Jak nastavit mikrofon na notebooku Lenovo

Co dělat, když mikrofon nefunguje na notebooku Lenovo. Jak povolit vybudovaný mikrofon na notebooku Lenovo G710 nefunguje jako mikrofon

Zřízení z vestavěného mikrofonu notebooku (Lenovo, Acer, Asus (ASUS) nebo v jiném), často existují problémy z nějakého důvodu, že to nefunguje.

Co pak je třeba udělat? Zapněte, nakonfigurujte, zkontrolujte. To lze provést dvěma způsoby. automatické a manuální.

Je lepší dát přednost prvnímu. automatickému. Použijte druhou možnost jako další. Vše, co bude popsáno níže, se týká systému Windows 7 a Windows 8. Nepamatuji si v XP, už jsem ho nepoužíval dlouho.

Nejprve byste určitě měli věnovat pozornost řidičům. V jejich nepřítomnosti žádné nastavení nepomůže. v žádném případě zapněte mikrofon.

Poznámka: Můžete také zvýšit citlivost mikrofonu a použít další účinné možnosti.

Jak povolit mikrofon na notebooku

Nejjednodušší způsob, jak povolit mikrofon na notebooku Lenovo, je to provést prostřednictvím systému systému. Algoritmus akcí je tento:

 • Najděte obrázek reproduktoru vpravo dole a klikněte na něj PKM.
 • Přejděte na sekci „Sounds“ a poté přejděte na kartu „Záznam“.
 • Najděte správné zařízení v seznamu a stiskněte jej na něj PKM.
 • Vyberte tlačítko „Povolit“.

Druhou možností je zadat „Nastavení“ a poté vybrat „Systém“ a „Zvuk“. Zadejte „vlastnosti zařízení“ a ujistěte se, že mikrofon není vypnut. Chcete.li to zapnout, musíte odstranit kontrolu.

Třetí možností je najít speciální tlačítko na klávesnici (pokud je k dispozici). Na některých modelech notebooku Lenovo můžete mikrofon zapnout stisknutím takových kláves. Zde se musíte zaměřit na model vašeho zařízení.

Eliminace problémů v práci

Pokud se po všech provedených akcích nezačne fungovat, pak může být problém, že zvukové ovladače jsou zastaralé. Aktuální aktualizace pro ně si můžete stáhnout na oficiální zdroj výrobce zařízení. Po načtení softwaru jej musíte vyslovit a znovu načíst notebook. Pak by měl mikrofon vydělat.

Pracovní kapacitu zařízení můžete také zkontrolovat ve „Správci zařízení“. Podívejte se ve složce zvukového výstupu, zda je zařízení připojeno.

Pokyny uvedené v článku pomohou uživatelům jakékoli verze operačního systému Microsoft nakonfigurovat zvukovou náhlavní soupravu na počítači nebo notebooku. Metody se od sebe prakticky neliší. Všechny tipy se týkají aktivace pracovního režimu mikrofonu v nastavení OS nebo aktualizaci ovladačů.

Pokud dodržujete tato doporučení, nebudou mít žádné problémy s používáním zvukového vybavení. Užijte si tedy čistý zvuk bez hluku a rušení.

mikrofon, notebooku, lenovo

Nastavení mikrofonu v Skype

Bylo vynalezeno mnoho programů pro komunikaci v online režimu, ale „čestné“ místo je přiřazeno programem Skype. Při jeho používání mohou nastat určité potíže, ale lze je snadno vyřešit.

Jedním z problémů může být vypnutí zařízení pro záznam zvuku (modré tlačítko na obrazovce s obrázkem mikrofonu). Chcete.li tuto funkci povolit, stačí pouze kliknout na tuto klíč.

Problém se zvukem v mikrofonu může být také skrytý v jiném. V tomto případě je nutné stisknout klávesu pomocí ikony sítě, vybrat kartu „Mikrofon“ a poté provést potřebná nastavení. Chcete.li zlepšit kvalitu mikrofonu, můžete použít produkty kalibrace zvuku :::

 • V „Ovládacím panelu“ vyberte „Zvuk“ a „řádek 1“ a poté spusťte kartu „Poslouchejte“ a aktivujte „Poslouchejte z tohoto zařízení“.
 • Na kartě „Záznam“ vyberte „řádek 1“ a zapněte kliknutím na něj pravým klíčem.

Funkce nastavení na notebooku

Před zahájením práce se zařízením se určuje, které zařízení bude použito. zabudováno do pouzdra PC nebo připojeno samostatně. První typ mikrofonů funguje ve výchozím nastavení. Externí zařízení je připojeno prostřednictvím 3,5 mm konektoru označeného ikonou mikrofonu.

mikrofon, notebooku, lenovo

Po připojení systém automaticky rozpoznává zařízení, včetně jeho provozu systému. Doporučuje se však zkontrolovat provozovatelnost zařízení uživateli.

K tomu se provádí následující akce:

 • Otevřete počáteční nabídku. Najděte ovládací panel.
 • Vyberte část „Zařízení“. Vyberte nabídku nastavení zvuku.
 • V novém okně je nalezena karta „Záznam“. Zde jsou zobrazeny všechny připojené mikrofony.
 • Něco vyslovte a sledujte stav měřítka umístěného vedle názvu. Pokud zelené divize váhají, zařízení funguje dobře.
 • Pokud zvuk není přenášen, kurzor je přiveden na volné místo otevřeného okna. S pomocí správného klíče myši způsobit kontextovou nabídku. Vyberte možnost „Zobrazit neaktivní zařízení“. Pokud je mikrofon nalezen v seznamu, stiskněte jej pravým tlačítkem myši. Použijte možnost „Zapněte“.

Neexistují potřebné řidiče

To je nejčastější důvod tohoto problému. Přesto je však ve vztahu k notebooku spojen s dalším problémem. nedostatek zvuku z reproduktorů zabudovaných do zařízení. Úspěšným rozhodnutím je navázat spojení mezi operačním systémem a notebookem pomocí zvláštního nástroje, ovladač. Proto je tak důležité zkontrolovat přítomnost nejvíce nových ovladačů na PC.

Co musím udělat? Přejděte na „Ovládací panel“, dále „Systém“, „Správce zařízení“, „Zvuk, hra a video usiluje“. Věnujte pozornost, v takové nabídce je „neznámé zařízení“? Nebo ikona se žlutou vykřičníkem? Pokud ano, pak je celá věc v řidičích.

Není obtížné situaci napravit. Chcete.li to provést, přejděte na oficiální web výrobce vašeho počítače. Poté pomocí vyhledávání najděte přesný model notebooku, uveďte verzi OS (a vypouštění). V sekci s ovladači si můžete stáhnout ovladač pro mikrofon. Stáhněte si software do svého notebooku a nainstalujte. Poté je nutné restartovat zařízení tak, aby se změny projevily.

Mikrofon je nesprávně nakonfigurován

Na notebooku s Windows 7, 8 nebo Windows 10 mikrofon nefunguje dobře, pokud je úroveň jeho citlivosti nesprávně nakonfigurována. Proto vytváří, že mikrofon vůbec nefunguje. Jak to zkontrolovat? Klikněte na obrázek dynamiky pomocí pravého tlačítka myši. Poté, v kontextové nabídce, která se otevírá, vyberte „Záznam zařízení“.

Poté vyberte mikrofon (pravé tlačítko myši) a poté přejděte na „Vlastnosti“/ „Úrovně“. Pokud jsou posuvníky na nejnižší úrovni, je nutné je přesunout na vyšší pozice. Po uložení změn zkontrolujte, zda mikrofon funguje.

Poruchy mikrofonu

Je možné, že vybudovaný mikrofon nefunguje kvůli přítomnosti všech druhů selhání. Jak to opravit? Nejprve restartujte počítač. Poté klikněte na ikonu dynamiky pomocí pravého tlačítka myši. V nabídce, která se otevírá, vyberte „Zaznamenat zařízení. A pak „nahrávání“. Se správnou prací se zde odráží mikrofon. Pokud tomu tak není, v tomto okně klikněte na libovolnou volnou oblast a vložte do okna vyskakovacího okna „Zobrazit zařízení“ (někdy se nezbytná položka odráží jako „Zobrazit odpojená zařízení“). Poté klikněte na mikrofon pomocí pravého tlačítka myši.

V kontextové nabídce se „zapne“, okamžitě aktivujte mikrofonní práci. Ale někdy to odráží „odpojení“. Klikněte na tento nápis a poté „zapněte“, takže restartujete provoz zařízení. Nezapomeňte zkontrolovat správnost mikrofonu. Zkuste vydat hluk nebo vyslovit několik slov. Všimněte si, zda se běžící linka pohybuje (je umístěna s ikonou), která opravuje úroveň hluku? Pokud ano, pak je práce mikrofonu správná.

mikrofon, notebooku, lenovo

Mikrofon není v programu vybrán

Někdy jsou k notebooku připojeny jiné mikrofony. A hlavní práce pracuje. Co dělat v takové situaci? Pomocí vyhledávání najděte „hlasový záznam“. Klikněte na obrázek mikrofonu, abyste mohli začít nahrávat a zkontrolovat správnost zařízení. Pokud je vše v pořádku, ale mikrofon stále nefunguje, například v Skype, pak problém lze vyřešit takto: V programu vyberte „Nástroje“ / „Nastavení“ / „Konfigurace zvuku. Sloupec „mikrofon“ je označen pro správné zařízení.

Mikrofon je zaneprázdněn jiným programem

Až donedávna se pracovní mikrofon přestal fungovat? Je možné, že důvodem je, že je zaneprázdněn jiným programem. Jak to zkontrolovat? Otevřete správce zařízení a zkontrolujte programy v tomto okně, které jsou nyní aktivní na vašem notebooku. Pokud si všimnete programu, který v práci s největší pravděpodobností používá mikrofon, klikněte na „Kompletní práce“.

Kromě toho jsou jednotlivé webové portály v prohlížeči také schopny „vzít“ mikrofonní práci. K tomu dochází v případech, kdy propojíte tuto nebo tuto online službu pro komunikaci a také zaznamenávat video ze speciální aplikace Webcam. Ve skutečnosti to je důvod, proč vždy zavřete tyto karty v prohlížeči v okamžiku, kdy nepotřebujete.

Řešení problému v automatickém režimu

Konfigurace ručního zařízení je někdy neefektivní kvůli selhání systému. Vývojáři poskytli speciální nástroj, který automaticky opravuje chyby.

 • Pomocí karty „Ovládací panel“ Otevřete kartu Nastavení zvuku. Zde si vyberou možnost „Eliminace poruch záznamu zvuku“.
 • V seznamu, který se otevírá, je zaškrtnuto v blízkosti položky vyžadující automatickou korekci. Poté stiskněte klávesu „následující“. Operační systém analyzuje situaci, nabízí způsoby, jak vyřešit. V novém okně používají tlačítko „Aplication Correction“.

Opravte zvukové ovladače pro mikrofon

Systém Windows vnímá mikrofon, stejně jako jakékoli jiné hardwarové zařízení obsažené v počítačovém zvukovém systému. Může to být součástí ovladačů základní desky nebo samostatné zvukové karty, pokud se používá v počítači ke zlepšení kvality zvuku. Chcete.li ovládat správný provoz vašeho zvukového systému, měli byste se ujistit, že odpovídající ovladače jsou k dispozici v OS.

Používáte.li externí samostatný mikrofon nebo jako součást webové kamery nebo zvukové náhlavní soupravy připojené kabelem USB, měl by být ovladač zahrnut do zařízení. Pokud tento disk nemůžete najít, je lepší stáhnout ovladač z webových stránek výrobce. Za tímto účelem je stačí jednoduché vyhledávání Google.

Chcete.li zjistit, která základní deska nebo platba zvuku je nainstalována v počítači, použijte bezplatný testovací program Everest. Kromě toho můžete použít moderního nástupce tohoto nástroje AIDA64. Poté si můžete stáhnout potřebné ovladače speciálně pro svůj model pomocí odkazů v programu nebo hledání Google.

Hluk v sluchátkách na mikrofonu. jak odstranit

Při provozu externí náhlavní soupravy s mikrofonem najdete takové problémy, jako je hluk, praskání a další problémy s kvalitou nahrávání. Existuje několik osvědčených řešení pro takovou situaci.

Otočení a zapnutí zařízení

Možná je příčina hluku spojena s vchodem do mikrofonu. Je nutné extrahovat zástrčku z konektoru a znovu ji vložit. Pokud problém nezmizel, měli byste zařízení vypnout programovým způsobem pomocí „dispečera úkolu“.

mikrofon, notebooku, lenovo

Nastavení Realtek HD

Aplikace Realtek HD integruje možnost pro potlačení programového šumu. Pokud váš notebook tento program nemá, stáhněte si jej a najděte nastavení v sekci „Navíc“. Pomocí tohoto užitečnosti můžete provést další vylepšení kvality mikrofonu.

Programy přizpůsobení třetího

Kromě standardních nástrojů jsou pro úpravu zvukových parametrů poskytovány aplikace třetích stran. Mezi nimi je nástroj pro nastavení zvuku vyvinutý pro samostatný model notebooku. Najdete ji na místě výrobce vašeho gadgetu.

Mechanické poškození mikrofonu

S mechanickými poruchami mikrofonu může být problém s hlukem dočasný i konstantní povahu. Chcete.li jej odstranit, měli byste zařízení zkontrolovat, najít web poškození a eliminovat jej.

Odchod vlaku

Pokud dojde k rozpadu vlaku na zvukové kartě, všechna připojená zvuková zařízení selže. Pro vyřešení problému je nutné rozebrat tělo notebooku, zkontrolovat vnitřní komponenty a znovu připojit odnímatelnou část.

A jak bojujete s hlukem nebo nepřítomností signálu z mikrofonu na notebooku s Windows 7? Nechte svou recenzi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS