Jak obnovit tovární nastavení notebooku Samsung

Seznam klávesových zkratek pro obnovení výchozího továrního nastavení notebooků

Mnoho majitelů notebooků ví, že pokud bylo jejich mobilní počítačové zařízení zakoupeno s předinstalovaným operačním systémem, pak je na pevném disku v 90 % případů speciální oddíl určený pro uložení obrazu operačního systému s ovladači a programy. Někteří tento oddíl odstraní, aby uvolnili místo najednou, a někteří o jeho existenci ani nevědí. Někteří lidé ji používají k určenému účelu. V prostředí systému Windows můžete přistupovat k nabídce pro obnovení, ale co je třeba udělat v případě ztráty systému?? Obnovení systému pomocí klávesových zkratek. Zde je můj krátký seznam těchto klávesových zkratek.

Po zapnutí notebooku začnete horečně klikat:

F3. MSI; F4. Samsung. V rámci operačního systému můžete použít Samsung Recovery Solution III; F8. Fujitsu Siemens. Obecně je často možné přistupovat k nástroji pro obnovení na jiných noteboocích (přes nabídku Řešení problémů). F8. Toshiba F9. Asus; F10. Sony VAIO. V operačním systému můžete použít nástroj VAIO Recovery Utility; F10 pro Packard Bell; F11 pro HP Pavilion; F11 pro LG; F11 pro Lenovo ThinkPad. AltF10. Acer. Předtím v systému BIOS vyberte možnost Disk-to-Disk (D2D); CtrlF11. Dell Inspiron; F8 nebo F9. Dell XPS. Zapomněl jsem. Stiskněte klávesu [Alt]. Rover

Výběrová nabídka proprietárního nástroje Recovery vypadá v podstatě takto.
obnovit, tovární, nastavení, notebooku, samsung

Přidejte prosím. Často se musí řešit notebooky a obnovení systému po přetaktování 🙂

P.S. A nezapomeňte, že obnovením systému do továrního nastavení (do doby, kdy jste nový notebook vyndali z krabice) vše naformátujete!

Co je obnovení továrního nastavení

Obnovením továrního nastavení notebooku se rozumí obnovení systému do stavu, v jakém byl při prvním zapnutí notebooku po zakoupení. Po resetování se systém vrátí do původního stavu, základní obsah programů a ovladačů se vrátí do původního stavu. Pokud byly v notebooku programy nebo soubory třetích stran, po resetování se tyto informace vymažou. Tím se obvykle vymažou data na jednotce, na které se nachází operační systém. Pokud jsou plně naformátovány, budou ovlivněny i ostatní místní disky. Proto je rozumné vytvořit zálohu souborů pro případ nouze.

Obnovení z bitové kopie skryté v systému souborů. Zálohování je zabezpečené a uživatel k němu nemá přístup, stejně jako k malwaru. Někdy výrobci umístí složku se záložním obrazem na jednu z místních jednotek. Obvykle tato složka zabírá 15-20 GB, takže nezkušení uživatelé ji mažou jako „mrtvou váhu“, což znemožňuje pozdější obnovu systému do původního stavu.

Pokud není možné obnovit tovární nastavení

Pokud je v počítači přeinstalován systém Windows, není možné obnovit výchozí tovární nastavení počítače. Někdy zákazníci, kteří si koupí notebook, odstraní operační systém, který s ním byl dodán. Pak nainstalujte pirátskou verzi, kterou preferují. Tím se odstraní skrytý oddíl na pevném disku, který obsahuje data pro obnovení továrního nastavení.

Při opravě počítače se může stát, že v důsledku přeinstalace operačního systému a neodborného zásahu mistra dojde k odstranění oddílu pro obnovení. Někteří průvodci instalují nelicencované kopie systému Windows, které považují za lepší než oficiální operační systém. Během instalace je oddíl pro obnovení odstraněn, protože technici se domnívají, že bude zasahovat do systému.

Pokud dojde ke smazání, je třeba urychleně najít disk pro obnovení nebo stáhnout hotový obraz oddílu pro obnovení z internetu. V počítači můžete také nechat přeinstalovat systém Windows. Lze je zakoupit na oficiálních webových stránkách výrobců.

K provedení operací obnovení továrního nastavení na notebooku nejsou potřeba žádné zvláštní zkušenosti ani znalosti. Obnovení není obtížné, stačí si pozorně přečíst pokyny na obrazovce a zvolit správnou akci. Tento proces funguje u různých značek zařízení různě. Proces obnovy:

 • Informace o uživateli jsou smazány. Odstranění se týká hlavně jednotky C; soubory na jednotce D zůstanou nedotčeny.
 • Systémový oddíl je naformátován a systém Windows je automaticky přeinstalován bez zadání produktového klíče.
 • Po prvním spuštění systému Windows se všechny systémové aplikace a ovladače automaticky obnoví do výchozího stavu z výroby.

Počítačový systém bude obnoven do stavu, v jakém byl při zakoupení. Nevyhnete se tak interním nebo hardwarovým problémům, kdy se stroj vypne z důvodu přehřátí. Tyto problémy přetrvávají i po obnovení továrního nastavení systému Windows.

Toshiba

Nyní zjistíme, jak obnovit tovární nastavení notebooku Toshiba. U nejnovějších modelů lze nástroj pro obnovení spustit poměrně snadno.

Obnovte tovární nastavení notebooku Toshiba:

 • Vypnutí notebooku.
 • Stiskněte a podržte tlačítko „0“.
 • Bez uvolnění klíče zapněte notebook.
 • Když počítač začne pípat, uvolněte tlačítko „0“.

Zobrazí se průvodce obnovením výchozího nastavení a je třeba postupovat podle pokynů průvodce.

Ale jak obnovit tovární nastavení notebooku Toshiba, pokud máte starší model?? Zde budete muset použít sekci „Odstraňování problémů“, kterou můžete vybrat v nabídce rozšířených možností spouštění (klávesa F 8 při zapnutí počítače).

obnovit, tovární, nastavení, notebooku, samsung

Po krátkém čekání se systém vrátí do původního stavu z výroby.

Pokud chcete obnovit výchozí tovární nastavení notebooku Dell, můžete použít výše uvedené pokyny (prostřednictvím Odstraňování problémů).

Podívejme se na funkce integrovaného programu pro obnovu:

Software pro obnovu je plně russifikovaný, takže můžete snadno zjistit, co máte dělat. Podle výše uvedených pokynů krok za krokem jistě vyřešíte problém, jak obnovit tovární nastavení notebooku Dell.

V tomto článku jsme se zabývali obnovením továrního nastavení notebooku od všech renomovaných výrobců notebooků.

Lenovo

„Obnovení systému“ ve spouštěcí nabídce Lenovo

„Obnovit z původní zálohy“ v nástroji Lenovo Utility

 • Restartujte počítač a ihned po zapnutí stiskněte klávesu „F10“.
 • V zobrazeném okně vyberte možnost „Spustit VAIO Recovery Center“. Stejně jako u společnosti Lenovo, i zde se to provádí pomocí šipek a tlačítka „Enter“.
 • Zde je k dispozici několik možností. „Obnovit disk C:“ (změny se projeví pouze na disku C), „Úplná obnova systému“ (vymaže vše) a „Záchrana dat“. Nejprve použijte poslední možnost, pak první (s jednotkou C) a pak druhou. Jednoduše vyberte požadovanou možnost na panelu vlevo a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Tovární nastavení notebooku Samsung

Chcete-li obnovit tovární nastavení notebooku Samsung, spusťte v systému Windows nástroj Samsung Recovery Solution, nebo pokud byl odstraněn nebo se systém Windows nespustí, stiskněte při zapnutí počítače klávesu F4, spustí se nástroj pro obnovení továrního nastavení notebooku Samsung. Postupujte podle následujících kroků:

 • Vyberte možnost Obnovit
 • Vyberte možnost „Kompletní obnovení“
 • Výběr bodu obnovení Počáteční stav počítače (výchozí tovární nastavení)
 • Po výzvě k restartování počítače odpovězte „Ano“; po restartování postupujte podle všech systémových pokynů.

Po úplném obnovení továrního nastavení notebooku a po přihlášení do systému Windows je nutné provést další restart, aby se aktivovala všechna nastavení provedená softwarem pro obnovení.

Jak obnovit systém Windows 8 v notebooku?

1) Spusťte proces obnovení pomocí Samsung Recovery Solution 6.0 lze provést dvěma způsoby v závislosti na stavu samotného systému:

 • Vyvolejte program ze seznamu v rozhraní Metro systému Windows 8;
 • Pokud se nemůžete přihlásit, počkejte, až se zobrazí logo Samsung, a při spouštění notebooku Samsung stiskněte tlačítko F4 (je lepší ho stisknout několikrát).

Klikněte pro zvětšení

2) Poté vyberte možnost „Obnovit

3) Pokud máte původní bod obnovení, vyberte jej bez možnosti „Uložit uživatelská data“, abyste co nejlépe obnovili systém Windows 8. Mějte na paměti, že vaše osobní soubory budou smazány a tímto postupem obnovíte tovární nastavení notebooku.

4) Pokud provedete postup bez dalších kroků, posledním bodem je restartování systému. Notebook se spustí ve stavu, v jakém jste jej zakoupili (nebo ve stavu, který jste použili pro vytvoření dalších bodů obnovení).

Klikněte pro zvětšení

Zajímavé je, že nová verze řešení Samsung Recovery Solution nabízí poměrně málo nových nástrojů pro pohodlné ovládání. V jednom z bodů obnovení můžete například zobrazit nainstalované programy a ikony na ploše (viz obrázek níže). snímek obrazovky níže). Před samotným postupem se provádí kontrola bodu obnovení.

Pomocí dokumentace a nástroje Recovery můžete nejen opravit notebook Samsung, ale také provést kopii disku (s obrazem systému), vytvořit zálohu obrazu na libovolnou jednotku, projít kroky zálohování v síti a další.

Všimněte si, že systém Windows lze obnovit i na noteboocích jiných výrobců. Jediný rozdíl je v nástroji, postup lze spustit následujícími kombinacemi při spuštění

 • Acer : AltF10 (nejprve vstupte do BIOSu a povolte D2D Recovery). Výchozí heslo pro systém obnovení. 000000 nebo AIM1R8.)
 • Asus : F9
 • Dell Inspiron : Ctrl F11
 • Dell XPS: F8 nebo F9
 • Fujitsu Siemens : F8
 • HP : F10, F11
 • LG a Lenovo ThinkPad : F11
 • MSI : F3
 • Packard Bell a Sony VAIO : F10
 • RoverBook : Alt (stiskněte a podržte)
 • Toshiba : F8, F11

Klikněte pro zvětšení

Spuštění procesu zálohování (systém Windows se všemi programy) je také jednoduché. To je nejlepší provést před instalací softwaru třetích stran, aby bod obnovení zabíral co nejméně místa.

 • Ve sloupci vlevo vyberte možnost „Zálohování“;
 • Vyberte disk, na který bude uložena bitová kopie systému (jednodušší je vybrat jiný diskový oddíl), a zadejte, zda chcete mít bootovací disk;
 • Pokud chcete, můžete spustit diagnostiku systému;
 • Klikněte na tlačítko „Backup“ v pravém dolním rohu a počkejte na dokončení.

Klikněte pro zvětšení

Myslím, že tím jsou základní operace řešení Samsung Recovery Solution dokončeny. Doufám, že vám poskytnuté pokyny pomohou obnovit systém Windows a tovární nastavení notebooku.

 • Jak obnovit tovární nastavení notebooku Samsung ? Můj notebook již druhým rokem, operační systém Windows 7, pracuje s chybami a zamrzne, moji přátelé mi radí, abych přeinstaloval operační systém, ale četl jsem váš článek „a myslel jsem, že se budu řídit vaší radou, abych vrátil notebook do továrního nastavení. Zkopíroval jsem všechna potřebná data z notebooku na USB disk a přenosný pevný disk. Co dělat dál?
 • Admine, vysvětli, co je špatně? Obnovení továrního nastavení notebooku Samsung, systém je obnoven a funguje jako nový, ale odstranil jsem všechny oddíly, které jsem vytvořil na pevném disku. Jak vrátit oddíly a jak se jim příště vyhnout. Boris.

Notebook Lenovo: Obnovení původního továrního nastavení

Téměř všechny notebooky Lenovo mají vyhrazené tlačítko, které je určeno k aktivaci resetu. Tento klíč má na sobě zakřivenou šipku. Nachází se buď vedle klávesy napájení, nebo na boku klávesnice. Klávesa pro obnovení se nestiskne prstem jako běžná klávesa na klávesnici notebooku, ale je stisknuta jehlou.

2 Stiskněte tlačítko resetování jehlou (stiskněte a podržte) na několik sekund. Pokud na notebooku Lenovo není tlačítko reset, stiskněte (a podržte) při zapínání notebooku klávesu „F11“ na klávesnici;

3 Po zapnutí notebooku se zobrazí nabídka možností spuštění;

4 Vyberte „Lenovo Factory Recovery“ nebo „System Recovery“ podle toho, která nabídka se zobrazí na obrazovce.

obnovit, tovární, nastavení, notebooku, samsung

Techniky nulování BIOSu umožňují vyřešit problém bez nutnosti externí pomoci. Ve většině případů bude problém vyřešen během několika minut, z nichž většinu zabere demontáž a opětovné sestavení notebooku.

Pokud však heslo nelze obnovit žádným z uvedených způsobů, budete muset kontaktovat průvodce, aby obnovil možnost obnovení nastavení.

Je možné, že v tomto případě je zařízení chráněno samostatným nevolatilním čipem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS