Jak najdu telefon, když je vypnutý?

Co dělat, když ztratíte telefon na ulici?

Ztráta telefonu je vždy nejen nepříjemná, ale také velmi nečekaná. Mobilní zařízení mohou být špatně umístěna a mohou být odcizena pachateli, zejména pokud se jedná o relativně nový model. Co dělat, když vám ukradnou mobilní telefon?? Máte dvě možnosti: smířit se se ztrátou nebo se obrátit na policii a pokusit se telefon získat zpět.

Zpočátku se musíte vzpamatovat a pokusit se obnovit sled událostí. Nejprve si vzpomeňte, kdy jste naposledy viděli svůj telefon a kdy jste naposledy volali. Telefony se většinou zapomínají v kavárnách, taxících a klubech, někdy spolu s dámskou kabelkou.

Pokud telefon rozhodně není doma a hledání je neúspěšné, postupujte následovně:

 • Kontaktování policie. Měli byste mít nejen dokumentaci k mobilnímu telefonu, ale také seznam posledních hovorů. Potřebujete ji k objednání podrobného popisu hovoru u operátora;
 • Předcházení dalším ztrátám. V moderním chytrém telefonu je uloženo velké množství informací, včetně důvěrných, které mohou být zneužity kyberzločinci. Při podezření na krádež je vhodné kartu SIM zablokovat. Měli byste si také neprodleně změnit heslo k účtu Google, ke všem sociálním sítím, e-mailům a dalším webovým stránkám a službám. Pokud jsou v telefonu uloženy údaje o bankovní kartě, urychleně změňte kód PIN. V krajním případě můžete nechat kartu zablokovat a nechat si ji znovu vydat ve své bance;
 • Vyjednávání s osobou, která telefon našla. Když se najde cizí telefon, lidé někdy sami zavolají majiteli a nález nahlásí. Osoba však nemusí zavolat, zejména pokud je telefon chráněn heslem. Proto doporučujeme, abyste se ozvali během několika prvních hodin po zjištění, že se vám telefon ztratil.

Odborníci doporučují umístit pod zadní kryt mobilního telefonu malý papírek s dalším číslem. To může v případě potřeby pomoci rychle najít majitele zařízení.

Stojí za to vědět, že existují speciální služby, kde můžete nahlásit ztracený telefon, jednou z nich je LoSToleN.

Ztracený telefon. Jak najít?

Nejde ani tak o funkci vyhledávání, ale o celou službu SmartThings Find. Společnost Samsung mu věnovala celý článek na svém zpravodajském portálu

Pomocí této služby můžete snadno a rychle najít zařízení Galaxy se systémem Android 8 nebo novějším. SmartThings Find využívá k vyhledávání zařízení technologie Bluetooth Low Energy (BLE) a Ultra Wideband (UWB). První se používá k vyhledávání osob nakažených koronavirem. Na této technologii je založena společná aplikace společností Apple a Google, která před několika měsíci vzbudila velký rozruch.

BLE již dlouho používá také jeden z hlavních konkurentů společnosti Samsung, Apple. Od iOS 12 mohou uživatelé vyhledávat své chytré telefony pomocí zařízení jiných uživatelů, která se nacházejí poblíž. Za tímto účelem může ztracený gadget vysílat do okolního prostoru dlouhodobý signál o své poloze, i když je vypnutý a jeho baterie je vybitá. Když chytrý telefon kolemjdoucího zachytí tento signál, odešle souřadnice na server a uživatel bude moci najít svůj gadget v lese nebo na blízkém dvoře.

Google už umí zobrazit polohu smartphonu na mapě. Ale jen když je zapnutý. V opačném případě se jedná o poslední zaznamenanou pozici.

Společnost Samsung se vydala stejnou cestou a převzala dobrou myšlenku. Podle informací, které sdílí jihokorejská společnost, začne gadget po 30 minutách offline pípat, což stejně jako v případě iPhonu detekují ostatní gadgety Galaxy. Tímto způsobem lze umístit nejen chytré telefony, ale také hodinky a tablety.

Karta SIM

Pokud si nejste zcela jisti, že došlo ke krádeži, zkuste telefon nejprve vystopovat podle čísla u svého mobilního operátora.

Musíte také uvést IMEI zařízení, svůj cestovní pas a číslo smlouvy o SIM kartě. V takovém případě se operátor pokusí lokalizovat telefon pomocí satelitní sítě. Ty vyšlou signál na kartu SIM, jehož příjem zjistí nejbližší telefonní věže. Operátor bude schopen určit polohu gadgetu, ale s přesností 100-200 metrů ve městě a až jeden kilometr na venkově. Pokud tyto informace nemůžete najít sami, obraťte se na policii. Pokud je telefon vypnutý a v době žádosti je bez karty SIM, nelze jej tímto způsobem najít, protože nepřijímá vyslaný signál.

Bezplatné satelitní vyhledávání

Sledování systému Android pomocí satelitu pouze v případě, že kontaktujete orgány činné v trestním řízení, servisní středisko nebo výrobce. V prvním případě specialisté pracují s číslem SIM karty. Existují speciální programy, které dokáží určit polohu zařízení. Důležitým kritériem v tomto případě je, že je možné sledovat pouze tehdy, pokud je v telefonu přítomna karta SIM. Pokud je odstraněn, je obtížné zařízení vystopovat.

Odpojený systém Android lze vyhledat podle čísla IMEI. sériového čísla, které identifikuje zařízení. Číslo je vždy jedinečné a lze jej získat v kanceláři výrobce.

Hledání vypnutého telefonu pomocí budíku

Na vypnutý telefon se bohužel nedá dovolat. zařízení nezazvoní ani to nezvedne, i když na něj zavoláte 10-20krát. Pokud však telefon aktivně používáte jako budík, můžete jej najít pomocí zvukového signálu, který se v danou dobu ozve. Proč vypnutý telefon náhle spustí alarm?? Budík se spustí, i když je telefon vypnutý. pomocí této funkce můžete vypnutý telefon najít.

Budík funguje nejen na vypnutých telefonech, ale také na chytrých telefonech. tato vlastnost je opakovaně ověřena v praxi.

Jak najít ztracený telefon, když je vypnutý? K tomu si musíte zapamatovat, na jaký čas je budík nastaven. Pak se v tu dobu probudíte a pozorně posloucháte, odkud přichází nativní signál.

Pokud telefon ztratíte

Problém ztraceného telefonu lze řešit dvěma způsoby: koupit si nový, zapomenout na něj a být několik týdnů smutný (to se dělá nejčastěji), nebo se vzchopit a využít všech možných způsobů, jak telefon najít. Telefon můžete najít třemi způsoby. můžete jej použít k přístupu ke svým účtům a můžete v něm mít nainstalované aplikace. Nejde jen o sociální sítě, ale také o banky a elektronické peněženky. Jednejte rychle. Pokud se o vyhledání nepokusíte okamžitě, je pravděpodobné, že ztracené zařízení nenajdete. Statistiky ukazují, že zařízení lze obnovit do 10 až 15 dnů. Pak je to téměř nemožné. Vrátit maximálně 30 procent mobilních zařízení.

Ztráta mobilního zařízení je nepříjemná událost. Snažte se proto na akci předem dobře připravit. Instalace možných programů, které pomohou najít zařízení. Ochrana telefonu heslem. Uchovávejte svá data v cloudu. Nevyhazujte doklady a krabičku od telefonu. Bude užitečné v případě policejního hlášení.

Odpojený telefon můžete najít třemi způsoby:

 • Je dobré prohledat místo, kde se telefon ztratil, a projít trasu, kterou jste s ním určitě šli;
 • vyhledávání podle předplaceného čísla karty SIM;
 • Pokud je telefon někde poblíž, ale hledání nepomohlo a vy víte, že jste nastavili budík. Stačí počkat na signál.

Všechny ostatní metody jsou platné pouze při zapnutém telefonu.

telefon, když, vypnutý

Vyhledávání prostřednictvím počítače

Telekomunikační operátoři nabízejí službu lokalizace, která umožňuje sledovat telefony se souhlasem jejich majitelů. Jste vlastníkem, takže to pro vás nebude problém.

Služba sledování mobilního operátora

Vyhledávání podle IMEI

Funguje v každém telefonu s přijímačem GPS. Stáhněte si software pro své zařízení a nainstalujte jej. Zaregistrujte se na webových stránkách tohoto programu. Nyní bude váš telefon nepřetržitě sledován satelitem a data budou zaznamenána na webové stránce. Kód IMEI je číslo, které je napsáno na krabici a pod baterií telefonu. Zjistíte to vytočením kombinace #06#.

Jak najít zařízení podle telefonního čísla

Mobilní operátoři mohou vysílat signály do vypnutého zařízení. Pokud vetřelec nevyjmul kartu SIM, budete vědět, kde se telefon nachází. Za tímto účelem kontaktujte svého poskytovatele služeb.

Vyhledávání podle adresy

Na adrese najdete pouze číslo SIM karty nebo pevné linky, nikoli mobilní telefon.

Vestavěné vyhledávání

Různé operační systémy mají vestavěnou funkci pro vyhledávání zařízení a internetu. Smartphone musí být zapnutý.

Jak zjistit svou polohu pomocí účtu Google

Tato metoda je k dispozici pouze pro smartphony se systémem Android. Pomocí účtu Google můžete telefon nejen lokalizovat, ale také uzamknout a vymazat data. Musí být splněny tyto podmínky

 • telefon je připojen k internetu;
 • Aplikace Google je nainstalována. V tomto případě je funkce „Najít zařízení“ aktivována ve výchozím nastavení;
 • gadget se objeví v Google Play;
 • Povolené vzdálené ovládání Správce zařízení Android. Je to v nastavení zabezpečení;
 • Geopřenos je aktivován.

Telefon najdete podle následujících kroků:

  V počítači přejděte na stránku Android.com/find. Chcete-li v tabletu nebo jiném chytrém telefonu najít svůj gadget, otevřete v něm aplikaci „Najít moje zařízení“ a přihlaste se ke svému účtu.

Mapa s vaší polohou a výběr akcí v levém horním rohu

 • kroužek. Telefon bude pět minut pípat. Funkce vyhledávání funguje, i když je zvuk ztlumený;
 • Zámek. Můžete také zamknout obrazovku a zobrazit na ní text s telefonním číslem;
 • přehledně. Odstraní všechna data kromě karty SD. Po vymazání již nelze použít možnost „Najít zařízení“.

Funkce vyhledávání pro iOS

AppLocate iPhone v aplikaci.com

Funkce vyhledávání pro Windows Phone

V nastavení systému zapněte funkci „Phone Finder“ a propojte zařízení s účtem na webu společnosti Microsoft. Zde musíte zaškrtnout obojí: pro rychlejší připojení a pro ukládání polohy telefonu v intervalech.

Pokud se telefon odpojí, zobrazí se jeho poslední umístění. Pak si podobně jako u předchozích zařízení zobrazte mapu a vyberte akci, kterou chcete vyvolat, zamknout nebo vymazat smartphone.

Vyhledávání pomocí aplikací

Pokud nechcete při hledání telefonu používat internet, můžete se obrátit na programy, které spravují zprávy nebo hovory. Jedná se o antivirové a vyhledávací aplikace:

 • Avast ! Mobilní zabezpečení;
 • Kaspersky Internet (Mobile) Security;
 • WatchDroid;
 • Modlete se proti krádeži;
 • Kde je můj Droid;
 • Plán B;
 • Ztracený Android zdarma.

Tyto programy blikají, pípají, sledují vaši polohu a zobrazují ji na mapě, umožňují vzdáleně ovládat telefon, pořizovat snímky fotoaparátem, vysílat zvuk kolem ztraceného zařízení. V krajním případě můžete zařízení zamknout a vymazat.

Služby vyhledávání telefonů podle účastnického čísla a IMEI

Podívejme se na funkční a nefunkční způsoby nalezení ztraceného telefonu. Některé z těchto služeb jsou podvodné.

SNDeep.Informace

Tento portál není vhodný pro hledání ztraceného telefonu. Má informační charakter:

 • Zobrazuje model smartphonu podle jeho IMEI;
 • Zobrazí stav. odcizený nebo ztracený (pokud byl telefon odcizen, zadejte do formuláře jeho IMEI a přidejte seznam ztracených nebo odcizených)
 • Může zobrazit neshodu smartphonu s jeho číslem IMEI (pokud byl přeflashován).

Nezobrazuje umístění zařízení.

PLNET (telefonní spojení s polohou.net)

Jeho tvůrci tvrdí, že dokáže najít ztracené zařízení podle telefonního čísla. Ve skutečnosti to nefunguje. operátoři mobilních sítí nesdílejí údaje o poloze s třetími stranami a službami. Tato služba je podvodná a je navržena tak, aby se stala kořistí důvěřivých uživatelů.

Provedli jsme experiment a službu jsme používali navzdory varování společnosti Yandex. Zadané číslo aktuálně vypnutého sluchátka. Systém zobrazuje spojení a region se zobrazuje správně. jedná se o veřejnou informaci. Definovalo město. omylem, sluchátko bylo v době experimentu v jiném městě. Bylo zjištěno připojení Wi-Fi. chybně, protože se jedná o jednoduchý telefon. Po několika vteřinách služba údajně našla místo a požádala o registraci a peníze. PLNET nic nehledá. jak musíte dokázat.

Těchto služeb je hodně, zobrazují pouze provozovatele a regionální příslušnost (jedná se o otevřená data). Nebudou schopni určit polohu.

OM-TEL

Další služba podobná službě PLNET. Nefunguje to, neexperimentujte. Přesněji řečeno, funguje to. po registraci s telefonním číslem peníze z účtu zmizí. PLNET funguje podobným způsobem. Pamatujte, že služby, které vyhledávají telefony podle SIM karty, IMEI nebo jiných parametrů, nefungují.

telefon, když, vypnutý

Uzamčení zařízení

Zablokování odcizeného telefonu prostřednictvím výše uvedené služby. Přihlaste se, vyberte zařízení a klikněte na možnost „Zamknout telefon“. Zadejte v nastavení zámku zprávu, která se zobrazí na obrazovce uzamčeného zařízení. Uvádí číslo, na kterém lze kontaktovat vlastníka. Zadejte také heslo pro odemknutí. Stiskněte tlačítko „Zamknout“. zařízení již nebudete moci používat.

Výše uvedená služba je poskytována prostřednictvím internetu. Pokud je zakázána, nelze telefon zamknout ani odemknout. Narušitel provede celkový reset a bude moci používat sluchátko, jako by se nic nestalo. Tuto situaci lze vyřešit kontaktováním policie. Budete potřebovat pas majitele, telefonní budku a účtenku z obchodu. Kódy IMEI jsou uvedeny na krabičce a na účtence. policie je bude potřebovat k odeslání žádosti operátorům.

operátoři po chvíli vrátí odpověď. sdělí vám, čí SIM karta je aktuálně nainstalována ve smartphonu. Právě tato osoba (i když je nevinná) ponese právní odpovědnost. Odcizené zařízení bude vráceno právoplatnému majiteli. Všimněte si, že policie může najít nejen chytrý telefon, ale také obyčejný telefon.

Policie není ráda, když ji někdo kontaktuje kvůli ukradeným mobilním telefonům, ačkoli má všechny nástroje, které potřebuje k nalezení ukradených telefonů.

Online správce zařízení Android pro vyhledání telefonu

Tato metoda funguje pouze v případě, že je telefon předem nakonfigurován. aby vyhledávání fungovalo, musí mít smartphone aktivní účet Google. Pokud je navíc v telefonu povoleno dvoufázové ověřování, služba nemusí fungovat, protože bude vyžadovat potvrzení akce (sledování), které lze provést pouze ručně.

Ostatní aplikace, které lze stáhnout z Google Play, nebudou fungovat. S nalezením zařízení vám pomohou pouze hlavní služby Google.

telefon, když, vypnutý

Najít telefon, když je zapnutý, není obtížné. V současné době existují tři osvědčené způsoby, jak toho dosáhnout. Jedna z nich umožňuje používat ji bez zásahu orgánů činných v trestním řízení. Je však snazší se předem chránit pomocí výše uvedených opatření, která vám usnadní nalezení smartphonu v případě jeho ztráty.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS