Jak nastavit heslo v počítači při přihlašování

Jak nastavit heslo v počítači se systémem Windows?

Nastavení hesla na počítači nebo notebooku může pomoci zabezpečit vaše osobní údaje před zvědavýma očima. Provedení úkolu nevyžaduje žádné specifické znalosti. Pracovní postup se skládá z několika jednoduchých kroků, které se mírně liší v závislosti na verzi operačního systému. Zvažte, jak nastavit heslo k účtu Windows. Také se dozvíte, jak obnovit heslo k účtu, jak obnovit heslo nebo nahradit stávající heslo novým.

Systém Windows 7 je dnes jedním z nejoblíbenějších operačních systémů společnosti Microsoft. Chcete-li chránit svůj počítač a operační systém, postupujte podle následujících pokynů:

 • V nabídce Start je v pravém horním rohu vyskakovacího rozhraní ikona vašeho účtu, na kterou klikněte;
 • V otevřeném okně klikněte na odkaz „Vytvořit heslo k účtu“ a postupujte podle něj;
 • Vyplňte příslušná pole v následujícím okně. Kód může být složen z písmen a číslic, musí být zadán dvakrát (samotné slovo a potvrzení hesla), pravidlo platí pro všechny verze systému Windows. Můžete si také vymyslet nápovědu k heslu (není nutné ji vyplňovat, ale je užitečná v případě, že jste počítač nebo notebook delší dobu nepoužívali, protože odpověď na otázku vám pomůže zapamatovat si kódové slovo);
 • Po dokončení výše uvedených kroků můžete kliknout na tlačítko „Vytvořit heslo“;
 • Gratulujeme, nyní víte, jak nastavit heslo v systému Windows 7. Při příštím zapnutí počítače budete vyzváni k autorizaci.

Heslo můžete změnit v nabídce správy účtů stejným způsobem, jakým jste nastavili přístupovou frázi. Je třeba také poznamenat, že fyzický přístup k souborům a složkám v počítači je zachován prostřednictvím jiných účtů. Pevný disk můžete také vždy vyjmout a připojit k jinému počítači, abyste si mohli přečíst informace. funguje to ve všech verzích systému Windows.

Jak chránit přihlášení do systému Windows 10 heslem

Společnost Microsoft nabízí uživatelům řadu nástrojů a možností, jak ochránit počítač před neoprávněným přístupem k operačnímu systému. Na rozdíl od systému Windows 7 se v „Desítkách“ kromě nastavení standardního hesla (v podobě kombinace čísel, písmen a různých znaků) objevila možnost přidat „grafické heslo“. Ale popořadě.

Zabezpečení přihlášení pomocí nabídky „Možnosti“

Tato metoda je považována za nejjednodušší, stačí pouze

Aktivace ověřování pomocí příkazového řádku

Aktivace funkce „Zabezpečené přihlášení“ z příkazového řádku zabere jen několik sekund.

 • Otevřete „Panel úloh systému Windows“ (použijte WINR a napište cmd). Příkazový řádek můžete spustit také zadáním příslušného příkazu do vyhledávacího řádku systému Windows
 • Do konzoly „Příkazový řádek“ zadejte „net users“ a stiskněte „Enter“ (zobrazí se seznam dostupných účtů systému Windows).
 • Zadejte „net user_account_profile_name desired password“. Stiskněte klávesu „Enter“. Při zadávání uživatelského jména je nutné dodržet rejstřík písmen
 • Dokončeno. Po restartování počítače budete vyzváni k zadání hesla.

Bezpečné přihlášení přes „uzamčenou obrazovku“

Tímto způsobem chráníte počítač před malwarem určeným ke čtení hesel. Myšlenka „bezpečného přihlášení“ (přes uzamčenou obrazovku) spočívá v tom, že uživatel musí před zadáním odemykacího hesla stisknout klávesovou zkratku CTRLALTDELETE.

 • Stisknutím klávesy WINR spusťte „panel úloh“ a zadejte „netplwiz“. K oknu nastavení „Uživatelské účty“ se dostanete také pomocí vyhledávacího pole v nabídce „Start“
 • V zobrazeném nastavení účtu přejděte na kartu „Upřesnit“, kde v části „Zabezpečené přihlášení“ zaškrtněte políčko „Vyžadovat stisknutí klávesy CTRLALTDELETE“. Stiskněte tlačítko OK. Po aktivaci nouzového režimu bude platit pro všechny uživatelské účty
 • Hotovo. Nyní budete muset při každém zadání hesla odemknout uživatelský účet stisknutím příslušných kláves. Po odemčení budete moci zadat přihlašovací heslo

Nastavení zabezpečeného přístupu prostřednictvím služby „Uživatelský účet“

Tato metoda umožňuje chránit heslem jednotlivé uživatelské profily systému Windows.

Použití nástroje „Správa počítače“

„Správa počítače“. softwarový nástroj systému Windows pro konfiguraci a ovládání systému. Chcete-li tento nástroj používat, musíte:

Pokud máte v počítači několik účtů systému Windows a chcete pro všechny nastavit stejné heslo, autor tohoto článku vám poradí jeden užitečný hack. Abyste nemuseli nastavovat heslo pro každého uživatele zvlášť, spojte je do jedné skupiny s jedním společným heslem. Ve Správě počítačů přejděte do nabídky „Nástroje“/“Místní uživatelé a skupiny“/“Skupiny“. Poté klikněte na volné místo a vyberte podnabídku „Vytvořit skupinu“. V zobrazeném okně vyplňte pole „Název skupiny“ a přidejte všechny dostupné uživatelské účty. Po vytvoření skupiny pro ni můžete nastavit jedno společné bezpečnostní heslo (algoritmus postupu je úplně stejný jako v případě jednotlivých uživatelů).

Jedním kliknutím můžete také vyloučit určité uživatele ze skupiny

Nastavení hesla

Ať už chcete zadat heslo do systému Windows 7, nebo do verze 10 systému Windows. Princip zabezpečení je stejný: když vstoupíte do počítače z režimu spánku nebo jej zapnete, budete vyzváni k zadání kódu, který byl nastaven předtím. Pokud jsou znaky zadány nesprávně, „host“ nebude moci přistupovat k datům, rekonfigurovat programy, mazat, stahovat nebo jednoduše zobrazovat informace. Existuje několik způsobů, jak nastavit heslo, přičemž všechny jsou nenáročné a naprosto bezpečné, ale nejjednodušší způsob nastavení hesla ve Windows 10 je pomocí ovládacího panelu všechny ostatní metody přinášejí stejný výsledek, ale jsou složitější.

Nastavení hesla v počítači prostřednictvím „Ovládacích panelů“. nejběžnější a nejjednodušší způsob „uzamčení“ počítače. Nevyžaduje pokročilé dovednosti, vytváření individuálních profilů ani zapamatování příkazů a je vhodný i pro začátečníky. Je třeba provést několik po sobě jdoucích kroků:

 • Ve formuláři „Nové heslo“ je třeba vyplnit výraz, slovo nebo znakovou sadu, která se stane vaším heslem. budete ji muset zadat při přihlašování do počítače. Věnujte pozornost rozložení klávesnice a režimu “ Caps Lock „. Příliš jednoduché kombinace jako „yzuken“, „qwerty“ nebo „12345“ by se neměly zadávat. Při výběru hesla můžete využít doporučení společnosti Microsoft:
nastavit, heslo, počítači, přihlašování

heslo nesmí obsahovat uživatelské jméno nebo jeho část; heslo musí být delší než šest znaků;

jsou žádoucí jak velká, tak malá písmena;

Doporučujeme používat nejen písmena a číslice, ale také abecední znaky.

 • „Enter hint“. zadejte do formuláře nápovědu, která se použije v případě, že zapomenete heslo. Zde byste měli použít údaje, které znáte pouze vy sami. Pole nemusí být vyplněno, ale doporučuji ho použít, jinak hrozí, že ztratíte přístup k vlastním záznamům a datům;

Tím je proces vytváření hesla prostřednictvím ovládacího panelu dokončen. Stav zabezpečení lze zobrazit v okně úprav. Po restartování systému Windows bude požadovat zadání tajné kombinace znaků pro ukončení systému. Pokud počítač používá osoba, která má heslo s právy správce, a v počítači není žádný takový druhý profil, není možné získat přístup do systému Windows bez znalosti hesla.

Toto je nejjednodušší způsob nastavení hesla pro počítač.

P.S. Zde se dozvíte, jak odstranit přihlašovací heslo

Jak nastavit heslo v počítači při přihlašování do systému Windows 8 a Windows 10?

Nastavení hesla při přihlašování k účtu Windows 8 a Windows 10 není složitý proces. Tento úkol zvládnou jak začínající, tak zkušení uživatelé.

Podívejme se na pokyny krok za krokem, jak nastavit heslo v počítači při přihlašování do systému Windows 10. Tento návod je vhodný i pro majitele počítačů se systémem Windows 8.

 • Nejprve otevřete nabídku „Start“ a poté vyberte nabídku „Nastavení“. Pokud máte systém Windows 8, můžete se k nabídce Nastavení dostat přes postranní panel.
 • Nyní přejděte do sekce „Účty“ a vyberte podsekci „Nastavení přihlášení“. V této podsekci klikněte na „Přidat heslo„.

Jak jsme již zmínili, ochrana osobních a důvěrných informací je pro každého důležitým úkolem. Tímto způsobem se můžete co nejvíce chránit před neoprávněným přístupem k vašim datům.

Proč byste měli přidávat heslo?

Pokud má k počítači přístup více osob, ale pouze jedna z nich, je rozumné přidat do počítače heslo. Požadavek informovat počítač o požadovaném kódu se uživateli objeví před očima v okamžiku zapnutí počítače. Bez zadání konkrétního hesla bude počítač a všechny informace v něm uložené nepřístupné.

Nastavte si heslo, které si nemusíte pamatovat, abyste se mohli přihlásit. Neexistují žádná doporučení nebo přísná pravidla týkající se délky hesla nebo symbolů, které se mají při jeho zadávání používat. Může to být číslo nebo symbol, datum narození, datum nejvýznamnější události, jméno oblíbeného sportovního týmu atd.

Nejdůležitější je zapamatovat si heslo, jinak nebudete mít přístup k počítači. Ještě jedna důležitá poznámka: hesla rozlišují malá a velká písmena, tj.е. Je rozdíl mezi stejným slovem napsaným velkými a malými písmeny.

Windows 7

Počítač se systémem Windows 7 lze snadno chránit heslem (ačkoli jeho podpora již dávno skončila). Chcete-li nastavit heslo uživatele systému Windows 7, musíte podle algoritmu provést pouze několik úkonů:

Heslo v počítači tak můžete nastavit podle následujících pokynů.

Windows 10

Heslo můžete nastavit také v počítači v nabídce Start. Algoritmus, který je zpočátku naprosto stejný jako při nastavování hesla v systému Windows 7, se bude mírně lišit, a to takto

Účet Microsoft

Toto je druhý způsob nastavení hesla. Umožňuje umožnit přístup k počítači zadáním hesla z účtu Microsoft. Změňte kódovaný výraz zadáním e-mailové adresy nebo telefonního čísla. Na navrhovaném algoritmu není nic složitého:

 • V nabídce Start přejděte na položku „Nastavení počítače“.
 • V navrženém seznamu možností vyberte sekci „Účty“.
 • V nabídce, která se zobrazí na straně, vyberte možnost „Vaše data“.
 • Stiskněte tlačítko „Připojit k účtu Microsoft“.
 • Dále má uživatel 3 možnosti. na otevřené stránce je mu nabídnuto zadání e-mailové adresy, telefonního čísla a také je mu nabídnuto zadání jména a hesla Skype odpovídající jedné ze 3 možností.
 • Pokud uživatel nemá účet, měl by si ho vytvořit zadáním požadovaných údajů do výzvy.

Po přihlášení musí uživatel pouze potvrdit všechny zadané údaje zadáním příslušného kódu zaslaného prostřednictvím SMS.

Příkazový řádek

Nejjednodušší způsob, jak se k této funkci dostat, je začít znovu klávesou Start. Po kliknutí na „Příkazový řádek“ nebo „Příkazový řádek správce“ je třeba vybrat, abyste mohli přímo zadávat příkazy jako správce. Tato metoda je vhodná pro pokročilejší uživatele, protože každý z nich bude nevyhnutelně potřebovat znát některé příkazy, označované jako konzolové příkazy. Jednoznačnou výhodou této metody je však prokazatelná rychlost jejího provádění.

nastavit, heslo, počítači, přihlašování
 • Příkazový řádek najdete tak, že do vyhledávače systému Windows zadáte „cmd“, dvakrát na něj kliknete a vyberete možnost „Spustit jako správce“.
 • Zadáním anglického příkazu „net users“ získáte informace o všech účtech existujících v počítači.
 • Poté zadejte požadovaný příkaz v jasném pořadí: net user username password, kde pod username bude zadáno jméno účtu a místo hesla uživatel zadá své vlastní heslo.
 • Stiskněte klávesu Enter. Po implementaci algoritmu se doporučuje restartovat počítač nebo použít klávesovou zkratku Win L.

Jak nastavit heslo počítače při spuštění?

Heslo na počítači můžete samozřejmě nastavit pomocí různých „chytrých“ programů. Systém Windows má však vestavěný program pro nastavení hesla při zapnutí počítače.

Nabídka Start pro obnovení hesla v počítači

Vyberte položku Ovládací panely (na obrázku výše je zvýrazněna červeně).

Zobrazí se okno, ve kterém je třeba vybrat nabídku Uživatelské účty a.

V okně, které se otevře, vyberte možnost Uživatelské účty, jak je znázorněno na obrázku níže.

V dalším okně vyberte možnost Vytvořit heslo pro svůj účet

A v novém okně již „bomba“ heslo. Jen na to nezapomeňte

nastavit, heslo, počítači, přihlašování

To je vlastně stručná odpověď na otázku, jak nastavit heslo v počítači při přihlašování.

V tomto článku jsem vám řekl, jak nastavit jednoduché heslo. Pokud však chcete mít mnohem silnější ochranu než obvykle, musíte nastavit heslo prostřednictvím systému BIOS. A o tom jsem psal v tomto článku. https://www.teryra.com/kak-postavit-parol-na-kompyuter-Windows-7-i-i-drugoj-OS-cherez-BIOS

Jak nastavit heslo v počítači

V tomto článku se seznámíme se základními způsoby přidání hesla do počítače se systémem Windows 10 a dalšími verzemi. Od nejjednoduššího použití ovládacího panelu až po nastavení přihlášení uživatele pomocí účtu Microsoft.

Pro uživatele, kteří již mnohokrát použili příkazový řádek systému Windows, bude tato metoda stejně snadná jako předchozí. Pro začínající uživatele je to trochu složitější, ale s trochou posloupnosti byste měli být schopni nastavit heslo.

 • Spusťte příkazový řádek stisknutím klávesy Win R na klávesnici, v otevřeném okně napište „cmd“ a stiskněte CtrlShiftEnter nebo CtrlShift a myší OK. Můžete také otevřít příkazový řádek jako správce nebo jeho novější verzi, prostředí Windows PowerShell, pomocí kontextové nabídky. Chcete-li tak učinit, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu systému Windows v levém dolním rohu obrazovky a v závislosti na verzi systému Windows vyberte možnost „Windows PowerShell (správce)“ nebo „Příkazový řádek (správce)“. Pokud se po stisknutí zobrazí okno s žádostí o povolení této aplikace provádět změny, klikněte na tlačítko „Ano“;
 • V otevřeném okně zadejte příkaz „net users“ a stiskněte klávesu Enter. Tímto způsobem uvidíte vytvořené uživatele systému.
 • Dále zadejte příkaz, který vytvoří heslo uživatele. Za tímto účelem zadejte místo příkazu „username“ příkaz „net user username password“, zadejte uživatelské jméno, pro které se vytváří heslo (ze seznamu zobrazeného ve výstupu předchozího příkazu „net users“), a místo „password“ zadejte samotné heslo. V tomto příkladu vytvoříme heslo „testpass“ pro uživatele „Aleksey“.
 • Zkontrolujte, zda bylo heslo nastaveno, odhlášením a opětovným přihlášením. Případně bude nutné restartovat počítač.

Jak nastavit heslo v počítači

V tomto článku se seznámíme se základními způsoby přidání hesla do počítače se systémem Windows 10 a dalšími verzemi. Od nejjednoduššího použití ovládacího panelu až po nastavení přihlášení uživatele pomocí účtu Microsoft.

Pro uživatele, kteří již vícekrát použili příkazový řádek systému Windows, bude postup stejně jednoduchý jako v předchozím případě. Pro ty, kteří to dělají poprvé, to bude trochu složitější, ale s pomocí tohoto postupu budete moci nastavit heslo.

 • Spusťte příkazový řádek stisknutím klávesy Win R na klávesnici, do otevřeného okna zadejte „cmd“ a stiskněte CtrlShiftEnter nebo CtrlShift a OK. Příkazový řádek můžete také otevřít jako správce nebo jeho novější verzi, prostředí Windows PowerShell, pomocí kontextové nabídky. Za tímto účelem klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu systému Windows v levém dolním rohu obrazovky a vyberte možnost „Windows PowerShell (správce)“ nebo „Příkazový řádek (správce)“ v závislosti na verzi systému Windows. Pokud se po stisknutí zobrazí okno s žádostí o povolení této aplikace provádět změny, klikněte na tlačítko „ano“;
 • V otevřeném okně zadejte příkaz „net users“ a stiskněte klávesu Enter. Tím se zobrazí vytvoření uživatelé v systému.
 • Dále zadejte příkaz pro vytvoření uživatelského hesla. Za tímto účelem zadejte příkaz „net user username password“, místo „username“ zadejte uživatelské jméno, pro které se vytváří heslo (ze seznamu ve výstupu předchozího příkazu „net users“), a místo „password“ zadejte samotné heslo. V našem příkladu vytvořte heslo „testpass“ pro uživatele „Aleksey“.
 • Zkontrolujte, zda je nastaveno heslo, a odhlaste se a znovu přihlaste. Nebo proveďte restart.

Jak obnovit heslo v systému Windows 10/8/7

Ztráta hesla pro vstup do operačního systému není kritickým problémem, takže přeinstalování systému Windows není nutné. Pro obnovení ochrany heslem stačí postupovat podle následujícího postupu.

Vytvoření bootovacího USB disku v jiném počítači

Za tímto účelem si musíte stáhnout aplikaci Lazesoft Recover My Password. Protože nemáme přístup k našemu počítači, můžete to udělat na jakémkoli jiném počítači. Nainstalujte software, připojte prázdnou jednotku flash. Spusťte nástroj a vyberte možnost Vypálit bootovací CD/USB disk pro vytvoření bootovacího USB disku podle pokynů nástroje.

Spuštění počítače pomocí jednotky flash

Jakmile je flash disk připraven, vložte jej do počítače, pro který chceme resetovat heslo. Poté stiskněte tlačítko restartu, pokud je počítač zapnutý, a po spuštění počítače stiskněte klávesovou zkratku pro spuštění nástroje BIOS Setup. Zde vybereme položku nabídky Boot (může se jmenovat jinak, důležité je pochopit, že potřebujeme změnit pořadí médií, ze kterých se systém spouští). Nejprve nainstalujte klíč USB a uložte případné úpravy pořadí spouštění.

DŮLEŽITÉ. Pokud je systém BIOS také chráněn heslem a vy si ho nepamatujete, budou všechny výše uvedené kroky zbytečné. nebudete moci uložit upravené pořadí spouštění systému Windows.

Obnovení hesla v aplikaci Lazesoft Recover

Po uložení změn se počítač znovu restartuje, tentokrát však z flash disku s předinstalovaným programem Lazesoft Recover. Po zobrazení nabídky Start vyberte Lazesoft Live CD, potvrďte stisknutím klávesy Enter. Software vás vyzve k obnovení hesla k účtu. stačí postupovat podle pokynů.

Poté nebudete při přihlašování vyzváni k ověření. Pokud je pro vás ochrana osobních údajů zásadní, můžete si nyní nastavit nové heslo, jak je popsáno na začátku tohoto článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS