Jak najít ukradený telefon podle IMEI

Hledání ztraceného telefonu. žádný problém: vyhledávejte podle IMEI a satelitu sami

Majitelé ztracených telefonů se při hledání mobilního telefonu snaží využít co nejvíce vyhledávacích nástrojů. Některé metody však nepřinášejí žádné výsledky. Zjistěme, zda je možné zdarma najít telefon podle IMEI přes satelit a zda taková technologie vůbec existuje.

IMEI je jedinečné identifikační číslo mobilního telefonu. Má 15 číslic a nemění se při změně čísla. IMEI je pevně zabudováno do paměti telefonu a je tam uloženo navždy, takže jeho změna je velmi problematická. V některých zemích je to trestný čin, takže byste neměli experimentovat s jeho změnou. Váš IMEI je spojen přímo s telefonem. Je přenášen do mobilní sítě jako jeden z identifikátorů zařízení.

Pokud má telefon dvě karty SIM, bude mít dvě čísla IMEI místo jednoho. Mobilní sítě tedy sledují IMEI a telefonní číslo. To vše umožňuje vzdálené uzamčení zařízení a ztracených nebo odcizených telefonů (alespoň teoreticky).

Chcete-li zjistit IMEI mobilního telefonu, podívejte se pod baterii nebo vytočte číslo #06#. Je také uveden na záručním listu a obalu.

Jak najít doma odpojený, vybitý telefon?

Nejjednodušší způsob, jak doma najít odpojený, prázdný telefon, je zapamatovat si trasu, kterou jste v bytě urazili. Vzpomeňte si, kde jste byli naposledy, když jste svůj gadget používali. Možná jste vedli rozhovor a nechali jste někde na polici nebo okenním parapetu nějaký gadget. Lidé často rádi kombinují tyto věci dohromady.

Pokud jste prošli určitou trasu a nemůžete iPhone najít, použijte jiné techniky. Klidní uživatelé, kteří mají v telefonu budík a nastavili si ho na určitý čas, budou pravděpodobně. V určenou hodinu se budík spustí, i když jste svůj přístroj vypnuli, a to i v případě, že je baterie vybitá. Téměř všechny společnosti s tím počítají, takže si ponechávají malý poplatek za spuštění alarmu. Požádejte proto své blízké, aby vás informovali, pokud uslyší neobvyklé zvuky.

iPhone

Je možné najít telefon podle IMEI?

Existuje několik způsobů, jak pomocí kódu najít svůj gadget. Změnit IMEI bez zásahu je obtížné. V některých oblastech je to nezákonné, takže si můžete být jisti, že kód slouží k určení polohy vašeho miniaplikačního zařízení. Pokud nemáte zájem gadget vrátit, ale nechcete, aby k datům měly přístup cizí osoby, obraťte se na společnost provozující mobilní síť, aby smartphone uzamkla a rozšířila zámek i na ostatní mobilní operátory.

Souřadnice ztraceného smartphonu můžete získat sami pomocí speciálních služeb na internetu, prostřednictvím různých aplikací a programů pro zařízení se systémem Android a iOS. Pokud vám byl mobilní telefon odcizen, je lepší kontaktovat orgány činné v trestním řízení, napsat stížnost a uvést jedinečný kód IMEI.

Google

Lidé se často ptají, jak najít telefon podle IMEI pomocí satelitu zdarma. Vyhledávání smartphonu pomocí satelitu GPS je filmová fikce, v reálném životě to není proveditelné. Pokud je váš mobilní telefon propojen s účtem Google, můžete IMEI telefonu sledovat na webu:

 • Přihlášení k účtu Google.
 • Na domovské stránce najděte možnost „Vyhledat telefon“ a klikněte na „Začít“.
 • Vyberte své zařízení a na mapě se zobrazí přibližná poloha smartphonu.

Chcete-li najít iPhone podle IMEI, musíte připojit službu iCloud a aktivovat možnost „Najít iPhone“. Pokud jste ztratili smartphone, musíte pro jeho nalezení přejít na iCloud.com, zadejte přístupové údaje: heslo a Apple ID. Díky této službě můžete vidět nejen to, kde se váš smartphone nachází, ale také jak se pohybuje. Stránka také umožňuje uzamknout iPhone.

Aplikace Airdroid

Pokud přesto chcete zjistit, jak najít telefon podle IMEI, použijte analogový účet Google. aplikaci Airdroid, kterou si můžete nainstalovat z galerie Google Play. Vzdálená správa zařízení, kompletní čištění a zamykání dat. V případě krádeže může narušitel převzít kontrolu nad aplikací.

Ztracená aplikace pro Android

Další program pro vyhledání telefonu podle IMEI se jmenuje „Lost Android“. Aplikace je výkonnější. Lze nainstalovat z Google Play. Seznam několika odstraněných funkcí implementovaných v aplikaci Lost Android:

 • vyhledat zařízení na mapě;
 • Zamknout/odemknout;
 • prohlížet a kopírovat data (kontakty, zprávy, fotografie);
 • Zapnutí/vypnutí zvukového signálu, vibrací a obrazovky
 • Oznámení o výměně karty SIM.

Hlášení policii

Sledování ztracených miniaplikací zajišťují orgány činné v trestním řízení. Pokud vám byl smartphone odcizen, musíte se obrátit na policii a nahlásit krádež. V něm musíte zadat kód IMEI. Po odeslání zprávy zašle žádost vašemu operátorovi. Policie bohužel na tento druh žádostí reaguje velmi pomalu. Operátoři mobilních sítí navíc často odmítají telefon zablokovat, dokud není oficiálně potvrzeno, že byl odcizen.

Stránky pro kontrolu IMEI

Online služby vám pravděpodobně nepomohou najít telefon podle IMEI, ale umožní vám zkontrolovat sériové číslo před nákupem telefonu. Databáze je naplněna skutečnými uživateli, kterým byl odcizen smartphone nebo jiné zařízení.

Jeden způsob, jak najít telefon podle IMEI online, však stále existuje:

 • Přejděte na webovou stránku s databází (např. SNDeepInfo).
 • Klikněte na model a sérii svého miniaplikačního zařízení.
 • Klikněte na „Přidat do seznamu ztracených nebo odcizených věcí“.
 • Vyplňte všechna pole a uveďte svou skutečnou e-mailovou adresu a výši odměny.

Změna ID smartphonu je velmi obtížná, ale stále možná. V takovém případě bude nemožné zařízení najít, i když víte, jak telefon dohledat podle IMEI.

Jak zjistit telefon pomocí IMEI počítače?

Důležité: Mějte na paměti, že zloději mohou IMEI zařízení upravit pomocí speciálního softwaru, takže po ztrátě zařízení ihned pátrejte.

Jak zjistit telefon pomocí počítače IMEI

Nemůžete, takový software neexistuje. Jak jsme již uvedli, jediný skutečně účinný způsob, jak najít ztracený telefon pomocí jeho IMEI, je prostřednictvím poskytovatele služeb, který má přístup k základnové stanici. „Vidí“ smartphone při každém zapnutí a pokusu o registraci v síti, a operátor tak může zjistit přibližnou polohu zařízení. A dále je vše v rukou policie.

najít, telefon, podle, imei

Nepokoušejte se stahovat a instalovat žádné pochybné programy pro vyhledání telefonu podle IMEI z počítače, nefungují a jsou ve výchozím nastavení podvodné.

Jak najít telefon podle IMEI

Jedním ze způsobů, jak najít odpojené zařízení, je vyhledat IMEI telefonu. Jedná se o speciální číselný kód, který se nachází pod baterií (obvykle) gadgetu. Jak to ale můžete udělat, když nemáte zařízení? Kód si můžete buď předem zapsat a mít ho doma, nebo se podívat na krabičku chytrého telefonu. Na každém balení musí být uvedeno sériové číslo a ID zařízení, které se skládá z 15 číslic. Pokyny k vyhledání odpojeného telefonu:

najít, telefon, podle, imei
 • Přepsání IMEI.
 • S pasem a smlouvou o SIM kartě se dostavte na nejbližší policejní stanici.
 • Napište oznámení o ztrátě mobilního telefonu a strážci zákona podají žádost operátorovi společnosti, který může váš mobilní telefon vyhledat na základě tohoto čísla (IMEI).
 • Pokud je mobilní telefon nalezen v domě stěžovatele, může mu být uložena vysoká pokuta, protože mobilní telefon mohl být velmi pravděpodobně nalezen vámi.
 • Uvědomte si, že hlášení o krádežích je velmi mnoho a že služby tyto případy často neupřednostňují.

Jak se chránit před krádeží a ztrátou smartphonu?

Když si kupujeme nový chytrý telefon, málokdy myslíme na možnost, že by se mohl dostat do potíží, jako je ztráta nebo krádež. Nebo spíše ne, že bychom na to nemysleli, ale nechceme na to myslet vůbec. To je v pořádku! Musí však zvítězit zdravý rozum a my musíme zajistit, aby se naše zařízení neztratilo. K tomu potřebujeme provést řadu preventivních manipulací, které buď zabrání ztrátě nebo krádeži smartphonu, nebo nám pomohou jej velmi rychle najít.

Nejjednodušším a nejstručnějším řešením pro začátek je instalace kódu PIN nebo grafického klíče k odemknutí smartphonu. I kdyby se k vašemu smartphonu dostal někdo jiný, nebude moci použít vaše osobní údaje. Pokud však smartphone ztratíte, je důležité znát jeho IMEI, které lze kromě čísla na smartphonu vyčíst i na krabici nebo záručním listu. Pokud se však krabička a kupón již dávno ztratily, nebude snadné obnovit IMEI kvůli ztrátě smartphonu. Proto je nejlepší mít IMEI někde zapsaný, abyste ho měli po ruce, až ho budete potřebovat.

K získání smartphonu zpět vám může pomoci i software, který je třeba do smartphonu předem nainstalovat. Takovým řešením může být Eset Mobile Security, který má modul „Anti-Virus“. Po aktivaci můžete smartphone uzamknout pro případ ztráty nebo krádeže, sledovat jeho polohu GPS, odeslat zprávu o jeho ztrátě nebo vymazat všechna osobní data.

Jak najít telefon pomocí GPS v počítači

Telefon můžete zkusit vyhledat přes satelit pomocí mobilního čísla. Geopolohovací systém je schopen určit polohu objektu pomocí majáku s přesností na několik metrů. Pokud je v zařízení povoleno sledování, systém dokáže telefon lokalizovat pomocí GPS. Hlavním problémem je, že osoba, která mobilní telefon našla, může snadno vypnout snímač i samotný mobilní telefon. Poté tato možnost vyhledávání nebude fungovat.

Chcete-li zařízení sledovat, musíte si nainstalovat speciální aplikaci, která bude sledování provádět. Poté se budete moci přihlásit ke svému účtu z počítače a sledovat svůj smartphone. Vhodné jsou například následující aplikace:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS