Jak nastavit jas televizoru Samsung

Tipy pro správné nastavení televizoru

Pro začátek, co je to „správné nastavení“. Pokud jste alespoň jednou navštívili obchod s elektronikou, pravděpodobně jste si všimli, že všechny vystavené televizory se liší. O co jde? Který z nich je lepší?? Pojďme to zjistit.

Myslím, že budete souhlasit s tím, že televizor vám musí zobrazit obraz a co nejméně zkreslený obsah. Obsah je vytvářen s ohledem na průmyslové standardy a směrnice a cílem každé televize je poskytnout obraz, který chcete vidět. Důležité je všechno: barva pleti herce, barva oblohy při západu slunce, detaily, které mají být viditelné a které skryté. Existují mezinárodní standardy, které popisují, jak má obrazovka televizoru vypadat. Pravděpodobně jste se již setkali se zkratkami PAL, NTSC nebo HDTV, ale za těmito písmeny se skrývají vlastnosti videosignálu a různé parametry obrazu. S příchodem HDTV do našeho života většina standardů okamžitě zastarala a v současnosti je nejvýznamnější standard REC709, který se používá v televizi s vysokým rozlišením (HD) a videu Blu-ray. Obecné parametry pro správný obraz jsou následující:. Barevná teplota 6500K (D65). gama je lineární, doporučená hodnota je 2.22, pro zatemněnou místnost 2.4. doporučený jas ~120 cd/m2. barevný rozsah REC709 (podobný rozsahu sRGB).

Bohužel současní výrobci televizorů upravují své výrobky vysloveně špatně, protože nemají zájem na tom, aby jejich displeje odpovídaly stávajícím barevným standardům, ale na zvýšení prodeje právě těchto displejů. Ve snaze prodat více televizorů se výrobci neustále snaží prezentovat „jasnější modrou“ a „zářivější červenou“ než jejich konkurenti. Záměrně zesvětlují některé barvy, aby výrobky vypadaly na pultech obchodů lákavěji než výrobky jiných firem. U pultů s navenek stejnými výrobky si kupující vybere nejjasnější televizor nebo ten, který má „nejsytější“ barvy. Kdyby výrobci věnovali dostatečnou pozornost správnému nastavení svých výrobků, všechny televizory na pultech by zobrazovaly velmi podobný obraz.

Jediný správný způsob, jak dosáhnout správného obrazu na televizoru, je hardwarová kalibrace. To se provádí tak, že se na vstup televizoru přivede referenční obraz a provede se měření z obrazovky. Poté upravte nastavení televizoru, dokud se parametry obrazu co nejvíce nepřiblíží požadovanému standardu. Tato úprava je však poměrně časově náročná, vyžaduje znalosti a především vybavení.

Je možné dosáhnout věrnějšího obrazu na televizoru bez nutnosti hardwarového ladění?? Zde je několik tipů založených na mých zkušenostech s nastavením různých televizorů.

Výběr režimu obrazu (standardní/dynamický/kino)? U naprosté většiny televizorů je správný režim Kino/Kino. Nepoužívejte dynamický režim pro sledování: kvůli nelineárnímu gamma je obraz vždy špatný a kvůli výrazně zvýšenému jasu tento režim namáhá oči, zejména pokud sledujete televizi při slabém světle nebo ve tmě.

výběr režimu teploty barev (studená/standardní/teplá)? U naprosté většiny televizorů je nejteplejší režim nejblíže standardní teplotě barev (6500 K). Pokud máte na výběr z možností Warm1/Warm2 (u televizorů Samsung), rozhodněte se sami, která z nich je lepší. Obecně Warm2, ale může existovat výjimka.

Která nastavení se doporučuje vypnout, abyste získali nejlepší obraz? Je nutné vypnout všechna nastavení, která upravují jas/kontrast podle uvážení televizoru. Jinými slovy, měli byste vypnout „dynamický kontrast“, „úsporný režim“, „světelný senzor“, „dynamické podsvícení“ a nepoužívat „dynamický“ režim obrazu.

Jak správně nastavit parametr „kontrast“? Ve skutečnosti je nesprávné nazývat tento parametr „kontrast“, protože kontrast je poměr maximálního jasu bílého pole (úroveň bílé) k úrovni černé (minimální úroveň jasu panelu). Parametr „kontrast“ v nabídce televizoru tedy mění úroveň bílé, tj. maximální úroveň jasu obrazu.

Pro plazmu:. je lepší nastavit parametr „kontrast“ ve tmě;. zobrazit obraz s okénkem úrovně bílé (100IRE) (odkazy na konci článku);. nastavit parametr „kontrast“ na hodnotu blízkou maximu (90-95);. snižovat parametr „kontrast“, dokud obraz s úrovní bílé (100IRE) nebude „řezat oči“.

Plazmové televizory Samsung mají parametr zvaný „jas buněk“ (světlo buněk), který má zásadní vliv na celkový jas obrazu. Můžete jej okamžitě nastavit na hodnotu blízkou maximální hodnotě (18-20) a poté postupovat podle doporučení.

LCD televizory jsou konstruovány trochu jinak. mají parametr „jas podsvícení“ (někdy nazývaný „kontrast podsvícení“), který má nejvyšší hodnotu pro celkový jas obrazu.

Pro LCD/LED:. nastavení je lepší provádět ve tmě;. parametr „kontrast“ nastavit na maximální hodnotu (90-95);. zobrazit obraz s okénkem úrovně bílé (100IRE) (odkazy na konci článku);. parametr „jas podsvícení“ nastavit na maximální nebo zjevně vyšší hodnotu, než je nutné;. parametr „jas podsvícení“ snižovat, dokud se obraz s úrovní bílé (100IRE) nebude „řezat do očí“.

Nedoporučuji používat maximální hodnoty parametru „kontrast“, protože u některých televizorů dochází při nastavení maximálních hodnot k nelinearitě teploty barev. Příliš jasný obraz (a skutečný jas televizoru se řídí „kontrastem“ / „podsvícením“) namáhá váš zrak a vede k únavě očí, mějte to na paměti při nastavování těchto parametrů.

Jak správně nastavit jas? Nastavení „jasu“ určuje úroveň černé. Ke správné poloze můžete použít „Pluge pattern“. Na obrázku odpovídá svislá čára na levém okraji černé barvě. Chcete-li upravit vzor zúžení, nejprve jej zvyšte, dokud nebudou zřetelně vidět všechny pruhy, a poté snižte nastavení Jas, dokud nejlevější svislý pruh nezmizí do pozadí. Můžete také použít speciální instalační CD, například AVSHD (odkaz na konci článku), kde v části „Základní nastavení“ najdete potřebné obrázky pro konfiguraci základního nastavení televizoru.

Jak zesvětlit obrazovku?

Stisknutím klávesy Fn, která se obvykle nachází v levém dolním rohu klávesnice, otevřete okno nastavení jasu. Podržte ji stisknutou a stiskněte klávesu F(F5) s ikonou slunce. Je třeba nastavit jas. Pokud chcete obrazovku trochu zesvětlit, nastavte mírně vyšší hodnotu jasu.

Možné příčiny problému: špatně nastavený jas nebo kontrast; poškozené diody LED nebo žárovky podsvícení; poškozený řídicí obvod žárovky podsvícení; vadný ovladač měniče (ztmavnutí středu monitoru);

Proč televizor ztratil jas??

Není správně nastaven jas nebo kontrast; jsou poškozeny diody LED nebo žárovky podsvícení obrazovky; je poškozen řídicí obvod žárovky podsvícení; je vadný ovladač měniče (objevuje se typické stmívání uprostřed monitoru);

Cena závisí na značce, typu podsvícení (Direct LED nebo EDGE LED) a počtu vadných LED diod. Zde jsou uvedeny minimální náklady na opravu podsvícení v závislosti na značce televizoru. od roku 2000 do roku 2000

Jak zvýšit jas obrazovky v telefonu?

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob změny jasu monitoru je použití funkčních kláves na klávesnici. Obvykle stisknete funkční klávesu Fn (nebo klávesy v rozsahu F1 až F12, podle toho, na které klávese je zobrazen symbol jasu „slunce“, viz „Jas“ na straně 48).

Jak změnit jas obrazovky na klávesnici?

Je nutné podržet funkční klávesu Fn (nachází se v dolní části klávesnice poblíž levého Ctrl, Win), poté stisknout šipku nahoru nebo doprava pro zvýšení jasu, dolů nebo doleva pro snížení. Klávesy F1 až F12 lze použít také v kombinaci s klávesou Fn.

Častou příčinou nefunkčnosti nových televizorů, která způsobuje mizení obrazu za přítomnosti zvuku, je porucha žárovek nebo diod LED v podsvícení obrazovky. Pokud vidíte obraz, ale je špatně viditelný, máte vadnou žárovku nebo pásky LED.

nastavit, televizoru, samsung

Nastavení obrazu televizoru

Nyní můžete přejít k úpravě obrazu. Chcete-li zajistit nejlepší kvalitu obrazu nového televizoru, věnujte čas jeho nastavení.

Většina televizorů má z výroby dobré parametry obrazu, ale několik úprav může být opravdu působivých.

Mějte na paměti, že nastavení obvykle ovlivňuje pouze video z vybraného vstupu HDMI. Někteří výrobci umožňují použít stejné nastavení pro všechny vstupy, ale vhodnější může být samostatné programování pro každý zdroj. Někteří uživatelé si dokonce nastavují různá nastavení pro denní a noční sledování. Kromě toho je pravděpodobné, že nastavení pro signály HDR a standardní rozlišení bude nutné provádět odděleně.

nastavit, televizoru, samsung

Při sledování streamovaného obsahu (z Netflixu, BBC iPlayer nebo YouTube) se nastavení změní. bohužel ne vždy můžete obraz upravit během sledování.

Je obtížné správně nastavit televizor? Potřebuji pomoc průvodce?

Správné nastavení obrazu je stejně snadné jako naladění kanálů. Ne více než 20 minut vašeho času. Aby bylo sledování televizoru radostí, stačí upravit nastavení obrazu tak, aby se testovací snímky na obrazovce zobrazovaly správně. Jak přesně by to mělo být „správně“, uvidíte níže. Testovací snímky vybírají odborníci tak, abyste si po úpravě mohli vychutnat jakoukoli scénu z hlediska jasu, barev, ostrosti a kontrastu.

Televizory Samsung s rozlišením 4K UHD poskytují dobrou kvalitu obrazu, ale existují další nastavení, která mohou kvalitu obrazu při sledování televize, sportu, filmů a hraní her ještě zlepšit. Zde jsou nejlepší nastavení obrazu pro televizor Samsung 4K.

Pro většinu televizorů LED/LCD a QLED společnosti Samsung platí následující. Vzhled nabídky OSD, nálepky a možnosti se mohou lišit v závislosti na modelové řadě a roku výroby.

Než začnete

Před použitím nastavení obrazu na televizoru Samsung 4K UHD pro dosažení nejlepšího zážitku ze sledování zkontrolujte následující:

  • Umístění televizoru : Televizor by měl být umístěn tak, abyste se na něj mohli dívat přímo. Neměla by být umístěna tak, aby se uživatel musel dívat nahoru, dolů nebo pod úhlem k obrazovce. Čím dále od středu se díváte pod úhlem, tím jasnější jsou barvy a snižuje se kontrast.
  • Osvětlení místnosti. Světlo z oken nebo lamp na boční a přední straně televizoru se odráží od obrazovky. Dokonce i u modelů, které mohou mít antireflexní nebo antireflexní povrchovou úpravu obrazovky, nebude obraz vypadat dobře, pokud na obrazovku dopadá světlo. Modely se zakřivenou obrazovkou dále zkreslují odrazy. Světla, která lze ztlumit nebo vypnout, nebo závěsy a záclony, které lze zatáhnout, pomáhají zlepšit obraz televizoru.
  • Výběr domovského režimu televizoru. Při úvodním nastavení můžete být vyzváni k výběru možnosti „Home or Retail“. Home or Retail“ nebo „Store Demo Mode“. (Režim Demo v obchodě). V režimu Retail/Store Demo je nastaveno maximální nastavení obrazu, což vede k příliš jasnému obrazu se sytými barvami a kontrastem, který je vhodnější pro prodejce automobilů.

Přístup k domovskému režimu televizoru Samsung můžete získat také prostřednictvím systémových nastavení televizoru podle následujících kroků.

nastavit, televizoru, samsung

Inteligentní nastavení obrazu

Pokud máte televizor Samsung 4K QLED, Frame nebo Serif, mohou být v nabídce obecného nastavení dvě možnosti, které automaticky upravují kvalitu obrazu.

Inteligentní režim

Televizor dokáže rozpoznat a analyzovat místnost a způsoby používání, aby vám poskytl nejlepší možný zážitek ze sledování. Inteligentní režim lze zapnout nebo vypnout.

Adaptivní jas

Televizor automaticky reguluje podsvícení LED pomocí senzorů okolního světla, které analyzují úroveň okolního světla v místnosti.

Adaptivní jas nemusí být podporován některými režimy nebo aplikacemi, například režimy prostředí a hry (popsáno níže).

Předvolby režimu obrazu

Kromě inteligentních režimů (nebo pokud je váš televizor nepodporuje) jsou u všech televizorů Samsung 4K k dispozici další předvolby obrazových režimů, které mohou zlepšit kvalitu obrazu u zdrojů videa i filmů.

Předvolby obrazu se mohou lišit v závislosti na modelu televizoru Samsung a zvoleném vstupním zdroji (HDMI nebo analogový).

  • Vyberte možnost „Nastavení“, jak je uvedeno výše. ve Smart Centru.
  • V nastavení vyberte možnost Foto.
  • Dynamický : Používají se vyšší úrovně kontrastu, jasu a ostrosti. Tomuto nastavení se vyhněte, ale nejlépe jej používejte při přirozeném světle nebo ve světlých místnostech.
  • Standardní : Poskytuje přijatelný zážitek ze sledování videa a zdrojů videa a obvykle je nastaven na hodnotu Zapnuto při prvním zapnutí televizoru. Je vhodný pro většinu pozorovacích podmínek a splňuje také požadavky EnergyStar.
  • Přirozený : tlumenější vzhled než výše popsané dynamické a standardní režimy, což snižuje únavu očí.
  • Film : Tato předvolba nastavuje vhodnou úroveň jasu, kontrastu a teploty barev pro film. Je tmavší než dynamický nebo standardní a má vyšší teplotu barev. Jedná se o nejlepší předvolbu obrazu pro použití v zatemněném prostředí kina. Režim videa také vypíná jakékoli další zpracování, takže filmy si zachovávají filmový dojem pohybu.

Jaký by měl být jas a kontrast televizoru?

LCD a LED televizory mají obvykle jas 300-600 cd/m2, zatímco plazmové televizory mají jas 1000 cd/m2 nebo vyšší.

Jas specifikovaný ve specifikacích jakéhokoli monitoru. Je to hodnota měřená v cd/m2 (kandela na metr čtvereční). Pokud je maximální hodnota 300 cd/m2 nebo dokonce vyšší, znamená to, že jasné sluneční světlo není na obtíž.

Nastavení zvuku

Stejně důležitý jako obraz je i snadno nastavitelný a správně nainstalovaný zvuk. Musíte také přejít do nabídky Utility v části Nastavení a vybrat možnost Zvuk. V této části můžete zvolit kvalitu a způsob reprodukce zvuku.

Za zmínku stojí také to, že mnoho moderních modelů nabízí další možnosti, jako je ekvalizér, Dolby a prostorový zvuk. Zvukový systém každého modelu televizoru Samsung má individuální vlastnosti, kterým byste měli věnovat pozornost, protože kvalita zvuku a celkový dojem z něj bude záviset na jejich správném nastavení. Musíte také vědět, jak televizor Samsung Smart TV správně nastavit. ovlivní to váš přístup ke všem poskytovaným multimediálním funkcím, zejména k připojení k internetu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS