Jak obnovit tovární nastavení notebooku toshiba

Seznam klávesových zkratek pro obnovení výchozího továrního nastavení notebooků

Mnoho majitelů notebooků ví, že pokud bylo jejich mobilní počítačové zařízení zakoupeno s předinstalovaným operačním systémem, pak je na pevném disku v 90 % případů speciální oddíl určený k uložení obrazu operačního systému s ovladači a programy. Někteří oddíl okamžitě odstraní, aby uvolnili místo, a někteří ani nevědí, že existuje. A někteří lidé ji používají k určenému účelu. Nabídka obnovení je přístupná v prostředí systému Windows, ale pokud je systém poškozen, co je třeba udělat?? Obnovení systému pomocí klávesových zkratek. Zde je můj malý seznam těchto klávesových zkratek.

Po zapnutí notebooku začněte zběsile mačkat:

F3. MSI; F4. Samsung. V rámci operačního systému můžete prostřednictvím Samsung Recovery Solution III; F8. Fujitsu Siemens. Obecně často umožňuje dostat se do jiných notebooků (přes záložku řešení problémů) v proprietárním nástroji pro obnovu. F8. Toshiba F9. Asus; F10. Sony VAIO. V operačním systému můžete použít nástroj VAIO Recovery Utility; F10 pro Packard Bell; F11 pro HP Pavilion; F11 pro LG; F11 pro Lenovo ThinkPad. AltF10. Acer. Předtím v systému BIOS vyberte možnost Disk-to-Disk (D2D); CtrlF11. Dell Inspiron; F8 nebo F9. Dell XPS. Zapomněl jsem. Stiskněte klávesu [Alt]. Rover

Výběrová nabídka nástroje pro obnovení firmwaru vypadá zpravidla takto.

Přidejte prosím. Často se musí řešit notebooky a obnovení systému po přetaktování 🙂

P.S. A nezapomeňte, že při obnově do továrního nastavení (zpět do doby, kdy jste nový notebook vyndali z krabice) vše naformátujete!

Jaká jsou tovární nastavení?

Tovární nastavení je přednastaveno výrobcem pro konkrétní model počítače nebo notebooku. Ukládají nastavení systému BIOS a konfiguraci počítače. Tyto informace se nacházejí v dynamické paměti zařízení, která se nazývá CMOS.Všechna tovární nastavení zabírají velmi málo místa a jsou napájena samostatně z malé baterie umístěné na základní desce. Notebook můžete resetovat bez přístupu do systému BIOS. Stačí vyjmout baterii, počkat 30-40 sekund a znovu ji vložit.

Po obnovení systému BIOS a přeinstalování operačního systému obdržíte notebook ve stejném stavu, v jakém jste jej zakoupili v prodejně.

Všimněte si, že k úspěšnému obnovení továrního nastavení zařízení budete kromě CMOS potřebovat také oddíl Recover, který uchovává instalační soubory a další potřebné systémové informace.

Jak resetovat notebook Toshiba, který se nezapíná?

Odpojte počítač od síťového adaptéru. Vyjmutí baterie z počítače. Stiskněte a podržte tlačítko napájení po dobu 20 sekund. Opětovná instalace baterie.

Vypněte a restartujte notebook Toshiba stisknutím tlačítka napájení. Opakovaně stiskněte klávesu F12 na klávesnici, dokud se neobjeví obrazovka spouštěcí nabídky. Pomocí kláves se šipkami na notebooku vyberte možnost „Obnovit pevný disk“ a stiskněte klávesu Enter. Zde budete dotázáni, zda chcete pokračovat v obnově.

Acer, eMachines a Packard Bell

Dnešní článek se zabývá obnovením továrního nastavení notebooků Acer, eMachines a Packard Bell. Původně jsem o nich chtěl napsat samostatné články, ale později jsem se rozhodl udělat jen jeden.

Jde o to, že eMachines a Packard Bell jsou stejný Acer a postup obnovy se vizuálně liší jen nepatrně a všechny kroky obnovy pro notebooky vyrobené pod těmito značkami jsou prakticky totožné, takže jen upozorním na jednu jedinou nuanci na cestě.

Pokud jste si před zahájením postupu obnovení továrního nastavení notebooku Acer, Packard Bell nebo eMachines nepřečetli článek „Jak obnovit tovární nastavení notebooku: Úvod“, vysvětluje, jaké přípravy je třeba provést před zahájením postupu obnovení systému. Následující kroky jsou popsány za předpokladu, že jste dodrželi všechna doporučení uvedená v tomto článku.

Nespěchejte se zahájením procesu obnovy, dokud si nepřečtete zbytek tohoto článku.

Pomocí kombinace kláves AltF10 můžete obnovit výchozí tovární nastavení notebooků Acer, Packard Bell a eMachines. Tuto kombinaci je nutné stisknout v okamžiku zapnutí počítače, než se spustí operační systém.

Chcete-li mít jistotu, že ji nepřehlédnete, doporučuji podržet klávesu Alt a krátce kliknout na tlačítko F10.

Aby se však nástroj pro obnovení tímto způsobem spustil, musí být v nastavení systému BIOS aktivována možnost D2D Recovery. Nastavení, které hledáte, naleznete zde:

A pokud jste s nastavením BIOSu nikdy předtím nepracovali a máte jen mlhavou představu o tom, co to je, vřele doporučuji spustit prostředí pro obnovení systému poněkud delším, ale bezpečnějším způsobem, který je standardem u mnoha výrobců mobilních počítačů.

To provedete tak, že ihned po zapnutí notebooku stisknete klávesu F8. To se obvykle provádí, když chceme vybrat speciální režim spouštění operačního systému. Zobrazí se následující nabídka:

Jak vidíte, úplně nahoře je položka „Řešení problémů s počítačem“. Vyberte ji (pokud není z nějakého důvodu vybrána ve výchozím nastavení) a stiskněte klávesu Enter. Soubory budou nahrány.

Dále budeme vyzváni k výběru nastavení jazyka. Vyberte ty, které jsou pro nás relevantní, a stiskněte tlačítko Další.

Dále budete vyzváni k zadání uživatelského účtu obnoveného uživatele a zadání případného hesla vybraného uživatele. Zadejte požadované údaje a stiskněte tlačítko OK.

V další zobrazené nabídce klepněte na možnost Správa obnovení.

Tím spustíte nástroj pro obnovení notebooku Packard Bell, Acer nebo eMachines. Jak jsem již řekl, rozdíly v jejich rozhraní jsou čistě kosmetické.

Pokud se chystáte k obnově použít kombinaci kláves AltF10, jsou pro vás všechny předchozí kroky bezpředmětné. V tomto kroku bude okamžitě zahájen proces obnovy systému z oddílu pro obnovení.

Protože předpokládáme, že všechna naše důležitá data byla uložena dříve, vybereme možnost „Obnovit výchozí nastavení operačního systému“.

Upozorníme vás na nezbytná opatření, která již znáte, pokud jste četli úvodní článek „Jak obnovit notebook do výchozího stavu z výroby: Úvod“. Kliknutím na tlačítko „Další“ pokračujte v postupu obnovení operačního systému notebooku.

Poté se nám zobrazí informace o pevném disku našeho notebooku. Jednoduše klikněte na tlačítko „Další“.

Přijměte další varování, že všechna data budou ztracena.

Počítači nyní chvíli potrvá, než dokončí přípravy.

V tu chvíli začne samotný proces obnovy, který vás vrátí do výchozího stavu z výroby. Jen počkejte.

Poté se notebooky Acer a Packard Bell automaticky restartují a zařízení eMachines vás vyzve, abyste stiskli tlačítko OK pro restart. Mimochodem, mohu se mýlit, ale myslím, že některé modely Acer také vyžadují stisknutí tlačítka pro pokračování. Obecně platí, že pokud jste vyzváni ke stisknutí tlačítka OK, klikněte na něj.

O zbytek se postará váš notebook. Systém se pravidelně restartuje. Nerušte ji. Stačí počkat na první spuštění obnoveného operačního systému.

Tímto končí naše školení věnované obnovení továrního nastavení notebooků Acer, eMachines a Packard Bell.

Pokud vám můj článek přišel užitečný, doporučte ho prosím svým přátelům pomocí tlačítek na sociálních sítích nebo jen sdílením odkazu.

Své dotazy na téma „Bezplatná pomoc“ můžete zasílat na adresu: [email protected] Do předmětu napište „Bezplatná pomoc“.

Při přetiskování materiálů uveďte aktivní odkaz na webové stránky cherev.(2) Najděte malé tlačítko napájení na televizoru.

Jak rozmrazit televizor Toshiba?

Stisknutím a podržením tlačítka POWER na ovládacím panelu televizoru po dobu 5 sekund nebo déle resetujete televizor. Zkuste televizor na 10 sekund nebo déle odpojit ze zásuvky, pak jej znovu zapojte a vyzkoušejte ovládání.

Jak zapnout televizor Toshiba bez dálkového ovládání?

  • (1) Jednoduše se postavte vedle televizoru Toshiba.
  • (2) Najděte na televizoru malé tlačítko napájení.
  • (3) Stisknutím zapnete televizor bez dálkového ovládání.
  • (1) Vyhledejte příručku dodanou s televizorem Toshiba.
  • (2) Pokud ji máte po ruce, přečtěte si ji a zkontrolujte, zda má váš televizor tlačítko napájení.

Jak obnovit tovární nastavení notebooku Toshiba?

Při zapínání notebooku stiskněte a podržte klávesu 0 (nula) na klávesnici, dokud se nezobrazí obrazovka s upozorněním na obnovení. Po výzvě vyberte operační systém. Kliknutím na tlačítko Ano potvrďte. V procesu obnovy vyberte preferovanou možnost, například „Obnovit tovární software“.

Při zapínání počítače/tabletu stiskněte a podržte 0 (nula) na klávesnici. Uvolněte jej, jakmile se zobrazí obrazovka s upozorněním na obnovení. Pokud proces obnovy nabízí výběr operačních systémů, vyberte ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Jak provést celkový reset notebooku?

Přejděte do Nastavení Aktualizace a obnovení zabezpečení. Měla by se zobrazit výzva „Restartovat tento počítač“. Klikněte na tlačítko „Začít“. Můžete vybrat možnost „Uložit mé soubory“ nebo „Smazat všechny soubory“. První obnoví výchozí nastavení a odstraní odinstalované aplikace, například prohlížeče, ale vaše data ponechá nedotčená.

Odpojte počítač od síťového adaptéru. Do otvoru pro resetování na levé straně displeje vložte tenký předmět, například narovnanou malou kancelářskou sponku, a stiskněte vnitřní tlačítko resetování.

Notebooky Lenovo: Obnovení výchozího nastavení

Téměř všechny notebooky Lenovo mají speciální klávesu pro aktivaci tlačítka resetování. Na tomto tlačítku je zahnutá šipka. Nachází se buď vedle klíče napájení, nebo na boku šasi. Klávesa reset se nestlačuje prstem jako běžná klávesa notebooku, ale jehlou.

2 Stiskněte tlačítko resetování jehlou (stiskněte a podržte na několik sekund). Pokud na notebooku Lenovo není tlačítko reset, stiskněte (a podržte) při zapínání notebooku klávesu „F11“ na klávesnici;

3 Tím se notebook zapne a zobrazí se nabídka možností spuštění;

obnovit, tovární, nastavení, notebooku, toshiba

4 Vyberte „Lenovo Factory Recovery“ nebo „System Recovery“ podle toho, která nabídka se zobrazí na obrazovce.

Obnovení z disků pro obnovení

Při obnově počítače z disku CD nebo DVD pro obnovení postupujte podle následujících kroků. Může to být sada získaná od technické podpory společnosti HP nebo disky vytvořené uživatelem.

Poznámka.

Společnost HP nepřikládá k počítači disky CD pro obnovení, t.к. Software pro obnovení je na pevném disku. Jednotky pro obnovení lze získat od technické podpory společnosti HP nebo si je můžete vytvořit sami pomocí softwaru Recovery Manager. Společnost HP doporučuje vytvořit sadu CD pro obnovení ihned po obdržení počítače a uložit ji na bezpečné místo. Při použití disků poskytnutých technickou podporou může obnova systému trvat 4 až 6 hodin, ale při použití vlastnoručně vyrobeného disku pro obnovu trvá proces obvykle kratší dobu. Pokyny k vytvoření disku CD pro obnovení nebo uložení obrazu obnovení na jednotku USB flash v systému Windows 7 naleznete v části Vytvoření disku CD pro obnovení.

Zapněte počítač a vložte první disk CD pro obnovení.

Stisknutím a podržením tlačítka napájení vypnete osobní počítač.

Vypněte všechna periferní zařízení kromě monitoru, klávesnice, myši a napájecího kabelu. Vyjměte média z jednotek a poté odeberte nedávno nainstalovaný interní hardware.

Pokud se zobrazí nabídka Select Boot Device (Vybrat zaváděcí zařízení), vyberte šipkami nahoru nebo dolů požadovanou jednotku CD/DVD a pokračujte stisknutím klávesy Enter.

Stisknutím klávesy F9 otevřete nabídku možností spuštění. pro otevření „Boot Menu“ nebo „Boot Device Options“. Pomocí šipek nahoru a dolů vyberte jednotku CD/DVD. Pak stiskněte klávesu enter.

Poznámka.

Ze seznamu jednotek můžete vybrat více než jednu jednotku CD/DVD. Pokud se tak stane, vyberte ze seznamu jednu jednotku CD/DVD a zkontrolujte, zda se otevře nástroj HP Recovery. Pokud se proces obnovy nespustí nebo se zobrazí chyba nesystémového disku, je nutné restartovat počítač stisknutím tlačítka napájení a poté zopakovat výše uvedené kroky a vybrat jinou jednotku CD/DVD. Po spuštění procesu obnovení pokračujte podle pokynů pro dokončení procesu obnovení.

Můžete být vyzváni k volbě, zda chcete Správce obnovení spustit z pevného disku nebo z disku vloženého do jednotky. Pokud se zobrazí toto okno, vyberte možnost Spustit software z disku a stiskněte tlačítko Další.

Vyberte požadovanou možnost podle typu dostupných disků pro obnovení:

Když vás funkce obnovení systému vyzve k zálohování souborů, vyberte možnost zálohování:

Když se zobrazí okno s varováním, klikněte na tlačítko OK.

Čtěte a reagujte na výzvy systému na obrazovkách, jak se zobrazují. Pokud systém vyzve k vložení disku, vložte následující disk. V některých případech může být nutné vložit stejnou jednotku vícekrát, abyste mohli pokračovat v práci.

Po dokončení obnovy systému vysuňte disk. Pokud disk nelze vysunout, stiskněte tlačítko pro vysunutí na počítači.

Po zobrazení okna „Obnovení dokončeno“ klikněte na tlačítko Hotovo.

Po zobrazení okna „Kopírování souborů dokončeno“ klikněte na tlačítko Další.

V závislosti na modelu se počítač vypne nebo restartuje. Pokud se počítač vypne, počkejte 5 sekund a znovu jej zapněte.

Poznámka.

Pokud používáte disk CD pro obnovení od společnosti HP, může proces obnovení trvat déle než hodinu. Nepřerušujte proces obnovy. Obnova je dokončena, když se zobrazí obrazovky nastavení systému Windows.

Vypněte všechna periferní zařízení kromě monitoru, klávesnice, myši a napájecího kabelu. Vyjměte média z jednotek a odstraňte nedávno nainstalovaný interní hardware.

Okamžitě stiskněte klávesu Esc několikrát po sobě každou sekundu, dokud se neobjeví nabídka možností spuštění nebo nabídka výběru spouštěcího zařízení.

Volitelné položky se mohou mírně lišit v závislosti na typu nabídky zobrazené na obrazovce:

Pokud se zobrazí nabídka Select Boot Device (Vybrat zaváděcí zařízení), vyberte šipkami nahoru nebo dolů požadovanou jednotku USB a pokračujte stisknutím klávesy Enter.

Po zobrazení nabídky možností spuštění stiskněte klávesu F9. pro otevření „Boot Menu“ nebo „Boot Device Options“. Pomocí tlačítek se šipkou nahoru nebo dolů vyberte název paměti USB (nastavte hlasitost jednotky). Stiskněte klávesu Enter

obnovit, tovární, nastavení, notebooku, toshiba

Aktualizujte svůj počítač a před použitím se ujistěte, že je zabezpečený. Přeinstalujte antivirový software a bezpečnostní software, který byl v počítači nainstalován před obnovením systému.

Přeinstalujte veškerý software, který byl nainstalován po zakoupení počítače, a všechny soubory, které byly zálohovány.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS