Jak nastavit vyzvánění blesku na iPhonu

Jak nastavit vyzvánění blesku na iPhonu

Uživatelé chytrých telefonů jsou zvyklí používat při příjmu hovoru zvukový signál nebo vibrace. Pro uživatele iPhonu je tu další možnost. blikání.

Tento druh budíku se zachoval od prvních iPhonů až do současnosti, ale ne všichni uživatelé vědí, jak jej používat. Poprvé se objevil ve čtvrtém modelu. Tento způsob alarmu je velmi vhodný v případech, kdy nechcete použít zvukový signál.

Tento alarm se spustí v případě volání, zpráv SMS nebo zpráv z různých aplikací nainstalovaných v miniaplikaci.

Jak nastavit blesk do tichého režimu

Chcete-li povolit blikání při volání, musíte postupovat podle následujících kroků:

 • Nastavení je nutné otevřít.
 • Dále vyberte možnost „Basic“.
 • Přechod na univerzální přístup.
 • Dále je třeba věnovat pozornost bloku „Slyšení“.
 • Dále klikněte na řádek „Flash alert“.
 • Poté nastavte posuvník doprava. Při příjmu hovoru se aktivuje zábleskové světlo. Pokud chcete, aby se blesk vypínal tiše, musíte povolit „tichý režim“.

Při příchozím hovoru nebo zprávě SMS nyní třikrát blikne blesk. To je užitečné zejména v prostředí s hlasitým hlukem. V těchto situacích můžete zvukové upozornění snadno vynechat.

Video vysvětluje, jak používat blesk k přijímání oznámení o hovorech a SMS

Jak zapnout blesk na iPhonu během hovoru standardními prostředky

Chcete-li tuto funkci používat na iPhonu, musíte provést přednastavení. Algoritmus pro výchozí nastavení blesku jako oznámení:

 • Přejděte na plochu iPhone a zobrazte ikony aplikací.
 • Najděte aplikaci „Nastavení“ a spusťte ji.
 • V nabídce nastavení vyhledejte a vyberte část „Základní“.
 • V seznamu hlavních nastavení vyberte možnost „Univerzální přístup“.
 • Aktivace „Led blesku pro výstrahy.

Pokud byly všechny kroky provedeny správně, můžete začít novou funkci používat a využívat ji. Smartphone bliká nejen při hovorech, ale také při dalších oznámeních:

nastavit, vyzvánění, blesku, iphonu

Režim blikání je aktivní, když je telefon zamčený nebo v režimu spánku. Pokud je zařízení aktivní a displej svítí. alarm bez upozornění. Celkově je to pro uživatele výhoda. Když je domovská obrazovka rozsvícená, pozná, že přišlo oznámení, bez dalšího pípnutí, a absence blesku šetří spotřebu baterie.

Jak povolit a zakázat blesk při volání v systému Android?

Nejen majitelé iPhonu si mohou takovou funkci nainstalovat do svého telefonu. Systém Android má v poslední době ve firmwaru zabudovanou také standardní funkci blesku pro příchozí hovory. Jak ji povolit a jakou cestou najít blesk, je vidět na obrázku výše. Můžete použít vyhledávání nebo se tam dostat několika kliknutími. Vývojáři umožnili tuto možnost pro osoby se zdravotním postižením.

 • Otevřete Nastavení smartphonu;
 • Přejděte na „Systémové aplikace“;
 • Bude zde položka s názvem „Telefon“;
 • Přejděte do nastavení „Příchozí hovory“;
 • Aktivujte položku „Flash on Call“;

Výše uvedený příklad ukazuje, jak povolit nastavení v telefonu Xiaomi Redmi 5 Plus. Některé položky mohou být pojmenovány jinak.

Nastavení oznámení na iPhonu bez blesku

V novém iOS 13 mají uživatelé možnost nastavit si v telefonu oznámení pro všechny aplikace i pro každou zvlášť. Upozornění jsou ve výchozím nastavení zapnuta pro nový program. Jakékoli jeho změny se zobrazí jako upozornění. V našich chytrých telefonech je však často nainstalováno tolik aplikací, že zanechávají oznámení. A nezřídka se stává, že když přijdeme domů a připojíme telefon k síti Wi-Fi, přijde záplava zpráv.

Vypnutí všech oznámení najednou, včetně těch, pro která jste na iPhonu nastavili blesk:

Po posunutí posuvníku doprava a jeho zapnutí přestane telefon přijímat oznámení. Všechny budou blokovány, dokud režim nevypnete. I když jste v prohlížeči souhlasili s přijímáním oznámení PUSH, jsou také blokována. V tomto okně nastavení můžete změnit nastavení pro příjem telefonních hovorů od jiných volajících.

Pokud chcete nakonfigurovat oznámení pro každou aplikaci v iPhonu:

Tímto způsobem můžete vypnout kterýkoli z navrhovaných seznamů. Vyberte každé z nich a vypněte oznámení, pro které jste nastavili blesk. V tomto okně můžete také nakonfigurovat některá nastavení zpráv.

Jak zapnout blesk při volání na iPhonu v tichém režimu?

Když s námi chce někdo mluvit po telefonu, poznáme to podle zvukového upozornění iPhonu nebo jeho vibrací. Vibrace i vyzvánění však mohou být povoleny současně. Další věcí je, že v některých situacích si nemusíme ničeho všimnout. Například v nočním klubu, kde můžete na telefon v blízkosti upozornit pouze blikající diodou LED. Jak zapnout blesk na iPhonu 8, který je používán fotoaparátem zařízení a jako svítilna?

 • Přejděte do „Nastavení“ na iPhonu
 • Dále v části „Základní“
 • Poté klepněte v nabídce na část „Univerzální přístup“
 • Přejděte úplně dolů, dokud nenarazíte na položku „Hearing“
 • Ve starších verzích iOS vyberte možnost „Alert Flash“, v novějších verzích vyberte možnost „Silent Flash“
 • Přesuňte oba posuvníky do polohy „Zapnuto“
nastavit, vyzvánění, blesku, iphonu

Jak vidíte, není to nic složitého. Nyní bude smartphone v tichém režimu pokaždé pípat pomocí LED blesku.

Opět si všimněte situací, ve kterých by takové upozornění výrazně pomohlo:

 • Při odpočinku na hlučných místech
 • Při náročné práci, kdy vás ruší zvuky z okolí a nechcete zmeškat příchozí hovor
 • Někteří uživatelé používají zábleskový signál LED jako budík

Není problém aktivovat takovou zajímavou funkci vašeho „jablka“. Chcete-li ji vypnout, postupujte stejně, ale na samém konci přesuňte oba posuvníky do polohy „vypnuto“.

Blesk při hovoru v iPhonu pro tichý režim

Případně můžete blikání nastavit do tichého režimu. To je užitečné, pokud jste venku nebo na dovolené na hlučném místě. kde je nepravděpodobné, že uslyšíte pípnutí. Blikající kontrolka LED v tichém režimu vám zabrání zmeškat důležité hovory a zprávy. Chcete-li režim aktivovat, postupujte takto:

 • Nezapomeňte zkontrolovat, zda funguje LED dioda iPhonu. při příchozím hovoru nebo oznámení by měla několikrát bliknout.

Jak nastavit libovolnou skladbu na příchozí hovor na iPhonu

Každé mobilní zařízení má výchozí vyzváněcí tón. Ale chceme ji nahradit písní od našeho oblíbeného interpreta. Můžete ji změnit bez připojení k počítači. Za tímto účelem si musíme z obchodu App Store stáhnout aplikaci GarageBand. A také prohlížeč, který umí stahovat soubory MP3 z internetu, například Aloha Browser.

Nainstalujte ji do telefonu a stáhněte si skladbu, kterou chceme nastavit jako vyzváněcí tón. Je to stejně snadné jako zapnout blesk oznámení na iPhonu.

Zde je návod, jak to udělat:

 • Chcete-li otevřít stažený soubor, klepněte na šipku v dolní části okna a vyberte výchozí složku pro stahování; složky pro stahování hudby
 • Dále je třeba provést následující kroky: v horní části klikněte na tlačítko „Upravit“, vyberte soubor a dole klikněte na tlačítko „Sdílet“; přesunutí hudebního souboru
 • V rozevírací nabídce klikněte na možnost „Uložit do souborů“ a vyberte složku, abyste si ji mohli zapamatovat a najít; Vyberte složku, do které chcete soubor přesunout
 • Poté spusťte aplikaci GarageBand. Otevřete v něm nový projekt a vyberte „Audio Recorder“; Zvolte režim „Audio Recorder“
 • V horní části je třeba vypnout metronom, protože bude v budoucnu zaznamenán ve skladbě a bude vás pouze obtěžovat svým tikáním;
 • Vyberte ikonu zvukové stopy a tlačítko „Lasso“;
 • Otevře se průzkumník, kde je třeba vybrat soubor, který jsme právě uložili do složky;
 • Přeneste skladbu na časovou osu a vytvořte vyzváněcí tón požadované délky pro iPhone;
 • Až bude hotová, uložte ji do nového projektu, klikněte na tlačítko „Sdílet“, vyberte možnost „Vyzváněcí tón“. Uložení jako vyzváněcí tón

Pokud jste předtím na iPhonu zapnuli blesk při hovorech nebo oznámeních, budou nestandardní vyzváněcí tóny doprovázeny také světelnou indikací. Pokud chcete vytvořit vyzváněcí tón ze skladby, kterou již máte v knihovně médií, můžete se obejít bez stahování, tedy bez prohlížeče Aloha. A ihned otevřete skladbu v aplikaci GarageBand. V aplikaci GarageBand si můžete dokonce vytvořit vlastní hudební skladbu. A můžete si upravit skladby tak, aby se vám hodily do vyzváněcího tónu.

To by mohlo být užitečné: Jak vyčistit iPhone před prodejem.

Jak flashnout vyzváněcí tón iPhonu

Ve starších operačních systémech před iOS 13

 • Otevřete aplikaci Nastavení.
 • Nyní vyberte sekci Univerzální přístup.
 • Přejděte dolů do části Slyšení.
 • Vyberte možnost Alert Flash.
 • Zde si můžete nastavit vyzváněcí tón iPhonu. Může být aktivován pouze v tichém režimu nebo vždy.

Po nastavení blesku na vyzvánění iPhonu jej můžete zapnout v tichém režimu. Svítilna při volání na iPhonu funguje pouze při zamknutém zařízení. Pokud není zamčeno. domovská obrazovka je aktivní nebo je spuštěna aplikace. při příchozím hovoru se nerozsvítí blesk. upozornění na hovor bude viditelné na samotné obrazovce. Výrobce to nastavil z nějakého důvodu; šetří to energii baterie.

Ujistili jsme se, že odpověď na otázku, jak dát blesk na iPhone při volání, je poměrně jednoduchá. provádí se několika klepnutími. Jednoduchá akce přidá k vibracím a vyzvánění třetí typ upozornění. vizuální.

Proč to nefunguje

Někteří majitelé gadgetů Apple si stěžovali, že blesk po aktivaci funkce nefunguje. Existuje mnoho důvodů, které vám brání plně využívat vestavěnou diodu LED, od poškození způsobeného pádem telefonu až po softwarové chyby. Chcete-li problém vyřešit, měli byste provést diagnostiku a identifikovat negativní faktory.

Problém Řešení
Vlhkost na některých částech fotoaparátu Výměna modulu kamery za nový. Blesk a LED dioda jsou připojeny na stejnou pásku, takže je nelze vyměnit samostatně. Lze opravit svépomocí.
Připevnění ochranné fólie na zadní stranu zařízení. V některých případech může rušit blesk Pokud je na zadní straně fólie, odstraňte ji a otestujte iPhone
Přehřívání telefonu během používání. Vypněte telefon a počkejte, až zcela vychladne. Poté to zkuste znovu.
Aktualizace operačního systému. Nejčastější příčina pro iPhone 4s a novější verze Vrátit se ke staršímu operačnímu systému nebo počkat na nový firmware od výrobce.
Selhání hardwaru blesku. Může být důsledkem klepnutí nebo pádu smartphonu. Je nutná úplná výměna součásti, nelze ji opravit.
Instalace „out of the box“ aplikace, která často zamrzá a blokuje přístup k základním funkcím. Odinstalování aplikace. Pokud problém přetrvává, obnovte tovární nastavení.
Útěk z vězení. doplněk, který rozšiřuje funkčnost zařízení. Umožňuje nejen instalaci aplikací z App Storu. Po této operaci je iPhone automaticky mimo záruku. Jediný způsob, jak získat staré funkce zpět, je vrátit se k továrnímu nastavení.
Flash vůbec nefunguje. Testování v různých programech a dokonce i instalací aplikace třetí strany (např. svítilny). Pokud zde světlo funguje, je třeba aktualizovat standardní aplikaci Fotoaparát. Pokud ne, je vhodné zkontrolovat nastavení a ujistit se, že je v seznamu povolených položek.

Problémy mohou nastat také v důsledku různých poruch smartphonu. Podívejme se na jejich řešení podrobněji

Jak vyměnit fotoaparát v iPhonu

Abyste zajistili správnou funkci zařízení, měli byste si zakoupit pouze originální příslušenství. Díl zadní kamery je třeba zakoupit u specializovaného prodejce. Na jeho ústřižku by mělo být vytištěno sériové číslo.

Pomocí pětihranného šroubováku oddělte zadní kryt od displeje. Odpojte kabely od základní desky pomocí spoileru. Dříve nainstalovaný modul je umístěn nahoře. po odstranění všech šroubů jej vyjměte. Nainstalujte nový a proveďte všechny operace v opačném pořadí.

Nouzový restart

Chcete-li vyřešit dočasné softwarové závady, stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se na obrazovce nezobrazí posuvník. Přesuňte ukazatel umístěný na levé straně doprava a počkejte, dokud se zařízení nevypne.

Instalace aktualizací

Nejnovější verze zpravidla obsahují vylepšenou podporu funkcí chytrých telefonů a zabezpečení. Chcete-li nainstalovat nový firmware, připojte zařízení ke zdroji napájení a poté ke směrovači. přejděte do Nastavení, vyberte část „Základní“, v seznamu najděte „Aktualizace softwaru“. Aktivujte možnost „Stáhnout a nainstalovat“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS