Jak nastavit Windows Hello Facial rozpoznávání na Windows 11. Windows 10 Windows Hello

Vyřešeno: Windows Hello není na tomto zařízení k dispozici

S tolika hackery, kteří dnes mohou ukrást vaši identitu, vaše finanční informace a podobně, je důležité zvýšit bezpečnostní opatření v počítači; A to je jeden z důvodů, proč více lidí volí Windows 10. S tímto novým operačním systémem byste mohli používat Windows Hello.

Windows Hello je funkce, která vám umožní přihlásit se do počítače rychle prostřednictvím rozpoznávání obličeje, otisků prstů a dokonce i IRIS skenování. Vyžaduje to použití nezbytného hardwaru, jako je snímač otisků prstů a fotoaparát. Chcete.li využít tuto úhlednou funkci, stačí pouze nakonfigurovat svůj systém. Mnoho uživatelů se však setkává s chybou „Windows Hello není na tomto zařízení k dispozici“, i když je již přítomen veškerý potřebný hardware.

S tím, zde je 6 metod opravit Windows Hello není k dispozici na tomto zařízení v systému Windows 10.

Metoda 1: Aktualizujte své Windows

Kontrola aktualizace systému Windows je možnost, kdy se setkáte s chybou v počítači. Chcete.li to provést, postupujte podle níže uvedených kroků.

Krok 1: Po zasažení na klíč Windows a já na klávesnici vyberte zabezpečení aktualizace.

Krok 2: Zvolte zkontrolovat aktualizace.

Krok 3: Po kontrole aktualizací a počítače je nainstalujte, nainstalujte aktualizace a restartujte počítač.

Metoda 2: Spusťte hardware a zařízení pro odstraňování problémů

Krok 1: Totéž s první metodou, otevřeným nastavením Windows a vyberte možnost Zabezpečení aktualizace.

Krok 2: Vyberte Odstraňování problémů v levé nabídce.

Krok 3: Vyberte hardware a zařízení, které najdete v sekci Najít a opravit další problémy.

Krok 4: Tentokrát stačí stisknout spuštění odstraňování problémů. Tím se zjistí problémy a opraví je. Postupujte podle pokynů, které by vám poskytlo na obrazovce.

Metoda 3: Povolte použití biometrie od editoru skupiny

Vezměte na vědomí, že tato metoda bude fungovat pouze na Windows 10 Education, Pro a Enterprise Edition. Pokud máte OS Uživatelé Windows 10 Home Edition OS, musíte to přeskočit a vyzkoušet jiné metody.

Krok 1: Vytáhněte editor politiky skupiny zadáním Gpedit.MSC na prostoru poskytnuté po stisknutí klíče Windows a R na klávesnici a klikněte na OK.

Krok 2: Postupujte podle této cesty a najděte správný klíč registru. Konfigurace počítače Administrativní šablony komponenty Windows Biometrics

Krok 3: Klikněte na biometrii a přejděte na „Povolte použití biometrie“ a poklepejte na něj.

Krok 4: Pokud jste v poli Politické vlastnosti, ujistěte se, že zaškrtnete „Povoleno“. Poté, co to uděláte, stačí stisknout aplikaci a pak OK, abyste uložili změny, které jste provedli.

Krok 5: Chcete.li se ujistit, že na váš počítač budou použity změny, restartujte počítač.

Metoda 4: Aktualizujte biometrické ovladače ze správce zařízení

Krok 1: Na klávesnici stiskněte klávesu Windows a R současně. Na krabici zadejte devmgmt.MSc a poté vstoupit. Tím se otevře správce zařízení počítače.

Krok 2: Se stránkou správce zařízení nahoru zkontrolujte akci na levé horní straně a klikněte na něj. Otevře rozbalovací nabídku, kde můžete vidět a zvolit skenování změn hardwaru.

nastavit, windows, hello, facial

Krok 3: Poté musíte rozšířit ikonu biometrie. Tímto způsobem vám ukáže snímač platnosti nebo ikonu snímače otisků prstů. Klikněte na to a vyberte si jej odinstalovat.

Krok 4: Kdykoli něco odinstalujete, je nezbytné restartovat počítač a uložit změny, které jste provedli. Jakmile je váš počítač proveden s restartem, automaticky detekuje nejnovější ovladače pro vaše biometrická zařízení a nainstaluje je. Jakmile jsou nainstalovány, můžete zjistit, zda chyba „Windows Hello není v tomto zařízení k dispozici“ již byla opravena nebo musíte vyzkoušet jiné řešení.

Metoda 5: Zakázat rychlé spuštění

Krok 1: Chcete.li zakázat rychlý startup, musíte přistupovat k ovládacím panelu počítače. To můžete udělat jednoduše kliknutím na nabídku Start a přejít na ovládací panel. Můžete to také provést stisknutím klávesy Windows na klávesnici spolu s písmenem R a zadáním a zadávání ovládacího panelu slov do pole.

Krok 2: Na obrazovce ovládacího panelu uvidíte mnoho různých ikon v závislosti na vašem pohledu. Vyhledejte a vyberte hardware a zvuk. Při dostupných výběrech klikněte na Možnosti napájení.

Krok 3: Na levém rohu obrazovky vyhledejte možnost „Vyberte, co tlačítka napájení dělají“.

Krok 4: Předchozí krok vás přivede do pole, kde si můžete přizpůsobit nastavení napájení. Ve vyšší části pole vyhledejte „Nastavení změny, která jsou aktuálně nedostupná, a klikněte na něj.

Krok 5: To přinese další stránku, kde můžete vidět malé krabice s zaškrtávacími znaky. Nezapomeňte zrušit zaškrtnutí políčka odpovídající „zapnutí rychlého spuštění“. Jakmile je to hotovo, stačí kliknout na změny uložit.

Metoda 6: Resetujte rozpoznávání obličeje/otisků prstů

Krok 1: Otevřete nastavení Windows stisknutím klávesy Windows na klávesnici plus dohromady dohromady. Vyberte účty.

Krok 2: V rámci účtů vyberte možnost přihlášení. To vás přivede do okna Hello Box.

Krok 3: Pod krabičkou Windows Hello, musíte vyhledat rozpoznávání otisků prstů nebo obličeje a zvolit jej odstranit kliknutím na tlačítko Odebrat.

Krok 4: Další krabice se vyskakuje po procházení krokem 3, což by řekl vítání v systému Windows Hello. Ve spodní části krabice uvidíte tlačítko Začínat. Stiskněte to a postupujte podle pokynů na obrazovce, který vám počítač poskytne k resetování rozpoznávání obličeje/otisků prstů.

Krok 5: Až se to stane, zavřete okno a restartujte počítač.

Tady máš. Jakmile můžete použít jednu nebo více výše uvedených metod, měli byste nyní být schopni opravit chybu „Windows Hello není k dispozici v tomto zařízení“. S tím byste se mohli přihlásit rychleji do počítače s přidanou zabezpečením.

Obnova oddílu

 • Oprava krátkého testu DST selhala
 • Nepodařilo se formátovat oddíl
 • Opravte a opravujte MBR
 • Obnovit formátovaný oddíl
 • Oddíl systému EFI
 • Hetman Recovery Recovery

Jak nastavit Windows Hello Facial rozpoznávání na Windows 11

Zde je návod, jak nastavit Windows Hello a přihlásit se pouze s obličejem na Windows 11.

 • Chcete-li nastavit Windows Hello Face na Windows 11, Otevřete nastavení možností přihlášení účtů a klikněte na „Nastavení“ na nastavení „Rozpoznání obličeje (Windows Hello)“, klikněte na „Začněte“, potvrďte ověřování, umístěte svou tvář pro Skenujte a klikněte na „Zavřít.“

V systému Windows 11 se můžete bezpečně přihlásit, aniž byste na obrazovce napsali něco pomocí funkce s funkcí pro rozpoznávání obličeje Windows Hello Hello.

Windows Hello existoval už mnoho let a je to funkce, která nabízí několik způsobů, jak prohloubit heslo ve prospěch bezpečnější metody ověřování, jako je pin, otisky prstů a obličeje.

I když můžete tuto funkci povolit a nakonfigurovat prakticky na jakémkoli zařízení, stále potřebujete speciální hardware. Například ověřování otisků prstů vyžaduje čtečku otisků prstů a možnost rozpoznávání obličeje vyžaduje infračervenou nebo intel realsense kameru.

Tato příručka vás naučí kroky k konfiguraci Windows Hello Facial Recognition pomocí biometrické kamery na Windows 11.

Nastavte rozpoznávání obličeje na Windows 11

Chcete.li nakonfigurovat Windows Hello Anignition Facial Recognition pro odemknutí počítače na Windows 11, použijte tyto kroky:

 • Otevřené nastavení na Windows 11.
 • Klikněte na účty.
 • Klikněte na stránku Možnosti přihlášení na pravé straně.
 • V části „Způsoby přihlášení“ vyberte nastavení „Rozpoznání obličeje (Windows Hello)“.
 • Klikněte na tlačítko Nastavit.
 • Klikněte na tlačítko Začněte.
 • Potvrďte své aktuální heslo (nebo PIN).
 • Podívejte se přímo do fotoaparátu, kde můžete Windows 11 vytvořit profil rozpoznávání obličeje vaší obličeje.
 • Klikněte na tlačítko Zavřít.
nastavit, windows, hello, facial

Po dokončení kroků můžete zamknout zařízení (klíč Windows L) a podívat se do kamery a přihlásit se.

Pokud zkušenost s přihlášením nefunguje podle očekávání, najdete v rámci nastavení „Uznání obličeje (Windows Hello)“ možnost „Zlepšit rozpoznávání“, která udržuje trénink systému.

Zakázat rozpoznávání obličeje na Windows 11

Chcete.li odstranit Windows Hello Agnrial Recognition a přihlásit se do systému Windows 11, použijte tyto kroky:

 • Otevřené nastavení.
 • Klikněte na účty.
 • Klikněte na stránku Možnosti přihlášení na pravé straně.
 • V části „Způsoby přihlášení“ vyberte nastavení „Rozpoznání obličeje (Windows Hello)“.
 • Klikněte na tlačítko Odebrat.
 • Potvrďte pověření účtu.
 • Klikněte na tlačítko OK.

Po dokončení kroků se můžete pokračovat v přihlášení pomocí tradičního hesla. Pokud jste nakonfigurovali čtečku PIN nebo otisků prstů, musíte tyto konfigurace odstranit pomocí stejných kroků k deaktivaci funkce Windows Hello.

Windows Hello Hello Facial Recognition Compatible Hardware

Přestože je biometrická ověřování široce dostupné, nenajdete ji na každém zařízení, zejména na rozpočtovém trhu. Pokud chcete použít ověřování rozpoznávání obličeje v systému Windows 11, obvykle budete potřebovat prémiové zařízení. Zde je například seznam nejlepších notebooků s kamerami pro rozpoznávání obličeje:

Pokud jste na trhu s rozpočtovým zařízením, Surface Go 3 je cenově dostupný a zahrnuje kameru pro rozpoznávání obličeje Windows Hello Hello.

We couldn’t find a camera compatible with Windows Hello Face In Windows 10 /11

Pokud máte stolní počítač, nemusíte utrácet mnoho peněz za to, aby zažila biometrická autentizace. Webová kamera Logitech Brio můžete získat s fotoaparátem rozpoznávání obličeje za přibližně 130.

Můžeme získat provizi za nákupy pomocí našich odkazů, abychom pomohli udržovat bezplatný obsah. Informace o zásadách ochrany osobních údajů.

Veškerý obsah na tomto webu není poskytován bez záruk, expresní nebo předpokládaných. Použijte jakékoli informace na vlastní riziko. Před provedením jakýchkoli změn vždy zálohování zařízení a souborů. Informace o zásadách ochrany osobních údajů.

Protože jste tady.

Mám malou laskavost se zeptat. Toto je nezávislý web a produkční obsah vyžaduje hodně tvrdé práce. Přestože více lidí čte PureInfotech, mnoho z nich používá adblocker. Příjmy z reklamy tak rychle klesají. A na rozdíl od mnoha jiných webů zde neexistují žádné čtenáře blokování Paywallu. Takže můžete vidět, proč je nutná vaše pomoc. Pokud by každý, kdo považuje tento web za užitečný a pomáhá jej podporovat, by byla budoucnost mnohem bezpečnější. Děkuji.

75 dosud zvýšených o 6 lidí.

Co je Windows Hello a jak jej používáte?

Pokud máte zařízení Windows a zjistíte, že přemýšlíte, co je Windows Hello nebo jak jej nastavit, jste na správném místě.

Provedeme vás prostřednictvím snadno použitelného bezpečnostního systému společnosti Microsoft. Zahrnuje vše, co potřebujete vědět, od nastavení po použití a možné problémy, se kterými se můžete setkat.

Co je Windows Hello?

Na základní úrovni je Windows Hello dalším způsobem, jak se přihlásit do zařízení Windows, která je mnohem pohodlnější než tradiční heslo.

V závislosti na vašem zařízení vám Windows Hello může poskytnout přístup k přihlášení s otisky prstů, skenování duhovky nebo rozpoznávání obličeje z vaší webové kamery.

Můžete také provést následující kroky:

 • Klikněte na klíč Windows
 • Klikněte na kolo nastavení vlevo dole
 • V nastavení Windows klikněte na účty
 • V levé navigaci klikněte na „Možnosti přihlášení“

Stojí za zmínku, že ne každý stroj je kompatibilní s Windows Hello. I když máte webovou kameru, nemusíte mít nutně správnou webovou kameru pro zaškrtnutí políz. Fotoaparát musí mít technologii pro zpracování blízkých infračervených obrázků.

V rámci možností přihlášení můžete kliknout a vybrat z různých možností Windows Hello. Zvolte se přihlásit pomocí fotoaparátu, otisků prstů, hesla nebo jiné metody.

Jakmile si vyberete svou preferovanou možnost, Windows vás provede procesem. ať už je to skenování otisků prstů, registrace obličeje nebo vytvoření špendlíku.

Registrace otisků prstů obvykle vyžaduje, abyste položili prst na čtečku, zvedli ho, umístili jej znovu a opakovali v různých úhlech, dokud stroj nebude mít dobrý skenování.

Stojí za zmínku, že pokud nemáte do vašeho stroje zabudovaný skener otisků prstů, můžete si zakoupit skener s náhradními díly, který můžete do zařízení snadno připojit k používání s Windows Hello. Ujistěte se, že je kompatibilní s Windows Hello.

Windows Hello Camera nefunguje?

Windows Hello nemusí pracovat s fotoaparátem. Tyto problémy mohou být pouze občasné a namísto toho máte možnost přihlásit se.

Některé aktualizace Windows 11 zjevně způsobily problémy s Windows ahoj, což způsobilo, že přestane fungovat. Pokud používáte Windows 11, stojí za to zkontrolovat novější aktualizace, které jej mohou opravit.

Pokud si pravidelně všimnete, že váš fotoaparát nefunguje, existuje řada různých kroků, které můžete postupovat podle problému.

 • Resetujte rozpoznávání obličeje. Vraťte se zpět do nastavení přihlášení a kliknutím odstraníte rozpoznávání obličeje a kliknutím „resetujte“ tato nastavení. Restartujte a resetujte stroj.
 • Stáhněte si ovladače a aktualizace. pokud je to možné, zkontrolujte a stáhněte si nejnovější ovladače pro vaši webovou kameru od příslušného výrobce. Zkontrolujte také nastavení aktualizace systému Windows (klikněte na klíč Windows a vyhledejte „Zkontrolujte aktualizace“) a ujistěte se, že váš počítač má nainstalované nejnovější aktualizace.
 • Spusťte odstraňování potíží. klikněte na nabídku Start a klikněte na kolo Nastavení, potom přejděte na aktualizaci a zabezpečení a klikněte na „Odstraňování problémů“. Odtud můžete spustit odstraňování problémů s hardwarem a zařízením.
 • Aktivujte přihlášení pin. některé chyby s Windows Hello se mohou objevit, když není aktivováno přihlášení k pinům. Pokud tedy Windows Hello nefunguje, zkontrolujte nastavení přihlášení a znovu přidejte přihlášení pinů jako možnost.

Přihlaste se pro více uživatelů

Pokud je vaše zařízení s podporou systému Windows a sdílíte jej s ostatními lidmi ve vaší domácnosti, existuje více dobrých zpráv, protože je možné nastavit Windows Hello Grogin pro každého uživatele.

Chcete.li to provést, přistupovat k nastavení účtu sledováním stejných kroků jako výše. Klikněte na „Rodina a další uživatele“ a poté projděte kroky a přidejte je do zařízení. Jakmile to bude hotovo, odhlaste se z vlastního účtu a přihlaste se k jinému účtu a nechte druhou osobu projít procesem instalace systému Windows Hello.

Poté můžete přistupovat k zařízení pomocí jednoduššího přihlašovacího systému.

Proč Windows Hello a Paskeys bude úplně vykopat hesla

Milujete jednoduchý způsob odemknutí notebooku pomocí Windows Hello? No, pak pro vás máme dobré zprávy! Podobně jako ID Apple Apple Face ID a Touch ID, Windows Hello vám umožní zažít passkeys na zařízeních běžících na Microsoft Windows (více než 90% všech Windows 10 a všichni uživatelé Windows 11 mohou používat Windows Hello). V diskusi s Corbadem dodal zaměstnanec Microsoft, který pracuje na iniciativě Passkey, že „mnoho uživatelů nastavilo Windows Hello během zkušenosti s out-of-the-box v rámci nastavení Windows“. Již dnes můžete přihlásit hesla pro přihlášení k účtu Microsoft a také používat ověřování hello hello ahoj mimo prostředí Microsoft.

Co je Windows Hello?

Windows Hello je název možností autentizace bez hesla v systému Windows 10 a 11. Většina možností přihlášení je biometrická, což znamená, že pro ověření identity používají vlastnost vašeho těla. To zahrnuje skenování vaší obličeje nebo otisků prstů pomocí metod podobných ID Apple ID a Touch ID. Windows Hello také umožňuje používat PIN (osobní identifikační číslo) jako alternativu k hesla nebo jako možnost zálohy.

Chcete.li používat Windows Hello, musí mít vaše zařízení zahrnutý čip důvěryhodného modulu platformy (TPM), na kterém jsou uloženy kryptokrafické klíče. Od roku 2016 vyžaduje Microsoft výrobci hardwaru, aby integrovali TPM na nově vyráběných zařízení. Požadavek na Windows 11 je TPM. Zda je vaše zařízení vybaveno TPM, lze zkontrolovat zde.

Windows Hello poskytuje dvě možnosti přihlášení, a to buď na základě biometrie nebo pin.

Možnost 1: Windows Hello Biometrics

Chcete-li použít možnosti biometrického přihlášení. Protože rozpoznávání obličeje pracuje s pomocí dalšího infračerveného senzoru, který rozpoznává strukturu obličeje pomocí hlubokého skenování, jsou vyžadovány speciální webové kamery. To slouží jako další bezpečnostní funkce, protože nemůžete držet obrázek obličeje před kamerou, aby se oklamala Windows Hello.

Možnost 2: Windows Hello Pin

V případě, že vaše zařízení nemá biometrické senzory, můžete stále používat Windows Hello, pokud vaše deivce obsahuje TPM (viz část výše). I když PIN může být mnohem kratší a jednodušší než složité heslo, je bezpečnější. Důvodem je to, že to není struktura špendlíku (délka, složitost), která je bezpečnější než online heslo, ale způsob, jakým jej používáte a ukládáte jej.

Vaše online heslo je sdílené tajemství, což znamená, že vždy existuje server, který sleduje kopii vašeho hesla. Tím se otevírá prostor pro dva útočné vektory: heslo může být zachyceno během přenosu nebo odcizeno ze serveru.

Pin je však na zařízení uložen lokálně a není na serveru přenášen ani uložen ani uložen. Asymetrický pár klíčů je generován a nasazen v TPM uživatelského zařízení, které chrání soukromé klíče před útočníky, kteří chtějí zachytit a znovu použít klíče. Pokud tedy poskytovatel identity nebo webové stránky, ke kterým uživatel přistupuje, nelze odcizit údaje o uživateli, které byly ohroženy. TPM chrání před různými útoky, včetně útoků hrubé síly na pin. Po příliš mnoha neúspěšných pokusech je zařízení uzamčeno.

Jak povolím Windows Hello?

Aktivace Windows Hello je docela snadná. Stačí postupovat podle níže uvedených kroků:

 • Vyberte možnost Start Nastavení účtů
 • Přejděte dolů na sekci Windows Hello a vyberte z sekce obličeje ‘Nastavit
 • Klikněte na ‘Začněte‘ v dialogovém okně Hello Setup Windows Hello
 • Podívejte se na fotoaparát, zatímco zachycuje 3D pohled na vaši tvář

Můžete se také rozhodnout, zda by se vaše zařízení mělo automaticky odemknout, jakmile budete vidět, nebo zda je nutné otočit hlavu.

Pokud máte zařízení s čtečkou FinerPrint, můžete si také vybrat tuto možnost. Proces je stejný.

Как установить Windows Hello Face в Windows 11 [Учебное пособие]

Jak pracují passkeys s Windows Hello?

Odemčení notebooku nebo plochy s Windows Hello je již několik let. Novinkou passkeys je, že Windows Hello bude standardní možností přihlášení na zařízeních Windows při přihlášení do webových stránek a aplikací. Vaše passkeys budou synchronizovány na vašem účtu Microsoft, což znamená, že se můžete přihlásit z jakéhokoli zařízení, které je propojeno s vaším účtem bez další registrace zařízení.

V rámci společnosti Fido Allicance Microsoft oznámil, že budou držet krok s rostoucí poptávkou uživatelů pro passkeys a nabídnou passkeys v nadcházejícím roce. Do té doby bude také možné používat vaše passkeys napříč různými platformami, například pokud máte iPhone a notebook Windows.

Přestože Microsoft oficiálně nevydává oficiálně uvolnění, můžete již získat dojem na obřad přihlášení buď s demem Corbado na základě protokolu WebAuthn (viz níže).

Jak začít s Windows Hello and Paskeys?

Společně s Apple a Google Microsoft v nadcházejících měsících vytlačí zavedení passkeysů. Počínaje Apple 19. září 2022 bude stále stále více uživatelů moci používat passkeys a rozsáhlé přijetí se očekává docela brzy poté.

Začněte hned! K přípravě elektronického obchodování a softwarových společností jako služba pro éru passkeys nabízí Corbado bezplatný nástroj pro sledování passkeys, který analyzuje, kolik z vašich uživatelů je již připraveno na passkey. Kliknutím sem používáte nástroj pro sledování passkeys zdarma.

Corbado poskytuje API, která pokrývají všechny aspekty napříč platformami a napříč zařízeními, které vám umožní nabídnout přihlášení o passkey pro všechny vaše uživatele a hladce je přecházet na procházky. Nemusíte se starat o aktualizace zabezpečení nebo podporovaných platforem a zařízení. Máme vás zakrytý. Pomůžeme vám ve vaší postupné migraci z hesel na passkeys.

Abyste zůstali informováni o nových zařízeních, prohlížečích a operačních systémech, které poskytují plnou podporu pro passkeys, přihlaste se k odběru našeho zpravodaje PassKeys nebo pokladnu tohoto demo videa od Fido Alliance.

Daniel

Daniel se svým pozadím v průmyslovém inženýrství pracuje v interdisciplinární roli na průniku inženýrství a prodeje. Sdílením své vize budoucnosti bez hesla chce vzdělávat komunitu o slibných případech použití a učinit základní technologii pochopitelnou také pro čtenáře bez technického zázemí.

Užil si toto čtení?

Zůstaňte v souladu s nejnovějšími zprávami, strategiemi a poznatky o passkeys zaslaných přímo do vaší doručené pošty!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS