Jak nastavit vyzvánění na iPhonu bez počítače

Jak nastavit vyzváněcí tón na iPhonu bez počítače

Nejefektivnější způsob, jak nastavit vyzváněcí tón na iPhonu bez počítače, v jakém formátu by měla být hudba, odkud ji můžete získat. Podrobné pokyny k používání aplikace Garage Band a k používání softwaru třetích stran.

Přestože samotný systém iOS čte hudební soubory ve formátech MP3, FLAC a AAC, pro vyzvánění můžete použít pouze formát M4R. Je relevantní nejen pro iPhone, ale také pro iPod, iPad. M4R se kvalitou neliší od MP3 nebo AAC, což rozzlobilo uživatele zařízení Apple.

Důvodů pro volbu jiného než běžného formátu společnosti Apple je několik:

 • Ekonomický přínos. V iPhonu je maximální šance používat pouze licencované vyzváněcí tóny, což je zisk pro tvůrce vyzváněcích tónů i pro Apple.
 • Vystupte z davu. Další způsob, jak se „odlišit“, což je normální pro všechny „jablečné“ produkty. Zatímco ostatní smartphony přijímají jakoukoli hudbu, iPhony vyžadují pouze M4R.

Jednoduchá úprava souborů MP3 na M4R nepřipadá v úvahu. formát se nezmění. Převod je nutné provést pomocí konvertoru nebo jiného softwaru. iTunes je považován za nejspolehlivější způsob od prvních let vydání iPhonu, ale tento program je nainstalován pouze v počítači a vyžaduje synchronizaci. Další nevýhodou je nestabilní provoz v systému Windows.

Důležitá poznámka: iTunes převede MP3 na M4A. Poté je třeba soubor přejmenovat na správný formát. M4R. V opačném případě nebude možné nastavit melodii vyzvánění.

V jakém formátu se používají vyzváněcí tóny pro iPhone

Navzdory skutečnosti, že samotný systém iOS čte hudební soubory ve formátu MP3, FLAC, AAC, lze pro vyzvánění použít výhradně M4R. Je relevantní nejen pro iPhone, ale také pro iPod, iPad. V kvalitě se M4R neliší od MP3 nebo AAC, což způsobuje rozhořčení mezi uživateli „Apple“ gadgets.

Důvodů pro volbu jiného formátu, než jsou běžné formáty od společnosti Apple, je několik:

 • Ekonomický přínos. Zde je nejlepší šance používat v iPhonu pouze licencované vyzváněcí tóny, což je zisk pro tvůrce i samotný Apple.
 • Příležitost vyniknout. Další způsob „odlišnosti“, který je pro všechny produkty Apple přirozený. Zatímco ostatní smartphony přijímají jakoukoli hudbu, iPhony vyžadují pouze M4R.
nastavit, vyzvánění, iphonu, počítače

Formát MP3 nelze jednoduše upravit na M4R. formát se nezmění. Musíte převést pomocí konvertoru nebo jiného softwaru. Aplikace iTunes je považována za nejspolehlivější způsob již od počátků iPhonu, ale tato aplikace je nainstalována pouze v počítači a vyžaduje synchronizaci. Další nevýhodou je nestabilní provoz v systému Windows.

Důležitá poznámka: iTunes převede soubory MP3 na M4A. Poté je třeba soubor znovu přejmenovat, aby měl požadovaný formát M4R. V opačném případě nebude možné do telefonu vložit vyzváněcí tón.

Jak přiřadit vyzváněcí tón kontaktu v iPhonu

Otevřete aplikaci Kontakty na iPhonu a vyberte kontakt, pro který chcete nastavit vyzvánění a/nebo zvuk oznámení. Klikněte na tlačítko Upravit/Změnit v pravém horním rohu obrazovky.

Podobně můžete požadovaný kontakt najít v seznamu posledních kontaktů.

Najděte možnost Vyzváněcí tóny s označením „výchozí“ vedle ní. Klepněte na něj a vyberte jedno ze stažených nebo zakoupených vyzvánění.

Můžete také přejít do obchodu s vyzváněcími tóny, koupit si nový vyzváněcí tón a nastavit ho na kontakt.

nastavit, vyzvánění, iphonu, počítače

Na stejné stránce můžete také povolit možnost Nouzové vynucení, která umožní, aby hovory a zprávy od tohoto kontaktu obešly režim Nerušit.

Po dokončení klepněte na Hotovo v pravém horním rohu obrazovky.

Pro své kontakty můžete také nastavit různé zvuky oznámení. Chcete-li to provést, musíte místo možnosti Vyzváněcí tóny vybrat možnost Zvukové oznámení.

nastavit, vyzvánění, iphonu, počítače

Nastavení různých vyzváněcích tónů u kontaktů v iPhonu vám umožní zjistit, kdo vám volá, ještě než zvednete telefon. Tato funkce není tak významná, ale ve skutečnosti je velmi užitečná v každodenním životě.

Zjistěte, jak nastavit vyzváněcí tón v iPhonu bez iTunes a přehrát vyzváněcí tón v GarageBandu

 • Otevřete stažený nástroj.
 • Výběr vyzváněcího tónu. Například: „Kytara“, „Klávesy“ nebo „Bicí“.
 • Najděte požadovaný hudební soubor a odešlete jej do aplikace GarageBand. Dlouhý stisk ikony oblíbené skladby. Není třeba dodávat, že zvukový soubor musí být do vašeho zařízení stažen předem.
 • Operační systém iOS nepodporuje přehrávání zvukových souborů ve formátu MP3. Problém lze vyřešit dvěma způsoby: buď stažením melodie ve formátu M4R, nebo zpracováním skladby ve formátu MP3 pomocí online převodníku zvuku, nebo pomocí speciálního programu.
 • Jakmile máte stopu v GarageBandu, přetáhněte vybranou stopu na jeden z okrajů. Mějte na paměti, že délka zvukových souborů je omezena na čtyřicet sekund. Pokud vyberete příliš dlouhou stopu, operace se neprovede. Stisknutím tlačítka “ “ zvětšíte velikost stopy. Je také možné zacyklit vybraný segment souboru.
 • Dokud se na displeji iPhonu nezobrazí tlačítka s dalšími funkcemi, držte prst na vybrané skladbě.
 • Přejděte do nabídky „Sdílet“ a klikněte na kartu „Vyzváněcí tón“.

Hudbu můžete do vyzvánění iPhonu vložit také obvyklým způsobem pomocí aplikace Nastavení. Za tímto účelem stiskněte tlačítko „Sounds“ a v dalším okně stiskněte tlačítko „Ringtone“. Zobrazí se seznam skladeb přijatých do smartphonu.

Roman Vladimirov. Odborník na produkty Apple, pedantský manažer.ru. Konzultant ve společnosti appleiwatch.spoluautor článku. S produkty Apple pracuji více než 10 let.

Krok 5.

Přetažením skladby doleva nebo doprava ji přidáte do aplikace GarageBand.

Výchozí délka skladby je velmi krátká, proto je třeba upravit délku skladby, aby byla delší. Klikněte na malou ikonu. prodloužit stopu; čím více taktů přidáte, tím delší bude stopa.

V části pro úpravy můžete skladbu zkrátit na požadovanou délku. Úsek můžete také zacyklit tak, že ho rozdělíte a dvakrát na něj klepnete.

Po dokončení vytváření vyzváněcího tónu klepněte na šipku dolů a klepněte na možnost Moje skladby. Automatické uložení vytvořeného vyzváněcího tónu jako „Moje píseň“. Kliknutím na název ji můžete přejmenovat.

Změna vyzváněcího tónu iPhonu

V části Nastavení zvuků můžete změnit zvuk zprávy. Tato možnost se nachází hned pod položkou Vyzvánění.

Po jeho výběru můžete změnit zvuk zprávy a zakoupit další.

Je důležité vybrat si vyzváněcí tón a zvuk zprávy, které se vám líbí, protože je budete slýchat často. Věnujte proto pár minut a najděte si ten pravý pro vás.

Metoda bez počítače

K tomu budete potřebovat cloudové úložiště pro skladbu a GarageBand nainstalovaný v iPhonu.

Stáhněte skladbu z cloudu do složky GarageBand File Transfers v části Soubory:

Pak otevřete GarageBand a vytvořte novou skladbu. Můžete si vybrat naprosto libovolný nástroj. není v tom žádný rozdíl.

Kliknutím na znaménko plus v pravém horním rohu obrazovky nastavte automatický počet úderů:

Poté otevřete seznam smyček a vyberte staženou skladbu v části „Soubory“:

Dlouhým ťuknutím ji přeneste na automaticky vygenerovanou stopu:

Zde můžete skladbu libovolně upravit.

Poté se vraťte do seznamu projektů GarageBand (levé horní tlačítko) a dlouhým klepnutím na budoucí projekt vyzvánění zobrazte kontextovou nabídku:

Klikněte na možnost „Sdílet“. Otevře se toto okno:

Klikněte na „Vyzváněcí tón“ a pojmenujte jej podle svých představ. GarageBand vás pak vyzve, abyste jej použili jako vyzváněcí tón pro všechny hovory, jen pro konkrétní kontakt nebo dokonce pro zprávy.

Pokud však chcete vyzváněcí tón změnit, přejděte do Nastavení, Zvuky, Tóny a Vyzváněcí tón, kde se zobrazí vámi vytvořená skladba.

Jak stáhnout a nastavit vlastní vyzváněcí tón v iPhonu?

Nativní skladby iPhonu nejsou nijak zvlášť originální, takže mnoho lidí si během příchozích hovorů rádo poslechne originální soundtrack od oblíbeného interpreta nebo populární hit.

Nejjednodušší způsob, jak do iPhonu nainstalovat nové vyzvánění, je stáhnout ho pomocí počítače a aplikace iTunes.

Po připojení telefonu k počítači stačí přetáhnout soubor vyzvánění v příslušném formátu do aplikace Sounds.

Odstranění vyzváněcího tónu nainstalovaného prostřednictvím aplikace GarageBand

Vyzváněcí tón nainstalovaný v telefonu prostřednictvím hudební aplikace nemusí být možné odstranit obvyklými způsoby. K odinstalaci budete muset použít také GarageBand. Zde je návod, jak odstranit vyzváněcí tón:

 • Nejprve přejděte do aplikace a klikněte na položku „Nedávné“.
 • Zobrazí se vám složky, které jste použili. Stiskněte a podržte libovolnou složku.
 • V zobrazené nabídce klikněte na šipku, kde se nachází funkce „Sdílet“.
 • Dále vyberte část „Vyzváněcí tón“.
 • V okně stiskněte nabídku „Vaše vyzváněcí tóny“.
 • Je třeba vybrat funkci „Spravovat“.
 • Přejeďte na vyzváněcím tónu doleva a stiskněte tlačítko „Odstranit“, čímž vyzváněcí tón z telefonu vymažete.

Pokud jste si v iPhonu nastavili vyzváněcí tón pomocí aplikace GarageBand, nechcete ho odstranit. Jak jste si možná všimli, nainstalované vyzvánění lze odstranit pomocí hudební aplikace. Pokud jej odstraníte z mediálních souborů, můžete mít problém se vyzvánění zbavit.

Roman Vladimirov. Odborník na produkty Apple, manažer pedantů.na adrese. Konzultant ve společnosti appleiwatch.jméno, spoluautor článků. S produkty Apple pracuji více než 10 let.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS