Jak najít skupinu Telegram v zařízení iPhone

Jak vytvořit kanál Telegramu

Kanál Telegramu je velmi účinný nástroj pro komunikaci s publikem. Funguje stejně dobře jako útulný osobní blog nebo velké firemní médium.

Existují dva typy kanálů: veřejné a soukromé. První z nich jsou přístupné prostřednictvím integrovaného vyhledávání a může se k nim přihlásit kdokoli. Ostatní kanály se ve vyhledávání nezobrazují a přihlásit se k odběru lze pouze na základě speciální výzvy správce. Nastavení ochrany osobních údajů lze v případě potřeby kdykoli změnit.

Na rozdíl od skupin jsou kanály Telegramu určeny pouze pro čtení, nikoli pro zápis. Pokud je však povolena funkce komentářů, budou moci předplatitelé diskutovat o publikacích.

Jak najít zájmovou skupinu na Telegramu

V tomto messengeru, stejně jako v jakémkoli jiném, existují komunity, kde lidé chatují o tématech, která je zajímají, nebo zveřejňují svůj obsah. Jak najít skupinu na Telegramu pomocí různých metod. místního vyhledávání a online. vám řekneme v tomto článku. Dozvíte se také, jaký je rozdíl mezi skupinou a kanálem.

Jak najít skupinu nebo kanál Telegramu

Komunity se vyhledávají podle svého statusu: veřejné se vyhledávají podle jména / klíčových slov a lze se k nim dostat pomocí připravených odkazů; soukromé pomocí odkazu nebo pozvánky od správce. Níže jsou uvedeny pokyny, jak v obou případech vyhledávat komunity v aplikaci Telegram.

Jak najít veřejné komunity, místní vyhledávání

Jak najít skupinu v iPhonu nebo Androidu pomocí místního vyhledávání na Telegramu

  • Spuštění messengeru.
  • Vpravo v hlavním okně v horní části je vyhledávací panel (ikona lupy vpravo). Zadejte název skupiny/kanálu nebo klíčové slovo popisující její téma. Například „Práce“, „Práce“, „Hobby“, „Turistika“ atd. д.
  • Zpracování vašeho požadavku a zobrazení výsledků bude trvat 1-2 sekundy. Výstup je rozdělen na 2 části, potřebujete první část s názvem „Globální vyhledávání“.
  • Chcete-li se připojit k vybrané komunitě, přejděte na ni a klikněte na tlačítko „Přihlásit se“ / „Připojit se ke skupině“ v okně chatu.

Druhá část výstupu, nazvaná „Zprávy“, obsahuje výsledky vyhledávání klíčových slov v historii vašich konverzací.

Nyní k tomu, jak najít skupiny na Telegramu z počítače. Platí zde stejný systém jako na mobilních zařízeních: vyhledávací pole → název/klíčové slovo → zobrazení výsledku ve výsledcích vyhledávání. Proto nebudeme poskytovat samostatný pokyn.

Je však třeba poznamenat, že právě prohlížeč výsledků je při práci s počítači pohodlnější, protože po kliknutí na název komunity se okamžitě zobrazí všechny informace o ní (blok vpravo od okna chatu).

Poznámka: Následující návod na vyhledávání soukromých skupin na Telegramu bude fungovat i pro veřejné skupiny. Tento postup může být účinnější, proto doporučujeme vyzkoušet i tento způsob.

Jak najít soukromé komunity

Místní vyhledávání soukromých skupin Telegramu není k dispozici. Opět platí, že k nim lze přistupovat buď na základě pozvánky od správce, nebo prostřednictvím odkazu vytvořeného správcem. Majitelé těchto komunit však používají trik, který umožňuje jejich vyhledávání na internetu: odkazy na pozvánky jsou umístěny (jako takové nebo jako tlačítko) na tematických stránkách a ve skupinách v sociálních sítích.

Jak najít skupinu Telegramu podle předmětu nebo názvu na internetu:

  • Zadejte „Telegram Channels“ do prohlížeče nebo například do. nebo můžete také otevřít adresář na našich webových stránkách. https://messenge.ru/telegramm-kanaly-katalog/
  • Ve výstupu se zobrazí seznam webů / komunit s katalogy skupin a chatovacích místností pro tento messenger. Zobrazit dostupné možnosti.
  • Chcete-li se přidat do komunity, přejděte na ni a klikněte na „Přihlásit se“ / „Připojit se ke skupině“.

Jak vidíte, není vůbec těžké najít skupinu Telegramu prostřednictvím odkazu na internetu.

Pokud u odkazů nejsou žádné popisy, jediným způsobem, jak zobrazit informace o komunitě, je přejít na ni a otevřít v messengeru sekci „Informace“.

Jak se liší skupiny a kanály

Skupina i kanál jsou v podstatě komunitou uživatelů Telegramu. Může být soukromá nebo veřejná, řízená jedním nebo více správci. A jak jsme již uvedli, veřejné skupiny a kanály můžete v Telegramu vyhledávat z telefonu nebo počítače, ale soukromé budou přístupné pouze na pozvání od správce nebo pomocí existujícího odkazu.

Omezení obsahu jsou stejná i zde:

  • Veřejná skupina/kanál. Jakýkoli „pirátský“ obsah, erotika, pornografie, teroristická propaganda atd.
  • Soukromá skupina/kanál. V podstatě si zde můžete dělat, co chcete. Nejdůležitější je, aby se v publikacích neobjevovala teroristická propaganda, propaganda IS nebo výslovné výzvy k nezákonným akcím.

Mezi skupinami a kanály existují některé důležité rozdíly. V následující tabulce je uvádíme všechny.

Skupina Kanál
Maximální počet členů 200 000 lidí Neomezené
Kdo může publikovat a zanechávat komentáře Všichni členové jsou ve výchozím nastavení. Správce však může nastavit oprávnění. zakázat komentáře, ankety, posílání mediálních souborů do chatu atd. д. Pouze pro správce. Člen nemůže komentovat příspěvky.
Přidání botů (pro zpožděné odesílání příspěvků, připojování lajků, vytváření anket atd.).) Ne Ano

V případě potřeby se ke kanálu přidá skupina a k příspěvkům se připojí tlačítko „Diskutovat“. Tato ukotvená skupina duplikuje příspěvky z kanálu a přesměruje na ni uživatele, kteří kliknou na „Diskutovat“. pro komentování publikace a diskusi s ostatními účastníky.

Upozornění: Všichni členové mohou podávat stížnosti na obsah, který považují za nevhodný. A hromadné stížnosti jsou přímou cestou k zablokování skupiny/kanálu. To je třeba mít na paměti při vytváření nových příspěvků a moderování diskusí.

Oblíbené kanály Telegramu

Jak najít skupiny v aplikaci Telegram jsme vyřešili. Níže vám nabízíme seznam nejoblíbenějších komunit v messengeru. A pod tímto seznamem najdete odkaz na celý adresář kanálů. jsou zde chaty pro každý vkus.

Proto vám doporučujeme podívat se na následující skupiny:

Poznámka: pokud se odkazy na skupiny ze seznamu z nějakého důvodu neotevřou, můžete takovou konverzaci najít v Telegramu pomocí místního vyhledávání podle názvu. Postupujte podle výše uvedených pokynů.

Jak vyhledávat chaty Telegramu: alternativní způsoby

Vyhledání názvu skupiny na webu s adresáři je nejjednodušší způsob, jak se rychle zapojit do zajímavé konverzace. Někdy však dlouhé hledání nepřinese požadovaný výsledek a vy nemůžete najít vhodnou komunitu.

V tomto případě můžete pokračovat ve vyhledávání jiným způsobem:

Mnoho skupin rozšiřuje svou působnost a přechází na Telegram. Stačí projít asi 10 komunit ve VK nebo. jistě, něco se objeví.

Musíte se podívat do vyhledávače a zadat do Googlu. Dotazy jako „Telegram chat pro datování“ nebo „Telegram chat pro programátory“ budou v pořádku.

Připravený seznam chatovacích místností na různá témata byl uveden v článku „Jak najít skupinu Telegram„. Doporučujeme!

Přesto všechno messenger nabízí mnoho možností komunikace a rychle se rozvíjí.

Je velmi důležité rozlišovat mezi Telegramem a SuperGroup, takže pokud jste ještě nenašli skvělé místo pro socializaci, neznamená to, že se zítra nebo příští týden neobjeví.

Nebo si můžete jednoduše vytvořit vlastní komunitu Telegramu. Jak si vytvořit vlastní kanál Telegramu si přečtěte v našem podrobném článku.

Co jsou skupiny Telegramu: rozdíly od nadskupin, chatů a kanálů

Je velmi důležité rozlišovat mezi skupinami Telegramu, nadskupinami a kanály. Jedná se o tři různé typy komunit, které jsou si sice podobné, ale jsou určeny k různým účelům.

Skupiny Telegramu jako takové

Mnoho uživatelů si plete skupiny Telegramu a kanály Telegramu.

Skupiny jsou vlastně chatovací místnosti, ve kterých může komunikovat až 20 000 lidí. To znamená, že se nejedná o jednosměrné vysílání jako u klasických kanálů, ale o plnohodnotný komunikační proces.

Skupiny a kanály mohou být veřejné nebo soukromé. V druhém případě se můžete ke komunitě Telegram připojit pouze prostřednictvím pozvánky.

Funkce skupin Telegramu:

  • Ne vždy je snadné je najít. pro chatovací místnosti je vytvořeno méně adresářů a méně samostatných kanálů agregátorů;
  • Maximální počet účastníků 20 000;
  • Ve výchozím nastavení může každý člen přidávat nové lidi a měnit jméno a avatar komunity;
  • Multiplatformní. přístupné z jakéhokoli zařízení, kde jste přihlášeni;
najít, skupinu, telegram, zařízení
  • Lze v nich vyhledávat a můžete také nastavit hashtagy, které po kliknutí na ně zobrazí všechny příspěvky, v nichž jsou zmíněny;
  • Oznámení můžete zakázat;
  • Do těchto komunit můžete přidávat roboty;
  • Můžete posílat libovolné soubory o velikosti až 1,5 GB;

Superskupiny Telegramu

Superskupiny. rozšířená verze běžných skupin Telegramu. mají mnoho podobností: je zde vyhledávání, hashtagy, nastavení oznámení, funkce botů a multiplatformnost.

Existují však také jedinečné funkce:

Mimochodem, i když je uživatel v nadskupině ztlumený a nedostává žádná oznámení o nových běžných příspěvcích, Telegram mu stále „pípne“, že zpráva byla připnuta.

Vypnutá upozornění nebudou fungovat, pokud je uživatel někým zmíněn (napsal své @uživatelské jméno). Nyní víte, jak oslovit všechny členy superskupiny!

Kanály Telegramu

Hlavní rozdíl je v tom, že do kanálů Telegramu přispívá pouze správce (nebo určení uživatelé).

Kanály nemají omezení počtu čtenářů, alespoň to není nikomu známo.

Dalším důležitým rozdílem je, že když něco napíšete do skupiny Telegramu, zobrazí se váš avatar a jméno, ale v kanálu Telegramu se při odesílání příspěvků zobrazí váš avatar a jméno.

Dále si povíme, jak najít skupiny na Telegramu.

Pokud máte na mysli skupiny Telegram Channels, použijte Adresář nebo náš článek o nejlepších způsobech, jak najít Telegram Channels.

Jak pozvat osobu na Telegram

Messenger posílá pozvánky s odkazem na stažení aplikace prostřednictvím SMS, takže musíte jednat z mobilního zařízení.

Otevřete Kontakty a klepněte na znaménko plus v pravém horním rohu. Zadejte své jméno a číslo a klepněte na možnost „Vytvořit“.

Klepněte na možnost „Pozvat na Telegram„, v případě potřeby změňte text a klepnutím na příslušné tlačítko jej odešlete.

Strojní inženýr, dobře obeznámený se strojírenstvím a technologiemi. Používám Mac a iPhone více než 10 let, vím o ekosystému a produktech Apple všechno. Nejen psát, ale i pracovat rukama. Mechanikem jsem 3 roky, auto si opravuji sám. Navrhl jsem a postavil vlastní dům od nuly vlastníma rukama a s mnoha zkušenostmi. Miluji staré videohry a komiksy, hraji na kytaru.

Jak najít kanál Telegramu pomocí online adresářů

S rostoucí popularitou Telegramu se objevily tematické agregátory, které shromažďují různý obsah. Umožní vám rychle najít nejen konkrétní kanál, ale jednoduše všechny nové zdroje na téma, které vás zajímá.

Klikněte na jeden z níže uvedených odkazů a zadejte název do vyhledávacího řádku nebo vyberte jednu z kategorií. Kliknutím na požadovaný kanál jej otevřete.

Klikněte na odkaz kanálu a potvrďte, že chcete otevřít Telegram pro zobrazení obsahu a přihlášení k odběru.

Funkce skupiny Telegram

Jak již bylo zmíněno, skupinové chaty jsou konverzace mezi několika uživateli, kteří mají společný zájem. Ty sahají od základního chatování mezi přáteli až po fascinující odborné zdroje, kde se můžete podělit o své zkušenosti nebo požádat o radu zkušenější kolegy.

Chaty mohou být veřejné i soukromé. Jaký je mezi nimi rozdíl? V prvním případě může do skupiny přistupovat kdokoli. Jednoduše vyhledejte svůj chat v samotném komunikátoru Telegram nebo najděte odkaz v konkrétních online adresářích či na sociálních sítích.

Pokud je však korespondence soukromá, musí správce komunity vaši žádost ručně potvrdit, a to i v případě, že máte odkaz. A může se stát, že se mu nějakým způsobem nelíbíte a v takovém případě se nemůžete dostat do chatovací místnosti.

Skupiny by navíc nikdy neměly být zaměňovány s kanály. Jedná se o velmi častou chybu. Rozdíl mezi nimi je v tom, že ve skupině může psát každý, zatímco v kanálu má tuto možnost jen několik lidí. ostatní čtou pouze materiál v režimu pouze pro čtení.

Jak vyhledávat podle jména

Jedná se o hlavní typ vyhledávání v komunitách (chatovacích místnostech), který však vyžaduje určitou znalost hledaného objektu.

Potřebujete tedy vědět, jaký název komunita dostala, nebo alespoň jeho část či části.

Otevřete aplikaci Telegram a přejděte na vyhledávací panel, v mobilní aplikaci musíte kliknout na „hledat“, v aplikaci dexton je to v pravém horním rohu.

Poté začněte psát název požadované komunity, například „@seochat“, což je komunita věnovaná všemu, co souvisí s „optimalizací pro vyhledávače“.

Nyní stačí kliknout na tlačítko „Připojit se k chatu“ a stát se členem skupiny Telegram. Předtím se však seznamte s pravidly stanovenými skupinou, abyste nebyli následně administrátorem zakázáni.

Názvy komunit a jejich kategorizaci lze volně najít na internetu, kde najdete hlavní témata, kterými se komunita Telegramu zabývá a o kterých diskutuje.

Jak ukončit chat

Pokud se potřebujete ze skupiny odebrat, můžete to snadno provést pomocí nabídky:

  • otevřete stránku komunity (obvykle v pravém horním rohu);
  • zvolte „Smazat a opustit skupinu“ (nebo „Opustit skupinu„)
  • potvrdit svou akci.

Když je člen smazán, ostatní členové komunity uvidí, že druhý člen skupinu opustil. Správce při odchodu z komunity ji odstraní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS