Jak najít programového špiona na Android

Jak zkontrolovat telefon pro špionážní programy sami?

V paměti smartphonu ukládáme spoustu osobních údajů, počínaje banálními fotografiemi a končíme hesla z našich vlastních účtů. Co říci o nainstalovaných aplikacích a prohlížeči, jehož jeden pohled můžete vytvořit přibližný obrázek majitele zařízení. A všechna tato data loví podvodníci, kteří je chtějí použít k vydělávání peněz. Například jednoduchá instalace programu třetí strany vás může stát všechny peníze uložené na kartě nebo elektronické peněžence. A pokud jste měli podezření, že se něco stalo, je důležité vědět, jak zkontrolovat telefon pro špionážní programy. Přečtěte si o tom a příteli dále.

Vývojáři škodlivých při výrobě mnoha virů určených k ukradení informací z mobilních zařízení. Nemusí se rozdávat, pomalu shromažďují potřebná data nebo jednoduše zobrazují reklamu v různých částech smartphonu. Co se tedy rozumí „špionážní program“? A to jsou běžné aplikace a služby vytvořené k získání informací o majiteli telefonu.

Útočníci mají například přístup k vašim zprávám SMS, kde všechny kódy přicházejí potvrdit bankovní operace. Kromě toho je na vašem zařízení s největší pravděpodobností nainstalována společnost aplikace s některým internetovým bankovnictví. Ukazuje se, že stačí otevřít správnou zprávu, která umožní hackerovi provést jakoukoli transakci. Existují však i další informace, jako jsou fotografie, videa, textové dokumenty, které lze použít pro vydírání a vydírání peněz od vás.

5 značek, jak můžete identifikovat špionážní program na telefonu Android:

„Těžké“ programy načítají systém docela silně a „zpomalí“ práci mobilu. to jistě přitahuje pozornost.

Bezdůvodně rychle začal vypouštět baterii telefonu a začal ukončit provoz internetu.

Programy špionů se často vyskytují pomocí konvenčního antiviru a považují je za škodlivé.

Nová aplikace se objeví na telefonu buď v seznamu nabídek, nebo na kartě „Odstranit aplikaci“ nebo v „Nastavení aplikací“. Nejvíce „průměrná“ může ikonu umístit na plochu.

najít, špiona, android

Při stahování dat (zaznamenávání hovorů, zachycení zpráv, fotografií atd.D.) Rolling Arrows budou aktivní. dříve nebo později si majitel telefonu všimne, že šipky „blikají“ v okamžiku, kdy si z internetu nic nestárne.

Podle těchto, na první pohled, nepolapitelné, ale věrné znamení, najdete špiona v programu mobilního telefonu. Proto se podívejte na všechny aplikace pro sledování telefonů Android na internetu, zjistěte jejich vlastnosti a nezapomeňte si přečíst recenze skutečných uživatelů. Koneckonců, vysoce kvalitní program pro monitorování telefonu Android by měl být: vizuálně nenápadný, „jeho vlastní“ pro antivirové a světlo.

Bezplatná aplikace pro Android najde a odstraňuje špionážní software na smartphonu

Aplikace pro ochranu osobních údajů od Snoopwall-velmi užitečná aplikace pro smartphony a tablety Android. Provádí úplný audit mobilního zařízení a připravuje seznam všech potenciálně nebezpečných a podezřelých programů.

najít, špiona, android

Například, proč nejjasnější baterka nejjasnější aplikace svítilny určuje geografické souřadnice uživatele? Proč potřebuje tyto informace? Není divu, že americká federální obchodní komise potrestala vývojáře programu za takové činnosti. Mimochodem, po celou dobu byl tento program nainstalován více než 50 miliony uživatelů Androidu a vývojář nejen shromažďoval uživatele koordinuje téměř v reálném čase, ale také prodal tyto informace reklamním sítím a dalším zákazníkům.

Některé další programy pod Androidem tajně provádějí podobný malware, i když mohou vypadat docela slušně. Aplikace pro ochranu osobních údajů. Ukazuje, jaké programy mají přístup k videokameře, Bluetooth, GPS, Wi-Fi, NFC, mikrofonu a dalším senzorům. Můžeme tedy dojít k závěru, že určitá užitečnost má příliš mnoho „extra“ sil.

Vývojáři aplikací pro ochranu osobních údajů to testovali na 90 000 aplikacích z katalogu Google Play a sestavili základnu „rizikových“ aplikací. Vývoj a testování trvalo 14 měsíců. Testy ukázaly, že nejméně 20% aplikací v katalogu Google Play požaduje povolení k přístupu k informacím, které opravdu nemusí provádět hlavní funkce.

Některé programy fungují na pozadí a shromažďují se zadaná hesla. Jiní fotografují uživatele bez blikání LED.

Kromě toho aplikace pro ochranu osobních údajů také počítá „index ochrany osobních údajů“, který odráží celkovou zabezpečení všech zavedených aplikací. Program pomáhá vyhodnotit zabezpečení finančních mobilních aplikací a také odstranit špionážní software.

Snoopwall slibuje, že v září 2014 vydá verzi aplikace pro ochranu osobních údajů pro iOS.

Jak chránit před možnou instalací špionážního softwaru na Android

Postupujte podle řady jednoduchých pravidel a chráníte smartphone před špionážními programy a hackování:

 • Nainstalujte spolehlivé kódy PIN a grafické klávesy na obrazovce zámku.
 • Nestiskněte podezřelé odkazy, vyskakujte a neinstalujte podezřelé aplikace.
 • Snažte se nepoužívat sítě Wi-Fi nebo alespoň šifrovat svá data pomocí služby VPN.

A jaké metody identifikace a odstraňování špionážních programů na Androidu znáte? Sdílejte svá pozorování v komentářích!

Stagefright detektor

Perfektní asistent pro detekci zranitelnosti smartphonu a také pro identifikaci skrytého softwaru a jeho odstranění.

Jak zjistíte, zda máte na smartphonu špiona na smartphonu? Odkud to pochází a zda se obyčejný uživatel může chránit

Specialisté na laboratoři Kaspersky zveřejnili informace, které se program Finspy naučil „číst“ obvyklé a tajné tajné chaty i v tak zdánlivě chráněných posvácích jako Telegram, WhatsApp a Signal. Zároveň Google připustil, že jeho odborníci poslouchají příkazy uživatelů hlasovému asistentovi. Některé z těchto údajů byly navíc objeveny poté, co jeden ze zaměstnanců společnosti porušil pravidla důvěrnosti. Denní novináři Storm zjistili, zda je možné pochopit, co následuje váš telefon a co dělat, pokud jste obětí takového dohledu.

Jak tedy pochopit, co následují mé gadgety?

Všichni odborníci, s nimiž se Daily Storm podařilo komunikovat, jsou zřejmé: jednoznačně zjistit, že jste se stali předmětem dohledu z vašeho vlastního gadgetu, který se nakazil škodlivým softwarem, pouze specialista může pouze specialista pouze specialista.

Existuje však řada znaků, které mohou nepřímo naznačit, že jste se stali obětí špiona.

Váš telefon se náhle začal restartovat, někdy několikrát v řadě;

Najednou skočil objem provozu používaného gadgetem;

Telefon začal rychle vypouštět bez zjevného důvodu.

Existují zcela zřejmé důvody, proč si myslet: Například, když útočníci ukradnou vaše hesla a hackes účty na sociálních sítích, nebo začnete přicházet do SMS ze strany SMS, že se pokusili jít na váš účet od IP někoho jiného z nějakého vzdáleného (nebo ne) země.

„Špionážní programy, jako je Finspy, jsou vyvíjeny s okem, aby byly velmi obtížné detekovat. Abyste pochopili, že zařízení je ohroženo, je nutné mít speciální dovednosti: Například musíte být schopni sledovat, že gadget je připojen k určitým adresům, které nejsou standardem pro operační systémy.

Musíte se podívat na to, které aplikace jsou přímo nainstalovány v systému, které soubory jsou upraveny a tak dále. Existují speciální nástroje, kterými člověk, který tomu rozumí, může pochopit, že je infikováno zařízení. A laik pravděpodobně stojí za instalaci antivirového řešení pro mobilní zařízení, které je v zásadě pro telefon v operačním systému Android, “řekl Sergey Lozhkin, senior antivirový odborník na Kaspersky Laboratory, Daily Storm, Daily Storm.

Přečtěte si, kde je to vhodné: Přidejte denní bouři k oblíbeným v Yandexu.Novinky „, přihlaste se k odběru Zen nebo Telegram.

Sergej Lozhkin

Technický ředitel a zakladatel Roskomvoboda Stanislav Shakirov vysvětlil, že skutečnost přítomnosti špionážního softwaru na zařízení lze určit instalací softwaru, který buď prohledává příchozí a odchozí provoz a snaží se zjistit, zda existují zbytečné připojení nebo analyzovat Procesy spuštěné v systému. Pokud jde o nepřímé rysy, mohou problém signalizovat, ale neznačují jej jednoznačně. „Pokud mluvíme o Finspy, která čte korespondenci, relativně řečeno, spotřebovává energii a provoz přibližně jako telegram.“. To znamená, že nezapne nic, co by bylo spáleno baterií a provozem. Proto je nemožné najít to podle nepřímých znaků, “řekl Shakirov.

V laboratoři kybernetické bezpečnosti Daily Storm potvrdila existence špionážního softwaru, který, aniž by byl specialistou, je nemožné. „V případě programu Pegasus Spy, který pronikl prostřednictvím zranitelnosti ve starých verzích WhatsApp Messenger, je nemožné identifikovat infekci s obyčejným uživatelem. Infikovaný virus můžete smazat pouze naplněním úplného blikání smartphonu (resetování na nastavení továrny nefunguje). to platí pro Android a iPhone. Pokud jde o bankovnictví trojské koně a finanční frod, často se o nich dozví příliš pozdě-když peníze již byly ukradeny, “řekl Sergej Nikitin, zástupce vedoucího forenzní laboratoře skupiny-IB, Daily Storm.

Zakladatel DR nastínil denní bouři ještě dramatičtější problém.Web Igor Danilov: „Osoba nebude moci určit, zda je v jeho telefonu špion. Mohou existovat různé programy: v telefonu a nainstalované našívané. A pokud byl do telefonu zaveden dobrý program, nebude se ani vyhřívat, nic. Takže člověk chodí se svým telefonem, počítačem nebo tabletem “.

Jaké informace se o vás mohou dozvědět SPY software?

Pokud je to zcela krátké, pak absolutně jakékoli. Ano, a tajné chaty také.

Existují špionážní programy, které získávají plný přístup k telefonu. Malia může zachytit všechna data zadaná z klávesnice, pořizovat snímky a záběry obrazovky jakéhokoli chatového programu Vše, co zadáte a čtete z obrazovky. Nezáleží na tom, tajný nebo ne tajný chat: útočník může s ním udělat absolutně vše, co s ním můžete udělat. Mohou také psát zvuk.

Kdo a proč to všechno dělá?

Hlavní motivace kybernetických zločinů. samozřejmě peníze. „To je primárně zapojeno do kybernetických zločinů s finanční motivací. Existují skupiny, které se zabývají kyberspy: finanční informace, které má uživatel na zařízení, nejsou tak důležité, je pro ně důležité, aby ho jednoduše sledovali, získali přístup k jeho oficiálním údajům, vědeckým a technickým vývojem nebo jeho soukromým fotografiím a jeho soukromým fotografiím a další informace, které je později používat, existují pro vydírání. Zde je široké pole pro kybernetické zločince, které dělají, “vysvětlil zástupce Kaspersky Laboratory. Současně Sergei Lozhkin poznamenal, že programy kyberspionů jsou menšinou ve srovnání se stejnými bankovními troyany.

Laboratoř Group-IB uvedla, že takové programy jsou také používány krypto-munery. Software na pozadí „vypadá“ válečky a vyvíjejí výhledy.

Podle Stanislava Shakirova: „Nejkritičtější. krádež bankovních informací, šifrování disku za účelem vydírání a phishingu, když uživatel krade přihlášení a hesla“. Navíc, s pomocí takových aplikací, se darebáci naučili obejít i dva.faktorní ověření.

Co jsou špionážní programy

Mluvíme o malwaru, který anonymně shromažďuje všechny vaše osobní údaje (hesla, bankovní karty, fotografie, korespondence u okamžitých poslů atd.D.) a předá je podvodníkům.

Existuje řada známek naznačující, že se ve vašem smartphonu usadil škodlivý software, který se naléhavě musí zbavit. Hlavní jsou následující:

 • Náhlé restart a vypnutí: Zjevné znamení, že někdo může ovládat váš Smartton na dálku;
 • Snížení výdrže baterie: Všechny špionážní programy fungují na pozadí, takže rychlý náboj baterie smartphonu a její přehřátí jsou červené zvonky, že v něm je několik „trojských koní“;
 • Hluk na pozadí během výzev: Mnoho špionážních programů může poslouchat a zaznamenávat vaše hovory a přítomnost cizinců s hlukem během konverzací výmluvně naznačuje, že máte tento konkrétní typ škodlivého softwaru;
 • Zvýšená spotřeba mobilních dat: Spy programy přenášejí vaše osobní údaje prostřednictvím internetu, pokud jsou nalezeny nevysvětlitelné ztráty provozu, měli byste přemýšlet o možné infekci smartphonu.
 • Podivné zprávy a oznámení: Hlavní zvonek, že váš smartphone je infikován škodlivým. Nikdy je neotevřete a nesledujte odkazy, které jsou tam!
 • Aplikace anonymně používají kameru nebo mikrofon smartphonu. postupujte podle odkazu a zjistěte, jak jej najít.

Podrobněji o tom, jak identifikovat špionážní programy na Androidu, jsme napsali v tomto článku!

A pokud používáte anti-špice?

Anthspion programy jsou placeny a zdarma. Zavedením fráze ve vyhledávači: „Program detekce programu Spy“ obdržíte celý seznam takových léčitelů. Online kontrola je na principu skenování systému, aby se detekovala potenciálně nebezpečná. Se stejným úspěchem však to vše lze provést pomocí běžného antivirového zařízení nainstalovaného.

Další okamžik detekce dohledu s pomocí programů anti-SPI znamená detekci agresivních reklamních modulů, škodlivých doplňků, virů, parazitických míst atd.D. Naše aplikace nenajdete žádný z uvedeného softwaru.

Jak zkontrolovat telefon na špionážní programy?

Nedávejte útočníkům příležitost unést vaše hesla, fotografie a další osobní údaje. Přečtěte si tento článek o tom, jak nezávisle zkontrolovat mobilní telefon na nebezpečný špionážní programy pro uživatele Android a iPhone. Budeme mluvit o známkách infekce s škodlivým softwarem a seznamujeme jednoduché způsoby boje proti různým typům mobilních virů.

Odrůdy špionážních programů pro iPhone a Android

Existují nepříjemné aplikace, které ucpávají telefon s reklamou. Někteří z nich vybírají peníze od lidí i za náhodný dotek na banner. Spy programy však mohou uživatelem bez povšimnutí, unesení informací z jeho gadgetu. Vše záleží na kvalitě softwaru.

Jak se špionážní aplikace ocitnou na telefonu:

 • Nebezpečné programy jsou připojeny hackováním do neškodného softwaru od jiných vývojářů.
 • Spyskaya POS je často maskována jako programy s funkcí „rodičovské kontroly“. Každá osoba může nainstalovat takovou aplikaci. Nikdo nebude vědět, že nemá žádné děti. Nebo co následovat, měl to být po tobě.
 • Vývojáři přímo podvádějí uživatele a mazaní je nutí je vytvořit „užitečnou“ aplikaci. Někdy vykonává zaslíbené funkce pro krytí a někdy se to stane „mrtvým zatížením“. Současně software pošle vaše data třetím stranám nebo se používá k přežití.

Dobrý špionážní software najdete pouze specialista. Nebude však nesprávné předpokládat, že každý program je napsán brilantním hackerem. Mnoho aplikací vytváří začátečníci, děti, studenty nebo ne příliš inteligentní lidé. Jejich práce se snadno vypočítává podle hloupého jména, změny v provozu zařízení Android nebo iPhone a další nepřímé značky.

Známky nebezpečného softwaru na Android a iPhone

Uživatelé často začínají přemýšlet o infekci mobilního zařízení, které čelí následujícím problémům:

 • Příliš rychlé snížení náboje baterie.
 • Zvýšená spotřeba internetového provozu.
 • Vzhled reklamních zpráv v integraci smartphonu.
 • Zařízení funguje pomalu. Na příkazy uživatelů dlouho nereagují.
 • Objevují se panely, počáteční stránky a vyhledávače, které člověk sám neinstaloval.
 • Problémy jsou pozorovány při pokusu o bezpečný web.

Pokud používáte telefon Android, zkontrolujte nastavení zařízení. Odpojte parametr, který vám umožní stahovat aplikace ne z Google Play. Vývojáři Android OS nemohou poskytnout 100% bezpečnost pro lidi, kteří nainstalují na chytré telefony z cizích zdrojů, které nepatří do Googlu. Proto se doporučuje vyhnout se stahování takových programů.

Někdy lidé najdou aplikaci Cydia na svém telefonu nebo tabletu od Apple. Zároveň si jsou jisti, že jej sami nenainstalovali. Musíte pochopit, že samotný software Cydia není škodlivý. Umožňuje pouze hackerství iPhone stahování programů z „levých“ webů.

Jak zkontrolovat smartphone pro špionážní programy?

Některé špionážní aplikace jsou na iPhone a Android velmi snadné najít. Pokud používáte pracovní smartphone, pak pravděpodobně obsahuje speciální program, který vás monitoruje. To je nutné, aby úřady mohly ovládat firemní majetek.

Také pomocí jednoduché kontroly seznamu aplikací v telefonu můžete zjistit, zda na zařízení existuje program rodičovské kontroly. Měli byste také věnovat pozornost softwaru „Pár Tracker“. Jedná se o speciální programy vytvořené pro sledování milovníků.

Odstraňte pouze pro případ, že aplikace „Spy“ v názvu slovem „Spy“. Je možné, že jednáte s ne příliš inteligentním útočníkem.

Jaké jsou způsoby, jak zkontrolovat telefon pomocí Android nebo iPhone OS pro špionážní programy:

Metody kontroly: Vysvětlení:
Prostřednictvím počítače. Připojte telefon k PC pomocí USB. Chcete.li zobrazit paměť zařízení ve formě odnímatelných disků, vyberte konfiguraci MTP. Poté naskenujte pomocí stolních programů.
Prostřednictvím speciálních mobilních aplikací. Stáhněte si je pouze z oficiálního obchodu Google Plai.
Online. Například pomocí služby Openntip.Kaspersky. Tato metoda však umožňuje kontrolovat špionáž podle pouze jednotlivých souborů.

Používat programy speciálně navržené k boji proti škodlivému.

  . Jedná se o dobře známý program, jehož vývojáři vytvořili vlastní stránku v obchodě Google Play, ruský výrobce v Kaspersky, také propaguje svá softwarová řešení pro chytré telefony na Google Play, další populární tvůrce antivirů, Dr. Web Will Will Will Will Pomozte skenovat smartphone pomocí speciální aplikace. Přejděte na stránku vývojáře v Google Play a stáhněte si ji.

Nejjednodušší metoda boje proti špionážnímu softwaru na zařízeních pro Android a iPhone:

 • Zkopírujte soubory, které potřebujete pro outsidera.
 • Resetujte operační systém do nastavení továrny.
 • Naskenujte s antivirem nosič.
 • Stáhněte si soubory znovu do telefonu.

Pravidelně aktualizujte antiviry a zkontrolujte nastavení. Zastaralá ochrana je zbytečná. Nezapomeňte také aktualizovat operační systém smartphonu na nejnovější verzi. Ochrana moderního Androidu lze porovnat s řešením Apple.

Existují také programy, které kontrolují dobrou víru uživatele aplikace. Například skener ochrany osobních údajů z Google Store. Ne všechny takové programy fungují nezaměnitelně. Průmysl se však vyvíjí. V průběhu času se může objevit více dobrých skenerů.

Postaveno.v telefonické ochraně před špionážními programy

Pro zařízení Android byla vytvořena technologie Google Play. Ujistěte se, že je zapnutý.

 • Přejděte do aplikace Google Play.
 • Klepněte na 3 vodorovné funkce. Označují tlačítko pro přechod do nabídky.
 • Klikněte na řádek „Play Ochrana“.

Ochrana Google pravidelně kontroluje zařízení pro špionážní software v automatickém režimu. Rovněž skenuje všechny aplikace, které se snažíte založit.

Jak nainstalovat program?

Nainstalujte program VKUR.SE nebude obtížné. K tomu potřebujete pouze přítomnost internetu na telefonu. Zdarma si můžete stáhnout špiona bezplatného telefonu na kartě „Registrace a instalace aplikace“. Chcete.li to provést, budete se muset zaregistrovat na našem webu a přejít na kartu „Stáhnout“. Celé testovací období bude fungovat zdarma. Po termínu se budete muset přihlásit k odběru (ceny naleznete na kartě „Platba“). Poté získáte plný přístup ke svému osobnímu účtu a bez jakýchkoli omezení budete používat absolutně všechny služby.

Shrnutí všeho výše uvedeného bych chtěl znovu upozornit: Před instalací vašeho manžela, manželky nebo dětského dohledu se ujistěte, že program Spy je opravdu vysoký a čas.testovaný, že vás to nezavede do Nepříjemná pozice, poté, co je objeveno majitel telefonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS