Jak nastavit kameru na telefonu Asus

Fotoaparát nefunguje na telefonu Android: Černá obrazovka je zapnutá, aplikace neodpovídá (je možná chyba: „Nepodařilo se připojit k fotoaparátu“)

Otázka od uživatele

Ahoj.

Mám na telefonu, když se pokouším otevřít aplikaci „kamera“. Nic se neděje (jen hoří černá obrazovka), žádné chyby, žádné zprávy. T.E. Aplikace začíná, ale samotná kamera nefunguje (nic neodstraní). Také jsem si všiml, že se někdy objeví chyba: „Nemohl jsem se připojit k kameře“.

Zbytek telefonu se chová jako obvykle (předtím, než všechno fungovalo). Co může být špatné.

Problém bohužel není tak vzácný. Obecně bych to rozdělil (podmíněně) do dvou možných scénářů:

 • Problém je programová povaha: selhání, chyby, viry, nesprávná práce atd. (a pak je tu šance nezávisle obnovit kameru);
 • Něco se zlomilo z „železa“ na telefonu (zde se nemůžete dělat bez služby a nákladů. ). Nejvýhodnější scénář. Právě odešel vlak.

V tomto článku uvedu několik doporučení (po schodech), po dokončení, která často podaří obnovit práci telefonu (pokud problém nosil první skript).

Ať už je to jakkoli, po krocích článku vylučujete alespoň část důvodů (a může to být tak, že uložíte). Před možným výletem do služby.

Huawei vydal náhradu Android. Co je to a kdy se objeví na chytrých telefonech?

Je nepravděpodobné, že by se uživatelé jako tato funkce jako tato funkce. V sociálních sítích chceme ukázat zachycený rámec, model modelu smartphonu je zbytečným prvkem. Navíc zařízení na Androidu není obvyklé chvály se. Vodoznak nás odpuzuje do doby mýdla, kdy se na obrázku zobrazovalo datum natáčení.

Mělo by být odstraněno v nastavení. Way: V dodatku kamery pokračujte „navíc“. „Nastavení“. „vodoznak“ a vyjměte jej.

Můžete přidat mřížku do hledáčku, se kterou je snazší vytvořit složení rámečku: například při fotografování portrétu, aby byl objekt umístěn v pravém rohu.

Existuje „třetí pravidlo“. princip konstrukce složení, podle kterého je obraz rozdělen do tří stejných částí vodorovně a svisle. Pokud umístíte hlavní objekt do jedné z těchto zón, získáte kompetentní rámec. Way: V aplikaci kamery přejděte do „Nastavení“ a zapněte „mřížku“.

Hlavním problémem neprofesionálních fotografů je horizont vrhu. Lze jej narovnat během zpracování, ale existují problémy. v procesu softwaru může obrázek odříznout tak, aby se složení zhoršilo a obraz formátu JPEG ztratí jako při úpravách.

Jak nakonfigurovat režim fotografií

Recenze kamery Asus Zenfone 3: Úplně pořizujte fotografie na smartphonu

Asus Zenfone 3 ukázal, že přístroj segmentu středních cen může být vybaven zcela plněnou kamerou. Zde je nainstalován nový módní model Pixelmaster 3.0, ve kterém je šestiinzální světelný objektiv, trojitý autofokus, optická stabilizace. Všichni však víme, že skvělé vlastnosti nezaručují kvalitu fotografií. Proto se rozhodli otestovat fotografické průzkumy Zenfone 3 v různých podmínkách: od Snow Moskva po pochmurné středověké dungeony východní Evropy.

V bloku fotoaparátu Pixelmaster 3.0 Použité rozlišení Sony IMX298 16 megapixelů. Maximální velikost obrazu je 4656×3492 pixelů. Ekvivalentní ohnisková vzdálenost čočky je 27 mm (ekvivalent 35 mm) a clona je f/2.0. Objektiv je systém šesti optických prvků produkce larganu a je chráněn pomocí Sapphire Glass. nikdy nevíte, co se může stát při střelbě.

Kamera je vybavena hybridním zaostřovacím systémem s názvem Tritech AF. Kombinuje fázi, kontrast a zaostření laseru. Díky použití posledně jmenovaného se můžete zaměřit na zařízení na pouhých třech setinách, navíc laser vám umožní přesně přivést zaostření do tmy. K dispozici je dvoubarevný LED vrták, který pomáhá fotoaparátu.

Je důležité si uvědomit, že blok fotoaparátu používá dvojitý, optický a elektronický systém stabilizace obrazu.

V přední komoře je nainstalován senzor s rozlišením 8 megapixelů a clony f/2.0.

Takový blok fotoaparátu je nainstalován v obou úpravách ZenFone 3-a ve verzi 5,2 palce (ZE520KL) a v 5,5 palce (ZE552KL).

nastavit, kameru, telefonu, asus

Eliminace problémů s kamerou

Během používání smartphonu se kvalita fotoaparátu nakonec zhoršuje. To je způsobeno různými důvody. Například znečištění senzoru, ucpávání mezipaměti nebo mechanické poškození modulu může ovlivnit, což je zodpovědné za nastavení a porážky virů. Zlepšení kvality zařízení je možné kvůli několika způsobům.

V případě automatické aktualizace firmwaru lze hlavní nastavení často sestřelit. To vše povede k nesprávným aplikacím. Pro odstranění problému stačí provést následující akce:

Problém s přítomností virů lze vyřešit čištěním systému a instalací antivirového programu. Chcete.li vyčistit mezipaměť modulu, měli byste přejít na možnost Nastavení a vybrat část „Aplikace“. Nabídka bude pododdílem kamery. Tam stojí za to zapnout možnost vyčistit mezipaměť.

nastavit, kameru, telefonu, asus

Nastavení a stahování aplikace, která je alternativou ke standardní kameře, HD nebo DSLRCAMERA, Shotcontrol atd. Otírajte před použitím objektivu, můžete odstranit riziko bodů na obrázcích nebo nenápadných místech. Snažte se také nepoužívat zoom. Fotografie lze opravit pomocí grafického editoru. S digitálním „zvětšením“ se pravděpodobnost, že se zhoršuje neodvolatelné.

Ohnisková vzdálenost

Systémy autofokusů chytrých telefonů se neustále vyvíjejí. Od základního kontrastu k pokročilé fázi! Existují také hybridní systémy, které používají laser s dálkovým rozsahem. funguje to v jakýchkoli podmínkách. V důsledku vývoje se doba zaostření z jedné sekundy snížila v průměru na 0,3 sekundy za příznivých podmínek.

Poslední věta je klíčová, protože ani moderní systémy nejsou vždy na zubech špatně osvětlených scén. Automatické zaostření spustí dlouho dlouhodobě, nebo se obecně mýlí. V takových situacích je výhodné používat ruční nastavení. Manuální zaostřování je také prospěšné při natáčení stejného objektu pomocí stativu, aby se zabránilo konstantní re.focus, a proto vyloučila chyby a zrychlila proces.

nastavit, kameru, telefonu, asus

Nastavení předem nainstalované kamery

Nejprve budeme mluvit o základních nastaveních a poté o rozšířených.

Základní nastavení

K dispozici v režimu automatického střelby a nabídka:

 • Zapnutí, vypnutí nebo automatické ohnisko. Je nutné zdůraznit rám do ponuré, temné doby dne nebo osvětlit temnou místnost.
 • Aktivace režimu HDR. zvyšuje dynamický rozsah rámečku, díky čemuž jsou rámečky nasyceny. Fotografie jsou méně přirozené a vyžadují čas na potočení a přilepení řady fotografií v jednom.
 • Počítání odpočítávání. časovač pro 3, 5 nebo více sekund před vytvořením fotografie.
 • Filtry-sada vestavěných filtrů, které přidávají rám modré, aby ho černobíly nebo uložily sépii.
 • Zkrášlení nebo režim make.upu. eliminuje vady kůže na obličeji, takže je zbytečně hladké.

Sada funkcí se liší od kamery předinstalované ve skořápce zařízení.

Nabídka s nastavením

Toto je samostatná karta označená ikonou ozubených kol. Zahrnuje aktivaci/deaktivaci:

 • Nets. rozděluje obrazovku na bloky a zvýrazňuje střed scény.
 • Úroveň. určuje, kolik je čočka ohromena doleva nebo doprava
 • Data na obrázku. značka v rohu fotografie, když byl pořízen rám.
 • Vodní značka. uctívání se jménem modelu.
 • Umělá inteligence. Algoritmy automaticky určují scénu v rámci a zvolte nastavení. Rozlišit lidi, děti, zvířata, západ slunce atd.

Samostatně vytvořte poměr stran fotografie a vyberete mezi klasickým 4: 3, 16: 9 nebo moderním 18/19/20: 9.

Na zařízeních s podporou paměťových karet si vybírají jednotku, kde bude zachován přijatý personál.

Další příležitosti

To zahrnuje ne nastavení, ale výběr režimu střelby. Na kartě „stále“ padl:

 • Panorama. zvyšuje zachycení rámce.
 • Skener rozpoznává informace skryté v QR kódech.
 • Neklip-tvorba řady obrázků s rozdílem 0,5-5 sekundy.
 • Pomalé střelby. zvyšuje frekvenci rámců a zpomaluje video.
 • Square. vytvoří rámeček ve formátu 1: 1.
 • Noční režim. vytváří nepřetržitý série fotografií, aby se z nich ve tmě získal více světla.

V chytrých telefonech s několika senzory je implementováno přepínání mezi velkým formátem, tělem a makro objektivem.

Ruční režim

Zde uživatelé samostatně mění nastavení fotoaparátu smartphonu, konkrétně:

 • Excetting je čas, pro který senzor pořídí snímkem.
 • ISO je fotosenzitivita (rám bude tmavší nebo lehčí).
 • Expozice. určuje podíl světla, který vstupuje do senzoru.
 • Zaměření. nastaví ohniskovou vzdálenost z makra na nekonečnou hodnotu
 • Vyvážení bílé. korekce barev v závislosti na typu osvětlení (slunce, lampy).

Moderní kamera smartphonu

Fotoaparát moderního gadgetu má velké množství nastavení a umožňuje vám vytvořit vysoce kvalitní fotografie a videa v různých osvětlovacích podmínkách. Optiku takových zařízení jsou vyráběny nejlepšími výrobci objektivů na světě a velký výběr režimů poskytuje relativně dobré schopnosti makro a mikrofilmování.

S jejich pomocí můžete nejprve zpracovat výsledný obrázek s vybudovanými editory a bezprostředně po nahrávání do sociálních sítí. Zpracování se provádí pomocí softwaru, který se rychle zlepšuje. Například nejnovější modely jsou vybaveny režimem HDR, obrázky, ve kterých se vyznačují podrobnými tóny.

Fotoaparát mobilního telefonu může být použit pro vzdálený video dohled, čtení QR kódu, vytváření fotokopie dokumentů. Bez něj nelze použít mnoho aplikací, nemluvě o hrách.

nastavit, kameru, telefonu, asus

Uživatelé však často očekávají zklamání, když si všimnou, že se kvalita fotografie zhoršila. Mezi důvody lze nazvat následující:

S manželstvím je problém vyřešen v dílně, ale s nastavením musíte vypořádat se svým vlastním.

Výňatek

Exverting je doba, za kterou se otevírá závěrka kamery pro zachycení světla. Čím déle je výňatek, tím více světla padá na matici, což v důsledku toho dává lehčí rám. Trvání expozice se měří během několika sekund. U moderních kamer je minimální hodnota 1/1000 sekund. Maximální hodnota je však stanovena vývojáři softwaru. Ve většině telefonů je tento indikátor 1/32 sekundy. Pokud tedy chcete fotografovat jakýkoli objekt v pohybu, měli byste nastavit minimální hodnotu výňatku. Pokud chcete střílet objekt, který není nemocný, měli byste použít delší expozici. Je však třeba mít na paměti, že když je vystaven 1/15 sekundy nebo více, stojí za to opravit smartphone, například pomocí stativu, jinak je jasnost rámce ztracena.

Fotosenzitivita nebo ISO je parametr, který určuje jas fotografie, bez ohledu na množství světla, které padá na matici. Zvýšení této hodnoty může kompenzovat krátkou expozici, ale je třeba si uvědomit, že s vysokým ISO se zvyšuje množství barevného šumu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS