Jak nalepit ochranné sklo na tabletu

Jak nalepit ochranné sklo

Ochranné sklo je velmi užitečné příslušenství, které by nemělo být ignorováno všemi vlastníky gadgetů. Koneckonců, původní dotyková obrazovka často trpí pády, kolize s pevnými předměty, škrábancemi a znečištěnými. Poškozený zobrazení telefonu nebo tabletu lze nahradit novým, ale náklady na takovou opravu jsou srovnatelné s cenou nového zařízení. Ale tvrzenou ochrannou sklenici ještě vysoké kvality lze zakoupit levně.

Na blogu AKS jsme již hovořili o funkcích výběru ochranných brýlí, rozdílů mezi různými typy brýlí, například matným a lesklým a výměnou poškozené ochrany. V tomto materiálu vám řekneme, jak jej správně nalepit na obrazovku zařízení, na kterém toto příslušenství nebylo dříve nainstalováno.

nalepit, ochranné, sklo, tabletu

Je pravda, že ochranné sklo chrání tablet při pádu?

To je částečně pravda. když sklo spadne, vyžaduje to ránu, kterou už mnoho majitelů tabletů už mohlo vidět. Je pravda, že zde jsou nuance.

Nejprve musíte správně nalepit ochranné sklo na obrazovce. Pokud se nekontaktuje s obrazovkou, může při pádu přijít na displej všechna nárazová síla. Kromě toho mohou být problémy s obrazovkami pomocí technologie 2.5D je, když jsou okraje obrazovky mírně chlubity kvůli snadnému použití. V takových případech se sklo nemusí dostat do kontaktu s displejem na okrajích, což také hraje určitou roli.

Za druhé, čím menší je diagonála obrazovky, tím vyšší je pravděpodobnost, že to bude přesně ochranné sklo.

Fáze práce

Nástroje a místo práce

Pro perfektní práci si musíte vybrat správné místo. Nejlepší je vybrat místnost, kde je nejmenší prach nejmenší nebo sedět u okna. Pracovní plochu důkladně otřete. mělo by to být rovnoměrné a co nejčistší.

nalepit, ochranné, sklo, tabletu

Poté je to co nejpohodlnější, aby bylo vše po ruce, místo:

Příprava ochranného skla

Podívej, má dvě strany. vnější, bez povlaku a vnitřní lepidlo, s dalším filmem a nálepkou.

Připevněte se k obrazovce smartphonu ve vnitřní straně a jemně namontujte displej a otvory ve velikosti.

Velmi pečlivě, abyste se nepřesunuli, opravte pomocí úzkých samolepek ze sady nebo papírnické pásky na levé straně telefonu a dočasně ho hodí na stranu jako kryt knihy.

Příprava obrazovky telefonu

Hodně závisí na této fázi. kvalita nálepky a další životnost. Je důležité vyčistit povrch tukových skvrn, prachu a nečistot s maximální důkladností.

 • Otřete vlhkým hadříkem a věnujte zvláštní pozornost hranám zařízení.
 • Vezměte suchou ubrousek a nastrouhejte na zrcadlový lesk.
 • Procházka po povrchu se širokou nálepkou nebo páskou.

Snažte se nedotýkat se obrazovky prsty nebo musíte začít znovu.

nalepit, ochranné, sklo, tabletu

Nalepování ochranného skla

Vytáhněte štítek a uvolněte lepicí stranu filmu. Poté musíte jednat rychle. držení, házejte sklo na displej. Díky silikonové vrstvě začne proces připojení samostatně. Můžete pomoci trochu a mírně stisknout uprostřed. Nespěchejte odstranit boční držák, dokud zcela nedokončíte nálepku.

Jak se zbavit nesrovnalostí a prachu

Zbavení vzduchových bublin je poměrně jednoduché. můžete je odstranit pomocí plastové karty. Jednat opatrně od středu k okraji kolem obvodu.

 • Připravte pruh lepicí pásky. páska nebo nálepka;
 • Pomocí kreditní karty vyzvedněte a zvedněte;
 • Nalepejte pruh na místo prachem a s ostrým pohybem jej odstraňte;
 • Vraťte povlak a pokud se objeví vzduchové bubliny, pečlivě hladké a vyrovnávání povrchu;

Chyby a životní hacky

Všechny chyby v práci lze zabránit:

 • Nesprávný výběr místa práce. pokoj se spoustou textilu (ložnice nebo obývací pokoj). Bez ohledu na to, jak se snažíte odstranit prach, bude stále přítomen. Stát v kuchyni nebo v koupelně.
 • Neodstraňujte film předem a nenechávejte ho s lepicí stranou nahoru, aby se zabránilo nalepení kouzelníků.
 • Nezvedněte ji po jedné straně, ohýbejte jeden roh. to může vést k prasklinám.
 • Pokud nemáte kapalinu pro odstranění vzduchu na okrajích, použijte glycerin. Naneste na okraj a otřete ubrousek a odstraňte přebytek.
 • Při absenci ubrousu alkoholu k odstranění nečistot nebo kapaliny pro čištění LCD monitorů můžete vyrobit sami smícháním 5 částí vody s 1 částí alkoholu a kapkou myčky nádobí a použijte ragnu z mikrovlákna.
 • Malé vzduchové bubliny po několika dnech zmizí samy.

Důležitá příprava

Pokyny jsou zcela jednoduché, každý nováček se s touto záležitostí dokáže vyrovnat, nemluvě o zkušeném uživateli. Za prvé, pracovní prostor by měl být propuštěn před lezením. Neexistuje žádný tento bod v pokynech od výrobců, ale je velmi důležité, aby na povrchu nebyl prach. Měli byste si vzít čistý hadr a speciální vybavení pro čištění. Stačí otřete povrch a počkejte na jeho sušení. Bude tedy větší jistota, že menší počet prachových částic spadá pod ochranný příslušenství.

Tipy pro výsledek kvality

Nejprve se ujistěte, že místo, které jste si vybrali pro skleněnou nálepku, je docela osvětleno a vzduch v místnosti neobsahuje hodně prachu, který se může usadit na obrazovce a zasahovat do úplného přizpůsobení skla pro to. Podle zkušeností je v domácích podmínkách nejvhodnější pro tyto účely, protože zvýšená vlhkost jen minimalizuje přítomnost prachu.

Důkladně si umyjte ruce, abyste odstranili zbytky tuku a nečistot, které mohou zakrývat obrazovku a lepivou vrstvu ochranného skla.

Pojďme se přesunout přímo k procesu lepení. Obvykle je sada dvou ubrousků dodávána s ochranným sklem. První ubrousek je nasycen speciálním řešením obsahujícím alkohol. S tím musíte odstranit všechny tukové skvrny, výtisky, prach a další znečištění z povrchu obrazovky. Druhý ubrousek je suchý, je nutné se zbavit mokrých skvrn poté, co jste otřel obrazovku vlhkým hadříkem. Pokud v sadě nebyl žádný ubrousek, můžete použít improvizované materiály: alkohol a kousky mikrovlákna nebo jiné měkké tkáně.

Sada pro instalaci skla je obvykle také sada speciálních samolepek a adhezivního filmu. Pokud po vyčištění obrazovky ubrousků na obrazovce existuje určité množství skvrn prachu nebo villi, je nutné je odstranit z povrchu pomocí adhezivního filmu. Oprava nálepky výrazně usnadňují proces a umožňují přesněji a pečlivě umístit sklo na obrazovku. Opět, pokud neexistuje jeden z výše uvedených v sadě, vám na pomoc přijde běžná transparentní páska. Opravte nálepky na horní povrch skla, vyjměte film z lepivé vrstvy a přidržte nálepky, opatrně spusťte sklo na obrazovku, vzhledem k umístění všech tlačítek, otvorů a indikátorů na obrazovce. Buďte opatrní: Přesunout ochrannou sklenici poté, co jeho nálepka nebude fungovat. Odstraňte a nainstalujte jej pouze znovu, v tom, že je velmi snadné poškodit samotné sklo nebo zkazit lepkavou vrstvu. Proto vám stále doporučujeme, abyste to poprvé nalepili, protože jste dříve vycvičili, abyste sken na obrazovku správně umístili, dokud film ještě neodstraní z lepivé vrstvy.

Poté, co máte lepené sklo, ujistěte se, že mezi povrchy obrazovky a skla nejsou žádné bubliny a prach. Vzduchová bublina může být odstraněna hladkými stisknutím přes nejbližší okraj obrazovky. To může pomoci kus rovnoměrného plastu, například bankovní karta nebo řidičský průkaz. Abyste odstranili částice prachu nebo hromady, musíte jemně odloupnout okraj skla, odstranit jej lepidlem nebo páskou a opět sklonit sklo na obrazovku.

Při instalaci nízko kvalitního ochranného skla často se objevují problémy. Proto vám doporučujeme odpovědně přistupovat k výběru tohoto příslušenství, ne ukládat a nakupovat ochranné sklo pouze před důvěryhodnými výrobci, takže vám slouží po dlouhou dobu a problémy během nálepky a provoz nedochází.

Doufáme, že náš článek byl pro vás užitečný a nyní můžete samostatně nalepit ochranné sklo na obrazovku smartphonu. Pokud máte nějaké dotazy, nebo chcete použít službu instalace ochranného skla od našich specialistů a získat zaručený kvalitativní výsledek, rádi vám pomůžeme.

Step.by.sstep skleněné nálepky pokyny

Nejprve je telefon odstraněn z krytu a deaktivován. Potom se z povrchu odstraní starý ochranný povlak nebo sklo.

  Odmanit povrch obrazovky pomocí nástroje pro čištění monitorů, antistatického činidla nebo alkoholu (sada ze sady).

Pozornost! Ochranné sklo citlivé na ohyby. Při lezení proto nemůžete stisknout, jinak se objeví trhlina nebo dokonce přestávka.

Brýle se častěji vyrábějí pro specifické modely chytrých telefonů, méně často. univerzální, navržené pro určité diagonálně displeje. Ale v prvním a druhém případě musíte nejprve udělat montáž a určit, jak přesně by měl být ochranný povlak umístěn na smartphonu.

Pokud je zakoupen pouze telefon, na kterém je nalezen ochranný povlak, není nutné vyčistit povrch displeje. Stačí snadno odstranit ochranný film z obrazovky.

Umístění hladkého skla

Ne každý je schopen lepidlo sklo i poprvé. Obyčejná papírnická lepicí páska pomůže správně umístit. Pak to udělají:

  Páska je přilepena podél okraje smartphonu k zadnímu panelu.

Po upevnění sklenice ve správné poloze můžete displej vyčistit. Po přilepení, jak je popsáno výše, je páska odstraněna.

Poznámka! Sada některých brýlí také zahrnuje lepicí spojovací prvky pro opravu této technologie, takže páska nepotřebuje.

Odstranění prachu

Pokud je snorka mezi povrchy, vytvoří se vzduchová bublina. Pouze vyhlazení mikrovlákna jej nemůže odstranit. Ale stále můžete situaci opravit.

 • S plastovou kartou nebo páskou přilepenou k povlaku se povlak zvedne na místo, kde je na umístění prach.
 • Kousek lepicí pásky je přilepena ke sklu monitoru v oblasti prachu. Náhle se odtrhnou páskou.
 • Snižte ochranný povlak na místě.

Pomocný lék

Aby bylo možné lepit ochranné sklo pohodlnější, najdete gel, který vyplní vzduchové bubliny na prodej. Často se vytvářejí podél okraje.

Takové fondy se vyrábějí ve dvou podobách. v tašce nebo v pipetě. Kapalina se nebojí teplotních rozdílů, takže ani v mrazu není ponořena. Jedna taška stačí pro několik aplikací.

Gel k vyplnění vzduchových bublin, které se tvoří po lepení ochranného skla na smartphonu

  Otevřete pipetu. Jsou rozmazány kapalinou na okrajích, kde se sklo ústupuje.

Čím tenčí je aplikovaná vrstva upevňovacího gelu, tím lepší je výsledek.

To je zajímavé! Craftsmen radí používat improvizované prostředky místo gelu. například glycerin. Použijte jej stejným způsobem jako gel.

Hlavní fáze

Nástroje a místo práce

Nebojte se, nebudou vyžadovány žádné zvláštní nástroje a dovednosti. V extrémních případech lze vše opravit v jakékoli fázi. I když se znovu objeví bubliny. Stačí správně připravit pracoviště, kde se bude konat nálepka, a připravit nástroje:

 • S vlhkým hadříkem je vhodné otírat stůl nebo jinou pracovní plochu z mikrovlákna tak, aby neexistovaly žádný prach, čarodějky a jemné zbytky;
 • Je vhodné provádět mokré čištění v místnosti nebo zvlhčovat vzduch, například od stříkací pistole (k obléhání nadměrného prachu). Důkladně si umyjte ruce a otřete si volný čas. Taková opatření jsou důležitá pro snižování prachu a mikromeru ve vzduchu a na rukou;
 • Zapněte jasnou stolní lampu nad telefonem, protože Chiaroscuro vám zabrání v tom, abyste na displeji viděli problematické nekonečné oblasti;
 • Připravte suchý (suchý) ubrousek, mokrý (mokrý) alkoholový ubrousek pro čištění obrazovky a ubrousek z mikrovlákna se zpravidla prodávají s ochranným sklem;
 • Rozložte lepkavé nálepky ze sady na stole nebo, pokud tomu tak není, vařte adhezivní pásku.

Příprava obrazovky telefonu

Otřete displej telefonu alkoholem, abyste odstranili veškeré znečištění, skvrny, prach prachu, otisků prstů. Potom povrch suché suché látky, jinak nebude možné se zbavit sorcini, kteří se drží tuku. Chcete.li odstranit nejmenší částice prachu, doporučuji několikrát aplikovat pásku na sklenici. Čímž se odstraní všechny malé, nenápadné částice prachu. Pod světlem lampy opatrně prozkoumejte „sklo“, mělo by být dokonale čisté, bez skvrn. Teprve poté můžete přejít do další fáze.

Příprava ochranného skla

Sklo musí být pečlivě vytaženo z balíčku a drží žebra, aby neopustila výtisky. Vyzkoušejte na obrazovce telefonu tak, aby se otvory reproduktoru a centrálního tlačítka shodovaly.

Metody lepení

 • Sklo je jako štít pokrytý filmem s „jazykem“ na straně „lepidla“. Film musí být pečlivě odstraněn tahem „jazyka“. Je to tato strana, která se připojí k obrazovce smartphonu, zkoušení a pozorování náhody všech obrysů a děr (pod kamerou, reproduktorem, tlačítky). Zatímco sklo je postupně přilepeno a není pevně lisováno, jeho umístění lze upravit. V tomto procesu je důležité zkontrolovat povrch pro přítomnost vzduchových bublin a prachu prachu pod světlem stolní lampy. Pokud nejsou žádné problémy, snadno spustíme prst ve středu obrazovky a zrychlíme vzduchové bubliny, pak jsme celý povrch skla otřeli suchým hadříkem.
 • Na obrazovce smartphonu aplikujeme sklo bez odstranění továrního ochranného filmu. Na jedné straně se vyrovnáváme s dokonalou náhodou drážek, opravujeme skotskou pásku tak, aby smartphone je jako kniha. Dále vyjměte ochranný film a klidně „Zavřete kryt knihy“, a tak klouzat sklo na povrchu obrazovky. Nyní je nutné správně odstranit vzduchové bubliny. vyhladíme okraj plastové karty ze středu na okraje.

Jak se zbavit nesrovnalostí a prachu

Malé vzduchové bubliny pod ochranným sklem jsou snadno odstraněny plastovou kartou a postupně je přesunují ze středu displeje na okraje.

Pokud náhodná skvrna prachu stále spadla pod lepicí vrstvu, je nutné znovu zahájit postup. Chcete.li zvednout sklo, opatrně ji odložte plastovou kartou. Předem připravený kousek lepicí pásky musí být „plácnutí nohou“ a vyzvednout malé odpadky lepicí vrstvou. Poté vrátíme obranu na své dřívější místo.

Chyby a životní hacky

 • Sklo se úplně nelepilo nebo se vytvořily bubliny, takže displej nebyl dostatečně zmenšený s alkoholem. Je velmi důležité pečlivě zbláznit celý povrch, zejména podél okrajů;
 • Před obrněnou vrstvou na novém smartphonu je nutné odstranit tovární ochranný film z displeje;
 • Ochrana může být re.re.bared, pokud byl po nálepce nalezen odpadky nebo jemný prach;
 • Ochranné „sklo“ by mělo být kompatibilní s modelem smartphonu, jinak prostě spadne;
 • Původní příslušenství má vysokou cenu. Na Aliexpress si můžete vybrat levnější analogy.

Sám sám dokonale hladce vložil ochranné sklo na smartphonu a tabletu

Všichni moji přátelé hovořili o významných výhodách ochranných brýlí nad filmy, a tak jsem se rozhodl je koupit pro svůj smartphone a tablet. Nebylo však nejjednodušší úkol je založit. Ale nechtěl jsem utrácet peníze za službu vůbec, proto jsem po hledání informací na internetu pochopil přibližný algoritmus a naučil se, jak to udělat sám.

Nejprve jsem ventiloval místnost a umyl si ruce. Musíte vědět, že tyto zdánlivě banální kroky jsou nezbytné, protože pokud prach spadne pod sklo, pak vás podrážděné vzduchové bubliny pronásledují, než jej nahradí.

Teď vám řeknu, co používám k instalaci skla. Přišel jsem hodit pro obyčejnou pásku, nůžky, nějaký druh čisticí kapaliny displeje, dokonce jednoduchý alkohol, ubrousek z mikrovlákna, obvykle jsou kompletní s brýlemi, například jako nějaká plastová karta, používám bankovnictví.

Poté si vezmu ochranné sklo a vložím ho do smartphonu, aby se všechny otvory (kamery, reproduktory, mikrofon) shodovaly. Poté, co jsem to zkusil dál, vezmu lepicí pásku a přilepím sklo z jedné z bočních ploch telefonu. Výsledkem by mělo být něco, co připomíná otevřenou knihu.

Poté odmašťujte obrazovku alkoholem. Je to nutné, protože jinak mohou na obrazovce zůstat nečistoty a skvrny, což zkazí veškerou provedenou práci. Nejprve důkladně otřete obrazovku obyčejnou látkou a poté si vezměte ten z mikrovlákna a otřete displej volného času. Je velmi důležité zajistit, aby na povrchu nezůstal žádný prach. Z tohoto důvodu je často speciální nálepka v sadě se sklem. Stačí se držet a odloupnout z obrazovky, bude shromažďovat zbytky prachu.

Poté začnu přilepit ochranné sklo. Střílím z něj ochranný film a rychle ho spustím na obrazovce. To je místo, kde proužky vyrobené z lepicí pásky, kterou jsem na začátku přilepil, díky nim, díky nim leží sklo přesně na obrazovce. Nakonec bubliny umlču kreditní kartou a odstraním zbývající pásku.

Tak jsem vložil své ochranné sklo zdarma a byl jsem potěšen výsledkem.

Časté chyby při lezení ochranného skla

Odborníci doporučují zaměřit se na následující okamžiky:

 • K odstranění znečištění, hromada z displeje před instalací přidání se použije obvyklá lepicí páska. Tenký pruh je přilepený k SOR, náhle stoupá za hranou. proces vám umožňuje zbavit se nečistot a zabránit tvorbě vzduchových bublin, nenechává viditelné stopy.
 • Je možné znovu vložit sklo, je snadné jej odstranit a nainstalovat zpět. Postup je nezbytný pro sebemenší zkreslení skla nad tělem. Ignorování nesrovnalostí může vyvolat další poškození mobilního telefonu nebo snížit úroveň zabezpečení.

Hlavní chybou začátečníků jsou skvrny s bublinami, které se vyskytují s nesprávnou lokalizací ochranného produktu nebo proniknutím kapaliny pod ním. Zdrojem problému je nepřipravená pracovní plocha nebo pokus o instalaci v přítomnosti nevýhod.

nalepit, ochranné, sklo, tabletu

Hustý doplněk je snadno odstraněn a s jeho návratem bude muset být pohráván.

Většinu problémů lze zabránit pouze při plnění pravidel pro předběžnou přípravu s odmaštěním a čistými rukama.

Někdy může být vyžadováno opakované reinterporace

Problém můžete použít k vyřešení problému:

 • Kreditní karta. je prováděna po celé oblasti s malým tlakem rovnoměrně rozloženým na obou stranách, což pomáhá vyloučit veškerý nahromaděný vzduch;
 • S jehlou nebo tenkou rybářskou linií. ochrana s jejich pomocí je zvednuta na problémové oblasti, nadýmání se odstraní během prstu na ní;
 • Kompletní výměna povlaku.

Při přesném provedení výše uvedených tipů bude telefon poskytnut ochrana před poškozením během pádu nebo získávání vody na displeji. Instalace by měla být prováděna okamžitě po zakoupení zařízení před prvními škrábanci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS