Jak najít Bluetooth na notebooku ASUS

Jak povolit Bluetooth na notebooku Asus

Jednou z výhod mini počítačů (notebooky ASUS) je Bluetooth, ale není vždy k dispozici, i když ve výchozím nastavení existuje. Proto jsem se rozhodl sdílet své myšlenky, jak povolit Bluetooth na notebooku Asus.

Zdálo by se, že všechno bylo jednoduché-stiskl jsem se a zapnul, ale nebylo to tam. Určitě budete potřebovat řidiče, ale obvykle ne, zejména pokud jste nainstalovali operační systém sami (nekoupili jste si notebook ASUS s předem nahrazeným okny).

Takže bez ohledu na model notebooku, ať už se jedná o K52J, F5, X50N, K53S, X50SLB, K53T, X55A, X54C, X501A, K55V, X54H, X501U, X501U, aby Bluetooth nainstaloval přímo a spustil jej přímo a spustil je přímo a spustil vytáčení a spuštěn tlačítko nebo programově, závisí na modelu)

Také se podívej, velmi často se stává, že pokud výrobce při vývoji notebooku (ve vašem případě ASUS) klade důraz na 64 propuštění, pak pro 86 (32) řidičů nemusí být vůbec vůbec.

Pak Bluetooth k zapnutí nemůže fungovat. Budeme muset změnit operační sál. Pokud je to žádoucí, přečtěte si více, proč se Bluetooth nezapne.

Předpokládáme, že s tím máte v pořádku, ale jak to zjistit po jeho přečtení, zjistíte, kde si stáhnout ovladače, aby zapnuli Bluetooth a pokud není nějaká hořkost, pak to nebude (oni (oni (oni Nepsal).

Ale s verzemi Windows je mnohem snazší. Pro Windows 7 nebo 8 je to samé téměř vždy vhodné jako pro Vista nebo XP.

Myslím, že to bude stačit na této teorii, je čas přejít k praktickým akcím, k samotné podstatě.

Zapnutí a vypnutí Wi-Fi a Bluetooth na notebookech a netbookech asus.

Zapnutí a vypnutí Wi-Fi a Bluetooth na téměř všech notebookech a netbookech ASUS. Zvažte příklad modelu EEEPC1015.

Existuje několik možností. Prvním z nich je použít kombinaci horkých klíčů FNF2. Po jejich stisknutí se na monitoru objeví malé okno se třemi ikonami vlevo od větší ikony počítače.

Toto je ikona Bluetooth. pravý horní. Wi-Fi ikony-lower správně. Ikona bezdrátové sítě obecně. vlevo uprostřed.

Při stisknutí kombinace klíčů FNF2 bude tato nebo tato funkce aktivována nebo odpojena nebo odpojena. V tomto případě okno podepíše, které funkce jsou aktivovány.

Ikona bezdrátové sítě je překročena. Pod podpisem „Wlan Bluetooth Off“. Bluetooth a Wi-Fi jsou vypnuty.

Ikona Bluetooth je překročena. Pod podpisem „WLAN na Bluetooth Off“. Works Wi-Fi, Bluetooth je vypnutý.

Ikona Wi-Fi je překročena. Pod podpisem „WLAN OFF Bluetooth On“. Bluetooth Works, Wi-Fi je pryč.

Všechny ikony jsou aktivní. Pod nápisem „WLAN Bluetooth on“. Bluetooth i Wi-Fi jsou aktivní.

To je navrženo tak, aby uložilo baterii notebooku, pokud pracujete v autonomním režimu.

Pokud nezahrnujete, vypněte bezdrátové možnosti při stisknutí kombinace klíčů FNF2, nemáte žádné ovladače pro provoz těchto horkých klíčů.

Budeme muset jít na web výrobce, to znamená, asus a stáhnout program pro práci těchto klíčů. Tento program se nazývá „ATK“. Bude třeba si stáhnout, nastavit a pak tyto klíče od vás vydělá peníze.

Další případ, kdy nepracujeme horké klíče, nemáme internet ke stažení programu „ATK“, který potřebujeme.

V tomto případě můžete vypnout konkrétní funkci ručně. Jdeme do nabídky „Start“ ? „Počítač“ „vlastnosti“. V okně, které se objeví, najdeme řádek „Správce zařízení“.

V dalším okně najdeme naše zařízení. Řádek Bluetooth Radio Moduli je náš adaptér Bluetooth (Geneeric Bluetooth adaptér). V řádku „síťové adaptéry“ najdeme náš adaptér Wi-Fi (síťový adaptér Broadcom)

Chcete.li změnit parametry adaptéru, zahrneme na něm kurzor, klikneme na pravý klíč myši a v vyskočeném okně se vyberte nebo deaktivujte adaptér, který potřebujeme.

Takto jej můžete zapnout a deaktivovat ručně Bluetooth a Wi-Fi pomocí horkých klíčů.

Jak povolit Bluetooth na notebooku Asus: je to tam?

Všechny moderní notebooky mají pohodlnou technologii Bluetooth. Používá se k připojení různých periferií k počítači, například myši, sluchátka atd. Hlavní výhodou této metody propojení nepřítomnosti vodičů.

Tam je také tato technologie na notebookech ASUS. Ale někdy nemusí fungovat, i když uživatel je jistý přítomností. Tento článek bude hovořit o tom, jak povolit Bluetooth na notebooku Asus, pokud jste byli tento neúspěšný uživatel.

Proč to nefunguje?

Existuje mnoho důvodů pro odpojený modul Bluetooth. Všechny jsou vyřešeny docela jednoduše. Stačí mít spojení s internetem, znát základy používání osobního počítače a mít touhu.

bluetooth, notebooku, asus

Toto jsou hlavní důvody, proč může každý uživatel opravit:

Pojďme k řešení těchto problémů samostatně řešit. Níže budou pokyny pro zapnutí modulu Bluetooth.

Doporučuje se tyto metody zase používat, jsou ukládány na snadnost provádění a frekvence vzhledu.

Pokud nechcete číst, sledujte video s pokyny pro zapnutí Bluetooth a Wi-Fi na notebookech Asus:

Vypněte režim „Flight“

Tento režim zcela blokuje připojení na notebooku. To znamená, že žádné bezdrátové připojení nebude fungovat, včetně Bluetooth. Zkontrolujte, zda je režim zapnutý, je velmi jednoduchý. Stačí se podívat na pravý dolní roh. Měl by vypadat takto:

Pokud v tomto seznamu vidíte ikonu letadla, znamená to, že je zahrnut režim „na letadle“. Chcete.li to vypnout, stiskněte klávesu FN a F2. Na některých notebookech musíte stisknout F3 nebo jiný klíč z řádku F1-F12. Obecně hledejte ikonu s anténou na panelu. Klíč se může lišit, ale obecná stylistika je podobná. Je zodpovědná za režim „letadla“. Vypadá takto:

Poté by se mělo připojení objevit a ikona letadla zmizí níže.

Zapneme správce zařízení a aktualizujeme ovladače

Možná je Bluetooth na vašem notebooku deaktivován. Je snadné to povolit, proto stačí otevřít „Správce zařízení“. Chcete.li zapnout, postupujte podle pokynů:

 • V okně, které se objeví, najděte Bluetooth a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Můžete okamžitě zjistit, zda je v notebooku Bluetooth. Pokud mezi celým seznamem není seznam tohoto modulu, není nainstalován na počítači;
 • V kontextové nabídce vyberte „Zapněte“. Poté je modul aktivován.

Nyní musíte aktualizovat ovladače. Chcete.li to provést, ve stejné nabídce kontextu vyberte „Aktualizovat ovladače“:

Dále se objeví okno s výběrem metody instalace ovladačů. Můžete si vybrat „automatické vyhledávání aktualizovaných ovladačů“ a poté se systém pokusí udělat všechno sám. Někdy to funguje. Je však lepší použít „vybrat vyhledávání ovladačů v tomto počítači“ a nainstalovat ovladač ručně:

Po výběru se objeví požadavek, kde si musíte vybrat ovladač pro instalaci. Klikněte na „Recenze“ a vyberte potřebný mikroprochem. Nyní musíte stáhnout tento samostatný ovladač z internetu a poté v nabídce uvést cestu k němu.

Stáhněte si ovladače

Musíte si stáhnout mikropramy a poté je vybrat v bodě „Hledat ovladače v tomto počítači“. Chcete.li to provést, sledujte oficiální web výrobce v případě ASUS zde: Asus.com.

bluetooth, notebooku, asus

Otevře se hlavní stránka výrobce s různými informacemi o produktu. Na webu musíte provést následující:

Poté musí být stažený soubor otevřen prostřednictvím „Správce zařízení“ podle druhé instrukce. Bude stanoveno a modul bude pravidelně fungovat. Pokud ne, pak se jedná o s největší pravděpodobnost rozpadu na úplné úrovni a notebook bude muset být přenesen do servisního centra. S využitím Bluetooth můžete zkontrolovat použitelnost Bluetooth tím, že s ním něco připojíte.

Soubor, který jste stáhli z webu. Stáhněte si jej na notebook. Soubor si můžete stáhnout z jakéhokoli zařízení, kde je internet, a poté převést do notebooku a nainstalovat. Samotná instalace nevyžaduje přístup k internetu.

Připojujeme gadget

Chcete.li připojit zařízení Bluetooth na Windows, musíte otevřít ovládací panel na notebooku. To se provádí následovně:

 • Dále přeložte posuvník doprava, tj. Zapněte;
 • Najděte potřebné a klikněte na něj mezi seznamem zařízení;
 • Počkejte na připojení.

Jak spustit bezdrátovou síť na Windows 10

První možnost

 • Stiskněte „Start“ a vyberte „Parametry“;
 • Otevřete položku „Zařízení“;
 • Nalevo od vznikající intere najděte kartu Bluetooth;
 • Posuvník se zobrazí napravo na zapnutí funkce;
 • Hledání zařízení dostupných pro konjugaci lze vidět o něco nižší;
 • Vyberte požadovaný gadget a potvrďte synchronizaci.

Třetí možnost

 • Vytáhněte kurzor myši do „Oznámení“ (je v pravém dolním rohu hlavního panelu) a klikněte na něj;
 • Klikněte na „Rozbalit“, nyní můžete zjistit, zda zde máte možnost.

Jak povolit Bluetooth ve Windows 10

V systému Windows 10 jsou možnosti přepínání Bluetooth umístěny na několika místech najednou a navíc existuje další parametr. režim letadla (v letu), který po zapnutí odpojí Bluetooth. Všechna místa, kde můžete zapnout BT, jsou uvedena na příštím snímku.

Pokud tyto možnosti nejsou k dispozici, nebo z nějakého důvodu nefungují, doporučuji přečíst si materiál o tom, co dělat, pokud Bluetooth nefunguje na notebooku uvedeném na začátku této instrukce.

Metody inkluze

Uživatel musí vědět, že existují 2 zásadně různé úrovně zapnutí/vypnutí Bluetooth:

 • Hardware, ve kterém je modul zcela deaktivován. V tomto případě není zařízení stanoveno v systému a prostřednictvím OS nebo aplikačních programů nelze zahrnout.
 • Software nebo funkční, ve kterém zařízení zůstává na úrovni hardwaru, ale nefunguje pro příjem/přenos rádiového signálu. Zapnutí nebo vypnutí Bluetooth na této úrovni umožňuje systémový nebo aplikovaný software.

S horkými klíči

Mnoho notebooků, jako je Dell, Sony Vaio, Asus, vám umožňuje zapnout Bluetooth přímo z klávesnice PC. Do kombinací je zpravidla zapojeno zvláštní tlačítko pro rozšíření funkcí klávesnice FN. Jiné horké závisí na modelu notebooku.

Jejich akce závisí na přístupu výrobce. Většina PC ASUS, na kterém je tato funkce, tedy používá hardware vypnutí. Ostatní výrobci odebírají software na/odpojení k horkým klíčům.

Kombinace fungují pouze s nainstalovanými ovladači „Family“ pro klávesnici. Standardní ovladače Windows ne vždy umožňují používání těchto funkcí. V některých případech neexistují žádné jednotlivé horké klíče pro Bluetooth. Tímto způsobem můžete být plně rozhlasový modul, který kombinuje funkce Bluetooth a Wi-Fi.

Prostřednictvím dispečera zařízení

Začlenění modulu Bluetooth do dispečeru zařízení by mělo být zváženo ve dvou verzích.

 • Adaptér Bluetooth je určen systémem, jeho ovladače jsou nainstalovány a fungují normálně. Metoda je k dispozici ve všech verzích systému Windows a umožňuje vám zařízení programově povolit. Dost na to:
 • Zadejte Správce zařízení například z ovládacího řádku nebo příkazového řádku;
 • Najděte Bluetooth v seznamu zařízení;
 • Zavolejte na kontextovou nabídku (použijte pravé tlačítko myši na řádku adaptéru);
 • Vyberte „EnCrabise“.
 • Adaptér nefunguje. štítek je označen vykřičníkem (proti žlutému pozadí) nebo otazník, není v seznamu nainstalovaných zařízení v seznamu nainstalovaných zařízení. S největší pravděpodobností problém s ovladači modulu. Je třeba je stáhnout z webových stránek výrobce a aktualizovat.

Funkce operačního systému

Bluetooth můžete povolit na úrovni programu pravidelnými operačními systémy.

Ve všech verzích Windows je to snadné provést prostřednictvím centra pro řízení sítě. Uživatel:

 • Jde do centra z nabídky parametrů systému (ve vítězství 8, 10) nebo z panelu síťového připojení (v 7-ke nebo XP).
 • Vybere položku „Změna parametrů adaptéru“.
 • Modul Bluetooth vybírá v seznamu nainstalovaných adaptérů a volá její kontextovou nabídku pravým tlačítkem myši.
 • Vybere položku „zapnout“.
bluetooth, notebooku, asus

Po zapnutí možná budete muset nakonfigurovat viditelnost a detekci zařízení Bluetooth.

 • Stiskněte znovu pravé tlačítko myši na ikoně adaptéru a v kontextové nabídce vyberte „Vlastnosti“.
 • Na kartě Bluetooth postupujte podle odkazu „Parametry“.
 • Vložte značku do odstavce „Detekce“.

Zde můžete při vytváření připojení Bluetooth zapnout/vypnout oznámení, povolit/zakázat výstup ikony v oblasti oznámení.

V systému Windows 8 je modul přepínán snadněji a rychleji. Dost na to:

 • Otevřete boční panel OS (například stiskněte WinC).
 • V nabídce „Parametry“ použijte položku „Změna parametrů počítače“.
 • Vyberte v seznamu zařízení Bluetoth.
 • Přeneste spínač do „v.“(NA).

Nejjednodušší způsob, jak zapnout nebo vypnout Bluetooth na notebooku s Windows 10.

Chcete.li to provést, můžete použít funkce centra pro oznámení:

Další možností je kontaktovat nabídku parametrů systému:

 • Zavolejte na nabídku parametrů (spuštění nebo wini).
 • V bodě „Zařízení“ vyberte „Bluetooth a další“.
 • Přesuňte sklon spínače na „v.“(NA).

Pomocí programu

Pokud má notebook speciální aplikaci pro práci s Bluetooth, musí jeho funkce ovládat modul.

Chcete.li to zapnout nebo vypnout, potřebujete:

 • Nainstalujte aplikaci.
 • Spusťte to.
 • Vyberte položku hlavní nabídky odpovědné za správu Bluetooth (například „Nastavení“. „Možnosti“, „management“ nebo jiné.).
 • Vyberte požadovaný bod.

Podobné funkce obsahují všechny sady nástrojů, které vám umožňují ovládat stav notebooku a ovládat jeho hardwarové zdroje.

Přes bios

Hardware zapnutý/OFF modulu lze provést v notebooku BIOS. Krok.by.krok pokyny jsou jednoduché:

Řidiči pro Bluetooth

Bez přítomnosti „nativního“ ovladače zapnutí Bluetooth na notebooku nefunguje. Kde je získat? Určitě najdete na oficiálním webu. Možná jsou některé na stránkách poskytující řidiče, ale spousta podvodných. být ostražitá.

Chcete.li zadat oficiální web, napište „třmen“ a přidejte název svého notebooku. Například pro ASUS to bude vypadat takto: „Asus Caliper“ a sledujte odkaz jako na obrázku níže.

Existuje další možnost, odkud si můžete stáhnout ovladače pro Bluetooth všechny modely notebooku. Chcete.li to provést, musíte si stáhnout bezplatný program „Řešení DriverPack“. Má k dispozici všechny řidiče, ale pouze velké (6 GGB). potřebujete internet s vysokou rychlostí.

Zjistíme, proč Bluetooth nefunguje

Před zahájením přímých akcí pro opravu problému doporučuji provést následující jednoduché kroky, které pomohou navigovat v situaci, předpokládat, proč Bluetooth nefunguje na vašem notebooku a možná ušetří čas dalšími akcemi.

 • Podívejte se do správce zařízení (stiskněte klávesy Winr na klávesnici, zadejte devmgmt.MSC).
 • Věnujte pozornost, zda je v seznamu zařízení modul Bluetooth.
 • Pokud jsou přítomna zařízení Bluetooth, ale jejich jména jsou „generický adaptér Bluetooth“ a (nebo) enumerátor Microsoft Bluetooth, měli byste s největší pravděpodobností přejít do části aktuálních pokynů týkajících se instalace ovladačů Bluetooth ovladačů.
 • Когда устройства Bluetooth присутствуют, но рядом с его значком есть изображение «Стрелочки вниз» (что означает, что устройство отключено), то нажмите по такому устройству правой кнопкой мыши и выберите пункт меню «Задействовать».
 • Pokud vedle zařízení Bluetooth existuje žlutá vykřičník, pak s největší pravděpodobností najdete řešení problému v sekcích o instalaci ovladačů Bluetooth a v části „Další informace“ v pokynech dále v pokynech.
 • V případě, že zařízení Bluetooth nejsou v seznamu. v nabídce Správce zařízení klikněte na „Zobrazit“. „Zobrazit skrytá zařízení“. Pokud se nic podobného neobjevilo, možná je adaptér fyzicky nebo v bios odpojen (viz. Sekce o odpojení a zahrnutí Bluetooth do BIOS) selhala nebo je nesprávně inicializována (více o tom v části „navíc“ tohoto materiálu).
 • Pokud adaptér Bluetooth funguje, je zobrazen v dispečer zařízení a nemá název Geneeric Bluetooth adaptér, pak chápeme, jak by to bylo stále odpojeno, které začneme hned teď a postupujeme.

Pokud jste po procházce po seznamu zastavili v 7. Bodě, lze předpokládat, že jsou nainstalovány potřebné ovladače Bluetooth adaptéru notebooku a pravděpodobně zařízení funguje, ale odpojeno odpojené.

Stojí za zmínku zde: Stav „Zařízení funguje dobře“ a jeho „zahrnutí“ do dispečer zařízení neříká, že není deaktivován, protože modul Bluetooth může být odpojen jinými prostředky systému a notebooku.

Co dělat, pokud to nefunguje?

Ve skutečnosti může existovat mnoho důvodů. Zde jsou hlavní:

 • Řidiči jsou zastaralí nebo nejsou vůbec nainstalovány;
 • Zařízení je deaktivováno;
 • Selhání hardwaru;
 • Letecký útok;
 • Modul rozhlasové komunikace selhal.
 • Jdeme do „Správce zařízení“ stisknutím kombinace startovacích klíčů na klávesnici.
 • Napíšeme příkaz devmgmt.MS a klikněte na „Enter“.
 • V rozvíjejícím se okně se vybereme v „Radio Moduli Bluetooth“ nebo „Síťové adaptéry“.
 • V větvi najdeme název vašeho adaptéru, pokud je označen ikonou ve formě bílého kruhu se šipkou dolů, pak je vybavení odpojeno.

Pro řešení problémů je vhodné:

Doporučujeme sledovat video o tom, proč Bluetooth nefunguje na notebooku:

Bluetooth je poměrně běžný typ bezdrátové komunikace. Přes pokrok zůstává populární. Často se používá k přenosu dat mezi zařízeními a není zcela komplikovaný v nastavení. I v případě problémů je velmi snadné usadit se, protože Bluetooth je jednoduchý a srozumitelný vynález.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS