Jak obnovit tovární nastavení telefonu Asus

Resetování tabletu Asus se systémem Android. Jak tvrdě resetovat Asus

Tvrdý reset, známý také jako Hard Reset, se provádí dvěma základními způsoby. Ať už zvolíte jakýkoli způsob, dbejte na zálohování osobních údajů a vyjměte z tabletu paměťovou kartu a případnou kartu SIM.

Pokud je tablet plně funkční, nemá uzamčený zámek vzoru a máte přístup k nastavení, nezapomeňte pomocí této metody provést tvrdý reset a obnovit tovární nastavení.

Stačí přejít do Nastavení a najít položku Obnovit a resetovat.

Poté musíte vybrat možnost Obnovit nastavení.

Dále si přečtěte upozornění, že všechna data v tabletu budou vymazána. Vyberte možnost Resetovat tablet PC.

Nakonec vám systém Android dá poslední varování, že chcete vše strhnout, a nemůžete nic obnovit. Pokud jste si to nerozmysleli, vyberte možnost Smazat vše.

Tablet se restartuje, a abyste viděli hloubku procesu, zobrazí se úvodní obrazovka s břichem robota Android, na kterém se otáčejí atomy a molekuly.

Spořič obrazovky během několika minut zmizí a tablet poběží s továrním nastavením a aplikacemi, jako byste ho právě přinesli z obchodu.

Následující metody obnovení továrního nastavení notebooku by měly být dostatečné pro obnovení operačního systému a celého zařízení. V případě potíží se na nás můžete obrátit v komentářích. Jsme rádi, že jsme vám s tímto problémem mohli pomoci. Popište, co nemůžete dělat. Naši odborníci vám odpoví co nejdříve.

Pomohl vám tento článek?

Celý proces obnovení operačního systému do továrního stavu byl proveden na notebooku Asus N53J, obecně jsou všechny manipulace totožné s jinými modely notebooků stejného výrobce a generace. Před pokusem o obnovení továrního nastavení systému Windows uložte všechny potřebné informace na vyměnitelné datové médium!

1 Po zapnutí notebooku vždy stiskněte klávesu F9. Zobrazí se výzva Nastavení systému Windows [EMS povolen], stiskněte klávesu Enter.

Na stránce Asus Preload Wizard vyberte jazyk z rozevíracího seznamu, chcete-li vybrat ruštinu, posuňte se dolů a klikněte na tlačítko Next.

Zobrazí se tři možnosti obnovení systému Windows 7 do továrního nastavení:

 • Obnovení systému Windows na první oddíl. Odstraní a znovu vytvoří systémovou jednotku C, ostatní oddíly nebudou ovlivněny, pokud máte důležitá data na jednotce D, nic se s nimi nestane.
 • Obnovení systému Windows na plný HD. Odstraní všechny oddíly na pevném disku a vytvoří systémový oddíl C.
 • Obnovení systému Windows na celý HDD s vytvořením dvou oddílů. Odstraní všechny oddíly HDD a vytvoří dva oddíly: systémovou jednotku C (60 %) a jednotku D (40 %).

Vyberte nejvhodnější možnost Obnovit do výchozího stavu a klikněte na tlačítko Další. Další. Hotovo.

Po dokončení procesu obnovy (průběh se zobrazuje v procentech) se zobrazí okno Obnovení se zprávou: „Dokončit obnovu. Stisknutím tlačítka OK vypnete systém“. Potvrďte stisknutím tlačítka OK. Notebook se vypne.

Zapněte notebook a pokračujte v instalaci systému Windows 7.

V zobrazeném okně Nastavení systému Windows vyberte jazyk: „Můj jazyk je ruština“, Další.

Ponechat vše ve výchozím nastavení (Rusko, ruský, ruský), Další.

Zadejte své uživatelské jméno, např. Admin, User, Asus nebo jiné, Další.

V případě potřeby nastavte heslo, pokud ne, nechte pole prázdná, Další.

Přijměte licenční podmínky zaškrtnutím políčka dole, Další.

V dalším kroku obvykle vyberu možnost „Odložit řešení“, abych zabránil systému Windows stahovat aktualizace operačního systému.

Výběr časového pásma, času, data. Další.

To je vše, gratulujeme k obnovení továrního nastavení systému Windows.

Obnovení továrního nastavení umožňuje vyřešit některé problémy s výkonem notebooku.

Tovární nastavení je specifická sada možností nastavená výrobcem před odesláním.

Proces obnovení systému vymaže všechna uživatelská nastavení a soubory a vrátí software notebooku do stavu, v jakém byl při zakoupení v obchodě.

Tvrdý reset tabletu Asus pomocí tlačítka napájení/hlasitosti

Pokud tablet nelze zapnout, zkuste provést tvrdý reset pomocí následujících kroků:

 • Vypnutí tabletu
 • Stiskněte a podržte tlačítko snížení hlasitosti a poté tlačítko napájení. Stiskněte obě tlačítka na 10-12 sekund, dokud se nezobrazí malá písmena v horní části obrazovky.
 • Po několika sekundách se uprostřed obrazovky zobrazí ikona. Stisknutím tlačítka snížení hlasitosti vyberte možnost „Wipedata“ a poté stisknutím tlačítka zvýšení hlasitosti potvrďte zahájení operace.
 • Tablet musí zahájit proces obnovení továrního nastavení.

Jak obnovit tovární nastavení notebooku a počítače

V různých případech může být nutné obnovit tovární nastavení notebooku. Váš počítač je například silně zanesen nejrůznějším softwarem nebo má časté chyby, počítač je velmi pomalý a nic nepomáhá. Problému se zamčeným systémem Windows se můžete zbavit také pomocí obnovení nastavení.

Všechny tyto problémy lze vyřešit obnovením továrního nastavení notebooku. Začněme u.

Mimochodem, chtěl bych říci, že existují případy, kdy není možné vrátit se k továrnímu nastavení. Skutečnost, že někteří uživatelé, kteří si koupili notebook, okamžitě nebo po nějaké době přeinstalují systém Windows, který byl dodán s notebookem. Často je odstraněn skrytý oddíl, který umožňuje obnovu na pevném disku.

Existují také případy, kdy zavoláte průvodce počítačem a ten znovu nainstaluje systém Windows, pak se nejčastěji stane totéž. oddíl pro obnovení je odstraněn. Proto je nejlepší, když to uděláte sami.

Pokud se tak stane, budete pravděpodobně muset vyhledat disk pro obnovu dat, můžete si zkusit stáhnout obraz online. Nejlepší možností je samozřejmě přeinstalovat systém od začátku.

Přejdeme k případům, kdy je možné obnovit notebook do výchozího stavu z výroby.

Vymaže však všechna data na jednotce C, znovu nainstaluje systém Windows a vy nebudete muset zadávat klíč. Po přeinstalování a spuštění systému se nainstalují ovladače a další součásti.

Jak obnovit tovární nastavení notebooku Asus

 • Nejprve je třeba vypnout integrovaný Boot Booster, který urychluje spouštění notebooku. Postup v systému BIOS. Při spouštění počítače stiskněte klávesu F2, v systému BIOS najdete, kde tuto funkci vypnout. Přejděte na kartu Boot a vyhledejte položku Boot Booster, stiskněte klávesu Enter a vyberte možnost Zakázáno. Na poslední kartě vyberte možnost Uložit změny a ukončete.

Obnovení výchozího nastavení notebooku HP

Chcete-li provést operaci na notebooku HP, musíte:

obnovit, tovární, nastavení, telefonu, asus
 • Zapněte notebook a stiskněte klávesu F11, zobrazí se Správce obnovení.
 • Vyberte možnost Obnovení systému.
 • Pokud budete vyzváni k uložení požadovaných údajů, uložte je.
 • Proces obnovy dat se spustí, také se ničeho nedotýkejte, proces je automatický a počítač. Počítač se může několikrát restartovat.

Jak obnovit tovární nastavení notebooku Acer

V notebooku Acer postupujte takto

 • Zapněte notebook a se stisknutou klávesou Alt několikrát stiskněte klávesu F10, systém by vás měl vyzvat k zadání hesla.
 • Pokud jste předtím nic neresetovali, je výchozí heslo šest nul (000000).
 • V zobrazeném okně vyberte možnost Factory reset (obnovení továrního nastavení).

Mimochodem, notebook můžete obnovit do továrního nastavení prostřednictvím samotného operačního systému Windows. Chcete-li to provést, musíte najít nástroj na vašem počítači eRecovery Management tam přejděte na kartu Obnovit a obnovit nastavení.

Jak obnovit tovární nastavení notebooku Samsung

Pro obnovení továrního nastavení notebooku použijte nástroj Recovery Solution, který se nachází přímo ve Windows. Pokud nástroj není k dispozici, restartujte počítač a stiskněte klávesu F4, spustí se nástroj pro obnovení.

 • Vyberte možnost Obnovit.
 • Dále vyberte možnost Kompletní obnovení
 • Výběr bodu obnovení Počáteční stav počítače.
 • Zobrazí se zpráva o resetování, klepněte na „Ano“
 • Postupujte podle pokynů systému.

Po dokončení je třeba notebook znovu restartovat, aby se aktivoval software pro obnovení.

Jak obnovit tovární nastavení notebooku Toshiba

Chcete-li obnovit notebook, musíte provést několik manipulací:

Druhá možnost přihlášení na tomto notebooku, pokud první nefungovala:

 • Vypněte notebook a stiskněte klávesu F12.
 • Podržte prst na klávese F12 a zapněte notebook.
 • Počkejte, až se zobrazí příslušné okno.

Spustí se nástroj pro obnovení, postupujte podle pokynů, není to tak složité.

Jak obnovit všechna nastavení telefonu Asus. Jak obnovit tovární nastavení telefonu Asus

Mnoho z vás zajímá, jak provést tvrdý reset tabletu Asus. Tento průvodce vám ukáže, jak můžete obnovit tovární nastavení tabletu Asus.

Upozorňujeme, že následující pokyny lze použít pro tablety Asus Transformer a Asus Memo.

Vezměte prosím také na vědomí, že tvrdý reset odstraní všechna osobní data z interní paměti tabletu Asus a důležité soubory bude nutné zkopírovat na externí paměťové zařízení, například na kartu MicroSD nebo do počítače.

Resetování pomocí hardwarových tlačítek

V závislosti na aktuálním stavu zařízení může být nutné provést celkový reset pomocí hardwarových tlačítek smartphonu. Pokud vaše zařízení při spuštění zamrzne na obrazovce s logem nebo ihned po spuštění systému začne mít potíže s procházením položek nabídky, neustále vyskakují chyby a kapacitní obrazovka zcela odmítá správně fungovat, je tento reset tou správnou volbou, která vám pomůže.

Podržte tlačítko napájení, dokud se telefon zcela nevypne.

Přejděte do režimu obnovení Obnovení podržením dvou (zřídka tří) určitých kláves současně. Kombinace kláves potřebná pro vstup do režimu obnovení se může lišit v závislosti na výrobci smartphonu.

Lenovo

 • Tlačítko zvýšení hlasitosti Tlačítko snížení hlasitosti Tlačítko napájení.
 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud nezačnou vibrovat. Opakovaně stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti.
 • Tlačítko zvýšení hlasitosti Tlačítko napájení.

Huawei

 • Tlačítko zvýšení hlasitosti Tlačítko napájení. Podržte po dobu 10 sekund.
 • Stiskněte tlačítko hlasitosti uprostřed tlačítka napájení. Podržte po dobu 10 sekund. Jakmile se zobrazí logo, uvolněte tlačítko napájení (držte stisknuté tlačítko hlasitosti). Jakmile se zobrazí obrázek „robot s ozubenými koly“, přesuňte prst ze středu tlačítka hlasitosti na tlačítko zvýšení hlasitosti. Jakmile se zobrazí zelený stavový řádek spouštění, klávesu uvolněte.

Tlačítko hlasitosti Tlačítko napájení. Po zobrazení loga uvolněte obě tlačítka na 1 sekundu a ihned je znovu stiskněte. Stiskněte jej a podržte, dokud se nepřepnete do režimu obnovení.

Samsung

 • Klávesa Domů Klávesa zvýšení hlasitosti Klávesa napájení.
 • Tlačítko snížení hlasitosti Tlačítko napájení.
 • Tlačítko hlasitosti Tlačítko napájení.
 • Zapojte zařízení a počkejte, dokud se nerozsvítí zelená kontrolka napájení. Najděte otvor se zapuštěným tlačítkem Reset a stiskněte jej pomocí kancelářské sponky. Jakmile se rozsvítí obrazovka, stiskněte na několik sekund tlačítko napájení. Uvolněte tlačítko napájení a opakovaně stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti.

Meizu, Xiaomi

 • Tlačítko zvýšení hlasitosti Tlačítko napájení. Jakmile se objeví logo, uvolněte tlačítko napájení a současně podržte stisknuté tlačítko hlasitosti.

V případě, že nabídka obnovení nereaguje, procházejte položky pomocí tlačítek pro zvýšení/snížení hlasitosti (nahoru/dolů). Jedním stisknutím tlačítka napájení potvrdíte výběr určité položky nabídky.

Chcete-li obnovit tovární nastavení smartphonu, vyberte možnost Vymazat data / obnovit tovární nastavení.

V nabídce, která se otevře, odsouhlasíte vymazání dat opakovaným stisknutím tlačítka napájení.

V tomto okamžiku se ze smartphonu začnou mazat všechna data a obnoví se tovární nastavení. Po dokončení resetu vyberte možnost Restartovat systém.

Po restartování smartphonu získáte zcela „čisté“ zařízení s továrním nastavením a bez osobních údajů.

Jak provést úplné obnovení dat v telefonu Asus Zenfone 5 16Gb z nabídky nastavení?

Varování! Z důvodu ochrany FRP (Factory Reset Protection) bude systém Android požadovat přihlašovací jméno a heslo k účtu, který byl přidělen před tvrdým resetem. Pokud tedy plánujete svůj smartphone prodat, musíte se před resetováním odhlásit z účtu Google („Nastavení“. „Účty“. „Google“. „Odstranit účet“), aby si osoba, která váš telefon získá, mohla na něm aktivovat svůj profil.

Vzhledem k široké škále telefonů se systémem Android a obtížnosti popisu procesu resetování pro konkrétní model si ukážeme průvodce na třech zásadně odlišných zařízeních a příkladech firmwaru :

 • Mi A1 na čistém Androidu, který používají také Nokia, Motorola, OnePlus (má mírně přepracovaný systém) a všechna zařízení vydaná pro Android One;
 • Galaxy S7, který funguje pod značkou Samsung Experience. Připomeňme, že korejská korporace je největším výrobcem chytrých telefonů na světě, takže má smysl ukázat i tuto skořápku;
 • Redmi Note 5 na MIUI. Po výrobcích této společnosti je v SNS velká poptávka, takže jsme si ji nemohli nechat ujít.

Nejjednodušší způsob, jak provést tvrdý reset, je prostřednictvím speciální nabídky v nastavení systému. Opět upozorňujeme, že umístění a názvy položek se mohou mírně lišit v závislosti na použitém telefonu. Hlavním úkolem je najít hlavní kategorii pro obnovení a resetování.

Xiaomi Mi A1 (čistý Android 8.1 Oreo)

 • Klikněte na ikonu „Nastavení“ v nabídce aplikace nebo je spusťte pomocí ikony v oznamovací liště.
 • Přejděte dolů a přejděte na „Systém“.
 • Stiskněte tlačítko „Resetovat“.
 • Vyberte možnost „Obnovit všechna data“ („Obnovení továrního nastavení“).
 • Potvrďte svůj záměr stisknutím tlačítka v dolní části.
 • Zadejte kód PIN svého zařízení a stiskněte tlačítko „Pokračovat“.
 • Vyberte možnost „Vymazat vše“.

Zařízení se restartuje a je třeba znovu provést počáteční nastavení, jako by se jednalo o nový telefon.

Samsung Galaxy S7 (Samsung Experience shell)

 • Přístup k nastavení podle vašich představ.
 • V dolní části klikněte na kartu „Obecná nastavení„.
 • Zvolte možnost „Resetovat“ („Archivovat a resetovat“).
 • Klikněte na „Obnovit data“.
 • Stiskněte modré tlačítko resetování.
 • Zadejte kód PIN zařízení a klepněte na „Další“.
 • Stiskněte tlačítko „Smazat vše“ („Reset zařízení“).

Telefon se restartuje. Zbývá ji nastavit, protože po nákupu.

Redmi Note 5 (firmware MIUI)

 • Otevřete „Nastavení“.
 • Přejděte do okna „Rozšířená nastavení“.
 • Klikněte na „Zálohování a resetování.
 • Vyberte možnost „Obnovit nastavení“.
 • Chcete-li odstranit úplně všechny aplikace a soubory, zaškrtněte políčko „Vymazat interní paměť“.
 • Stačí kliknout na „Obnovit nastavení“ a v případě potřeby zadat heslo.

Pozor! Jak vidíte, důležité je najít sekci „Reset“. Abyste nemuseli procházet všechny možnosti a hledanou nabídku najít, je jednodušší použít vyhledávací pole na úvodní stránce a zadat „Reset“. Zvolte si z nabízeného seznamu menu, které hledáte, a přejděte rovnou k němu. Jak resetovat telefon?

Jak provést úplné obnovení dat na telefonu Asus Zenfone 8 z nabídky Nastavení?

Pozor! Z důvodu ochrany FRP (Factory Reset Protection) bude systém Android požadovat přihlašovací jméno a heslo účtu, které bylo opraveno před postupem Hard Reset. Pokud tedy plánujete svůj smartphone prodat, musíte se před resetováním odhlásit z účtu Google („Nastavení“. „Účty“. „Google“. „Odstranit účet“), aby si ten, kdo váš telefon získá, mohl na něm aktivovat svůj profil.

Vzhledem k široké škále telefonů se systémem Android a složitosti popisu procesu resetování pro konkrétní model vám ukážeme průvodce na příkladu tří zásadně odlišných zařízení a firmwaru :

 • Mi A1 na čistém Androidu, který používají také Nokia, Motorola, OnePlus (má mírně přepracovaný systém) a všechna zařízení vydaná pro Android One;
 • Galaxy S7, na kterém běží aplikace Samsung Experience. Připomeňme, že korejská korporace je největším výrobcem chytrých telefonů na světě, takže má smysl ukázat i tuto skořápku;
 • Redmi Note 5 na MIUI. Výrobky této společnosti jsou v SNS velmi žádané, takže jsme se tomu nemohli vyhnout.

Nejjednodušší způsob, jak provést tvrdý reset, je prostřednictvím speciální nabídky v nastavení systému. Opět upozorňujeme, že umístění a názvy položek se mohou mírně lišit v závislosti na použitém telefonu. Klíčem je najít hlavní kategorii pro obnovení a resetování.

Xiaomi Mi A1 (čistý Android 8.1 Oreo)

 • Klikněte na ikonu Nastavení v nabídce aplikací nebo je spusťte pomocí ikony v oznamovací liště.
 • Přejděte dolů a přejděte do sekce „Systém“.
 • Klepněte na možnost „Resetovat“.
 • Vyberte možnost „Vymazat všechna data“ („Obnovení továrního nastavení“).
 • Svůj záměr potvrďte stisknutím níže uvedeného tlačítka.
 • Zadejte kód PIN zařízení a stiskněte tlačítko „Pokračovat“.
 • Vyberte možnost „Vymazat vše“.

Zařízení se restartuje a je třeba znovu provést počáteční nastavení, jako by se jednalo o nový telefon.

Samsung Galaxy S7 (Samsung Experience shell)

 • Přístup k nastavení podle vašich představ.
 • V dolní části klikněte na kartu „Obecná nastavení“.
 • Zvolte možnost „Resetovat“ („Archivovat a resetovat“).
 • Klepněte na možnost „Obnovit data“.
 • Stiskněte modré tlačítko resetování.
 • Zadejte kód PIN zařízení a klepněte na „Další“.
 • Vyberte možnost „Smazat vše“ („Reset zařízení“).

Telefon se restartuje. Zbývá nastavit jako po zakoupení.

Redmi Note 5 (firmware MIUI)

 • Přejděte do sekce „Nastavení“.
 • Přejděte do okna „Rozšířená nastavení“.
 • Klikněte na „Zálohování a resetování“.
 • Vyberte možnost „Resetovat nastavení“.
 • Chcete-li odstranit úplně všechny aplikace a soubory, klikněte na „Vymazat interní paměť“.
 • Zbývá jen kliknout na „Obnovit nastavení“ a případně zadat heslo.

Varování! Jak vidíte, hlavní je najít sekci „Reset“. Abyste nemuseli „bloudit“ mezi všemi možnostmi a hledat tu správnou nabídku, je jednodušší zadat do vyhledávacího pole na domovské stránce „Reset“. Vyberte si z nabízeného seznamu nabídek a přejděte rovnou na. Pak je vše podle popisu v pokynech.

Jak provést tvrdý reset Asus ZenFone Max M1 přes obnovení bez hesla

Je to aktuální metoda, pokud se v telefonu vyskytne problém, který brání jeho spuštění, a je třeba provést reset bez hesla. V takovém případě potřebujete režim obnovení, ve kterém musíte provést tvrdý reset.

 • Pokud je telefon zapnutý, vypněte ho.
 • Podržte stisknutá tlačítka napájení a snížení hlasitosti (pokud se nic nestane, přečtěte si náš samostatný článek o tom, jak vstoupit do režimu obnovení).
 • Místo běžného spuštění se zobrazí nabídka, ve které se pohybujete pomocí tlačítek hlasitosti (pohyb kurzoru) a napájení (výběr).
 • Přejděte dolů na kategorii „Wipe data/factory reset“ a stiskněte tlačítko napájení.
 • Zvýrazněte „Ano“ pro potvrzení resetování.

Po provedení resetu se zařízení restartuje a zobrazí se výchozí uvítací a nastavovací obrazovka. Názvy nabídek se opět mohou mírně lišit v závislosti na modelu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS