Jak nastavit heslo v aplikaci v telefonu

Jak nastavit heslo v aplikaci?

Zvažte nejjednodušší a nejbezpečnější způsoby nastavení hesla v aplikaci pro Android. Ty mohou pomoci chránit vaše zařízení, zabezpečit citlivé informace, chránit vaše soukromí a přijmout opatření k omezení přístupu neoprávněných uživatelů.

Podle našeho průvodce krok za krokem můžete rychle a efektivně uzamknout svůj smartphone nebo tablet, aniž byste museli složitě manipulovat a stahovat pluginy.

Zámek aplikace od DoMobile

Aplikace App Lock společnosti DoMobile Lab může provádět základní úkoly, jako je blokování určitého softwaru, přenosu dat Wi-Fi a přístupu k fotografiím a videím. K dispozici je ochrana proti smazání, podpora otisků prstů, zakázání příchozích hovorů.

nastavit, heslo, aplikaci, telefonu

Můžete si vybrat libovolné fotografie nebo videa v telefonu, které chcete skrýt před zvědavýma očima. Vývojáři také nedávno přidali anonymní prohlížeč, který neukládá historii procházení.

K dispozici jsou další dvě skvělé funkce. blokování času a polohy. První zapne ochranu v určitou dobu, například v noci, když spíte, a druhá zapne ochranu, když jste na určitém místě, například pouze v práci nebo doma.

Nyní můžete nechat své přátele, aby viděli vaše videa na YouTube, aniž byste se museli obávat, že budou tajně nahlížet do vašich připojení na Vk. Aplikace nezabere v telefonu se systémem Android mnoho místa, protože.к. váží pouhých 2,5 MB.

Způsoby instalace a pokyny

Než začnete cokoli a cokoli heslovat, rozhodněte se, co chcete. Pokud chcete někomu odepřít přístup ke kontaktům. nastavte heslo speciálně pro něj. Pokud to však chcete udělat například s fotografiemi, budete muset udělat trochu více práce: budete muset nainstalovat ochranu nejen do galerie, ale také do všech správců souborů, programů, které přistupují k fotografiím, Play Marketu, nebo to udělat se složkou, kde jsou fotografie umístěny.

Pokud jste se již rozhodli, že chcete nastavit heslo v aplikaci pro systém Android, musíte si stáhnout některý z nástrojů dostupných v obchodě s aplikacemi. Na výběr je mnoho produktů tohoto typu, doporučujeme vyzkoušet Smart AppLock, CM Security, Hide it Pro. Aplikace dokáže smartphone uzamknout a zabezpečit zařízení před neoprávněnou manipulací.

Smart AppLock

Velmi oblíbená aplikace, kterou používá více než 20 milionů lidí po celém světě. Nabízí mnoho možností, jak smartphone uzamknout a zabezpečit proti neoprávněnému přístupu.

Schopnosti

Aplikace umí nejen měnit zamykací obrazovku, používat různé typy zámků a vytvářet zálohy jako většina jiných aplikací. Přestože je zdarma, dokáže se také chránit před smazáním, pořizovat fotografie osoby, která se snaží zařízení odemknout, nastavit různá hesla pro různé aplikace, má skrytý režim, blokování přenosu dat a je dokonce vzdáleně blokován pomocí SMS.

Pokud nechcete nastavovat heslo, protože se obáváte, že ho zapomenete, můžete vytvořit falešnou zprávu, kterou zavřete. Pak se nežádoucímu uživateli zobrazí nějaká chyba a přestane používat. A pokud heslo zapomenete, existuje způsob, jak ho obnovit.

Nastavení hesla

Chcete-li nastavit ochranu aplikace Android pomocí tohoto řešení, postupujte podle následujícího postupu:

 • Nainstalujte a spusťte program z obchodu Google Play.
 • Zadejte výchozí heslo (později jej lze snadno změnit na jakékoli jiné heslo).
 • V otevřené nabídce vyberte možnost „Aplikace“ a stiskněte tlačítko „“ v dolní části obrazovky.
 • Zaškrtněte programy, pro které chcete nastavit heslo.

To je vše, nyní bude telefon při otevírání vybraných programů vyžadovat heslo. Můžete ji změnit na kartě „Nastavení“ v nabídce Start. Umožňuje také změnit typ zámku.

Z dostupných: PIN kód, heslo, grafický klíč, gesta, snímač otisků prstů. Nejlepší je samozřejmě čtečka otisků prstů spolu s heslem, pro všechny případy. Gesta se nedoporučují, pokud máte chytrý telefon s velmi nízkým rozpočtem, protože je pravděpodobné, že se jedná o malé dotykové body a nemusí vždy fungovat správně.

CM Security Master

Program je téměř absolutní jedničkou na trhu. Používá ji už téměř miliarda uživatelů a to rozhodně není maximum. Hlavním rysem a tajemstvím tohoto blokátoru je, že není pouze blokátorem. Vývojářem je velmi známá společnost, která vydala Clean Master. Pokud máte telefon se systémem Android déle než měsíc, určitě jste o něm slyšeli.

Příležitosti

Pomocí tohoto nástroje můžete nejen zadat heslo do smartphonu se systémem Android, ale také jej chránit před viry, vyčistit od nečistot, provádět diagnostiku a dokonce nastavit připojení VPN pro větší bezpečnost v síti. Můžete také zapnout ochranu v reálném čase, abyste se nemuseli obávat virů.

Všechny funkce programu jsou rozděleny do bloků a každý blok má svůj vlastní widget. Díky tomu nemusíte na úvodní obrazovce zobrazovat widget čištění, pokud chcete například rychle povolit síť VPN.

Nespornou výhodou je také nízká hmotnost softwaru. Pro všechny jeho funkce nevyužijete více než 2 megabajty místa na disku. To je částečně možné díky cloudovému systému.

Nastavení hesla

Nezáleží na tom, kolik funkcí software má, a dnešním hlavním tématem je ochrana specifická pro danou aplikaci. Zde je návod krok za krokem:

Jak vidíte, není to nic složitého. Nenechte se odradit jeho bohatou funkčností. dobře zvládá každou ze svých možností a velmi zřídka generuje i minimální chyby.

Hide it Pro. Skrýt fotografie

V porovnání s předchozí verzí v našem dnešním seznamu nevypadá tato verze bohatě a hezky, ale na její funkčnosti se to vůbec neprojevilo. Nenechte se zmást ani názvem, může skrývat víc než jen fotografie. Navíc se takříkajíc skrývá, protože se v nabídce zobrazuje jako správce zvuku. Na Marketplace je také zdarma.

Funkce

V lakonickém menu aplikace Hide it Pro najdete funkce pro skrytí fotografií/videí/hudby/aplikací, zamykání aplikací, správce souborů, nastavení zabezpečení zpráv, poznámek a oznámení. Díky vlastnímu cloudovému úložišti se skryté soubory nezobrazují jen v nabídce, ale jsou nahrávány do cloudu. Pokud nemáte stálý přístup k internetu, můžete své fotografie skrýt i bez něj.

Možnost zabránit instalaci nebo odebrání aplikací nenajdete. Heslo však můžete nastavit i v samotném obchodě, a to tím spíše, že heslo v Obchodě Play na smartphonu se systémem Android můžete nastavit stejně jako v jakékoli jiné nainstalované aplikaci.

Nastavení hesla

Pro začátek budeme potřebovat přístup ke skryté nabídce nástrojů. Chcete-li to provést, přejděte do správce zvuku, klepněte na obsah a podržte jej. Nyní máme přímý přístup k potřebným možnostem. Chcete-li nastavit heslo pro aplikaci, vyberte možnost „Zamknout aplikace“ a poté v seznamu vyberte požadovaný program.

Chcete-li aplikaci dodatečně skrýt, můžete přejít do nabídky „Skrýt aplikace“ a postupovat stejně jako při nastavení klávesy. Pokud však potřebujete některé mediální soubory chránit heslem, je lepší použít sekce odpovídající jejich typům. Tato metoda je mnohem bezpečnější.

Nastavení textového hesla, obrázkového klíče a kódu PIN

Standardní způsob nastavení hesla v systému Android, který je přítomen ve všech aktuálních verzích systému, spočívá v použití příslušné položky v nastavení a výběru jedné z dostupných metod odemykání. textové heslo (obvyklé heslo, které musíte zadat), kód PIN (kód o minimálně 4 číslicích) nebo vzorový klíč (jedinečný vzor, který musíte zadat posunutím prstu po ovládacích bodech).

Chcete-li nastavit jednu z možností ověřování, postupujte podle následujících jednoduchých kroků

nastavit, heslo, aplikaci, telefonu
 • Přejděte do Nastavení (v seznamu aplikací nebo v oznamovací oblasti klepněte na ikonu ozubeného kola) a klepněte na položku Zabezpečení (nebo Zámek obrazovky a zabezpečení u posledních zařízení Samsung).
 • Otevřete „Zámek obrazovky“ („Typ zámku obrazovky“ u zařízení Samsung).
 • Pokud jste již dříve nastavili jakýkoli typ uzamčení, budete při vstupu do sekce nastavení vyzváni k zadání předchozího klíče nebo hesla.
 • Vyberte jeden z kódů pro odemknutí systému Android. V tomto příkladu. „Heslo“ (jednoduché textové heslo, ale všechny ostatní položky jsou nastaveny stejným způsobem).
 • Zadejte heslo, které musí mít alespoň 4 znaky, a klikněte na tlačítko „Pokračovat“ (v případě, že vytváříte grafický klíč. přejeďte prstem a spojte náhodně více teček tak, aby vznikl jedinečný vzor).
 • Potvrďte heslo (zadejte znovu stejné heslo) a klepněte na „OK“.

Poznámka: Telefony se systémem Android vybavené snímačem otisků prstů mají další možnost. Otisk prstu (najdete ji ve stejné sekci nastavení jako ostatní možnosti zamykání nebo v případě zařízení Nexus a Google Pixel nastavíte v části „Zabezpečení“. „Google Imprint“ nebo „Pixel Imprint“.

Tím je konfigurace dokončena, a pokud zařízení vypnete a znovu zapnete, budete vyzváni k zadání hesla, které jste nastavili při odemykání. Tento údaj bude vyžadován také při přístupu k nastavení zabezpečení systému Android.

Další nastavení zabezpečení a uzamčení systému Android

Kromě toho lze na kartě „Zabezpečení“ nastavení nastavit následující možnosti (pouze ty, které se týkají hesla, kódu PIN nebo uzamčení obrázkovým klíčem):

 • Automatické zamykání. doba, po které se telefon po vypnutí obrazovky automaticky zamkne heslem (automatické vypnutí obrazovky lze nastavit v Nastavení. Displej. Režim spánku).
 • Zámek tlačítka napájení. zda se má zařízení uzamknout ihned po stisknutí tlačítka napájení (přejít do režimu spánku), nebo zda se má počkat po dobu zadanou v možnosti „Automatické uzamčení“.
 • Text na zamčené obrazovce. umožňuje zobrazit text na zamčené obrazovce (pod datem a časem). Můžete například zadat požadavek na vrácení telefonu majiteli a uvést telefonní číslo (ne to, na kterém je nastavena textová zpráva).
 • Další položkou, která může být přítomna ve verzích systému Android 5, 6 a 7, je funkce Smart Lock, o které stojí za to hovořit samostatně.

Nastavení hesla v aplikaci Android

Nastavení hesla, pokud se obáváte o bezpečnost důležitých dat nebo je chcete skrýt před zvědavýma očima. Pro tento úkol existuje několik jednoduchých řešení, která lze provést poměrně rychle.

Bez instalace aplikací třetích stran většina miniaplikací neposkytuje dodatečnou ochranu aplikací. K dispozici je standardní systém zabezpečení systému Android, který lze použít k účinnému uzamčení zařízení. Postupujte podle níže uvedených pokynů:

 • Přejděte do nastavení, vyberte možnost Zabezpečení. Zvýšení
 • Použití grafického nebo číselného hesla. Některé gadgety mají snímač otisků prstů.

Můžete se také podívat na vestavěnou funkci zámku některých aplikací, například Kate Mobile.

V nastavení je možnost uzamčení, která je ve výchozím nastavení vypnutá. Tu je třeba zapnout a poté nastavit heslo, aby se ochrana aktivovala při spuštění. Nyní přejděte do nastavení programu, který vás zajímá, možná je tam podobná funkce.

LOCKit

Pokud se obáváte chránit galerii nebo jednotlivé fotografie či videa heslem, vyplatí se nastavit LOCKit.

Pomocí něj můžete připnout kódovou ochranu celé galerie, jednotlivých složek a položek. Intease je intuitivní a pro plný přístup doporučujeme stáhnout verzi Pro. Ikonu aplikace lze na přání uživatele také skrýt z plochy.

Pokud fotografie a videa vyžadují zvláštní ochranu, je vhodné při přístupu do aplikace Fotoaparát nastavit kód PIN. To zabrání třetím stranám pořizovat snímky bez souhlasu majitele zařízení.

Nastavení hesla v aplikaci Android v aplikaci AppLock

Podle mého názoru je AppLock nejlepší dostupná bezplatná aplikace pro uzamčení jiných aplikací pomocí hesla (jen poznamenávám, že z nějakého důvodu se název aplikace v PlayMarketu čas od času mění. Smart AppLock, pak jen AppLock a nyní AppLock FingerPrint, což může být problém vzhledem k tomu, že existují aplikace se stejným názvem, ale jiné aplikace).

Mezi výhody patří široká škála funkcí (nejen hesla aplikací), ruština a malý počet požadovaných oprávnění (je nutné zadat pouze ta, která jsou skutečně nutná pro používání konkrétních funkcí AppLocku).

Používání aplikace by nemělo být obtížné ani pro začínajícího majitele zařízení se systémem Android:

 • Při prvním spuštění aplikace AppLock je nutné vytvořit kód PIN, který bude sloužit k přístupu k nastavení aplikace (zámky a další).
 • Ihned po zadání a potvrzení kódu PIN se v aplikaci AppLock otevře karta „Aplikace“, kde můžete stisknutím tlačítka „Plus“ označit všechny aplikace, které chcete zablokovat, aby je nemohly spouštět neoprávněné osoby (pokud jsou zablokovány aplikace „Nastavení“ a „Instalátor balíčků“, nikdo nebude mít přístup k nastavení a nebude moci instalovat aplikace z Play Marketu nebo souboru APK).
 • Po prvním označení aplikací a stisknutí tlačítka „Plus“ (přidat do chráněného seznamu) je třeba nastavit oprávnění k přístupu k datům. stiskněte tlačítko „Použít“ a poté povolte oprávnění pro AppLock.
 • Přidané aplikace se zobrazí v seznamu blokovaných aplikací. pro jejich spuštění je nyní nutné zadat kód PIN.
 • Dvě ikony vedle aplikací umožňují uzamknout také oznámení z těchto aplikací nebo místo zámku zobrazit falešnou chybovou zprávu při spuštění (pokud při zobrazení chybové zprávy podržíte tlačítko „Použít“, zobrazí se okno pro zadání kódu PIN a aplikace se spustí).
 • Chcete-li u aplikací používat textové heslo (a také obrázkové heslo) namísto kódu PIN, přejděte na kartu „Nastavení“ v aplikaci AppLock, v části „Nastavení zabezpečení“ vyberte možnost „Způsob uzamčení“ a nastavte požadovaný typ hesla. Libovolné textové heslo se zde označuje jako „Heslo (kombinace)“.

Další nastavení AppLock zahrnují:

 • Skrytí aplikace AppLock ze seznamu aplikací.
 • Ochrana před vymazáním
 • Režim více hesel (samostatné heslo pro každou aplikaci).
 • Ochrana připojení (můžete nastavit heslo pro hovory, mobilní připojení nebo připojení Wi-Fi).
 • uzamčení profilů (vytvoření samostatných profilů, z nichž každý uzamkne jinou aplikaci, a snadné přepínání mezi nimi).
 • Na dvou samostatných kartách „Obrazovka“ a „Otočit“ můžete přidat aplikace, pro které bude vypnutí a otočení obrazovky blokováno. Provádí se stejným způsobem jako nastavení hesla v aplikaci.

A toto není úplný seznam dostupných funkcí. Celkově skvělá, jednoduchá a použitelná aplikace. Z nevýhod. někdy ne zcela správný ruský překlad prvků rozhraní. Aktualizace: od napsání recenze byly přidány funkce pro vyfocení hádanky hesla a odemykání otiskem prstu.

Standardní způsoby nastavení hesla

V čistém systému Android neexistuje žádná funkce, která by umožňovala zadat heslo pro jednotlivé aplikace. Mnoho výrobců však tuto funkci zabudovalo do svého firmwaru. Takovou možnost najdete u smartphonů Xiaomi, Samsung, Asus a Meizu. Je možné, že i další společnosti nakonec přidají do svých zařízení důležitou funkci.

Nejprve se tedy podíváme na to, jak nastavit heslo pro aplikace v telefonu Samsung:

 • Přístup k nastavení.
 • Přejděte na „Zámek obrazovky a zabezpečení“.
 • Otevřete kartu „Zabezpečená složka“.
 • Přihlaste se nebo si vytvořte účet Samsung.
 • Vytvoření hesla a následné přidání otisku prstu pro lepší ochranu.
 • Ruční přesun požadovaných aplikací do složky. Za tímto účelem stiskněte tlačítko „Přidat“ a vyberte aplikaci.

Mimochodem, je třeba poznamenat, že tato funkce je implementována hlavně pouze ve vlajkových modelech společnosti Samsung. Pokud jde o telefony Xiaomi, zde musíte pro nastavení hesla v aplikacích provést následující kroky:

 • Otevřít nastavení.
 • Přejít na ochranu aplikací.
 • Zadejte obrázkový klíč, který se bude v budoucnu používat pro přístup k chráněným programům. Můžete použít i jiné metody přihlašování, např. heslo nebo PIN. Všechny možnosti si můžete zobrazit kliknutím na tlačítko „Metoda ochrany“.
 • Vyberte aplikace, které chcete skrýt před neoprávněnými uživateli.

Pokud vlastníte smartphone Meizu, použijte následující pokyny k nastavení hesla v aplikacích:

 • Přejít do nastavení.
 • Otevřete kartu „Otisky prstů a zabezpečení“.
 • Přejděte na „Ochrana aplikace“.
 • Zaškrtněte políčko vedle položky „Zabezpečené aplikace“ a poté zaškrtněte požadované aplikace, které chcete zabezpečit.

Pokud chcete, můžete propojit svůj účet Meizy, což vám umožní synchronizovat nastavení. Výrobce Asus také nezůstal stranou a přidal možnost nastavit heslo pro aplikace ve vlastním shellu. Požadovaná možnost se aktivuje takto:

 • Přejít do nastavení.
 • Přejděte do sekce „Ochrana aplikací“.
 • Můžete si vybrat ze dvou možností zamykání. První z nich je pokročilejší, protože pokud zadáte špatný zámek vzoru, bude vyfotografována nesprávná osoba. Druhá metoda spočívá v jednoduchém nastavení hesla v softwaru.

Jak vidíte, v mnoha moderních chytrých telefonech je možnost nastavit heslo aplikace implementována ve výchozím nastavení. Je to velmi pohodlné, protože do telefonu nemusíte instalovat žádný další software.

Standardní způsoby nastavení hesla

V čistém systému Android není žádná funkce, která by umožňovala nastavit heslo pro jednotlivé aplikace. Velký počet výrobců však takovou funkci do svého firmwaru zabudovává. Stejnou možnost lze nalézt u smartphonů Xiaomi, Samsung, Asus a Meizu. Je možné, že tuto důležitou funkci nakonec do svých zařízení přidají i další společnosti.

Nejprve se podíváme na to, jak lze nastavit heslo pro aplikaci v telefonu Samsung:

 • Přechod do nastavení.
 • Přejděte na Zámek obrazovky a Zabezpečení.
 • Otevřete kartu „Zabezpečená složka“.
 • Přihlaste se nebo si vytvořte účet Samsung.
 • Vytvoření hesla a následné přidání otisku prstu pro lepší ochranu.
 • Ruční přesun požadovaných aplikací do složky. Za tímto účelem můžete stisknout tlačítko „Přidat“ a vybrat software.

Mimochodem, je třeba poznamenat, že taková funkce je většinou implementována pouze ve vlajkových modelech společnosti Samsung. Pokud jde o telefony Xiaomi, musíte pro nastavení hesla v aplikacích provést následující kroky:

 • Otevřete nastavení.
 • Vstupte do části „Ochrana aplikace“.
 • Zadejte grafický klíč, který bude v budoucnu sloužit k přístupu k chráněným aplikacím. Můžete také použít jiné metody přístupu, například heslo nebo kód PIN. Všechny možnosti si můžete zobrazit kliknutím na tlačítko „Metoda ochrany“.
 • Vyberte aplikace, které chcete skrýt před neoprávněnými uživateli.

Pokud vlastníte smartphone Meizu, použijte následující pokyny k nastavení hesla v aplikacích:

 • Přejít do nastavení.
 • Otevřete kartu „otisky prstů a zabezpečení“.
 • Přejděte do sekce „ochrana aplikací“.
 • Zaškrtněte políčko vedle položky „Ochrana aplikací“ a vyberte aplikaci, kterou chcete chránit.

Pokud chcete, můžete propojit svůj účet Meizy, což vám umožní synchronizovat nastavení. Výrobce Asus také nezůstal stranou a přidal do své vlastní skořápky možnost nastavit heslo u aplikací. Požadovaná možnost se aktivuje následujícím způsobem:

 • Přejít do nastavení.
 • Přejděte do části „Ochrana aplikací“.
 • Na výběr budou dvě možnosti zamykání. První z nich je pokročilejší, protože vyfotí narušitele, pokud nezadáte správně přístupový kód. Druhý způsob zahrnuje jednoduché nastavení hesla v aplikacích.

Jak vidíte, v mnoha moderních chytrých telefonech je možnost nastavení hesla v aplikacích implementována ve výchozím nastavení. Je to velmi pohodlné, protože do telefonu nemusíte instalovat žádný další software.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS