Jak najít ztracený telefon pomocí identifikačního kódu

Jak najít ukradený nebo ztracený telefon

Krádež mobilního telefonu je nepříjemná situace, před kterou není nikdo v bezpečí. Lze ji však najít po přednastavení zařízení. V tomto návodu vám ukážeme, jak najít ukradený telefon a připravit ho na případnou ztrátu.

najít, ztracený, telefon, pomocí, kódu

Nalezení smartphonu je jednodušší než u obyčejného mobilního telefonu. má bezpečnostní funkci. Vyžaduje předchozí aktivaci. V opačném případě je nemožné ukradené zařízení najít. Zde jsou uvedeny funkční a nefunkční způsoby, jak ji najít.

Jak najít telefonní číslo

Neexistují žádné speciální služby, které by umožnily okamžité vyhledání telefonního čísla. Když už, tak je to podvod. mobilní operátoři neposkytují údaje o poloze jen tak. Pokud jde o geolokační služby operátora, fungují pouze v případě, že souhlasíte s vyhledáváním. Zde je seznam služeb ruských operátorů:

Služba „Kde jsem“ od společnosti MegaFon umožňuje sledovat i vlastní souřadnice, ale musíte k tomu držet telefon v ruce. to není pro náš případ vhodné.

Pokud máte dvě sluchátka, nastavte vzájemné vyhledávání polohy prostřednictvím jedné ze služeb. Nevýhody: poplatky za předplatné, nízká přesnost určení polohy. Jejich výhodou je, že fungují bez připojení k internetu.

Jak najít telefon podle IMEI

Sledování polohy mobilního telefonu pomocí jeho IMEI je něco, co se vymyká vědeckým poznatkům. Otevřené služby s podobnou funkčností neexistují. Toto vyhledávání používají pouze orgány činné v trestním řízení, které se obracejí na mobilní operátory, o čemž vás budeme informovat později. Pokud vám někdo nabídne, že vypátrá ukradený smartphone pomocí jeho IMEI, jedná se o podvod. Tato metoda nefunguje.

Služba „Správce zařízení Android“

Správný název této služby je Phone Finder. Vyhledává ztracené a odcizené smartphony prostřednictvím internetu a určuje jejich polohu na mapě. Nastavte si mobilní telefon ihned po zakoupení, abyste jej v budoucnu našli:

 • Zadejte nebo zaregistrujte účet Google.
 • Přejděte do nastavení zabezpečení a vyberte možnost „Najít zařízení“.
 • Nastavte přepínač do polohy „Povoleno“.

Hotovo. nyní můžete najít ukradený nebo ztracený telefon.

Vyhledávání na této stránce. Přihlaste se a na domovské stránce vyberte hledané zařízení.

Znovu zadejte heslo a na další stránce klikněte na „Hledat“.

Po několika sekundách se na obrazovce objeví kousek mapy s přesnou polohou zařízení.

najít, ztracený, telefon, pomocí, kódu

dostavte se na uvedenou adresu nebo informujte policii o společném pátrání s orgány činnými v trestním řízení.

 • Vyzvánění. Stisknutím tlačítka „Vyzvánění“ telefon aktivuje vyzváněcí tón, který umožňuje prozradit polohu sluchátka v davu lidí.
 • uzamčení zařízení. telefon se stane nepoužitelnou „cihlou“, která nebude reagovat na akce narušitele.
 • Vyčištění zařízení. odstranění všech důvěrných nebo citlivých údajů.

Všechny operace se provádějí při zapnutém telefonu a aktivním připojení k internetu. Nezapomeňte v nastavení navigace povolit zjišťování polohy.

Pokud je hodnota uložených dat vyšší než hodnota miniaplikace, doporučujeme okamžitě aktivovat čištění zařízení. Zálohujte svá cenná data.

Metody vyhledávání v závislosti na operačním systému

 • Vytočení krátkého kódu. IMEI lze snadno zjistit, stačí otevřít nabídku volání a vytočit #06# jako běžné telefonní číslo. Není třeba stisknout tlačítko volání. Tato metoda je vhodná pro jakékoli zařízení bez ohledu na operační systém.
 • Podívejte se do nastavení. V tomto případě je vyhledávací algoritmus jiný. Chcete-li v systému Android najít požadovaná data, přejděte do „Nastavení“ a úplně dole na stránce vyhledejte položku „Informace o telefonu“;

Chcete-li na iPhonu najít identifikační číslo, přejděte do „Nastavení“, pak do „Obecných nastavení“ a poté do „O“

 • Ne vždy, ale číslo může být vyryto na zadní straně samotného smartphonu a mezi takové telefony patří například Galaxy S7 nebo iPhone 6;
 • Na přihrádce karty SIM. Také ne u všech modelů, ale číslo lze nalézt také na přihrádce na kartu SIM;
 • Přímo na krabici. Na krabici pod telefonem je vždy ID, někdy je na něm i několik samolepek.
 • Podívejte se do iCloudu. Vhodné pouze pro majitele produktů Apple. Chcete-li číslo zjistit, musíte se přihlásit pomocí svého Apple ID v iCloudu. V hlavní nabídce by se měl zobrazit seznam zařízení; je třeba vybrat požadované zařízení kliknutím na něj;
 • Podívejte se z jiného telefonu. To také vyžaduje autorizaci, ale na jiném zařízení, pak přejděte do Nastavení, pak „Vlastní jméno v horním rohu“ a sjeďte dolů, měl by se zobrazit seznam všech zařízení propojených se stejným Apple ID, vyberte to, které chcete, a zobrazte ID.

Svůj telefon můžete snadno najít podle IMEI, nemusíte k tomu být detektiv, většina moderních chytrých telefonů je již vybavena systémy pro vzdálenou kontrolu zařízení.

Je možné najít telefon podle IMEI

Existuje několik způsobů, jak vyhledat miniaplikaci pomocí kódu. Změnit IMEI bez cizího zásahu je obtížné. V některých oblastech je to nezákonné, takže si můžete být jisti, že kód použijete k přesnému určení polohy svého gadgetu. Pokud nemáte zájem získat svůj gadget zpět, ale nechcete, aby k datům měly přístup cizí osoby, obraťte se na společnost provozující mobilní síť, aby smartphone uzamkla a rozšířila zámek i na ostatní mobilní operátory.

Souřadnice ztraceného smartphonu můžete zjistit sami pomocí speciálních služeb na internetu, prostřednictvím různých aplikací a programů pro zařízení Android a iOS společnosti Apple. V případě odcizení mobilního telefonu je lepší obrátit se na orgány činné v trestním řízení, sepsat prohlášení a uvést jedinečné identifikační číslo IMEI.

Google

Lidé se často ptají, jak zdarma najít telefon podle IMEI přes satelit. Vyhledávání smartphonu pomocí satelitu GPS je filmová fikce, v reálném životě je nerealizovatelné. Pokud je mobil propojen s účtem Google, je možné telefon sledovat podle IMEI přes internet:

 • Přejděte na svůj osobní účet Google.
 • Na domovské stránce najděte možnost „Hledat telefon“ a stiskněte tlačítko „Začít“.
 • Vyberte zařízení a na mapě se zobrazí přibližná poloha vašeho smartphonu.

Chcete-li najít iPhone podle IMEI, musíte připojit službu iCloud a aktivovat možnost „Najít iPhone„. Pokud smartphone ztratíte, musíte jej najít na iCloudu.com, zadejte přístupové údaje: heslo a Apple ID. Služba umožňuje nejen zjistit, kde se váš smartphone nachází, ale také jak se pohybuje. Na webu můžete také uzamknout iPhone.

Aplikace Airdroid

Pokud je otázka, jak najít telefon podle IMEI, stále aktuální, použijte obdobu účtu Google, aplikaci Airdroid, kterou si můžete nainstalovat z galerie Google Play. Program má vzdálené ovládání zařízení, možnost úplného vymazání a uzamčení dat. V případě krádeže může narušitel převzít kontrolu nad aplikací.

Ztracená aplikace pro Android

Další software pro vyhledání telefonu podle IMEI se nazývá „Lost Android“. Výkonnější. Lze nainstalovat z Google Play. Seznam několika vzdálených funkcí implementovaných v systému Lost Android:

 • vyhledání zařízení na mapě;
 • blokování/odblokování;
 • Prohlížení a kopírování dat (kontakty, zprávy, fotografie)
 • aktivovat/deaktivovat bzučák, vibrace a obrazovku;
 • Oznámení o výměně karty SIM.

Podejte policejní hlášení

Sledování ztracených miniaplikací zajišťují donucovací orgány. Pokud vám byl smartphone odcizen, musíte se obrátit na policii a napsat stížnost. Je třeba zadat kód IMEI. Po kontaktování zašlou pracovníci žádost vašemu operátorovi mobilní sítě. Policie bohužel na tyto žádosti reaguje velmi pomalu. Operátoři mobilních sítí navíc často odmítají zablokovat váš telefon, dokud není oficiálně potvrzeno, že byl odcizen.

Co je IMEI (IMEI) telefonu se systémem Android?

IMEI je speciální kód telefonu, který se skládá z 15 číslic. Obvykle se nachází na těle zařízení pod baterií. Abyste ji viděli, nemusíte vyjmout baterii. Stačí vytočit #06# a číslo se zobrazí na displeji mobilního telefonu.

Je možné najít telefon podle IMEI

Ano i ne. obojí současně. Ztracený telefon sami nenajdete. Operátor nesleduje sluchátka, ale ukládají se údaje o jejich poloze (souřadnice se vypočítávají dotazováním základnových stanic). Volání na helpdesk za účelem vysledování telefonu je však zbytečné. služba není dostupná. Neexistují také žádné programy a aplikace pro vyhledávání v telefonu.

V případě krádeže telefonu nebude možné kód IMEI použít k jeho nalezení. alespoň ne svépomocí. Vždy však můžete požádat policii o nalezení a vrácení odcizeného telefonu. Postup vyhledávání je následující. předáte policii IMEI, ta zašle dotazy mobilním operátorům. Jakmile je v telefonu nainstalována karta SIM, operátor předá policii informace o účastníkovi. A tato osoba bude muset vysvětlit, kde k ukradenému zařízení přišla.

Vystopovat ukradený telefon podle IMEI prostřednictvím policie je možné, ale v praxi to nikdo nedělá. Policie se takovými žádostmi tvrdošíjně odmítá zabývat, přestože má k dispozici všechny nástroje k pátrání po zlodějích. Není jasné proč, ale u nás tento systém funguje nějak selektivně, není dostupný všem (v tomto případě je dobré mít nějaké známé u policie).

Co dělat a jak najít mobilní telefon podle IMEI?

Pokud chcete sledovat polohu telefonu podle jeho IMEI, měli byste se v případě jeho ztráty nebo odcizení obrátit na příslušné orgány (policii nebo milici), sepsat prohlášení a přiložit doklady prokazující nákup tohoto zařízení (například účtenku z obchodu nebo záruční list, kde je uveden přístroj IMEI).

Strážci zákona si pak od mobilního operátora vyžádají informace o poloze a pohybu telefonu. Na základě obdržených informací mohou provádět vyšetřovací opatření.

Postup je zde popsán velmi zjednodušeně. V praxi celý proces trvá dlouho a pravděpodobnost úspěchu je velmi nízká.

Jaký je lepší způsob, jak být v bezpečí

Obnovení ztraceného průkazu může být složitý proces, proto je vhodné předem podniknout určité kroky k ochraně osobních údajů v případě krádeže nebo ztráty:

 • uzamkněte zařízení a nastavte PIN kód. Bez zadání hesla tak nebudete moci zařízení používat.
 • Ihned po zakoupení nového modelu přepište IMEI. Jak zkontrolovat svou totožnost vám poradí v obchodě.
 • Stažení a instalace aplikace pro sledování zařízení.
 • Nahrávání fotografií, videí a dalších osobních dat do cloudu a jejich dodatečná ochrana heslem.
 • Připevněte k zařízení klíčenku, která vám umožní zařízení rychle najít.
 • Na veřejných místech jej držte pevně v rukou nebo jej připojte k náhlavní soupravě.

Jak najít odpojený telefon podle IMEI?

Orgány činné v trestním řízení používají speciální metody. Ty se obvykle používají v případě odcizení nebo pohřešování iPhonu. Chcete-li však vypnutý telefon najít podle IMEI, musíte kód předem přepsat. Co to je? Jedná se o 15místný kód, který se nachází pod baterií. Najdete ho také na obalu gadgetu.

 • Ztrátu ztraceného zařízení proto musíte nahlásit policii a uvést identifikační číslo. Budete také potřebovat smlouvu o SIM kartě.karta. Kód můžete použít k vyhledání telefonu, i když je vypnutý.
 • Při prvním zapnutí se přečte signál a zjistí se poloha miniaplikace. Upozorňujeme, že tento způsob se nepoužívá, pokud jste zařízení ztratili doma.
 • Ideální možnost, pokud bylo zařízení odcizeno. Všimněte si, že policisté velmi často s řešením takových případů nespěchají, protože mají naléhavější úkoly.

Sledování iPhonu podle IMEI

Majitelé telefonu Apple jsou velmi často oběťmi vetřelců, protože gadgety této firmy jsou poměrně drahé. Ale mají také lepší zabezpečení.

 • 1. Otevřete aplikaci iCloud;
 • 2. Otevřete kartu „Najít iPhone“ a klikněte na ni;
 • 3. Pak přejděte na oficiální stránku „iCloud.com“;
 • 4. V příslušné části zadejte své Apple ID a heslo.

Pokud vše zadáte rychle a zadané informace budou přesné, okamžitě se zobrazí poloha iPhonu a vy budete moci vidět celou trasu jeho další cesty.

iPhone můžete sledovat pouze tehdy, pokud není vybitý nebo vypnutý a pokud je SIM karta v iPhonu aktivní a připojená k internetu. Pokud je zařízení vypnuté, zobrazí se poslední místo, kde bylo zapnuto.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS