Jak nakonfigurovat internet v televizoru LG Smart TV

Jak připojit televizor k internetu, pokud nemáte Smart TV

Žádné složité kroky k instalaci internetu do televizoru. Vše je nastaveno velmi jednoduše. Proces připojení televizního zařízení nevyžaduje žádné zvláštní znalosti ani dovednosti, takže tento úkol zvládne i začátečník. Postup je velmi snadný díky výrobcům technologií, kteří poskytují spolehlivá zařízení s jednoduchým systémem nastavení. Proto se každý uživatel může přihlásit k internetu z televizoru. V dnešním článku se blíže podíváme na to, jak připojit televizor k internetu.

Modely Smart TV jsou vybaveny možností připojení k internetu a nabízejí širokou škálu funkcí. Například modely televizorů se systémem Android TV mohou dokonce stahovat aplikace ze služby Google Play. Uživatelé se často ptají, zda mohou televizor, který není vybaven funkcí Smart TV, připojit k internetu? Upozorňujeme, že i standardní plazmový televizor lze nakonfigurovat pro přístup k internetu. Chcete-li tuto možnost využívat, musíte si zakoupit speciální přijímač pro systém Android. Existují různé způsoby připojení k internetu, my se podíváme na ty nejoblíbenější a zjistíme, který způsob je nejjednodušší a nejdostupnější.

Abyste mohli sledovat internet, musíte ho zapnout alespoň na televizním zařízení

 • Zobrazení a přehrávání mediálního obsahu staženého ze sítě na velké obrazovce LCD.
 • Sledujte své oblíbené filmy a seriály online.
 • Bezproblémové surfování na internetu online.
 • Používání messengerů a videohovorů přes Skype.
 • Spouštění různých programů.
 • Hrajte hry.
 • Sledování televizních kanálů, které nejsou součástí základního balíčku.

K internetu lze připojit všechny modely LG, Philips, Samsung, DEXP a mnoho dalších. Hlavní je postupovat podle schématu připojení krok za krokem. Nezoufejte, pokud se vám ani po dodržení pokynů nedaří připojit. V takovém případě můžete vždy zavolat technika domů, který problém rychle vyřeší.

Jak připojit internet k televizoru LG

Podívejme se na různé způsoby aktivace internetu v televizi. Funkce televizorů LG v systému OS WebOS. S běžným televizorem se budete moci připojit k internetu, ale budete potřebovat notebook a kabel HDMI. Každý bude moci surfovat na internetu z televizoru. K provedení nastavení nejsou potřeba žádné zvláštní dovednosti a znalosti.

Odborníci doporučují používat základní varianty připojení:

 • K internetu se můžete připojit bezdrátově. V tomto případě musí uživatel provést připojení k místní síti pomocí směrovače.
 • Drátová metoda využívá ethernetový kabel, který je třeba nainstalovat do televizoru přímo do portu LAN.
 • Alternativní varianta. Pokud zařízení televizoru není navrženo tak, aby podporovalo standard bezdrátového internetu, je třeba připojit přenosný směrovač Wi-Fi.

Připojení k internetu prostřednictvím televizoru LG má své výhody i nevýhody. Ze všech možností přístupu k internetu je oblíbená technologie Wi-Fi.

Připojení televizoru k internetu pomocí kabelu

Propojení televizoru a směrovače pomocí kabelu LAN.

Přímé připojení Smart TV ke kabelu poskytovatele připojení je možné, ale nedoporučuje se. Používají různé typy připojení a internet v televizoru nemusí fungovat.

Kabelové připojení se konfiguruje stejně jako připojení Wi-Fi, ale není třeba zadávat heslo.

Stisknutím tlačítka SETTINGS na dálkovém ovladači otevřete nastavení. Pak přejděte na kartu „Síť“. „Síťové připojení“. V okně, které se otevře, stiskněte tlačítko „Nastavit připojení“ (je popsáno v popisu Wi-Fi).

Nevýhodou kabelového připojení je, že potřebujete další kabely. Nebude docházet k přerušení z důvodu možného nestabilního bezdrátového signálu.

Připojení pomocí kabelu

Pokud máte pouze jeden počítač s širokopásmovým připojením, doporučujeme pořídit si speciální rozbočovač pro připojení širokopásmového kabelu k počítači. díky němu bude internet dostupný na počítači i na televizoru současně. Rozbočovač se snadno připojuje. jedna z jeho zásuvek (LAN 1) je připojena k počítači pomocí síťového kabelu a druhá (LAN 2) je připojena k televiznímu přijímači.

Nyní je třeba nakonfigurovat televizor. Vezměte dálkový ovladač a postupujte podle níže popsaných kroků:

 • Stiskněte tlačítko Domů a vstupte do nabídky;
 • Přejděte na „Nastavení“, pak na „Síť“ a na „Síťové připojení“;
 • Poté zvolte klávesu „Nastavit připojení“ a přejděte na „Seznam sítí“.
 • Poté je třeba přejít do sekce Kabelová síť, stisknout tlačítko „Obnovit“ a počkat na zprávu o připojení. Po zobrazení této zprávy stiskněte tlačítko „Hotovo“. Připojení bylo úspěšně dokončeno.

Průvodce připojením bezdrátové sítě Wi-Fi k televizoru LG

Existují dva způsoby, jak správně nastavit připojení k internetu na televizoru. Každý z těchto kroků je rozdělen do několika částí.

Bezdrátové připojení se provádí následujícím způsobem:

Stiskněte tlačítko „Settings“ na dálkovém ovladači, čímž vstoupíte do nastavení.

Vyberte část „Síť“ a klikněte na „Síťové připojení“.

nakonfigurovat, internet, televizoru, smart

Stiskněte ikonu „Nastavit připojení“.

Vyberte jednu z nabízených bezdrátových sítí (v případě, že je jich více než 1), ke které se chcete připojit.

Zadání hesla předem.

nakonfigurovat, internet, televizoru, smart

Klikněte na „Hotovo“ a zavřete okno.

Televizor je nyní bezdrátově připojen k internetu.

Jak dostat obraz z počítače do televizoru bez ztráty kvality se dozvíte v článku Jak dostat obraz z počítače do televizoru.

Připojení prostřednictvím přenosného nebo stolního počítače

Jaké možnosti získáte po připojení televizoru k počítači nebo notebooku:

 • Televizor lze použít jako sekundární obrazovku. Můžete pracovat v prohlížeči a sledovat filmy a televizní seriály. Televizní zařízení pak můžete ovládat pouze prostřednictvím počítače. Připojení přes HDMI nebo VGA.
 • Televizor čte informace z počítače. Můžete otevírat a prohlížet soubory uložené na pevném disku počítače.
 • Zkontrolujte, zda je televizor připojen k domácí síti, pokud používáte směrovač, nebo zda je připojen přímo k počítači.
 • Dále je třeba stáhnout a nainstalovat do počítače mediální server.
 • Přidávání souborů ke sdílení a spouštění v televizoru.

Jak nastavit účet

Jakmile uživatel provede základní práci, pokud potřebujete řádně zaregistrovat svůj účet, abyste si mohli prohlédnout různé registrované programy. Bez účtu vám systém neumožní sledovat. K tomu musíte:

Registrace je nyní dokončena, ale musíte se přihlásit pomocí registrovaného uživatelského jména a hesla prostřednictvím systému a tlačítka pro přihlášení na televizoru.

Připojení přes internetový kabel.

K připojení televizoru LG Smart TV k internetu potřebujete kabel LAN připojený ke směrovači.

 • Připojte kabel LAN k příslušnému konektoru na zadní straně televizoru.
 • Poté zapněte televizor a stisknutím tlačítka Nastavení nebo jiného vhodného tlačítka vstupte do nabídky televizoru.
 • Přejít do sítě
 • Pak najděte položku Připojení k síti, vyberte možnost Připojení ke kabelové síti a klikněte na tlačítko Nastavit připojení.

Nyní je televizor LG připojen k internetu.

Bezdrátové připojení (Wi-Fi)

Zkontrolujte v uživatelské příručce, zda je váš model televizoru vybaven Wi-Fi. Pokud jím váš model nedisponuje, můžete televizor připojit pomocí adaptéru Wi-Fi LG AN-WF100 pro port USB (zakoupený samostatně). Připojte adaptér Wi-Fi k volnému portu USB na televizoru.

Před připojením je třeba nastavit přístupový bod. Doporučujeme jej umístit ne blíže než jeden metr od televizoru, aby nedocházelo k rušení a konfliktům s dálkovým ovládáním. Pokud je pro televizor k dispozici bezdrátové síťové připojení, zobrazí se na obrazovce Nastavení: Nastavení sítě: Bezdrátové připojení;.

Vyberte ji stisknutím tlačítka OK na dálkovém ovladači.

V zobrazeném okně vyberte požadovaný způsob připojení:

 • Nastavení ze seznamu přístupových bodů (AP);. Pokud znáte název své domácí sítě Wi-Fi a další nastavení.
 • Snadná instalace (režim tlačítka WPS);. Pokud váš router podporuje automatický režim Wi-Fi Protected Setup. Toto je nejjednodušší způsob instalace. stačí stisknout tlačítko WPS, přejít do nabídky televizoru, stisknout tlačítko Připojit a vybrat automatické nebo ruční nastavení IP jako u kabelového připojení.
 • Nastavení sítě [Ad-hoc];. Pokud chcete připojit televizor k domácí bezdrátové síti, ale bez přístupu k internetu. V nastavení síťového připojení počítače je třeba zadat IP adresu (192.168.0.1), maska podsítě (255.255.255.0) a výchozí brána (192.168.0.10). Pokud zvolíte tento způsob připojení, je třeba zadat síťové ID a bezpečnostní klíč zařízení (v případě potřeby můžete změnit informace o nastavení pomocí červeného tlačítka), poté zadejte adresu brány počítače jako IP adresu televizoru a naopak. IP adresa vašeho počítače jako televizní brána.

V seznamu nalezených sítí Wi-Fi vyberte název přístupového bodu nebo směrovače Wi-Fi.

Při použití zabezpečeného připojení (pokud máte nakonfigurovanou skrytou síť). Hidden SSID) vyberte možnost Enter new SSID;, zadejte název sítě ručně a zadejte klíč.

Pokud je síť Wi-Fi chráněna heslem, zadejte ho pomocí dálkového ovladače stisknutím červeného tlačítka PIN;.

Televizor zkontroluje nastavení sítě a zobrazí výsledek připojení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS