Jak nastavit čas na fitness náramku Mi

Jak nastavit fitness náramek Xiaomi Mi Band 4

Pokud jste si koupili nový fitness náramek Xiaomi Mi Band 4, pak vás zajímá, jak jej nakonfigurovat. V tomto článku vám podrobně vysvětlíme, jak na to. Dozvíte se, jak změnit výchozí nastavení, které je nastaveno výrobcem a ne vždy nám vyhovuje.

Čtvrtá generace fitness náramku od společnosti Xiaomi má řemínek vhodný na tělo a pohodlné, kompaktní pouzdro. Obrazovka je dostatečně široká a plně dotyková, na rozdíl od sledovacích zařízení jiných výrobců.

nastavit, fitness, náramku

V dolní části je tlačítko. Je citlivý na dotyk a označený malým světelným kroužkem, který vás upozorní, že tato část obrazovky je určena ke stisknutí. Klepnutím na obrazovku a přejetím prstem nahoru nebo dolů. stejně jako na mobilním telefonu. můžete procházet nabídku.

Jedním z důležitých nastavení fitness trackeru Xiaomi Mi Band 4 je jas jeho obrazovky. Velmi často se na něj musíme obracet venku na ostrém slunci. Pokud je tedy obrazovka zařízení ztmavená, nic na ní neuvidíme. Mi 4 je dostatečně jasný, aby na všechny prvky na displeji dobře viděl i za denního světla, a to i s nataženou rukou. Ve výchozím nastavení však není jas nastaven na maximální úroveň.

  Přejetím prstem po obrazovce nahoru nebo dolů vyhledejte položku hlavní nabídky “ Pokročilé „;

Nyní klepnutím na tlačítko ve spodní části přejděte na domovskou obrazovku fitness náramku Xiaomi Mi Band 4. Nebo na předchozí položku nabídky. Uživatelé také často hledají nastavení zámku obrazovky. Ve výchozím nastavení je nastavena na 5 sekund, což téměř vždy chybí.

Jak nastavit obrazovku fitness náramku

Po zapnutí zařízení majitel nejprve nastaví displej. Díky aplikaci můžete na obrazovce sledovat více informací. Pro každé zařízení bude k dispozici jiný software. Pro náramek Xiaomi Mi Band 2 si stáhněte aplikaci MiFit, která je vhodná pro systém Android iOS. V softwaru jsou k dispozici osobní nastavení profilu, která umožňují nastavit všechna nastavení podle vašich představ. Na obrazovce lze zobrazit následující informace:

 • Vaše aktuální tepová frekvence;
 • čas a datum;
 • počet spálených kalorií;
 • zbývající energie baterie;
 • vzdálenost ujetou během dne;
 • počet provedených kroků.

Zobrazení časové hodnoty umožňuje používat tracker jako hodiny na denní bázi. Svým tvarem a pohodlím při nošení nahrazuje obyčejné hodinky chytrým gadgetem.

Popis hlavních nastavení náramku Mi Band 3

Projděme si stručně všechna nastavení náramku v aplikaci Mi Fit, která najdete zde:

 • Spuštění aplikace Mi Fit
 • Přejděte na kartu Profil
 • V seznamu Moje zařízení vyberte Mi Band 3

Po zapnutí upozornění na příchozí hovor se na náramku zobrazí informace o tom, kdo vám volá. V nastavení můžete povolit zpožděné oznámení. V tomto případě vás náramek neupozorní okamžitě, ale až po několika sekundách (v závislosti na nastavení).

V této části můžete spravovat připomenutí různých událostí. Upozornění. nejedná se o funkci pro zobrazení událostí z kalendáře (např. Google) na náramku. Jedná se o jakousi obdobu „budíku“ Mi Band, pouze s textem. Zde můžete vytvářet připomenutí, nastavit frekvenci událostí.

Pokud přidáte budík do smartphonu ve standardní aplikaci, nebude na náramku fungovat! Pokud chcete náramek rozvibrovat. zde je třeba přidat budík.

V aplikaci Mi Fit není žádný „chytrý budík“. To znamená, že náramek „z krabice“ neví, jak se probudit v určité fázi spánku. Pokud tuto funkci potřebujete, musíte si nainstalovat další aplikaci Mi Band Smart Alarm (dostupná pouze pro Android).

Zde můžete vybrat seznam aplikací, ze kterých chcete dostávat oznámení na náramek.

Upozornění na nečinnost

Zapnutím této funkce vám náramek pravidelně připomene, abyste se zahřáli (pokud jste se během hodiny příliš nehýbali, například při práci na počítači).

Po výběru této položky nabídky náramek jednou zavibruje. Funkci můžete použít nejen k nalezení náramku, ale také ke kontrole komunikace (zda aplikace náramek vidí).

Po otevření tohoto nastavení se zobrazí položka „Povolit viditelnost pro blízká zařízení“. Ve skutečnosti je zde povolena viditelnost náramku pro jiné aplikace, nikoli zařízení. Kromě aplikace Mi Fit existuje mnoho dalších aplikací, které mohou s náramkem spolupracovat, a pokud tuto možnost nepovolíte, nebudou moci zařízení detekovat.

Zde uveďte, na které ruce náramek nosíte. Toto nastavení má malý nebo žádný význam. Náramek nepočítá různý počet kroků v závislosti na vaší ruce.

Smyslem tohoto nastavení je pomoci náramku lépe rozpoznat pohyb zápěstí při zobrazování informací. To by mělo minimalizovat počet falešných poplachů, takže obrazovka se zapne pouze tehdy, když chcete skutečně zjistit čas a další informace.

Zvednutím zápěstí zobrazíte informace

Obrazovka náramku je většinu času vypnutá. Chcete-li ji zapnout, musíte stisknout tlačítko pod obrazovkou. Pokud aktivujete funkci zvednutí zápěstí pro zobrazení informací, obrazovka se automaticky zapne, když provedete odpovídající gesto.

Zde můžete vybrat jeden ze 3 režimů sledování tepové frekvence nebo jej zcela deaktivovat:

 • Automatické měření srdečního tepu. Váš náramek bude nepřetržitě měřit vaši tepovou frekvenci 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Po aktivaci této možnosti je třeba vybrat frekvenci měření (od jednou za minutu až po jednou za 30 minut).
 • Spánkový asistent. V tomto režimu začne náramek automaticky měřit tepovou frekvenci pouze během spánku. Monitor srdečního tepu pomáhá náramku lépe rozpoznat fáze spánku a poskytuje přesnější hlášení. Více o tom, jak porozumět zprávám o spánku Mi Fit, co jsou to spánkové fáze, co ovlivňují a jak dlouho by měly u zdravého dospělého člověka trvat, se dočtete v našem speciálu.Spánkové a fitness náramky. Průvodce pro hlupáky“.
 • Režim spolupráce. Tento režim měří vaši tepovou frekvenci ve vámi zadané rychlosti, když jste vzhůru, a když náramek zjistí, že spíte, aktivuje režim asistenta spánku (změní rychlost měření).

Jak nastavit hodinky na náramku Mi Band 3

K připojení třetí verze náramku Mi Band opět potřebujeme aplikaci pro mobilní zařízení Mi Fit. Jedná se o předchozí verzi zařízení od společnosti Xiaomi, která se příliš neliší. Proces připojení se opakuje s novou verzí. Ale podívejme se na to.

Aplikaci si stáhněte a nainstalujte z tohoto odkazu:

 • Spusťte aplikaci Mi Fit a vyberte možnost “ Připojit zařízení „;
 • Přibližte fitness náramek ke svému smartphonu. Odstraňte také všechna ostatní zařízení Bluetooth, která by mohla rušit párování;
 • Potvrďte připojení na náramku.

Nyní můžete přejít do flexibilnějšího nastavení sledovacího zařízení prostřednictvím mobilní aplikace. Chvíli počkejte a klepněte na tlačítko na obrazovce fitness náramku, abyste se ujistili, že jsou hodinky správně nastaveny. Pokud se tak nestane, možná ještě neuplynulo dost času na to, aby se všechna data synchronizovala přes síť. V zařízení budete moci měnit motivy nebo číselníky obrazovky.

V nastavení aplikace je funkce, která vám umožní rychle najít hodinky, pokud je náhodou ztratíte v bytě.

Nemusíte pokaždé zapínat Mi Band 3 a hledat měřič srdečního tepu v nastavení nebo v menu. V nastavení aplikace můžete povolit automatickou funkci.

V nabídce náramku se otevře sekce s předpovědí počasí, která vám pomůže rozhodnout se, zda jít večer běhat, nebo zůstat doma. Aplikace vám umožní nastavit na chytrém trackeru budík, který vám připomene čas cvičení. Nebo vás bude moci ráno vzbudit.

Jak fitness náramek funguje

S tímto multifunkčním zařízením můžete provádět následující činnosti:

 • Změřte si krevní tlak a srdeční frekvenci;
 • Počítejte počet kroků a kilometrů;
 • Sledujte délku a kvalitu svého spánku;
 • Sledujte svůj energetický výdej;
 • Monitorujte svou fyzickou aktivitu. Může to být běh, chůze, plavání atd;
 • Přijímejte různá oznámení z mobilního zařízení;
 • Dostávejte upozornění na nadcházející sportovní události a různá doporučení.

Před použitím zařízení můžete do aplikace v chytrém telefonu zadat své osobní údaje, abyste se ujistili, že všechny analytické informace jsou co nejpřesnější. Majitel náramku může zadat váš věk, váhu, výšku a pohlaví.

Fitness náramek má akcelerometr, který dokáže detekovat zrychlení člověka v prostoru. Náramek umí počítat počet kroků a rychlost pohybu.

Akcelerometr v náramku automaticky detekuje polohu paže uživatele, a pokud se začne pohybovat, data jsou okamžitě přenesena do malého procesoru náramku, kde jsou zpracována. Data jsou zpracovávána speciálním algoritmem.

Kromě toho akcelerometr analyzuje lidský spánek. Instalovaný senzor zachytí i ten nejmenší pohyb spící osoby. V novějších modelech se tato funkce používá k určení fáze spánku.

Náramek má také gyroskop, který sleduje změny polohy člověka. To znamená, že dokáže vypočítat úhel, pod kterým člověk míří v prostoru. Fitness náramek s gyroskopem dokáže kromě běhu nebo chůze detekovat jakoukoli lidskou aktivitu. Například skákání, jízda na kole, kliky a některé modely vybavené ochranou proti vlhkosti mohou detekovat plavání.

Symbióza akcelerometru a gyroskopu umožňuje náramku získávat kompletní informace o pohybu osoby, čímž se zvyšuje přesnost počítání kroků a určení typu aktivity.

Krevní tlak fitness náramku se měří pomocí snímače srdečního tepu. Funguje to tak, že se používají zelené LED diody, které vyzařují světlo, a detektory, které mohou detekovat úroveň vyzařování tohoto světla. Když srdce bije, zvyšuje se tlak v krvi, zvyšuje se průtok krve kapilárami. V důsledku toho je absorbováno mnohem více světla, které vyzařuje LED dioda, což je zaznamenáno detektorem. Na základě získaných údajů se určí tepová frekvence.

Na tomto odkazu se můžete podívat na video, které vysvětluje, jak senzory ve sledovacím zařízení fungují:

Jak aktualizovat firmware náramku Mi Band 2

Existuje mnoho možností aktualizace firmwaru. Modifikaci Lolex můžete nainstalovat do svého chytrého telefonu a přeflashovat náramek pomocí aplikace Gadgetbridge.

 • Gadgetbridge. lze stáhnout z obchodu s aplikacemi.
 • Mi Fit verze 53. Tato verze neodpovídá sériovým číslům oficiální aplikace, protože nebyla vytvořena vývojáři náramku.
 • Firmware pro Gadgetbridge. vyberte si podle svého účelu.
 • Lolex smartphone mod pro nejnovější verzi.
 • Zakázat viditelnost náramku v aplikaci Mi Fit, odpojit jej od smartphonu.
 • Odinstalujte aplikaci Mi Fit a nainstalujte staženou verzi. Je již russified a má plnou funkčnost.
 • Aktualizujte náramek, počkejte na dokončení procesu a odstraňte Mi Fit.
 • Nainstalujte Gadgetbridge, najděte a přidejte náramek.
 • Vyberte firmware ve správci souborů, otevřete jej prostřednictvím Gadgetbridge a počkejte na konec procesu.
 • Odinstalujte Gadgetbridge, nainstalujte Mi Fit ve verzi Lolex.

Do aplikace se můžete přihlásit svým uživatelským jménem a heslem a používat ji jako dříve.

Jak nabíjet fitness náramek Mi Band 5

Před prvním použitím zakoupeného náramku je vhodné Xiaomi Mi Band 5 plně nabít, aby se proces připojení a nastavení nepřerušil v nejnevhodnějším okamžiku. Nabíjení gadgetu pomocí magnetické nabíječky dodávané s náramkem. Chcete-li Mi Band 5 nabít, připojte nabíječku k zadní straně zařízení (nabíječka se sama „přilepí“) a poté připojte kabel do portu USB, čímž zahájíte proces obnovy baterie.

Kabel samozřejmě připojte pouze k zařízení, které dokáže náramek nabíjet. Patří mezi ně standardní přenosné napájecí zdroje, osobní počítače, notebooky a externí baterie z ekosystému Xiaomi. Proces nabíjení lze sledovat pomocí indikátoru na náramku. Když je baterie plná, zobrazí se příslušný nápis.

Důležité: Proudový limit pro nabíjení náramku Mi Band 5 je 250 mA. Některé modely Power Bank nejsou schopny nabíjet zařízení s tak nízkou spotřebou energie, proto doporučujeme používat poverbanky vyrobené společností Xiaomi. V tomto ohledu jsou univerzální.

Stručná recenze náramku Xiaomi Mi Band 6

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 6 se navenek neliší od svého předchůdce (není zde žádné ovládací tlačítko, protože displej je plně dotykový, stejně jako na zadním panelu jsou senzory umístěny jinak). Jeho funkce jsou však podstatně rozmanitější. Vezměte si například počet podporovaných tréninkových režimů v Mi Band 6 až 30 kusů, ale předchozí generace má pouze 11. Také tato řada fitness hodinek má nový senzor, který dokáže zjistit hladinu kyslíku v krvi uživatele. A s tímto zařízením se můžete pochlubit ještě mnohem víc. Více informací o jeho funkcích najdete v kompletní recenzi fitness náramku Xiaomi Mi Band 6.

Za zmínku také stojí, že Xiaomi Mi Band 6 si můžete koupit ve dvou různých verzích. čínské a globální. Neexistují mezi nimi žádné významné rozdíly. Ve funkcích souvisejících s platbami je pouze malý rozdíl. Čínská verze chytrého náramku Xiaomi Band 6 má platební metodu, která funguje výhradně na území výrobce. Kromě toho má čínský náramek Xiaomi Mi Band šesté generace ve výchozím nastavení nastaven původní jazyk (čínština). Změna jazyka naštěstí není problém (níže uvádíme pokyny pro instalaci ruštiny na fitness náramek Xiaomi). Globální verze chytrého náramku Mi Band 6 je však dražší o 600-800 eur.

Návod v ruštině, jak odpojit fitness tracker Xiaomi Mi Band 3 od smartphonu

Pokud chce majitel zařízení předat náramek někomu jinému, musí nejprve odpojit zařízení od smartphonu. V opačném případě by budoucí majitel gadget jednoduše nemohl plně využívat. Proces odpojení probíhá ve dvou krocích:

Zakázání synchronizace s aplikací Mi Fit

Spusťte aplikaci ve smartphonu, přejděte do nabídky správy náramku, projděte seznam možností až na konec a vyberte funkci „Odpojit“, poté vyčkejte na potvrzovací výzvu systému a odsouhlaste odpojení zařízení od účtu.

Aktivujte náramek klepnutím na. Poté (vertikálním posunem) najděte možnost nabídky „Podrobnosti“ a vyberte (horizontálním posunem) možnost „Obnovit nastavení“. Akci potvrdíte stisknutím tlačítka pod obrazovkou. Pokud byly všechny kroky úspěšně dokončeny, zobrazí se na obrazovce zpráva „Pair device first“.

Poté lze náramek prodat nebo darovat (ideálně přidáním řemínku pro Xiaomi Mi Band 3). Nový majitel bude muset zařízení pouze svázat, přidat do vlastního ekosystému Xiaomi a používat gadget k určenému účelu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS