Jak nastavit digitální televizi v televizoru haier

Jak stáhnout a nainstalovat aplikaci Forkplayer pro různé modely Smart TV

Společnost Haier vyvinula a nainstalovala do svých televizorů jedinečnou aplikaci EVO TV, která šetří čas při vyhledávání filmů, pomáhá s výběrem obsahu a ukazuje, na kterých online platformách jej můžete sledovat. Aplikace funguje na všech modelech televizorů Haier se systémem Android v Rusku.

 • Proč je EVO TV pro uživatele důležitá
 • Jak vám EVO TV šetří čas
 • Další výhody aplikace EVO TV
 • Jak spustit EVO TV v televizoru

Jak odemknout televizor Haier?

Stiskněte současně tlačítka „Menu“ na televizoru a dálkovém ovladači, počínaje tlačítkem menu na televizoru. Stiskněte tlačítko „Menu“ na dálkovém ovladači a vypněte HAIER LE28F6600C.

 • Tlačítkem „Home“ na dálkovém ovladači zapněte nabídku.
 • Přejděte do nastavení TV a poté do sekce „Vysílání“
 • Vyberte zdroj signálu „Anténa.
 • Zadejte typ kanálů, které chcete vyhledat (výchozí je „Digitální„)
 • V nabídce se zobrazí výzva k výběru operátora a režimu vyhledávání.
nastavit, digitální, televizi, televizoru, haier

Nastavení a provoz

Vypadá to, že tento Haier DMA6000 po připojení.

Při prvním zapnutí se zobrazí uvítací stránka, kterou můžete použít ke konfiguraci.

Vyhledávání v síti je rychlé, zobrazí uzamčené přístupové body (mic) a někdo vedle má otevřený bod (DIR)

Vyberte přístupový bod, zadejte heslo a hotovo.

V hlavním okně se zobrazují naposledy použité aplikace, widget počasí (Magnitogorsk bohužel není v seznamu měst), ikony pro přechod do nastavení a aplikace vybrané uživatelem.

Vestavěný webový prohlížeč je docela praktický.

Umožňuje přidávat záložky, zobrazovat historii a ukládat stránky.

Nainstalovaný software umožňuje kromě sledování filmů a poslechu hudby online také přehrávání multimediálních souborů z externích médií. Podporovány jsou tyto formáty:

Kde získat pomoc v případě problémů?

Viz. V případě problémů se set-top boxem nebo televizním set-top boxem nebo v případě potíží s jeho správným nastavením můžete zavolat servisní středisko a požádat o pomoc.

Odborník zodpoví všechny vaše dotazy, v případě potřeby provede diagnostiku zařízení, poradí s jeho správným provozem. Společnosti, které prodávají zařízení, často provádějí instalaci a údržbu zdarma.

Pokud pracovníci služby nemohou navštívit uživatele doma, pokusí se mu pomoci vyřešit problém na dálku (telefonicky nebo korespondenčně).

V tomto článku jsme se pokusili zjistit, jak připojit digitální televizi k televizorům Haier. Našli jsme odpovědi na otázky, které uživatele set-top boxů zajímají nejvíce. Instalace a připojení hardwaru by neměly být velkým problémem. Pokud si podrobně přečtete uživatelskou příručku k televizoru, najdete v ní téměř všechny potřebné informace.

nastavit, digitální, televizi, televizoru, haier

Nejčastěji se vyskytující chyby a způsob jejich opravy

Nastavení digitální televize neprobíhá vždy hladce. Zvláště pokud jste to nezkoušeli poprvé.

Starý software

Vzhledem k zastarávání softwaru se mohou objevit softwarové a hardwarové vady. Čas od času zkontrolujte aktualizace firmwaru televizního tuneru a aktualizujte jeho operační systém.

Pokud automatické vyhledávání kanálů selže, doporučujeme provést ruční vyhledávání digitální televize.

Porucha antény

Pokud je tuner v pořádku, ale máte problémy s kanály, zkontrolujte integritu kabelu připojeného mezi televizorem a anténou.

Nastavení Wi-Fi v set-top boxu se systémem Android

Mnoho uživatelů se domnívá, že zařízení s operačním systémem Android mohou fungovat výhradně jako klienti sítě Wi-Fi. To však není tento případ. Každý podobný přístroj lze použít pro bezdrátové připojení k internetu. Pro tento úkol není třeba stahovat a instalovat žádný další software. Vestavěné funkce jsou bohaté. Podívejme se, jak připojit Wi-Fi k televizoru prostřednictvím Smart Boxu.

Vše začíná zasunutím ethernetového kabelu do zásuvky LAN set-top boxu nebo jeho bezdrátovým připojením k domácí síti. Pokud připojení k internetu funguje, můžete televizor připojit. Připojte zařízení k set-top boxu pomocí kabelu HDMI a poté vyberte příslušný zdroj signálu.

Nastavení internetu v set-top boxu se systémem Android krok za krokem:

 • Po připojení všech zařízení pomocí příslušných kabelů otevřete hlavní nabídku nastavení set-top boxu. Můžete to provést pomocí předem připojené myši nebo dálkového ovládání.
 • V hlavní nabídce najděte oddíl „Wi-Fi“. Ve výchozím nastavení je tato možnost deaktivována. Chcete-li funkci aktivovat, změňte polohu posuvníku.
 • Vyhledávání zabere jen několik sekund. Zařízení zobrazí na velké obrazovce televizoru seznam dostupných sítí. Výběr domácí sítě.
 • Zadejte heslo k domácí síti, pokud jste jej již dříve nastavili, a stiskněte tlačítko „OK“.
 • Pokud je směrovač správně nastaven, připojení bude navázáno během několika sekund.

Chytré televizory nepotřebují krabičku se systémem Android. Protože jsou většinou vybaveny hardwarovým modulem pro bezdrátové připojení k internetu. Výše uvedená metoda je určena spíše pro majitele běžných televizorů bez podpory Smart.

Připojení Wi-Fi můžete na televizoru nastavit také pomocí speciálního zařízení se systémem Android. Miniaturní počítač se systémem Android je připojen k televizoru prostřednictvím rozhraní HDMI. Po synchronizaci s televizorem zobrazí toto zařízení vlastní nabídku nastavení. Připojte se pomocí něj k domácí síti. Z hlediska funkcí je srovnatelný s chytrými telefony. Uživatel bude moci spouštět předinstalované aplikace.

V případě potřeby můžete k televizoru připojit přenosný počítač. K tomuto účelu se používají následující rozhraní:

Obě zařízení musí být samozřejmě vybavena jedním z těchto konektorů.

Nastavení digitálních kanálů na televizorech Akai

Pokud uživatel neví, zda jeho televizní přijímač podporuje formát DVB-T2, doporučujeme navštívit stránky watchcifr.přes. Zde musí uživatel přejít na kartu „Zkontrolovat váš televizor“, kde je uveden název modelu a série. S televizorem vybaveným vestavěným dekodérem nemusíte kupovat speciální set-top box. Pro naladění digitálních kanálů stačí k přijímači připojit anténu DMV, poté zapnout samotný přístroj a pomocí dálkového ovladače přepnout do hlavní nabídky. Nastavení televizoru Akai se provádí dvěma způsoby.

První způsob je pohodlnější a jednodušší, protože kanály se ladí automaticky:

 • Na dálkovém ovladači je třeba stisknout tlačítko pro přechod do hlavní nabídky.
 • Po aktivaci tlačítka „Vlevo“ se otevře sekce „Kanály“.
 • Poté vyberte možnost „Auto Tuning“ a stiskněte tlačítko „OK“.
 • Dalším krokem je výběr formátu vysílání. Pro vyhledávání 20 volných digitálních kanálů byste měli zvolit „DVB-T2“, pro kabelovou televizi. „DVB-C“.
 • Musíte vybrat svůj region, doporučujeme zadat „Rusko“.
 • Nyní stačí stisknout tlačítko „Hledat“ a počkat, až zařízení vyhledá dostupné televizní kanály.

Pokud nebyly nalezeny žádné kanály, může být příčina v samotném televizoru nebo v anténním systému. Ten se vybírá nejen na základě podporovaného dosahu, ale také v závislosti na vzdálenosti od nejbližší televizní věže. Pokud je vzdálenost větší než 20 km, potřebujete anténu se zesilovačem, nejlépe venkovní anténu. Osvědčené jsou také konstrukce známé jako „polská anténa“.

Pokud automatické skenování nepřinese požadovaný výsledek, můžete zkusit digitální kanály nakonfigurovat ručně. K tomu byste měli předem znát frekvenci multiplexů a číslo kanálu. Tyto údaje lze nalézt na webových stránkách rtrs.rf, kde si můžete pomocí interaktivní mapy najít svůj region a poté najít opakovač, který je nejblíže vašemu domovu.

Pro ruční vyhledávání je nutné přejít do hlavní nabídky pomocí tlačítka „Imput“ a vybrat požadovaný formát vysílání a poté vybrat požadované nastavení. Do speciálních polí byste měli zadat údaje získané na stránce interaktivní mapy a poté spustit režim ručního skenování. Po nalezení kanálů musí uživatel výsledek uložit.

Nastavení digitálních kanálů v televizoru Hyer

Podívejme se, jak nastavit televizor Haier pro digitální televizi. Společnost se zabývala výrobou televizorů ještě předtím, než se na světě objevila digitální televize. Takže modely, které se používají již téměř deset let, nemusí podporovat digitální televizi. Zejména pro ně je třeba zakoupit digitální dekodéry (TV tunery).

Ladění kanálů na televizoru Haier. Automatické a ruční ladění

Chcete-li nastavit digitální kanály na svém veselém chytrém televizoru a sledovat digitální televizi, najděte na dálkovém ovladači tlačítko MUNI a stiskněte je.

Pak najděte možnost Kanál a stiskněte tlačítko OK.

Přejděte na anténu DVB a vyberte možnost Kabel nebo anténa.

Pak vyberte možnost Automatické ladění nebo Ruční vyhledávání.

V části „Autosetup“ vyberte možnosti.

Vyberte DTV pro digitální kanály a ATV pro analogové kanály. Pokud chcete používat digitální i analogové kanály, vyberte DTV a ATV.

Při odjezdu z Ruska si pak musíte vybrat zemi.

Operátor zadá Other, nemusíte vybírat operátory ze seznamu, stačí zadat Other a je hotovo.

Pokud znáte frekvenci svého operátora, nastavte síť a projděte níže uvedená nastavení.

Pak zapněte automatické vyhledávání a počkejte na digitální kanály na televizoru Haier.

Co by měli vědět majitelé chytrého televizoru Haier?

Jak nastavit digitální televizi na televizoru Hyer vybaveném funkcí Smart TV a standardem DVB-T2? V tomto případě je to o něco jednodušší, protože nemusíte kupovat další přijímač:

Sledujte své oblíbené filmy a seriály na jakémkoli zařízení s TV za pouhých 299 měsíčně. Nenechte si ujít 7 dní předplatného ZDARMA!

 • Připojte anténu k příslušné anténní zásuvce na televizoru Smart TV.
 • Připojení televizoru k elektrické síti.
 • Pomocí dálkového ovladače stiskněte tlačítko „MUNI“ a v otevřené nabídce „Channel“ (Kanál).je „OK“
 • Vyberte položku DVB „Anténa“. nebo „Kabel“
 • Klikněte na požadovaný typ nastavení „Automaticky“. nebo „Uživatelská příručka“
 • Nastavte DTV a ATV do režimu „Nastavení“
 • Pozvednout zemi.
 • Stisknutím tlačítka „Další“ přeskočíte položku s operátory.
 • Klikněte na „Autodetekce“. a počkejte na dokončení procesu.
 • Zjištěné televizní kanály se automaticky ukládají do paměti televizoru.

Během vyhledávání kanálů nestiskněte žádné tlačítko na dálkovém ovladači. V opačném případě se vyhledávání zruší, televizor si zapamatuje jen několik nalezených kanálů a celý postup se musí opakovat podle pokynů.

Zkontrolujte podporu digitálního vysílání

Pokud se rozhodnete koupit model podporující digitální vysílání, je třeba vzít v úvahu především vlastnosti televizního tuneru, který je součástí televizoru. Kanály DVB-T2 jsou v Rusku nejrozšířenější, proto nejprve zkontrolujte, zda váš tuner tento formát podporuje.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit podporu, je podívat se do příručky. Většinu těchto informací lze nalézt v bloku nastavení kanálu. Tyto informace najdete také na internetu. Používejte pouze renomované webové stránky, nejlépe oficiální stránky výrobce, společnosti Heier.

Zda váš model podporuje televizi DVB-T2, poznáte podle konektoru označeného jako „digitální vstup“. Datum výroby vám také napoví. Modely Haier nepodporují digitální TV, pokud byly uvedeny na trh před rokem 2004, s výjimkou omezeného počtu 42palcových modelů. Po roce 2004 téměř všechny jeho modely podporují digitální vysílání, ale je nejlepší se ujistit, že přijímá signál ve formátu DVB-T2, který je nejmodernější a nejrozšířenější.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS