Jak nastavit iPhone tak, aby při hovoru blikal

Jak nastavit vyzvánění blesku na iPhonu

Uživatelé chytrých telefonů jsou zvyklí přijímat hovory se zvukovým signálem nebo vibracemi. Pro uživatele iPhonu je tu další možnost. blikání blesku.

Tento budík se zachoval od prvních iPhonů až do současnosti, ale ne všichni uživatelé vědí, jak ho používat. Poprvé se objevil ve čtvrtém modelu. To je velmi užitečné, pokud nechcete používat zvukový alarm.

Tento alarm se spustí v případě volání, zpráv SMS nebo zpráv z různých aplikací nainstalovaných v miniaplikaci.

Jak nastavit blesk do tichého režimu

Chcete-li zapnout blikání blesku při příchozím hovoru, postupujte podle následujících kroků:

 • Otevřete nastavení.
 • Dále vyberte možnost „Basic“.
 • Přechod na univerzální přístup.
 • Dále se musíme podívat na blok „Hearing“.
 • Poté klikněte na možnost „Flash Alert“.
 • Poté je třeba nastavit posuvník doprava. Tím se aktivuje zvonící světelný alarm. Pokud chcete, aby se aktivoval, když akustický signál utichne, musí být aktivován „Tichý režim“.

Při příchozím hovoru nebo zprávě SMS nyní třikrát blikne blesk. Je užitečný zejména v místech s hlasitým hlukem. V těchto situacích je snadné zvukové upozornění přehlédnout.

Video vysvětluje, jak používat blesk k přijímání oznámení o hovorech a textových zprávách

Jak aktivovat blesk na iPhonu při příchozím hovoru

Mnoho slušných strýčků si myslí, že taková funkce je výsadou teenagerů, kteří se chtějí vyjádřit. Světelná výstraha může být užitečná mnoha způsoby:

 • Návštěvníci nočních klubů, diskoték a večírků vědí, že je těžké slyšet volání v celkovém hluku. Blikající LED dioda umožní zaznamenat událost, i když máte gadget v kapse;
 • Blesk lze použít také jako doplněk k budíku;. což by se mohlo ukázat jako nebezpečné pro váš smartphone, nechte jej na bezpečném místě, a pokud příchozí hovor ani neslyšíte, díky zábleskovému světlu jej bude těžší přehlédnout;
 • A konečně, tento režim je vhodnější, když je pípání nežádoucí. například když celá rodina spí a vy jste stále vzhůru.

Je samozřejmé, že touha používat baterku k jiným účelům, než pro které je určena, může skutečně pramenit z touhy vyniknout. je to lidská přirozenost.

K nasazení blesku do iPhonu nemusíte být zrovna všeuměl: ovládání je poměrně jednoduché a nevyžaduje žádné triky ani instalaci dalších aplikací. Svítilnu LED používanou ve fotografii lze přizpůsobit i pro jiné účely a takový zdroj světla může být užitečný v různých situacích.

Blikající dioda LED se může aktivovat zejména při příchozím hovoru a v tichém režimu. Je pravda, že funkce je ve výchozím nastavení vypnutá, ale to vám nebrání ji použít, pokud potřebujete. Mnoho lidí tuto funkci používá jako alternativu ke zvuku i vibracím.

Podívejme se tedy, jak nastavit blikání LED svítilny při příchozích hovorech (funkce zavedená v systému iOS od verze sedm):

 • klikněte na ikonu „Nastavení“ na ploše iPhonu;
 • V otevřeném okně vyhledejte kartu „Základní“ a v ní položku nabídky s názvem „Univerzální přístup“;
 • V novém okně vyhledejte podsekci „Hearing“, otevřete ji a najděte položku „Flash alert“. kliknutím na tuto položku ji aktivujete, čímž se posuvník posune doprava a barva přepínače se změní na zelenou, čímž se potvrdí, že je aktivní.

Ukončete nastavení a vyzkoušejte funkci tak, že požádáte někoho ve svém okolí, aby vám zavolal zpět. Od nynějška bude smartphone při každém příchozím hovoru jasně blikat, čehož si ve tmě nelze nevšimnout. A ve dne je pro zlepšení výsledku vhodné dát obrazovku gadgetu dolů, pak bude světelný proužek viditelný mnohem jasněji.

Jak nastavit libovolnou skladbu na příchozí hovor na iPhonu

Každé mobilní zařízení má výchozí vyzváněcí tón. Ale chceme ji nahradit skladbou od vašeho oblíbeného interpreta. Můžete jej změnit bez připojení k počítači. Za tímto účelem si musíme z obchodu App Store stáhnout aplikaci GarageBand. K dispozici budete mít také prohlížeč, který umí stahovat soubory MP3 z internetu, například Aloha Browser.

Nainstalujte ji do telefonu a stáhněte si skladbu, kterou chceme nastavit jako vyzváněcí tón. Je to stejně snadné jako zapnout blesk oznámení na iPhonu.

Postup:

Pokud jste již na iPhonu zapnuli blesk pro vyzvánění nebo upozornění, budou nestandardní vyzváněcí tóny doprovázeny také světelnou kontrolkou. Pokud chcete vytvořit vyzváněcí tón ze skladby, která se již nachází v knihovně médií, můžete se obejít bez stahování, tedy bez prohlížeče “ Aloha „. A okamžitě otevřete vyzváněcí tón v aplikaci GarageBand. Můžete ji použít i k vytváření vlastních hudebních skladeb. A upravovat již vytvořené skladby nastavením přímo do vyzváněcího tónu.

Jak blikat při hovoru v jiných smartphonech

Mimochodem, upozornění na příchozí hovor můžete implementovat pomocí blesku nejen v zařízení iPhone. Například v chytrém telefonu se systémem Android to lze provést pomocí aplikace Flash Alerts 2. Aplikace je zcela zdarma a lze ji stáhnout z Google Play.

Při prvním spuštění aplikace Flash Alerts 2 otestuje blesk na vašem smartphonu a požádá vás o potvrzení, že funguje. Pokud blesk funguje, můžete nastavit různá upozornění. Chcete-li například nastavit blikání blesku při příchozím hovoru, musíte aktivovat funkci „Příchozí hovor“.

Pomocí aplikace Flash Alerts 2 můžete také nastavit spuštění blesku při přijetí textové zprávy nebo upozornění z jiných aplikací.

LED blesk je k dispozici na všech telefonech Apple iPhone od čtvrté generace. A už od svého prvního vzhledu se dá používat nejen k pořizování fotografií a videí nebo jako svítilna, ale také jako nástroj, který vás upozorní na příchozí hovory.

Jak nastavit vyzvánění blesku na iPhonu

Otevřete nastavení iPhonu a přejděte na „Obecné. Pokud chcete v iPhonu povolit blesk, musíte nejprve přejít do nastavení a přejít na položku „Základní“.

Přejděte na „Univerzální přístup“ a zapněte LED blesk pro upozornění. Po vstupu do sekce „Basic“ otevřete podsekci „Universal Access“ a nastavte přepínač „LED flash for alerts“ do polohy „On“. Tato funkce bude v bloku nastavení „Slyšení“.

To je vše. Váš iPhone bude nyní nejen přehrávat vyzváněcí tón a vibrovat, ale také blikat při příchozím hovoru. Je třeba poznamenat, že indikace blesku funguje pouze při uzamčeném iPhonu. Pokud je obrazovka funkční, blesk nebliká, i když v této situaci to není nutné.

Jak zapnout blesk při volání na iPhonu pro tichý režim?

Podle zvukového upozornění iPhonu nebo vibrací poznáme, že s námi chce někdo mluvit po telefonu. Vibrace i vyzvánění však mohou být povoleny současně. Další věcí je, že v některých situacích si nemusíme ničeho z toho všimnout. Například v nočním klubu, kde můžete na telefon v blízkosti upozornit pouze blikající diodou LED. Jak zapnout blesk na iPhonu 8, který je používán fotoaparátem zařízení a jako svítilna?

 • Přejděte do „Nastavení“ na iPhonu
 • Vedle sekce „Základní“
 • Poté klikněte v nabídce na sekci „Univerzální přístup“
 • Přejděte na úplný konec k položce „Slyšení“
 • Ve starších verzích iOS vyberte možnost „Upozornění na blesk“, v novějších verzích „Blesk v tichém režimu“
 • Přesuňte oba posuvníky do polohy „Zapnuto“

Jak vidíte, není to složité. V tichém režimu nyní smartphone pokaždé zapípá s LED bleskem.

Rádi bychom znovu upozornili na to, v jakých situacích by takové upozornění bylo velmi užitečné:

 • Při odpočinku na hlučných místech
 • Ve chvíli, kdy vás při náročné práci ruší cizí zvuky, ale nechcete zmeškat příchozí hovor
 • Někteří uživatelé používají zábleskový signál LED jako budík

S aktivací této zajímavé schopnosti vašeho „jablka“ nejsou žádné potíže. Pro vypnutí postupujte stejně, ale na samém konci přesuňte oba posuvníky do polohy „Vypnuto“.

Blesk při hovoru v iPhonu pro tichý režim

Volitelně můžete blesk nastavit na tichý (bezhlučný) režim. To je obzvláště užitečné, když se pohybujete v hlučném prostředí. na místech, kde je nepravděpodobné, že uslyšíte zvukový signál. Blikající kontrolka LED v tichém režimu vám zabrání zmeškat důležité hovory a zprávy. Zapnutí režimu je následující:

 • Nezapomeňte zkontrolovat, zda funguje LED dioda iPhonu. při příchozím hovoru nebo oznámení by měla několikrát bliknout.

Způsob zapnutí blesku při volání pomocí systémových aplikací

Pokud ji v nastavení systému Honor nevidíte nebo nejste spokojeni s její funkčností, můžete použít následující externí aplikace. Snadná instalace z Play Marketu, zdarma, snadné nastavení, které umožňuje bezproblémovou aktivaci blesku při hovoru.

Z těchto aplikací bychom rádi vyzdvihli následující:

Odkazy ke stažení:Popis:
„Blesk při volání a SMS“ Umožňuje blikat při příchozím hovoru, SMS nebo jiném oznámení. Můžete snadno nastavit frekvenci a časování záblesků.
„Bleskové výstrahy 2 Další vývoj oblíbené aplikace „Flash Alerts“. Kromě základních možností pro aplikace tohoto typu umožňuje také nastavit plán aktivace blesku (verze PRO). Aplikace fungovala dobře s telefonem Honor 10.
„Flash on Call 2019“ Kromě základních možností můžete svítilnu vypnout pouhým zatřesením telefonu.
„Flash Flash 3 Má mnoho chytrých funkcí pro práci s bleskem při vyzvánění.

Nastavení všech výše uvedených aplikací by nemělo být problémem. Například nastavení aplikace „Flash Alert“ umožňuje na zařízení Honor rozsvítit příchozí a odchozí hovory.

Co dělat, když blesk nefunguje

Co ještě můžete udělat, pokud máte potíže se svítilnou nebo bleskem??

Pokud výše uvedené tipy nepomohly a stále máte problémy s bleskem, zkuste něco jiného.

 • Restartování iPhonu: Podržte tlačítko hlasitosti a tlačítko napájení, dokud se na iPhonu s Face ID neobjeví posuvník vypnutí. Nebo tlačítko napájení předtím, než se na iPhonu s Touch ID zobrazí obrazovka vypnutí.
 • Resetování iPhonu. V Nastavení vyberte „Základní“, přejděte dolů, stiskněte „Obnovit“ a stiskněte „Obnovit všechna nastavení“.
 • Aktualizace iOS. Pokud jste iPhone dlouho neaktualizovali, podívejte se do Nastavení. „Aktualizace softwaru“. Problém může být vzácnou chybou a instalace aktualizace jej pomůže vyřešit.

Máte dotazy k používání produktu Apple? Zeptejte se jich na našem Telegram-chatu!

Ve většině případů lze všechny poruchy blesku na iPhonu opravit ručně bez návštěvy servisního střediska. Problémy s nedostatkem paměti však zůstávají dlouho: Náš článek vysvětluje, proč je potřeba „Unload unused“ a jak se liší od odinstalace.

nastavit, iphone, hovoru
| Denial of responsibility | Contacts |RSS