Jak nastavit hodiny na domovské obrazovce iPhone

Jak nastavit hodiny na domovské obrazovce smartphonu

Ačkoli všechny telefony zobrazují čas ve výchozím nastavení, uživatelé si někdy kladou otázku, jak nastavit hodiny na domovské obrazovce. Pokud například omylem odstraníte nativní widget, chcete změnit vzhled displeje nebo potřebujete sledovat několik časových pásem.

Pokud omylem odstraníte čas ze zamykací obrazovky, vestavěná aplikace zůstane v systému. Známá ikona může z různých důvodů náhle zmizet z displeje:

Po aktualizaci smartphonu; kvůli chybě uživatele, který chtěl odstranit jiný widget; pokud se gadget dostal do rukou malého dítěte.

Ale nenechte se odradit. obnovení běžného číselníku trvá jen několik sekund. Jak obnovit hodiny zpět na plochu systému Android:

Podržte prst na volné ploše displeje, dokud se neobjeví další nabídka; klepněte na ikonu (nebo lištu) „Widgety“; vyberte požadovaný nástroj a přetáhněte jej na volné místo; pokud to nastavení systému umožňuje, vyberte velikost, typ a design ciferníku hodin. Pokud byla aplikace odstraněna z paměti zařízení, je nutné ji před obnovením času znovu stáhnout z Play Marketu.

Chcete-li u některých modelů telefonu vrátit hodiny zpět, musíte přejít do nabídky Displej a zapnout spořič obrazovky.

Jak vrátit všechny ikony do iPhonu?

Úplně dole najděte položku „Obnovit“ a vyberte možnost „Obnovit domovskou stránku“. Ihned po potvrzení resetu se změní pořadí ikon. Všechny vytvořené složky budou odstraněny a na první obrazovce se objeví výchozí aplikace Apple.

Jak obnovit vzdálenou aplikaci ve smartphonu nebo tabletu se systémem Android

 • Nejprve otevřete aplikaci Google Play ve svém zařízení a přejděte na domovskou stránku.
 • V levém zadním rohu klepněte na tlačítko se třemi řádky.
 • Dále vyberte možnost „Moje aplikace a hry„.
 • Klikněte na kartu „Vše“.

Jak nastavit datum na obrazovce?

Otevřete vyhledávání Spotligt, zadejte a klepněte na Nastavení. Přejděte na položku Obnovit rozložení domovské obrazovky. Ikona nastavení by měla být obnovena spolu se všemi ikonami aplikací, které byly na obrazovce zařízení iOS při jeho zakoupení.

Jak přidat widget v systému iOS 14

Proces přidávání widgetů nelze označit za složitý, ale zároveň není příliš intuitivní a někteří účastníci našeho chatu na Telegramu měli dotazy, jak to celé funguje.

nastavit, hodiny, domovské, obrazovce

Chcete-li na domovskou obrazovku systému iOS 14 přidat widget, postupujte podle následujících kroků.

 • Klepnutím na libovolnou aplikaci na několik sekund otevřete sekundární nabídku nebo jednoduše podržte prst kdekoli na obrazovce po dobu několika sekund.
 • Vyberte možnost „Změnit domovskou obrazovku“.
 • Stiskněte znaménko plus v levém horním rohu obrazovky.

Stisknutím tlačítka plus otevřete galerii widgetů

Vybral jsem widget e-mailového klienta Spark

Umístěte widget kamkoli na plochu. Pokud na widget klepnete na několik sekund, můžete jej kdykoli změnit.

nastavit, hodiny, domovské, obrazovce

Takto vypadá widget na ploše. Můžete si ji přizpůsobit podle svých představ

Odstranění přehrávače ze zamčené obrazovky iPhonu?

Pokud máte iPhone X nebo novější, přejeďte prstem od spodního okraje obrazovky nahoru a zastavte se uprostřed, abyste otevřeli přepínač aplikací. Najděte požadovanou aplikaci a přejetím nahoru ji zavřete. U starších modelů dvakrát stiskněte tlačítko Domů a přejeďte aplikací nahoru. Po zavření aplikace by měl widget zmizet.

Jak odstranit fotoaparát ze zamykací obrazovky iPhonu v systému iOS 11

 • Otevřete nastavení na iPhonu.
 • Klepněte na Obecné→ Omezení.
 • Zadejte přístupový kód omezení, který jste nastavili při povolení omezení.
 • Vypněte možnost fotoaparátu.

Jak nastavit datum na obrazovce?

Pokyny ke změně ikon v systému iOS 14 na libovolném iPhonu

Klikněte na znaménko plus, pak na „Přidat akci“ a poté na ikonu „Skripty“. Přejděte dolů na „Otevřít aplikaci“, vyberte a logicky vyberte aplikaci, kterou chceme. Řekněme, že to bude „Kalendář“. Budeme vráceni zpět na hlavní obrazovku, kde se zobrazí položka.

Jak obnovit ikonu na ploše?

Chcete-li obnovit zmizelé ikony na ploše v počítači, musíte kliknout pravým tlačítkem myši právě na obrazovce, pak se objeví zobrazení a na pravé straně šipky, přivedeme myš na šipku a bude napsána řada řádků, vybereme „Zobrazit ikony na ploše“. Klikněte a ikony jsou opět zapnuté.

Vyhledejte ztracené poznámky nebo poznámky a vyberte ty, které chcete obnovit. Poté klikněte na tlačítko „Obnovit“ Obnovení dat Samsung Android rychle a volněNastavení můžete obnovit takto:

Které aplikace podporují widgety iOS 14

Důležitou funkcí iOS 14 je, že widgety můžete přidávat na libovolnou obrazovku iPhonu pouze pomocí aplikací, které byly vývojáři plně přizpůsobeny pro nový operační systém. Widgety aplikací, které nejsou kompatibilní s novým operačním systémem, zůstávají přístupné pouze na vlastní obrazovce, která je přístupná po přejetí prstem doprava z první obrazovky iPhonu.

Bohužel v době psaní tohoto článku jsou jedinými aplikacemi třetích stran, které na mém iPhonu osobně získaly nové widgety, produkty Readdle, konkrétně správce souborů Documents, kalendář Calendars 5, poštovní klient Spark a skener dokumentů Scanner Pro. Všechny widgety jsou plně v souladu s konceptem iOS 14, lze je kombinovat do Smartstop, jsou poměrně krásné a poměrně funkční.

Žádný z widgetů pro aplikace počasí, messengery a sociální sítě není bohužel stále plně kompatibilní s novým operačním systémem. Musíte uznat, že je to překvapivá situace. Od vydání první vývojářské beta verze uplynuly tři měsíce a v tomto směru nedošlo k žádnému posunu. Pro mě by bylo velmi vhodné mít widget Yandex na jedné z obrazovek. Počasí nebo Počasí HD a widget zobrazující název rozhlasové stanice, interpreta a název skladby v aplikaci Rádio.

Vývojáři však zatím zjevně nespěchají. Je zcela zřejmé, že nové widgety pro ně nejsou prioritou. A nepřekvapilo by mě, kdyby se celá tato záležitost s widgety v příštím roce vůbec nerozjela. Faktem je, že i v případě systému Android se mnoho uživatelů vzdává této funkce kvůli dodatečnému zatížení procesoru a paměti gadgetu a v důsledku toho i výraznému snížení výdrže baterie. Co říci o systému iOS, kde většina uživatelů widgety vůbec nepoužívá??

| Denial of responsibility | Contacts |RSS