Jak nastavit internet v chytrém telefonu se systémem Android

Co je APN v nastavení telefonu

Každý chytrý telefon musí mít možnost volat, posílat textové zprávy a používat mobilní internet. Na pevných telefonech jste si mohli aktivovat i přenos dat, ale o tuto funkci neměl téměř nikdo zájem. Nyní si lze jen těžko představit běžný každodenní život bez možnosti připojení k síti. Ne každý to však ví, ale internet může v telefonu fungovat pouze se správně nakonfigurovanou APN. Podívejme se, co je APN, k čemu slouží a jak ji nastavit.

APN je zkratka pro Access Point Name, což znamená „název přístupového bodu“. Jedná se o tzv. paketový datový identifikátor, který umožňuje používat 3G, 4G a GPRS a posílat zprávy MMS. Informace uvedené v APN používá smartphone k připojení k síti mobilního operátora. V nastavení přístupového bodu zadejte adresy používané telefonem pro připojení k síti a typy dat pro konkrétní APN.

V nastavení APN nemusíte vyplňovat všechna pole. Pro správné zprovoznění mobilního internetu stačí zadat typ ověření, jméno, MCC a typ APN. Požadované informace můžete zjistit na webových stránkách mobilního operátora nebo zadáním příslušného požadavku do prohlížeče. Nezapomeňte také, že většina moderních telefonů již zná hodnotu APN pro oblíbené mobilní operátory, takže v mnoha případech stačí nainstalovat kartu SIM a vše bude fungovat automaticky.

Jak se připojit k internetu v systému Android přes Wi-Fi

Pokud se chcete připojit k internetu v systému Android pomocí připojení Wi-Fi, je to mnohem jednodušší než u mobilního internetu. Stačí otevřít nastavení systému Android a přejít na „Wi-Fi“.

Poté zapněte síť Wi-Fi, pokud je vypnutá, a vyberte bezdrátovou síť, ke které se má smartphone nebo tablet se systémem Android připojit k internetu.

Poté se zobrazí okno s žádostí o zadání hesla. Zadejte heslo Wi-Fi a stiskněte tlačítko „Připojit“.

Po zadání hesla systému Android se smartphone připojí k internetu přes Wi-Fi. U vybrané sítě Wi-Fi se zobrazí nápis „Připojeno“.

Pokud po připojení k síti Wi-Fi internet stále nefunguje, je pravděpodobné, že problém spočívá v nedostatečném přístupu k internetu na směrovači nebo hotspotu Wi-Fi.

Jak se připojím k internetu přes Wi-Fi v systému Android

Pokud chcete připojit internet pro systém Android pomocí připojení Wi-Fi, je to mnohem jednodušší než u mobilního internetu. Stačí otevřít nastavení systému Android a přejít do sekce „Wi-Fi“.

Poté zapněte síť Wi-Fi, pokud je vypnutá, a vyberte bezdrátovou síť, kterou má smartphone nebo tablet se systémem Android používat k připojení k internetu.

Zobrazí se výzva k zadání hesla. Zadejte heslo Wi-Fi a stiskněte tlačítko „Připojit“.

Smartphone se systémem Android je po zadání hesla připojen k internetu prostřednictvím sítě Wi-Fi. Tím se u vybrané sítě Wi-Fi zobrazí nápis „Připojeno“.

Pokud po připojení k síti Wi-Fi internet nefunguje, problém je pravděpodobně v nedostatečném přístupu k internetu na směrovači nebo hotspotu Wi-Fi.

Jak povolit 3G nebo 4G LTE v systému Android

Rychlost internetu si můžete nastavit sami a čím vyšší je rychlost, tím rychleji se vybíjí baterie.

nastavit, internet, telefonu, systémem
 • Přejděte do Nastavení v zařízení.
 • Stiskněte tlačítko „Více“.
 • Vyberte mobilní síť.
 • Vyberte SIM kartu, na které chcete povolit internet.
 • Klepněte na Typ sítě.
 • Zvolte si rychlost:
 • Pouze 4G LTE. nejvyšší rychlost, až 100 MB/s
 • 3G (WCDMA). 2 MB/s.
 • Pouze GSM. nejnižší rychlost, do 0,5 MB/s

V současné době je v Rusku pokrytí 3G téměř všude. Mnoho mobilních operátorů však nyní podporuje 4G (LTE) a je ideální pro sledování filmů.

Mobilní internet

Smartphone se systémem Android se dnes téměř vždy automaticky připojí k mobilním hotspotům mobilních operátorů. aniž by musel majitel cokoli nastavovat ručně. Přesto se občas stane, že internet v telefonu nefunguje; abyste se ujistili, že to není způsobeno nesprávně „zachycenými“ daty, měl by účastník postupovat podle následujících algoritmů.

K ručnímu připojení a nastavení mobilního internetu od společnosti MTS potřebujete:

 • PAP nebo PAP/CHAP jako metoda ověřování (u některých modelů jako metoda autorizace).

Důležité: Změny se projeví automaticky; uživatel nyní musí pouze vybrat nově vytvořený přístupový bod v telefonu pro připojení k mobilní síti a počkat na navázání spojení.

Jakýkoli hotspot můžete odstranit v jeho nastavení výběrem příslušné možnosti ze známé kontextové nabídky.

Tele 2

Ve všech podrobnostech o tom, jak se připojit k internetu na Tele 2, se majitel smartphonu může dozvědět na World Wide Webu. Pro nejjednodušší nastavení však stačí mobilní síť:

 • Opakujte kroky 1-4 z předchozího bodu. Do polí „Název“ a „Přístupový bod/APN“ zadejte tele2 internet, resp. tele2.ru.

To je vše. nyní, stejně jako v předchozím případě, je nutné zvolit jako přístupový bod nově vytvořený a začít využívat všechny radosti mobilního internetu od Tele 2.

Beeline

K připojení smartphonu se systémem Android k signálu Beeline potřebujete

 • V polích „Name“, „Access point/APN“ a „User name“ zadejte odpovídajícím způsobem beelineinternet, beeline.ru a beeline (v některých případech může být vyžadováno zadání hesla. je stejné jako uživatelské jméno).
 • Zadáním výchozí hodnoty do posledního řádku „Access Point Type“ a uložením změn může majitel konečně připojit zařízení k bezdrátové síti Beeline.

Megafon

Postup nastavení mobilního internetu od společnosti Megafon ve smartphonu se systémem Android je následující

 • Uživatel vytvoří nový přístupový bod a do řádků „Název“ a „Přístupový bod“ zadá parametry megafon a internet a „Uživatelské jméno“ a „Heslo“. jedinou hodnotu gdata.
 • Zadá 255 a 02 pro MCC a MNC a jako typ přístupového bodu zadá výchozí hodnotu.
 • Za několik sekund se u ikony karty SIM s připojenou bezdrátovou sítí zobrazí písmeno kvality signálu; pokud se nic nezobrazí, restartujte telefon a zopakujte výše uvedenou manipulaci pro svého operátora.
nastavit, internet, telefonu, systémem

Nastavení sítě od operátorů

Přejděme od slov k činům, věnujme se konfiguračním pracím pro hlavní ruské mobilní operátory. Uvádíme parametry a pokyny pro smartphony se systémem Android a iOS.

Beeline

Chcete-li se připojit k mobilnímu internetu na smartphonu se systémem Android, přejděte do nabídky „Nastavení. Mobilní síť. Přístupové body“ a přidejte nový přístupový bod (AP) s následujícími parametry:

 • Název. Beeline Internet;
 • APN. internet.beeline.ru;
 • Uživatelské jméno. beeline;
 • Heslo. beeline;
 • Typ ověření. PAP;
 • Typ APN je výchozí;
 • Protokol APN. Ipv4.

Uložit, vybrat jako výchozí APN, povolit přenos dat a zkusit přistupovat k internetu.

V Apple iPhone v nabídce „Nastavení. Hlavní. Síť. Mobilní datová síť“ zadejte následující údaje:

Vraťte se na domovskou obrazovku a zkuste se připojit k síti.

Operátor MTS vyžaduje u smartphonů se systémem Android pouze čtyři parametry:

V poli „Typ ověření“ vyberte možnost „Ne“, pokud je zde uvedeno něco jiného.

U iPhonů přejděte do stejné nabídky „Mobilní data“ a zadejte následující parametry:

Stejné parametry zadáváme v položkách „Nastavení LTE“ a „Režim modemu“.

MegaFon

Uživatelé mobilního internetu od společnosti MegaFon budou potřebovat následující parametry:

U smartphonů iPhone zadejte pouze APN. ostatní pole nechte prázdná.

Tele2

Pro nastavení přístupového bodu v telefonech se systémem Android použijte následující nastavení:

Uložte a nastavte výchozí přístupový bod a zkuste se připojit k internetu. V iPhonu stačí nastavit APN. to je vše.

Internet se mi nepodařilo nastavit ani ručně, ale pomocí automatického nastavení? Zajděte přímo do prodejny mobilního operátora a požádejte o pomoc konzultanta. určitě vám pomůže (někde zdarma, někde za poplatek).

Dovolte mi připomenout, že Wi-Fi je pouze bezdrátová síť s možností využívat domácí internet pomocí routeru. V telefonu není nakonfigurován internet a můžete se připojit pouze k bezdrátové síti. Chcete-li se dostat do nastavení, je nutné provést přibližně stejné úvodní kroky.

 • Najděte část Nastavení s ikonou ozubeného kola. Přejít zpět na Síť a Internet. Zde je třeba zadat „Wi-Fi“. Pokud jste již dříve byli připojeni k domácí bezdrátové síti, můžete jednoduše zkusit zapnout posuvník a zkontrolovat připojení.
 • Nyní je třeba zapnout samotný modul. Poté se zobrazí všechny okolní sítě. Klikněte na svůj.
 • Je třeba pouze zadat heslo a stisknout tlačítko „Připojit“.

Pokud v telefonu stále nemáte internet, můžete jej zkontrolovat na jiném zařízení. Pokud ani tam není, mohou existovat dvě možnosti:

 • Na zůstatku nejsou žádné peníze.
 • Poskytovatel má nějaké technické problémy a vy byste mu měli zavolat, abyste zjistili přesné důvody.
 • Pokud jste právě zakoupili a nainstalovali směrovač, je třeba jej nakonfigurovat.

Pokud jste připojeni k síti Wi-Fi, můžete internet nastavit pouze na samotném směrovači. Proto máme na našem portálu všechny známé pokyny, které si můžete sami přečíst. Stačí do vyhledávacího pole zadat celý název zařízení a vyhledat pokyny. Také můžete vždy požádat o pomoc naše odborníky v sekci komentářů.

POZNÁMKA! Úplný název směrovače je uveden na štítku pod ním.

Bezdrátové technologie používané v telefonech

Existuje široká klasifikace bezdrátových komunikačních technologií. Vezmeme-li v úvahu standardy mobilního přenosu dat, můžeme rozlišit následující typy:

 • 2G. první standard digitálního přenosu dat, v Evropě nazývaný GSM. Poprvé byly zavedeny SIM karty (předtím bylo číslo pevně zabudováno do firmwaru mobilního telefonu). Vznikl také paketový přenos dat GPRS. Rychlost internetu až 14,4 kilobitů za sekundu.
 • 2.5G je pokročilý standard mobilních telekomunikací. Poskytoval předplatitelům rychlost až 384 kb/s.
 • 3G je nejběžnějším protokolem ve většině měst. Poskytuje rychlost až 2 megabity. K dispozici jsou také pokročilé standardy 3,5G a 3,75G s rychlostí stahování 14 %.4 a 42 Mbit/s.
 • 4G. Aktivně se používá ve velkých metropolitních a regionálních centrech. Společným standardem je LTE. Teoretická rychlost stahování až 1 gigabit za sekundu.

Do roku 2020 se plánuje široké nasazení standardu 5G, ale zatím není přesně známo, jaká kapacita bude k dispozici. Který standard váš smartphone podporuje, zjistíte v technickém listu telefonu se systémem Android. Pro připojení k internetu potřebujete také balíček, který poskytuje příslušný typ provozu (3G nebo 4G).

Malé místní bezdrátové sítě zahrnují Wi-Fi. Pod tímto označením se skrývá rodina standardů IEEE 802.11 zajišťující přenos dat „vzduchem“ na frekvenci 2,4 nebo 5,0 gigahertzů. Široké využití pro místní sítě v domácnostech, kancelářích a podnicích.

Vytvořeno: 15/12/2014 21:29. Aktualizováno: 16/09/2019 15:31 Přihlásit se k odběru

Výzva

Nastavení mobilního internetu v zařízení se systémem Android.

Ruční nastavení internetu v telefonu

Ruční konfigurace smartphonů zahrnuje zadání vlastních nastavení připojení. Moderní telefony se nastavují snadněji, starší modely vyžadují více nastavení. Jejich názvy se mohou lišit, ale obecně jsou poměrně snadno srozumitelné. Konfigurace telefonů je pro každého výrobce individuální. je snazší objednat automatickou konfiguraci, a pokud to nepomůže. nastavit profil ručně pomocí parametrů pro smartphony.

 • Název profilu. může být jakýkoli, ale je lepší jej vhodně pojmenovat, například „Beeline Internet“ (zde a níže se vynechávají všechny uvozovky);
 • APN. závisí na poskytovateli služeb;
 • Uživatelské jméno a heslo. závisí na provozovateli;
 • Typ APN. některé telefony nemají APN;
 • Protokol. další nutnost pro některé modely.

Ostatní položky se nejčastěji nepoužívají.

Po vstupu do nastavení se doporučuje smartphone restartovat. Přenos dat je třeba povolit také v horní zácloně.

Jak nastavit přístupový bod APN v systému Android

Než začneme, upozorňujeme, že princip nastavení APN závisí na verzi systému Android a firmwaru zařízení. Proto se názvy některých položek a sekcí mohou lišit. Při provádění této příručky tomu věnujte pozornost:

 • Otevřete nastavení.
 • Změna na kartu „SIM a mobilní sítě“.
 • Stiskněte název použité karty SIM.
 • Přejděte na kartu „Přístupové body (APN)“.
 • Stiskněte tlačítko „New APN“.
 • Zvláštní pozornost věnujte položkám „Authentication type“ a „APN type“. V prvním z nich nastavte parametr „PAP“ a ve druhém „default, supl“.
 • Do pole „Název“ zadejte libovolnou hodnotu. Standardní hodnota pro hotspot MTS je „mts-internet„, pro Beeline je to „Beeline Internet“ a pro Megafon je to „Megafon Internet“.
 • Zadejte jedinečnou hodnotu do řádku „APN“. U každého mobilního operátora se liší a často je najdete na oficiálních stránkách.
 • Pak vymyslíme libovolné heslo a zadáme ho do příslušného pole. Musíte také zadat kód „MCC“. Jeho standardní hodnota je 257.

Nyní uložíme nastavení a restartujeme smartphone. Pokud se vám nedaří nastavit přístupový bod ručně, můžete požádat o pomoc provozovatele sítě:

 • MTS. Pošlete prázdnou zprávu na číslo 1234 nebo kontaktujte pracovníka call centra.
 • Beeline. Hovor podle čísla 06503.
 • Megafon. Pošlete zprávu s textem „1“ na číslo 5049.
 • Tele2. Volejte 679.

Můžete zvolit jiný způsob, a to nainstalovat aplikaci Offline SIM Database z Google Play. Program je zcela zdarma a pomáhá správně nastavit název přístupového bodu. Spusťte nástroj a potom:

 • Klikněte na možnost „Vyhledat nastavení APN pro tuto SIM kartu“.
 • Na další stránce vyberte typ nastavení, o které máte zájem. V našem případě je to „MTS Internet“.
 • Program automaticky zaregistruje potřebné hodnoty, které lze zkopírovat a vložit do nastavení APN. Pokud má váš smartphone práva roota, nemusíte nic kopírovat. Stačí kliknout na tlačítko „Add These Settings“ a všechny změny se automaticky projeví.

APN je tedy funkce, která umožňuje používat mobilní internet a posílat MMS. Pro nastavení doporučujeme kontaktovat operátora mobilní sítě nebo předepsat všechna nastavení ručně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS