Jak nastavit síť na počítači Windows

Jak vytvářet a nakonfigurovat místní síť LAN

Počítačové místní sítě, na rozdíl od Global, poskytují komunikaci mezi počítači ve stejné místnosti a bez ohledu na jeho velikost. Může to být jeden byt nebo velké nákupní centrum. Existují také heterogenní (smíšené) sítě, když jsou mezi sebou propojeny počítače nebo jiná zařízení s různými operačními systémy nebo s různými protokoly pro přenos dat. V rámci jedné místní sítě můžete připojit nejen počítače a notebooky, ale také další multimediální zařízení (televizory, herní konzole, hudební centra atd.D.) Po kompetentně vytváření takového systému můžete sledovat filmy nebo poslouchat hudbu, která je na počítačových médiích, na obrazovce televizoru nebo pomocí zvukového systému, rychle si vyměňovat soubory atd.D.

V tomto článku zváží příklad nastavení místní sítě pro domácí použití. Dokonce i obyčejný uživatel se může s tímto obchodem vyrovnat. Možnost zvažujeme, když jsou všechny počítače nainstalovány na uživatelé Windows 7 známých pro ruské uživatele (postup se téměř neliší k konfiguraci domácí sítě pod Windows 8 nebo Vista).

Vytváříme domácí skupinu v systému Windows 7

Pokud máte například všechny počítače v systému Windows 10, vytvoříme domácí skupinu na jednom z počítačů s „deset“, všechno je tam úplně stejné. Nebo například v systému Windows 8.

Stiskněte tlačítko myši na ikoně připojení k internetu na panelu oznámení. Poté vyberte centrum pro řízení sítě a celkový přístup.

K dispozici bude naše spojení s routerem (kabelem nebo Wi-Fi). Je důležité, aby to byla domácí síť se stavem. Pokud máte na mém snímku veřejnou síť, klikněte na tento odkaz a vyberte domácí síť.

Zavřete okno výběrem síťového příspěvku. Nyní naše spojení se stavem „domácí síť“. Přejděte do sekce Home Group.

Klikněte na tlačítko Create Home Group.

Zvýrazněte požadované prvky, na které bude otevřený obecný přístup (společné složky). A klikněte na.

Zapište si nebo vyfoťte heslo, které budete mít. S tímto heslem připojíme další počítače k ​​naší síti.

K tomu je vytvoření domácí skupiny dokončeno. Pokud půjdete do centra pro řízení sítě a znovu to celkový přístup. Domácí skupina, můžete si pamatovat heslo, změnit jej, opustit skupinu, změnit parametry obecného přístupu atd. D.

Všechno, skupina byla vytvořena. Máme heslo. Nyní připojíme potřebné počítače s naší sítí s domácí skupinou.

Nastavení obecných přístupových parametrů v systému Windows 10

Musíme otevřít okno „Další obecné přístupové parametry“. To lze provést prostřednictvím „Centra pro řízení sítí a obecného přístupu“ nebo v parametrech v části „Síť a internet“. „Obecné přístupové parametry“.

Pro soukromý (aktuální profil) profil musíme nainstalovat následující nastavení:

  • Povolit detekci sítě. Pokud je zahrnuta detekce sítě, pak náš počítač uvidí další počítače v síti a bude viditelné pro jiné počítače.
  • Povolte celkový přístup k souborům a tiskárenům. Po zapnutí všech složek a tiskáren, kterým bude společný přístup k dispozici jiným zařízením v této místní síti. Ve výchozím nastavení se jedná o standardní obecné složky (obecná hudba, obecné dokumenty, obecná videa atd. D.). Dále v článku ukážu, jak otevřít celkový přístup k jakékoli složce v počítači.

Změníme také následující nastavení pro profil „All Network“:

  • Povolit celkový přístup, aby uživatelé sítě mohli číst a psát soubory ve společných složkách.
  • Odpojte celkový přístup s ochranou hesla. Pokud jde o celkový přístup s nebo bez ochrany hesla, je rozdíl v tom, zda je nutné zadat heslo při přístupu ke společné složce na tomto počítači. V domácí síti zpravidla není nutné heslo. Ale v případě potřeby můžete opustit ochranu hesla. Poté se na jiných počítačích objeví požadavek uživatele a hesla (uživatel vzdáleného počítače).

Nezapomeňte kliknout na tlačítko „Uložit změny“!

Všechno! Nastavení místní sítě v systému Windows 10 je dokončeno.

Přístup k společným složkám z jiného počítače v místní síti

Po nastavení celkového přístupu máme přístup k celkovým složkám z jiných počítačů, které jsou umístěny ve stejné síti (připojené pomocí jednoho routeru nebo mikiny).

Na jiných počítačích je vhodné provádět stejná nastavení celkového přístupu, jak jsem ukázal výše. Pokud tak učiníte, počítač z síťového prostředí se okamžitě objeví na kartě dirigent na kartě Network. V opačném případě bude muset být detekce sítě zapnuta pomocí samotného vodiče (snímky obrazovky níže).

Můžete okamžitě přejít na vodič na kartě „Síť“. Pokud je detekce sítě na tomto počítači zakázána, uvidíte zprávu: „Detekce sítě je deaktivována. Síťové počítače a zařízení nejsou viditelné “.

Klikněte na „OK“ a na vrcholu se objeví žlutý pás, kde můžete „povolit detekci sítě a celkový přístup k souborům“.

A pokud je přiřazena síť, ke které jste připojeni, status „veřejnosti“, objeví se další okno. Vyberte následující položku: „Ne, vytvořte síť, ke které je tento počítač připojen, je soukromá“.

Poté se „počítače“ okamžitě objeví na kartě „Síť“ ve vodiči. Náš počítač se také zobrazí s jinými počítači z místní sítě.

Pokud není možné získat přístup ke společné složce na jiném počítači, musíte zkontrolovat, zda celkový přístup k souborům a složkám v nastavení firewall (antivirus) pro soukromou síť v počítači, na které jsme otevřeli celkový přístup do těchto složek. Na chvíli můžete zastavit práci firewall (antivirus) (pro ověření). Máme také samostatný, podrobný článek o tomto tématu: Obecné složky, síťové počítače, flash disky, kola na kartě Windows Condictor nejsou zobrazeny.

Právě jsme naladili místní síť mezi dvěma počítači na Windows 10. Z obou počítačů je přístup k sobě navzájem přes síť (v mém případě, přes Wi-Fi, přes router). Ve výchozím nastavení je přístup otevřený pouze pro oddělené společné složky. Chcete.li vyměnit soubory mezi počítači, můžete tyto složky použít (kopírovat soubory v nich, Zobrazit, smazat). Buď ručně otevřou celkový přístup k jiným složkám, které jsou na pevném disku počítače. Pak podrobněji ukážu, jak otřesit složkou v systému Windows 10.

Nastavení přístupu ke složkám ve vytvořené síti

Nyní, když je nainstalována místní síť mezi dvěma počítači, zjistíme, jak otevřít celkový přístup k jedné nebo druhé složkám. Obecný přístup lze nakonfigurovat jak na jakoukoli samostatnou složku, tak na celý disk. v závislosti na vašich cílech a úrovni důvěry uživateli jiného počítače. Pro tohle:

  • Klikněte na pravé tlačítko myši na libovolné složce, ze které chcete změnit nastavení přístupu a zvedněte sekci „Vlastnosti“.
  • Přejděte na položku „Access“ a vyberte nastavení rozšířeného přístupu.
  • Budete mít pouze přístup k otevření obecného přístupu k této složce. Označit to.

Nyní zbývá pouze provádět bezpečnostní nastavení. Chcete.li to provést, na stejném místě ve vlastnostech složek jdeme na příslušnou kartu a provedeme následující:

nastavit, počítači, windows
  • V nabídce rozlišení pro jednotlivé skupiny klikněte na „Změna“.
  • V následujícím vyberte přidání nové skupiny.

Byl tedy nakonfigurován přístup pro uživatele do zadané složky. Můžete to udělat pro libovolný počet složek a uživatelů.

Přidání nového zařízení

Pokud jste již vytvořili místní síť podle výše uvedených pokynů, pak přidání nového zařízení pro celkové použití nebude obtížné. Chcete.li to provést, stačí otevřít ovládací panel pro váš počítač a přejděte do sekce „Zařízení a zvuk“ a poté vyberte „Zařízení a tiskoky“. V této složce uvidíte všechna připojená zařízení. Děláme následující:

  • Vyberte zařízení, pro které je třeba nastavit celkový přístup. Například by to mohla být tiskárna.
  • Stisknutím pravého tlačítka zavolejte na kontextovou nabídku tohoto zařízení a vyberte I Distribuoval „Vlastnosti tiskárny“.
  • Tam jdeme, stejně jako předtím, na kartu „Přístup“ a najdeme bod obecného přístupu k této tiskárně. Vložili jsme klíšťata, abychom tento přístup mohli.

Nyní, když je celkový přístup k zařízení otevřený, musíte jej připojit pouze tím, že budete jednat prostřednictvím počítače v místní síti. To se děje takto:

  • Vyberte uživatele, jehož zařízení chcete použít, a měli byste vidět zařízení v celkovém přístupu.
  • Stiskněte na něm pravé tlačítko myši a vyberte „Připojit“.

Problémy s připojením v systému Windows 10

Pokud jste vytvořili a správně vytvořili místní síť, neměli byste mít žádné zvláštní problémy. Jen se ujistěte:

  • Při připojení k místní síti přes Wi-Fi správně zadáte bezpečnostní klíč
  • Kabel je spolehlivě připojen k oběma počítači.
  • Dali jste všechna potřebná přístupová a bezpečnostní práva.
  • Všechna připojená zařízení mají správnou IP adresu, pokud není nastavena automaticky.
  • Nastavení zahrnuje detekci sítě vašeho zařízení.

Kromě toho existuje řada specifických problémů při připojení zařízení.

Pokud například, když se pokusíte připojit k zařízení, máte standardní chybu systému Windows o nemožnosti této akce, měly by být provedeny následující kroky:

  • Klikněte na Winx
  • V seznamu, který se objeví, vyberte „Správa počítače“
  • Dále musíte jít do sekce „Service“ a najít v seznamu „Print Manager“.
  • Odpojte tuto službu, restartujte počítač a znovu zapněte službu. S největší pravděpodobností bude váš problém vyřešen.

Ručně předepisujeme nastavení sítě na všech zařízeních domácí sítě (pro sítě, ve kterých není router/router)

Jdeme na ovládací panel („Start-Control“) a vybereme „Řídicí centrum sítí a celkový přístup“.Poté klikněte na „Změna parametrů adaptéru“.V okně, síťové připojení, vyberte připojení zájmu pro nás a klikněte na něj pravým tlačítkem myši, vyberte „Vlastnosti“, v okně připojení, vyberte „Protokol internetové verze 4 (TCP/IPv4)“ a stiskněte stisknutím aktivní tlačítko „Vlastnosti“. V okně internetového protokolu verze 4 (TCP/IPv4) předepisujeme IP adresu 192.168.Jeden.1 (Ve zbytku strojů předepisujeme 192.168.Jeden.2, 192.168.Jeden.3 a t.D.) Maska podsítě pro všechny počítače by měla být 255.255.255.0. Brána by se neměla shodovat s IP adresou počítače, v bráně napište IP jiného síťového počítače (pokud nemáte bránu, nebudete moci označit síť, ve výchozím nastavení bude veřejná veřejná. toto bude diskutováno níže). Když je první připojení k síti, musíte vybrat umístění sítě. Nastavení hasičky a nastavení bezpečnosti pro typ sítě, ke které je připojení navázáno, závisí na této volbě. Pokud je počítač připojen k několika sítím (například na domácí síť, síť v místní kavárně nebo v práci), výběr ubytování v síti zaručuje nezbytnou úroveň zabezpečení pro počítač.Existují čtyři typy umístění sítě. Domácí síť pro práci v domácích sítích nebo v sítích, jejichž uživatelé a zařízení jsou známí a lze ji důvěřovat. Počítače domácí sítě mohou patřit do domácí skupiny. Pro domácí sítě se detekce sítě zapne, což zajišťuje použití jiných počítačů a zařízení připojených k síti a také umožňuje ostatním uživatelům přístup k počítači ze sítě. Pracovní síť pro práci v malé kanceláři nebo na jiném pracovišti. Detekce sítě, která zajišťuje použití jiných počítačů a zařízení připojených k síti, a také umožňuje ostatním uživatelům přístup k počítači ze sítě, ve výchozím nastavení, ale nemůžete vytvořit domácí skupinu ani se k ní připojit. Veřejná síť pro sítě na veřejných místech (jako jsou kavárny a letiště). Toto umístění sítě je vyladěno tak, aby byl počítač „neviditelný“ pro ostatní uživatele a zvýšil jeho ochranu před škodlivým softwarem z internetu. Domácí skupina není k dispozici ve veřejných sítích a detekce sítě je odpojena. Tato možnost by měla být také vybrána, pokud je použito přímé připojení k internetu bez routeru nebo mobilního připojení s vysokou rychlostí. Doména se používá pro doménové sítě, například sítě používané na pracovištích v organizacích. Umístění sítě tohoto typu je řízeno správcem sítě a nelze jej vybrat ani změnit.V praxi bych doporučil, aby si domácí síť vybrala pracovní síť, protože na rozdíl od domácí sítě není nutné zadávat heslo, které poskytuje obecný přístup ke zdrojům. Samozřejmě byste si neměli vybírat veřejnou síť pro místní síť doma, obecně mlčím o doméně, protože v tomto případě musíte nakonfigurovat řadič domény pro domácí síť- to nestojí za to.

Je nutné zkontrolovat, že všechna zařízení v domácí síti jsou součástí jedné pracovní skupiny, zatímco tam byla různá jména. Chcete-li to provést, přejděte na „Start Panel of Management- System“. Podobný postup musí být proveden na všech počítačích/ notebooky sítě.V poli, název počítače, název domény a parametry pracovní skupiny se podíváme na registrovaný název počítače a pracovní skupiny.

Nastavení místní sítě po připojení počítačů v systému Windows 7

Začněme ladit místní připojení na dvou počítačích, které pracují se systémem Windows 7.

Nastavení IP adresy a pracovní skupiny

Nejprve musíte řešit IP adresy počítačů v místní síti:

    Na klávesnici se potýkáme tlačítka R a Windows (logo společnosti). V okně zadáme kód NCPA.CPL. klikněte na OK.

Přejděte do vlastností místního spojení

Pokud používáte router, vložte automaticky

Po nastavení IP adres přistupujeme k ladění pracovní skupiny počítačů:

    Nalijte znovu na Windows a R současně, abyste „provedli“ okno. V něm vytočíme příkaz SYSDM.CPL a klikněte na OK.

Začněte měnit název skupiny a počítače

Vložte pro počítač jiné jméno

Nastavení celkového přístupu k souborům

Nyní musíte zviditelnit všechny soubory na počítačích, tj. Otevřený přístup k dokumentům uloženým na discích s tvrdými PC. Jak to udělat:

  • Spusťte „Ovládací panel“ prostřednictvím nabídky Start (položka je v seznamu vpravo).
  • Přejděte do centra pro řízení sítě a přístup.

Přejděte do „Sítě a centra pro řízení celkového přístupu“

Přejděte na změnu v obecných přístupových parametrech

Kontrola práce „BrandMauer Windows“

Síťová obrazovka („Windows Burder Brandmare) musí být aktivní při práci na místní síti. Jak zkontrolovat, zda obrazovka funguje:

    Spusťte „ovládací panel“ přes „Start“. Jdeme do jednotky „Administration“.

Zapněte síťovou obrazovku a nakonfigurujte automatický start

Kontrola sítě

Nyní zkontrolujte, zda připojení pracuje na místní síti, kterou jsme právě uspořádali:

  • Na „Clave“ klikneme na Windows a r. V řádku řídíme hodnotu CMD. Provádíme příkaz.
  • Napište do černého editoru slovo ping a IP adresa jiného počítače, s nímž byl připojen aktuální počítač. Pokud se jedná o druhý počítač v místní síti, představíme 192.168.0.2.
  • Klikněte na „Enter“. Podíváme se na výsledek operace: V parametru „ztracený“ by měl stát 0. Pokud to stojí za to, pak je vše v pořádku. Pokud ne, zkontrolujte, zda jste vše nastavili správně. sbalte s výše uvedenými pokyny.

Naopak „ztracený“ by měla být hodnota 0

Jak připojit dva počítače k ​​sobě a vytvořit místní síť

Chcete.li svázat dva počítače, potřebujete buď router (bezdrátové připojení) nebo speciální síťový kabel (přímé připojení). Zvažte oba typy připojení.

Připojení pomocí speciálního kabelu

Nejjednodušší způsob je svázat dva počítače se speciálním drátem.

Tabulka: Výhody a nevýhody spojení pomocí kabelu

profesionálové Minusy
Malý rozpočet. kabel je levnější než router. Extra dráty v domě.
Spolehlivost spojení. Nedostatek schopnosti připojit mobilní zařízení s místní sítí.
Vysoká rychlost při výměně různých souborů.
Jednoduchost přímého nastavení.

Jaké vybavení je potřeba

Pro kabelové spojení mezi dvěma počítači potřebujete trochu: samotný kabel a síťové karty na obou počítačích. Drát lze zakoupit v obchodě s počítačovým zařízením za 300. Vezměte však v úvahu: Musíte si například koupit kabel přesně pro spojení mezi dvěma počítači a nikoli mezi počítačem a routerem, například. Ten pro vás nebude fungovat. spojení jednoduše nebude navázáno.

Síťový kabel může spojit dva počítače a vzájemně se komunikovat

Vyberte také kabel vhodné délky, abyste se nemuseli pohybovat počítači blíže k sobě.

Síťová karta je v každém notebooku a téměř v každém stacionárním počítači (pokud jste samozřejmě vybavili její počítač). Tato složka problémů by proto neměla nastat. Přirozeně by pro ni měli být nainstalováni řidiči na „Windows“.

Jak připojit dva počítače?

Postup připojení je co nejjednodušší:

  • Narovnejte kabel. Pokud na něm nejsou žádné zástrčky, musí být vodič nejprve stisknut.
  • Připojíme jeden konec kabelu k prvnímu počítači (jakýkoli). Pokud máte stacionární počítač, bude síťový slot pozadu. Bude to obdélníkové. Vedle toho může být ikona sítě (několik čtverců připojených podle řádků). Vložíme plastovou zástrčku do charakteristického kliknutí.

Najděte za konektorem síťové karty stacionárního počítače

Výstup síťové karty na „notebooku“ je umístěn na jednom z postranních panelů

Nastavit spojení pomocí routeru

S routerem automaticky nastavení místní sítě-hlavní věc je, že server DHCP je zahrnut do parametrů routeru pro distribuci místních IP adres na zařízení, která v tuto chvíli používají router Wi-Fai.

Tabulka: Výhody a nevýhody spojení pomocí routeru

profesionálové Minusy
Místní síť je naladěna jednou na routeru. Musíte si koupit router, který je poměrně nákladný.
Po nastavení sítě budou všechna zařízení připojená k Wi-FUI (router), včetně telefonů, tablet, tiskáren, televizí, přístup k LOLKA. To znamená, že bude možné připojit nejen počítače k ​​síti. Může existovat nízká rychlost přenosu dat (bezdrátová komunikace je často pomalejší než kabel).
Pod nohama nebudou žádné další dráty. Komunikace může být nespolehlivá (poruchy jsou možné při přenosu dat).

Jaké vybavení je potřeba

Potřebujete router. to je vše. Můžete k němu připojit kabel poskytovatele a distribuovat internetový signál do všech zařízení v domě. V tomto případě router spojí všechny tyto gadgety (ty, které jsou v současné době připojeny k zařízení) s místní sítí.

Směrovač s jeho „Wi-Fay“ je schopen propojit všechny počítače a mobilní zařízení v domě mezi sebou

Samozřejmě, pokud má váš router sloty pro místní (domácí síť). obvykle jsou malované žluté a podepsané jako LAN (každý slot je očíslován), můžete připojit počítače s routerem pomocí kabelů. Rychlost přenosu dat „Lalk“ bude vyšší. Pak však budete muset koupit samostatný kabel pro připojení druhého počítače s routerem (v nejlepším případě najdete pouze jednu šňůru v routerové sadě. můžete jej připojit pouze k jednomu počítači).

S tímto typem připojení musíte vložit jeden konec kabelu do konektoru LAN na routeru a druhý. ve výstupu síťové karty na PC. Poté opakujte stejné akce s druhým kabelem a počítačem.

Vytvoření spojení mezi dvěma počítači pomocí routeru

Zvažte bezdrátové připojení počítače s routerem pomocí příkladu Windows 10:

    Musíme jen jít do přístupového bodu routeru. Otevřeme ikonu sítě vpravo níže. Hledáte náš router, otevřete čáru.

Klikněte na ikonu sítě na „Panel úkolů“

Chcete.li se připojit k věci, musíte z něj zadat heslo

Připojení k internetu kabelem

S kabelovým připojením se používá optický kabel nebo zkroucená pára. První typ kabelu má významnou výhodu, protože poskytuje rychlost předávání informací až do jednoho gigabitu za sekundu, zatímco maximální rychlost dosahuje pouze sto megabitů za sekundu.

Rychlost přenosu informací prostřednictvím Ethernet Cabel závisí na jeho typu a na síťové kartě, která vytváří signál. Ovlivňuje provoz stolních počítačů, herních konzolí, televizorů a dalších zařízení souvisejících s jednou sítí. Streamování informací nevyžaduje konstantní výměnu mezi zařízeními, což výrazně zvyšuje rychlost jeho zpracování. Rychlost má také velký význam při práci na firemní síti, zejména pokud je neustále vyžadováno pro přenos velkých polí informací.

Vytváření a konfigurace připojení na různých operačních systémech

Při vytváření připojení k internetu a jeho konfiguraci se zpravidla používají dva typy připojení k internetu: L2TP a PPPOE. Nastavení připojení se v různých vydáních Windows příliš neliší a je prováděno v podobném algoritmu.

Jak nakonfigurovat divizi L2TP v systému Windows 10

Protokol tunelu L2TP používaný k připojení k globální síti je symbiózou dvou starých protokolů: PPTP od společnosti Microsoft a L2F z Cisco. Síťová zařízení se snadno zpracovává a poskytuje vysokou míru výměny informací v důsledku nízkého zatížení procesoru. Je také docela stabilní a bezpečný, protože je schopen vytvořit jedinečné tunely pro práci v sítích. Protokol L2TP se používá hlavně v podnikových sítích. Jeho použití zaručuje stabilní vztah mezi hlavní kanceláří organizace a regionálními pobočkami.

Chcete.li nakonfigurovat připojení L2TP, musíte postupně provést následující akce:

  • Podle ikony tlačítka „Start“ klikněte na pomocí pravého klávesy klávesnice.
  • V nabídce Open klikněte na řádek „Síťové připojení“.

V rozšířené nabídce tlačítka Start vyberte řádek „Síťové připojení“

V okně Parametry sítě klikněte na linky „Řídicí centrum sítí a celkový přístup“

V okně řídicího centra klikněte na ikonu „Vytvořte nové připojení nebo síť“

V možnostech připojení možností připojení vyberte řádek s ikonou „Připojení k pracovišti“ a klikněte na klíč „Další“

Na panelu výběru klikněte na kartu „Použijte mé připojení k internetu (VPN)“

Na vstupního panelu adresy vytočte adresu serveru, nastavte „klíště“ na „Umožněte toto spojení s ostatními uživateli“ a klikněte na klíč „Vytvořit“

V konzole síťových připojení klikněte na generovanou posunu VPN s pravým tlačítkem myši a v rozbalovací nabídce klikněte na ikonu „Vlastnosti“

V konzole vlastností posunu VPN vložte typ VPN „L2TP s IPsec (L2TP/IPsec)“ a do pole „Data Crystation“, nastavte „volitelné“

V konzole vlastností připojení VPN klikněte na klíč „Dodatečné parametry“

Do konzoly dalších vlastností vložte klíč k testování autentičnosti poskytovaného poskytovatelem

Připojení L2TP je připraveno k použití.

Vytvořeno L2TP-SHIELD zvyšuje úroveň zabezpečení pro předplatitele a vytváří jednodušší připojení k vybavení poskytovatele.

Jak nakonfigurovat divizi L2TP v systému Windows XP

Vytvoření protokolu tunelu a nastavení připojení L2TP v systému Windows XP se vytváří podle algoritmu podobného připojení v systému Windows 10. Pouze integsse oken a panelů spojení je jiná. Vzhledem k tomu, že společnost Windows XP již není podporována společností Microsoft Corporation, se prakticky nepoužívá v podnikových sítích a v důsledku toho připojení L2TP v této verzi ztrácí svůj význam.

Jak nakonfigurovat divizi PPPOE v systému Windows 10

Protokol síťového připojení s internetem PPPOE se používá při připojení k hlavní síti pomocí technologie Ethernet. Tento protokol poskytuje řadu dalších schopností, jako je komprese informací během přenosu, a také vám umožňuje autenticky provádět a šifrovat data na úrovni balíčku. Připojení vyžaduje autorizaci v síti zadáním uživatele a hesla. Protokol PPPOE se používá pro přímé připojení k hlavní síti a vybavení poskytovatele.

Chcete.li se připojit k internetu přes PPPOE, musíte postupně provádět následující operace:

  • Otevřete na počítači panel „Centrum pro řízení sítí a obecný přístup“.
  • V okně rozvinutí klikněte na ikonu „Vytváření a nastavením nové připojení nebo sítě“.
  • V konzole „Connection nebo Network“ vyberte položku „připojení k internetu“ a klikněte na klávesu „Next“.
nastavit, počítači, windows

Nastavili jsme IP adresu v místní síti

Obecně by domácí síť měla již fungovat a všechna zařízení by měla být nalezena. Doposud však neobdrželi dynamické adresy (přiřazené systémem automaticky), to vám neumožňuje používat krátký přístup ke složkám zařízení, t.Na. Pokaždé, když obdrží další adresu ze systému. Vyhněte se tomu, že každému zařízení umožní statické IP adrese. To lze provést v nastavení routeru pro mobilní zařízení připojená přes Wi-Fi nebo v PC Windows, připojené zkrouceným párem.

Nejprve musíte zjistit IP adresu našeho routeru, která je obvykle vytištěna na nálepce ve spodní části zařízení. Zpravidla to je 192.168.0.1 nebo 192.168.Jeden.Jeden. Poslední číslice (1) označuje sériové číslo zařízení v síti a může se změnit v rozsahu od 0 do 255. Vzhledem k tomu, že 0 a 1 jsou již routerem vyhrazeny, můžete použít čísla od 2 do 255.

Chcete-li přiřadit IP adresy PC v místní síti, přejděte na „Ovládací panel-ovládání sítí a obecné přístupové centrum, které mění parametry adaptéru“ (druhý řádek v levé nabídce). Najděte v síti, která otevírá ten, ke které je váš počítač připojen, a otevřete „vlastnosti“ pomocí pravého tlačítka myši.

Zde musíte přejít na položku „IP ​​verze 4 (TCP/IPv4)“ a způsobit její vlastnosti. Právě v tomto okně budete muset ručně nastavit statickou IP adresu vašeho počítače a brány.

Chcete.li to provést, přepněte Chekbox a „použijte následující IP adresu“ a uveďte čísla adresy a brány (začněte zdola nahoru):

  • Hlavní brána. IP adresa routeru se zde hodí;
  • Maska podsítě. Obvykle je uvedeno na stejném místě jako adresa routeru. Nejčastěji na tom záleží 255.255.255.0 nebo 255.255.0.0;
  • IP adresa. Zde píšeme požadovanou adresu našeho počítače, která se bude lišit od adresy routeru s posledním číslem.

V nastavení serverů DNS vyberte také možnosti „Použijte následující servery DNS“ a označte IP adresu routeru jako preferovaný server DNS. Alternativní DNS není nutná k označení. Klikněte na OK a opakujte postup pro všechna ostatní zařízení Windows v místní síti a změníte poslední číslo 1 větší. Bude vyžadováno znovu načtení.

Poté budou všechna zařízení viditelná v síti a jejich zdroje budou k dispozici pro každý z počítače, zatímco si můžete vyměňovat soubory, například prostřednictvím společné složky nebo externího disku připojeného k routeru. Bude také možné zaregistrovat se jako společná síťová tiskárna, připojena přes USB s jedním z počítačů v síti a následně na něm provést tisk (za předpokladu, že tento počítač bude zapnut).

nastavit, počítači, windows
| Denial of responsibility | Contacts |RSS