilegií.

Spusťte stažený nastavený soubor. Po úspěšné instalaci spustíte kliknutím na ‘Next‘.

Dokončete instalaci balíčku Aktualizace jádra Linux

Nainstalujte distribuci Linux

Otevřete Microsoft Storeand na základě požadavku Vyberte a nainstalujte svůj výběr distribuce Linux. V tomto demo výuce jsme si vybrali Ubuntu.

Spusťte Ubuntu

Po úspěšné instalaci obědte nainstalované distribuce Linux.

Nakonfigurujte přihlašovací účet v Ubuntu ve WSL2

Poprvé oběd bude trvat několik minut. Nakonfigurujte uživatelské jméno a heslo ihned po spuštění Ubuntu. Nyní je váš Ubuntu připraven se přihlásit.

Spusťte ubuntu na Windows pomocí WSL2

Takto můžete spustit Ubuntu na Windows pomocí WSL2.

Doufáme, že vám tento příspěvek pomůže znát postup krok za krokem k instalaci WSL2 na Windows a spuštění Ubuntu na Windows pomocí WSL2. Pokud zjistíte, že tento zájem o tento příspěvek sdílejte. Navštivte naši stránku sociálních médií. LinkedIn. Telegram, tumblr, střední a přihlaste se k odběru, jako je tento.

Tento příspěvek je původně publikován na TheSecmaster.com

Děkujeme všem, kteří podporovali naši práci, a žádáme vás, abyste se podívali na TheSecmaster.com pro další takové články.

Nainstalujte WSL 2 a nakonfigurujte jej na Windows 10

Jedinými předpoklady této části je nechat notebook Windows 10 běžet alespoň verzi 2004. Nemusíte mít Windows 10 Professional. Můžete to zkontrolovat zadáním Winver v nabídce Start.

Pokud nemáte verzi z roku 2004, budete muset upgradovat svůj notebook Windows, protože na něm WSL 2 funguje pouze.

Můžete tak učinit s aktualizací Windows: Načíst nejnovější aktualizace a upgradovat počítač před pokračováním.

Od nynějška budu předpokládat, že máte verzi Windows 10 2004.

WSL 2 není ve výchozím nastavení aktivován na vašem počítači, musíte jej aktivovat.

Existují dva způsoby, jak toho dosáhnout: způsob příkazového řádku a způsob GUI.

.2 Aktivujte WSL 2 a platformu virtuálního stroje pomocí PowerShell

Pro přístup příkazového řádku musíte otevřít PowerShell jako správce a zadat následující příkazy:

# Povolte WSL2 bez restartu.exe /online /enable-feature /featureName: Microsoft-Windows-Subsystem-Linux /All /Norestart # Povolit platformu virtuálního počítače.exe /online /enable-feature /fearuName: virtualMachinePlatform /all /norestart

.3 Aktivujte WSL 2 a virtuální platformu prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní

Alternativně k přístupu PowerShell, kde provádíte výše uvedený kód, můžete aktivovat jak WSL 2, tak virtuální platformu pomocí grafického uživatelského rozhraní poskytovaného vaším systémem Windows OS.

Otevřete nabídku Start a zadejte funkce „Otočte funkce Windows…. Budete přesměrováni na obrazovku podobnou tomuto:

Vyberte Oba subsystém Windows pro platformu Virtual Machine Linux a ověřte kliknutím na [OK]. Může to vyžadovat, abyste restartovali počítač. Než se restartujete počítač, ujistěte se, že uložíte všechny své úvodní práce.

.4 Výchozí výroba WSL 2

Protože WSL 2 je nová, může to být výchozí hodnota na vašem počítači. Ve skutečnosti můžete stále používat WSL 1 vedle WSL 2. Ale je doporučeno přepnout na WSL 2 za spoustu výhod vyjmenovaných na porovnání WSL 1 WSL 2 stránky.

Chcete.li tak učinit, stačí otevřít PowerShell a provést následující příkazy:

Ve výchozím nastavení budou nainstalovány jakékoli ditributy, které nainstalujete, ve výchozím nastavení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS