Jak nakonfigurovat dálkové ovládání LG Smart TV

„Není to konzola“ nebo „Jak proměnit smartphone Android na PDU pro LG Smart TV“

Zdravím všechny! LG produkuje velmi cool televizory, ale na některých z nich silně šetří. Téměř každá moderní obrazovka podporuje univerzální dálkové ovládání ovládání chvály nebo přesněji LG Magic Remote. Problémy jsou v tom, že při nákupu některých televizorů má tento magický ukazatel, zatímco jiné ne.

Vyvstává tedy otázka. jak je nejvhodnější ovládat LG TV. Existují dvě možnosti. První. koupit toto dálkové ovládání. Možnost rozhodně není špatná, ale dálkové ovládání jsou tak docela drahé. Pokud má někdo zájem, můžete si přečíst moji recenzi pro všechny modely zde. K dispozici je také seznam televizorů, které podporují toto nebo toto dálkové ovládání.

Druhou možností je větší rozpočet, protože nemusíte nic kupovat a mít dost na to, abyste měli smartphone s operačním systémem Android nebo iOS po ruce. LG TV Remote je vhodná aplikace, která má téměř všechny stejné funkce. jako je dálkové ovládání.

Funkce inteligentního pult pro LG

Chcete.li plně zvládnout schopnosti LG Smart Pult, musíte prostudovat jeho pokyny pro použití a také zjistit, proč je toto nebo toto tlačítko potřebné. Zvažte tyto aspekty podrobně.

Funkce

Při používání klasického dálkového ovládání se pohyb mezi widgety, vstupu do textu a jakékoli jiné akce v inteligentní části LG provádějí ovládacími šipkami, což je velmi nepohodlné a trvá dlouho a trvá dlouho. Nákup a použití magického ovladače výrazně zjednodušuje tyto akce. Nejprve je vybaven gyroskopem a lze jej použít jako elektronický ukazatel. Samostavatelé upřednostňují používání bezdrátových myší namísto dálkového ovládání, ale nejsou vždy účinné, aby je řídily podél pohovky, takže musíte hledat pevný povrch a při práci s dálkovým ovládáním to není nutné. Jako alternativu lze použít pouze Aeromysh, což vám umožní ovládat televizní přijímač gesta ve vzduchu. Takové zařízení však má poměrně vysokou cenu, takže je snazší zakoupit funkčnější inteligentní ovladač.

Za druhé, magický pohyb je vybaven hlasovým ovládáním. Díky této možnosti můžete nejen otevřít nezbytné sekce nebo widgety se zvukovými příkazy, ale také se vyhněte vstupu do dotazů do textových dotazů do linie hledání webového obličeje-s dálkovým ovládáním lze jednoduše vyslovit, což je mnohem rychlejší a více Pohodlné.

Důležité! Inteligentní dálkové ovládání LG podporuje řízení jednoduchých gest. Například nakreslením symbolu „V“ ve vzduchu můžete otevřít sekci „Video“. Uživatel může naladit pohyby podle svých představ, a tím zjednodušit práci se zařízením.

Kromě hlavních tlačítek, která jsou na obvyklém dálkovém ovládání, existují další. Jedná se o klíče pro rychlý přechod na určité aplikace, rolovací kolo pro pohodlné prohlížení webových stránek v prohlížeči atd.D. Magic Remote je tedy ovládacím panelem určený především pro práci s inteligentním fungováním televizního přijímače, ale zároveň schopný pracovat a jako standardní PD.

Označení tlačítek

Sortiment dálkových ovladačů je poměrně velký. pro modely různých let vydání se vyrábí samostatné příslušenství. Mají jiný design, novější zařízení získávají další funkce, ale hlavní sada tlačítek zůstává stejná. Takže na konzole AN-MR650, vytvořené pro televizní přijímače LG SmartTV 2016, jsou tedy umístěny následující klíče:

 • Síla. zapnutí a vypnutí televizního přijímače;
 • STB-LAUNCH nebo odpojení konzoly LG Smart-TV (pokud je použita, můžete ovládat inteligentní nastavení a TV z jednoho dálkového ovládání);
 • Tlačítka blokují pro nastavení čísel a písmen;
 • 0. pro vstup „0“ nebo prostor při psaní;
 • Seznam. seznam uložených programů;
 • AD. výstup na obrazovce virtuálního dálkového ovládání;
 • „“ A „-„-úprava objemu televizního přijímače;
 • Šipky nahoru a dolů. přepínání televizních kanálů;
 • „Mute“ nebo obraz kříženého reproduktoru.kola.vypnutí zvuku;
 • Tlačítko s mikrofonem. zadávání příkazu nebo dotazu vyhledávání hlasem;
 • Tlačítko s obrázkem domu. Vraťte se na hlavní stránku nabídky;
 • Klíč s malovaným zařízením. nastavení zařízení;
 • Centrální kolo (můžete otočit nebo stisknout)-pro pohodlné prohlížení webových stránek;
 • Kruh se šipkami. tlačítka pohybu v nabídce;
 • „Zpět“. Vraťte se do předchozí sekce nebo z nabídky;
 • „Průvodce“. výstup seznamu televizních programů;
 • „3D“-Klíč pro prohlížení 3D videa, které funguje pouze v televizorů s vhodnou funkcí;
 • „Vstup“ nebo obrázek kabelu s displejem seznamu všech připojených zařízení (USB-dirives, předpony atd.D.);
 • Netflix, Amazon, IVI. tlačítka pro rychlý přístup k určitému widgetu;
 • Červená, zelená, žlutá, modrá tlačítka. přizpůsobené klíče pro pohodlný přechod do konkrétní části v nabídce;
 • „Text“. ovládání televize;
 • „T.OPT ». pomocný klíč pro práci s televizním systémem;
 • „Focus“, „Live Zoom“. zvýšení oblasti označené ovládacím panelem.

Téměř všechny uvedené klíče jsou přítomny na jiných modelech MPD, ale mohou existovat další. Pokyny k tlačítkům uživatelů jsou v plném rozsahu nalezeny v příručce Provozní příručky.

Návod k použití

Zahrnuje každé magické pokyny pro dálkové ovládání pro použití. Pokud to nebylo, nebo je vedení ztraceno, můžete si tento dokument stáhnout na oficiální webové stránce výrobce v sekci „Podpora“.

Will LG Magic Remote funguje s mým LG TV (Smart TV)?

Chtěl bych na této stránce shromažďovat seznam televizorů, které pracují s jedním ze dvou magických dálkových ovladačů: AN-MR500, AN-MR600 Dálkové ovládání. Myslím, že staré modely již nelze zvážit.

Také se také pokusím všimnout televizních modelů samostatně, abych připojil dálkové ovládání, ke kterému budete potřebovat speciální přijímač a WF500.

Vezměte prosím na vědomí, že informace o kompatibilitě nejsou osobně ověřeny. S největší pravděpodobností se jedná o informace z fór, recenzí v internetových obchodech atd. D. Tyto modely v kompatibilitě, o nichž jsem si jistý, nebo informace o kompatibilitě v komentářích k tomuto článku zůstaly zvýrazněny, budou zvýrazněny.

Byl bych velmi vděčný, kdybyste nechal svou recenzi v komentářích. Pokud máte LG Magic Remote a funguje to skvěle s vaší televizí, pak o tom napište. Informace jsou pro mnohé užitečné.

AN-MR600 pracuje s takovými televizory:

UF7590, UF7700, EG9600, EF9800, EF9500, UF7690, UF7600, UF9500, LF6300, UF8500, 43UF680, 42LF652V, LF630V

nakonfigurovat, dálkové, ovládání, smart

Pro tyto modely potřebujete speciální adaptér: 43UF640V

AN-MR500 pracuje s takovými televizními modely:

Tyto modely potřebují speciální adaptér: 43LF590V, 42 LF580V, 42 lb580V-ZB

Další skvělý způsob, jak zjistit kompatibilitu:

Jdeme na web LG a najdeme tam model naší televize. Otevřete kartu Technical Design a klikněte na položku chytré televize. Naopak, „dálkové ovládání“ s největší pravděpodobností označí model, který podporuje televizi.

Nezapomeňte nechat recenze, tipy a kompatibilitu v komentářích.

Primární konjugace modelů televizorů a dálkových ovladačů 2012

Chcete.li propojit dálkové ovládání magického pohybu 2012 Magic Motion: Musíte stisknout inteligentní (nebo domácí) tlačítka a zpět alespoň po dobu 4 sekund, nasměrovat dálkové ovládání směrem k televizi. A čekat na zprávu v televizi, o připojení.

Magic Remote for TVS 2010-2011 je následující. Pro počáteční připojení umístěte dálkové ovládání vedle televizoru, stiskněte tlačítko OK nebo Mute a podržte asi 5 sekund. Než se objeví v televizní zprávě o připojení dálkového ovládání. Pro vizuální informace o tom, co je plné, bude tlačítko napájení na dálkovém ovládání během procesu páření blikat.

Jak nastavit dálkové ovládání na LG TV

Pokud jste ztratili ovládací panel z televizoru LG nebo konečně mimo provoz a nefunguje to pro nalezení přesně stejného v obchodě, zkuste použít jedno z univerzálních zařízení této kategorie. Univerzální dálkové ovládání vyžaduje přesnou konfiguraci a připojení, právě tyto procesy zvážíme v tomto přezkumu.

V závislosti na modelu dálkového ovládání se může proces připojení k televizoru lišit, ale znát základ nastavení můžete intuitivně hádat, co přesně kliknout. Nastavení je možné pouze tehdy, když je televizor zapnutý, tak jej aktivujte z tlačítka na pouzdře. Zkontrolujte také přítomnost baterií na dálkovém ovládání a jejich výkon je žádoucí, pokud existuje taková příležitost.

Když jsou obě zařízení aktivní, klikněte na tlačítko Set na P/Y, podržte jej v uzavřeném stavu, dokud není osvětlena LED, což je vedle ní. Pak musíte zadat jeden z kódů, které jsou navrženy pro váš televizní model. Tyto kódy jsou dodávány s univerzálním dálkovým ovládáním.

Když je zadán kód, LED, o kterém jsem psal výše, hoří bez ukončení, zatímco předtím bych měl jen blikat. Nyní, bez použití čísel, zkontrolujte například dálkové ovládání, přidejte svazek. Pokud není žádný výsledek, zadejte ze seznamu kódů následující digitální kombinaci. Jeden z kódů bude určitě fungovat, jakmile se to stane, znovu stiskněte tlačítko Set, po kterém nastavení přežije a indikátor přestane hořet, rozsvítí se, pouze když stisknete jeden z klíčů.

Stejně tak můžete nakonfigurovat univerzální dálkové ovládání pro jiné zařízení LG, hudební centra, zvukové panely, reproduktory, hudební hráče a dokonce i klimatizace, jinými slovy jakéhokoli vybavení, které je ovládáno z dálkového ovládání.

Můžete položit otázku Masters z našeho střediska servisního střediska voláním telefonu nebo napsáním vaší otázky ve formuláři zpětné vazby.

Možná vás také zajímá

Co je univerzální dálkové ovládání

Výrobci pro pohodlí správy nového gadgetu vyvíjejí speciální PU. To je pohodlné, protože nemusíte nechat dobře zakořeněné místo. Ale v průběhu času hromada obrovského množství dálkových kontrol. z klimatizace, inteligentní televize a další zařízení a probíhají se. A pak je potřeba univerzální zařízení. Ale pro správnou provoz všech pomůcky jej musíte správně nakonfigurovat. Pro starý styl televizor může pracovat s dalšími zařízeními.

nakonfigurovat, dálkové, ovládání, smart

UP je zařízení vhodné pro mnoho modelů gadgetů. Vybráno ve formě, parametry, tunách a pro další individuální požadavky.

Připojení k LG TV a ovládání ze smartphonu

 • Ujistěte se, že telefon a televizor jsou připojeny k jednomu routeru. Pokud nemáte příležitost provést takové spojení, můžete je zkusit připojit přes Wi-Fi Direct.
 • Nainstalujte aplikaci LG TV plus do smartphonu. To lze nalézt bez problémů při vyhledávání v Google Play nebo App Store. V nastavení TV je kód QR pro načtení této aplikace (viz následující body níže).
 • V nabídce Smart TV spusťte „Správce připojení“.
 • Vyberte tam „Smartphone“. „TV Control“ (telefon použijte jako dálkové ovládání pro televizi). K dispozici budou pokyny k připojení a QR kód pro telefony na Android a iPhone. Pokud jste aplikaci ještě nenainstalovali, stačí zapnout kameru a zadejte ji na požadovaný QR kód.
 • Po instalaci spusťte aplikaci LG TV plus v telefonu.
 • Na obrazovce televizní obrazovky se zobrazí kód PIN.
 • Zadejte tento kód do aplikace LG TV plus na smartphonu. V mém případě je to iPhone.
 • Poté bude smartphone připojen k televizi a v aplikaci budou k dispozici všechny funkce pro ovládání televize. O těchto funkcích v poslední kapitole tohoto článku podrobněji řeknu podrobněji.

Přes Wi-Fi Direct

Smartphone můžete přímo připojit k televizoru. A poté připojení v LG TV plus dodatek. Při připojení přes Wi-Fi Direct jsem nekontroloval práci této funkce. Ano, a je nepravděpodobné, že tuto metodu použijete. Ale mělo by to fungovat.

Musíte jít do nastavení televize, v sekci „Síť“ „Wi-Fi Direct“ a připojit smartphone k televizi.

Pokud telefon nevidí televizi

 • Zkontrolujte připojení televizoru a telefonu na jeden router.
 • Vypněte televizor na 10 minut (zcela z výstupu) a restartujte smartphone.
 • LG TV Plus pracuje s televizory, které byly vydány po roce 2014. Pokud máte starší televizi, nebude to fungovat na ovládání smartphonu prostřednictvím této aplikace.
 • Ujistěte se, že funkce LG Connect Apps obsahuje v nastavení televize na kartě sítě.
 • Aktualizujte televizní firmware.

Nastavení univerzálního dálkového ovládání pro inteligentní televizi

Univerzální dálkové ovladače pro inteligentní televizi jsou funkčnější, mohou také podporovat několik možností připojení (prostřednictvím infračerveného přijímače a bezdrátového komunikačního modulu).

Princip nastavení jsou dva typy:

 • Zapněte tlačítko napájení, přitiskněte klíč TV po dobu 5 sekund a poté zadejte kód z konkrétního televizního modelu.
 • Zapněte tlačítko napájení, přeneste do režimu páření (přitiskněte sadu nebo televizoru po dobu 5. 10 sekund). V samotné televizi otevřete nastavení Bluetooth, vyberte detekované dálkové ovládání. Pokud je požadován konjugační kód, zadejte 0000. Ve většině případů končí další synchronizace úspěšně.

Pokud otevřete nastavení televize pro přidání nového zařízení, můžete použít smartphone. Google produkuje speciální televizní dálkové ovládání pro televizory pod kontrolou Android TV. Pro vykouzlení aplikace a televize není třeba zavádět žádné příkazy. Stačí pouze pro to, aby zařízení byla blízko (2. 5 metrů).

Výhody a nevýhody

Pokud se zaměříte na recenze na tematických fórech, lze rozlišit následující výhody inteligentních pult:

 • Pohodlná interakce s Web OS FreeSpace (operační systém nainstalovaný na LG TV). Pro tisk, zobrazení obsahu, používání aplikací třetích stran je pohodlnější než použití tradičního dálkového ovládání.
 • Bluetooth připojení. Rozsah. až 20 metrů. Zároveň nemusíte zařízení „nasměrovat“ směrem k televizi. signál bude vždy stabilní a čistý.
 • Kompletní výměna bezdrátové myš.
 • Podpora hlasových týmů. Funkce, i když není příliš populární, je velmi užitečná pro lidi se zdravotním postižením.

Z nedostatků pouze to, že je nutné včas změnit baterie. Který používal inteligentní pulty po dlouhou dobu, doporučuje pro ně nákup baterií a nabíječku.

Celkem, inteligentní film pro TV LG je zařízení, které zjednodušuje interakci s kompatibilními televizory (stejně jako inteligentní konzole), nahrazující tradiční dálkové ovládání a bezdrátovou myš.

Nyní všichni moderní výrobce televize přidávají takové manipulátory přímo do soupravy. Dříve je museli koupit samostatně. Jejich průměr (v závislosti na modelu).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS