Jak nastavit heslo v poznámkách iPhone

Heslo v poznámkách iPhone

V této příručce najdete podrobnosti o nastavení, změně nebo odstranění hesla pro poznámky na iPhonu (a iPadu), o specifikách zabezpečení v systému iOS a o tom, co dělat, když heslo pro poznámky zapomenete.

Hned na začátek poznamenám, že pro všechny poznámky se používá stejné heslo (kromě jednoho možného případu, o kterém bude řeč v části „co dělat, když zapomenete heslo k poznámkám“), které lze nastavit v nastavení nebo při prvním uzamčení poznámek heslem.

[Často kladené otázky] Jak je možné, že iOS a OS X mají ochranu poznámek heslem

Pokud chcete, aby naše stránky odpovídaly na vaše dotazy týkající se hardwaru, softwaru nebo systému Mac OS X, obchodu iTunes Store nebo App Store, použijte prosím formulář pro zpětnou vazbu. Odpovědi na nejzajímavější z nich se objeví v sekci. Máme pro vás následující otázku:

  • poznámky jsou jednotlivě chráněny heslem? Nelze nějak zaheslovat celou složku??
  • OS x a iOS přesně používají stejné heslo pro poznámky? Myslím, že se mi to nesynchronizuje
  • Pokud zapomenu heslo, což se mi již stalo, co se stane s mými uzamčenými poznámkami??

Funkce ochrany poznámek heslem, která měla premiéru v systému OS X 10.11.4 a iOS 9.3, užitečné, ale zdaleka ne dokonalé.

Poznámky jsou chráněny heslem samostatně, ale heslo je stejné. Jinými slovy, nejprve si vytvoříte heslo pro zašifrování poznámek a poté vyberete, které poznámky chcete tímto heslem chránit. Použití různých hesel pro různé poznámky není možné.

Další zásadní omezení. poznámky nelze šifrovat ve složkách. Takže i u uzamčených poznámek se zaručeně zobrazí název (nebo první řádek). Na jedné straně je to narušení soukromí, na druhé straně si představte, jak zábavné by bylo procházet poznámky, kdyby se po povolení hesla skrylo i jméno 😉

Pokud jde o vaši druhou otázku, ano, OS X a iOS používají pro poznámky stejné heslo. Jen se nesynchronizuje okamžitě, ale až po nějaké době. Zkušenosti ukazují, že je bezpečnější vytvořit heslo na počítači než v systému iOS.

nastavit, heslo, poznámkách, iphone

Chcete-li v systému OS X vytvořit heslo, vyberte v kontextové nabídce libovolné poznámky možnost „Uzamknout tuto poznámku“:

V systému iOS se heslo nenastavuje v samotné aplikaci Poznámky, ale v nabídce Nastavení. Poznámky. Heslo.

Zapomenuté heslo můžete kdykoli obnovit, ale musíte k tomu zadat jiné heslo. z účtu iCloud. Všimněte si, že resetování hesla nemá žádný vliv na poznámky chráněné heslem. Jejich resetování vám nepomůže je zobrazit. pouze vám poskytne nové heslo k ochraně vašich nových poznámek. Proto se nedoporučuje zapomínat heslo k poznámkám, které obsahují důvěrné a cenné informace. s tím pravděpodobně nic nenadělá ani FBI =)

Jak zobrazit uzamčenou poznámku

Jak už víte, k uzamčeným poznámkám lze přistupovat pouze s heslem nebo pomocí Touch ID. I zde je to jednoduché.

V systému iOS vyberte požadovanou poznámku ze seznamu, otevřete ji a zadejte heslo nebo přiložte prst na snímač Touch ID.

V počítači Mac vyberte poznámku a zadáním hesla ji odemkněte.

Po zadání hesla zůstane poznámka otevřená, dokud aplikaci nerestartujete nebo nezamknete obrazovku.

Jak změnit heslo pro uzamčenou poznámku

Možná vás po dlouhé době omrzelo staré heslo nebo chcete změnit nové heslo pro ochranu poznámek v iPhonu, můžete obnovit heslo pro uzamčené poznámky. Postupujte podle níže uvedených pokynů krok za krokem.

Možnost 1. Když si vzpomenete na své staré heslo

Pokud stále máte své staré heslo, můžete zadat staré heslo a vytvořit nové heslo, které snadno změníte.

Krok 1 Otevřete aplikaci Nastavení

Krok 2 Přejděte dolů a najděte aplikaci Poznámky

Krok 4 Zadejte své staré a nové heslo a vyplňte formulář na obrazovce.

Možnost 2. Když jste zapomněli své staré heslo

Co když zapomenete heslo aplikace Poznámky? Heslo k poznámkám můžete v nastavení iPhonu obnovit podle následujících kroků.

Krok 1 Spuštění nastavení.

Krok 2 Přejděte do aplikace Poznámky

Krok 3 Vyberte možnost Obnovit heslo.

Krok 4 Zadejte heslo Apple ID do vyskakovacího okna.

Krok 5 Znovu klikněte na tlačítko Obnovit heslo a potvrďte, že chcete heslo obnovit.

Krok 7 Klepněte na Hotovo v pravém horním rohu.

Jak znovu zamknout poznámku

Poznámky se automaticky zamknou, když ukončíte aplikaci Poznámky nebo restartujete iPhone nebo iPad. Poznámku můžete uzamknout také ručně, kdykoli budete chtít.

1 Představte aplikaci Safenote na domovské obrazovce.

2 Ťukněte na poznámku, kterou chcete odemknout.

3 Klepnutím na tlačítko zámku v pravém horním rohu uzamknete poznámku na iPhonu / iPadu.

2 Zobrazení nebo otevření poznámky chráněné heslem na iPhonu

Po zobrazení nebo úpravě poznámky ji můžete opět uzamknout klepnutím na ikonu zámku v pravém horním rohu obrazovky.

V určitém okamžiku se můžete rozhodnout, že určitou bankovku chránit nebudete. Toho lze dosáhnout odstraněním hesla z poznámky chráněné heslem v iPhonu.

Heslo bude z této konkrétní poznámky na iPhonu odstraněno. Od této chvíle budete mít přístup k této poznámce bez zadání hesla.

Všechny ostatní poznámky chráněné heslem zůstanou chráněné heslem a pro přístup k nim bude nutné zadat heslo.

Jak nastavit heslo pro poznámky v iPhonu nebo iPadu

Nastavení hesla v poznámkách iPhone je snadné. Postupujte podle následujících kroků:

Poznámka: Pokud vaše zařízení podporuje Touch ID nebo Face ID, můžete k přístupu k poznámkám použít také tyto bezpečnostní nástroje.

Po uzamčení první poznámky se podobným způsobem uzamknou i všechny následující. Když však klepnete na „Zamknout“, budete vyzváni k zadání hesla, které bylo použito pro první uzamčenou poznámku, nebo k použití Touch ID.

Důležité: Různým poznámkám nelze přiřadit různá hesla. Stejné heslo se použije pro všechny poznámky.

Za zmínku stojí také následující bod. Pokud jste vstoupili do aplikace Poznámky a odemkli jednu ze zamčených poznámek, budou k dispozici ke čtení i všechny ostatní poznámky. Chcete-li je znovu zamknout, musíte aplikaci ukončit a znovu do ní vstoupit nebo kliknout na ikonu zámku v dolní části obrazovky.

Důležité: Důležité informace neuvádějte na prvním řádku poznámky. První řádek se používá jako název poznámky a je viditelný i v případě, že jste v poznámce nastavili heslo.

Výše uvedené kroky platí pro všechna zařízení se systémem iOS, tj. pro iPhone i iPad.

Jak nastavit heslo v aplikaci na iPhonu

V mobilních zařízeních Apple bohužel nelze nastavit heslo v aplikacích, a to ani pomocí vestavěných nástrojů, ani pomocí nástrojů třetích stran. Stále však existuje způsob, jak zablokovat přístup k fotografiím, poznámkám a dalším datům.

Přejděte na „Nastavení“ → „Univerzální přístup“ → „Přístup k průvodci“.

Přepněte stejnojmenný přepínač, nastavte přístupový kód a přesuňte přepínač Face ID nebo Touch ID do aktivní polohy.

Otevřete aplikaci „Příkazy“, přejděte na kartu „Automatizace“ a klepněte na možnost „Vytvořit automatizaci pro sebe“. Pokud jste již skripty přidali, stačí kliknout na tlačítko „plus“ v horní části obrazovky. Poté vyberte možnost „aplikace“.

Klepnutím na možnost „Vybrat“ vyberte tu, ke které chcete zablokovat přístup. Klepněte na „Hotovo“ a „Další“.

Zaškrtněte možnost „Otevřít aplikaci“ a znovu klepněte na „Vybrat“.

Najděte aplikaci, kterou používáte jen zřídka. Například vestavěný asistent zpětné vazby. Stiskněte znaménko plus.

Do vyhledávacího pole zadejte „guide“ a vyberte „Enable Guide-Access“. Stiskněte tlačítko „Další. Deaktivujte přepínač „Zeptat se před spuštěním“ a klepněte na „Hotovo“.

Při pokusu o přístup k uzamčené aplikaci se nyní okamžitě otevře asistent zpětné vazby a povolí se funkce přístupu k průvodci. Pro přístup na domovskou obrazovku nebo uzamčení zařízení zadejte pouze přístupový kód, Face ID nebo Touch ID. Bez nich bude fungovat pouze asistent zpětné vazby, který je málo užitečný.

Nevýhodou této metody je, že pokud zadáte heslo, nebudete se moci dostat do chráněné aplikace. Chcete-li jej odemknout, přejděte do části „Příkazy“, klepněte na dříve vytvořený skript, deaktivujte horní přepínač a stiskněte tlačítko „Hotovo“. Chcete-li skript znovu uzamknout, musíte jej znovu aktivovat pomocí tohoto přepínače.

Strojní inženýr s dobrými technologickými znalostmi. Více než 10 let používám Mac a iPhone, vím vše o ekosystému a produktech Apple. Nejenže píšu, ale také umím a baví mě pracovat rukama. 3 roky jsem pracoval jako automechanik, opravuji si pouze vlastní auto. Navrhl jsem a postavil dům vlastníma rukama od základů, přičemž jsem získával zkušenosti. Miluji staré videohry a komiksy, hraji na kytaru.

Jak nastavit heslo v aplikaci Poznámky v iPhonu nebo iPadu

Počínaje iOS 9.3 Společnost Apple přidala do své stejnojmenné aplikace pro iOS možnost nastavit heslo v aplikaci Poznámky. Vzhledem k tomu, že Notes často uchovává citlivé informace, jako jsou čísla bankovních účtů, zdravotní záznamy a dokonce i osobní deníky, je s podivem, proč nebyla ochrana heslem zabudována již od počátku.

Nastavení hesla vám nezabere mnoho času. Nejprve otevřete Nastavení a přejděte do části Poznámky. Pak vyberte možnost Chránit heslem a vytvořte heslo.

Pokud váš safenote neobsahuje žádné supertajné informace, bude jako heslo fungovat vaše datum narození nebo jméno vaší kočky. Pokud se však jedná o opravdu důležité informace, dobře si rozmyslete, jak je zašifrovat (stačí si zapamatovat heslo).

Poté otevřete aplikaci Safenote a vytvořte nový Safenote. Chcete-li vytvořenou poznámku chránit heslem, klikněte na tlačítko „Sdílet“ v pravém horním rohu a v seznamu možností vyberte možnost Poznámka chráněná heslem.

Po nastavení hesla znovu otevřete aplikaci safenote a stiskněte poznámku chráněnou heslem. Poznámky chráněné heslem jsou v seznamu Safenote označeny visacím zámkem.

Pro otevření poznámky zadejte heslo, které jste si právě zadali.

To je vše, dostatečně jednoduchý algoritmus vám umožní udržet vaše nejniternější tajemství v bezpečí.

Pokud najdete chybu, zvýrazněte text a stiskněte CtrlEnter.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS